Wat geen islamisering :quote:Op donderdag 5 november 2009 10:50 schreef isogram het volgende:
Er is een spanningsveld tussen het recht op vrije meningsuiting en het recht op godsdienstvrijheid. Een zelfde spanningsveld is er ook tussen de islam en democratie zoals wij die in westerse landen kennen.
Ik denk dat het gevaar van islamisering meer theoretisch dan reëel is, maar we moeten toch de vinger aan de pols houden. Dat kunnen we doen door duidelijke grenzen te stellen aan de rechten die gelovigen hebben. Ik vind het - los van de islam - sowieso van groot belang dat gelovigen geen privileges genieten die niet-gelovigen niet hebben.
Ik heb niets tegen de aanwezigheid van moslims in Nederland, maar het is wel van belang dat ze met hun geloof binnen de grenzen van onze democratie en rechtsstaat blijven. Verder is het belangrijk dat de rechtsstaat (democratie) geen concessies doet ten opzichte van welke religie dan ook. Kerk (moskee) en staat moeten strikt gescheiden zijn en ook zaken als Sharia-rechtsspraak moeten hier geen voet aan de grond kunnen krijgen.
Dit ja. op het moment is het christendom, maar ook zeker een persoon als Wilders, die claimt de vrijheden te verdedigenquote:Op donderdag 5 november 2009 13:25 schreef Hexagon het volgende:
Islamisering is een grotendeels aangepraat fenomeen en ik kan niet zeggen dat ik er in het echte leven iets van merk. Ik heb helemaal niets met de islam net als ik met geen enkel ander geloof iets heb. Maar wat mij betreft moet iedereen zelf weten welke op drogredenaties gebaseerde beperkingen men zichzelf oplegt.
Verder kan ik gewoon mijn wijntjes whiskeys en biertjes drinken, mijn broodje ham eten tussen de middag wanneer ik maar wil en is het op een zomerdag nog heerlijk om op het terras naar vrouwelijk schoon te koekeloeren. Ik zie serieus nergens iets vanuit de islam dat mijn levensstijl beperkt. Ik hoef er echt geen enkele boodschap aan te hebben.
En de sharia wordt niet ingevoerd tenzijn 66.7 % van onze bevolking dat goed vind. Dan zou de bevolking dus voor 66.7 % uit moslimfanatici moeten bestaan. Zie je het voor je?
Wat ik echter wel zie zijn kloterige conservatieven van autochtone afkomst die mijn privacy willen afpakken, het me onmogelijk willen maken op Zondag te winkelen en die mij willen verbieden om joints te roken of housefeestjes gaan verbieden.
Dus waar denk je nu echt dat het gevaar ligt?
Maar wel gevoed door execessen in de maatschappijquote:
Excessen zoals er ook excessen zijn tussen doodnormale Nederlanders?quote:Op vrijdag 6 november 2009 18:45 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Maar wel gevoed door execessen in de maatschappij
Moslims zijn net voetbalsupporters. Die zitten ook niet allemaal bij de F-Sidequote:Op vrijdag 6 november 2009 19:48 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Excessen zoals er ook excessen zijn tussen doodnormale Nederlanders?
Je valt ons er niet mee lastig hoor, het gezeur krijgt namelijk weinig aandacht van ons in het dagelijks leven.quote:Op vrijdag 6 november 2009 20:16 schreef Picchia het volgende:
Als Europa ophoudt met het bestrijden van het niet-bestaande probleem van het demografische tekort (de handhaving van de overbevolking) dan hoeven wij de Europese moslims ook verder niet lastig te vallen met gezeur over de Islamisering van Europa.
Dat is mooi, maar ik denk niet dat iedereen zo evenwichtig is. Vooral jongeren niet.quote:Op vrijdag 6 november 2009 20:28 schreef Todesschwalben het volgende:
[..]
Je valt ons er niet mee lastig hoor, het gezeur krijgt namelijk weinig aandacht van ons in het dagelijks leven.
Ik kan je alvast op een blaadje meegeven dat het met de Islam en het Jodendom geen haar beter zal zijn, getuige de verkrampte houding die die 2 religies tegen o.a. alcohol aannemen. Elk van die twee zou op een gegeven moment ook de truffels gaan verbieden mocht het christendom middels de magische hypothetische knip in de vingers van het pluche getrapt en vervangen door 1v/d 2 bovengenoemde worden.quote:Op donderdag 5 november 2009 11:57 schreef rood_verzet het volgende:
Het christendom is in dit aspect gevaarlijker: het overwegend christelijk kabinet heeft al bepaalde vrijheden afgeschaft (zoals het paddoverbod) en dreigt met nog meer inperkingen. Zo wou men het verbod op godslastering uitbreiden.
Het CBS telt niet iedereen afkomstig uit een islamitisch land mee, aangezien niet alle moslims hun geloof actief belijden. Zodoende zijn er pas 1 miljoen fanatieke moslims in 2015, het totale aantal medelanders is een ander verhaal. Bovendien vertrekken er ongeveer 50.000 autochtonen per jaar, dat is 1 miljoen per 20 jaar. Met andere woorden, de islamitische overheersing is een feit in 2050 als het merendeel van de bevolking onder de 20 jaar islamistisch is.quote:Op donderdag 5 november 2009 14:02 schreef anboni het volgende:
Er zijn op dit moment minder dan een miljoen moslims in nederland, de verwachting is dat dat miljoen pas in de tweede helft van het volgende decennium wordt bereikt (bron). Als we dan aannemen dat het overgrote deel van deze moslims niet heel erg fanatiek is (en dus geen behoefte heeft aan Sharia) denk ik dat die 'islamisering' vooral te scharen is onder de noemer mediapraat (of misschien meer accuraat 'wilderspraat', volgens mij heeft hij de term aan het grotere publiek voorgeschoteld)
Hoe kom je daar nu bij ? Toen de gastarbeiders hier pas een paar jaar waren droegen er maar weinig vrouwen die doek. Dat was zo ongeveer het eerst dat ze bij aankomst deden : die hoofddoek afdoen want hiet hoef je die niet te dragenquote:Op donderdag 5 november 2009 13:21 schreef Megalomaniac het volgende:
Als je het vergelijkt met 20 jaar geleden, lopen er minder mensen met hoofddoekjes e.d op straat.
Die hoefde je in het land van herkomst ook niet te dragen hoor.quote:Op maandag 9 november 2009 15:25 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Hoe kom je daar nu bij ? Toen de gastarbeiders hier pas een paar jaar waren droegen er maar weinig vrouwen die doek. Dat was zo ongeveer het eerst dat ze bij aankomst deden : die hoofddoek afdoen want hiet hoef je die niet te dragen
Godverdomme zeg, heb je ooit wel eens statistiek gehad? Je redenatie is echt te slecht voor woorden en wordt totaal niet ondersteund door de cijfers van het CBS.quote:Op maandag 9 november 2009 05:33 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Het CBS telt niet iedereen afkomstig uit een islamitisch land mee, aangezien niet alle moslims hun geloof actief belijden. Zodoende zijn er pas 1 miljoen fanatieke moslims in 2015, het totale aantal medelanders is een ander verhaal. Bovendien vertrekken er ongeveer 50.000 autochtonen per jaar, dat is 1 miljoen per 20 jaar. Met andere woorden, de islamitische overheersing is een feit in 2050 als het merendeel van de bevolking onder de 20 jaar islamistisch is.
Ten eerste: wat boeit het als mensen uit een islamitisch land komen, als ze zelf geen moslim zijn?quote:Op maandag 9 november 2009 05:33 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Het CBS telt niet iedereen afkomstig uit een islamitisch land mee, aangezien niet alle moslims hun geloof actief belijden. Zodoende zijn er pas 1 miljoen fanatieke moslims in 2015, het totale aantal medelanders is een ander verhaal. Bovendien vertrekken er ongeveer 50.000 autochtonen per jaar, dat is 1 miljoen per 20 jaar. Met andere woorden, de islamitische overheersing is een feit in 2050 als het merendeel van de bevolking onder de 20 jaar islamistisch is.
Heb je gedronken ofzo...quote:Op maandag 9 november 2009 05:33 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Het CBS telt niet iedereen afkomstig uit een islamitisch land mee, aangezien niet alle moslims hun geloof actief belijden. Zodoende zijn er pas 1 miljoen fanatieke moslims in 2015, het totale aantal medelanders is een ander verhaal. Bovendien vertrekken er ongeveer 50.000 autochtonen per jaar, dat is 1 miljoen per 20 jaar. Met andere woorden, de islamitische overheersing is een feit in 2050 als het merendeel van de bevolking onder de 20 jaar islamistisch is.
Het zijn geen actief belijdende moslims, 20 tot 40% (precieze nummer wordt niet gegeven) van wat de gemiddelde Nederlander als moslim beschouwt is dus blijkbaar geen moslim als het aan het CBS ligt. Ook wordt immigratie in de prognose niet meegenomen, in 2008 steeg het aantal import huwelijken met 30%, met dank aan de PvdA.quote:Op maandag 9 november 2009 18:25 schreef Igen het volgende:
Ten eerste: wat boeit het als mensen uit een islamitisch land komen, als ze zelf geen moslim zijn?
Zijn vooral allochtonen die tijdelijk in Belgie of Duitsland gaan wonen om een import bruidje te scoren om vervolgens weer naar Nederland te vertrekken. Het zijn vaak autochtone gezinnen met jonge kinderen die permanent naar Australie, Nieuw Zeeland, Canada, en de VS vertrekken, en dat is waar emigratie het meest op de bevolkingsgroei drukt.quote:Ten tweede: van die 50.000 autochtonen die emigreren komt een groot deel ook weer terug
De conclusie is haar scherp. Moslims planten zich sneller voor, moslim immigratie, en blanke emigratie. Over 40 jaar is het zo ver, en iedereen met een goed stel hersens weet dat het onzin is als de overheid zegt dat we ons nergens zorgen om hoeven te maken. Pappen en nat houden noemen we dat.quote:Ten derde: de conclusie die je eraan verbindt slaat ook helemaal nergens op.
Als Nederlanders niet-moslims als moslim beschouwen, dan liggen die Nederlanders fout, niet het CBS.quote:Op maandag 9 november 2009 21:52 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Het zijn geen actief belijdende moslims, 20 tot 40% (precieze nummer wordt niet gegeven) van wat de gemiddelde Nederlander als moslim beschouwt is dus blijkbaar geen moslim als het aan het CBS ligt. Ook wordt immigratie in de prognose niet meegenomen, in 2008 steeg het aantal import huwelijken met 30%, met dank aan de PvdA.
Hahahaha.quote:[..]
Zijn vooral allochtonen die tijdelijk in Belgie of Duitsland gaan wonen om een import bruidje te scoren om vervolgens weer naar Nederland te vertrekken.
De objectieve cijfers zeggen iets heel anders dan jouw gewauwel.quote:[..]
De conclusie is haar scherp. Moslims planten zich sneller voor, moslim immigratie, en blanke emigratie. Over 40 jaar is het zo ver, en iedereen met een goed stel hersens weet dat het onzin is als de overheid zegt dat we ons nergens zorgen om hoeven te maken. Pappen en nat houden noemen we dat.
80 kinderen is nog steeds veel.quote:Op maandag 9 november 2009 22:15 schreef Igen het volgende:
Kleine toevoeging:
[ afbeelding ]
Ja, tweede-generatie-allochtonen fokken echt als konijnen.
Tip: als je geen grafiek kan lezen, doe dan ook niet net alsof.quote:
Dus wanneer Nederlandse dames voor hoer uitgescholden worden in een buurt waar veel moslims wonen omdat ze zich niet kleden volgens islamitische voorschriften, is daar wel sprake van, toch? En dat gebeurt al, helaas. Of wanneer posters in abri's verwijderd worden omdat moslims er aanstoot aan nemen?quote:Op donderdag 5 november 2009 10:48 schreef Iblis het volgende:
[..]
Als zoiets al direct ‘islamitisering’ is, dan is het niet een gevaar. Natuurlijk is het te verwachten dat als je meer moslims krijgt dat je ook meer hoofddoekjes in het straatbeeld, een Turkse winkelier, een wijkmoskee krijgt.
Maar dat is niets waar je aan mee moet doen. Een gevaar is het zodra je gedwongen wordt je leven in te richten naar de Islamitische leer. En dat is niet het geval.
Als je het zo bekijkt, dan zou ik zeggen, dat is met name mediapraat.
Heel goed.quote:Op maandag 9 november 2009 22:37 schreef Zienswijze het volgende:
Sjonge jonge jonge en deze generatie moet later het land gaan besturen.
Er zijn een aantal godsdiensten die zich willen verspreiden. Het christendom en de islam zijn daar 2 voorbeelden van. Het christendom is missionair en wilt zoveel mogelijk mensen bekeren cq. het christendom ondet niet-christenen verspreiden. Zo zijn "jullie" voorouders christen geworden, nadat de oodrspronkelijke religie van de Nederlanders door het christendom verdreven is. En islam wilt zich ook verspreiden en steeft naar wereldheerschappij. Dus wilt zich ook in Europa, en ook in Nederland verspreiden.
Het jodendom daarintegen kent geen bekering en streeft niet naar een wereldheerschappij onder het jodendom. Dat is ook aan de geschiedenis te zien: slechts ca. 14 miljoen joden, dit terwijl het joden ook nog eens 1 van de oudste religies is. Maar zij hebben dus niet actief aan bekering gedaan of gestreven naar een wereldheerschappij. Bovendien is de verspreiding van het jodendom slechts tot een beperkt gebied gebleven. Het christendom en de islam daarintegen kennen elk meer dan 1,5 miljard aanhangers. En elk van die 2 godsdiensten zijn bovendien over minstens 1/3 deel van de hele wereld verspreid.
Europa is al een keer van godsdienst geswitcht. Zo'n 1500-2000 jaar geleden. Waarbij de Germaanse religies zijn ingeruild door het christendom. Na de Renaissance begonnen "jullie" voorouders de juk van het christendom van zich af te schudden. Jullie voorouders hebben sinds de Renaissance gestreden voor terugdringen van (georganiseerde) religie naar de achtergrond. Jullie voorouders hebben gestreden voor scheiding van kerk en staat, gelijke rechten voor mannen en vrouwen, rechten voor homoseksuelen etc.
Maar, in de 21e eeuw, met de opkomst van de islam wordt het werk van "jullie" voorouders teniet gedaan. Islam streeft naar wereldheerschappij. Islam wilt in Europa en over de hele wereld domineren, net zoals het christendom 2000 jaar geleden in Europa wilde domineren. Maar dit zien sommige mensen niet. Die mensen leren niet van de geschiedenis: namelijk Europa is al een keer van godsdienst geswitcht.
Waarom wordt er dan wel ontzettend fel op moslims gehakt maar niet of de christenfundamentalisten uit de bible-belt die er vergelijkbare normen er op nahouden? Face it: niet iedereen is gelijk, niet iedereen heeft dezelfde overtuigingen en ook dat hoort bij Nederland. Het zou mooi zijn als een heleboel Nederlanders eens wat meer voor zichzelf gaat denken en weer eens wat toleranter worden. Wat is er mis mee als mensen de vrijheid hebben om volgens hun eigen overtuiging te leven, zolang ze anderen die vrijheid niet ontnemen?quote:Op maandag 9 november 2009 22:44 schreef Maeghan het volgende:
Ik denk dat het een gevaar is in die zin dat wij als Nederlanders niet genoeg voor onszelf opkomen. Als iemand bij jou thuis op visite komt en hij gooit z'n modderschuiten op je antieke salontafel, dan stel je dat niet op prijs en zeg je daar wat van. Maar in politiek correct Nederland is ons lange tijd voorgehouden dat als je een allochtoon wijst op onze omgangsvormen, dit discriminatie is. Met alle gevolgen van dien. Als islamitische vrouwen niet met mannen willen zwemmen, gaan we ze eigen zwemtijden geven. Als islamtische mannen een vrouw geen hand willen geven, dan 'begrijpen' en 'respecteren' we dat, terwijl we dat van niemand anders zouden accepteren - in feite is dat dus discriminatie, het feit dat we voor een strenge moslim andere regels hanteren dan voor bijvoorbeeld onze Nederlandse buurman.
...
In dezelfde alinea gaat het echter mis met de voorspelling:quote:Een handvol Nederlanders gestraft met een groter respect voor hun eigen
bestaan en een sterker overlevingsinstinct, zal het niet eens zijn met de
veranderingen die plaatsgrijpen, en in protest gaan, om echter dadelijk
door de meerderheid te worden onderdrukt, uitgestoten en als racisten
gebrandmerkt. De moslims zullen op deze gegarandeerde reactie van de
Nederlanders rekenen en, door er optimaal gebruik van te maken, de
Nederlanders treffen als lepra en ze hun hand vinger voor vinger afnemen.
Die bommen en die bendes zie ik niet meer gebeuren voor het einde van het jaar.quote:Na de eeuwwisseling, zo tegen 2010, zullen de bommen uitgetikt zijn en
klaar voor de grote klap. Maar anderzijds zullen ook ondergrondse
bewegingen en benden van Nederlanders zijn ontstaan door de
repressieve, frustrerende situatie. In die fase zal het de meeste
Nederlanders duidelijk zijn geworden hoe fout het is geweest om
vriendelijk te zijn voor de verkeerde mensen.
En hierin begrijp jij Wilders dus verkeerd...quote:Op maandag 9 november 2009 22:52 schreef Igen het volgende:
[..]
Heel goed.
Het is alleen zo jammer, dat Wilders en Merkel en andere politici hier niet de juiste consequentie aan verbinden. De juiste consequentie zou zijn om de verlichtingsidealen te promoten. De seculiere, humanistische rechtsstaat met vrijheid, gelijkheid en broederschap. Maar wat doen deze politici? Die pleiten om in grondwettelijke regelingen een christelijke grondslag vast te leggen.
Hiermee, en ook met allerlei andere beleidsinitiatieven zoals het verbod op koopzondagen, het willen verbieden van softdrugs, het invoeren van allerlei privacybeperkende maatregelen, het willen invoeren van discriminatie enzovoort enzovoort zijn Wilders en andere christelijke politici in de praktijk een grotere en concretere bedreiging dan de Islam.
Het is ook geen probleem als mensen verschillende normen en waarden hebben. Als jij vindt dat jij je best met je modderschoenen op tafel mag gaan zitten, dan mag je dat thuis doen, maar dan moet je niet gek opkijken als je bij mij thuis niet meer welkom bent. Je hebt niet het recht om bij mij thuis te bepalen wat er gebeurt. En dat vindt iedereen heel normaal, dat als je bij iemand anders komt, dat je rekening houdt met zijn of haar normen en waarden. Maar zodra eht gaat om ons land, durven we dat niet meer te vragen van mensen.quote:Op maandag 9 november 2009 22:54 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Waarom wordt er dan wel ontzettend fel op moslims gehakt maar niet of de christenfundamentalisten uit de bible-belt die er vergelijkbare normen er op nahouden? Face it: niet iedereen is gelijk, niet iedereen heeft dezelfde overtuigingen en ook dat hoort bij Nederland. Het zou mooi zijn als een heleboel Nederlanders eens wat meer voor zichzelf gaat denken en weer eens wat toleranter worden. Wat is er mis mee als mensen de vrijheid hebben om volgens hun eigen overtuiging te leven, zolang ze anderen die vrijheid niet ontnemen?
Draai het 'ns om. Want de verlichtingsidealen liggen ten grondslag aan het multiculturalisme. Ik -en Zienswijze ook, weet ik zeker- wil niet helemaal terug naar af. Het is goed dat de overheid niet meer discrimineert. Het is goed dat we bepaalde rechten hebben. Maar daar voorbij wil de overheid ook mensen kansen voor niks geven. Men wil iets toevoegen ipv toestaan. Het gaat dus om privileges ipv rechten. Bovendien is wetgeving omtrent bijv. drugs en toezicht in het openbaar geen religieuze aangelegenheid. Het is louter een discussie omtrent privacy vs. openbare orde. En voor beiden is wat te zeggen, maar je mag MI niet stellen dat een paar camera's op straat een grotere bedreiging zijn voor de openbare orde en voor vrijheid dan een haatbaardje hier en daar.quote:Op maandag 9 november 2009 22:52 schreef Igen het volgende:
[..]
Heel goed.
Het is alleen zo jammer, dat Wilders en Merkel en andere politici hier niet de juiste consequentie aan verbinden. De juiste consequentie zou zijn om de verlichtingsidealen te promoten. De seculiere, humanistische rechtsstaat met vrijheid, gelijkheid en broederschap. Maar wat doen deze politici? Die pleiten om in grondwettelijke regelingen een christelijke grondslag vast te leggen.
Hiermee, en ook met allerlei andere beleidsinitiatieven zoals het verbod op koopzondagen, het willen verbieden van softdrugs, het invoeren van allerlei privacybeperkende maatregelen, het willen invoeren van discriminatie enzovoort enzovoort zijn Wilders en andere christelijke politici in de praktijk een grotere en concretere bedreiging dan de Islam.
Je vergeet dat er ook zoits is als de openbare ruimte. Wat jij zegt over iemands eigen leefruimte, is waar. Ik ben het ermee eens. Maar hoe gedraag je je in de trein. Gooi je daar je poten op de tafel? Natuurlijk moet de regelgeving niet te ver gaan, maar wel verder dan wanneer het iemands privéterrein betreft.quote:Op maandag 9 november 2009 23:10 schreef Maeghan het volgende:
[..]
Het is ook geen probleem als mensen verschillende normen en waarden hebben. Als jij vindt dat jij je best met je modderschoenen op tafel mag gaan zitten, dan mag je dat thuis doen, maar dan moet je niet gek opkijken als je bij mij thuis niet meer welkom bent. Je hebt niet het recht om bij mij thuis te bepalen wat er gebeurt. En dat vindt iedereen heel normaal, dat als je bij iemand anders komt, dat je rekening houdt met zijn of haar normen en waarden. Maar zodra eht gaat om ons land, durven we dat niet meer te vragen van mensen.
Het maakt mij niet uit of iemand thuis linzensoep eet, wat voor kleren hij/zij draagt, welke taal hij/zij thuis spreekt, allemaal prima. Maar in de openbare ruimte gelden bepaalde omgangsvormen en dan is het ook wel zo netjes als iedereen daar rekening mee houdt.
Verder is het verschil tussen moslims en bible belt christenen dat je van die laatste groep geen last hebt, tenzij je toevallig in de bible belt woont en geen christen hebt, vermoed ik. Het is een kleine groep die zich voornamelijk in een kleine omgeving ophoudt, niet op tv komt, nauwelijks op internet discussieert, etc.
Hebben christenen aparte zwemtijden? Nee. Hebben christenen een eigen rij stoelen in het theater? Nee. Dat is waarom er wel 'gehakt' wordt op moslims en niet op christenen. Althans niet in die mate, want er is wel degelijk veel kritiek op christenen, alleen wordt het wel anders geformuleerd over het algemeen.
Kerst en pasen is voor mij de kerstboom en eieren zoeken. Met de christelijke invulling ervan heb ik echt helemaal niks. En ook de scheiding van kerk en staat en de gelijke rechten van man en vrouw hebben volgens mij niks met het Christendom te maken, zoals bijvoorbeeld de SGP in de praktijk overduidelijk laat zien.quote:Op maandag 9 november 2009 23:07 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
En hierin begrijp jij Wilders dus verkeerd...
Wilders wilt niet de christelijke godsdienst in de wet vastleggen. Hij wilt de christelijke cultuur vastleggen. Remember: godsdienst en cultuur zijn 2 verschillende (!) dingen.
De autochtone Nederlanders hebben een gezamenlijke identiteit. Namelijk een christelijke, humanistische (Wilders zet er ook joodse bij) cultuur. Christelijke, humanistische wortels. Let op: dus niet de godsdienst, maar de wortels. Waar jullie voorouders voor gestreden hebben. Nederland heeft een christelijke, humanistische identiteit. Dit komt nog in uiting door bijv. het Kerstfeest, Pasen, maar ook door gelijke rechten voor man en vrouw, scheiding van kerk en staat etc.
Dat is een heel valide argument. In de zomer ben ik met de trein naar Istanboel en terug geweest, en nergens voelde ik me minder thuis dan bij de terugkomst in Amsterdam-Zuidoost.quote:Dat zijn de Nederlandse / Westerse normen en waarden. Nederland heeft haar eigen culturele identiteit. Dat is wat ik het nieuwssubforum ook al heb gezegd: elk land heeft haar eigen culturele identiteit. A.d.v. dat herkennen mensen hun eigen land. Net zoals Turken aan hand daarvan hun land erkennen, en de Japanners hun land.
En elk land heeft recht om haar eigen culturele identiteit te behouden. Of het nou Rusland, Nederland, Turkije, Kenia of Brazilie is. En daar is Wilders voor. En dat Nederland niet gaanderwijs in een land wordt veranderd waar "vreemde" culturen en identiteiten uit een heel ander deel v/d wereld domineren.
Goed punt. Daarom zou ik ook nooit PvdA stemmen.quote:Op maandag 9 november 2009 23:11 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Draai het 'ns om. Want de verlichtingsidealen liggen ten grondslag aan het multiculturalisme. Ik -en Zienswijze ook, weet ik zeker- wil niet helemaal terug naar af. Het is goed dat de overheid niet meer discrimineert. Het is goed dat we bepaalde rechten hebben. Maar daar voorbij wil de overheid ook mensen kansen voor niks geven. Men wil iets toevoegen ipv toestaan. Het gaat dus om privileges ipv rechten. Bovendien is wetgeving omtrent bijv. drugs en toezicht in het openbaar geen religieuze aangelegenheid. Het is louter een discussie omtrent privacy vs. openbare orde. En voor beiden is wat te zeggen, maar je mag MI niet stellen dat een paar camera's op straat een grotere bedreiging zijn voor de openbare orde en voor vrijheid dan een haatbaardje hier en daar.
Niet mee eens.quote:Op maandag 9 november 2009 23:10 schreef Maeghan het volgende:
Hebben christenen aparte zwemtijden? Nee. Hebben christenen een eigen rij stoelen in het theater? Nee. Dat is waarom er wel 'gehakt' wordt op moslims en niet op christenen. Althans niet in die mate, want er is wel degelijk veel kritiek op christenen, alleen wordt het wel anders geformuleerd over het algemeen.
Wat denk je dat ik bedoelde met 'ons land' en dat je daar ook rekening met elkaar dient te houden?quote:Op maandag 9 november 2009 23:14 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Je vergeet dat er ook zoits is als de openbare ruimte. Wat jij zegt over iemands eigen leefruimte, is waar. Ik ben het ermee eens. Maar hoe gedraag je je in de trein. Gooi je daar je poten op de tafel? Natuurlijk moet de regelgeving niet te ver gaan, maar wel verder dan wanneer het iemands privéterrein betreft.
In mijn omgeving merk ik vrijwel niets van kritiek op christenen - maar goed, er wonen er hier ook niet zo veel, dat zal ongetwijfeld schelen.quote:Op maandag 9 november 2009 23:20 schreef quo_ het volgende:
[..]
Niet mee eens.
De ultraconservatieve christenen hebben heel wat meer te verstouwen aan kritiek en beschimpingen dan de moslims. In elk geval van veel meer mensen want behalve wijlen Theo van Gogh en tegenwoordig Geert Wilders durft er niemand meer wat in het openbaar te zeggen.
Als de gemiddelde moslim slechts half zoveel incasseringsvermogen zou hebben dan de doorsnee SGP-er was er een stuk minder gevaar te duchten.
In dat geval zitten we dichter bij elkaar dan ik dachtquote:Op maandag 9 november 2009 23:21 schreef Maeghan het volgende:
[..]
Wat denk je dat ik bedoelde met 'ons land' en dat je daar ook rekening met elkaar dient te houden?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |