Ik denk dat juist het CDA wel zetelwinst kan halen. CU-stemmers kunnen strategisch CDA gaan stemmen om te voorkomen dat de PvdA de grootste wordt en als Wilders zichzelf gaat overschreeuwen de komende maanden, dan zullen (zeker op het platteland) veel potentiėle PVV-stemmers in het stemhokje toch kiezen voor het CDA.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:35 schreef Toad het volgende:
[..]
Het klopt wel wat hij zegt. Ook andere andere analytici en opiniepeilers verwachten dat het tussen de PvdA en de PVV gaat. Bij het CDA zit kennelijk - onder de huidige omstandigheden - weinig ruimte voor zetelwinst.
Ik denk het wel, want het is helemaal niet zo zeker dat PVV de dikke 20 zetels vast gaat houden. CDA is wat dat betreft veel solider.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:37 schreef One_of_the_few het volgende:
Ik hoop dat het cda daalt, maar het zou mij verbazen als ze niet bij de 2 grootste partijen horen straks.
Hij sloot niet uit om zichzelf bij de pvv te vervoegen.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:38 schreef Toad het volgende:
@phpmystyle Moszkowicz is toch geen PVV-er? Misschien heeft hij Wilders juridisch bijgestaan, maar that's it. Dacht ik althans.
Vooral Wilders blijven stemmen. Een stem op Wilders is een stem voor Cohen en z'n PvdA.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:38 schreef BasEnAad het volgende:
PvdA krijgt een luxepositie.![]()
[ afbeelding ]
tof, genereer je dat grafiekje automatisch?quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:38 schreef BasEnAad het volgende:
PvdA krijgt een luxepositie.![]()
[ afbeelding ]
Serieus?!quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hij sloot niet uit om zichzelf bij de pvv te vervoegen.
Ja, met excel. Ik hoef nu alleen de zetels per partij in te vullen!quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:41 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
tof, genereer je dat grafiekje automatisch?
Donder toch op, een stem op JP was ook net zo goed een stem op pvda. Dat cda nog zo groot is echt te danken aan die C. Anders waren ze net zo groot als GL.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:40 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Vooral Wilders blijven stemmen. Een stem op Wilders is een stem voor Cohen en z'n PvdA.
Bij de vorige verkiezingen was het meer een strijd tussen PvdA en CDA, en toen switchten veel VVD-kiezers naar het CDA, omdat ze niet wilden dat Wouter Bos premier werd. Bovendien was Balkenende premier van het kabinet waarin diezelfde VVD zat, hun 'eigen' premier dus. Nu is Wouter Bos weg, en heeft de gemiddelde VVD-stemmer niet de neiging om naar het CDA te switchen.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:35 schreef Toad het volgende:
[..]
Het klopt wel wat hij zegt. Ook andere andere analytici en opiniepeilers verwachten dat het tussen de PvdA en de PVV gaat. Bij het CDA zit kennelijk - onder de huidige omstandigheden - weinig ruimte voor zetelwinst.
Telegraaf, was exclusief artikel waar hij dat in aangaf.quote:
Ze zetten bij de Barometer in op PvdA, CDA en D66. Zo logisch is dat ook weer niet, want dan zou de oude coaltie alleen de CU voor D66 hebben ingewisseld en blijven CDA en PvdA tot elkaar veroordeeld, terwijl dat juist het grote probleem was.quote:Politieke Barometer Week 11 - 18 maart 2010
PvdA met 33 zetels weer terug op huidig zetelaantal
• PvdA nu duidelijk de grootste
• Meerderheid van PvdA, CDA en D66
In de eerste Politieke Barometer met Cohen als lijsttrekker, zien we de PvdA verder stijgen naar 33 zetels. Vorige week was de partij nog goed voor 26 zetels. De sociaal-democraten zijn nu met afstand de grootste partij in de Politieke Barometer.
Het CDA zet de dalende lijn niet voort en lijkt zich te stabiliseren. Onder mensen met een voorkeur voor het CDA lijkt er geen discussie rond het lijsttrekkerschap van Balkenende te zijn. Zij beoordelen hem met het rapportcijfer 7,3. Dit is vergelijkbaar met de waardering voor de lijsttrekkers van andere partijen binnen de eigen kring. D66 daalt deze week drie zetels. De partij schommelt het laatste half jaar tussen de 15 en 18 zetels.
Met deze uitslag is er weer een reėle driepartijencoalitie mogelijk. PvdA, CDA en D66 zouden gezamenlijk 76 zetels halen. Het is een half jaar geleden dat deze combinatie op een meerderheid kon rekenen. Ook de coalities PvdA-CDA-VVD en PvdA-CDA-PVV hebben een meerderheid. Maar deze coalities liggen minder voor de hand.
In een extra onderzoek zocht Synovate uit wie de bekendste en wie de populairste lijsttrekker is, wilt u meer lezen over dit onderzoek? Klik dan hier.
Maar dan is het CDA tenminste de grootste partij en zit je niet met theedrinker Cohen en z'n allochtonen mede-theedrinkers als grootste partij.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Donder toch op, een stem op JP was ook net zo goed een stem op pvda. Dat cda nog zo groot is echt te danken aan die C. Anders waren ze net zo groot als GL.
Nee hoor, die zakt er 2.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:48 schreef Jane het volgende:
VVD stijgt ook ineens.
VVD levert 2 zetels inquote:Op donderdag 18 maart 2010 22:48 schreef Jane het volgende:
Stijging van de PvdA nog groter dan ik gedacht had. Een hoop verloren schapen die terugkeren na de teleurstellende kabinetsperiode, denk ik. Maar ik vind het ergens ook wel een bizarre peiling hoor. Weet nog niet goed welke conclusies er precies te trekken zijn. VVD stijgt ook ineens. ToN heeft weer een zetel. Waar komen die vandaan? Niet allemaal van de PVV.
Oh, sorry!quote:
Truste.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:52 schreef Jane het volgende:
Oh, sorry!![]()
Tijd om naar bed te gaan.
Snapte er al geen bal meer van.
Onder het juk van het cda is de afgelopen 3 jaar gewoon op dezelfde pappen en nat houden methode beleid gevoerd mbt islam/integratie, kosten lopen dramatisch uit de hand. Jij vindt dat wel ok?quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:49 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Maar dan is het CDA tenminste de grootste partij en zit je niet met theedrinker Cohen en z'n allochtonen mede-theedrinkers als grootste partij.
Ow, was dit voor deze peiling....quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:40 schreef Dichtpiet. het volgende:
Schattingen:
1. one_of_the_few: 14 zetels ernaast
2. ik: 16 zetels ernaast
3. phpmystyle: 18 zetels ernaast
onze gemiddelde schatting: 18 zetels ernaast
Liever een theedrinkende Cohen dan een liegende bedriegende machtswellustige Balkenende.quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:49 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Maar dan is het CDA tenminste de grootste partij en zit je niet met theedrinker Cohen en z'n allochtonen mede-theedrinkers als grootste partij.
een campagne tegen het rekeningrijdenquote:Op donderdag 18 maart 2010 23:09 schreef partizan het volgende:
Ik wacht in spanning af wat het CDA verzint om het tij te keren !
Ja, maar dan blijven de probleemgevallen, CDA en PvdA, juist zitten. Dat zal toch niet?quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:19 schreef JohnDDD het volgende:
Kut zeg, dat betekent wel dat er opeens een CDA-PvdA-D66 coalitie mogelijk is.
Als de PvdA de grootste wordt stapt Balkende op en we hebben we opeens een hele andere situatie.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:24 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, maar dan blijven de probleemgevallen, CDA en PvdA, juist zitten. Dat zal toch niet?
De kiezer straft ze blijkbaar niet af. En zonder CDA, PvdA en PVV (waarmee coalitievorming moeilijk of onmogelijk is) kun je nou eenmaal geen coalitie vormen.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:24 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, maar dan blijven de probleemgevallen, CDA en PvdA, juist zitten. Dat zal toch niet?
Precies, zonder CDA kan prima.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:29 schreef JohnDDD het volgende:
De kiezer straft ze blijkbaar niet af. En zonder CDA, PvdA en PVV (waarmee coalitievorming moeilijk of onmogelijk is) kun je nou eenmaal geen coalitie vormen.
Persoonlijk wil ik graag PvdA-VVD-D66-GL. In elk geval geen CDA. Maar met deze PvdA-CDA-D66 mogelijkheid wordt dat misschien moeilijker. Alhoewel Cohen wel progressief wil.
Bos zelf. Volgens mij is Bos grootste fout geweest dat hij teveel naar zogenaamde experts luisterde. Jack de Vries is een expert op dat gebied, maar niet iedereen.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:09 schreef partizan het volgende:
Ik zou wel eens willen weten welke spindoctor achter deze zet van de PvdA zat want het vervangen van Bos door Cohen is echt briljant.
Het haalt Pechtholt de wind uit de zeilen omdat nu Cohen tegen Wilders wordt gepositioneerd. Doordat het CDA vasthoudt aan Balkenende kan de PvdA zich met Cohen profileren als de partij die verandering brengt.
Ik wacht in spanning af wat het CDA verzint om het tij te keren !
quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:32 schreef Eppie_NL het volgende:
PvdA gaat nog wel stijgen de komende weken. Op naar de 40 zetels.![]()
Dan is het groots om je eigen belang opzij te zetten voor het belang van de partij en natuurlijk Nederland.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:32 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Bos zelf. Volgens mij is Bos grootste fout geweest dat hij teveel naar zogenaamde experts luisterde. Jack de Vries is een expert op dat gebied, maar niet iedereen.
Er zijn niet veel politici slimmer dan Bos.
Nee ze pieken te vroeg, dat nekt ze nog wel.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:32 schreef Eppie_NL het volgende:
PvdA gaat nog wel stijgen de komende weken. Op naar de 40 zetels.![]()
Het was een geniale twee traps raket om de PVDA weer terug op de kaart te zetten. Eerst de sympatie bij de bevolking wekken door het kabinet op te blazen om vervolgens Cohen in te zetten om D66 op te eten en een deur open te zetten naar een nieuwe coalitie met het CDAquote:Op donderdag 18 maart 2010 23:09 schreef partizan het volgende:
Ik zou wel eens willen weten welke spindoctor achter deze zet van de PvdA zat want het vervangen van Bos door Cohen is echt briljant.
Het haalt Pechtholt de wind uit de zeilen omdat nu Cohen tegen Wilders wordt gepositioneerd. Doordat het CDA vasthoudt aan Balkenende kan de PvdA zich met Cohen profileren als de partij die verandering brengt.
Ik wacht in spanning af wat het CDA verzint om het tij te keren !
Inderdaad, er valt voor JP nog een hoop te leren.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:40 schreef partizan het volgende:
Dan is het groots om je eigen belang opzij te zetten voor het belang van de partij en natuurlijk Nederland.
Daar kan JP veel van leren
Ik ben ook benieuwd wat het CDA gaat doen, met Balkenende gaan ze het echt niet redden. Teveel brokken gemaakt en over de houdbaarheidsdatum zoals Frits Wester zei.quote:Op donderdag 18 maart 2010 23:09 schreef partizan het volgende:
Ik zou wel eens willen weten welke spindoctor achter deze zet van de PvdA zat want het vervangen van Bos door Cohen is echt briljant.
Het haalt Pechtholt de wind uit de zeilen omdat nu Cohen tegen Wilders wordt gepositioneerd. Doordat het CDA vasthoudt aan Balkenende kan de PvdA zich met Cohen profileren als de partij die verandering brengt.
Ik wacht in spanning af wat het CDA verzint om het tij te keren !
Toen ik vanavond NOVA zat te kijken was ik ook verbaasd dat Leers niet genoemd werd. Dan zou het CDA wel een zwaai naar links maken en dan staat eigenlijk een centrum/links kabinet al vast.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 00:25 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Ik ben ook benieuwd wat het CDA gaat doen, met Balkenende gaan ze het echt niet redden. Teveel brokken gemaakt en over de houdbaarheidsdatum zoals Frits Wester zei.
Ik zat aan Leers te denken, misschien zou hij voor een soort 'Cohen' effect bij het CDA kunnen zorgen. Alhoewel hij niet onbeschadigd is na als burgemeester gewipt te zijn.
Het CDA wil bezuinigen, de PvdA niet. Zelfs al zouden ze dat uitruilen, dan ploft de boel weer voortijdig. Leuk voor mij als VVD'er puur vanuit het spektakel, rampzalig voor het land.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 00:41 schreef partizan het volgende:
[..]
Toen ik vanavond NOVA zat te kijken was ik ook verbaasd dat Leers niet genoemd werd. Dan zou het CDA wel een zwaai naar links maken en dan staat eigenlijk een centrum/links kabinet al vast.
De PvdA wil ook bezuinigen alleen moet men het eens worden hoeveel en waarop. Laat dan maar eens eerst de verkiezingsprogramma´s verschijnen, dan weten we meer.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 01:00 schreef eriksd het volgende:
[..]
Het CDA wil bezuinigen, de PvdA niet. Zelfs al zouden ze dat uitruilen, dan ploft de boel weer voortijdig. Leuk voor mij als VVD'er puur vanuit het spektakel, rampzalig voor het land.
Zouden er in het CDA nog mensen zijn die wel idealen hebben of zouden er alleen maar pluchegeile politieke slettebakken overgebleven zijn.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 01:01 schreef ethiraseth het volgende:
Denk dat de wens om Wilders-stemmers te trekken het toch wint. En met Leers of andere mensen uit de linkervleugel van het CDA zal dat niet lukken. Echter, of Balkenende dat wel lukt, dat betwijfel ik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |