Ik moet nog aan mijn master beginnen. Waarschijnlijk in februari 2011, maar dan moet ik me meteen voor twee masters tegelijk inschrijven in dat geval. Nog even nakijken (en nog even over nadenken)...quote:Op zondag 16 mei 2010 20:52 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Neen. Alle universiteiten hebben intern een redelijke overgangsregeling gemaakt.
Wettelijke regeling:
1) Als je je inschrijft voor je tweede master tijdens je eerste, dan betaal je gewoon wettelijk collegegeld.
Universiteiten hebben daar nog aan toegevoegd (check ff intern bij je universiteit, maar de meeste die ik heb gevonden hadden al een dergelijke regeling, waaronder Maastricht en Leiden):
1) Zolang je dit jaar maar ingeschreven hebt gestaan bij de universiteit kun je in het studiejaar 2010-2011 gewoon doorstuderen voor het wettelijk collegegeld.
De RuG was één van de laatsten die een dergelijke overgangsregeling (intern) heeft vastgesteld.
Sommige universiteiten zeggen dat ze die regel de komende 2/3 jaren nog gaan hanteren (dus zolang je op die uni blijft dat er dan niks aan de hand is). Je moet het inderdaad maar even nakijken!quote:Op zondag 16 mei 2010 21:12 schreef Rucebo het volgende:
[..]
Ik moet nog aan mijn master beginnen. Waarschijnlijk in februari 2011, maar dan moet ik me meteen voor twee masters tegelijk inschrijven in dat geval. Nog even nakijken (en nog even over nadenken)...
Ik ga door met nog een aantal vakken volgend jaar, dus als ik in dat jaar wat uitloop met m'n 1e scriptie is het niet zo erg.quote:Op zondag 16 mei 2010 21:04 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Als ik doorga, moet ik sowieso juist (bijna) klaar zijn. Als ik zeker niet doorga dan maakt het me niet zo heel veel uit.
Maar wanneer hoop jij helemaal klaar te zijn met je twee masters?
Op de site staat dat verder niet echt. Moet maar eens langs een studieadviseur gaan daarvoor...quote:Op zondag 16 mei 2010 21:21 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Sommige universiteiten zeggen dat ze die regel de komende 2/3 jaren nog gaan hanteren (dus zolang je op die uni blijft dat er dan niks aan de hand is). Je moet het inderdaad maar even nakijken!
[..]
Klinkt als een goed plan. Ben alleen benieuwd of je niet teveel aan je hoge tempo bent gewend om het over een jaar uit te smeren.quote:Op zondag 16 mei 2010 21:21 schreef Maharbal het volgende:
Ik ga door met nog een aantal vakken volgend jaar, dus als ik in dat jaar wat uitloop met m'n 1e scriptie is het niet zo erg.
In principe ben ik deze zomer klaar met master nr1 en dan moet ik nog (als alles nu goed gaat, wat ik wel verwacht aangezien ik tot nu toe ook alles in1x heb gehaald) 3 vakken en scriptie nr2. In principe is dat in 6 maanden te doen (alle 3 de vakken zijn in het eerste semester), maar ik doe nog ff wat rustiger. Dus 3 vakken het eerste halfjaar en dan de scriptie het tweede halfjaar. Dus als ik mooi m'n plan volg, dan ben ik volgende zomer helemaal klaar.
Erna ga ik niet meteen werken. Na twee van die dingen vrijwel tegelijk wil ik nog ff reizen en zulks voordat ik ga werken!
Ik ben inderdaad al aan het werk, maar door een overname komt mijn functie als het goed is tussen Nieuwjaar en juni 2011 te vervallen. Dat komt me overigens niet slecht uit - krijg ik wellicht nog een beetje geld mee terwijl ik zelf toch al wat anders wilde gaan doen.quote:Wat ga jij eigenlijk doen als je je master hebt? Want jij was toch al aan het werk?
Als ik er niet aan kan wennen, dan doe ik nog een paar vakken om m'n civiele effect er ook nog 's bij te halen. Kijken of ik daar dan nog zin in hebquote:Op zondag 16 mei 2010 21:40 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Klinkt als een goed plan. Ben alleen benieuwd of je niet teveel aan je hoge tempo bent gewend om het over een jaar uit te smeren.
Al enig idee welke kant van de advocatuur? En een promotie, ook altijd bijzonder. Kun je eindelijk je nick (of het eerste deel) eer aan doen!quote:Ik ben inderdaad al aan het werk, maar door een overname komt mijn functie als het goed is tussen Nieuwjaar en juni 2011 te vervallen. Dat komt me overigens niet slecht uit - krijg ik wellicht nog een beetje geld mee terwijl ik zelf toch al wat anders wilde gaan doen.
Mijn plan is de advocatuur. Misschien ga ik de promotiekant op via de research master. De meeste kans is van niet, maar ik houd toch graag m'n opties open.
Ding is alleen, ik ben nu een tweedejaars, dus ik zal in 2011-2012 aan mijn master beginnen en val zo als het goed is net buiten de boot. Ik speel alleen nu al met het idee van een tweede master, bijvoorbeeld omdat ik werkelijk geen idee heb of ik civiel of ondernemingsrecht wil gaan doen. In alle twee masteren leek me een handige oplossing. Ook omdat als ik afstudeer ik net wel of net geen 22 ben. Op die leeftijd al gaan werken lijkt me erg jong, en ik heb ook van verschillende partijen begrepen die zelf bij grote advocatenkantoren werken, dat een 22-jarige eigenlijk niet aantrekkelijk is. Je bent dan gewoon nog te jong. Misschien flauw, maar zo lijkt het te werken (is mij althans verteld, geen idee in hoeverre dit overal zo is).quote:Op zondag 16 mei 2010 20:52 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Neen. Alle universiteiten hebben intern een redelijke overgangsregeling gemaakt.
Wettelijke regeling:
1) Als je je inschrijft voor je tweede master tijdens je eerste, dan betaal je gewoon wettelijk collegegeld.
Universiteiten hebben daar nog aan toegevoegd (check ff intern bij je universiteit, maar de meeste die ik heb gevonden hadden al een dergelijke regeling, waaronder Maastricht en Leiden):
1) Zolang je dit jaar maar ingeschreven hebt gestaan bij de universiteit kun je in het studiejaar 2010-2011 gewoon doorstuderen voor het wettelijk collegegeld.
De RuG was één van de laatsten die een dergelijke overgangsregeling (intern) heeft vastgesteld.
Welke vakken moet je dan nog voor je civiel effect?quote:Op zondag 16 mei 2010 21:51 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Als ik er niet aan kan wennen, dan doe ik nog een paar vakken om m'n civiele effect er ook nog 's bij te halen. Kijken of ik daar dan nog zin in heb![]()
[..]
Strafrecht en contract- en aansprakelijkheidsrecht lijken me het best te liggen. In ieder geval geen bestuurs- of ondernemingsrecht.quote:Al enig idee welke kant van de advocatuur?
Ik heb precies hetzelfde, alleen ben ik nu derdejaarsquote:Op zondag 16 mei 2010 22:13 schreef Orbis het volgende:
[..]
Ding is alleen, ik ben nu een tweedejaars, dus ik zal in 2011-2012 aan mijn master beginnen en val zo als het goed is net buiten de boot. Ik speel alleen nu al met het idee van een tweede master, bijvoorbeeld omdat ik werkelijk geen idee heb of ik civiel of ondernemingsrecht wil gaan doen. In alle twee masteren leek me een handige oplossing. Ook omdat als ik afstudeer ik net wel of net geen 22 ben. Op die leeftijd al gaan werken lijkt me erg jong, en ik heb ook van verschillende partijen begrepen die zelf bij grote advocatenkantoren werken, dat een 22-jarige eigenlijk niet aantrekkelijk is. Je bent dan gewoon nog te jong. Misschien flauw, maar zo lijkt het te werken (is mij althans verteld, geen idee in hoeverre dit overal zo is).
Bestuursrecht 2 en 3 en strafrecht 2 en 3.quote:Op zondag 16 mei 2010 22:29 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Welke vakken moet je dan nog voor je civiel effect?
[..]
Strafrecht en contract- en aansprakelijkheidsrecht lijken me het best te liggen. In ieder geval geen bestuurs- of ondernemingsrecht.
Toevallig nog wat van strafprocesrecht liggen?quote:Op zondag 16 mei 2010 23:01 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Voor strafrecht kun je altijd m'n hulp inroepen, al maak ik alleen samenvattingen van de arresten.
Heb deze week bijvoorbeeld nog 60 arresten samengevat voor strafprocessuele rechtsmiddelen (vak dat ik nog extra doe over twee weken).![]()
Dat zal ik zeker doen, mocht ik besluiten om ook m'n civiel effect te gaan halenquote:Op zondag 16 mei 2010 23:01 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Voor strafrecht kun je altijd m'n hulp inroepen, al maak ik alleen samenvattingen van de arresten.
Heb deze week bijvoorbeeld nog 60 arresten samengevat voor strafprocessuele rechtsmiddelen (vak dat ik nog extra doe over twee weken).![]()
Ik heb het maandag gedaan. Blij dat ik er vanaf ben.quote:Op donderdag 20 mei 2010 11:49 schreef -Trinity- het volgende:
Ik heb over twee weken Moot Court zitting, ieeh!
Gefeliciteerdquote:Op donderdag 20 mei 2010 14:48 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Ik heb het maandag gedaan. Blij dat ik er vanaf ben.
Een van de rechters was trouwens een docente aan de Universiteit Utrecht. Aardige vrouw, maar ze stelde wel veel en ook wel lastige vragen. Ik kreeg niet echt veel kritiek, maar keek volgens de rechters wel teveel naar m'n papierwerk en lachte een paar keer ongepast. Uiteindelijk een 7,5 gekregen en daarmee is m'n eerste academische titel (LLB) een feit.
![]()
Wooowquote:Op donderdag 20 mei 2010 14:48 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Ik heb het maandag gedaan. Blij dat ik er vanaf ben.
Een van de rechters was trouwens een docente aan de Universiteit Utrecht. Aardige vrouw, maar ze stelde wel veel en ook wel lastige vragen. Ik kreeg niet echt veel kritiek, maar keek volgens de rechters wel teveel naar m'n papierwerk en lachte een paar keer ongepast. Uiteindelijk een 7,5 gekregen en daarmee is m'n eerste academische titel (LLB) een feit.
![]()
Eng!quote:Op donderdag 20 mei 2010 11:49 schreef -Trinity- het volgende:
Ik heb over twee weken Moot Court zitting, ieeh!
Gefeliquote:Op donderdag 20 mei 2010 14:48 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Uiteindelijk een 7,5 gekregen en daarmee is m'n eerste academische titel (LLB) een feit.
![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |