quote:Na een prodromale fase van wat koorts en op verkoudheid gelijkende verschijnselen die een paar dagen duurt, verschijnen eerst kleine rode plekjes, die na ca. een dag overgaan in de kleine met vocht gevulde blaasjes op een rode ondergrond, overal op het lichaam, vaak het eerst in de nek
dat word dus geen psz morgen ? of kan dat gewoon doorgaan (de besmettelijke fase is immers al voorbij, als t echt waterpokken zijn)quote:Op zondag 19 september 2010 11:22 schreef Ssserpente het volgende:
Ik zet in op waterpokken idd, DJMO.
Lieuwe kán uit een beker drinken en doet het ook steeds vaker, maar ik vind het dusdanig veel werk dat ik hem niet de hele dag alleen maar uit een open beker laat drinken. Hij gaat er met z'n vingertjes in, hij gooit er iets in als hij de kans krijgt (hagelslag van mij, een legopoppetje, een propje), hij knoeit ermee zodat hij dat weer op kan ruimen met een doekje, etcetera. Hij drinkt dus afwisselend uit de rietjesbeker, soms een tuitbeker (dat vindt 'ie helemaal het einde, waarschijnlijk omdat hij er nooit één gehad heeft ofzo) en uit een open beker.quote:Op zondag 19 september 2010 19:23 schreef Ssserpente het volgende:
Haha, Ko, wat schattig, Oek!![]()
Zondagsarmpje? Nooit van gehoord. Hoe was het bij de HAP, Ingrid?
Drinken jullie kindjes al uit een beker. Lente kan het wel, maar ze keert 'm vaak zonder waarschuwing ineens om of flikkert 'm op de grond. Dus geef ik 'r altijd te drinken uit een rietjesbeker. Ik lees wel her en der dat ze van af een jaar echt wel uit een gewone beker moeten drinken, maar dat is nauwelijks te doen. En als ik 'm voor 'r vasthoud, wil je het zelf doen...
Jan is ruim 21 maanden nu, liep met plusminus 17 maanden, en praat ook nog amper. M'n psz zegt over die taalontwikkeling dat het nog "veel te vroeg" is om me daar echt zorgen over te maken. Aangezien zij dagelijks kinderen zien etc .. leg ik me daar maar bij neer en berust erin dat ik met aanwijzen van Jan ook een eind kom in wat zijn behoeften zijnquote:Op zondag 19 september 2010 21:28 schreef nummer_zoveel het volgende:
Dag allemaal, sorry dat ik even kom binnenvallen, normaal lees ik hier wel mee.
Ik maak me een beetje zorgen om Julian. Hij is nu een jaar en vijf maanden, zelfs al bijna anderhalf, en praat en loopt dus nog niet.
Hij brabbelt een hoop onverstaanbaars, maar geen duidelijke woorden. Geen papa of mama of auto, alleen vaker 'dada' tegen mij en mijn vriend en dus zo zijn eigen woordjes.
Hij is verder wel een heel vrolijk en lief mannetje. Een echte onderzoeker die de hele dag in de weer is dingen te slopen en uit elkaar te halen. Hij weet zelfs hoe hij de wasmachine aan moet zetten en heeft al uitgevogeld hoe hij het kinderslot van de keukenkastjes moet krijgen.
En hij loopt dus nog niet.
Hij kruipt wel heel goed en snel en is een paar keer uit zichzelf opgestaan en een paar stappen alleen gedaan maar daarna op z'n kin gevallen en nu durft hij eigenlijk al weken niet meer. Hij loopt wel langs de tafel en de meubels. Maar los durft ie niet.
Ik moet wachten op het consultatiebureau tot ik een oproep krijg er weer naartoe te gaan, of is het raadzaam toch al eerder een afspraak te gaan maken?
DJMO: zouden best de waterpokken kunnen zijn, Julian had er ook maar een paar.
als het waterpokken zijn, is die besmettelijke fase toch al voorbij ?quote:Op zondag 19 september 2010 21:25 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Misschien moet je daar dan eerst over bellen DJMO, ik weet niet of ze die besmettelijkheden in de praktijk willen hebben....
als het pokjes zijn dan zijn er morgen in ieder geval meer bij gekomen.
Ok, dank je wel.quote:Op zondag 19 september 2010 21:31 schreef DJMO het volgende:
[..]
Jan is ruim 21 maanden nu, liep met plusminus 17 maanden, en praat ook nog amper. M'n psz zegt over die taalontwikkeling dat het nog "veel te vroeg" is om me daar echt zorgen over te maken. Aangezien zij dagelijks kinderen zien etc .. leg ik me daar maar bij neer en berust erin dat ik met aanwijzen van Jan ook een eind kom in wat zijn behoeften zijn
Da's ook wel weer waar ja.quote:Op zondag 19 september 2010 21:50 schreef Ssserpente het volgende:
Niet om DJMO's post te bagatalliseren, hoor, Nummer Zoveel, maar als jij je zorgen maakt, zou ik me niet door één post gerust laten stellen.
Als je er niet gerust op bent, gewoon ff het cb bellen!
Dat snap ik, hoor! Was ook niet vervelend naar jou toe bedoeld.quote:Op zondag 19 september 2010 21:54 schreef DJMO het volgende:
ik bedoelde met mijn post ook totaal niet dat ze zich geen zorgen hoeft te maken Ssserpente, ik probeerde alleen aan te geven dat Jan ook laat was / is met lopen / praten .. ik ben alleen dan zo'n drommel die er vergeet bij te zetten dat als zij zich zorgen maakt ze idd gewoon t cb moet bellen![]()
Wat betreft die vlekjes van Jan, ik bel morgen het psz wel, en aansluitend de HA om te vragen of ik langs mag komen en wat de uitslagen zijn ^^
Zwaar klote!quote:Op zondag 19 september 2010 19:23 schreef Ssserpente het volgende:
Haha, Ko, wat schattig, Oek!![]()
Zondagsarmpje? Nooit van gehoord. Hoe was het bij de HAP, Ingrid?
Ik heb een nieuwe baanquote:Op zondag 19 september 2010 21:58 schreef Tinuviel het volgende:
Stiemie gefeliciteerd met de verjaardag van Esmee en Welkom hier jullie allebei. Hoe gaat het met je werkplannen(sorry for offtopic)?
Arme Tylerquote:Op zondag 19 september 2010 23:28 schreef _Ingrid_ het volgende:
[..]
Zwaar klote!
Hij heeft zijn bovenarm gebroken, is nu nog in het ziekenhuis. En morgen hebben we een gesprek met maatschappelijk werk daar. Omdat we echt niet weten hoe het is gebeurd.
Hij had een zetpil gekregen en die werkte wel goed gelukkig.quote:Op zondag 19 september 2010 23:36 schreef Stiemie het volgende:
[..]
Arme TylerHeeft ie er veel last van? Of heeft ie nu iets van pijnstilling gekregen?
Julian gaat naar kdv, heb daar wel eens een opmerking gemaakt dat hij wat laat lijkt te zijn, maar daar lachten ze wat bij met 'het ene kindje is vroeg en het andere laat' .quote:Op zondag 19 september 2010 22:10 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Is er een inloopspreekuur? Daar zou je anders eens heen kunnen gaan, lekker laagdrempelig.
Sommige kinderen zijn gewoon later met de ontwikkeling, maar vallen dan nog wel binnen de norm.
Gaat hij ook naar een kdv, psz oid? En hoe kijken die er tegenaan?
Lekkere psz, waterpokken zijn besmettelijk totdat alle blaadjes zijn ingedroogd. Als het waterpokken zijn, zijn andere kindjes wel de klos.quote:Op maandag 20 september 2010 09:35 schreef DJMO het volgende:
vlekjes van Jan waren niet erger geworden, hij is gewoon naar de psz, mochten het wel waterokken zijn dan was de incubatietijd volgens hen toch al vertreken dus maakt het niet uit. Als hij hangerig werd zouden ze bellen
Ja, dat dacht ik dus ook.quote:Op maandag 20 september 2010 10:12 schreef cattie het volgende:
[..]
Lekkere psz, waterpokken zijn besmettelijk totdat alle blaadjes zijn ingedroogd. Als het waterpokken zijn, zijn andere kindjes wel de klos.
Precies, weren van kinderen met blaasjes zal een uitbraak niet voorkomen.quote:Op maandag 20 september 2010 11:03 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Cattie en Raissa, het zijn richtlijnen van de GGD, kinderen mogen gewoon komen omdat het al besmettelijk is voordat het utbreekt.
Ws zijn er al andere kinderen besmet, die nu ook weer andere kinderen besmetten, en zo heeft het geen zin om kinderen met waterpokken te weren.
Wat wil je dan? Een datum plannen?quote:Op maandag 20 september 2010 11:25 schreef cattie het volgende:
Ssserpente, ik ben ook blij dat Ive ze heeft gehad, maar soms kun je het beter even niet hebben. Kindjes van onder de 1 kunnen het later weer krijgen bijvoorbeeld.
't Was maar een grapje, hoor. Ikzelf zou het niet uitstellen als ik wist dat de waterpokken zouden heersen. Sterker nog, ik denk dat ik Lente er bewust mee in aanraking zou brengen. Ik kan namelijk geen reden benenken waarom het 'even niet uit zo komen' waarmee ik vervolgens het risico zou lopen dat ze het in d'r jeugd helemaal niet krijgt, maar pas op latere leeftijd.quote:Op maandag 20 september 2010 11:41 schreef cattie het volgende:
Ja, hallo, ik zeg toch niet dat je een datum moet plannen? Het komt als het komt, maar soms wil je het misschien even ontwijken.
ik ga me er niet druk over makenquote:
hier verdwijnt het gewoon naar de grondquote:Op maandag 20 september 2010 12:35 schreef miss_sly het volgende:
haha, ja, hier ook hoor. Dan blijft er wat brood liggen dat vakkundig schoongesabbeld/gelikt is![]()
Wij maken er nooit een punt van. We bieden altijd aan, ze mag altijd meer, maar ze hoeft niet. Werkt prima. Nu ben ik haar alleen aan het leren dat als ze iets niet hoeft, dat ze dat dan naast haar bordje legt, ipv hapje voor hapje aan ons te geven: "daaank" met uitgestoken handje met afgekeurd (en soms al voorgekauwd) eten.
wij hebben het Tess wel geleerdquote:Op maandag 20 september 2010 12:52 schreef Ssserpente het volgende:
Wat grappig, Lente maakt hetzelfde gebaar voor 'op'. En dat heb ik 'r niet geleerd. Ze eet trouwens verder precies hetzelfde. Ook met d'r vork meppen en dingen op tafel leggen. Kleine viespeuk.![]()
Wat een situatie, Ingrid. Goed dat je hulp accepteert!
Iemand kan ook gerust met een gebroken been rondlopen, als het maar het kuitbeen is dat gebroken is (het scheenbeen draagt de boel). En sommige mensen lopen rustig door met een gebroken sleutelbeen. Het is dan wel pijnlijk, maar niet dusdanig pijnlijk dat je er niets meer mee kan, al geldt dit natuurlijk vooral voor mensen met een hoge pijngrens. En kinderen hebben een heel sterk botvlies, dat alles nog eens bij elkaar houdt ook. Als je niets hebt zien gebeuren, denk je er natuurlijk niet aan, al helemaal niet als je er niet dagelijks mee te maken hebt. Jullie hoeven jezelf dus niets kwalijk te nemen, vind ik persoonlijk.quote:Op maandag 20 september 2010 21:39 schreef McLaura het volgende:
Ingrid, wat rot zeg, voor Tyler maar ook voor jullie!
Het kan 'zomaar' gebeuren, en het komt ook vaak voor dat je er niet veel van merkt. Bij een oppaskindje heb ik ontdekt dat ze haar (onder)arm gebroken had, een week nadat ze gevallen was. En ze stond gewoon met 2 handjes aan de reling van de galerij te trekken, dus het is niet zo gek dat het niet opgevallen is.
Maar goed, dit maakt voor jullie niet veel uit, het is en blijft gewoon rot, en hopelijk geneest het goed en is hij snel weer thuis!
Tnxquote:Op maandag 20 september 2010 23:13 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
Iemand kan ook gerust met een gebroken been rondlopen, als het maar het kuitbeen is dat gebroken is (het scheenbeen draagt de boel). En sommige mensen lopen rustig door met een gebroken sleutelbeen. Het is dan wel pijnlijk, maar niet dusdanig pijnlijk dat je er niets meer mee kan, al geldt dit natuurlijk vooral voor mensen met een hoge pijngrens. En kinderen hebben een heel sterk botvlies, dat alles nog eens bij elkaar houdt ook. Als je niets hebt zien gebeuren, denk je er natuurlijk niet aan, al helemaal niet als je er niet dagelijks mee te maken hebt. Jullie hoeven jezelf dus niets kwalijk te nemen, vind ik persoonlijk.
Dat dus.quote:Op dinsdag 21 september 2010 08:02 schreef Ticootje het volgende:
Hoezo schrijf je dat je hoopt dat ze niet gaan scannen? Als je niets te verbergen hebt maakt dat toch niet uit?
Spuit elf reactie, Op het kdv bij ons mogen ze ook gewoon komen met waterpokken. Het is de 14 dagen voordat de blaasjes zichtbaar worden al besmettelijk toch? Bij ons hangen ze een briefje op dat er waterpokken heerst, dan kan je zelf besluiten om je kind thuis te houden of niet.quote:Op maandag 20 september 2010 10:12 schreef cattie het volgende:
[..]
Lekkere psz, waterpokken zijn besmettelijk totdat alle blaadjes zijn ingedroogd. Als het waterpokken zijn, zijn andere kindjes wel de klos.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |