Wat moet je daarvoor doen dan?quote:Op zondag 5 september 2010 17:29 schreef aaipod het volgende:
edit: Ik bedenk me nu dat ik nog wel 6 uur honours heb ofzo dit semester dat ik ook moet voorbereiden.![]()
Ik moet verplicht een schrijfcursus en een cursus debatteren doenquote:Op zondag 5 september 2010 18:13 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Wat moet je daarvoor doen dan?
Wacht gewoon even het eerste hoorcollege dan wel werkgroep af...quote:Op zondag 5 september 2010 18:56 schreef dreamzk het volgende:
Voor de UvA studenten, ik heb geen reader en werkboek gekregen voor Inleiding in de Rechtswetenschap en ik vind helemaal niks op het internet wat ik elke week moet studeren. Kan iemand mij vertellen waar ik al die informatie kan vinden?
Ik schrik hier eerlijk gezegd wel van.... jezus wat een geprutquote:Op zondag 5 september 2010 18:34 schreef aaipod het volgende:
Ik ben eigenlijk ook wel een beetje teleurgesteld over de opzet van het hele programma. Het lijkt af en toe meer een programma voor hulpbehoevende studenten. (etc, etc.)
De twee cursussen vind ik echt super raar. Het lijkt inderdaad wel of jullie onder de maat presteren in plaats van bovengemiddeld. Die brief ook, het lijkt wel LLP (een soort mentorles die je de eerste paar weken als eerstejaars in Leiden krijgt: hoe zit ik in elkaar, waarom wil ik Rechten gaan studeren).quote:
LLPquote:Op zondag 5 september 2010 20:24 schreef Kimochi het volgende:
[..]
De twee cursussen vind ik echt super raar. Het lijkt inderdaad wel of jullie onder de maat presteren in plaats van bovengemiddeld. Die brief ook, het lijkt wel LLP (een soort mentorles die je de eerste paar weken als eerstejaars in Leiden krijgt: hoe zit ik in elkaar, waarom wil ik Rechten gaan studeren).
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.edit4: Ik snap nu waarom niemand Econometrie heeft gekozen. Alle andere modules hebben 1 bijeenkomst per week 's middags. Econometrie heeft 2 bijeenkomsten van 7 tot 9 's avonds.
[ Bericht 14% gewijzigd door aaipod op 06-09-2010 01:10:46 ]
Idd! Ohmygoshquote:Op maandag 6 september 2010 08:54 schreef xxiessiexx het volgende:
En toen had je nooit meer tijd om meisjes te hosselen, aaipod.
Spijtig om dit negatieve bericht te lezen over de nieuwe brede versie van Honours. Wees blij dat jou de kans wordt aangeboden om je schrijf- en retorische vaardigheden te verbeteren: jouw kunsten op papier en verbaal zullen professioneel beoordeeld worden. Vaak genoeg merk ik dat de schrijf- en spreekvaardigheid van de gemiddelde rechtenstudent zwaar ondermaats is (in tegenstelling tot vele andere(gamma/alfa) studies word je niet om de twee weken beoordeeld op je essay van minstens 700 woorden of referaat).quote:Op zondag 5 september 2010 18:34 schreef aaipod het volgende:
Ik ben eigenlijk ook wel een beetje teleurgesteld over de opzet van het hele programma. Het lijkt af en toe meer een programma voor hulpbehoevende studenten. Debatteren en schrijven zie ik als vaardigheden die je zelf op academisch niveau moet zien te krijgen gedurende de loop van je studie en ontwikkeling. Ik vind het absolute onzin dat ze een selectie van 'de beste' studenten maken en die dan vervolgens onderwijs gaan geven wat mijns inziens meer als een workshop op het HBO thuishoort. Als diepgaander programma op een universiteit verwacht ik niet dat we praktische vaardigheden geleerd krijgen, maar veel theorie.
We hebben ook een paar keer per jaar een TOP-dag, waar TOP staat voor Talent Ontwikkel Progamma. Voor de volgende bijeenkomst worden we geacht een collage te maken over onszelf. Hier de brief die we in de post kregen een paar week geleden: http://i54.tinypic.com/260u2hv.jpg Het spijt me zeer, maar ik vind dit echt niet universiteit waardig.. De eerste 2 bijeenkomsten waren al net zo erg. We hebben zelfs met zijn allen een show van de Llama's moeten nadoen
Ik denk dat de uren waar ik daadwerkelijk wat aan heb gehad op 2 handen te tellen zijn. De verdiepende colleges zijn vaak leuk, maar ook niet al te nuttig. Zo hebben we eens een bezoekje gemaakt aan het politiebureau waar die man ons wat informatie gaf over de aanpak van straatroven en ons een rondleiding heeft gegeven van het politiebureau. Hartstikke mooi natuurlijk, maar de samenhang met mijn studie was echt ver te zoeken.
De colleges waar ik wel iets aan heb gehad waren van Staatsrecht, Burgerlijk recht en Bestuursrecht. Die hadden echt iets interessants te vertellen.. Bij het college Staatsrecht gingen we in op de manier waarop verdragen werken binnen ons recht. Bij het college burgerlijk recht hebben we gediscussiëerd over de invoering van een Europees BW en het goederenrechtelijke probleem van het schilderij Tobias en Sara. Maar ik vraag me wel eens af of alle tijd die ik hierin steek het wel waard is.. Ik krijg uiteindelijk een mooi certificaat bij mijn bul, maar of het de tijd allemaal waard is.. Ik kan misschien beter wat extra normale vakken gaan volgen denk ik wel eens..
[/rant]
quote:Op maandag 6 september 2010 14:40 schreef Kauwgom.Peppermint het volgende:
[..]
Spijtig om dit negatieve bericht te lezen over de nieuwe brede versie van Honours. Wees blij dat jou de kans wordt aangeboden om je schrijf- en retorische vaardigheden te verbeteren: jouw kunsten op papier en verbaal zullen professioneel beoordeeld worden. Vaak genoeg merk ik dat de schrijf- en spreekvaardigheid van de gemiddelde rechtenstudent zwaar ondermaats is (in tegenstelling tot vele andere(gamma/alfa) studies word je niet om de twee weken beoordeeld op je essay van minstens 700 woorden of referaat).
Verder is het juist interessant om met de desbetreffende professor een praktijkuitstapje te maken (in plaats van een uitstapje met de studievereniging). Onze studie is juist zo boeiend, omdat het gaat over de organisatie van onze samenleving (de uitwerking van het recht). Ik vond het uitstapje naar het politiebureau boeiend: nu weet ik hoe de overheid probeert de pakkans van overvallers te vergroten (helaas was de professor ziek: zij had vast vanuit haar achtergrond als raadsheer iets boeiends kunnen vertellen). Ook het uitstapje met een docent naar de rechtbank was leerzaam (en maakt het recht levend). Daarnaast is het ook gezellig om met geďnteresseerde en ambitieuze studenten studiegerelateerd bezig te zijn.
Ook is het verplicht om een onderzoekstage of onderzoekassistentschap af te ronden: je mag een top 3 geven van favoriete vakgroepen waar je een tijdje (betaald of voor punten)wil rondlopen (erg interessant natuurlijk: als je een wetenschappelijke instelling hebt). En natuurlijk vind ik het gaaf dat mij de mogelijkheid wordt geboden om met studenten en docenten van verschillende disciplines samen naar een summerschool in het buitenland te gaan. De summerschool is verbonden met de verbredende vakken die je in het tweede jaar kiest.
Wel deel ik jouw mening dat die TOP-trainingen (Wie ben ik? Wat wil ik qua carričre?) niet interessant zijn. Ik dacht ook '' toen ik hun brief las. Maar dat neemt niet weg dat ik mij erg gelukkig prijs dat ik vele voordelen heb (je moet de kansen ook grijpen tijdens je studie: stage, erg leerzame functies en dergelijke), die andere studenten niet hebben. Huidige rechtenstudie (iets zwaarder graag: minder herhaling en moeilijkere tentamens) plus honoursvariant zou de standaard moeten zijn voor iedere rechtenstudent. Het is niet zwaar, maar geeft je de mogelijkheid om, naast de vele andere nevenactiviteiten buiten de universiteit om, kennis te maken met de academische attitude. Misschien moet je gewoon stoppen met Honours, als dit niet een van de redenen is waarom je studeert aan de universiteit.
En aaipod: jouw identiteit is bij mij bekend (zat vorig jaar in jouw algemene groep). Identiteit kenbaar maken op het internet kan onprettig zijn.
Doe dat dan ook niet.quote:Op maandag 6 september 2010 14:40 schreef Kauwgom.Peppermint het volgende:
En ****: jouw identiteit is bij mij bekend (zat vorig jaar in jouw algemene groep). Identiteit kenbaar maken op het internet kan onprettig zijn.
Ik vind het mooi dat jij een andere mening toe bent gedaan dan ik. Smaken verschillen nu eenmaal en ieder wat wils. Ik ben zelf van mening dat ik het ook zonder die schrijfcursus wel red. Die praktijk uitstapjes kan ik ook wel zonder. De TOP dag zijn we het dan over eens.quote:
Heb je je daarvoor speciaal aangemeldquote:
Weet je het zeker?quote:Op maandag 6 september 2010 15:21 schreef aaipod het volgende:
[..]
Ik ben zelf van mening dat ik het ook zonder die schrijfcursus wel redt.
Sorry dat ik je naam quottequote:Op maandag 6 september 2010 15:21 schreef aaipod het volgende:
[..]
Ik vind het mooi dat jij een andere mening toe bent gedaan dan ik. Smaken verschillen nu eenmaal en ieder wat wils. Ik ben zelf van mening dat ik het ook zonder die schrijfcursus wel red. Die praktijk uitstapjes kan ik ook wel zonder. De TOP dag zijn we het dan over eens.
De verdiepende colleges lijken me leuk en de verbredende Econometrie module lijkt me ook wel goed te doen nu ik een beetje in het boekje heb gebladerd. Ik wil je bedanken dat je speciaal geregistreerd hebt om mij dit advies te geven, maar ik ga gewoon lekker door. Tot morgen!
O.. en ik maak er geen enorm geheim van wie ik ben, dan zou ik überhaupt geen roosters hier posten e.d. Toch zou ik het wel waarderen als je mijn naam even weg wilt halen. Als ik die zo expliciet openbaar wil maken dan zet ik hem wel in mijn ondertitel oid.
Erger dan een gemiddelde diplomauitreiking?quote:Op woensdag 8 september 2010 18:29 schreef Kimochi het volgende:
Vandaag de propedeuse opgehaald. Slim hoor, eerst iedereen de praatjes van die en gene uit laten zitten en dan gezellig in de rij staan.
Maar Halleluja!,quote:Op woensdag 8 september 2010 18:29 schreef Kimochi het volgende:
Vandaag de propedeuse opgehaald. Slim hoor, eerst iedereen de praatjes van die en gene uit laten zitten en dan gezellig in de rij staan.
Ik vind Goederenrecht leuk.quote:
Ja, want ik had honger.quote:Op woensdag 8 september 2010 18:32 schreef xxiessiexx het volgende:
[..]
Erger dan een gemiddelde diplomauitreiking?
Haha, inderdaad. Trilololo...quote:Op woensdag 8 september 2010 18:45 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Maar Halleluja!,, wat een muziekstukje was dat!
![]()
[ afbeelding ]
Ik ben er erg benieuwd naar, we hebben nu verbintennissenrecht, en vorig jaar inleiding privaatrecht gehad waar ik ook het best voor gescoord heb.quote:Op woensdag 8 september 2010 18:57 schreef Steve het volgende:
[..]
Ik vind Goederenrecht leuk.Ga er mijn scriptie ook in schrijven.
Het hoorcollege vond ik ook wel interessant. Maar toen ik eenmaal trachtte de opgegeven stof (+-120pp.) voor deze week te gaan lezen..quote:Op woensdag 8 september 2010 18:57 schreef Steve het volgende:
[..]
Ik vind Goederenrecht leuk.Ga er mijn scriptie ook in schrijven.
Wij moeten deze week ook al 200 pagina's uit het ene boek, en een goede 140 uit een ander boek lezen voor hetzelfde vakquote:Op woensdag 8 september 2010 19:14 schreef Teteteterek het volgende:
[..]
Het hoorcollege vond ik ook wel interessant. Maar toen ik eenmaal trachtte de opgegeven stof (+-120pp.) voor deze week te gaan lezen..
Het is boek is ook gewoon echt té dik voor 7 weken college
Verbintenissenrecht he? Klinkt bekend jaquote:Op woensdag 8 september 2010 19:29 schreef Phaelanx_NL het volgende:
[..]
Wij moeten deze week ook al 200 pagina's uit het ene boek, en een goede 140 uit een ander boek lezen voor hetzelfde vak.
Feli!quote:Op dinsdag 7 september 2010 02:31 schreef Smart_ass het volgende:
Oh en ik heb mijn propedeuse nu officieel gehaald, met een 7 voor rechtsfilosofie. Ik ben blij.
Dat kan niet, want het was een origineel argument zei de man van het NRC.quote:Op woensdag 8 september 2010 19:50 schreef MiFi het volgende:
P-uitreiking was wel tof![]()
Toen er werd geciteerd uit de essay dacht ik wtf! dat is mijn tekst! John Stuart Mill![]()
Maar ik was het niet duh.
Rechtsfilosofie? Daar had ik toen een boek van C.S. Lewis (De vier liefdes) voor. Ging allemaal over Godquote:Op woensdag 8 september 2010 20:21 schreef Orbis het volgende:
Over essays over J.S. Mill gesproken, ik er ook net één af (eerste van de vijf over de man in totaal). Maximaal 1000 woorden waren toegestaan en wonder boven wonder: ik kwam exact op 1000 woorden uit, zonder tijdens het schrijven op het aantal woorden te letten.
Is het jaar nog niet begonnen dan?quote:Op woensdag 8 september 2010 20:28 schreef Eva4Evah het volgende:
Morgen boeken ophalen! Ik heb zin om weer te beginnen. Ga meteen voorbereiden zodat ik niet ga achterlopen
quote:Op woensdag 8 september 2010 20:32 schreef GDPP het volgende:
De UU begint volgende week pas (behalve de eerstejaars dan).
quote:Op woensdag 8 september 2010 20:34 schreef Rucebo het volgende:
Ik ga een half jaartje in het buitenland studeren en daar begin het pas 27 september...
27 september pasquote:Op woensdag 8 september 2010 20:34 schreef Rucebo het volgende:
Ik ga een half jaartje in het buitenland studeren en daar begin het pas 27 september...
Richting het zuiden gegaan? was bij mij in Italië namelijk ookquote:Op woensdag 8 september 2010 20:34 schreef Rucebo het volgende:
Ik ga een half jaartje in het buitenland studeren en daar begin het pas 27 september...
Nee, naar het noorden. Schotlandquote:Op donderdag 9 september 2010 07:41 schreef Yashaaaaa het volgende:
[..]
Richting het zuiden gegaan? was bij mij in Italië namelijk ook
Mm ok. Bij mij stond dat er sowieso al op. Moet alleen even kijken over die essayverplichting, aangezien en verschillende perioden zijn waarbij je die in kunt leveren blijkbaar. Heb alleen nog niet echt tijd gehad om me daarin te verdiepen.quote:Op woensdag 8 september 2010 19:52 schreef Yashaaaaa het volgende:
[..]
Feli!
Ik kreeg btw vandaag een mailtje dat vanaf morgen alle studenten werden ingeschreven voor de blackboardtoegang van strafrecht.. Errug vaag weer allemaal
Voor privaatrecht moet je ook niet heel veel bladzijden gaan lezen, dat moet je gewoon oefenen en kunnen.quote:Op woensdag 8 september 2010 19:14 schreef Teteteterek het volgende:
[..]
Het hoorcollege vond ik ook wel interessant. Maar toen ik eenmaal trachtte de opgegeven stof (+-120pp.) voor deze week te gaan lezen..
Het is boek is ook gewoon echt té dik voor 7 weken college
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |