quote:Iraq's Maliki warns of 'wars' over Exxon deal with Kurdistan
June 19, 2012
BAGHDAD, — Iraqi Prime Minister Nuri al-Maliki believes a contract between U.S. oil giant ExxonMobil and Iraq's autonomous Kurdistan region is dangerous and could lead to "wars," his spokesman told AFP Tuesday.
ExxonMobil signed an oil exploration deal with the Kurdistan region in northern Iraq covering six areas, including two that are said to be outside the region and claimed by both Baghdad and Kurdistan.
The central government says all oil contracts must go through Baghdad and regards any that do not as illegal.
"Maliki views these deals as representing a very dangerous initiative that may lead to the outbreak of wars" and " breaking up the unity of Iraq," Ali Mussawi said of the Kurdistan contract.
"Maliki is prepared to go to the highest levels for the sake of preserving the national wealth and the necessary transparency in investing the wealth of the Iraqis, especially oil," Mussawi said.
The premier "sent a message to American President Barak Obama last week urging him to intervene to prevent ExxonMobil from going in this direction."
Exxon and Kurdistan inked the exploration deal Oct. 18. Baghdad has since said the deal is frozen, which Kurdistan has denied.
Iraqi Kurdistan has been locked in a standoff with Baghdad for months, one of a series of intertwined political crises which have escalated into calls for Maliki to be removed from power.
Neem een abonnementquote:Op dinsdag 3 juli 2012 01:21 schreef Leevancleef het volgende:
Wat ben jij een irritante, hyperactieve schijtuser zeg. Hoe blokkeer je users op Fok?
Broke ass griek. Ga je land reddenquote:Op donderdag 1 juli 2010 16:46 schreef Hellas2009 het volgende:
Dit conflict is de laatste weken erg bloedig aan het worden, en ik lees er bijna elke dag over maar zag nog geen topic hierover, vandaar dit centrale topic voor al het nieuws over dit conflict.
Achtergrondinformatie:
De Koerden beschikken over autonomie in Noord-Irak (Iraaks Koerdistan), maar worden nog steeds onderdrukt in Turkije, Syrië en Iran. In die laatste landen strijden ze nog voor hun rechten, zo zijn er een paar honderd duizend van de Koerden in Syrië statenloos en worden de Koerden in Turkije (20/25 miljoen) niet erkend als een minderheid (waardoor ze minder rechten hebben) terwijl de Joodse minderheid (een paar duizend) wel worden erkend door de Turkse staat.
[ afbeelding ]
Hierboven is de map van Koerdistan te zien, het Koerdische volk zit verspreid over 5 landen in die regio, die landen onderdrukken de Koerden om de beurt, zo bestookte Saddam de Koerden met gifgas en begon hij een genocide-campagne tegen hen met als resultaat een kwart miljoen doden. Het Turkse leger heeft weer zo'n 4000 Koerdische dorpen vernietigd en nog tal van andere misdaden gepleegd. Veel Koerden zitten gevangen in Turkije waaronder honderden kinderen. Ja, ik hoor je al denken, en dat wil bij de EU?
()
Mensen, hou dit topic zoveel mogelijk levend. Zeker nu de Turkse hypocrisie een hoogtepunt heeft bereikt (wel pro-Palestina, maar tegelijkertijd anti-Koerdistan en honderden Koerden afslachten), vind ik dat we dit moeten blijven benadrukken zodat mensen niet in de val van de fascistische Turkse staat vallen.
Free Free Kurdistan
Zeker omdat de internationale gemeenschap de Koerden een eigen staat heeft beloofd:
Vrede van Sèvres
Turkije zou een enorm deel van zijn territorium verliezen. Zo zou Armenië onafhankelijk worden, geheel volgens de politiek van het Zelfbeschikkingsrecht van Woodrow Wilson. Ook Koerdistan zou onafhankelijk worden. Irak en Palestina zouden bestuurd worden door het Verenigd Koninkrijk als mandaatgebieden. Syrië (waaronder het latere Libanon) kwam onder Frans bestuur als mandaatgebieden. De Dodekanesos en Rodos werden ingenomen door Italië. Thracië en Smyrna werden ingenomen door Griekenland. De Zee van Marmara werd gedemilitariseerd en geïnternationaliseerd. Bovendien werd de zo gevormde rompstaat van het Ottomaanse Rijk onder financiële curatele gesteld.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Vrede_van_S%C3%A8vres
_________
Turks-Koerdisch conflict #1
Turks-Koerdisch conflict #2
Turks-Koerdisch conflict#3 PKK dreigt met aanslagen badplaatsenTurkije
Jawel hoor, het boeit heel veel mensen. Maar ik kan het best begrijpen dat anti-Koerden liever niet zien dat de Koerden vooruitgang boekenquote:Op dinsdag 3 juli 2012 01:36 schreef De_Guidance het volgende:
Niemand boeit dit allemaal.
Kan je niet je eigen forum beginnen ofzo ?
quote:Turkije: Koerdische rebellen gedood in Irak
(Novum/AP) - ANKARA - Bij Turkse luchtaanvallen in Irak zijn vorige week zeker 25 Koerdische terroristen om het leven gekomen. Dat heeft het Turkse leger maandag gezegd.
Het leger zei op zijn website dat bij de luchtaanvallen, die 24 juni plaatshadden in het Qandil-gebergte, ook 23 terroristen gewond raakten. De Koerdische terroristen in Irak houden zich hoofdzakelijk op in het Qandil-gebergte, nabij de Iraaks-Iraanse grens.
De pro-PKK-ers gaan daar niet naar toe omdat de koerden in het Zuid-oosten van Turkije niks moeten hebben van de koerden in het Noorden van Irak en vice versa. De gedachte dat er ooit 1 koerdistan zal zijn is een gedachte van iemand die de situatie totaal niet snapt.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 08:20 schreef expans het volgende:
Dit hoort te gaan over het het conflict tussen Turkije en de PKK maar ik zie alleen iemand die heel ''Koerdistan'' verheerlijkt..
Maar vraagje he, nu het er zo geweldig aan toegaat daar in Irak waarom gaan alle pro-pkkers daar niet heen? Hell, je formuleert alles zo dat ik bijna zin krijg om per direct een enkeltje te boeken.
[..]
Ik heb het dan ook over Zuid-Koerdistan. De PKK is vooral pro-Ocalan/Partij, waar de Koerden in Zuid-Koerdistan de meest nationalistische Koerden zijn en er vaak genoeg gezamenlijk voor één doel is gestreden. De revoluties hier waren dan ook het meest succesvol, want telkens werd het centrale leger afgeslacht en teruggedrongen en moesten er vieze manieren gevonden worden om de Peshmerga te verslaan (zoals het levend begraven en vergassen van de burgerbevolking).quote:Op dinsdag 3 juli 2012 12:09 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
De pro-PKK-ers gaan daar niet naar toe omdat de koerden in het Zuid-oosten van Turkije niks moeten hebben van de koerden in het Noorden van Irak en vice versa. De gedachte dat er ooit 1 koerdistan zal zijn is een gedachte van iemand die de situatie totaal niet snapt.
Lol, waar haal je deze onzin vandaan?quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:13 schreef ClapClapYourHands het volgende:
De Koerden in verschillende landen moeten niks van elkaar hebben en jij hebt het over eenheid.
???
Als je niet weet waar je hebt over hebt, houd dan gewoon je bek dicht.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:18 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Uiteindelijk is er bij de koerden spraken van stammen gedrag, iedere stam wilt gewoon de macht in een bepaald gebied, daarom zal er nooit een Koerdistan zijn. Iedere stam is voor zichzelf, ergo gedoemd om te falen.
Niets persoonlijks. Zijn gewoon feiten. En het is geen propaganda, is gewoon opgenomen door een buitenstaander (Nederlander) en gepost op een website die voor iedereen ter wereld (op een aantal landen met zwaar censuur na) bereikbaar is.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:27 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Waarom ga je persoonlijk lopen haten. Feels bad man. Oh en je hoeft ook geen DM's te sturen met propaganda
Niet persoonlijk?quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:22 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Als je niet weet waar je hebt over hebt, houd dan gewoon je bek dicht.
Je bent toch zo'n fanatieke Turk? Waarom ga je dan niet terug om tegen de PKK te strijden?
Juist ja: omdat jullie laf zijn.
Is van toepassing op bijna alle anti-Koerden / Turken. Altijd roepen dat er niets bereikt zal worden en praten alsof ze oorlogen hebben gevochten tegenover de Koerden en daar hun wijsheid en inspiratie vandaan halen, doen alsof ze allemaal Koerden-experts zijn en de Koerden constant negatief afschilderen. Maar als het er op aan komt en ze met 200 man tegenover een aantal Koerden staan? HO MAAR! Snel wegrennen en schuilen achter Ome Agentquote:
Applaus voor de dappere, sterke, machtige strijders van Turkijequote:The mothers and relatives of the 34 young Kurdish men bombed by high explosvies dropped onto them by Turkish military jets at Roboski today held a vigil to highlight the fact that 180 days has past and justice has still not been served for their children!
On the way to the graveyard at Roboski the Turkish army attacked the mothers with tear gas and water cannon!
The young Kurdish woman defiantly holds up her relative's portrait towards the Turkish soldiers!
Cool story bro.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:54 schreef Leevancleef het volgende:
De laffe Turkse militairen? Ik wens "onafhankelijk Koerdistan" veel succes met zich in zijn eentje verdedigen tegen de laffe Turkse militairen, want als Turkije wil heeft het over drie dagen heel Noord-Irak bezet.
De PKK is geen achterlijke idiote beweging. Jij verwacht dat de PKK met hun wapens uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog kans maakt tegenover zwaar gepantserde Turkse tanks, gevechtshelikopters en straaljagers?quote:Op dinsdag 3 juli 2012 14:05 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Als Turkije had gewild hadden ze de PKK binnen 6 maanden laten verdwijnen. Je mag blij zijn dat de MHP niet aan de macht is gekomen. De PKK vecht geen oorlog maar pleegt om de zoveel tijd aanslagen op politiebureaus en militairen met behulp van explosieven die ze op afstand laten ontploffen. Recentelijk nog een bom in een prullenbak. Ja echte dappere strijders. Als Turkije had gewild had men het hele gebied met de grond gelijk gemaakt en hadden de PKKers geen grotten meer om in te verbergen. Nee de PKK speelt een smerige strijd. Als ze echt dapper waren gingen ze een echte oorlog voeren maar dat durven ze niet. Nee, een bom of afstand laten ontploffen, dat is wat ze kunnen. Overigens nadat ze een aanslag hebben gepleegd lanceert het leger altijd een tegenactie waarna de meeste PKK lafaards gepakt worden of afgeschoten, en terecht.
Vreemd he, als een maat van je net gewond is gevallen/gesneuveld is door een aanslag van de PKK. Ja erg onbegrijpelijk.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 14:10 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
De PKK is geen achterlijke idiote beweging. Jij verwacht dat de PKK met hun wapens uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog kans maakt tegenover zwaar gepantserde Turkse tanks, gevechtshelikopters en straaljagers?![]()
![]()
Is dit het niveau van alle Turken?
En wat een fantasy ''de meesten PKK'ers opgepakt en afgeschoten worden''.
Vast wel. Ik heb weleens een video gezien hoe de ''democratische dappere niet-terroristische Turkse militairen'' een LIJK VAN EEN PKK STRIJDER martelen en over de grond slepen alsof het een dier is.
Ja Koerden onder elkaarquote:En ik heb ook video's gezien hoe gevangen genomen Turkse militairen als mensen worden behandeld door de ''terroristische PKK strijders''.
Ja want de lijken van PKK-ers smelten weg als ze gedood zijn?quote:Je hebt wel grote illusies trouwens. Jij bent best wel gehersenspoeld door de Turkse propaganda. Er zijn veel meer Turkse militairen gedood dan PKK strijders, het Turkse leger houd er van om te overdrijven. Zij hebben geen fucking idee hoeveel PKK strijders er bij een aanval gedood worden, ze kramen gewoon onzin uit, want zoiets is ONMOGELIJK om vast te stellen.
Turkse soldaten schieten maar gewoon ergens naar toe wil je zeggen?quote:De PKK kan dat weer wel (i.i.g. wel beter), aangezien zij ZIEN waar ze op schieten en wat ze raken, want het is een guerilla beweging, dus alles wordt gepland.
Je hebt echt geen enkel idee waar je het over hebt. Je bent gewoon zélf gehersenspoeld. De TRT gaat echt niet zeggen dat ze ff 500 PKKers hebben gedood zonder dat daar iets van waar is. Ik zelf heb zoiets sowieso nooit gehoord dus in plaats van naar de propaganda/ je kurdi matties te luisteren kan je zelf eens een keer onderzoek gaan doen.quote:Toen het Turkse leger zogenaamd ''gezegevierd'' had tegenover de PKK in Zuid-Koerdistan (3 of 4 jaar geleden), lieten ze de wagens vol met Turkse doden en gewonden niet zien op tv? Of de helikopters die op en aan Turkse slachtoffers uit de vallei haalden?
De Koerdische televisie toonde i.i.g. wel leuke actie beelden van vernietigde Turkse voertuigen en helikopters. De Turkse staat kwam zoals gewoonlijk met onrealistische cijfers, zonder enkel bewijs.
Bij elke aanval van het Turkse leger, komen er volgens de Turkse staat minstens 500 PKK militairen om het leven. Er hebben al duizenden van zulke aanvallen plaats gevonden in 30 jaar tijd, maar het lijkt erop alsof het aantal PKK strijders nauwelijks veranderd. Raar dat het Turkse leger na 1000x 500 PKK strijders gedood te hebben, er nog niet in staat om 5000 PKK'ers af te maken. Je zou denken dat 10 van zulke aanvallen genoeg zouden zijn. Je zou toch beginnen te denken dat het Turkse leger vooral onzin uit kraamt en ze geen gezichtsverlies willen lijden.
Hihi, wel schattig hoor.
Dus dat. Het is echt totaal onredelijk om te stellen dat die Peshmerge het Turkse leger aankunnen. Computerprobleem is waarschijnlijk zo'n figuur die denkt dat de Koerdische cultuur het meest grootse is dat de mensheid heeft voortgebracht, en dat John F. Kennedy, Nikola Tesla, Hippocrates en Spinoza eigenlijk Koerden waren.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 14:27 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Je hebt echt geen enkel idee waar je het over hebt.
quote:Op dinsdag 3 juli 2012 18:17 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Dus dat. Het is echt totaal onredelijk om te stellen dat die Peshmerge het Turkse leger aankunnen. Computerprobleem is waarschijnlijk zo'n figuur die denkt dat de Koerdische cultuur het meest grootse is dat de mensheid heeft voortgebracht, en dat John F. Kennedy, Nikola Tesla, Hippocrates en Spinoza eigenlijk Koerden waren.
nee jijquote:Op dinsdag 3 juli 2012 14:10 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
De PKK is geen achterlijke idiote beweging. Jij verwacht dat de PKK met hun wapens uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog kans maakt tegenover zwaar gepantserde Turkse tanks, gevechtshelikopters en straaljagers?![]()
![]()
![]()
quote:Op dinsdag 3 juli 2012 14:00 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Cool story bro.
Schrijf er een boek over.
Moet je er wel bij vermelden hoe het Turkse leger al 30 jaar anaal vernederd wordt door 5000 PKK strijders, de helft vrouwen, die strijden met oude geweren tegenover Turkse tanks, gevechtshelikopters en straaljagers.
dat welquote:Hihi, wel schattig hoor.
Een van de drie wijzen was wel een Koerd. Namelijk een Meed. En Koerden zijn de afstammelingen van de Meden.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 18:17 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Dus dat. Het is echt totaal onredelijk om te stellen dat die Peshmerge het Turkse leger aankunnen. Computerprobleem is waarschijnlijk zo'n figuur die denkt dat de Koerdische cultuur het meest grootse is dat de mensheid heeft voortgebracht, en dat John F. Kennedy, Nikola Tesla, Hippocrates en Spinoza eigenlijk Koerden waren.
Libanees, geen Turk. Dus ga je mond maar spoelen, want de Koerden kunnen niet tippen aan de rijke geschiedenis van Libanon.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 19:48 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Een van de drie wijzen was wel een Koerd. Namelijk een Meed. En Koerden zijn de afstammelingen van de Meden.
Koerden hebben tenminste nog een geschiedenis. De Turk is een mix van verschillende verstoten volkeren. Zelfs jullie leider, de 'Vader van de Turken', was eigenlijk de zoon van een Griekse prostituee.
De Koerden waren er al lang voordat de mixer aan ging om de Turk te mixen. Hihi.
Lol, WHAHAHAHAHAHAHAHAHA.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 19:56 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Libanees, geen Turk. Dus ga je mond maar spoelen, want de Koerden kunnen niet tippen aan de rijke geschiedenis van Libanon.
Haha, gefrustreerde Turkquote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:17 schreef expans het volgende:
Onschuldige koerden, hehe die 34 man waren smokkelaars dus onschuldig zijn ze sowieso niet. Want als je daar smokkelt werk je samen met de PKK.
En sowieso claimen alsof de PKK een leger isman die vuile hoerezonen plegen een aanslag met groepen van 100+ tegenover 10/20 soldaten (geen wonder dat er doden vallen) en rennen dan terug naar hun grotten om de onschuldige boer/schapenhoeder uit te hangen.
Lachwekkend, aju.
Woow, we moeten dus op passen wanneer een stoere boi zoals jij écht boos wordt, of niet soms?quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:24 schreef expans het volgende:
Ik ben niet gefrustreerd yo, ik ben op dit moment juist heel rustig :p
ik begin alvast af te tellenquote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:24 schreef sp3c het volgende:
op deze manier gaat dit topic binnenkort dicht
Had allang een slotje op moeten zitten.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:24 schreef sp3c het volgende:
op deze manier gaat dit topic binnenkort dicht
huilie huilie huiliequote:Op dinsdag 3 juli 2012 21:42 schreef kloontjeloontje het volgende:
[..]
Had allang een slotje op moeten zitten.
De pkk zijn terroristen die onschuldige burgers vermoorden.
De hele wereld ziet de pkk als een terroristische organisatie en er zijn er een paar die hier zwaar bezig zijn met propaganda en het beledigen van andere volkeren en niemand die er wat van zegt..
Walgelijk dat dit wordt toegelaten hier..
quote:Op dinsdag 3 juli 2012 19:59 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Lol, WHAHAHAHAHAHAHAHAHA.
Dan weet jij niets af van de geschiedenis van de Koerden. Sowieso Arabieren en geschiedenis.
Het enige wat de Arabieren bezitten is TNT, een zelfmoord terrorist, een haatbaard en een Islam preker die hen voorleest wat te doen. DAT is de 'trots' van de Arabische wereld.
Sommigen kunnen hier wel van genieten. Ik zeg openhouden en achterover zitten.quote:Op woensdag 4 juli 2012 00:22 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Gooi het topic dan gewoon dicht
quote:Op dinsdag 3 juli 2012 18:17 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Dus dat. Het is echt totaal onredelijk om te stellen dat die Peshmerge het Turkse leger aankunnen. Computerprobleem is waarschijnlijk zo'n figuur die denkt dat de Koerdische cultuur het meest grootse is dat de mensheid heeft voortgebracht, en dat John F. Kennedy, Nikola Tesla, Hippocrates en Spinoza eigenlijk Koerden waren.
Maar vind je niet dat je de geschiedenis een beetje tegen hebt? Want als ik je zo hoor opscheppen over de koerden (zoals die koerdische matti van mij ook altijd deed maar dat terzijde) zouden ze onderhand allang hun eigen staat moeten hebben?quote:Op woensdag 4 juli 2012 02:08 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik hoorde een keer een groepje Turken beweren dat Jezus een Turk was, maar dat kan helemaal niet, want het recept voor 'de Turk' was er 2012 jaar geleden helemaal nog niet, er moesten eerst nog wat volkeren uit het voormalige Oost-Blok gemixt worden, een aantal Arabieren en hier en daar wat zigeuners.
Moest er wel een beetje om lachen hoor, hihi.
De Duitsers hadden 70 jaar geleden ook een heel imperium, daarna zijn ze zelfs gebieden kwijt geraakt die ze vóór de WW2 hadden. Dat zegt dus geen flikkerquote:Op woensdag 4 juli 2012 02:11 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Maar vind je niet dat je de geschiedenis een beetje tegen hebt? Want als ik je zo hoor opscheppen over de koerden (zoals die koerdische matti van mij ook altijd deed maar dat terzijde) zouden ze onderhand allang hun eigen staat moeten hebben?
Is door de Fransen & Engelsen na de Eerste Wereldoorlog verdeeld.quote:Op woensdag 4 juli 2012 02:30 schreef PKRChamp het volgende:
Ik snap het wel maar mijn vraag is niet beantwoord, ten eerste hoe komt het dat Koerdistan als land niet meer bestaat en ten tweede waarom hebben ze het nooit meer terug kunnen hebben?
quote:Op woensdag 4 juli 2012 11:19 schreef Hedera het volgende:
Alsof het wat boeit dat Koerden een oud volk is. Ja wat moeten we daarmee? Omdat je tot de oudere volkeren behoort heb je priveleges?
So what dat de Turken later zijn "ontstaan". Daar ligt een Turk niet wakker van en waarom zou een ander dat wel doen?
Turken hebben gestreden, gevochten en gewonnen zoals vele landen dezelfde geschiedenis hebben. Turkije is Turkije en zal Turkije blijven.
Het is volkomen onzin dat er Koerdisch gesproken moet worden op scholen. Dat er een Koerdisch sprekende rechtbank moet zijn. Je bent in Turkije en daar is de moedertaal Turks. Hartstikke mooi dat die kinderen het Turkse volkslied moeten zingen. Zo bouw je een band op met het land waar je bent geboren en woont. Misschien zouden ze dat ook in NL moeten doen.
Wat snapt dat "oud" volkje hier niet aan? Geen wonder dat Koerden door Turkije en MO wordt uitgekotst. Jullie zijn tegendraads en zijn niets meer en niet minder dan aan irritante strontvlieg.
De Grieken kunnen er ook wat van. Anno 2012 kunnen ze er nog niet tegen dat Constantinople Istanbul is. Mwah als Istanbul nog van de Grieken waren was Istanbul een platarme stad met overal faillisementen. Let's be sure![]()
Voor de haters![]()
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 4 juli 2012 02:20 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
De Duitsers hadden 70 jaar geleden ook een heel imperium, daarna zijn ze zelfs gebieden kwijt geraakt die ze vóór de WW2 hadden. Dat zegt dus geen flikker.
Koerdistan is verdeeld over 4 landen, en eerlijk is eerlijk: het zijn meteen de minst beschaafde, asociale/arrogante volkeren met vooral een middeleeuwse (of zelfs daarvoor) mentaliteit.
Geen meningen, maar feiten. Zal het even uitleggen:
- Iran: willen alle Joden dood hebben, openbare executies, stenigen, mensen worden levend begraven, onderdrukking van het volk door haatbaarden.
- Irak: genocide gepleegd op het Koerdische volk (200,000 doden, eind jaren 80), slachten elkaar (Arabieren onderling) continu af, zelfmoordaanslagen, strenge Islamieten en terroristen, Islam in de politiek, worden beïnvloed door het barbaarse Iran, helemaal geen vrijheid (Christenen vluchten bijvoorbeeld naar Zuid-Koerdistan, daar worden ze niet onthoofd, in stukken gehakt, opgeblazen of opgelost in zoutzuur), etc.
- Syrië: honderdduizenden Koerden hebben geen nationaliteit en zijn op straat gezet door de overheid, de overheid slacht momenteel het eigen volk af, het 'eigen Arabische volk' is, net als het Arabische volk in Irak (en waarschijnlijk de rest van de wereld) streng Islamitisch - de revolutie is dan ook in naam van de Islam - ze zijn al begonnen met zelfmoordaanslagen en nog steeds gunnen ze de Koerden helemaal niets (daarom hebben de Koerden zichzelf momenteel geïsoleerd en bemoeien zij zich zo min mogelijk met deze 'Arabische lente'. Barzani, de President van Zuid-Koerdistan, zorgt ervoor dat Koerden uit West-Koerdistan in Zuid-Koerdistan getraind en bewapend worden. De PKK heeft West-Koerdistan momenteel in handen, alleen hoor je daar niets over op het nieuws).
- Turkije: hebben 3000 Koerdische dorpen met de grond gelijk gemaakt, de Koerden hebben er geen vrijheid - ze mogen bijvoorbeeld niet: Koerdische namen geven aan hun kinderen, lange tijd (nu waarschijnlijk nog steeds) was/is het verboden om Koerdisch te spreken, er mag geen les gegeven worden in het Koerdisch, KOERDISCHE kinderen worden VERPLICHT 's ochtends het TURKSE volkslied te zingen + te zingen dat ''Hij trots is die zichzelf Turk mag noemen'', Koerden worden gemarteld in gevangenissen, KOERDISCHE KINDEREN worden opgepakt en tot tientallen jaren cel veroordeeld omdat ze een steen hebben gegooid tijdens een demonstratie, Koerdische politieke partijen worden gesloten en verboden, er zijn pas geleden duizenden Koerdische politici opgepakt en altijd word dezelfde, zwakke, zielige, barbaarse reden gegeven: 'Banden met de PKK'.
quote:Op woensdag 4 juli 2012 05:01 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Is door de Fransen & Engelsen na de Eerste Wereldoorlog verdeeld.
De grootste Turk aller tijden (eigenlijk een Griek, maar goed), Mustafa Kamal, beloofde de Koerden een staat als ze hem zouden helpen met de oprichting van een Turkse staat. Maar ja, die kwam er niet, want de belofte was gemaakt door een Turk en dan moet je er sowieso niet veel van verwachten.
Er zijn verschillende Koerdische staten geweest in het verleden. Onder andere:
Kingdom of Kurdistan - 1922 - 1924
Hoofdstad: Slemani
Koning: Mahmud Barzanji
Die kwam er na een geslaagde rebellie van de Koerden in Zuid-Koerdistan tegenover de Arabieren en de Engelsen. Het Engelse leger had het zwaar tegenover de Koerden en verloren veel manschappen tijdens deze revolutie. De stad Slemani was de eerste stad in het MO die gebombardeerd zou worden door de RAF in een poging om de rebellie te breken.
Als je de documentaire/film 'Speer & Hitler' kent (erg lange docu-film, volgens mij zo'n 300 minuten), heeft 'Adolf Hitler' het op een gegeven moment ook over de Koerden. Hij zegt dat ze een sterke bondgenoot zullen zijn in het Midden-Oosten om te strijden tegen de Engelsen. Ook zegt hij (ja, echt) dat hij niets moet hebben van de Arabieren, die hij duidelijk als 'untermenschen' afschildert.
Dit Koerdische 'probleem' speelt dus al heel erg lang.
Andere Koerdische landen:
- Republiek van Mahabad - 1946 - 1947
Leider: Qazi Muhammed
Onafhankelijke Koerdische staat in Oost-Koerdistan
Andere Koerdische landen:
Republiek van Ararat (Ararat Republiek) - 1927 - 1930
Leider: Ihsan Nuri
Onafhankelijke Koerdische staat in Noord-Koerdistan
De dappere Koerdische leider Ihsan Nuri Pasa. Het Turkse leger had er 3 jaar voor nodig om deze sterke rebellie te breken. Het Turkse leger werd in de pan gehakt door de Koerdische strijders, waarna ze over gingen op het vermoorden van onschuldige Koerdische burgers (zoals altijd, laffe volkeren zijn het...).
[ afbeelding ]
Ik zie niet in waarom er geen Koerdisch gesproken zou mogen worden ook al is de moedertaal Turks.quote:Op woensdag 4 juli 2012 11:19 schreef Hedera het volgende:
Alsof het wat boeit dat Koerden een oud volk is. Ja wat moeten we daarmee? Omdat je tot de oudere volkeren behoort heb je priveleges?
So what dat de Turken later zijn "ontstaan". Daar ligt een Turk niet wakker van en waarom zou een ander dat wel doen?
Turken hebben gestreden, gevochten en gewonnen zoals vele landen dezelfde geschiedenis hebben. Turkije is Turkije en zal Turkije blijven.
Het is volkomen onzin dat er Koerdisch gesproken moet worden op scholen. Dat er een Koerdisch sprekende rechtbank moet zijn. Je bent in Turkije en daar is de moedertaal Turks. Hartstikke mooi dat die kinderen het Turkse volkslied moeten zingen. Zo bouw je een band op met het land waar je bent geboren en woont. Misschien zouden ze dat ook in NL moeten doen.
Wat snapt dat "oud" volkje hier niet aan? Geen wonder dat Koerden door Turkije en MO wordt uitgekotst. Jullie zijn tegendraads en zijn niets meer en niet minder dan aan irritante strontvlieg.
De Grieken kunnen er ook wat van. Anno 2012 kunnen ze er nog niet tegen dat Constantinople Istanbul is. Mwah als Istanbul nog van de Grieken waren was Istanbul een platarme stad met overal faillisementen. Let's be sure![]()
Voor de haters![]()
[ afbeelding ]
Wat lees jij verkeerd aan mijn post? Van mij mag iedereen welke taal dan ook spreken en ook in Turkije. Een Koerdisch gerechtshof gaat wel een beetje ver. Of vind is een Turks gerechtshof volgens jou in Nederland ook wel oke?quote:Op woensdag 4 juli 2012 15:03 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Ik zie niet in waarom er geen Koerdisch gesproken zou mogen worden ook al is de moedertaal Turks.
Hier in NL mogen Turken ook Turks spreken, sterker nog, ze hebben zelfs via de rechter afgedwongen dat ze helemaal niet aan inburgering hoeven te doen en geen Nederlands hoeven leren, terwijl dit toch echt Nederland is met als moedertaal: Nederlands.
Onderwijs in het Koerdisch is iets anders dan het spreken van Koerdisch in de privésfeer, dat snap je toch wel? Prima dat Koerdische ouders hun kinderen de Koerdische taal meegeven, maar dat de Turkse staat onderwijs dat voor 100% in de Koerdische taal gegeven wordt moet tolereren vind ik raar. Dat kan hier ook niet, en als het wel kon zou dat nare gevolgen hebben.quote:Op woensdag 4 juli 2012 15:03 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Ik zie niet in waarom er geen Koerdisch gesproken zou mogen worden ook al is de moedertaal Turks.
Hier in NL mogen Turken ook Turks spreken, sterker nog, ze hebben zelfs via de rechter afgedwongen dat ze helemaal niet aan inburgering hoeven te doen en geen Nederlands hoeven leren, terwijl dit toch echt Nederland is met als moedertaal: Nederlands.
Onder Erdogan zijn de sentimenten omgeslagen, ja. Want Turkije moet uiteraard haar Arabische moslimbroeders (quote:Op woensdag 4 juli 2012 17:31 schreef Mylene het volgende:
Is het waar wat CP zegt, dat volgens Turkije Hamas geen terreurorganisatie is, en PKK dus wel?
trolololquote:Op woensdag 4 juli 2012 17:55 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Hamas is gewoon een democratisch gekozen partij in Palestina. Niet zo raar dus. Wat wel raar is, is dat men in Europa eerst schreeuwt om verkiezingen in Palestina en als de uitslag men niet bevalt men opeens wegduikt.
De overgrote hoeveelheid van Koerden steunt de PKK, wat enigszins een democratische legitimatie impliceert. Dus? Wat heeft dat te maken met terroristische praktijken?quote:Op woensdag 4 juli 2012 17:55 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Hamas is gewoon een democratisch gekozen partij in Palestina. Niet zo raar dus. Wat wel raar is, is dat men in Europa eerst schreeuwt om verkiezingen in Palestina en als de uitslag men niet bevalt men opeens wegduikt.
Je bent de BDP vergeten? Zit vol met PKK-ers en mensen met banden met de PKK.quote:Op woensdag 4 juli 2012 18:16 schreef housesoftheholy het volgende:
[..]
De overgrote hoeveelheid van Koerden steunt de PKK, wat enigszins een democratische legitimatie impliceert. Dus? Wat heeft dat te maken met terroristische praktijken?
Ja. En dat maakt het ''gewoon een democratisch gekozen partij''?quote:Op woensdag 4 juli 2012 18:18 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Je bent de BDP vergeten? Zit vol met PKK-ers en mensen met banden met de PKK.
Zie hier eentje die helaas gebrainwashed is jaren geleden en helaas niet up to date meer is. Eigenlijk zou je met zo'n instelling je moeten aansluiten aan die holbewoners daar in het oosten van Turkije.quote:Op woensdag 4 juli 2012 02:20 schreef computerprobleem het volgende:
- Turkije: hebben 3000 Koerdische dorpen met de grond gelijk gemaakt, de Koerden hebben er geen vrijheid - ze mogen bijvoorbeeld niet: Koerdische namen geven aan hun kinderen, lange tijd (nu waarschijnlijk nog steeds) was/is het verboden om Koerdisch te spreken, er mag geen les gegeven worden in het Koerdisch, KOERDISCHE kinderen worden VERPLICHT 's ochtends het TURKSE volkslied te zingen + te zingen dat ''Hij trots is die zichzelf Turk mag noemen'', Koerden worden gemarteld in gevangenissen, KOERDISCHE KINDEREN worden opgepakt en tot tientallen jaren cel veroordeeld omdat ze een steen hebben gegooid tijdens een demonstratie, Koerdische politieke partijen worden gesloten en verboden, er zijn pas geleden duizenden Koerdische politici opgepakt en altijd word dezelfde, zwakke, zielige, barbaarse reden gegeven: 'Banden met de PKK'.
Gek he als vanuit 3000 dorpen op een georganiseerde manier TURKEN door het hele land worden afgeslacht.quote:Turkije: hebben 3000 Koerdische dorpen met de grond gelijk gemaakt, de Koerden hebben er geen vrijheid -
jawelquote:ze mogen bijvoorbeeld niet: Koerdische namen geven aan hun kinderen
Zoals ik al zei, je weet geen flikker waar je het over heb.. Terroristische propaganda en meer weet je neit.quote:lange tijd (nu waarschijnlijk nog steeds) was/is het verboden om Koerdisch te spreken
In iran geven ze toch ook geen les in het irakees ?quote:er mag geen les gegeven worden in het Koerdisch
Als je naar een christelijke school gaat in Nederland moet je als jood of moslim ook uit de bijbel lezen.quote:KOERDISCHE kinderen worden VERPLICHT 's ochtends het TURKSE volkslied te zingen + te zingen dat ''Hij trots is die zichzelf Turk mag noemen'',
,quote:Koerden worden gemarteld in gevangenissen
,quote:KOERDISCHE KINDEREN worden opgepakt en tot tientallen jaren cel veroordeeld omdat ze een steen hebben gegooid tijdens een demonstratie
Er zit al jaren een koerdische partij in de regering die heel toevallig op elke begravenis aanwezig is van een gedode TERRORIST, uiteraard van de pkk..quote:Koerdische politieke partijen worden gesloten en verboden, er zijn pas geleden duizenden Koerdische politici opgepakt en altijd word dezelfde, zwakke, zielige, barbaarse reden gegeven: 'Banden met de PKK'.
Waarom opereren ze dan onder één naam? Omdat de ''politieke tak'' deze ''militaire activiteiten'' organiseert? Misschien?quote:Op woensdag 4 juli 2012 18:26 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Hamas bestaat gewoon uit verschillende takken en ja d'r is ook een militaire tak van de Hamas net zo hard als er een politieke tak is.
mischien omdat de oppositie van danken worden gegooid na de verkiezingen en moest israel inspringen om de gematigde bij te staan. (ze hadden gepanserde wagens en vuurwapens aan ze uitgeleend)quote:Op woensdag 4 juli 2012 17:55 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Hamas is gewoon een democratisch gekozen partij in Palestina. Niet zo raar dus. Wat wel raar is, is dat men in Europa eerst schreeuwt om verkiezingen in Palestina en als de uitslag men niet bevalt men opeens wegduikt.
ik moest lachenquote:
bron?quote:Op woensdag 4 juli 2012 22:15 schreef DesperandoX62 het volgende:
Palastina en "Koerdistan" heben vrij weinig met elkaar te maken, het is zelfs zo dat de koerdische en de israelische leger samen werken, zo worden de elite van Koerdistan in Israel getraind, maar ook ishet zo dat het Koerdische leger mee gaat vechten tegen de arabieren als Israel problemen met de arabieren heeft.
ik nietquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |