Precies, want anders zou elke euro die niet bij de overheid terecht komt gezien kunnen worden als uitgavenquote:Op dinsdag 28 september 2010 22:24 schreef Bolkesteijn het volgende:
Wat je door elkaar haalt zijn economische termen en boekhoudkundige termen. Economen zien misgelopen inkomsten als kosten als zij een kosten/baten afweging maken maar wat hier speelt is boekhouden (namelijk de staat van inkomsten en uitgaven) en daarin tellen misgelopen inkomsten niet als uitgaven (dat zou een mooie boel worden).
Eens, maar ik ben er zelf ook debet aan.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:25 schreef Whiskers2009 het volgende:
Waarom gaat het hier nu weer voornamelijk over de HRA???
Is er niets anders te vertellen?
De HRA kan ook best afgeschaft worden, maar niet op de manier waarop links dat wil.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:24 schreef beantherio het volgende:
Als we tegen een subsidie zouden moeten zijn die in het voordeel van hogere inkomens is dan is het toch vreemd dat zoiets als HRA beschermd wordt.
Dan ben je dus voor een verhoging van subsidie voor iets waar vooral de mensen met hoge inkomen van profiteren en waar mensen met een laag inkomen onvoldoende spinoff-effecten voor terug zien. (Bron: De prijs van gelijkheid van Bas Jacobs) Ik denk dat de overheid zo min mogelijk aan subsidie moet doen, onderwijs kan prima duurder worden.quote:Ik ben het trouwens totaal niet met je eens. Onderwijs is iets wat van mij wel wat meer geld mag krijgen. Veel meer geld eigenlijk zelfs.
En als er tegenover die uitgaven geen inkomsten staan dan maak je dus verlies. En die verliezen moeten gefinancierd worden.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:24 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Nee, uitgaven moeten gefinancierd worden. Inkomsten vormen die financiering.
Nou ik weet vrij zeker dat een bedrijf geen verlies maakt omdat het op z'n geld zit. Verlies maak je door meer uit te geven dan er binnenkomt.quote:Ja financieren door geld te lenen, dat maken het nog geen uitgaven.
Misschien dat je eens met een echte econoom gaan praten. Die zal je namelijk precies hetzelfde vertellen als ik. En die zal je ook vertellen dat HRA iets is wat zo snel mogelijk moet worden afgebouwd of hervormd.quote:Wat je door elkaar haalt zijn economische termen en boekhoudkundige termen. Economen zien misgelopen inkomsten als kosten als zij een kosten/baten afweging maken maar wat hier speelt is boekhouden (namelijk de staat van inkomsten en uitgaven) en daarin tellen misgelopen inkomsten niet als uitgaven (dat zou een mooie boel worden).
Ik zou het zo niet durven zeggen, maafr ik ben absoluut geen fan..quote:
Volgensmij hoefde er van de SGP niks op papier, maar ze willen wel wat wisselgeld hebben natuurlijk (geen uitbreiding van de koopzondagen is daar 1 van).quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:28 schreef clumsy_clown het volgende:
Ben inderdaad wel benieuwd hoe het gaat met het dissidenten. Als die nou tegenstemmen, komt dan 'gewoon' het SGP erbij, of moet er dan eerst weer aan het akkoord gesleuteld worden zodat SGP er tevreden mee is.
Zullen we een meet organiseren? Lijkt me wel leuk als het program bekend is..quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:24 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Nee, uitgaven moeten gefinancierd worden. Inkomsten vormen die financiering.
[..]
Ja financieren door geld te lenen, dat maken het nog geen uitgaven.
[..]
Wat je door elkaar haalt zijn economische termen en boekhoudkundige termen. Economen zien misgelopen inkomsten als kosten (of gewoon als negatief, - dus) als zij een kosten/baten afweging maken maar wat hier speelt issboekhouden (namelijk de staat van inkomsten en uitgaven) en daarin tellen misgelopen inkomsten niet als uitgaven (dat zou een mooie boel worden).
Of voorkomen kosten als inkomsten.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:26 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Precies, want anders zou elke euro die niet bij de overheid terecht komt gezien kunnen worden als uitgaven
Ik kom dagelijks in contact met economen en ik weet zeker dat zij mij in deze stelling zullen ondersteunen.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:30 schreef beantherio het volgende:
Misschien dat je eens met een echte econoom gaan praten. Die zal je namelijk precies hetzelfde vertellen als ik. En die zal je ook vertellen dat HRA iets is wat zo snel mogelijk moet worden afgebouwd of hervormd.
Uhhh, da's goed.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:30 schreef capricia het volgende:
Zullen we een meet organiseren? Lijkt me wel leuk als het program bekend is..
Iemand die een boek schrijft heeft niet de wijsheid in pacht. En ik ben het er gewoon niet mee eens: meer geld voor onderwijs levert vrijwel zonder uitzondering winst op voor de maatschappij. Ook kun je een mens op geen betere manier vrij en economisch onafhankelijk maken dan door hem zo goed mogelijk onderwijs te bieden.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:30 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dan ben je dus voor een verhoging van subsidie voor iets waar vooral de mensen met hoge inkomen van profiteren en waar mensen met een laag inkomen onvoldoende spinoff-effecten voor terug zien. (Bron: De prijs van gelijkheid van Bas Jacobs) Ik denk dat de overheid zo min mogelijk aan subsidie moet doen, onderwijs kan prima duurder worden.
Hm. Ben benieuwd.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:30 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Volgensmij hoefde er van de SGP niks op papier, maar ze willen wel wat wisselgeld hebben natuurlijk (geen uitbreiding van de koopzondagen is daar 1 van).
Zit wat in..quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:33 schreef beantherio het volgende:
[..]
Iemand die een boek schrijft heeft niet de wijsheid in pacht. En ik ben het er gewoon niet mee eens: meer geld voor onderwijs levert vrijwel zonder uitzondering winst op voor de maatschappij. Ook kun je een mens op geen betere manier vrij en economisch onafhankelijk maken dan door hem zo goed mogelijk onderwijs te bieden.
Het is geen kwestie van het er mee eens zijn of niet. Het is iets wat uit fiscaal economisch onderzoek naar voren komt. Je stelling dat iedereen profiteert van goedkoop hoger onderwijs wordt daarin hard onderuit gehaald.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:33 schreef beantherio het volgende:
Iemand die een boek schrijft heeft niet de wijsheid in pacht. En ik ben het er gewoon niet mee eens: meer geld voor onderwijs levert vrijwel zonder uitzondering winst op voor de maatschappij. Ook kun je een mens op geen betere manier vrij en economisch onafhankelijk maken dan door hem zo goed mogelijk onderwijs te bieden.
hahahahahaahahhaa. Ok, jij wilt nu echt zeker weten een klassemaatschappij waarin je kan neerkijken op het gepeupel, die je vervolgens voor een euro per uur voor 12 uur per dag in een fabriek kan laten werken.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:16 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Je weet dat het subsidiëren van onderwijs een uitermate perverse subsidie is omdat het sterk in het voordeel van de mensen met de hoogste inkomen is? De spinoff effecten voor mensen met een laag inkomen maken het bij lange niet goed dat velen voor 1500 euro per jaar een universitaire opleiding kunnen genieten.
Ach dat kunnen we al zo'n beetje uittekenen natuurlijkquote:Op dinsdag 28 september 2010 21:53 schreef Holograph het volgende:
Laten we zoeken naar de eerste die niet benieuwd is wat er in het akkoord staat..
Nog even geduld.. We weten het maandag pas zeker...quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Mooi. Kunnen we eindelijk gaan genieten van de show. Ik heb alvast oordopjes aangeschaft om het gekrijt van alle Henken en Ingrids een beetje te dempen als ze erachter komen hoeveel geld hun stem hen gaat kosten.
Door dit kabinetquote:Op dinsdag 28 september 2010 21:59 schreef eriksd het volgende:
[..]
Als de begroting weer op orde is inderdaad.
Ach, dat zal heus wel uitlekken een deze dagen.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:39 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Nog even geduld.. We weten het maandag pas zeker...
Ik gun het Henk en Ingrid van harte. Dat is nou eenmaal de prijs van onwetendheid. Massaal in de armen van Rutte vliegen wanneer hij roept dat de lasten niet worden verzwaard. Nee, technisch gezien spreekt hij de waarheid, maar dat betekent niet dat de Henk en Ingridjes niet genaaid worden.quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Mooi. Kunnen we eindelijk gaan genieten van de show. Ik heb alvast oordopjes aangeschaft om het gekrijt van alle Henken en Ingrids een beetje te dempen als ze erachter komen hoeveel geld hun stem hen gaat kosten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |