Hmm ik wou haast zeggen je zoekt ook wel de risico op met de aandelen die je noemt, de financials + T2 maar ik houd mn mond maar over risico.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:04 schreef LXIV het volgende:
Alles leuk&aardig met die dikke plussen en die records van de DJ, ik ben er met mijn pakketje toch 4K op achteruit geboerd de afgelopen 3 dagen. En dat terwijl ik nog wel aandelen gekocht had die sterk positief correleren met de AEX! Maar niet de afgelopen 3 dagen.
Gelukkig had ik ook nog aardig wat ordina om de voeten droog te houden.
Ik zal eens kijken of ik wat meer kan uitvinden wie er in de potjes hebben geroerd afgelopen dagen, en kijken waarom ze eigenlijk door het putje gingen de laatste dagen.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:07 schreef LXIV het volgende:
En ik zal toch binnenkort weer liquide moeten gaan, denk ik zo.
Maar ING mag toch best naar de 11, AEG naar de 5,5 en TT naar de 8,4. Is dat nu teveel gevraagd? Vorige keer dat ik ongeduldig werd verkocht ik een paar keer nét voor een koerssprong van het betreffende aandeel. (bij BAM, ORD en Randstad). Nog ff wachten dus.
Nee, meestal ga ik lekker mee omhoog. Vandaar ook dat pakketje. Zeker vanwege de diepe koersval van TT en ING had ik op een stevig herstel gerekend, temeer wanneer de AEX zou stijgen.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Hmm ik wou haast zeggen je zoekt ook wel de risico op met de aandelen die je noemt, de financials + T2 maar ik houd mn mond maar over risico.
Ik denk wel dat het je niet vaker is overkomen, index = groen, je eigen mandje in het rood?
Hoe vaak heb je dat nu al geroepen, VDG? Ooit zal het wel gebeuren ja, maar wat zegt dat?quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:26 schreef Vandergeld het volgende:
Dow Jones in zeer zware weerstandszone, stuit op dalende weerstandslijn, zit rond de 50 fibo en bij de rode lijn is golf C evenlang als golf A wat vaak voorkomt bij correcties. Morgen nog 1 keer iets hoger om de top te zetten?
[ afbeelding ]
Ik ben begonnen rond 10.000 voor de Dow Jones, daarna is er nog maar 5% bijgekomen. Iedereen die nu nog in aandelen zit/ wil zitten is zo gek als een deur en daar blijf ik bij.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hoe vaak heb je dat nu al geroepen, VDG? Ooit zal het wel gebeuren ja, maar wat zegt dat?
Bijvoorbeeld die horizontale rode lijn (1). Wat is dat nu voor lijn? De enige eigenschap is dat hij toevallig op het niveau van dit moment ligt. Maar als we nog 15 indexpunten stijgen dan teken je hem gewoon een stukje hoger.
Hoezo gek? wie weet stijgen we nog 15% door met de index als geheel en sommige aandelen zelfs nog 40%, geen lijn die kan zeggen dat dit niet zo is. Dit zijn toch grote rendementen in korte tijd.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:30 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Iedereen die nu nog in aandelen zit/ wil zitten is zo gek als een deur en daar blijf ik bij.
Dat heb ik gelezen, maar wat zegt dat nu? Dat bedoel ik.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:30 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ik ben begonnen rond 10.000 voor de Dow Jones, daarna is er nog maar 5% bijgekomen. Iedereen die nu nog in aandelen zit/ wil zitten is zo gek als een deur en daar blijf ik bij.
En lezen, want ik heb gezegd waarom die rode lijn daar ligt.
Nou, er kan en zal waarschijnlijk nog best wel een correctie komen voordat het zover is. Maar wat maakt dat nu uit? Je moet niet beleggen met een horizon van 2 weken. (alleen voor de funtrades) Maar de AEX kan eind 2010 gemakkelijk op 400 staan. En dan maakt het niet zoveel meer uit of er wat -praktisch onvoorspelbare- fluctuaties op de koers zijn geweest in de aanloop daar naar toe.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:33 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Hoezo gek? wie weet stijgen we nog 15% door met de index als geheel en sommige aandelen zelfs nog 40%, geen lijn die kan zeggen dat dit niet zo is. Dit zijn toch grote rendementen in korte tijd.
Dat het een veelvoorkomend verschijnsel is dat bij correcties golf A evenlang is als golf C, hoeft zeker niet zo te zijn, maar in combinatie met de dalende weerstandslijn en het 50% fibo niveau zie ik de DJ hier niet doorheen geraken. Wat overigens ook interessant is, dat er op 17 november, 256 dagen zijn verstreken sinds de bodem. De daling 2007-2009 was 512 dagenen. Ook 50% qua tijd dus.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat heb ik gelezen, maar wat zegt dat nu? Dat bedoel ik.
Het is trouwens wel frappant dat de meeste puts op de index vrij sterk gestegen zijn vandaag. Een teken aan de wand wellicht. Ik hoop het voor je hoor! Wat mij betreft mag de index ook gerust omlaag.
Volledig mee eens, wat ik er alleen mee wilde zeggen is dat je niet kunt zeggen hoe de markten reageren zo op de korte termijn dat hebben de puts en shorts van VDG wel bewezen.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, er kan en zal waarschijnlijk nog best wel een correctie komen voordat het zover is. Maar wat maakt dat nu uit? Je moet niet beleggen met een horizon van 2 weken. (alleen voor de funtrades) Maar de AEX kan eind 2010 gemakkelijk op 400 staan. En dan maakt het niet zoveel meer uit of er wat -praktisch onvoorspelbare- fluctuaties op de koers zijn geweest in de aanloop daar naar toe.
Zelfs een "crash" naar 240 acht ik niet onmogelijk. Maar niet veel dieper dan dat hoor!
Dan moet je ze wel op dat moment verkopen en niet zoals 9 van de 10 particulieren verkopen als het heel sterk gedaald is.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:33 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Hoezo gek? wie weet stijgen we nog 15% door met de index als geheel en sommige aandelen zelfs nog 40%, geen lijn die kan zeggen dat dit niet zo is. Dit zijn toch grote rendementen in korte tijd.
Volgens dat textbook moeten de verkopers juist rond deze niveau's in de markt komen (10500 dow).quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:56 schreef LXIV het volgende:
Juist bij zo'n tekstbook plaatje moet je uitkijken. Want iedereen die wilde shorten heeft dat inmiddels dan al gedaan.
Maar goed. Ik verwacht dat deze korte ralley (vanaf de 300) ook niet heel lang meer gaat duren. Maar zolang, zogoed.
ADX geeft trendsignalen maar ik vind het een wat ''vreemde'' indicator.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:57 schreef sitting_elfling het volgende:
Eigenlijk zou het fantastisch zijn als hier iemand even een TA indicator in elkaar knutselt die zo rond de 70% trend kering kan aangeven, en dan niet op wekelijkse basis, maar op dagbasis.
Cuz timing is a bitch![]()
Je kan vele malen beter in sterk afgestrafte aandelen zitten die niet failliet zullen gaan, in het ergste geval doe je er dan een paar jaar langer over om je rendement te halen.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:30 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ik ben begonnen rond 10.000 voor de Dow Jones, daarna is er nog maar 5% bijgekomen. Iedereen die nu nog in aandelen zit/ wil zitten is zo gek als een deur en daar blijf ik bij.
En lezen, want ik heb gezegd waarom die rode lijn daar ligt.
Tsja, dat riepen ze hier ook toen de AEX op 235 stond.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:30 schreef Vandergeld het volgende:
Iedereen die nu nog in aandelen zit/ wil zitten is zo gek als een deur en daar blijf ik bij.
Dat denk ik idd ook, hoewel dat in mijn geval niet op enige beurskennis gebaseerd is.quote:Op woensdag 18 november 2009 01:42 schreef Dave7 het volgende:
Er zal niet opnieuw een S&P onder de 700 op de borden komen!!!
Exact, had deze post nog niet gelezen, maar ik zei net hetzelfde.quote:Een groot deel loopt hier vanaf Aex 230 te shorten. Dat is hetzelfde als je in een auto op een voorangsweg rijdt, en je stopt voor elke auto die van rechts komt! Dat werkt dus niet!
Zo is het!quote:Op woensdag 18 november 2009 01:42 schreef Dave7 het volgende:
[..]
Je kan vele malen beter in sterk afgestrafte aandelen zitten die niet failliet zullen gaan, in het ergste geval doe je er dan een paar jaar langer over om je rendement te halen.
Komende paar jaar shorten is gewoon heel riskant naar mijn mening. Grote kans dat je elke keer opnieuw nat gaat.
Amerika heeft zijn bodem gehad, daar ben ik 1000% van overtuigd! Er zal niet opnieuw een S&P onder de 700 op de borden komen!!!
Ja, het kan zijn dat er op een gegeven moment een correctie komt. Maar dat kost je de kop niet als je long zit in goede aandelen.
Wat je wel de kop kan kosten is dat je bij elke minieme daling short gaat, terwijl we in een Bull market zitten! Dan zit je dus aan de verkeerde kant van de trade! In een Bull market koop je de dips en vice versa!
Een groot deel loopt hier vanaf Aex 230 te shorten. Dat is hetzelfde als je in een auto op een voorangsweg rijdt, en je stopt voor elke auto die van rechts komt! Dat werkt dus niet!
Long valt er de komende twee weken volgens mij niks meer te halen op de index.quote:Op dinsdag 17 november 2009 23:56 schreef LXIV het volgende:
Maar goed. Ik verwacht dat deze korte ralley (vanaf de 300) ook niet heel lang meer gaat duren. Maar zolang, zogoed.
Dat heb ik toen in ieder geval nooit geroepen, want rond de 245 ben ik toen vrij fors long gegaan.quote:Op woensdag 18 november 2009 02:05 schreef Arcee het volgende:
[..]
Tsja, dat riepen ze hier ook toen de AEX op 235 stond.
quote:Op dinsdag 17 november 2009 19:42 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Hoeveel geluk kun je hebben? Op een margin van 5kMaar een goede zaak dat CFD's niet zo populair zijn in Nederland, anders is het R&P zo vol.
[ afbeelding ]
De stijging van afgelopen maanden heeft het sentiment goed gedaan, perfect verwoord in jou reactie.quote:Op woensdag 18 november 2009 01:42 schreef Dave7 het volgende:
[..]
Amerika heeft zijn bodem gehad, daar ben ik 1000% van overtuigd! Er zal niet opnieuw een S&P onder de 700 op de borden komen!!!
quote:Op woensdag 18 november 2009 09:02 schreef Lemans24 het volgende:
SNS verlaagt het advies voor Boskalis van hold naar reduce:
[ afbeelding ]
nee, ik vond de smiley in een ander subforum...quote:Op woensdag 18 november 2009 09:06 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
![]()
Of had je het zelf in de portfolio?
Je bent lekker optimistischquote:Op woensdag 18 november 2009 09:11 schreef LXIV het volgende:
We kunnen vandaag zo maar naar het year-high gaan.
Wat voor data heb je precies nodig, dit is wel een gratis site met US futures, verschillende indices, grondstoffen en valuta http://forexpf.ru/_quote_show_/java/quote:Op woensdag 18 november 2009 09:20 schreef tjoptjop het volgende:
Waar haal ik goede (gratis) data vandaan die te gebruiken is met Metastock. Meestal gebruik ik yahoo, maar er staat me iets van bij dat er betere sites staan.
Yahoo is meer dan voldoende, welke tool gebruik je daarvoor? Ik had daar laatst 1 van gewonden op T2W. En welke info heb je nodig? Ik kan eventueel wat bloomberg afhalen en dat converteren naar een Excel bestand.quote:Op woensdag 18 november 2009 09:20 schreef tjoptjop het volgende:
Waar haal ik goede (gratis) data vandaan die te gebruiken is met Metastock. Meestal gebruik ik yahoo, maar er staat me iets van bij dat er betere sites staan.
Ik zal er zo even naar kijkenquote:Op woensdag 18 november 2009 02:45 schreef dvr het volgende:
Heeft iemand dat backtestje op de dollar en de S&P al gedaan? Dat die inverse-gerelateerd zijn heeft Denninger wel aangetoond, iemand moet er alleen nog even een werkbare strategie uit destilleren om stinkend rijk te worden.
Zover ben ik nog niet johquote:Op woensdag 18 november 2009 09:41 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Yahoo is meer dan voldoende, welke tool gebruik je daarvoor? Ik had daar laatst 1 van gewonden op T2W. En welke info heb je nodig? Ik kan eventueel wat bloomberg afhalen en dat converteren naar een Excel bestand.
Ik gebruik Metastock zelf ook, de backtests zijn opzich wel interessants maar vol met vage fouten die je eerst moet veranderen zodat je een 'fatsoenlijk' resultaat krijgt. Bij sommige strategieën die je test via metastock kom je op 50 / 60 trades uit, per 100 jaar indexHeb het idee dat die system tester vol bugs zit.
Hoe ziet jouw pf er op dit moment uit dan (namen dan, geen cijfersquote:Op dinsdag 17 november 2009 23:04 schreef LXIV het volgende:
Alles leuk&aardig met die dikke plussen en die records van de DJ, ik ben er met mijn pakketje toch 4K op achteruit geboerd de afgelopen 3 dagen. En dat terwijl ik nog wel aandelen gekocht had die sterk positief correleren met de AEX! Maar niet de afgelopen 3 dagen.
Gelukkig had ik ook nog aardig wat ordina om de voeten droog te houden.
Ik vind LXIV eigenlijk wel een echte typische stierquote:Op woensdag 18 november 2009 09:51 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Hoe ziet jouw pf er op dit moment uit dan (namen dan, geen cijfers)? Jij bent afaik de enige andere aandelenbelegger op dit moment hé?
Ik gebruik al heel lang geen Metastock meer, maar het laatste dat ik daarmee gebruikte was inderdaad HQuote met Yahoo data en dat werkte redelijk.quote:Op woensdag 18 november 2009 09:49 schreef tjoptjop het volgende:
Om te converten heb ik ooit eens HQuote gebruikt, die beviel destijds wel. Maar als er een gratis tool voor bestaat
Nou moe, call me nutsquote:Op dinsdag 17 november 2009 23:30 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ik ben begonnen rond 10.000 voor de Dow Jones, daarna is er nog maar 5% bijgekomen. Iedereen die nu nog in aandelen zit/ wil zitten is zo gek als een deur en daar blijf ik bij.
En lezen, want ik heb gezegd waarom die rode lijn daar ligt.
Je zou een spreadtrade kunnen doen (long in de ene, short in de andere). Maar zo supergoed is de correlatie niet en bovendien verwacht ik dat die niet lang stand gaat houden en uiteindelijk mogelijk zelfs omdraait (als de dollar te zwak wordt neemt de kans op een rentestijging toe).quote:Op woensdag 18 november 2009 02:45 schreef dvr het volgende:
Heeft iemand dat backtestje op de dollar en de S&P al gedaan? Dat die inverse-gerelateerd zijn heeft Denninger wel aangetoond, iemand moet er alleen nog even een werkbare strategie uit destilleren om stinkend rijk te worden.
Dan ben ik een os, eentje zonder ballenquote:Op woensdag 18 november 2009 09:57 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik vind LXIV eigenlijk wel een echte typische stier
Anywayz, heb je lijstje even bekekenquote:Op woensdag 18 november 2009 10:03 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Dan ben ik een os, eentje zonder ballen.
Klopt. Ik zit nu 50% long (55% want het is gestegen). Op de LT ben ik sowieso bullish en alles wat daar tussenin gebeurt is eigenlijk onvoorspelbaar dus ga ik liever nooit short.quote:Op woensdag 18 november 2009 09:57 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik vind LXIV eigenlijk wel een echte typische stier
Ik heb Ninjatrader ook (want gratisquote:Op woensdag 18 november 2009 09:58 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik gebruik al heel lang geen Metastock meer, maar het laatste dat ik daarmee gebruikte was inderdaad HQuote met Yahoo data en dat werkte redelijk.
De laatste jaren gebruik ik Ninjatrader en die sluit naadloos aan op Yahoo voor dagkoersen. Voor intraday data gebruik ik de data van Interactive Brokers (die ook naadloos aansluit op NT).
Voor bepaalde tests heb ik ook weleens echte tickdata gekocht bij een dataprovider, maar dat is duur.
Je boert wel goed denkquote:Op woensdag 18 november 2009 09:01 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Opzich mogen de beurzen nog wel even omhoog blijven gaan. Ben wel benieuwd waar de koers heen kan gaan.
[ afbeelding ]
NinjaTrader is eigenlijk gewoon C# dus als je dat al kent dan kun je gauw aan de slag. Als je geen kennis hebt van C# of een gerelateerde taal dan heb je een aardige learningcurve, maar wil je ingewikkelde strategieen bouwen dan is dat het waard. Er zit ook wel een strategy/indicator builder in en een hoop standaardindicatoren maar wil je alleen je verbeelding de limiet laten zijn dan moet je het zelf doen.quote:Op woensdag 18 november 2009 11:00 schreef tjoptjop het volgende:
Aan de andere kant, Metastock moet ik ook vanaf scratch gaan leren dus wellicht direct maar met Ninjatrader aan de gang![]()
Zijn er goede boeken van?
Thanks voor je reactiequote:Op woensdag 18 november 2009 11:15 schreef SeLang het volgende:
[..]
NinjaTrader is eigenlijk gewoon C# dus als je dat al kent dan kun je gauw aan de slag. Als je geen kennis hebt van C# of een gerelateerde taal dan heb je een aardige learningcurve, maar wil je ingewikkelde strategieen bouwen dan is dat het waard. Er zit ook wel een strategy/indicator builder in en een hoop standaardindicatoren maar wil je alleen je verbeelding de limiet laten zijn dan moet je het zelf doen.
Metastock is veel gebruikersvriendelijker en daar valt verder weinig aan te leren, dus als je die al hebt en je wilt geen ingewikkelde dingen doen dan zou ik daar eerst mee beginnen. Zelf heb ik Metastock (een hele oude legale versie, indertijd nog 1000 gulden voor betaald in het pre-download tijdperk) nog heel lang gebruikt naast TradeStation en NinjaTrader als ik even snel een grafiekje wou tekenen met een paar indicatoren omdat het zo gebruikersvriendelijk is (drag&drop, etc)
Voorbeeldje?quote:Op woensdag 18 november 2009 11:25 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Thanks voor je reactie
Heb geen ervaring met C# dus dat gaat nog een leuke wordenUiteindelijk wil ik wel wat (naar mijn idee) complexe dingen gaan testen en onderzoeken.
Maar dit zijn op een paar uitzonderingen na gewoon indextrackers die dus in verhouding met de index aandelen opkopen/verkopen...quote:Op woensdag 18 november 2009 11:32 schreef sitting_elfling het volgende:
Wat betreft ING de afgelopen 2 dagen
Gisteren (17) hebben
Powershares FTSE Rafi develo
Powershares FTSE Rafi europe portfolio
Fresco Dow Jones Euro Stoxx 50 fund
Fresco Dow Jones Stoxx 50 fund
Streettracks MSCI ACWI ex-us
(en nog wat kleinere fondsen maar die zijn niet echt interessant te noemen.)
Hun posities veranderd. Die Fresco ETF funds hebben het grootst op de verkoop knop gedrukt, Fresco is een ETF van onze vrienden bij UBS.
De reden dat we de (16e) omhoog gingen kwam o.a door Barclays die wat ING binnenkocht via hun fondsen.
iShares Dow Jones Euro Stoxx 50 ex
iShares DJ Euro Stoxx 50
iShares AEX
iShares DJ stoxx 600 insurance
Het zijn inderdaad gewoon ETFs die per dag hun positie vergroten / verkleinen, of een positie van niks beginnen op te bouwen. De MF/PF en unit trusts waren niet interessant om te melden. Enige interessante daarin zijn dat er de laatste 1.5 maand meer hun posities verkleind hebben of volledig verkocht dan andersom.quote:Op woensdag 18 november 2009 11:36 schreef SeLang het volgende:
[..]
Maar dit zijn op een paar uitzonderingen na gewoon indextrackers die dus in verhouding met de index aandelen opkopen/verkopen...
Geen idee, maar het zijn natuurlijk degelijke keuzes als je teveel cash hebt en dat voor langere termijn moet wegzetten. Deze aandelen zijn relatief goedkoop ten opzichte van veel andere aandelen als je de stabiliteit van de business in ogenschouw neemt. En het feit dat het koersverloop vlak is (en hopelijk de komende jaren vlak blijft) is alleen maar een voordeel imo.quote:Op woensdag 18 november 2009 11:36 schreef sitting_elfling het volgende:
Heeft iemand er overigens een goede verklaring voor waarom W.Buffet zijn posities in Nestle/Wal-Mart & Exxon Mobil heeft vergroot? Stond vandaag in de krant. Blijf het beetje rare keuzes vinden soms. (o.a omdat wal-mart beurswaardig geen reet heeft uitegevoerd sinds YTD)
Met het idee, die bedrijven zijn er over 50 jaar nog? De mensheid blijft gebruik maken van die diensten .. ? (zelfde geld eigenlijk voor de aanschaf van die railroad company.
Volumes stromen nog steeds van die heuvel af sinds 28 oktober. Gisteren was het drama qua volume, vandaag ook weer.quote:Op woensdag 18 november 2009 11:40 schreef Lemans24 het volgende:
De volumes zijn weer laag, of is het toch ietsje meer dan gisteren?
Ik hoop wel dat de koersdalingen straks geleidelijk gaan en niet met een crash, want dat lokt dan weer paniekreacties uit van de FED en dan wordt het definitieve herstel nog weer verder uitgesteld...quote:Op woensdag 18 november 2009 11:52 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Volumes stromen nog steeds van die heuvel af sinds 28 oktober. Gisteren was het drama qua volume, vandaag ook weer.
Volume neemt al sinds begin van de stijging van de koersen af. Bij een gezette bodem zou je toch wat meer volume moeten zien als dat we de laatste maanden zien.quote:Op woensdag 18 november 2009 11:52 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Volumes stromen nog steeds van die heuvel af sinds 28 oktober. Gisteren was het drama qua volume, vandaag ook weer.
een soort van semi-bet?quote:Op woensdag 18 november 2009 11:36 schreef sitting_elfling het volgende:
Heeft iemand er overigens een goede verklaring voor waarom W.Buffet zijn posities in Nestle/Wal-Mart & Exxon Mobil heeft vergroot? Stond vandaag in de krant. Blijf het beetje rare keuzes vinden soms. (o.a omdat wal-mart beurswaardig geen reet heeft uitegevoerd sinds YTD)
Met het idee, die bedrijven zijn er over 50 jaar nog? De mensheid blijft gebruik maken van die diensten .. ? (zelfde geld eigenlijk voor de aanschaf van die railroad company.
Ik lees net dat Soros ook zijn positie heeft verhoogd in Wal-Mart![]()
Ik dacht dat jij het definitieve herstel zag als de aftermath van een grote crash?quote:Op woensdag 18 november 2009 11:56 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik hoop wel dat de koersdalingen straks geleidelijk gaan en niet met een crash, want dat lokt dan weer paniekreacties uit van de FED en dan wordt het definitieve herstel nog weer verder uitgesteld...
Ik denk meer een belegging van iemand die voor lange termijn belegt op basis van stabiele voorspelbare cashflows en schijt heeft aan het koersverloop.quote:Op woensdag 18 november 2009 12:04 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Typisch een belegging van iemand de hausse bang is te missen, maar eigenlijk ook bang is dat de markt zakt.
Wat ik bedoel is: halverwege de crash komt de FED weer met een noodmaatregel (nog meer geld printen o.i.d) wat de markt weer even oppept en de crash niet wordt afgemaakt. Het uiteindelijke echte herstel wordt daarmee uitgesteld.quote:Op woensdag 18 november 2009 12:08 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Ik dacht dat jij het definitieve herstel zag als de aftermath van een grote crash?
Nuja, je hebt gelijk hoor, daar niet van...
Ben benieuwd of je er iets in ziet. En ja, inderdaad of er parameters te vinden zijn (een bepaalde stijging in de dollar in een bepaalde tijd) die in de meeste gevallen tot een daling van de S&P leiden, of omgekeerd.quote:Op woensdag 18 november 2009 09:42 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik zal er zo even naar kijken![]()
Hoe had je dit in gedachten overigens? Wanneer kopen en wanneer verkopen?
Nou.. dit zijn de plaatjes waarmee Dillenger loopt te pimpen om te illustreren dat de beursstijging door de dollar carry trade veroorzaakt wordt:quote:Op woensdag 18 november 2009 10:03 schreef SeLang het volgende:
Maar zo supergoed is de correlatie niet [..]
Anderzijds heeft de FED herhaaldelijk aangegeven nog lang niet aan rentestijging te denken, en zou dat ook een grote, mogelijk fatale domper op de fragiele green shootjes zijn. Ik denk niet dat Bernanke het aandurft.quote:[..] en bovendien verwacht ik dat die niet lang stand gaat houden en uiteindelijk mogelijk zelfs omdraait (als de dollar te zwak wordt neemt de kans op een rentestijging toe).
Enkele voorbeelden, heb er genoegquote:
"YTD" staat niet in Buffett's woordenboek..!quote:Op woensdag 18 november 2009 11:36 schreef sitting_elfling het volgende:
Heeft iemand er overigens een goede verklaring voor waarom W.Buffet zijn posities in Nestle/Wal-Mart & Exxon Mobil heeft vergroot? Stond vandaag in de krant. Blijf het beetje rare keuzes vinden soms. (o.a omdat wal-mart beurswaardig geen reet heeft uitegevoerd sinds YTD)
Plausibel, maar wat ik mij afvraag is dat de wereldeconomie zolang kan stagneren. Oké, Japan is de tweede grootste, maar er zijn wel degelijk middelen nodig om het huidige leven te kunnen blijven volhouden. Indien niet denk ik dat je problemen krijgt zoals hongersnood en dergelijke?quote:Op woensdag 18 november 2009 12:17 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dan hadden we nu een nieuwe 30-jarige bullmarket in kunnen gaan vanaf een laag niveau. Zoals de situatie nu is gaan we echter ofwel toch een crash krijgen (uitstel van executie) ofwel we gaan 10-20 jaar sukkelen (japan scenario).
Hmmm... Dat is inderdaad een mooiere correlatie dan ik dacht.quote:Op woensdag 18 november 2009 12:22 schreef dvr het volgende:
Nou.. dit zijn de plaatjes waarmee Dillenger loopt te pimpen om te illustreren dat de beursstijging door de dollar carry trade veroorzaakt wordt:
Maart-November:
[ afbeelding ]
Intraday:
[ afbeelding ]
Omdat meerdere mensen hier naar winnende modelletjes zoeken, leek dit me wel een goede kandidaat. Met name vanaf juli is de correlatie heel sterk.
[..]
Maar de FED heeft daar geen controle op. Als bijvoorbeeld de yields in de bondmarket gaan oplopen vanwege inflatieangst (als commodities tever stijgen) of als de dollar tever wegzakt dan krijg je vanzelf speculatie in de markt dat de FED gedwongen gaat worden om de rente te verhogen. Of de carrytrade draait om simpelweg omdat bonds met hogere yields weer een interessante beleggingsmogelijkheid zijn.quote:Anderzijds heeft de FED herhaaldelijk aangegeven nog lang niet aan rentestijging te denken, en zou dat ook een grote, mogelijk fatale domper op de fragiele green shootjes zijn. Ik denk niet dat Bernanke het aandurft.
De tent kan wel blijven draaien maar je krijgt een hele lage economische groei. En omdat de bevolking groeit kan de per capita groei dan best nul zijn of negatief. En vergeet niet de komende (forse) belastingverhogingen, met dank aan het verspilde geld voor stimuleringspakketten en bailouts.quote:Op woensdag 18 november 2009 12:50 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Plausibel, maar wat ik mij afvraag is dat de wereldeconomie zolang kan stagneren. Oké, Japan is de tweede grootste, maar er zijn wel degelijk middelen nodig om het huidige leven te kunnen blijven volhouden. Indien niet denk ik dat je problemen krijgt zoals hongersnood en dergelijke?
Prijs wegen met volume dat kun je ook met Metastock. Volgens mij zitten dergelijke indicatoren er al standaard in. Als je fundamentele en technische data wilt mixen dan zou ik naar NinjaTrader kijken. Dat zit er standaard natuurlijk niet in, maar je kunt zelf een file maken met fundamentele data en die door je NT strategie laten lezen. Dat is het mooie van C#; je kunt eigenlijk alles maken wat je maar wilt.quote:Op woensdag 18 november 2009 12:26 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Enkele voorbeelden, heb er genoeg
Ik zou bijvoorbeeld eens wat beter naar volumes (van de S&P 500) willen kijken. Volume en gem. prijs en de invloed daarvan op de index zelf (en dus de weging meeneemt) of wat meer werken met volumes in bepaalde sectoren en gaan kijken voor correlaties met bijv. olie prijs, valuta.
Verder zou ik graag eens wat meer kijken naar de verschillende crude oils ( http://tonto.eia.doe.gov/dnav/pet/pet_pri_wco_k_w.htm ) en hoe die zich onderling verhouden en dan evt koppelen aan raffinage capaciteiten (lokaal) en voorraden.
Al neem ik denk ik iets teveel hooi op m'n vork
Nou ja, wat de gemiddelde P/E? 15 of zo. Dat is nou niet echt geprijsd voor een uitbundig groenscenario. Afgezet tegen de alternatieve rendementen is het zelfs laag. Afgezet tegen een hogere rente min of meer normaal. Pas als de rente sterk gaat stijgen lijkt het hoog (en dan wordt de E trouwens ook geraakt).quote:Op woensdag 18 november 2009 13:00 schreef SeLang het volgende:
Aandelen zijn momenteel geprijsd voor een uitbundig groeiscenario. Als dat niet uitkomt dan kun je een krimp van P/E verwachten. Zelfs als de bedrijfswinsten licht stijgen heb je dan waarschijnlijk dalende of op z'n best zijwaards bewegende koersen. Zie ook (wederom) Japan.
Dank voor de uitleg! Ik ben zelf te druk met ouderwetsche arbeid om hier zelf iets mee te gaan doen, maar misschien is het iets voor de daytraders.quote:Op woensdag 18 november 2009 12:52 schreef SeLang het volgende:
De manier om hiervan te profiteren kan zoals gezegd met een spread trade. [..]
Da's waar. Maar ik vind het lastig te beoordelen.. de FED heeft zelf heel actief bonds ingekocht en de rest van de wereld zit ook niet op een nog lagere dollar (of crashende beurs) te wachten, dus die zullen ook nog wel steunaankopen doen of in ieder geval maar die lage-rente-bonds blijven kopen. Maar ja, vroeg of laat worden de risico's echt te groot.quote:Als bijvoorbeeld de yields in de bondmarket gaan oplopen vanwege inflatieangst (als commodities tever stijgen) of als de dollar tever wegzakt dan krijg je vanzelf speculatie in de markt dat de FED gedwongen gaat worden om de rente te verhogen.
De P/E van de S&P500 met geschatte trailing 1yr earmings per 31/12/2009 en de koers van vandaag (1110) is 24,9 (21,4 op basis van operational earnings). Historisch gemiddelde is 15 ofzo.quote:Op woensdag 18 november 2009 13:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Nou ja, wat de gemiddelde P/E? 15 of zo. Dat is nou niet echt geprijsd voor een uitbundig groenscenario. Afgezet tegen de alternatieve rendementen is het zelfs laag. Afgezet tegen een hogere rente min of meer normaal. Pas als de rente sterk gaat stijgen lijkt het hoog (en dan wordt de E trouwens ook geraakt).
Sowieso nooit meer dan de historisch gemiddelde Shiller P/E. Daarnaast wil ik een korting op die waarde omdat 1) ik denk dat de meeste omgevingsfactoren (rentestijging, deleveraging, protectionisme, etc) wijzen op een groei die de komende jaren waarschijnlijk lager ligt dan het historisch gemiddelde en 2) ik een veiligheidsmarge wil hebben, dus met een korting wil kopen tov 'fair value'.quote:Wat zou jij een terechte P/E vinden in de huidige omstandigheden?
De FED kan niet eeuwig bonds blijven kopen want dat betekent dat ze structureel begrotingstekorten aan het monetariseren zijn. Nu wordt het nog geslikt als zijnde een tijdelijke crisismaatregel die (ooit) wordt teruggedraaid. Maar als het structureel wordt dan gaan de bondvigilantes in opstand komen. En zoals je weet komen er de komende 10 jaar $9T extra aan treasuries op de markt, naast de treasuries die doorgerold moeten worden... Komend jaar gaat interessant worden voor de bondmarket. In maart lopen ook de MBS aankoopprogrammas van de FED af, en er moeten in 2010 ca $1,4T extra treasuries worden geplaatst, dankzij stimuleringsprogrammas en belastingtekorten. Good luckquote:Op woensdag 18 november 2009 14:19 schreef dvr het volgende:
Da's waar. Maar ik vind het lastig te beoordelen.. de FED heeft zelf heel actief bonds ingekocht en de rest van de wereld zit ook niet op een nog lagere dollar (of crashende beurs) te wachten, dus die zullen ook nog wel steunaankopen doen of in ieder geval maar die lage-rente-bonds blijven kopen. Maar ja, vroeg of laat worden de risico's echt te groot.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |