Instaptarief ben je dan kwijtquote:Op zondag 12 september 2010 18:12 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, als je niet uitcheckt, valt er helemaal geen rit te berekenen.
Nee, er wordt 4 euro borg ingehouden als je incheckt en als je niet uitcheckt ben je die kwijt. Niets meer en niets minder.quote:
Uhmz oke ben toch ook wel aardig wat andere bedragen tegengekomen.quote:Op zondag 12 september 2010 18:22 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, er wordt 4 euro borg ingehouden als je incheckt en als je niet uitcheckt ben je die kwijt. Niets meer en niets minder.
Nee, hoor, bedankt voor het meedenken.quote:
Eurlings kreeg deze vragen pas recent gesteld, voorheen was die staatssecretaresse Huizinga er mee bezig. Zij vond dat alles goed was en is nu minister van VROM...quote:Op zondag 12 september 2010 19:10 schreef macca728 het volgende:
http://www.spitsnieuws.nl(...)rttarief_chipka.html
Geen dubbel starttarief chipkaart
Treinreizigers met een ov-chipkaart mogen niet verplicht worden om twee keer een opstaptarief te betalen als ze overstappen van de ene naar de andere treindienst-aanbieder. Dat zei demissionair minister Camiel Eurlings (Verkeer) in een overleg met de Tweede Kamer .
Eurlings lichtte zijn woorden toe met een voorbeeld in Limburg. "Als je daar met de chipkaart zou reizen van Swalmen naar Valkenburg heb je te maken met verschillende regionale treinaanbieders. Het kan niet zo zijn dat je dan steeds weer een opstarttarief moet betalen. Dan laat je Valkenburg misschien links liggen, en dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn'', aldus de bewindsman die uit die plaats afkomstig is.
De CDA-politicus heeft begrepen dat ook regionale overheden de handen niet op elkaar krijgen voor dubbele opstaptarieven. "Daarom wil ik zo snel mogelijk met hen om de tafel om een oplossing te bedenken'', zei de minister. ,
Probleem is pas 6 jaar bekend maar Eurlings, die weer teruggaat naar Limburg wil zsm praten.....
En waarom moet ik dan wel 2x een starttarief betalen als ik van trein op metro overstapt ?
Dat is toch ook van de ene naar de andere vervoerder overstappen, meneer Eurlings ?
Eurlings was haar baas toch, die heeft alle stukken heus wel gezienquote:Op zondag 12 september 2010 19:31 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Eurlings kreeg deze vragen pas recent gesteld, voorheen was die staatssecretaresse Huizinga er mee bezig. Zij vond dat alles goed was en is nu minister van VROM...
De openbaar vervoer-bedrijven grijpen elke kans aan om de zakken van hun reizigers leger te maken, ook al als het als gevolg is van hun onvermogen om iets goed te regelen, daar hebben ze geen boodschap aan. Net als dat je gewoon moet dokken als je een defecte studenten OV-chipkaart ontvangt van de IB-Groep.quote:Op zondag 12 september 2010 20:48 schreef Rick_ het volgende:
Ik snap er niets meer van en zit met een probleem met mijn studenten ov-chipkaart.
Ik heb bij DUO aangegeven mijn OV reisproduct te willen laten stoppen. Ik heb dit op internet geregeld halverwege augustus. Ik kreeg van DUO bericht dat ik 6 (of 7) september mijn reisproduct zelf nog van mijn chipkaart moest verwijderen. Dit heb ik gedaan volgens de website van de chipkaart. Ik heb afgelopen maandag dus mijn product van mijn chipkaart afgehaald bij een ophaalpunt. Ik kreeg een bon dat 0 van 4 producten waren afgehaald. Ik deed alles volgens de instructies dus ik dacht dat het dan wel zou kloppen.
Nu stap ik gisteren de bus in en check in met mijn chipkaart omdat daar nog tegoed op stond, ik zou dus moeten betalen in de bus zonder korting oid. Ik stap uit de bus en check dus ook uit. Ik zag toevallig dat dit ritje mij geen euro had gekost. Dus ik vreesde al het ergste. Ik loop vervolgens naar een NS medewerker en hij kon mij vertellen dat er gewoon een reisproduct nog opstond. Ik vreesde dus ook voor de boete van 68 euro per halve maand. Nu bekeek ik gisteren de website van de chipkaart en ik zag dat er technische problemen waren met het erafhalen van je reisproduct. ik moet het na 15 september nogmaals proberen.
( http://www.studentenov-chipkaart.nl/Stopzetten, stap 2)
Mag / kan ik nu nog gewoon gratis reizen doordeweeks? Uiteraard ga ik het na 15 september nog een keer naar een ophaalpunt. Volgens mijn gegeven op www.ov-chipkaart.nl heb ik namelijk nng steeds een reisproduct. Zelfs als ik doordeweeks wil betalen voor de bus, dan is dit theoretisch niet mogelijk met mijn chipkaart. En de conducteur aan wie ik het vroeg vertelde mij dus dat ik nog een geldig reisproduct heb. Ik ga in de periode tot 15 september voordat ik de trein instap inloggen op www.ov-chopkaart.nl om te kijken of ik nog recht heb om te reizen, anders koop ik uiteraard gewoon een kaartje.
Wel met een persoonlijke OV-chipkaart?quote:Op zondag 12 september 2010 23:29 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Nee je kunt niet met studentenkorting reizen op een anonieme kaart, je pasfoto staat er immers niet op. Ook je collegekaart tonen is zinloos: niet iedereen met een collegekaart heeft recht op een OV-reisproduct.
nee op geen enkele manierquote:Op zondag 12 september 2010 23:46 schreef Asskicker14 het volgende:
Dus met een anonieme OV-chipkaart kun je per definitie niet met korting reizen?
Pin gewoon je kaartjes, je kunt een formulier downen om je geld terug te krijgen dit kan je dan bewijzen via je acceptgiro.quote:Op zondag 12 september 2010 23:58 schreef Asskicker14 het volgende:
Dan neem ik wel een papieren ticket en vraag ik iemand of ik met diegene mee mag reizen op studentenkorting.
Als jij gewoon recht hebt op studiefinanciering dus vrij reizen moet dat geen probleem zijnquote:Op maandag 13 september 2010 00:19 schreef Asskicker14 het volgende:
Dank je voor de tip. Al weet ik niet of ik aanspraak ga maken op restitutie, die regeling geldt slechts 1 keer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |