Natuurlijk willen de nabestaanden ook klinkende munt, naast een volledige erkenning...quote:Op woensdag 9 december 2009 15:00 schreef RonaldV het volgende:
En nogmaals: ik twijfel aan de oprechtheid van de Indonesische eis. Mocht ik ongelijk hebben, dan mijn oprechte excuus voor die twijfels, maar ik denk dat er iets/iemand achter die weduwen zit.
definieer niet zuivere motieven.quote:Op woensdag 9 december 2009 18:41 schreef deedeetee het volgende:
Omdat hun motieven niet zuiver zijn mss ?
http://www.kukb.nl/new/main.php?id=2quote:yayasan K.U.K.B. behartigd de belangen van de (Indonesische) burgerslachtoffers die onder de Nederlandse koloniale periode hebben geleden onder het geweld van de oorlogsmisdaden gepleegd door de Nederlandse militairen. Een erkenning en excuses van de Nederlandse regering aan de Indonesische slachtoffers, erkenning voor de oorlogsschade, roof, rechtsherstel en het leed dat het Indonesische volk heeft ondergaan.
Twee voorbeelden:quote:
Wie zegt dat DEZE stichting onzuiver is? Ga me geen woorden in de mond leggen.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:32 schreef Bluesdude het volgende:
die 'derden' zou deze stichting kunnen zijn :
http://www.kukb.nl/new/
waarom zijn die motieven van die stichting onzuiver dan ?
[..]
http://www.kukb.nl/new/main.php?id=2
Bijstaan is iets anders dan pushen, hoe het er naar het publiek ook uit ziet. Op mij laat dit de indruk na dat één of meer personen oude omaatjes van in de 80 zitten te pushen om 60 jaar na dato nog even een schadeclaim te trekken. Omaatjes die wellicht het hele verhaal al 40-50 jaar geleden hebben afgesloten.quote:Op woensdag 9 december 2009 15:15 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Maar waarom is het 'niet oprecht' als derden de overlevenden bijstaan ?
tja frontpage....quote:
nee nee... ik kom met een voorbeeld van die 'derden' die je mogelijk kan bedoelen als mogelijk de pushers die je mogelijk onzuiver zou vinden...quote:Op woensdag 9 december 2009 20:41 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Wie zegt dat DEZE stichting onzuiver is? Ga me geen woorden in de mond leggen.
ook niet dat deze stichting aan de hand van deze post dus WEL zuiver is. Ik weet het simpelweg niet
Gecondoleerd nogquote:Op donderdag 10 december 2009 11:40 schreef Some-Lady het volgende:
Goede zaak. Jammer dat mijn opa dit niet kan meemaken, want hij is twee weken overleden
Indië was Nederlands grondgebied, dus of het wel oorlogsmisdaden zijn is volgens mij maar de vraag.quote:Op woensdag 9 december 2009 11:38 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Het gaat echter niet om moord maar om oorlogsmisdaden en die verjaren niet. Ook hier niet.
Um, de meeste oorlogsmisdaden in WO2 vonden plaats op Duits grondgebied. De bezette gebieden waren namelijk de facto en de iure op dat moment onderdeel van het Duitse Rijk. Koloniën, als het ware. Dus dat argument gaat niet op. oorlogsmisdaden zijn niet gebonden aan locatie, hoor.quote:Op zaterdag 12 december 2009 18:10 schreef Nobu het volgende:
[..]
Indië was Nederlands grondgebied, dus of het wel oorlogsmisdaden zijn is volgens mij maar de vraag.
Die acties vonden plaats in een conflict tussen verschillende autonome staten, in Indië niet. Ik vraag me af of in dat geval het oorlogsrecht wel van toepassing is.quote:Op zaterdag 12 december 2009 18:12 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Um, de meeste oorlogsmisdaden in WO2 vonden plaats op Duits grondgebied. De bezette gebieden waren namelijk de facto en de iure op dat moment onderdeel van het Duitse Rijk. Koloniën, als het ware. Dus dat argument gaat niet op. oorlogsmisdaden zijn niet gebonden aan locatie, hoor.
Niet waar. Op dat moment waren er geen conflicterende autonome staten. Nederland hield als natie op te bestaan na de capitulatie, evenals Frankrijk en Polen bijvoorbeeld. Bovendien: Als je goed kijkt, was Indië op het moment van de politionele acties ook een autonome staat. Men had zichzelf op 17/8/45 onafhankelijk verklaard. Veel landen in de wereld waren het hiermee eens, wat indirect erkenning inhoudt.quote:Op zaterdag 12 december 2009 18:22 schreef Nobu het volgende:
[..]
Die acties vonden plaats in een conflict tussen verschillende autonome staten, in Indië niet. Ik vraag me af of in dat geval het oorlogsrecht wel van toepassing is.
dit is juridisch geneuzel.....quote:Op zaterdag 12 december 2009 18:10 schreef Nobu het volgende:
[..]
Indië was Nederlands grondgebied, dus of het wel oorlogsmisdaden zijn is volgens mij maar de vraag.
Jij bent aanhanger van "verdachten'' preventief ruimen ? Hoeveel 'verdachten ' had men moeten vermoorden toen volgens jou ?quote:Op zaterdag 12 december 2009 20:39 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Blijkbaar hebben we niet genoeg van die collaborateurs over de kling gejaagd toendertijd.
Alleen "wij" hebben het recht op massamoord?quote:Ik zie niet waarom we ons excuus moeten aanbieden aan een stelletje revolutionairen die er geen probleem mee hadden om na hun onafhankelijkheid de taak van "koloniale onderdrukker" gewoon van ons over te nemen.
Onvoorstelbaar , die goedpraat houding van jou.quote:Op woensdag 9 december 2009 09:43 schreef deedeetee het volgende:
@ Lord_Vetinari
Ik reageerde niet direct op de OP maar op de opmerking over het gedrag van de javanen.
[..]
Dit deugt natuurlijk niet. Dat zo'n man daarmee weg komt. Ik zie er persoonlijk het nut niet van in om er nu nog moeilijk over te gaan doen.
En dat rechtvaardigd het optreden van de bevolking die zich bepaald niet van moordpartijen en berovingen onthield niet. Dat is een andere zaak.
Het veranderend mijn mening over gezanik over het verleden ook niet. De arbeiders hier werden slecht behandeld, de vrouwen werden slecht behandeld, in de koloniën vonden slechte zaken plaats. De textielarbeiders, de miijnwerkers..... De lijfeigenen in Rusland en ga zo maar door. Ow ja de slaven in Amerika enne de Indianen in Noord- en in Zuid -Amerika. Dat heet allemaal * verleden tijd *
Net als Kosovo, grondgebied was van Serviëquote:Op zaterdag 12 december 2009 18:10 schreef Nobu het volgende:
[..]
Indië was Nederlands grondgebied, dus of het wel oorlogsmisdaden zijn is volgens mij maar de vraag.
En de USA moet ook nog excuses maken voor Vietnamquote:Op woensdag 9 december 2009 14:22 schreef RonaldV het volgende:
de hele discussie komt nogal onzinnig op me over trouwens.
Alsof de Italianen ooit excuus moeten maken voor de Romeinse tijd. Of Frankrijk voor hun twee Europese uitstapjes (de Franken en Napoleon). Of Spanje voor de 80-jarige oorlog. Of Engeland voor de 4 (!) oorlogen die we tegen hun gevoerd hebben. Met Denemarken en Zweden hebben we ook nog wel eens een robbertje gevochten. Oh, en misschien kunnen wij dan gelijk even onze excuses aanbieden voor het feit dat wij wel in Japan mochten komen, en de rest van Europa niet
(en dan laat ik de koloniale schermutselingen met Spanje, Portugal, Frankrijk en Engeland voor het gemak nog maar even buiten beschouwing)
Dat hele excuus geneuzel is onzin. Alleen het westen doet er aan. China moet zijn eerste excuses nog maken (aan Tibet, India en Vietnam bijvoorbeeld). India heeft ook nog geen enkel excuus aangeboden aan Pakistan. Vietnam niet aan Cambodja of Laos. Saudi-Arabië niet aan heel noord-Afrika. Irak niet aan Iran.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |