quote:
Op dinsdag 17 augustus 2010 22:06 schreef hartsoldier het volgende:dankje het is me een eer maar ik wil er voor zorgen dat ook een de nederlandrs zich kunne vertegenwoordigen bij deatliest warrior imand sugesties en wat voor zoort krijger en oud welke tijd zette wij in als deatliest warrior imand een idee zoms heb je wel wat hulp nodig
of de Friezen in de 16e eeuw
Groote Wierd (Wijerd Jelckama)
of
Grote Pier (Pier Gerlofs Donia) ofzo
allebei oersterke reusachtige mannen waarvoor men grote schrik had
enkele quotes uit wikipedia over Grote Pier
In het jaar 1515 zat Friesland en de rest van Nederland vol met soldaten van de Zwarte Band, Duitse landsknechten in dienst van de Saksen. Het waren gemene soldaten en de mensen waren er bang voor. Grote Pier niet, die was een reus van een man
Langzamerhand kregen Pier en zijn piraten van de Arumer Zwarte Hoop steeds meer schepen in handen. Totdat ze een hele piratenvloot hadden van wel 15 schepen.
Uiteindelijk besloten de Nederlandse mensen dat het zo niet langer kon. Ze verzamelden een grote vloot van 28 schepen om af te rekenen met Pier Gerlofs Donia voor de Friese kust, het was inmiddels het jaar 1517. Tot ieders verassing, misschien was zelfs Grote Pier verrast, won hij de zeeslag
In 1518 viel een vloot van elf Hollandse schepen de schepen van Grote Pier aan. Deze werd geleid door Antonius van Houte, de "Admiraal van de Zuiderzee" en Heer van Vleteren. Ze werden voor de kust van Hoorn verslagen door de Friese piraten. Kort na deze overwinning versloeg Pier een leger van 300 Hollanders bij Hindeloopen.
Grote Pier was zo sterk dat hij munten tussen zijn duim en wijsvinger kon ombuigen! Hij kon een paard van duizend pond optillen en op zijn schouders nemen! Dat is wel 500 kilo's. Grote Pier was wel 7 voet lang, dat is 2 meter 13 centimeter en hij had een zwaard dat nog langer was dan hemzelf. Ook is bekend van Grote Pier dat hij eens vijf sterke mannen heeft verslagen die hem kwamen op zoeken. Toen hij, over zijn ploeg gebogen, op het land stond, vroegen ze hem waar Grote Pier van Kimswerd woonde. Grote Pier stond toen op, pakte de ploeg met één hand op (en die was heel zwaar!) en wees naar zijn boerderij - "Daar woont hij", sprak Grote Pier, en sloeg zichzelf met zijn enorme vuist op de borst: "en hier staat hij!" Grote Pier had veel indruk op zijn tijdgenoten gemaakt: "Een grote zwarte man met gloeiend ogen, gruwelijk op te zien!", bibberden ze!