Denkt hier niemand van de organisatoren over na?quote:Wilfred Stroop (41) stond met zijn man Mike van Vlaanderen (37) een paar meter af van de man die volgens hen het incident op de Dam veroorzaakte. "Wij stonden vooraan bij de dranghekken, met nog een kind voor ons. Die hekken vielen om, omdat de menigte in beweging kwam. Ik schat dat er enkele honderden mensen bij betrokken waren. De hekken vielen naar voren, ik heb mijn voet verstuikt, want die bleef in het hek haken. Het hek viel over kinderen heen, dat was afschuwelijk."
Of meer uitgang, of meer directe wegleiding van mensen, of een beperkt aantal.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:39 schreef __Saviour__ het volgende:
Paniekreactie in een grote massa, doe je helemaal niks tegen. Of je moet het aantal mensen per m2 gaan beperken
Ja er staan nou eenmaal gebouwenquote:Op woensdag 5 mei 2010 00:41 schreef Lespaulspelert het volgende:
Dat is niet helemaal wat ik bedoel met beveiliging, niet zo zeer beveiliging op de man, maar meer organisatorisch. Zo een menigte kan maar een kant op, want er staan blijkbaar gebouwen , een malloot heeft er ook nog eens hekken neergezet waar de voorste mensen over struikelen, die vervolgens vertrapt worden door de rest, die ook nog eens tegenhoudend.
Aantal dat aanwezig was op de dam was al 'beperkt' vanwege het incident van vorig jaar. Daarnaast zijn er gewoon relatief weinig plekken waar je heen kan sprinten als er wat aan de hand was, maar elke mongool kan wel meteen opmaken waar ze heen moeten.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:42 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Of meer uitgang, of meer directe wegleiding van mensen, of een beperkt aantal.
Ach, dit werkt toch ook gewoon niet, dat zie je toch? Het is alsof je een wolf in een kippenhok gooit, waar de kippen maar door een gat naar buiten kunnen.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:46 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Ja er staan nou eenmaal gebouwen
En hekken zijn nou ook eenmaal nodig, anders is het toch een enorme puinzooi? Dan is het voor de beveiliging juist extra onmogelijk om orde te houden.
Het enige wat te doen is, is het aantal mensen beperken, maar hoe je dat zou moeten doen, geen idee. En dan moet je je afvragen hoe triest het gesteld is met de mensheid als dat nodig is.
Nee, dat zijn de mensen in de buurt van de dranghekken, puur omdat die klotedingen spijlen hebben waar je in trapt en dan je voet er niet meer een twee drie uithaalt.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:46 schreef Ryon het volgende:
[..]
Natuurlijk staat de boel ook vol met wat minder mobiele bejaarden. Die zijn als eerste slachtoffer van verdrukking als er zo'n situatie ontstaat, ook met 'begeleiding' doe je daar niets aan.
Ja jezus, daar is niks tegen te doen bij menigtes.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:47 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Ach, dit werkt toch ook gewoon niet, dat zie je toch? Het is alsof je een wolf in een kippenhok gooit, waar de kippen maar door een gat naar buiten kunnen.
Nu is het maar de vraag wat hier gebeurt. Die hekken houden mensen tegen die niet zomaar meer los komen, dat is volgens mij eerder stapelen dan een oponthoud, Hadden ze niet beter linten ofzo kunnen gebruiken? Dan dient het meer als markering in plaats vant tegenhouden, wat eigenlijk ook niet zou hoeven want dat is een teken dat het te druk is.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:48 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Ja jezus, daar is niks tegen te doen bij menigtes.
Het is gewoon een kettingreactie, en die is onmogelijk tegen te houden.
Al zou er in een volle bioscoopzaal wat gebeuren, dan nog gaan mensen elkaar duwen en worden mensen vertrapt, en dat zijn maar relatief kleine aantallen.
Linten trekken mensen zich niks van aan, een hek is gewoon nodig.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:51 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Nu is het maar de vraag wat hier gebeurt. Die hekken houden mensen tegen die niet zomaar meer los komen, dat is volgens mij eerder stapelen dan een oponthoud, Hadden ze niet beter linten ofzo kunnen gebruiken? Dan dient het meer als markering in plaats vant tegenhouden, wat eigenlijk ook niet zou hoeven want dat is een teken dat het te druk is.
Er wordt traditioneel altijd flink tegen die hekken geleund als het hele circus langskomt. Linten zijn daar niet stevig genoeg voor, die liggen dan binnen 10 seconden op de grond waardoor het hele effect weg is.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:51 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Nu is het maar de vraag wat hier gebeurt. Die hekken houden mensen tegen die niet zomaar meer los komen, dat is volgens mij eerder stapelen dan een oponthoud, Hadden ze niet beter linten ofzo kunnen gebruiken? Dan dient het meer als markering in plaats vant tegenhouden, wat eigenlijk ook niet zou hoeven want dat is een teken dat het te druk is.
Nee, de Dam heeft te weinig uitwegen, daarom zou een andere locatie beter zijn, aangezien dat niet in het traditionele plaatje past, moeten er niet zoveel mensen staan op een kleine ruimte, want dan ontstaat er paniek en dat leidt altijd tot problemen. Je zegt het zelf al.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:53 schreef Tja..1986 het volgende:
Gast![]()
Even meer uitwegen op de Dam maken.. Waar zat je aan te denken, een tunnel? Metro'tje misschien.
En natuurlijk staan daar hekken. Die hekken zetten namelijk het gebied af voor de Koningin etc.
Als er zoveel mensen op een kleine ruimte staan en er ontstaat paniek leidt dat altijd tot problemen.
En dat is niet zo moeilijk hoor, die linten geven aan tot waar mensen mogen staan, en dan zet je een mannetje om de tien meter, met een intimiderend apenpakkie, die tegen de mensen roept als ze naar achter meoten.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:54 schreef Ryon het volgende:
[..]
Er wordt traditioneel altijd flink tegen die hekken geleund als het hele circus langskomt. Linten zijn daar niet stevig genoeg voor, die liggen dan binnen 10 seconden op de grond waardoor het hele effect weg is.
Just, minder mensen of andere ruimte.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:53 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Accepteer het, er is gewoon niks tegen te doen, te veel mensen in een compacte ruimte.
Als we het over 10 mensen hebben dan werkt dat nog wel.. Niet als er 5.000 mensen zoveel mogelijk naar voren willen, dan staat dat mannetje voor jan zijn kut te lullen.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:56 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
En dat is niet zo moeilijk hoor, die linten geven aan tot waar mensen mogen staan, en dan zet je een mannetje om de tien meter, met een intimiderend apenpakkie, die tegen de mensen roept als ze naar achter meoten.
Nee, we accepteren gewoon dat het eens in de 65 jaar tot een beetje paniek en 50 gewonden leidt. Dat is de oplossingquote:Op woensdag 5 mei 2010 00:55 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Nee, de Dam heeft te weinig uitwegen, daarom zou een andere locatie beter zijn, aangezien dat niet in het traditionele plaatje past, moeten er niet zoveel mensen staan op een kleine ruimte, want dan ontstaat er paniek en dat leidt altijd tot problemen. Je zegt het zelf al.
Ja, je kunt het natuurlijk accepteren dat die organisatie kanker is, met een nederlandse instelling, of je kunt er over nadenken. Probeer dat laatste eens, echt, er zijn andere mogelijkheden, als je ze niet als superieur beschouwt, maar als gelijke, want, het zijn soms net mensen, krijg je door dat die mensen ook fouten kunnen maken en dat ze gemaakt zijn.quote:Op woensdag 5 mei 2010 00:59 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Nee, we accepteren gewoon dat het eens in de 65 jaar tot een beetje paniek en 50 gewonden leidt. Dat is de oplossingNiet zo zeiken. Dat is trouwens een tip aan heel veel Nederlanders.
Ik kan je verklappen dat de organisatie van dit 'evenement' alles behalve kanker is. Dit lag echt aan de mensen zelf en kan overal gebeuren waar mensen zich in groepen verzamelen.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:00 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Ja, je kunt het natuurlijk accepteren dat die organisatie kanker is, met een nederlandse instelling, of je kunt er over nadenken. Probeer dat laatste eens, echt, er zijn andere mogelijkheden, als je ze niet als superieur beschouwt, maar als gelijke, want, het zijn soms net mensen, krijg je door dat die mensen ook fouten kunnen maken en dat ze gemaakt zijn.
Opties als 'andere plek' of 'minder mensen' zijn geen opties. Wij willen dit zo, althans jij blijkbaar niet, maar vele mensen wel. Een andere locatie dan de Dam is ondenkbaar. Daarbij is er nou ook niet echt iets heel ergs gebeurd he..quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:00 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Ja, je kunt het natuurlijk accepteren dat die organisatie kanker is, met een nederlandse instelling, of je kunt er over nadenken. Probeer dat laatste eens, echt, er zijn andere mogelijkheden, als je ze niet als superieur beschouwt, maar als gelijke, want, het zijn soms net mensen, krijg je door dat die mensen ook fouten kunnen maken en dat ze gemaakt zijn.
quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:04 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Opties als 'andere plek' of 'minder mensen' zijn geen opties. Wij willen dit zo, althans jij blijkbaar niet, maar vele mensen wel. Een andere locatie dan de Dam is ondenkbaar. Daarbij is er nou ook niet echt iets heel ergs gebeurd he..
Een aanslag kan altijd. Kan je vrij weinig aan doen. Okee, als er minder mensen zijn gaan er misschien minder dood. Als er meer uitwegen zijn, misschien het zelfde. Maarja, dan kan je dus nooit meer met grote groepen mensen samen zijn. Als je dat doet, dan hebben de terroristen al gewonnen zonder iets te doen.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:06 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Nee, beter wachten we tot een aanslag, dan denken we 'het kan dus wel?' en dan kijken we eens rustig naar wat er verbeterd kan worden.
@eerste, niet alles, maar dit is wel zo simpel te voorkomen, in de ziin van tegengaan.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:07 schreef ER_Online het volgende:
Eens met Tja...
Je kunt niet alles 100% uitsluiten! Dat hebben ze met de a73 tunnels willen doen.... 40 veiligheidssystemen inbouwen, die allemaal elkaar tegenwerken. Je hebt altijd een bepaald risico. Ook bij dit soort evenementen. Je moet dranghekken plaatsen, vanwege organisatorische redenen. Maar in dit geval zoekt iedereen de snelste uitweg.
Ander voorbeeld: Jij stoot je teen aan de stoel in je huiskamer. Wat zijn de opties? Stoelen verbieden? Jouw voet in een enorm kussen duwen zodat het geen pijn doet? Alle meubels tegen de kant aan schuiven? Verhuizen? Nogmaals, een ongeluk kan gebeuren. Je kunt altijd het risico verkleinen, maar daar zitten tot in alle redelijkheid grenzen aan. Ik ben dus ook van mening dat dit realistisch gezien zo'n drama niet is...
Ik heb anders nog geen realistische optie van je gelezen.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:11 schreef Lespaulspelert het volgende:
@eerste, niet alles, maar dit is wel zo simpel te voorkomen, in de ziin van tegengaan.
En veel mensen zijn dus niet breid om het kleine risico van pijn in hun voet af te denken door altijd binnen schoenen te dragen, of hun meubels erop aan te passen. En groot gelijk hebben ze.quote:@tweede: schoenen dragen of zachte stoelen bezitten.
Nou, ik laat me inderdaad niet overtuigen, puur omdat dit echt het gebruik is van verkeerde materialen, ze hadden nog beter grote vlakke plastic platen met een verzwaring aan de onderkand kunnen gebruiken, die loopplanken worden als ze omvallen en geen berenklauwen.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:14 schreef ER_Online het volgende:
@tweede: Je kan ook accepteren dat een ongelukje gebeurt. Snij je je vinger wel eens? Struikel je wel eens? Is ook op te lossen door geen mes te gebruiken of je voeten op te tillen. Toch gebeurt het.
Ook bij zo'n festival. Je sluit risico's uit, maar bij massa's heb je altijd chaos en chaos is niet te controleren. Alleen het resultaat valt te beperken. Maar goed ik zie niet in dat jij je overtuigd laat raken.
Mijn voorstel: Kies een groot weiland, laat iedereen minimaal op 1 meter afstand van elkaar staan in een grid, zet de koningin op een groot scherm. Risico verminderd!
Kanker ligt ook aan mensen zelf en kan tevens overal gebeuren waar mensen zich in groepen verzamelenquote:Op woensdag 5 mei 2010 01:03 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ik kan je verklappen dat de organisatie van dit 'evenement' alles behalve kanker is. Dit lag echt aan de mensen zelf en kan overal gebeuren waar mensen zich in groepen verzamelen.
Nou komen we ergens, hier wordt progressief gedenkt mensen, ode aan heer neger wilders. Maar goed, dan denk ik dat plastic beter is (van dat 2.5 centimeter dikke gerycycelde (wat een woord) dat zo grijs is met kleurtjes, lekker cheap en hoeven geen gaten in).quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:17 schreef Righteous het volgende:
Dat punt van die dranghekken klopt overigens wel .
Volgens mij als die omdonderen tijdens gedrang en je blijft er onverhoopt met je poot in hangen kom je sowieso niet meer los .
Kan men beter voor een gaas constructie kiezen
Je snapt ook dat die hekken er staan zodat de mensen niet aan de andere kant komen? En dat wil jij even makkelijker maken.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:16 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Nou, ik laat me inderdaad niet overtuigen, puur omdat dit echt het gebruik is van verkeerde materialen, ze hadden nog beter grote vlakke plastic platen met een verzwaring aan de onderkand kunnen gebruiken, die loopplanken worden als ze omvallen en geen berenklauwen.
Dude, gewoon, een hek, zelfde formaat, dan van dik plasitc, waar geen gaten in zitten, zo moeilijk is dat niet?quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:19 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Je snapt ook dat die hekken er staan zodat de mensen niet aan de andere kant komen? En dat wil jij even makkelijker maken.
Dude, minder zwaar, makkelijker overheen te lopen. Jij wil graag een aanslag op de Koningin ofzo?quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:21 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Dude, gewoon, een hek, zelfde formaat, dan van dik plasitc, waar geen gaten in zitten, zo moeilijk is dat niet?
Dude, lees terug, verzwaard aan de onderkant, en alsof die ijzeren dingen iets wegen? Ik heb ze getild en van dat hergebruikt plastic weegt echt wel meer he.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:25 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Dude, minder zwaar, makkelijker overheen te lopen. Jij wil graag een aanslag op de Koningin ofzo?
Het kan zonder publiek. Veiliger bestaat niet.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:06 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Nee, beter wachten we tot een aanslag, dan denken we 'het kan dus wel?' en dan kijken we eens rustig naar wat er verbeterd kan worden.
Alsof je zo'n dranghek niet omver looptquote:Op woensdag 5 mei 2010 01:25 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Dude, minder zwaar, makkelijker overheen te lopen. Jij wil graag een aanslag op de Koningin ofzo?
Maar je doel is dat je er makkelijker overheen kan. Laten die hekken nou net bedoeld zijn om de mensen tegen te houden. Natuurlijk kan je er nog steeds makkelijk overheen, maar jij wil het gewoon nog wat makkelijker maken.quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:26 schreef Lespaulspelert het volgende:
[..]
Dude, lees terug, verzwaard aan de onderkant, en alsof die ijzeren dingen iets wegen? Ik heb ze getild en van dat hergebruikt plastic weegt echt wel meer he.
Die hekken zijn bedoeld om mensen in een bepaalde richting te dirigeren . Bij een goedwillend publiek dus . Kwaadwillend publiek zou ze in no time omver hebben .quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:29 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Maar je doel is dat je er makkelijker overheen kan. Laten die hekken nou net bedoeld zijn om de mensen tegen te houden. Natuurlijk kan je er nog steeds makkelijk overheen, maar jij wil het gewoon nog wat makkelijker maken.
quote:Op woensdag 5 mei 2010 01:29 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Maar je doel is dat je er makkelijker overheen kan. Laten die hekken nou net bedoeld zijn om de mensen tegen te houden. Natuurlijk kan je er nog steeds makkelijk overheen, maar jij wil het gewoon nog wat makkelijker maken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |