Zoals ik hier al eerder opmerkte, worden er door sommige mensen verkeerde conclusies uit zo'n film getrokken. Alsof een Westerling niet in harmonie met de natuur zou leven, terwijl inboorlingen dat wel zouden doen. Onzin.quote:Op woensdag 6 januari 2010 05:51 schreef reem het volgende:
[..]
Ik denk dat wij verschillen qua hoe wij die (wellicht af en toe overdreven) zelfkritiek interpreteren. Vanuit welke hoek de kritiek op onze samenleving komt, of dat nu linkse hippies zijn, of fundamentalistische moslims, naar de boodschap kun je altijd luisteren - zonder meteen de uitgangspunten van de eerdergenoemde groepen over te nemen of je er aan te onderwerpen. Ik zie de (zelf)kriek juist als een manier om onze samenleving constant te verbeteren. Jij vindt dat we wellicht zijn vergeten hoe veel goeds onze consumptiemaatschappij heeft gegenereerd, ik denk dat die zelfkritiek juist een symptoom is van hoe geavanceerd onze samenleving is.
Nu we ons niet meer druk hoeven te maken over ons natje en ons droogje kunnen we ons bezighouden met postmaterialistische zaken, ons eigen handelen buiten de deur eens stevig aan de kaak stellen. Gedragen we ons wel naar de waarden die we als samenleving preken? Die kritiek heeft weinig met zelfhaat of linkse multikul te maken, maar meer met een constante drang naar meer en beter, het product (;)) waar we naar op zoek zijn: een betere samenleving.
quote:Op woensdag 6 januari 2010 02:23 schreef reem het volgende:
[..]
Als je in het gezelschap verkeert van Geenstijl en Hetvrijevolk dan win je al snel
Boehoe, Jakulienu wer ar joe, ze kloop is verrie sikquote:Op woensdag 6 januari 2010 08:44 schreef OldJeller het volgende:
Een filmmaker die een film (stukje kunst) maakt. Wat een gezwam van die huilers.
Daarnaast maakt de mens de aarde ook kapot, dus waarom zou een film dat niet als thema mogen hebben?
Is het opgeven van economische groei een doelstelling van Obama ?quote:Op woensdag 6 januari 2010 08:34 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Maar als het aan onze linkse vrinden in de persoon van Barack Obama ligt, dan geven we onze economische groei op en betalen we onze aflaten aan armere landen als China, India, Brazilie en Zuid-Korea (wat natuurlijk BS is).
Niet met je mond vol praten.quote:Op woensdag 6 januari 2010 10:21 schreef huhggh het volgende:
[..]
Boehoe, Jakulienu wer ar joe, ze kloop is verrie sik
Noem eens een aantal van die films, ik zie ze niet.quote:Op woensdag 6 januari 2010 04:09 schreef reem het volgende:
Stevige zelfkritiek op onze (Westerse) maatschappij lijkt mij niet meer dan gezond, daar hoef je geen multikuller of linkse huilie voor te zijn. Films die bepaalde normen, waarden, ideeën of gebruiken tegen het licht houden die moreel gezien redelijk dubieus zijn, daar vind ik niets mis mee. Dat kan zowel 'linksom' of 'rechtsom'. Ik ben echter wel blij dat we de laatste jaren steeds meer films zien die de glorificering van de Westerse consumptiemaatschappij aan de kaak stellen. Dat lijkt mij persoonlijk een stuk nuttiger en vermakelijker dan films over rechtschapen Amerikaanse militairen wel eens even de oortjes gaan wassen van terroristen/vrijheidsstrijders in verweggistan.
Je verwijst naar een artikel waarvan het orgineel op reason.org is beland, een kankerrechtse amerikaanse kutwebsite.quote:Op woensdag 6 januari 2010 03:58 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
BS. Een mythe die in stand wordt gehouden door linkse multikullers en ander dom volk.
De maatschappij kritische films acteren dan wel in de niche. Ook die film brothers is niet in elke zaal te zien, zeker in de VS...quote:Op dinsdag 5 januari 2010 23:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik beweer ook niet dat er alleen maar bagger uit de koker van Hollywoord komt. Ongetwijfeld zullen er ook maatschappij-kritische series of films worden gemaakt ten aanzien van Irak. Echter, er zijn echter ook voorbeelden van wanstaltig Amerikaans chauvanisme (the unit, zoals Klopkoek al zegt, is daar een voorbeeld van)
Bullshit. Ik vond het de eerste keer een prachtige film (tweede keer niet, daar is Kevin Costner te ongeloofwaardig en irritant voor). Sowieso kun je het in harmonie leven met de natuur, het verheerlijken van het oorspronkelijke en teruggaan naar het pure als iets Romantisch zien. En die verschrikkelijke Romantiek hoort natuurlijk weer thuis bij de conservatieve wanideologie.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 23:13 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Wat een onzin haal je er nu weer bij. Die film was van het niveautje "OMG HUMANZ R THE TRUE MONSTERZ". Dat heeft niets te maken met kolonisatie van Amerika.
Dat komt omdat jij altijd op zoek bent naar grote thema's en brullende standpunten. Als de kritiek niet als een leninistisch manifest van de daken wordt geschreeuwd, komt ze bij jou niet aan.quote:Op woensdag 6 januari 2010 11:08 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Noem eens een aantal van die films, ik zie ze niet.
Ben jij er ook weerquote:Op woensdag 6 januari 2010 11:25 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat komt omdat jij altijd op zoek bent naar grote thema's en brullende standpunten. Als de kritiek niet als een leninistisch manifest van de daken worden geschreeuwd, komt ze bij jou niet aan.
Doet weinig af aan het feit dat de Indianen echt niet zo in harmonie met de natuur leefden. tenzij bossen in de fik zetten en duizenden bizons van kliffen af laten rennen daar tegenwoordig ondervalt.quote:Op woensdag 6 januari 2010 11:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je verwijst naar een artikel waarvan het orgineel op reason.org is beland, een kankerrechtse amerikaanse kutwebsite.
Ow, je leeft alleen in harmonie met de natuur wanneer je je tot het veganisme bekeert?quote:Op woensdag 6 januari 2010 11:26 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Doet weinig af aan het feit dat de Indianen echt niet zo in harmonie met de natuur leefden. tenzij bossen in de fik zetten en duizenden bizons van kliffen af laten rennen daar tegenwoordig ondervalt.
Reason is libertarisch, niet rechts.quote:Op woensdag 6 januari 2010 11:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je verwijst naar een artikel waarvan het orgineel op reason.org is beland, een kankerrechtse amerikaanse kutwebsite.
Een niet zo fraaie episode was dat. Wel erg succesvol in zijn doelquote:Op woensdag 6 januari 2010 11:29 schreef Bosbeetle het volgende:
gewoon blacklisten die handel
http://en.wikipedia.org/wiki/Hollywood_blacklisthollywood
maw. dit doen ze al jaren hollywood associëren met links
libertarisch is rechts.quote:Op woensdag 6 januari 2010 11:33 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Reason is libertarisch, niet rechts.
Jouw denkwereld is ook maar zeer beperkt, of niet? Kan jij eigenlijk wel kleuren onderscheiden? Of blijft jouw leven voor altijd een verbeten, monotone strijd tussen Zwart en Wit?quote:
Flinke niche.quote:Op woensdag 6 januari 2010 11:12 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De maatschappij kritische films acteren dan wel in de niche.
Want het legaliseren van drugs is rechts? Daar is Reason namelijk ook voor. En bekende Libertariers zoals John Stossel ook.quote:
quote:Reason provides a refreshing alternative to right-wing and left-wing opinion magazines by making a principled case for liberty and individual choice in all areas of human activity.
Rambo 1, first blood, is toch vooral een aanklacht tegen hoe Vietnamveteranen worden behandeld en impliciet ook een aanklacht tegen de Vietnamoorlog after the fact. Rambo 3 was idd meer een verheerlijking van oorlog, of iig van illegale acties tegen vijandige mogendheden, die werd destijds ook door Reagan meerdere keren positief aangehaald.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 23:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Idd
Ik noem:
We were soldiers
Death Wish
Rambo
Die Hard
Black Hawk Down
24 (serie)
Rocky IV is nog wel het meest beschamend. Werd ook gebruikt door Reagan.
Zo zag ik dat niet helemaal maar dat veteranen toentertijd slecht behandeld werden wordt tegenwoordig vooral de liberals nagedragen.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:25 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Rambo 1, first blood, is toch vooral een aanklacht tegen hoe Vietnamveteranen worden behandeld en impliciet ook een aanklacht tegen de Vietnamoorlog after the fact. Rambo 3 was idd meer een verheerlijking van oorlog, of iig van illegale acties tegen vijandige mogendheden, die werd destijds ook door Reagan meerdere keren positief aangehaald.
Volgens mij staat Stallone ook meer bekend als een liberal dan een conservative.
Nope. Stallone is een van de conservatives in Hollywood.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:25 schreef Ryan3 het volgende:
Volgens mij staat Stallone ook meer bekend als een liberal dan een conservative.
Van een linkse website maar het klopt welquote:‘Do we get to win this time?’
Maar ook al kun je Rambo’s monoloog nauwelijks uitleggen als propaganda voor het Amerikaanse optreden in Vietnam, hij groeide ontegenzeggelijk uit tot een symbool van Amerikaans rechts. Ronald Reagan liet zich fotograferen met de leuze ‘Rambo is a republican’. Die reputatie dankt hij vooral aan Rambo: First Blood Part II (1985)
Het scenario werd ditmaal door James – Terminator - Cameron geschreven en ging uit van de populaire mythe dat er zich nog steeds Amerikaanse krijgsgevangenen zouden bevinden in Vietnam. Rambo keert terug om ze te bevrijden. Officieel keerden de laatste POW’s uit zuidoost Aziė in 1973 terug, maar 2400 soldaten blijven tot op heden vermist. De filmrecensies waren vernietigend, de Vietnam Veterans of America protesteerden tegen de manier waarop ‘hun’ oorlog was afgeschilderd, maar het grote publiek had alleen maar oog voor de bloedstollende actie. De film bracht wereldwijd 300 miljoen dollar op.
Spannend is het zeker, met name de scčne waarin Rambo het vijandelijke kamp binnensluipt, maar de uitgerekte folterscčnes en het lange ratelen van machinegeweervuur zijn óók erg eentonig. Vanwaar dan het succes? De monotone herhaling heeft meer het karakter van een rituele uitdrijving of van pornografie. Wat er uitgedreven moest worden laat zich raden: ‘Do we get to win this time?’ vraagt Rambo aan het begin. Hij wordt dan wel gekoppeld aan de lieftallige Co Bao (Julia Nickson, geboren in Singapore), maar aan de racistische stereotyperingen in de film doet het niets af. Het is dé definitieve ressentiment-film.
Reagan was president én populair. De contra’s in Nicaragua waren ‘freedomfighters’ en Rusland was het ‘evil empire’. In de jaren tachtig zagen de VS een explosieve toename van privaat wapenbezit. Twee op de drie huishoudens bezat een vuurwapen, waaronder naar schatting 500.000 semi-automatische geweren. Barre tijden voor links. In zekere zin is de vijand in Rambo: First Blood Part II ook helemaal niet Vietnamees. De antagonist mét een gezicht en een scčne waarin Rambo de confrontatie met hem aangaat, is Murdock (Charles Napier). Murdock is geen Vietnamees, maar een door het Amerikaanse leger in Vietnam gestationeerde bureaucraat. Om de politiek tevreden te stellen geeft hij Rambo opdracht bewijsmateriaal te verzamelen voor het bestaan van POW’s in Vietnam, hopend dat hij faalt. Wanneer Rambo ze toch vindt - en niet alleen fotografeert, maar terugbrengt! – verandert Murdock’s obstructie in regelrecht verraad.
Rambo maakte het allemaal zo aantrekkelijk eenvoudig. Weg met de politici. We get to win this time! De Amerikanen, en hun president, wilden dat het zo was. Op 30 juni 1985 werden, na bemiddeling door Syriė, 39 Amerikaanse gijzelaars vrijgelaten in Libanon. Ronald Reagan liet zich bij die gelegenheid ontvallen: ‘Na Rambo gezien te hebben gisteravond, weet ik wat ik moet doen als zoiets weer gebeurt.’
En Schwarzenegger en Bruce Willis... de grote drie van het domme actievermaak.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:30 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Nope. Stallone is een van de conservatives in Hollywood.
Verrek zeg.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:30 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Nope. Stallone is een van de conservatives in Hollywood.
Ja, maar Willis had op gegeven moment toch wel veel kritiek op Bush jr. hoor.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:34 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
En Schwarzenegger en Bruce Willis... de grote drie van het domme actievermaak.
Kom nou. Bekijk Rocky eens... het conservatieve ethos spat er vanaf. En ik moet zeggen dat ik het als klein kind mooie films vond. Een gewone knul die zijn dromen waarmaakte, niet lulde maar poetste etc.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Verrek zeg.
Of zou hij zo'n een teleurgestelde liberal zijn?
Willis vind ik inderdaad de meest intelligente van de drie maar hij beschrijft zichzelf wel als republican. Het is een atheistische republican. Op zich is dat het slechtste soort wat je maar kan wensen maar zijn uitspraken zijn toch van een behoorlijk niveau. Hij schuwt kritiek op zijn eigen club niet en heeft ooit aangegeven dat republicans de overheid wel kleiner hebben gemaakt maar niet effcienter en transparanter.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, maar Willis had op gegeven moment toch wel veel kritiek op Bush jr. hoor.
En Schwarzenegger wordt ook wel gezien als gematigde conservatief, dacht ik.
Die films heb ik nooit gezien, omdat de thematiek me niet boeit eerlijk gezegd.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:37 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Kom nou. Bekijk Rocky eens... het conservatieve ethos spat er vanaf. En ik moet zeggen dat ik het als klein kind mooie films vond. Een gewone knul die zijn dromen waarmaakte, niet lulde maar poetste etc.
Raging bull vond ik wel een aardige film maar die bedoelde ik niet. Ik bedoelde The Deer Hunter (nu weet ik de naam weer).quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:42 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Die films heb ik nooit gezien, omdat de thematiek me niet boeit eerlijk gezegd.
Wat ik wel begreep is dat het een arbeideristische filmserie was, iig een gewone jongen die ondanks alle tegenslagen, maar dankzij allerlei zelfoverwinningen zich maatschappelijk weet te verheffen.
Raging bull (met Bob De Niro in de hoofdriol) heb ik wel gezien, en dat was iig wel een boeiend portret over hoe iemand uiteindelijk naar de sodemieter gaat.
Het gaat niet over de kwaliteit van de film, volgens mij.quote:Op woensdag 6 januari 2010 16:00 schreef Ringo het volgende:
Wat moet het een ellende zijn om de kwaliteit van een film te meten aan de hand van je politieke overtuiging.
The Deerhunter is geschiedvervalsing? In welke zin?quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Raging bull vond ik wel een aardige film maar die bedoelde ik niet. Ik bedoelde The Deer Hunter (nu weet ik de naam weer).
Ik stel me het zure, boze gezicht van Klopkoek voor, die met blocnote in de bios zit, per scène vervaarlijk aantekeningen makend in zijn hoogstpersoonlijke strijd tegen het wereldkwaad: deugt wel, deugt niet, deugt wel, deugt niet, deugt... Bij iedere overwinnaarsblik van Willis of Stallone gromt ie wat en zet ie een rood kruisje neer.quote:Op woensdag 6 januari 2010 18:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het gaat niet over de kwaliteit van de film, volgens mij.
Denk eerder dat het zure Amerikaaanse conservatievelingen zijn die iedere een beetje idealistische boodschap uit Hollywoodfilms met een bot aardappelmesje fileren. Denk niet eens dat Klopkoek zo'n filmfanaat is, die houdt sws niet veel van fictie wrs.quote:Op woensdag 6 januari 2010 18:25 schreef Ringo het volgende:
[..]
Ik stel me het zure, boze gezicht van Klopkoek voor, die met blocnote in de bios zit, per scène vervaarlijk aantekeningen makend in zijn hoogstpersoonlijke strijd tegen het wereldkwaad: deugt wel, deugt niet, deugt wel, deugt niet, deugt... Bij iedere overwinnaarsblik van Willis of Stallone gromt ie wat en zet ie een rood kruisje neer.
Ik heb bij Klopkoek altijd het idee alsof ie uit een surrealistische roman komt gesprongen en net doet alsof ie van vlees en bloed is. In werkelijkheid is hij natuurlijk het verzinsel van een achterneef van Kafka, die nog heeft gewerkt als Stalins persoonlijke secretaris.
Mel Gibsons Braveheart zou ik in dit verband ook noemen. Temeer omdat het een topfilm is.quote:Op woensdag 6 januari 2010 14:34 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
En Schwarzenegger en Bruce Willis... de grote drie van het domme actievermaak.
Progressievelingen zijn voor bureaucratie en tegen terroristen uitschakelenquote:Op woensdag 6 januari 2010 21:54 schreef Klopkoek het volgende:
Die Hard progressiefJe weet niet wat je zegt.
Een doorsnee boerenlul uit Amerika, een simpel politieagentje, schakelt een hele terroristische cel uit, iets wat die bureaucratische bende van de politie niet kan. En op het einde is hij de held. Hoezo progressief?
quote:Braveheart (1995): Forget the travesty this soaring action film makes of the historical record. Braveheart raised its hero, medieval Scottish warrior William Wallace, to the level of myth and won five Oscars, including best director for Mel Gibson, who played Wallace as he led a spirited revolt against English tyranny. Braveheart taught that freedom is not just worth dying for, but also worth killing for, in defense of hearth and homeland. Six years later, amid the ruins of the Twin Towers, Gibson’s message resonated with a generation of American youth who signed up to fight terrorists, instead of inviting them to join a “constructive dialogue.” Liberals have never forgiven Gibson since.
Maar mijn beste, is dat niet ook jaren '70, dat vooruitkijken?quote:Op woensdag 6 januari 2010 08:34 schreef Lyrebird het volgende:
Ik ben van mening dat dit soort films een naieve kijk op de werkelijkheid geven. Beetje jaren 70 gewauwel, club van Rome en zo. We moeten vooruit kijken, niet achteruit.
Helemaal correct, een beetje progressieveling had de ultieme confrontatie op een multiculturele theeceremonie uit laten draaien, waar de held en de bruut elkaar in een homo-erotisch onderonsje nader leren kennen en besluiten tot een leerzame doe- en helpvakantie op een koffieplantage in Costa Rica.quote:Op woensdag 6 januari 2010 21:54 schreef Klopkoek het volgende:
Die Hard progressiefJe weet niet wat je zegt.
Een doorsnee boerenlul uit Amerika, een simpel politieagentje, schakelt een hele terroristische cel uit, iets wat die bureaucratische bende van de politie niet kan. En op het einde is hij de held. Hoezo progressief?
Als ik kijk naar het aantal reacties onder de berichten, hebben ze slechts een handjevol bezoekers als je het vergelijkt met geen stijl.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 22:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Joop is tof. Eindelijk eens een echt progressieve weblog (maar Sargasso lees ik ook nog steeds hoor! maar daar hebben ze uit angst ook rechtse bloggers zoals ene nick otten aangenomen)
Je weet het altijd erg leuk te verwoorden.quote:Op woensdag 6 januari 2010 22:02 schreef Ringo het volgende:
[..]
Helemaal correct, een beetje progressieveling had de ultieme confrontatie op een multiculturele theeceremonie uit laten draaien, waar de held en de bruut elkaar in een homo-erotisch onderonsje nader leren kennen en besluiten tot een leerzame doe- en helpvakantie op een koffieplantage in Costa Rica.
Klokpoek in de bios? Hij is net 12, mag de meeste films geeneens in.quote:Op woensdag 6 januari 2010 18:25 schreef Ringo het volgende:
[..]
Ik stel me het zure, boze gezicht van Klopkoek voor, die met blocnote in de bios zit, per scène vervaarlijk aantekeningen makend in zijn hoogstpersoonlijke strijd tegen het wereldkwaad: deugt wel, deugt niet, deugt wel, deugt niet, deugt... Bij iedere overwinnaarsblik van Willis of Stallone gromt ie wat en zet ie een rood kruisje neer.
Ik heb bij Klopkoek altijd het idee alsof ie uit een surrealistische roman komt gesprongen en net doet alsof ie van vlees en bloed is. In werkelijkheid is hij natuurlijk het verzinsel van een achterneef van Kafka, die nog heeft gewerkt als Stalins persoonlijke secretaris.
Die gasten van Lyrebirds lijfblad weten het zo te draaien dat opeens alles een conservatieve film lijktquote:The Dark Knight (2008): This film gives us a portrait of the hero as a man reviled. In his fight against the terrorist Joker, Batman has to devise new means of surveillance, push the limits of the law, and accept the hatred of the press and public. If that sounds reminiscent of a certain former president—whose stubborn integrity kept the nation safe and turned the tide of war—don’t mention it to the mainstream media. Our journalists know that good men are often despised by the mob; it just never seems to occur to them that they might be the mob themselves.
Daar hebben we deze messensteker ook weer.quote:Op woensdag 6 januari 2010 22:13 schreef waht het volgende:
[..]
Je weet het altijd erg leuk te verwoorden.![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |