Het ging jou om het handje ophouden, meen ik gelezen te hebben.quote:Op zaterdag 17 juli 2010 19:26 schreef sigme het volgende:
[..]
Eh nee, WW en bijstand zijn in aanleg wezenlijk verschillende constructies. Nou vind ik de WW tegenwoordig wel erg zijn gaan lijken op bijstand, met actief beleid om instroom te beperken en idiote regeltjes om uitstroom een handje te helpen, en ook dat vind ik geen goede ontwikkeling.
[..]
Nou, hoe dan ook, dat wordt dus nogal lachen als straks de ontslagprocedures worden vereenvoudigd en meerdere mensen, niet alleen laagopgeleiden, niet meer zeker zijn van hun baan. Als je een baan hebt mag je via groepsdruk mensen zonder baan lekker gaan buggen, totdat je om een futiliteitje zelf werkloos raakt of je bent eens kritisch op je werk, dan kun jij zelf lekker gebugd gaan worden. Gezellige samenleving stel jij voor. En nogmaals waarom in godsnaam? Als de vergrijzing eenmaal voortraast heeft iedereen wrs een baan, meerdere banen zelfs, moet je ook lekker 60 uur gaan werken.quote:Het zou heel veel herstructurering betekenen. Té veel, vermoed ik. Binnen het huidige stelsel, met alle uitwassen en onrechtvaardigheid, zou ik liever wat meer schande zien op hoofden van mensen die "onterecht" gebruik maken van een uitkering dan de draconische wegen die nu bewandeld worden. Ik denk dat het effectiever en beter is dat gedrag te corrigeren middels groepsdruk dan staatsdruk, vooral omdat dat laatste vooral goed werkt tegen goedwillenden.
Euh, ergens ben je het spoor bijster geraakt geloof ik.quote:Op zaterdag 17 juli 2010 19:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het ging jou om het handje ophouden, meen ik gelezen te hebben.
[..]
Nou, hoe dan ook, dat wordt dus nogal lachen als straks de ontslagprocedures worden vereenvoudigd en meerdere mensen, niet alleen laagopgeleiden, niet meer zeker zijn van hun baan. Als je een baan hebt mag je via groepsdruk mensen zonder baan lekker gaan buggen, totdat je om een futiliteitje zelf werkloos raakt of je bent eens kritisch op je werk, dan kun jij zelf lekker gebugd gaan worden. Gezellige samenleving stel jij voor. En nogmaals waarom in godsnaam? Als de vergrijzing eenmaal voortraast heeft iedereen wrs een baan, meerdere banen zelfs, moet je ook lekker 60 uur gaan werken.
Er hebben een heleboel ambtenaren zitten slapen in zo'n geval.quote:Op zaterdag 17 juli 2010 19:46 schreef sigme het volgende:
Ik moet zeggen dat ik 18 jaar bijstand ook een hele rare zaak vind. Ik vind dat een rare vorm van bijstand; 18 jaar lang gireren.
Ik lig er niet wakker van en het is maar de vraag of ik hobbyinkomsten moet aangeven.quote:Op zaterdag 17 juli 2010 09:24 schreef DS4 het volgende:
[..]
Of je er nu mee weg komt of niet: jij pleegt belastingfraude en dat is bepaald niet iets om trots op te zijn.
Natuurlijk moet dat, en denk jij trouwens dat internet anoniem is ofzo?quote:Op zaterdag 17 juli 2010 21:14 schreef sig000 het volgende:
[..]
Ik lig er niet wakker van en het is maar de vraag of ik hobbyinkomsten moet aangeven.
De belastingdienst heeft zijn handen vol op Marktplaats voorlopig.quote:Op zaterdag 17 juli 2010 21:18 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
Natuurlijk moet dat, en denk jij trouwens dat internet anoniem is ofzo?
Ik zal je even uit de droom helpen: ik ben gespecialiseerd in fraudezaken en heb dit jaar nog een zaak afgerond van iemand die als hobby honden fokte. Ik kan je dus garanderen dat dat belast is indien je daar duurzaam winst mee behaalt.quote:Op zaterdag 17 juli 2010 21:14 schreef sig000 het volgende:
Ik lig er niet wakker van en het is maar de vraag of ik hobbyinkomsten moet aangeven.
Jouw feestje. Ik los het met plezier straks op voor 375 euro per uur ex kantoorkosten, ex BTW.quote:
Volgens mij heb je een 3 te veel getypt.quote:Op zondag 18 juli 2010 11:10 schreef DS4 het volgende:
[..]
Jouw feestje. Ik los het met plezier straks op voor 375 euro per uur ex kantoorkosten, ex BTW.
Ja en dan? Dan komt ie om van de honger.. Goed voor internationale relaties ook, je eigen bevolking verhongerenquote:Op vrijdag 16 juli 2010 12:00 schreef Mikkie het volgende:
Stel maar een maximum aan die bijstand, vijf jaar ofzo. In te korten wanneer iemand zich niet inzet om weer aan het werk te komen.
Tuurlijk...quote:
Erg leuk ook voor mensen zoals ik, ziek geworden in de periode dat ik zo'n re-integratieproject aan het volgen was, bezig met een opleiding KBH die ik dus af moest breken en later niet af mocht/kon maken .. cq zit ik in de bijstand en kom daar ook nooit meer uit (officieel vastgesteld tijdens een volgend traject) .. ik mag dus na een jaartje of 5 verhongeren als ik het goed begrijp?quote:Op zondag 18 juli 2010 12:27 schreef fs180 het volgende:
[..]
Ja en dan? Dan komt ie om van de honger.. Goed voor internationale relaties ook, je eigen bevolking verhongeren
Dan vertel maar eens wat je doet.quote:
Dat kan je toch wel ontnemen uit het bovenstaande? Advocaat, en blijkbaar een van de betere, anders kon hij dat soort bedragen niet rekenenquote:Op zondag 18 juli 2010 12:46 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dan vertel maar eens wat je doet.
Ik heb ook wat ervaring met fraude opsporing namelijk maar wij kunnen dat een stuk goedkoper.
Dat opsporen doet de FIOD. Vervolgens word ik gevraagd om de VERDEDIGING te voeren.quote:Op zondag 18 juli 2010 12:46 schreef lezzer het volgende:
Ik heb ook wat ervaring met fraude opsporing
Er zijn wel meer mensen die wat opsporenquote:Op zondag 18 juli 2010 12:56 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat opsporen doet de FIOD. Vervolgens word ik gevraagd om de VERDEDIGING te voeren.
Andere tak van sport dus.
Dat klopt, maar ik had het over fiscale fraude... en dat is nu eenmaal waar we de FIOD voor hebben.quote:
Gaat hier over een man die 18 jaar in de bijstand zat!quote:Op maandag 19 juli 2010 02:46 schreef herbert64 het volgende:
Zo lang er nog veel meer mensen werkloos zijn dan er vacatures zijn, heb ik er totaal geen probleem mee als mensen baantjes weigeren. De juiste man op de juiste plek is veel belangrijker. Ik heb liever dat iemand die een bepaalde baan niet wil doen, die baan weigert, omdat dan tenminste iemand die het wél graag doet de kans krijgt.
Bedenk je ook nog even, dat er wel werkgevers moeten zijn in jouw plannetje, die die mensen aan willen nemen ? Dus mensen aannemen met de motivatie van een natte krant 'omdat je toch wat moet' ?quote:Op zaterdag 17 juli 2010 14:56 schreef Gia het volgende:
Het valt mij op dat hier mensen zijn die vinden dat je beter mensen die willen werken, ongeschoold, simpel werk kunt laten verrichten en mensen die niet willen werken, dan maar in de bijstand moeten blijven.
Dat kan toch de bedoeling niet zijn. Mensen die graag willen werken, kunnen zich ook opwerken tot de iets betere baantjes, zodat het mindere werk gedaan kan worden door bijstandsgerechtigden. Dit ter bevordering van het weer willen werken. Als één beroepsschoffelaar doorschuift naar een iets betere baan, kunnen 2 bijstandsgerechtigden 20 - 25 uur werken.
Punt is echter dat er ook mensen zijn die niet door willen schuiven naar een iets betere baan, die het allemaal wel best vinden, beetje schoffelen voor een minimumloontje. Tja, helaas is het voor gemeenten beter om die banen voor de toekomst vrij te houden voor langdurige, gezonde bijstandsgerechtigden.
Het zal even duren, maar uiteindelijk zijn sommige banen geen echte banen meer, maar middelen om mensen in het arbeidsproces te krijgen of te houden.
Een HBO-er die langdurig in de bijstand zit, omdat hij alleen maar solliciteert naar banen waar hij voor geleerd heeft en anders niets, is in no-time uitgekeken op schoffelen en zal maar wat graag ergens de salarisadministratie gaan doen. Dan wel. Komt dat schoffeljobje weer vrij voor de volgende die even aangedouwd moet worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |