Wat stel jij dan voor als beter alternatief voor de wetenschappelijke methode ?quote:Op donderdag 19 november 2009 16:32 schreef erodome het volgende:
[..]
Die zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden vaak, uitgebreid en gedegen onderzoek is namelijk niet zo heel goedkoop, dat wordt vaak gefinancieerd door bedrijven die hele fikse belangen hebben in de uitkomsten.
Zie bv de onderzoekjes van mcrosoft, beter gezegd, onderzoek dat door hun gesponserd wordt, altijd komen zij daar als het allerbeste uit en de rest als minder, waar als je eerlijk onderzoekt niet anders kan zeggen dan dat er aan microsoft heel wat mankeerd.
Een methode noemen is leuk hoor, dan bij de theorie blijven hoe dat ideaal gaat ook, maar dan vergeet je dat het toch uitgevoerd wordt door mensen en ja die maken bewuste en onbewuste fouten.
Wat hebben jouw schoolervaringen te maken met het eigenlijke onderwerp: wetenschap?quote:Op donderdag 19 november 2009 12:55 schreef erodome het volgende:
[..]
Weleens een geschiedenisboek op de lagere school of middelbare school open geslagen, informatie is zeer beperkt en gekleurd, zo uitgekozen dat het mooi uitkomt, maar niet al te dicht bij de waarheid zit vaak.
Ik heb al een kind en mijn tenen krommen regelmatig van de onvolledige info of de niet kloppende info ja, maar het moet maar geslikt worden omdat het zo is.
Ik probeer op die vlakken waar ik wel kennis heb bij te spijkeren met gedegen info, maar dat is maar beperkt, want in tegenstelling tot sommige hioer durf ik wel gewoon toe te geven dat ik niet alles weet.
Het schoolsysteem is een doorn in mijn oog, gelukkig heb ik een kind die zich er goed in red(hij is een heerlijke rationele kwast, wiskunde knobbeltje zit er nu al in, wordt misschien wel een wetenschapper, wil graag leren klonen, dat is in zijn kinderfantasie een van de meest coole dingen, maarja, hij wilde ook steve irwin worden toen hij nog wat kleiner was), maar ik vind het een slecht systeem vol met aanname's, leugens en een naar vast systeem dat maar voor een beperkt aantal mensen werkt.
Lees je bv eens in over leren, stephanie burns is erg interresant in deze, gespecialiseerd in het aanleren van leren zeg maar, die mensen met dyslectie die hun hele leven er last van hadden en zogenaamd niet geholpen konden worden in 2 weken van hun probleem afhielp bv.
Ik kan niet voor elk schoolboek presies zeggen wat er mis is, maar ik weet wel dat de info die mijn zus bv had in haar studie geschiedenis niet overeenkwam met de stof die ik toen op de middelbare school kreeg.
Ik weet ook dat ik op school regelmatig discussie's heb gehad over dat dingen in de praktijk zo niet meer werkte, dat je geleerd werd bepaalde ontsmettingsstoffen te gebruiken die bijna nergens meer gebruikt werden om wat goede redenen e.d. tot medicijnen die allang verbeterd waren e.d.
Vam dom gezanik dat je een koe niet zwanger mag noemen(dat is geen mens, dat heet drachtig, fijne christelijke inbreng) tot oermannetjes die oervrouwtjes met een knuppel slaan en meeslepen, van hoe ver de oude meergoden stammen nu eigenlijk zijn tot het enorme gebrek aan goede info over deze stammen(de kelten die zo barbaars en wild waren, de germanen die alleen maar een beetje oorlogszuctig waren en zo dom als het achtereind van een varken enzo) en ga zo nog maar even door...
Met de methode is niets mis, net zomin dat er met de verkeersregels weinig mis is, maar je kan de verkeers regels niet verwijten dat mensen te snel rijden.quote:Op donderdag 19 november 2009 16:32 schreef erodome het volgende:
[..]
Die zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden vaak, uitgebreid en gedegen onderzoek is namelijk niet zo heel goedkoop, dat wordt vaak gefinancieerd door bedrijven die hele fikse belangen hebben in de uitkomsten.
Zie bv de onderzoekjes van mcrosoft, beter gezegd, onderzoek dat door hun gesponserd wordt, altijd komen zij daar als het allerbeste uit en de rest als minder, waar als je eerlijk onderzoekt niet anders kan zeggen dan dat er aan microsoft heel wat mankeerd.
Een methode noemen is leuk hoor, dan bij de theorie blijven hoe dat ideaal gaat ook, maar dan vergeet je dat het toch uitgevoerd wordt door mensen en ja die maken bewuste en onbewuste fouten.
Dan moet je economie en politiek aanpakken, niet roepen dat wetenschap alleen maar een geloof is omdat politici liegen.quote:Op donderdag 19 november 2009 13:02 schreef erodome het volgende:
[..]
Omdat die in de praktijk met elkaar verweven zijn?
Geld kan een reden zijn onderzoek te vervalsen, anders te bezien, politiek kan hetzelfde doen en dat gebeurt, veelste vaak nog zelfs.
Het misbruik ligt niet in de wetenschap opzich, het ligt in de mensen eromheen en er wordt iets tevaak vergeten dat wetenschappers mensen zijn, geen messiassen zonder zonden.
Nee. Jij stelt dat iets onfeilbaar moet zijn omvervolgens aan te tonen dat het niet onfeilbaar is (wegens liegende politici) om vervolgens wetenschap als niet relevant af te doen.quote:Op donderdag 19 november 2009 13:03 schreef erodome het volgende:
[..]
Heerlijk stompzinnig weer led, waarok altijd van het ene extreme naar het andere?
Ik zeg niet dat je alleen maar naar vage shit moet luisteren, in tegendeel zelfs, ik laat alleen maar zien dat die zogenaamde kennis lang niet altijd zo onfeilbaar is als men wil laten geloven.
Lieve schat, dat er kwakzalvers rondlopen die een loopje nemen met de test-methode & resultaten, om zodoende geld te verdienen over de rug van een ander, kun je de wetenschap niet aanrekenen. De productie (& handel) van medicijnen * heeft dus niets met de wetenschappelijke methode te maken, en dat er gesjoemeld wordt [met onderzoeks resultaten] al helemaal niet.quote:Op donderdag 19 november 2009 13:22 schreef erodome het volgende:
[..]
De testen voor medicijnen zijn wetenschap lieverd, je kent ze wel, dubbelblinde testen, je weet wel, die zo veelvuldig aangehaald worden in dit formonderdeel...
Die medicijnen komen met testuitslagen, die kloppen niet, zijn involledig, of te kort getest, toch komen ze op de markt.
Alternatief zou zo nooit kunnen werken in de wetenschap, iets erkennen dat een succesrate van 40% heeft, dat kan alleen in regulier, zelfs nog lager dan dat mag, bij alternatief niet, daar moet het ruim boven de 50% uitkomen, anders geld het niet.
Bij onderzoek checken, spelfouten worden aangehaald om aan te tonen dat het onderzoek niet goed is en weggeschreven kan worden, dat zal bij regulier niet gebeuren.
Ik vind dit ook wat raar. Eigen specifieke ervaringen breed uitmeten en vervolgens projecteren op hele vakgebieden en disciplines.quote:Op donderdag 19 november 2009 16:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat hebben jouw schoolervaringen te maken met het eigenlijke onderwerp: wetenschap?
Precies.quote:Op donderdag 19 november 2009 16:55 schreef Pietverdriet het volgende:
Met de methode is niets mis, net zomin dat er met de verkeersregels weinig mis is, maar je kan de verkeers regels niet verwijten dat mensen te snel rijden.
volgens mij geeft ze voorbeelden om uit te leggen dat je niks klakkeloos moet geloven of het nou de stempel wetenschap of de stempel bovennatuurlijk heeft .quote:Op donderdag 19 november 2009 18:18 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik vind dit ook wat raar. Eigen specifieke ervaringen breed uitmeten en vervolgens projecteren op hele vakgebieden en disciplines.
Maar als het om spiritualiteit gaat word er wel klakkeloos vanalles aangenomen.quote:Op donderdag 19 november 2009 19:19 schreef Summers het volgende:
[..]
volgens mij geeft ze voorbeelden om uit te leggen dat je niks klakkeloos moet geloven .
Hmmm... lijkt er meer op dat ze met haar voorbeelden probeerd om de "wetenschappelijke methode" als onbetrouwbaar te bestempelen & dus geen "meerwaarde" heeft t.o.v. "geloof".quote:Op donderdag 19 november 2009 19:19 schreef Summers het volgende:
volgens mij geeft ze voorbeelden om uit te leggen dat je niks klakkeloos moet geloven of het nou de stempel wetenschap of de stempel bovennatuurlijk heeft.
Eenschquote:bij heel veel dingen waren we niet zelf bij dus dat zijn dingen die je in je achterhoofd kan houden zonder af te doen aan de wetenschappelijke methode .
Alles heeft een beperking , mensen vatten dat op als dat mensen de wetenschap de rug hebben toegekeerd of iets anders dramatisch terwijl we allemaal beseffen dat waar mensen zijn , fouten worden gemaakt .
En daar heeft ze gewoon gelijk in , dat tegenstribbelen omdat iemand eigenlijk zegt dat je altijd zelf moet blijven nadenken en dat in je achterhoofd moet houden begrijp ik niet , dat geld voor alle gebieden .
TRUequote:Op fok projecteren mensen hun eigen ervaringen op de halve wereldbevolking
zoals ?quote:Op donderdag 19 november 2009 19:45 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar als het om spiritualiteit gaat word er wel klakkeloos vanalles aangenomen.
op bovennatuurlijk vlak heeft de wetenschap geen meerwaarde voor mij , maar dat is persoonlijk ,quote:Op donderdag 19 november 2009 19:55 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Hmmm... lijkt er meer op dat ze met haar voorbeelden probeerd om de "wetenschappelijke methode" als onbetrouwbaar te bestempelen & dus geen "meerwaarde" heeft t.o.v. "geloof".
... maar ik kan het mis hebben.![]()
[..]
Zoals:quote:
Ziel? Waar? Bewijs?quote:Op maandag 16 november 2009 12:38 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Volgens mij ... de ziel komt naar de Aarde met een welbepaalde bedoeling, en kennis van al wat buiten de Aarde is. Dit wordt echter allemaal 'vergeten' bij de geboorte, bij de overname van het brein. Het brein is zich totaal niet bewust vanwaar het komt en groeit en leert enkel in de wereld die het ervaart.
Eigenlijk is de Aarde de planeet van de vrije wil en daarom kan de ziel het niet overnemen van het brein.
Ik begin met het één (een idee / mogelijke verklaring / 'geloof') en eindig met het ander, bewezen feit.quote:Op donderdag 19 november 2009 20:28 schreef Summers het volgende:
op bovennatuurlijk vlak heeft de wetenschap geen meerwaarde voor mij , maar dat is persoonlijk ,
iedereen zegt altijd : " het moet of wetenschappelijk bewezen zijn of ik moet het met eigen ogen zien en zelf ervaren .
1 van de twee voldoet bij mij ook .
Elk zijn visie op het leven he kerel.quote:Op donderdag 19 november 2009 20:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ziel? Waar? Bewijs?
Bedoeling?
Kennis van buiten de aarde?
Overname van het brein? Door wie? Van wie? Bron? Bewijs?
Vrije wil? Bron? Bewijs?
iedereen trekt zijn eigen conclusies nav eigen ervaringen , misschien bestaat de ziel welquote:Op donderdag 19 november 2009 20:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zoals:
[..]
Ziel? Waar? Bewijs?
Bedoeling?
Kennis van buiten de aarde?
Overname van het brein? Door wie? Van wie? Bron? Bewijs?
Vrije wil? Bron? Bewijs?
quote:Op donderdag 19 november 2009 20:49 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Elk zijn visie op het leven he kerel.
Ik heb al genoeg gezegd dat ik mijn visie niet wil overbrengen als zijnde de waarheid ... daarom zeg ik ook "volgens mij" ...
En normaal gezien is TRU ook een forum waar zulke dingen gezegd kunnen worden zonder steeds achter bronnen of bewijs te zoeken.
En mijn post was trouwens een reactie op een post over de ziel en niet op de OP (voor je weer begint te zeuren dat het woordje 'wetenschap' in de OP staat).
En btw wetenschap kan mss niet bewijzen dat een ziel bestaat, ze kan ook niet bewijzen dat ze niet bestaat. Wat nu ?
Djeez wss ga jij achter een DNA-test vragen als je vrouw ooit een kind van je baart ?
Een kind ? Waar ? Door wie ? Van wie ? Bron ? Bewijs ?
Nu ga ik er vanuit dat er geen ziel is. Logisch toch?quote:Op donderdag 19 november 2009 20:49 schreef UncleScorp het volgende:
En btw wetenschap kan mss niet bewijzen dat een ziel bestaat, ze kan ook niet bewijzen dat ze niet bestaat. Wat nu ?
Precies. Ik hoef geen kinderen.quote:Djeez wss ga jij achter een DNA-test vragen als je vrouw ooit een kind van je baart ?
Een kind ? Waar ? Door wie ? Van wie ? Bron ? Bewijs ?
Het is inherent aan de religie die de wetenschappelijke methode omvat dat er gepubliceerd moet worden.quote:Op donderdag 19 november 2009 17:08 schreef R0N1N het volgende:Lieve schat, dat er kwakzalvers rondlopen die een loopje nemen met de test-methode & resultaten, om zodoende geld te verdienen over de rug van een ander, kun je de wetenschap niet aanrekenen.
voor jou 3 anderen die het weer logischer vinden dat er wel een ziel is , het is maar net watquote:Op vrijdag 20 november 2009 03:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nu ga ik er vanuit dat er geen ziel is. Logisch toch?
[..]
Logisch ?quote:Op vrijdag 20 november 2009 03:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Nu ga ik er vanuit dat er geen ziel is. Logisch toch?
quote:Op vrijdag 20 november 2009 07:12 schreef bassos het volgende:
[..]
Het is inherent aan de religie die de wetenschappelijke methode omvat dat er gepubliceerd moet worden.
Data-massage wordt vrijwel overal toegepast.
Psychologen gebruiken de term 'outliers'.
Er is druk om te publiceren.
Data-massage is dus inherent aan de religie die de aanhangers van de wetenschappelijke methode hebben verzonnen.
Hierbij kan je denken aan het voornamelijk publiceren van onderzoek in een algemeen aanvaard onderzoeksgebied.
Het a priori verwerpen van bijvoorbeeld astrologie, omdat dat volgt uit wat het wereldbeeld voorschrijft.
(alhoewel het zelfde wereldbeeld aantoont dat er direct invloed op de aarde wordt uitgeoefend door alle objecten om ons heen)
Wat een zielige vertoningquote:Op vrijdag 20 november 2009 07:57 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Logisch ?
Bwa, eigenlijk neem je het gewoon klakkeloos aan
Hoeveel reden is er om te geloven dat er wel een ziel is dan? Bij elk willekeurig concept nemen de meeste mensen in beginsel een negatieve houding aan, en dat lijkt me ook de meest constructieve houding. Dat is natuurlijk heel wat anders dan "bij voorbaat uitsluiten"; het is simpelweg de meest pragmatische manier om kennis te vergaren, tenzij mensen hier iets beters hebben natuurlijk.quote:Op vrijdag 20 november 2009 07:57 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Logisch ?
Bwa, eigenlijk neem je het gewoon klakkeloos aan
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |