abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 1 november 2011 @ 22:20:31 #226
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_103853635
Grrmbl, waarom zijn er nou zo weinig allergologen? }:|

Afgelopen zondag heeft Toby behoorlijk heftig gereageerd op cashewnootjes. Flink hoesten, snot en slijm, veeeeel kots, rood en dik hoofd, dichtzittende ogen en heftige eczeem op de plekken waar de cashew-kots zijn huid raakte. Hij was een paar uur lang zo ziek als een hond... en ineens was het weer over.
Vandaag voor een spoedje bij de dermatoloog geweest en gelijk een verwijzing naar een goed aangeschreven allergoloog gehad.
Daar kunnen we op 10 januari pas terecht :(
Via zorgbemiddeling elders een afspraak kunnen maken. 22 december...

Ik vind het veel te lang duren, maak me zorgen... Wat als hij de komende tijd per ongeluk op bijv. het kdv in aanraking komt met pindakaas? Wat als hij morgen ineens ook allergisch blijkt te reageren op mango (verwant aan cashew) of weet ik veel wat?
Een volgende allergische reactie zal hoogstwaarschijnlijk heftiger verlopen dan die van zondag. En wat dan???
.... met gevoel voor drama....
pi_103853992
Heb je geen epipen gekregen van dermatoloog of huisarts?
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  dinsdag 1 november 2011 @ 22:28:46 #228
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_103854258
Nope. De dermatoloog gaf nog wel een kaartje mee: ben je allergisch voor x? Dan heb je zo- en zoveel procent kans om ook allergisch te zijn voor y :')
De huisarts heb ik alleen gesproken tijdens het telefonisch spreekuur en mijn zorgen geuit. Zij raadde me zorgbemiddeling aan.
.... met gevoel voor drama....
pi_103855338
Wat rot zeg Kers -O-
er zijn maar 3 kinderallergologen geloof ik hè landelijk? ons ziekenhuis heeft er in elk geval eentje, er schijnen ook 3 of 4 kinderallergologen-in-opleiding te zijn, kun je niet bij hen een afspraak maken? misschien gaat dat sneller?

Of de poli bellen waar je je afspraak hebt en je zorgen uiten? Misschien dat de allergoloog die Toby gaat behandelen dan een advies heeft voor jullie?

Je bent er mooi klaar mee zeg :{
:)
  dinsdag 1 november 2011 @ 22:46:14 #230
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_103855527
Jee Kers daar word je niet vrolijk van. Ik zou ook gaan voor de optie de poli bellen waar de afspraak staat en aangeven dat je je zorgen maakt.
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  woensdag 2 november 2011 @ 05:26:47 #231
35189 Troel
scherp en bot
pi_103863208
Kers, dat duurt nog heel erg lang zeg.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 2 november 2011 @ 06:30:07 #232
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_103863294
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2011 22:20 schreef Kersjes het volgende:

Een volgende allergische reactie zal hoogstwaarschijnlijk heftiger verlopen dan die van zondag. En wat dan???
112 bellen of zelf, indien dichtbij, langs de spoedeisende hulp racen. Ik vind het veel te heftig klinken. Niet te lang zelf aanrommelen, beter te vroeg dan te laat hoor.
pi_103863496
Bah wat heftig met die cashew :( lijkt me ook doodeng.
Ik begrijp dat ik me geen illusies hoef te maken over even snel langs een specialist..

Mignonne, Dottir heeft na dat dikke hoofd nog een uur of 2 overal snot en slijm gehad en toen werd het heel snel minder. Daarna was ze weer helemaal blij. Net als gister eigenlijk, alleen was gister heftiger en langer.

Gister hebben we haar direct onder de douche gezet toen haar ogen dik werden. Rotzooi wegspoelen. Vond ze heel fijn en gezellig, de zieligheid kwam pas toen ze weer droog was.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  woensdag 2 november 2011 @ 07:43:04 #234
35189 Troel
scherp en bot
pi_103863648
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2011 06:30 schreef Gaoxing het volgende:

[..]

112 bellen of zelf, indien dichtbij, langs de spoedeisende hulp racen. Ik vind het veel te heftig klinken. Niet te lang zelf aanrommelen, beter te vroeg dan te laat hoor.
Dat dus. Dat werd ons zelfs al aangeraden voor de reactie die Ruben kreeg.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 2 november 2011 @ 20:39:55 #235
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_103890868
Vanyel, er zijn slechts 23 allergologen in NL. Misschien heb je in jouw regio meer mazzel wat wachttijden betreft?

Vandaag weer wat telefoontjes gepleegd. Helaas niks opgeschoten, kon bij 3 andere artsen ook pas in januari terecht.
Morgen ga ik gewoon echt achter een epi-pen aan, al is het alleen al voor mijn eigen gemoedsrust.

Ik moet steeds denken aan dat meisje van 24 dat afgelopen zomer in een lunchroom een crêpe ging eten. Ze vroeg uit automatisme of er noten inzaten aangezien ze allergisch was.
"Nee hoor, geen noten!"
Maar ze hadden voor haar crêpe een mes gebruikt waar nog resten Nutella aan zaten. In minder dan 2 minuten tijd is ze ter plekke gestikt ;(
.... met gevoel voor drama....
pi_103892178
Je moet ook opletten in ijssalons waar ze zelf ijs maken. Ze schijnen alle soorten ijs achter elkaar te draaien zonder de ijsmachine steeds schoon te maken. Kan dus link zijn als ze notenijs hebben gemaakt.

[ Bericht 0% gewijzigd door snoopy op 02-11-2011 21:37:28 ]
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  woensdag 2 november 2011 @ 21:21:45 #237
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_103893357
Goeie Snoopy, thanks voor de tip!
.... met gevoel voor drama....
  woensdag 2 november 2011 @ 21:53:34 #238
35189 Troel
scherp en bot
pi_103895131
Ja, of vis die klaar gemaakt is in arachideolie :')

Hoorde ik van een kennisje, wiens zoontje geen pinda's mag.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_103895563
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2011 21:53 schreef Troel het volgende:
Ja, of vis die klaar gemaakt is in arachideolie :')

Hoorde ik van een kennisje, wiens zoontje geen pinda's mag.
ja arachideolie is een bitch :X

oud klasgenoot van de middelbare school heeft ooit eens contact met me opgenomen omdat hij naar China ging en vertaald wilde hebben dat hij allergisch is voor pinda's/noten en dat hij dus ook die olie niet mag hebben.
Ik geloof dat ie 2 weken lang rijst en fruit/rauwkost heeft gegeten :')
:)
pi_103896262
Ik weet niet of ik het al eens verteld had maar Morris mocht eens de klassen rond met een jarig meisje. Ze had koeken voor de juffen en de jarige stelde voor stiekem zo'n koek op te eten. Na vastgesteld te hebben dat er geen nootjes in zaten besloten ze dat Morris het wel mocht hebben. Er zat dus amandelspijs in. Gelukkig heeft hij maar een piepklein stukje gegeten en kreeg geen reactie maar pffffff...
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  vrijdag 4 november 2011 @ 10:40:44 #241
35189 Troel
scherp en bot
pi_103950041
Hier uit de test kwam een sterke allergie voor hazelnoten.

Grappig, want hij heeft jarenlang (nou poepoe, wel drie jaar ;) ) gewoon chocoladehazelnootpasta gegeten. Ook verder wat lichte allergieën, maar niet duidelijk genoeg om daarop actie te ondernemen. De katten hoeven dus voorlopig niet weg gelukkig :) (was daar wel een beetje bang voor namelijk)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_103955757
Heftige allergische reacties zeg!

Weet iemand toevallig of een pinda(kaas) allergie ook alleen jeuk kan veroorzaken?
Tyler heeft trouwens ook na het eten van tomaat (op pizza) allemaal rode vlekken rond zijn mond.
  vrijdag 4 november 2011 @ 17:59:56 #243
35189 Troel
scherp en bot
pi_103965265
Ik denk wel dat dat kan, maar ik heb er niet voor geleerd. Als ik bezig ga met coniferen krijg ik ook jeuk, maar enkel op de plekken waar ik in aanraking geweest ben met. Ik kan me zo voorstellen dat dat voor andere zaken ook zo is?
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_104027757
http://www.nu.nl/economie(...)t-kinder-joy-ei.html

Kruidvat waarschuwt voor Kinder Joy ei
Laatste update: 6 november 2011 12:25 info
RENSWOUDE - Kruidvat en Prijsmepper waarschuwen voor Kinder Joy eieren, omdat er hazelnoot in de chocolade zit. Op de verpakking staat niet vermeld dat er noten in zitten.

Foto: ANP
Voor mensen met een notenallergie kan het eten van de eieren gevaarlijk zijn. Beide zaken hebben de overgebleven eieren uit de winkels weggehaald, liet een woordvoerster zondag weten.
Het gaat om chocolade-eieren met de streepjescode 80310891. Mensen die de eieren hebben gekocht, kunnen die terugbrengen naar de winkel. Mensen zonder notenallergie kunnen de eieren wel eten.
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 6 november 2011 @ 13:57:06 #245
35189 Troel
scherp en bot
pi_104030332
Gaat het nu echt om van die dingen van Kinder of gaat het om huismerkeieren?
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_104032969
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 6 november 2011 @ 15:37:23 #247
35189 Troel
scherp en bot
pi_104035403
Dank :)

Ik was overigens blij verrast toen ik gisteren boodschappen ging doen en ik met heel veel gemak chocoladepasta kon vinden zonder hazelnoot :)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_104250526
Ik mag nu ook legitiem in dit topic posten *O*
Maar dus. -O-
Dottir heeft volgens de diëtiste hoogstwaarschijnlijk kma. Dikke kans (volgens haar) dat dat de bron van alle kwaad is en de rest vooral een gevolg van al 9 maanden last van deze allergie (want haar bvgevende moeder gebruikte natuurlijk wel zuivel....).
Nu dus voor 6 maanden Neocate aangevraagd en een vervolgafspraak voor december + de opdracht te bellen als er iets opvallends gebeurt of we wat voor vragen dan ook hebben.

quote:
0s.gif Op vrijdag 11 november 2011 15:57 schreef mignonne het volgende:

[..]

jemig en gelijk aan de neocate ook -O- arme dottir.
fijn dat je iig iets hebt :)
Ik ben daar dus juist wel blij mee. Neocate gekozen omdat we dan zeker weten dat het schoon genoeg is om haar echt van alle gezeik af te helpen. Misschien was Pepti ook wel goed genoeg, maar dat weet je van tevoren niet en zij (en wij) willen graag zorgen dat het zsm in de basis goed is, zodat we weer kunnen opbouwen.

Richtlijnen mee, 195 pagina's aan koemelkvrij voedsel mee. Nu alleen nog bedenken of ik zelf volledig mee ga diëten of beter stop met bv.

[ Bericht 1% gewijzigd door Vanyel op 11-11-2011 18:35:21 ]
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_104851464
Pfff. De eerste dagen na het starten met de Neocate (en op zeer karig dieet) ging het meteen beter en hadden we een heel blij energiek kindje. Nadat we een paar dingetjes extra hebben geïntroduceerd stopte de vooruitgang en nu gaat het alleen maar slechter en slechter.
Nu reageert ze ook al op banaan of brood (zijn we nog niet helemaal uit, kdv zegt banaan, ik denk brood).

Dottir begon vandaag spontaan onbedaarlijk te huilen omdat ik haar alleen al de slabber omdeed :'(
Wat is nou zo niet-allergeen dat het praktisch bij iedereen veilig is? Ze is dat beetje wat ze wel mag inmiddels spuugzat en eet elke dag een beetje minder. Geen lol meer aan (vooral voor haar).
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zaterdag 26 november 2011 @ 19:45:43 #250
35189 Troel
scherp en bot
pi_104851762
Verschrikkelijk Vanyel :{

Wat mogen wij dan in onze handjes knijpen dat het maar weinig allergie is.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')