Verklaring: Generatie Qquote:Op maandag 31 mei 2010 10:47 schreef SeLang het volgende:
Het is best vreemd dat jongeren zo weinig politiek actief zijn. De belangen van jonge mensen zijn tegengesteld aan die van babyboomers maar alle politieke partijen zijn gericht op het in stand houden van babyboomer privileges.
Ja ongeloofelijk he, toch hebben ze gelijk, Griekenland is het kleine jongetje dat niet mee had gemoeten met de nachtelijke speurtocht, en nu loopt te huilenquote:Op maandag 31 mei 2010 17:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Wacht eens, Engelse lobbyisten reizen af naar Griekenland om aldaar de ministers te adviseren om een beleid te voeren dat een ramp voor Duitsland en Frankrijk zou betekenen...? Wat moet ik daar nou van denken?
Ghehequote:
Net een uittreksel gelezen (is natuurlijk te weinig om er iets over te zeggen), maar is het dan ergens anders beter? Natuurlijk zijn er hier grote problemen, maar je moet niet overdrijven en maar gaan roepen: "verhuizen, emigreren, weg uit dit land, blabla".quote:Op maandag 31 mei 2010 23:30 schreef piepeloi55 het volgende:
Lees het boek van pim fortuyn - de verweesde samenleving eens dan snap je het. Man, wat had die kerel visie.
Dat idee heb ik ook. Alsof dat emigreren de weg naar de hemel is. Desalniettemin spreekt het mij wel aan om (al dan niet tijdelijk) naar het buitenland te vertrekken, maar ik verwacht geen wonderen in andere landen. Ik denk dat je in Noord/West-Europa al direct een van de beste regionen van de wereld te pakken hebt, maar dat kan natuurlijk veranderen.quote:Op maandag 31 mei 2010 23:03 schreef aarsschimmel het volgende:
Is het gras bij de buren niet altijd groener? Ik vind het emigreer verhaal altijd zo'n typisch gezeik van Nederlanders. We wonen nog steeds in echt een van de rijkste landen ter wereld en het is hier nog altijd veiliger op straat dan in Brazilië.
Zeker; niet. Wat ik al zei; je moet over een stel stalen zenuwen beschikken.quote:Op maandag 31 mei 2010 23:03 schreef aarsschimmel het volgende:
He maar even serieus. Je hoort iedereen roepen dat ze gaan emigreren. Alsof het nou echt beter is ergens anders. Brazilië hoorde ik net, maar hoezo daar. Is het leven daar nou echt fijner, behalve dan dat je er deze units met Braziliaanse afkomst hebt?
[ afbeelding ]
Is het gras bij de buren niet altijd groener? Ik vind het emigreer verhaal altijd zo'n typisch gezeik van Nederlanders. We wonen nog steeds in echt een van de rijkste landen ter wereld en het is hier nog altijd veiliger op straat dan in Brazilië.
Waarom niet?quote:Op woensdag 2 juni 2010 11:23 schreef SeLang het volgende:
[ afbeelding ]
Met zo'n trackrecord moet je wel vertrouwen hebben dat het allemaal goed gaat komen
Het verschil van Nederland met andere landen is dat je als middenklasser behoorlijk de l*l bent. Je betaalt de maximale belastingdruk, geen recht op gratis geld in de vorm van subsidies (enkel HRA) of toeslagen, zodat je maar net een beetje beter af bent dan de “armen”.quote:Op dinsdag 1 juni 2010 09:11 schreef faustkern het volgende:
[..]
Zeker; niet. Wat ik al zei; je moet over een stel stalen zenuwen beschikken.
Maar je moet niet naar de situatie vandaag of morgen kijken; maar naar het macro plaatje over zeg eens 20 of 50 jaar. Hoe zie jij Nederland er dan uit zien en wat is de plaats van Nederland of de EU in de wereld? Wij kiezen voor een bepaald risico maar uiteindelijk gaan we er van uit ons werkzame leven niet in een grote klaagbak vol met pretentieuze bejaarden door te brengen.
De demografische crisis zal in NL nog misschien wel meevallen; maar de cijfers voor onze buurlanden liegen er niet om. Ik heb geen trek om die kosten te betalen door nog meer inkomstenbelasting of premie voor de AWBZ te gaan betalen; los van het vraagstuk of dit uberhaupt ethisch is wat de BB generatie ons aan het flikken is.
Oh ja, dat land waar de sociaal democraten het nog meer voor het zeggen hebben dan hier. Je weet het wel uit te kiezenquote:Op maandag 31 mei 2010 14:24 schreef faustkern het volgende:
[..]
Hét BRIC land in Zuid-Amerika![]()
Je moet wel over stalen zenuwen beschikken en ontzettend veel geduld om dat aan te durfen.
Wat ik er in zie is dat er altijd het vertrouwen is dat het tekort terug gaat lopen, alle rode lijntjes wijzen omhoog. In 2000 begon er een recessie, men rekende er al snel op dat het tekort weer minder zou worden. In 2001 was er een recessie, maar op korte termijn zou het weer beter gaan. In 2002 idem dito. Pas in 2003 begon herstelde de ontwikkeling van het BBP zich enigszins, in 2004 t/m 2007 ook, toen werden ook de voorspellingen accurater. Logisch want de economie groeide weer en dus nam het tekort af, enerzijds vanwege de grotere belastinginkomsten en anderzijds vanwege de toename van het BBP. Men voorspelt gewoon ieder jaar een per saldo afnemende trend van het tekort, maar niks is minder waar, het is aan de 'toevallige' ontwikkeling van het BBP of de trends accuraat blijken. Men is dus veel te optimistisch over het terugbrengen van het tekort, en is daarbij ook nog eens volledig afhankelijk van economische meegaand tij. Men is niet in staat tijdens een krimp van het BBP het tekort terug te brengen.quote:Op woensdag 2 juni 2010 11:29 schreef Igen het volgende:
[..]
Waarom niet?
In '04 en '05 werd de target meer dan gehaald. Het lijkt er dus vooral op dat men in Europa nogal traag reageert, trager dan men verwacht, maar dat als de bezuinigingsmachine eenmaal op stoom is het sneller gaat dan men verwacht. Zonder de economische crisis had de grafiek er heel anders uit gezien, en ik zie hierin dus geen reden voor doemdenken.
Okee, eens. Telkens een afname van begrotingstekorten voorspellen is te optimistisch. Maar aan de andere kant denk ik dat telkens een toename van begrotingstekorten juist te pessimistisch zou zijn. Anders hadden we er t/m 2007 nooit zo voor kunnen staan als dat we deden. Daarom denk ik dat de meest realistische voorspelling een neutrale horizontale lijn rond de -2% is, met 2009/2010 als tijdelijke dip daaronder.quote:Op woensdag 2 juni 2010 14:20 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Wat ik er in zie is dat er altijd het vertrouwen is dat het tekort terug gaat lopen, alle rode lijntjes wijzen omhoog. In 2000 begon er een recessie, men rekende er al snel op dat het tekort weer minder zou worden. In 2001 was er een recessie, maar op korte termijn zou het weer beter gaan. In 2002 idem dito. Pas in 2003 begon herstelde de ontwikkeling van het BBP zich enigszins, in 2004 t/m 2007 ook, toen werden ook de voorspellingen accurater. Logisch want de economie groeide weer en dus nam het tekort af, enerzijds vanwege de grotere belastinginkomsten en anderzijds vanwege de toename van het BBP. Men voorspelt gewoon ieder jaar een per saldo afnemende trend van het tekort, maar niks is minder waar, het is aan de 'toevallige' ontwikkeling van het BBP of de trends accuraat blijken. Men is dus veel te optimistisch over het terugbrengen van het tekort, en is daarbij ook nog eens volledig afhankelijk van economische meegaand tij. Men is niet in staat tijdens een krimp van het BBP het tekort terug te brengen.
Ik snap het niet, ben ik nou zo gek aan het worden of ziet de markt het nou zo verkeerd dat ze de dollar wel vertrouwen en de euro niet? Veel kranten uit vooral Amerika en de VK vinden die hele Euro en de economische problemen in Europa dramatisch en verdoemd. Daar lopen ze wel het economische en financiële beleid van de Amerikaanse regering de hemel in te praten en is de dollar halleluja.quote:Op woensdag 2 juni 2010 15:59 schreef WammesWaggel het volgende:
Zelfs Iran wisselt zijn reserves van de euro momenteel om voor de dollar, dat doen ze vast niet omdat ze nou zo dol zijn op Obama.
Maar zijn degenen die de bezuinigingen moeten dragen de veroorzakers? Hebben ze echt zoveel belachelijke entitlements? Ik weet het niet hoor maar wat ik wel weet is dat in de media (financial times) aantoonbare leugens zijn verspreidt.quote:Op maandag 31 mei 2010 09:10 schreef freud het volgende:
Leuke artikelen weer gepost hier. Persoonlijk moest ik erg lachen dat de Volkskrant stelt dat de arme grieken productiever zijn dan de duitsers en nederlanders, en helemaal niet zo slecht zijn. Toen ik in november in Athene was, kreeg ik nou niet echt de indruk dat Athene een moderne productieve metropool was (meer een sloppenwijk), maar goed.
Afgezien van alle economische feiten blijf ik bij de stelling dat ik Griekenland richting een lichte burgeroorlog zie gaan. De mensen zien A. het nut niet in van bezuinigen, B. als er mensen fout zijn, dan zijn het 'de rijken', en C. ze zijn niet van plan om hun levensstandaard in te leveren omdat Duitsland/Frankrijk dat wil. Als ik dan ook nog de smerige spelletjes van Duitsland en Frankrijk lees mbt defensiecontracten, dan heb ik er een hard hoofd in dat men de maateregelen er door krijgt zoals de mensen in de ivoren vergaderzalen van de EU voor ogen hebben.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |