In hoger beroep wordt de zaak helemaal over gedaan, als je in cassatie gaat dan gaat het idd niet over de strafmaat. Hoger beroep is wat anders.quote:Op zaterdag 12 juni 2010 18:30 schreef Adfundum het volgende:
Overigens kijkt de rechter bij hoger beroep alleen of de lagere rechter geen verkeerde beslissing heeft genomen, niet naar de strafmaat zelf voor zover ik weet.
Blijft het schuldheling, dan blijft de straf staan. Wordt het een ander oordeel dan krijg je de daarbij horende straf. Die kan hoger of lager uitvallen.
Dus tenzij je aannemelijk kunt maken dat je niet wist dat die fiets gestolen was geef ik je weing kans op minder schoffelen, meer kan ook niet, dan wordt het brommen.
levenslang is levenslang ja.quote:Op zaterdag 12 juni 2010 12:40 schreef Geniale het volgende:
[..]
Dat meen je niet! is dat zo? ik gleuf dr niks van!
aaah nee joh, hoe kom je daar nou bij? da meen je nie joh! hoe ken je da nu menuh? ik denk da je lieg heur!quote:
Dat was dus een vergissing.quote:Op zaterdag 12 juni 2010 03:01 schreef Geniale het volgende:
[..]
Ik zat bij het aanmaken te twijfelen tussen het woordje dan en als en besloot uiteindelijk om er als van te maken.
Was die fiets van de overheid dan?quote:Op zondag 13 juni 2010 02:24 schreef Refragmental het volgende:
Bij vermogensdelicten steel je van de overheid,
Jij bent daar het perfecte voorbeeld van.
Nee, maar als de staat dit niet al hard straft dan is de drempel natuurlijk laag om het ook bij de staat te doenquote:
Oops, foutje.quote:Op zaterdag 12 juni 2010 03:01 schreef Geniale het volgende:
[..]
Ik zat bij het aanmaken te twijfelen tussen het woordje dan en als en besloot uiteindelijk om er als van te maken.
Je leest verkeerd.quote:Op vrijdag 11 juni 2010 22:30 schreef Geniale het volgende:
[..]
Ik vind het onnodig om eerste posts van mij te herhalen. Ik heb allang een voorbeeld gegeven van strafvermindering. En als ik iets fout heb wil ik dat best voor mijn rekening nemen.
maar ik vind dit oeverloos gezeik wat niet ontopic is en jij denkt dat ik mijn fouten niet wil erkennen.
maar voor jou nogmaals een voorbeelde van iemand die strafvermindering heef gekregen op levenslang wegens goedgedrag.
Hans van Zon Werd in maart 1969 veroordeeld voor het plegen van drie roofmoorden, maar werd verdacht van meerdere moorden. In 1986 werd de levenslange straf omgezet naar 28,5 jaar en wegens goed gedrag met een derde verminderd, waardoor hij vrij kwam. Overleed in 1998.
De straf van 28,5 jaar is uiteindelijk 19 jaar geworden.
Zeker net zo'n vergissing als toen hij dacht dat hij voor 10 euro wel een gloednieuwe mountainbike kon kopen. Echt zijn lucky day. Door die fiets te kopen houd je geweld in stand, want weet jij hoe die fiets bemachtigd is. Je lijkt wel Pilatus met je handen wassen in onschuld.quote:
Volgens mij heb je de verkeerde voor. Ik had het over een taalfout in de TT.quote:Op zondag 13 juni 2010 14:48 schreef Tup4Ever het volgende:
[..]
Zeker net zo'n vergissing als toen hij dacht dat hij voor 10 euro wel een gloednieuwe mountainbike kon kopen. Echt zijn lucky day. Door die fiets te kopen houd je geweld in stand, want weet jij hoe die fiets bemachtigd is. Je lijkt wel Pilatus met je handen wassen in onschuld.
Oneens. Natuurlijk moet de financiële schade worden gecompenseerd, maar ik vind wel dat na het opmaken van de rekening de dader ook slechter af moet zijn, dan voordat hij over de schreef ging. Anders maakt je het te aantrekkelijk.quote:Op maandag 14 juni 2010 01:40 schreef Bolkesteijn het volgende:
Delicten waarbij er alleen financiële schade is zouden juist licht bestraft of helemaal niet bestraft moeten worden. Het enige wat moet gebeuren is dat alle schade financieel gecompenseerd moet worden, zodat de balans weer op nul staat. Pas als de schade niet gecompenseerd kan worden bijvoorbeeld omdat iemand daar niet de financiële middelen voor heeft, zou er een straf gegeven moeten worden omdat iemand niet beter mag worden van een misdaad. Verder is geweld is niet financieel te compenseren en ook in dat geval moet er dus gestraft worden.
Want nu betekent de TT dat vermogensdelicten zwaarder bestraft moeten worden als ze als als gewelddelicten gezien worden. En ik vermoed dat dat al zo is.quote:Op maandag 14 juni 2010 01:17 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Volgens mij heb je de verkeerde voor. Ik had het over een taalfout in de TT.
Die moet zijn: "Vermogensdelicten zwaarder bestraft dan geweldsdelicten"
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |