Wat kan je anders verwachten van een luchtvaartmaatschappij dat in een arm land zoals Ethiopië zit. Gelukkig dat zit met de KLM nog niet zo vaak gebeurd is. Dit toont toch aan hoe belangrijk goed onderhoud van een vliegtuig is, deze landen moeten ook geen luchtvaartmaatschappij opzetten.quote:BEIROET - Een passagiersvliegtuig van Ethiopian Airlines met negentig mensen aan boord is voor de kust van Libanon in de Middellandse Zee gestort. Libanese reddingswerkers hebben tot nu toe 21 doden geborgen.
Het toestel, een Boeing 737 met 83 passagiers en zeven bemanningsleden, was vertrokken uit de Libanese hoofdstad Beiroet en was op weg naar de hoofdstad van Ethiopië, Addis Abeba.
Volgens een woordvoerder van de Libanese luchthaven verdween de Boeing 737 ruim een half uur na vertrek van de radar.
Bliksem
De Libanese autoriteiten gaan er vooralsnog van uit dat de crash maandagochtend vroeg is veroorzaakt door slecht weer. Het toestel zou door bliksem zijn getroffen. Ooggetuigen zeiden dat ze vlak voor de crash een vuurbal zagen. Een terroristische aanslag is vrijwel zeker uitgesloten.
Lichamen
Na de crash werd een uitgebreide reddingsoperatie op touw gezet, waarbij onder meer legerhelikopters werden ingezet. De 21 lichamen werden 12 kilometer van de plaats Naameh, vlak onder Beiroet, gevonden, liet een ambtenaar van het ministerie van Defensie in Beiroet weten.
Over het lot van de overige inzittenden is vooralsnog niets bekend. Lokale media meldden dat zeven mensen levend uit het water zijn gehaald, maar de directeur van Ethiopian Airlines zei dat hem van overlevenden niets bekend is.
De meeste passagiers van het gecrashte vliegtuig waren Libanezen en Ethiopiërs. Ook de vrouw van de Franse ambassadeur in Libanon was aan boord.
Slechte imago
Ethiopian Airlines werd in 1945 opgericht. De vloot bestaat uit 37 vliegtuigen van het type Boeing en Fokker. Ondanks het slechte imago van veel Afrikaanse vliegmaatschappijen kan Ethiopian Airlines zich beroepen op een 'goed cv'.
Sinds 1970 vonden er tot aan de crash van maandag slechts twee incidenten met fatale afloop plaats. In 1996 stortte een gekaapt toestel in zee en in 1988 werd een crash veroorzaakt door vogels in de motoren.
De vliegmaatschappij vliegt niet meer op Nederland, maar wel naar vliegvelden in onder meer België en Duitsland.
© ANP
quote:Ethiopian Airlines werd in 1945 opgericht. De vloot bestaat uit 37 vliegtuigen van het type Boeing en Fokker. Ondanks het slechte imago van veel Afrikaanse vliegmaatschappijen kan Ethiopian Airlines zich beroepen op een 'goed cv'
Onderhoud tegen bliksem lijkt me vrij lastig...quote:Op maandag 25 januari 2010 14:34 schreef F04 het volgende:
[..]
Wat kan je anders verwachten van een luchtvaartmaatschappij dat in een arm land zoals Ethiopië zit. Gelukkig dat zit met de KLM nog niet zo vaak gebeurt is. Dit toont toch aan hoe belangrijk goed onderhoud van een vliegtuig is, deze landen moeten ook geen luchtvaartmaatschappij opzetten.
Voor een Afrikaans land mag dat dan wel een goed cv zijn maar vergeleken met KLM is het daar echt een stuk minder.quote:Op maandag 25 januari 2010 14:37 schreef DJKoster het volgende:
Mensen die het nieuwsbericht niet doorlezen..
[..]
Deze maatschappij stond dus blijkbaar helemaal niet slecht bekend. Daarbij kunnen ook goed onderhouden vliegtuigen neerstoren door zwaar weer. Verder moet een vliegtuigmaatschappij aan een hoop veiligheidseisen voldoen willen ze mogen landen op de grotere internationale vliegvelden.quote:Op maandag 25 januari 2010 14:34 schreef F04 het volgende:
[..]
Wat kan je anders verwachten van een luchtvaartmaatschappij dat in een arm land zoals Ethiopië zit. Gelukkig dat zit met de KLM nog niet zo vaak gebeurd is. Dit toont toch aan hoe belangrijk goed onderhoud van een vliegtuig is, deze landen moeten ook geen luchtvaartmaatschappij opzetten.
De KLM met de zwaarste vliegtuigcrash door schuld ooit? Die KLM?quote:Op maandag 25 januari 2010 14:39 schreef F04 het volgende:
[..]
Voor een Afrikaans land mag dat dan wel een goed cv zijn maar vergeleken met KLM is het daar echt een stuk minder.
De KLM is tegenwoordig ook steeds meer een prijsvechter wat ongetwijfeld ook ten koste gaat van de extra controles.quote:Op maandag 25 januari 2010 14:39 schreef F04 het volgende:
[..]
Voor een Afrikaans land mag dat dan wel een goed cv zijn maar vergeleken met KLM is het daar echt een stuk minder.
In 40 jaar is dit de 3e. De eerste was een gekaapt vliegtuig, de tweede vogels en nu bliksem, ik mis toch dat stukje van gebrek aan onderhoud o.i.d.?quote:Op maandag 25 januari 2010 14:39 schreef F04 het volgende:
[..]
Voor een Afrikaans land mag dat dan wel een goed cv zijn maar vergeleken met KLM is het daar echt een stuk minder.
Out of the question.quote:Op maandag 25 januari 2010 14:41 schreef Opa.Bakkebaard het volgende:
[..]
De KLM is tegenwoordig ook steeds meer een prijsvechter wat ongetwijfeld ook ten koste gaat van de extra controles.
Ik heb iets van 12 jaar bij Fokker gewerkt als lichtmetaalasser. Ik heb vaak genoeg meegemaakt dat Fokkers die aan Afrikaanse landen zijn verkocht en schade hadden door ons werden opgelapt, ipv een onderdeel te vervangen. Zo'n onderdeel doet z'n werk wel weer na opgelapt te zijn, maar vernieuwing is altijd beter uiteraard.quote:Op maandag 25 januari 2010 14:37 schreef DJKoster het volgende:
Mensen die het nieuwsbericht niet doorlezen..
[..]
Ja die ja, die van die piloot die vond dat hij wel mocht vertrekken zonder toestemmingquote:Op maandag 25 januari 2010 14:41 schreef Godtje het volgende:
[..]
De KLM met de zwaarste vliegtuigcrash door schuld ooit? Die KLM?
Wat een waardeloze en belachelijke interpretatie.quote:Op maandag 25 januari 2010 14:34 schreef F04 het volgende:
[..]
Wat kan je anders verwachten van een luchtvaartmaatschappij dat in een arm land zoals Ethiopië zit. Gelukkig dat zit met de KLM nog niet zo vaak gebeurd is. Dit toont toch aan hoe belangrijk goed onderhoud van een vliegtuig is, deze landen moeten ook geen luchtvaartmaatschappij opzetten.
Jij zegt dat de prijsverlagingen worden doorberekend naar minder onderhoud. En dat is totaal niet het geval.quote:
Dat KLM zou bezuinigen op onderhoud, slaat nergens opquote:
Wat een simpele gedachte weerquote:Op maandag 25 januari 2010 14:39 schreef F04 het volgende:
[..]
Voor een Afrikaans land mag dat dan wel een goed cv zijn maar vergeleken met KLM is het daar echt een stuk minder.
quote:Op maandag 25 januari 2010 15:40 schreef PierreBetfair het volgende:
Als een Ethiopier water ziet, gaat ie er gelijk opaf. Dat is het instinct van die mensen.
KLM, of bedoel je dit ook in het algemeen?quote:Op maandag 25 januari 2010 16:27 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Dat KLM zou bezuinigen op onderhoud, slaat nergens op
Ik denk dat je ook best hoge ogen gooit als nieuwe ambassadeur van de lotto o.i.d.quote:Op maandag 25 januari 2010 17:59 schreef Dynd het volgende:
Als je zo'n vleigtuigcrash overleefd heb je tenminste genoeg gespreksstof, dat is een van de voordelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |