SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 4% gewijzigd door Opa.Bakkebaard op 12-12-2010 17:23:41 ]
Ik had stiekem ook wel op wat meer reacties gehooptquote:Op woensdag 3 november 2010 22:09 schreef Precizionist het volgende:
WEL GODVERDOMMEDE BRUTALITEIT
Peter is vast een linkse klaploper
EDIT: Serieus : Je moet dit niet pikken natuurlijk he, 10 studiepunten zijn er net 10 te veel en anders is je harde werk voor niks. Zet je tanden erin, ze hebben geen poot om op te staan. Als de leraren niet luisteren, zoek je het hoger op
EDIT2: Zielig dat je maar 7 reacties krijgt na zo'n lang verhaal getypt te hebben.
Jaa wat ik eigenlijk wil zeggen is dat je gewoon geen genoegen mag nemen met Nee want dat hoeft zéker niet in deze situatie, je winkans is 100%.quote:Op woensdag 3 november 2010 22:34 schreef fonsoy het volgende:
[..]
Ik had stiekem ook wel op wat meer reacties gehooptVolgens mij is 't gewoon te lang.
Belangrijkste voor mij is nu geweest, ik heb 't even van me af kunnen schrijven.
Peter heeft trouwens uitstel voor zijn miniproject aangevraagd, omdat hij het bij lange na niet af had. Hij is volgens mij geestelijk niet helemaal 100%. Ik weet echt niet wat er mis is met die jongen. Volgende week alweer een nieuw project.
EDIT: Ik heb ook een paar mailtjes verstuurd naar de docenten om te vragen waar ze mee bezig zijn op een nette manier. Boos worden op hen kan altijd nog, maar het gaat me niet helpen. Daarom dit topic, om het even kwijt te raken.
Ik had voor mijn werk geregeld dat ik al een kwartier later zou komen. Ik kan niet vervangen worden op mijn werk. Dan moet er van tevoren een vervanger geregeld worden. Het is helaas op korte termijn niet flexibel, ik geef bijles en begeleiding, dus dan maak je van tevoren afspraken. Ik merk het in de verdiensten, maar je draait het wel een beetje om. Het is niet mijn probleem dat die docenten een uur(!) meer nodig hebben dan ze gepland hebben. En wat hadden die docenten gedaan als ze zelf een afspraak hadden?quote:Op woensdag 3 november 2010 22:41 schreef Henno het volgende:
Wat voor slavendrijver was je baas dan wel niet dat je niet gewoon kon bellen 'hee baas ik ben ietsje later, belangrijke presentatie loopt wat uit', en dan gewoon die presentatie kon houden? Dat was altijd mijn insteek bij bijbaantjes doordeweeks: studie gaat altijd voor. En dan evt. een uurtje langer doorgaan op het werk als blijk van waardering.
Buiten dat maak ik uit het verhaal op dat die Peter niet de uiteindelijke oorzaak was van het falen (maar eerder die gemiste presentatie), maar meer een bron van extra werk waardoor het extra zuur is?
Ah ok, ja dan wordt het al lastiger. Ik was webdeveloper, met werk dat ook wel een half uur langer kon blijven liggen. Enige uitzondering was wanneer ik naar een klant moest.quote:Op woensdag 3 november 2010 22:45 schreef fonsoy het volgende:
[..]
Ik had voor mijn werk geregeld dat ik al een kwartier later zou komen. Ik kan niet vervangen worden op mijn werk. Dan moet er van tevoren een vervanger geregeld worden. Het is helaas op korte termijn niet flexibel, ik geef bijles en begeleiding, dus dan maak je van tevoren afspraken.
Sinds wanneer staat een tijd van 25 minuten voor de kwaliteit van een presentatie?quote:Op woensdag 3 november 2010 22:55 schreef OEM het volgende:
Wat een verhaal. Gezien de geplande tijden voor de presentaties zal het allemaal het niveau van het aap-noot-mies ook niet ontstijgen.
Anyway, een mooie ervaring dat je voor succes afhankelijk bent van een hele hoop externe factoren die je niet kan beinvloeden. Welcome in the real world.
Anders lees je voor de verandering de OP eens.quote:Op woensdag 3 november 2010 22:56 schreef boyv het volgende:
eigen verantwoordelijkheid enzo
als je niet afhankelijk wilt zijn van anderen (oa. via projecten), dan moet je geen hbo doen
quote:Op woensdag 3 november 2010 22:57 schreef fonsoy het volgende:
[..]
Sinds wanneer staat een tijd van 25 minuten voor de kwaliteit van een presentatie?
Ik kom vaak genoeg buiten. Wat een onzin kraam je toch uit. Dit is een probleem van de docenten dat op mijn schouders geschoven wordt. Je kunt me niet sneller boos krijgen.
Dit dus. Als je er een slacker tussen hebt zitten, zo snel mogelijk eruit werken.quote:Op woensdag 3 november 2010 22:59 schreef Core2 het volgende:
Op het hbo kom je inderdaad vaak terecht in een projectgroepje met kneuzen, kan ik uit eigen ervaring zeggen. Bij ons was het gelukkig wel zo dat we een persoon als Peter er vrij snel uit konden werken, na de nodige waarschuwingen. Ik lees nergens in het verhaal dat je Peter zelf confronteert met wat hij doet? Als iemand zit te kloten terwijl de rest hard aan het werk is dan kan daar iets van gezegd worden lijkt me. Ook als iemand veel vragen heeft over individueel werk of stof dat tijdens de les wordt uitgelegd kan hij dat beter gewoon aan een docent vragen ipv anderen van het werk te houden.
Wat dat betreft hadden we het lot enigszins tegen ons. Ik en de projectmaat stonden tegen hem. Peter zit in een rolstoel wegens een complicatie bij de geboorte bla bla, maar hij oogst dus medelijden bij de docenten. We hebben het niet besproken, maar ergens achterin mijn hoofd, gingen we om problemen vragen als we hem eruit zouden zetten. Niet in het minste ook omdat we er niet iemand voor terug krijgen. Eigenlijk weten de docenten ook wel wat de capaciteiten van hem zijn. Dat ze niet een oogje dichtknijpen omdat wij in principe een vierpersoonsproject met z'n tweeën doen kan ik begrijpen. Dat ik vervolgens keihard opgezadeld word met andermans probleem niet.quote:Op woensdag 3 november 2010 22:59 schreef Core2 het volgende:
Op het hbo kom je inderdaad vaak terecht in een projectgroepje met kneuzen, kan ik uit eigen ervaring zeggen. Bij ons was het gelukkig wel zo dat we een persoon als Peter er vrij snel uit konden werken, na de nodige waarschuwingen. Ik lees nergens in het verhaal dat je Peter zelf confronteert met wat hij doet? Als iemand zit te kloten terwijl de rest hard aan het werk is dan kan daar iets van gezegd worden lijkt me. Ook als iemand veel vragen heeft over individueel werk of stof dat tijdens de les wordt uitgelegd kan hij dat beter gewoon aan een docent vragen ipv anderen van het werk te houden.
Zo'n situatie is lastig, dat kan ik begrijpen. Maar je bezwaren tegen hem hebben natuurlijk niks te maken met het feit dat hij in een rolstoel zit, dus uitzetting zou gewoon bespreekbaar moeten zijn. Het zou natuurlijk van de zotte zijn als je docenten hem voorttrekken of een oogje dichtknijpen enkel omdat hij minder mobiel is.quote:Op woensdag 3 november 2010 23:05 schreef fonsoy het volgende:
[..]
Wat dat betreft hadden we het lot enigszins tegen ons. Ik en de projectmaat stonden tegen hem. Peter zit in een rolstoel wegens een complicatie bij de geboorte bla bla, maar hij oogst dus medelijden bij de docenten. We hebben het niet besproken, maar ergens achterin mijn hoofd, gingen we om problemen vragen als we hem eruit zouden zetten. Niet in het minste ook omdat we er niet iemand voor terug krijgen. Eigenlijk weten de docenten ook wel wat de capaciteiten van hem zijn. Dat ze niet een oogje dichtknijpen omdat wij in principe een vierpersoonsproject met z'n tweeën doen kan ik begrijpen. Dat ik vervolgens keihard opgezadeld word met andermans probleem niet.
We zeiden continue wat van het gedrag. Helaas konden we zelf ook niets doen als hij bezig was. We kregen over elk wissewasje een vraag van hem. Het was voor de algehele productiviteit beter als hij niets deed en z'n klep hield.
Dit is wat ik geleerd heb van dit project. Prutsers kan je beter thuis laten. Ik dacht aanvankelijk dat ik hem de simpele taakjes kon laten doen. Ik dacht, ach, 't is een simpele jongen, dus simpel werk. Maar zijn continue gevraag kostte ons niets dan tijd en irritatie. Bovendien was het werk DAT hij leverde nog waardeloos.quote:Op woensdag 3 november 2010 23:12 schreef luciferhout het volgende:
Ik heb laatst nog iemand uit onze projectgroep gezet, prutswerk levert mij alleen maar extra werk op. Op sommige opleidingen is het gebruikelijk een contract op te stellen voordat je aan het project begint, zodat je iets hebt om je aan vast te houden.
Zelf doe ik dat niet, als ik met een kneus zit laat ik dat wel blijken. Natuurlijk kan iemand minder goed zijn, ik ben zelf ook niet perfect, maar zo iemand moet zich op zijn minst inzetten.
Je kunt beter bij docenten langsgaan dan mailen is mijn ervaring, je kunt altijd nog hoger opgaan.
Het hoofdprobleem zit hem erin dat hij wel z'n "best" deed. Hij is incapabel, maar op sommige momenten moest 'ie zelfs een traantje wegpinken als we hem confronteerden met zijn gedrag. Ik kon het niet maken om hem er dan uit te zetten persoonlijk. Daarnaast krijgen we er ook niet een ander groepslid voor terug.quote:Op woensdag 3 november 2010 23:12 schreef Core2 het volgende:
[..]
Zo'n situatie is lastig, dat kan ik begrijpen. Maar je bezwaren tegen hem hebben natuurlijk niks te maken met het feit dat hij in een rolstoel zit, dus uitzetting zou gewoon bespreekbaar moeten zijn. Het zou natuurlijk van de zotte zijn als je docenten hem voorttrekken of een oogje dichtknijpen enkel omdat hij minder mobiel is.
Ik ben ook benieuwd naar hun reactie. Ik ga dit echt niet pikken. Ik zal het posten zodra ik de mail binnen heb. Ik had overigens al een reactie van ze verwacht.quote:Op woensdag 3 november 2010 23:19 schreef Eenskijken het volgende:
Ben benieuwd naar de reactie van de docent, ben het met TS eens dat leraren altijd maar leerlingen benadelen als het hen even niet uitkomt.
quote:Op woensdag 3 november 2010 23:46 schreef RickoKun het volgende:
Tijd om naar de examencommissie te stappen en dit voor te leggen.
quote:
quote:Op woensdag 3 november 2010 23:53 schreef WARE_HEIDEN het volgende:
alleen OP gelezen
1 woord voor TS: examencommissie
Ik heb nog geen antwoord op de e-mails die ik verstuurd heb. Dat, terwijl ik hen verteld heb dat ik ze een e-mail ging sturen. Ik hoop nu wel vandaag op antwoord van ze. In ieder geval hoop ik niet naar de examencommissie te moeten gaan. Ik wil voor zover het kan niet te hard tegen zere benen schoppen. Ik moet naast dit perikel in de toekomst waarschijnlijk nog meer vakken van deze docenten volgenquote:Op donderdag 4 november 2010 07:26 schreef sinadO het volgende:
Is de optie 'examencommissie' al genoemd?
Yup. En dit is helaas een van de "skills" die je pas na het HBO ontwikkeld. Die projectgroepen zijn zo ingericht omdat ze goedkoop zijn (je doet alles zelf en hebt weinig contacturen met een docent) en ze ook nog eens de zwakkeren over de streep trekken. Ik heb een jaar terug ongeveer een HBO projectgroep begeleidt waar dat ook zo ongeveer ging. Opdracht waren bedoeld voor 6 personen. 2 van de 6 zijn 'ziek' en worden pas na weken van geen contact uit de groep verwijderd (waar ik als 'opdrachtgever' uit het bedrijfsleven zelf om heb moeten vragen!), daarnaast wordt ook nog eens al het werk uitgevoerd door 2 van de 4 personen, de andere twee doen niks. Op een van hun ben ik nog kwaad geworden omdat 'ie tijdens een meeting gewoon zat te MSN-en.quote:Op woensdag 3 november 2010 23:01 schreef OEM het volgende:
Dit dus. Als je er een slacker tussen hebt zitten, zo snel mogelijk eruit werken.
Praten jullie nog wel met elkaar, kijken jullie elnaar nog wel aan. Meestal ontstaat er een spanning met die persoon als hij uit een groep is gezet. Geef je nog om hem?quote:Op woensdag 3 november 2010 23:12 schreef luciferhout het volgende:
Ik heb laatst nog iemand uit onze projectgroep gezet, prutswerk levert mij alleen maar extra werk op. Op sommige opleidingen is het gebruikelijk een contract op te stellen voordat je aan het project begint, zodat je iets hebt om je aan vast te houden.
Zelf doe ik dat niet, als ik met een kneus zit laat ik dat wel blijken. Natuurlijk kan iemand minder goed zijn, ik ben zelf ook niet perfect, maar zo iemand moet zich op zijn minst inzetten.
Je kunt beter bij docenten langsgaan dan mailen is mijn ervaring, je kunt altijd nog hoger opgaan.
Belachelijk! Ik hoop toch niet dat jou een project door zes volwaardige mensen werd voorgehouden? Er gaat sowieso al een hoop efficiëntie verloren door de overhead van betrekkelijk onervaren projectwerkers. Maar dit is volgens mij niet de meest goede manier om mensen over de streep te trekken. Sukkels vallen er vroeg of laat wel uit. Niemand gaat in mijn geval bijvoorbeeld met Peter samenwerken. Dan moet hij met de andere sukkels een groep vormen, en die groep zal het niet gaan halen. In ieder geval, dat hoop ikquote:Op donderdag 4 november 2010 10:48 schreef Catbert het volgende:
[..]
Yup. En dit is helaas een van de "skills" die je pas na het HBO ontwikkeld. Die projectgroepen zijn zo ingericht omdat ze goedkoop zijn (je doet alles zelf en hebt weinig contacturen met een docent) en ze ook nog eens de zwakkeren over de streep trekken. Ik heb een jaar terug ongeveer een HBO projectgroep begeleidt waar dat ook zo ongeveer ging. Opdracht waren bedoeld voor 6 personen. 2 van de 6 zijn 'ziek' en worden pas na weken van geen contact uit de groep verwijderd (waar ik als 'opdrachtgever' uit het bedrijfsleven zelf om heb moeten vragen!), daarnaast wordt ook nog eens al het werk uitgevoerd door 2 van de 4 personen, de andere twee doen niks. Op een van hun ben ik nog kwaad geworden omdat 'ie tijdens een meeting gewoon zat te MSN-en.
Als 'opdrachtgever' heb je redelijk wat invloed op de cijfers en door mijn input bij de eindbeoordeling hebben de twee die het meeste werk gedaan hadden ook hogere cijfers. Niet dat het die andere twee wat interesseerde overigens, die waren met die 7 die ze hadden ook prima tevreden.quote:Op donderdag 4 november 2010 11:38 schreef fonsoy het volgende:
Belachelijk! Ik hoop toch niet dat jou een project door zes volwaardige mensen werd voorgehouden?
Ja, lap tekst man, tering!quote:Op donderdag 4 november 2010 12:32 schreef Wing het volgende:
Beste TS,
De OP was al moeizaam genoeg, derhalve heb ik alle reacties niet gelezen. Mijn excuses als mijn tip al is voorbijgekomen.
Ik ga dit inderdaad doen. Ik ga naar de studieloopbaanbegeleider om dit even te regelen. Ik heb nu nog altijd geen antwoord op mijn e-mails. Morgen een email naar hen sturen om opnieuw te vragen naar hun visie.quote:Op donderdag 4 november 2010 12:32 schreef Wing het volgende:
Beste TS,
De OP was al moeizaam genoeg, derhalve heb ik alle reacties niet gelezen. Mijn excuses als mijn tip al is voorbijgekomen.
Binnen ieder opleiding heb je altijd verschillende commissies/partijen/personen waar je terecht kan als je wilt klagen over je studie, leraren of hun beoordeling voor examen. In andere woorden: zoek hoger op.
Het beste is ook om deze zaak voor te leggen aan je studieloopbaanbegeleider. Zo heb je in ieder geval steun van een docent.
Succes!
Ik zal ook koken als mij dat overkwam.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |