En hij snapt ook dat wanneer hij compromissen gaat sluiten zijn aanhang net zo snel weer verdampt als ze is opgekomen.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 11:02 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
De tijd zal het uitwijzen. Maar ik denk dat WIlders ook donders goed snapt dat hij alleen met het cda en de vvd in zee kan als hij ophoudt met zijn ''opruiende'' uitspraken.
Oh? Ze zijn bijvoorbeeld tegen verhoging van de AOW leeftijd en tegen elke maatregel die de babyboomers pijn kan doen, ze zitten economisch steeds vaker op de SP-lijn. Dan zijn CDA en VVD toch minder wereldvreemd.quote:En bij sommige dingen zal hij echt water bij de wijn moeten doen. Maar als het gaat om economische dingen staan ze gelijk aan het cda en de vvd.
Zal zeker een issue worden. Het CDA in den lande trok het beleid van Verdonk al van geen kant. Dan zal wat Wilders voorstelt helemaal slecht vallen.quote:Alleen het immigratie beleid kan een issue worden.
Een sociaal liberaal kabinet. Met de huidige peilingen zal dit niet lukken maar wanneer een combinatie van 3 of 4 van de volgende partijen een meerderheid zou halen zou ik dat toejuichen. D66, GL, VVD, PvdA.quote:Wat voor kabinet hoop jij dan?
Ik zie GL nog niet zo snel regeren.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:22 schreef du_ke het volgende:
Een sociaal liberaal kabinet. Met de huidige peilingen zal dit niet lukken maar wanneer een combinatie van 3 of 4 van de volgende partijen een meerderheid zou halen zou ik dat toejuichen. D66, GL, VVD, PvdA.
Volgens mij hoorde ik hem wel zeggen dat hij weg wil uit Afghanistan.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:30 schreef Cobra4 het volgende:
Ook Wilders heeft het alleen over vertrek uit Uruzgan. Vertrek uit Afghanistan is dus geen vereiste.
Een combinatie van die partijen zou echt een ramp zijn voor dit land. Dan nog liever dat Balkie blijft zitten.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:24 schreef ikbeneenkiwi het volgende:
[..]
Ik zie GL nog niet zo snel regeren.
Dan heeft hij last van de zelfde verspreking als Bos.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:32 schreef Krambo het volgende:
[..]
Volgens mij hoorde ik hem wel zeggen dat hij weg wil uit Afghanistan.
Ligt er aan wat de uitslag gaat worden volgend jaar. Vermoedelijk zullen D66 en GL beiden flink winnen en die kunnen het goed met elkaar vinden.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:24 schreef ikbeneenkiwi het volgende:
[..]
Ik zie GL nog niet zo snel regeren.
Meer kans op een vallend kabinet dan op vallende winterse buien?quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:43 schreef De_Hertog het volgende:
Weerbericht: "Er kan in de loop van de middag een bui vallen, en een kabinet trouwens"
Denkt het welquote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:44 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Meer kans op een vallend kabinet dan op vallende winterse buien?
Ik ook niet. En ik hoop 't ook niet.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:24 schreef ikbeneenkiwi het volgende:
[..]
Ik zie GL nog niet zo snel regeren.
Zou de eerste keer zijn dat de PvdA echt de rug recht houdt, in mijn herinnering.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:03 schreef ender_xenocide het volgende:
pvda niet die vinden dat het boek 4 februari al is gesloten...
Hoezo "of"? Misschien wordt het wel "en".quote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:02 schreef Devz het volgende:
Ik ben benieuwd wie er gaat buigen, PVDA of CDA.
Dan zouden we ja+nee = misschien een verlenging hebben. Laat ze nog vager doen....quote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:05 schreef Weakling het volgende:
[..]
Hoezo "of"? Misschien wordt het wel "en".
ooit een echt standpunt van dit kabinet meegemaakt? Ze praten altijd enkel in mitsen en marenquote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:08 schreef Pheno het volgende:
[..]
Dan zouden we ja+nee = misschien een verlenging hebben. Laat ze nog vager doen....
Heb ik 'm gemist of komt hij nog?quote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:10 schreef RvLaak het volgende:
Weisglas geeft op BNR zometeen zijn visie op Verbeet's optreden van gisteren.
Korte samenvatting voor mensen zonder geluid?quote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:40 schreef RvLaak het volgende:
[..]
gemist. Was tot 13:30 ongeveer... Je ken terugluisteren op de site
Weisglas vond het allemaal wel meevallenquote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:42 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Korte samenvatting voor mensen zonder geluid?
quote:104 Teletekst vr 19 feb
***************************************
Nog geen duidelijkheid uit kabinet
**************************************
CDA'ers bepleitten vanochtend uitstel.
Voor de PvdA lijkt dat alleen wenselijk
als ze erop kan vertrouwen dat er geen
verlengde militaire missie komt.
***************************************
gedeeltelijk. De brief van de NAVO gaat over Uruzgan, niet Afghanistanquote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:57 schreef larry91 het volgende:
Als er geen verlengde missie komt is het besluit toch al genomenEigenlijk zeggen ze dus dat er absoluut geen uitstel van de beslissing komt, of zie ik dat verkeerd?
Mja, PvdA heeft optie om elders iets te gaan doen (qua trainen) opgelaten... dus daar kunnen ze dan nog verder over pratenquote:Op vrijdag 19 februari 2010 13:57 schreef larry91 het volgende:
Als er geen verlengde missie komt is het besluit toch al genomenEigenlijk zeggen ze dus dat er absoluut geen uitstel van de beslissing komt, of zie ik dat verkeerd?
idd, maar we moeten ook rekening houden met de koppigheid van Balkiequote:Op vrijdag 19 februari 2010 15:01 schreef De_Hertog het volgende:
Vervolg: Buiten Uruzgan heeft NAVO alleen nog wat "corveetaakjes" voor Nederlanders. Denk dat dat eer te na is voor Defensie en CDA.
PvdA wil niet blijven in Uruzgan, Navo wil ons nergens anders hebben. Blijven toch weinig opties open om iedereen tevreden te houden.
Duidelijk dus. Verhagen heeft de indruk gewekt dat de regering akkoord was met een missie in Uruzgan. Daarop heeft de NATO gereageerd met een verzoek wat dan wordt ingewilligd zoals altijd. Verhagen heeft zijn eigen standpunt voorgesteld als het standpunt van de regering. Daarop is de brief gekomen. Daarmee is het dus Verhagen die Nederland te kijk heeft gezet.quote:Rasmussen kon zijn oren niet geloven
Nederland vroeg zelf de NAVO om de Uruzgan-brief, die nu een Haagse splijtzwam geworden is. Den Haag zet zich te kijk, vindt de alliantie.
Door onze correspondent
PETRA DE KONING
Brussel, 19 febr.
Bij de NAVO begrijpen ze niet veel meer van Nederland. Dat land had toch echt zelf om een brief van NAVO-secretaris-generaal Rasmussen gevraagd. In die brief staat het verzoek aan de Nederlandse regering om troepen in Uruzgan te houden tot de zomer van volgend jaar, en zo’n verzoek doet Rasmussen alleen als hij reden heeft om te denken dat de NAVO-bondgenoot er ja op zal zeggen. „We gingen ervan uit dat het in orde was”, zegt een hoge functionaris. „Op de Afghanistanconferentie in Londen [eind vorige maand] is dat uitgebreid besproken”, zegt een ander.
Andere manieren om Nederland zover te krijgen dat het zijn troepen langer in Uruzugan houdt, bijvoorbeeld via de media, waren door de brief van Rasmussen meteen niet meer aan de orde. Deze strategie was beter, het succes leek zeker. „De secretaris-generaal is heel actief geweest in het benaderen van alle NAVO-landen om meer troepen in Afghanistan te krijgen”, zegt een functionaris. „Het Nederlandse verzoek om deze brief paste precies bij het NAVO-belang.”
De journalist die nu met NAVO-functionarissen of diplomaten op het NAVO-hoofdkwartier in Brussel praat functioneert al snel zelf als bron. „Hoe snel kan er een nieuwe regering zijn als er verkiezingen komen? Twee maanden?” En: „Uruzgan zal dan wel het thema worden van de verkiezingscampagne en dan kan de nieuwe regering toch snel een besluit nemen?” „Wat wil Wilders met Uruzgan?” Of: „Die Nederlandse F16’s, dáár kunnen ze toch nog wel iets over beslissen als ze demissionair zijn?”
Ja, Rasmussen was blij en opgelucht door het Nederlandse verzoek de brief te schrijven, en schreef die graag. Dat die brief opeens een belangrijke rol speelt in de dreigende kabinetscrisis – PvdA-leider Bos die zei dat hij van niks wist, CDA-minister Verhagen die zei dat Bos er natuurlijk wel van wist – lijkt nog nauwelijks tot het NAVO-hoofdkwartier door te dringen. „Maakt het nu echt wat uit dat die brief er is?” vraagt een functionaris. „Was Nederland anders niet in dezelfde situatie geweest?”
NAVO-medewerkers hebben Bos gezien op televisie. „Die wijkt geen millimeter, he?” Ze reageren een beetje lacherig op het idee dat Den Haag nu zou gaan proberen om Rasmussen zijn brief te laten intrekken – als politieke paradox: de brief moet weg om de voorstellen uit de brief mogelijk te maken. „Interesting idea”, zegt een hoge functionaris. „Nog niet eerder meegemaakt. En wat gaat dat uitmaken, denk je?”
In NAVO-kringen is er al maandenlang verbazing en irritatie over Nederland: in een tijd dat bijna alle NAVO-landen extra troepen naar Afghanistan sturen, zou Nederland ophouden met zijn missie in Uruzgan. In oktober vorig jaar zei Rasmussen in Brussel dat zo’n besluit van Nederland de Talibaan „in de kaart speelt”.
Daarna heeft hij er zich niet meer zo hard over uitgelaten. Hij maakte wel duidelijk dat hij geen zin had om over iets anders te praten dan een verlenging van de Uruzgan-missie. Rasmussen wist dat in elk geval een deel van de Nederlandse regering druk vanuit Brussel goed kon gebruiken. Maar hij wilde dat niet te nadrukkelijk doen. „Hij weet hoe ingewikkeld het is om een coalitieregering te hebben”, zegt een ambtenaar op het NAVO-hoofdkwartier. Rasmussen belde alle bondgenoten over extra troepen, zei hij. Dus belde hij ook naar Nederland.
Nederland, vinden NAVO-bronnen, zet zichzelf nu te kijk. „De schoonheidsprijs krijgen ze niet.” Zorgen zijn er vooral over het eerdere besluit van Nederland over het einde van de missie. „Blijft dat effectief staan als de regering valt? Als dat zo is, moeten we het snel weten. Dan moeten we daarop gaan plannen.”
Ik denk juist dat een groot deel van zijn aanhang (of iig een deel) uit mensen bestaat die helemaal niet zo "extreem rechts" zijn, maar die wel op hem stemmen omdat ze rechts zijn en extreem rechts + link -> rechts.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
En hij snapt ook dat wanneer hij compromissen gaat sluiten zijn aanhang net zo snel weer verdampt als ze is opgekomen.
als ik het dus goed begrijp heeft verhagen tijdens de Afganistan top al aangegeven dat het wel goed zou komen, vandaar ook zijn draai natuurlijk in september al…..quote:Op vrijdag 19 februari 2010 15:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Duidelijk dus. Verhagen heeft de indruk gewekt dat de regering akkoord was met een missie in Uruzgan. Daarop heeft de NATO gereageerd met een verzoek wat dan wordt ingewilligd zoals altijd. Verhagen heeft zijn eigen standpunt voorgesteld als het standpunt van de regering. Daarop is de brief gekomen. Daarmee is het dus Verhagen die Nederland te kijk heeft gezet.
Maar hij heeft zijn best gedaan voor de NATO, dus wie weet kan hij ooit nog S-G worden.
PVV is niet extreem rechtsquote:Op vrijdag 19 februari 2010 15:41 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Ik denk juist dat een groot deel van zijn aanhang (of iig een deel) uit mensen bestaat die helemaal niet zo "extreem rechts" zijn, maar die wel op hem stemmen omdat ze rechts zijn en extreem rechts + link -> rechts.
Van die gekke ideeën zal hij er in een kabinet toch niet door krijgen maar wel andere mildere ideeën.
Ik denk dat ik om dezelfde reden op de pvv zal gaan stemmen.
Of als proteststem tegen de huidige kliek.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |