Quantitative easing FTW.quote:Op maandag 10 mei 2010 13:50 schreef Schaffelaar het volgende:
ECB kan nu dus zelf obligaties kopen? Dacht dat ze dat niet eens mochten.We hebben nu een Europese fed?
Welcome to Eurobabwe.quote:Op maandag 10 mei 2010 13:53 schreef Q. het volgende:
[..]
Quantitative easing FTW.Onbeperkte geldgroei!
Hyperinflatie, here we come.
![]()
Nope.quote:Op maandag 10 mei 2010 13:53 schreef Q. het volgende:
[..]
Quantitative easing FTW.Onbeperkte geldgroei!
Hyperinflatie, here we come.
![]()
Ja, min of meer welquote:Op maandag 10 mei 2010 13:50 schreef Schaffelaar het volgende:
ECB kan nu dus zelf obligaties kopen? Dacht dat ze dat niet eens mochten.We hebben nu een Europese fed?
Ze mag niet direct van de Treasury kopen maar wel in de vrije markt. Btw: Griekse/ Portugese/ Spaanse obligaties noteren in de markt een forse korting (je kunt zeg maar ¤100 kopen voor ¤90), wat dus gewoon winst is voor de ECB als ze die tot maturity vasthouden.quote:Op maandag 10 mei 2010 13:50 schreef Schaffelaar het volgende:
ECB kan nu dus zelf obligaties kopen? Dacht dat ze dat niet eens mochten.We hebben nu een Europese fed?
Nou, ik ben heel benieuwd hoe ze dat gaan doen. Bij een gelijkblijvende geldhoeveelheid zal dus bestaand geld worden gebruikt voor de opkoop van staatspapier. Gaan we extra belasting betalen? Waar gaan ze dat geld vandaan halen als er geen sprake is van QE?quote:http://www.telegraaf.nl/dft/nieuws_dft/6693197/__ECB_gaat_staatsschulden_opkopen__.html?p=14,1
De ECB gaf geen details over de omvang en timing van de aankopen. Wel werd maandagochtend duidelijk dat verschillende centrale banken van eurolanden al actief zijn op de markt voor staatspapier. Een woordvoerder van de Finse centrale bank zei tegen persbureau Reuters dat alle centrale banken van de eurozone meedoen.
De centrale banken gaan tegelijkertijd met de aankopen stappen zetten om te voorkomen dat de geldhoeveelheid in het financiële systeem toeneemt. Als de ECB dit niet zou doen, zou dit tot een verruiming van de beschikbaarheid van geld en krediet leiden. Dit zou vergelijkbaar zijn met een verlaging van de rente door de ECB.
Wat dat betreft is het inderdaad een sombere dagquote:Op maandag 10 mei 2010 13:57 schreef Digi2 het volgende:
vooral omdat gebleken is dat de ECB door de knieen is gegaan voor de politici. Hiermee bestaat de "onafhankelijke" ECB per 10-5-2010 niet meer.
Bijvoorbeeld Duitse of Nederlandse obligaties die ze op hun balans hebben verkopen en met dat geld Griekse/ Spaanse/ Portugese aankopen.quote:Op maandag 10 mei 2010 14:02 schreef zoost het volgende:
Waar gaan ze dat geld vandaan halen als er geen sprake is van QE?
quote:Op maandag 10 mei 2010 13:55 schreef Dutchguy het volgende:
Welcome to Eurobabwe.
Dat is lekker voor de duitse rente.quote:Op maandag 10 mei 2010 13:56 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nope.
Dit wordt gecompenseerd door andere assets te verkopen zodat het monetair gezien neutraal is. Als de ECB bijvoorbeeld Griekse bonds opkoopt en tegelijkertijd Duitse verkoopt dan is dat monetair gezien neutraal.
Die maakt inderdaad een flinke sprong omhoog (groene cruve, oranje curve is vrijdag), net als de Nederlandse rente. Logisch ook, want het PIIGS risico wordt gewoon uitgesmeerd over de hele eurozone.quote:
Sterker nog, een hele tijd geleden heeft de Nederlandse overheid de gulden herwaardeerd. Toen werd in één klap van iedereen al het geld afgenomen. Men kreeg een x bedrag terug als goedmakertje.quote:Op maandag 10 mei 2010 14:27 schreef aarsschimmel het volgende:
Is het ook nog mogelijk dat spaartegoeden bij banken worden gesnoeid in een uiterst geval? Dus dat vanaf een bepaald bedrag je ¤ 's weg zijn ondanks dat daar nu die ton voorstaat?
Ja dat kan. In het DGS dekken banken elkaar dus als er ééntje failliet gaat dan moet de rest bijlappen. Maar als er meerdere grote banken tegelijkertijd failliet gaan dan wordt de hele groep dus insolvent.quote:Op maandag 10 mei 2010 14:27 schreef aarsschimmel het volgende:
Is het ook nog mogelijk dat spaartegoeden bij banken worden gesnoeid in een uiterst geval? Dus dat vanaf een bepaald bedrag je ¤ 's weg zijn ondanks dat daar nu die ton voorstaat bij een faillissement?
En is Rabo nou echt zo sterk als ze roepen? Maakt het nou nog echt wat uit in deze tijden vergeleken met andere Nederlandse banken?
Nee, dat is nooit gebeurd. Waarschijnlijk doel je op het Tientje van Lieftinck na de tweede wereldoorlog. Dat was een geldzuivering om de woekerwinsten van zwarthandelaren en andere oorlogsprofiteurs af te nemen.quote:Op maandag 10 mei 2010 14:29 schreef RvLaak het volgende:
Sterker nog, een hele tijd geleden heeft de Nederlandse overheid de gulden herwaardeerd. Toen werd in één klap van iedereen al het geld afgenomen. Men kreeg een x bedrag terug als goedmakertje.
En als de staat failliet gaat dan gaan er een paar nullen van de 100.000 afquote:Op maandag 10 mei 2010 15:07 schreef dvr het volgende:
[..]
Nee, dat is nooit gebeurd. Waarschijnlijk doel je op het Tientje van Lieftinck na de tweede wereldoorlog. Dat was een geldzuivering om de woekerwinsten van zwarthandelaren en andere oorlogsprofiteurs af te nemen.
Gewone mensen kregen hun volledige kapitaal terug in nieuwe biljetten.
Het depositogarantiestelsel is voorzover ik weet nu ook door de staat gedekt. De banken staan garant voor het oude bedrag (van voor Bos het optrok tot een ton), de rest is voor de staat.
Dat bedoelde ik iddquote:Op maandag 10 mei 2010 15:07 schreef dvr het volgende:
[..]
Nee, dat is nooit gebeurd. Waarschijnlijk doel je op het Tientje van Lieftinck na de tweede wereldoorlog. Dat was een geldzuivering om de woekerwinsten van zwarthandelaren en andere oorlogsprofiteurs af te nemen.
Gewone mensen kregen hun volledige kapitaal terug in nieuwe biljetten.
Het depositogarantiestelsel is voorzover ik weet nu ook door de staat gedekt. De banken staan garant voor het oude bedrag (van voor Bos het optrok tot een ton), de rest is voor de staat.
Ja, er is sinds vanmorgen weer 1,5 cent af.quote:Op maandag 10 mei 2010 15:18 schreef Mertofzo het volgende:
staat de euro/usd nu alweer in de min?
Alsof Halsema c.s. iets aan dat plan kunnen veranderen.:')quote:Op maandag 10 mei 2010 15:44 schreef capricia het volgende:
Om 16:00 uur begint in de Thorbecke-zaal een debat met demissionair minister Jan-Kees de Jager over het steunplan voor de euro. Dit debat is live via RTLZ.nl te volgen.
Goed punt van Balkenende.quote:Balkenende zei verder tevreden te zijn met het noodfonds dat de eurolanden moet behoeden voor een bankroet. Hij zei wel dat de landen die er een beroep op doen, de tering duidelijk naar de nering moeten zetten.
Het is volgens Balkenende onbestaanbaar dat we in Nederland langer moeten werken, terwijl ze in de nooddruftige landen zelf vrolijk eerder met pensioen blijven gaan.
Hij neemt ff niet mee dat Nederland 5 miljard aan Griekenland & 26 miljard aan het nieuwe EU fonds geeft. Allemaal geregeld door het CDA. De 30 miljard die we moesten bezuinigen is dus meer dan verdubbeld. En dan nog het lef hebben om naar andere partijen te wijzen mbt geld uitgevenquote:Op maandag 10 mei 2010 18:20 schreef Arcee het volgende:
[..]
Goed punt van Balkenende.Laat die Grieken idd ook maar tot 67 werken nu.
Dan heb je het verkeerd begrepen. De steun is monetair gezien neutraal:quote:Op maandag 10 mei 2010 18:42 schreef Mendeljev het volgende:
Wat ik zo kneuterig vind is dat bezuinigingen m.b.t HRA, studiefinanciering en zorg stuiten op enorme weerstand maar dat 20-30 miljard aan subsidie richting Griekenland als zoete koek er in gaat. Diegenen die de straat op moeten zijn niet de Grieken maar wij.
quote:Op maandag 10 mei 2010 14:21 schreef SeLang het volgende:
Nee. De hele ¤750 komt gewoon uit belastinggeld en het uitgeven van eurobonds. De ECB doet weliswaar steunoperaties om sommige PIIGS bondyields omlaag te trekken maar die worden "gesteriliseerd". Bijvoorbeeld Griekse bonds kopen en Duitse verkopen. Per saldo is dat monetair gezien neutraal.
quote:Op maandag 10 mei 2010 13:56 schreef SeLang het volgende:
Dit wordt gecompenseerd door andere assets te verkopen zodat het monetair gezien neutraal is. Als de ECB bijvoorbeeld Griekse bonds opkoopt en tegelijkertijd Duitse verkoopt dan is dat monetair gezien neutraal.
Nonsens. Zie mijn post hierboven.quote:Op maandag 10 mei 2010 18:47 schreef aarsschimmel het volgende:
Dat geeft alleen maar aan hoe ernstig deze situatie is. Ik ben bang dat we wel meer dan die 29 miljard per jaar moeten gaan bezuinigen straks.
En de EMU slang was een faliekante mislukking en toch moest de Euro er komen, dat heb ik indertijd onbegrijpelijk gevonden, de Euro idee was maar 6 maand na de EMU mislukkingquote:Op maandag 10 mei 2010 10:36 schreef RvLaak het volgende:
[..]geld
. Hoewel ik de EU nooit een warm hart heb toegedragen, wordt mijn houding steeds negatiever... Stelletje prutsers daar
quote:bron
Tijdens het proces tot ratificatie van het Verdrag leiden de door de negatieve uitslag van het eerste Deense referendum (juni 1992) op gang gebrachte speculatie en de onzekerheid over de uitslag van het Franse referendum (september 1992) tot speculatieve monetaire onrust, waardoor de Italiaanse en de Britse autoriteiten worden verplicht hun valuta's uit het Europees wisselkoersmechanisme terug te trekken. In de zomer 1993 komt vervolgens de Franse frank onder zware druk te staan. Op 2 augustus 1993 worden de fluctuatiemarges van het wisselkoersmechanisme verruimd tot 15%: de haalbaarheid van de EMU wordt opnieuw in twijfel getrokken door zowel de economische en financiële kringen als de publieke opinie, die sterk wordt beïnvloed door de onaanvaardbare ontwikkeling van de werkloosheid en de uit de economische recessie voortvloeiende moeilijkheden.
De oorzaak van het probleem is onaangetast maar we betalen wel de rekening voor het wanbeleid van anderen. Dat het monetair neutraal is leuk maar nu moet Nederland wel haar eigen activiteiten financieren voor hogere rentes (meer geld lenen = oplopende rente). Daarnaast is er nog een reele kans dat Griekenland gaat defaulten en dan kun je ook zwaaien naar je centjes.quote:Op maandag 10 mei 2010 18:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan heb je het verkeerd begrepen. De steun is monetair gezien neutraal:
Eens hoor. Er zit een soort wisselwerking tussen.quote:Op maandag 10 mei 2010 18:59 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
De oorzaak van het probleem is onaangetast maar we betalen wel de rekening voor het wanbeleid van anderen. Dat het monetair neutraal is leuk maar nu moet Nederland wel haar eigen activiteiten financieren voor hogere rentes (meer geld lenen = oplopende rente). Daarnaast is er nog een reele kans dat Griekenland gaat defaulten en dan kun je ook zwaaien naar je centjes.
Ik begrijp jouw reactie op mijne niet. Ik heb het helemaal niet over extra staatsschuld opkopen of zoiets door de ECB. Deze redding kost ons gewoon geld. Wij moeten het ook weer ergens weg halen. Ik begrijp je gewoon niet.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Eens hoor. Er zit een soort wisselwerking tussen.
Verkopen van Duitse bonds en aankopen van Griekse bonds klinkt mooi, maar de Duitse bonds zijn minder waard geworden in de tussentijd zodat de Griekse wat hoger werden. Risico spreiden over heel Europa.
Ik merk dat bij veel mensen hier het idee leeft dat we 22 miljard extra gaan lenen om te geven aan Griekenland. En dat is dus niet zo. Vandaar dat ik dat even duidelijk wilde stellen.
Jij zegt dat we straks misschien wel meer dan 29 miljard per jaar moeten bezuinigen.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:19 schreef aarsschimmel het volgende:
[..]
Ik begrijp jouw reactie op mijne niet. Ik heb het helemaal niet over extra staatsschuld opkopen of zoiets door de ECB. Deze redding kost ons gewoon geld. Wij moeten het ook weer ergens weg halen. Ik begrijp je gewoon niet.
Dat klopt, we smeren het risico uit over heel Europa.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:32 schreef JimmyJames het volgende:
Lijkt me niet helemaal correct. De rente op NL staatsobligaties stijgt door het uitsmeren van de risico's. Lenen om onze staatsschuld te financieren is dus duurder geworden.
Nogmaals, de euro moest er komen OMDAT het wisselkoersmechanisme niet werkte.quote:Op maandag 10 mei 2010 18:55 schreef Bruno25 het volgende:
[..]
En de EMU slang was een faliekante mislukking en toch moest de Euro er komen, dat heb ik indertijd onbegrijpelijk gevonden, de Euro idee was maar 6 maand na de EMU mislukking
[..]
Ik zie ook geen alternatief. De Euro is de enige oplossing.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:48 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nogmaals, de euro moest er komen OMDAT het wisselkoersmechanisme niet werkte.
Voorlopig is de euro aanzienlijk harder dan de gulden en D-mark.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zie ook geen alternatief. De Euro is de enige oplossing.
Of landen niet te snel zijn toegetreden, dat is een andere vraag. Daar speelt veel meer politiek bij dan puur de vraag 'hoe creeren we een harde munt'.
En dat de Euro wellicht wat zachter zal worden dan onze gulden of de Dmark, dat wisten we van te voren.
Men wist 10 jaar geleden toen de Euro kwam dat Griekenland/Italie en Spanje niet bepaald de sterkste economieen hadden. De jaren na de internet bubble is er gewoon wanbeleid geweest bij deze regeringen en het is de vraag waarom er niemand heeft tegen opgetreden?quote:Op maandag 10 mei 2010 19:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zie ook geen alternatief. De Euro is de enige oplossing.
Of landen niet te snel zijn toegetreden, dat is een andere vraag. Daar speelt veel meer politiek bij dan puur de vraag 'hoe creeren we een harde munt'.
En dat de Euro wellicht wat zachter zal worden dan onze gulden of de Dmark, dat wisten we van te voren.
En dus?quote:Op maandag 10 mei 2010 19:59 schreef quePutada het volgende:
[..]
Men wist 10 jaar geleden toen de Euro kwam dat Griekenland/Italie en Spanje niet bepaald de sterkste economieen hadden. De jaren na de internet bubble is er gewoon wanbeleid geweest bij deze regeringen en het is de vraag waarom er niemand heeft tegen opgetreden?
Kun je nagaan.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Voorlopig is de euro aanzienlijk harder dan de gulden en D-mark.
Omdat landen in het Noorden vet profiteerden van de Zuidelijke neiging tot overbesteding? Het is pas eng geworden toen we ons gingen realiseren dat ze misschien de rekening niet konden betalen.quote:Op maandag 10 mei 2010 19:59 schreef quePutada het volgende:
[..]
Men wist 10 jaar geleden toen de Euro kwam dat Griekenland/Italie en Spanje niet bepaald de sterkste economieen hadden. De jaren na de internet bubble is er gewoon wanbeleid geweest bij deze regeringen en het is de vraag waarom er niemand heeft tegen opgetreden?
Spanje eruit?quote:Op maandag 10 mei 2010 20:02 schreef capricia het volgende:
[..]
En dus?
Spanje is wel de 4e economie van de EU. En Spanje is inmiddels (voorzichtig) uit de recessie.
Ik ben niet zo'n doemdenker wat dit betreft. Wel dat de monetaire unie wat harder op mag treden / zich wat duidelijker op moet stellen. Maar daar zijn ze nu mee bezig.
Zolang Griekenland niet zelfstandig Euro's print, gaat het vergelijk tussen de Euro en de Z.Dollar niet op.quote:Op maandag 10 mei 2010 20:15 schreef aarsschimmel het volgende:
Ja nu begrijp ik je. Alleen het verschil tussen een Duitse staatsobligatie en Griekse is het verschil tussen de euro en de Zimbabwaanse dollar.
[..]
Spanje eruit?Ik geloof er geen zak van
. Met de helft van het land werkloos. Misschien groeit de economie dan nu weer, maar van een dode groeien de haren ook nog door.
Kun je dat uitleggen?quote:Op maandag 10 mei 2010 19:48 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nogmaals, de euro moest er komen OMDAT het wisselkoersmechanisme niet werkte.
Ja. Een gemeenschappelijke markt werkt beterbij beperkte schommelingen tussen de munten van de deelnemende landen. In het ERM werd gepoogd dat te bewerkstelligen, maar door speculaties tegen diverse munten in het ERM viel dat uit elkaar (o.a. het Pond werd eruit gedwongen). Het invoeren van de euro heeft het speculeren tegen de munten van de individuele staten een stuk moeilijker gemaakt.quote:
Nuquote:Griekse regering eens over pensioenhervorming
Uitgegeven: 10 mei 2010 22:05
ATHENE - De Griekse regering is het maandag eens geworden over een drastische hervorming van het pensioenstelsel. Het huidige stelsel zou over hooguit vijftien jaar niet meer te betalen zijn.
Vakbonden hebben maandag aangekondigd woensdag opnieuw tegen de bezuinigingsplannen van de regering van premier George Papandreou te gaan protesteren.
De minister van Arbeid, Andreas Loverdos, beklemtoonde dat ''niets doen betekent dat er straks geen pensioenen meer zijn''. Het parlement spreekt zich volgens hem voor 25 mei uit over de maatregelen.
Die moeten onder meer een einde maken aan de vele vervroegde pensioneringen. Ook worden straks pensioenen van meer dan 1400 euro per maand extra belast.
Voorts worden pensioenbetalingen bevroren en vanaf 2014 afhankelijk gemaakt van de economische toestand van het land en van de pensioenfondsen.
Dat vind ik dus wel heel netjes: Pensioenen afhankelijk maken van de economische toestand van het land. Zover gaat zelfs NL niet.quote:
Dat is in Nederland ook zo, alleen zien mensen dat niet zoquote:Op maandag 10 mei 2010 23:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat vind ik dus wel heel netjes: Pensioenen afhankelijk maken van de economische toestand van het land. Zover gaat zelfs NL niet.
Indirect natuurlijk wel. Maar zelfs hier is het inzet van de verkiezingsprogramma.quote:Op maandag 10 mei 2010 23:53 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Dat is in Nederland ook zo, alleen zien mensen dat niet zo
Pensioen is gewoon een afspiegeling van de economie van je land.quote:Op maandag 10 mei 2010 23:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Indirect natuurlijk wel. Maar zelfs hier is het inzet van de verkiezingsprogramma.
Iedere kieswijzer/kieskompas heeft er een vraag over.
Het zou ook gewoon beter zijn als je zelf (onder dezelfde fiscaal aantrekkelijke voorwaarden) voor je eigen pensioen zou kunnen sparen. Niets geen afhankelijkheid van de staat enzo.quote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:02 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Pensioen is gewoon een afspiegeling van de economie van je land.
Griekenland is niet solvabel, dan kan je sws niets met je pensioenen, de rekening komt vanzelf
Daar ben je alleen voor als je voor een tweedeling bent in de samenleving tussen have's en havenot'squote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Het zou ook gewoon beter zijn als je zelf (onder dezelfde fiscaal aantrekkelijke voorwaarden) voor je eigen pensioen zou kunnen sparen. Niets geen afhankelijkheid van de staat enzo.
Heb je niet gespaard, dan heb je recht op een uitkering op bijstandsniveau of zo.
Zoiets.
In Amerika deed men dat, mensen werden net zo hard genaait door de banken.quote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Het zou ook gewoon beter zijn als je zelf (onder dezelfde fiscaal aantrekkelijke voorwaarden) voor je eigen pensioen zou kunnen sparen. Niets geen afhankelijkheid van de staat enzo.
Heb je niet gespaard, dan heb je recht op een uitkering op bijstandsniveau of zo.
Zoiets.
Als je ZZP er bent kun je zelf sparen met banksparen of zo of een pensioenBV oprichtenquote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Het zou ook gewoon beter zijn als je zelf (onder dezelfde fiscaal aantrekkelijke voorwaarden) voor je eigen pensioen zou kunnen sparen. Niets geen afhankelijkheid van de staat enzo.
Heb je niet gespaard, dan heb je recht op een uitkering op bijstandsniveau of zo.
Zoiets.
Als ondernemer ook, maar daar vallen de meeste mensen niet onderquote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:09 schreef Bruno25 het volgende:
[..]
Als je ZZP er bent kun je zelf sparen met banksparen of zo of een pensioenBV oprichten
Idd, je kunt pensioenen tijdelijk financieren met geleend geld maar daar komt een eind aan. En al vrij snel omdat het alle goederen en diensten op den duur gaat belasten doordat rentelasten toenemen zonder dat daar efficientie of structurele verbeteringen tegenoverstaan. Je prijst je dus uit de markt. In dat zwaard zal de komende jaren een aantal landen vallen. En met name landen in Zuid europa maar ook Belgie en Frankrijk hebben daar mee te maken. Als wij tot 67 moeten werken kun je er daar gerust 10 jaar bij tellen wil het daar betaalbaar blijven.quote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:02 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Griekenland is niet solvabel, dan kan je sws niets met je pensioenen, de rekening komt vanzelf
Wat zou jij ertegen doen?quote:Op dinsdag 11 mei 2010 00:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Idd, je kunt pensioenen tijdelijk financieren met geleend geld maar daar komt een eind aan. En al vrij snel omdat het alle goederen en diensten op den duur gaat belasten doordat rentelasten toenemen zonder dat daar efficientie of structurele verbeteringen tegenoverstaan. Je prijst je dus uit de markt. In dat zwaard zal de komende jaren een aantal landen vallen. En met name landen in Zuid europa maar ook Belgie en Frankrijk hebben daar mee te maken. Als wij tot 67 moeten werken kun je er daar gerust 10 jaar bij tellen wil het daar betaalbaar blijven.
Deze pensioenbom tikt door en er is nog te weinig aan gedaan.
Als individu kan je er weinig tegen doen maar de toenemende druk om begrotings overschrijdingen toe te laten was al duidelijk en nu wordt men tot een keuze gedwongen. Een zwakke of een sterke euro. We zullen het wel zien de komende weken cq maanden. Als het langer gaat duren is er te weinig consensus en zal de euro een zwakke munt worden. Dan zal ik een groot deel van mijn spaarcenten opnieuw in goud gaan steken. Niet in eens maar in tranches.quote:
quote:Op dinsdag 11 mei 2010 09:43 schreef bawo het volgende:
AMSTERDAM - De euro is na de sterke rally maandagochtend weer bijna terug bij af. Dinsdagochtend stond de munt weer rond het niveau van voor het weekend en voor het reddingsplan van de Europese Unie.
Maandagochtend, na bekendmaking van het omvangrijke steunpakket was de munt tot boven de 1,30 euro gestegen. Vrij snel werd de daling echter al weer ingezet.
Dinsdagochtend noteerde de munt rond 1,2700 dollar, een vergelijkbare stand met vrijdagmiddag.
''Het doel van het Europees noodfonds om de euro te steunen en te behoeden voor een verdere val, lijkt nog niet bereikt'', constateerde handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer dinsdag.
Bron: www.nu.nl
wat vinden jullie van dit bericht?
Bevestiging van het feit dat het "reddingsplan" voor de euro een wassen neus is. 720miljard klinkt veel, maar als je bedenkt dat het gaat om Spanje, Portugal, Italië, Ierland en Frankrijk op redelijk korte termijn en Nederland op de wat langere termijn is het peanuts.quote:
quote:'Griekenland doet beroep op eerste deel noodpakket'
Griekenland doet een beroep op het eerste deel van een financieel noodpakket bij de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het gaat om een bedrag van 20 miljard euro. Dat heeft een bron bij het ministerie van Financiën gezegd tegen het persbureau AFP.
Herfinancieren
De EU zou Griekenland bijstaan voor een bedrag van 14,5 miljard euro, het IMF betaalt 5,5 miljard euro. Griekenland zal het geld gebruiken om een staatsobligatie te herfinancieren die deze maand afloopt.
bron
Inmiddels al iets onder de 1.27.quote:
Als het echt misgaat kan je alleen bidden of een ticket kopen naar een plek buiten de EUquote:Op dinsdag 11 mei 2010 10:17 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Bevestiging van het feit dat het "reddingsplan" voor de euro een wassen neus is. 720miljard klinkt veel, maar als je bedenkt dat het gaat om Spanje, Portugal, Italië, Ierland en Frankrijk op redelijk korte termijn en Nederland op de wat langere termijn is het peanuts.
Er was toch ook zoiets gezegd over het plan door de commissie zelf? Volgens mij zeiden ze iets in de trant van "als het echt mis gaat, is dit bij lange na niet voldoende".
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |