Bij autisme/Asperger zijn er meer bijkomende problemen:quote:Op vrijdag 6 november 2009 22:46 schreef NoShitSherlock het volgende:
Ik las pas trouwens wat over sociale fobie. Kan iemand mij hier misschien uitleggen hoe je iemand met bijvoorbeeld asperger en sociale fobie van elkaar kunt onderscheiden?
Volgens mij hebben beide groepen dezelfde klachten. Of is juist autisme als kind al zichtbaar en ontstaat een sociale fobie pas gedurende de puberteit?
quote:Op zaterdag 7 november 2009 00:52 schreef Cassandra87 het volgende:
Ik ben weer helemaal happyEen fijne avond/knuffel kan soms zoveel wonderen doen
![]()
Maar ik ga nu slapen en morgenavond wel op anderen reagerenmoet morgen voor school naar Rotterdam en savonds hapje eten
dus slaap lekker allen en tot morgen aaf
Maar wat zijn preoccupaties precies dan?. Is achter de pc zitten en games spelen ook een preoccupatie?quote:Op zaterdag 7 november 2009 09:38 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Bij autisme/Asperger zijn er meer bijkomende problemen:
Iemand met autisme kan lang over zichzelf praten.
Iemand met autisme heeft vaak preoccupaties.
Iemand met autisme raakt sneller overprikkeld.
Het is een preoccupatie als het andere dingen in de weg zit.quote:Op zaterdag 7 november 2009 12:41 schreef NoShitSherlock het volgende:
[..]
Maar wat zijn preoccupaties precies dan?. Is achter de pc zitten en games spelen ook een preoccupatie?
Nee, maar mensen met autisme weten niet wanneer ze moeten stoppen.quote:Op zaterdag 7 november 2009 12:41 schreef NoShitSherlock het volgende:
En iedereen kan wel veel over zichzelf praten dat is toch geen indicatie van autisme?
Tja.. dat weet ik niet zo gauw.quote:Op zaterdag 7 november 2009 12:41 schreef NoShitSherlock het volgende:
En wat betreft dat overprikkelen. Ik denk dat mensen met een sociale fobie ook snel overprikkeld raken in sociale situaties.
Daar ben ik het mee eens.quote:Op vrijdag 6 november 2009 21:29 schreef Cassandra87 het volgende:
En toch denk ik dat de juiste contacten die muur ook voor een deel naar beneden kunnen halen.
Aangeleerd of aangeboren gedrag maakt niet uit.
Ik ben brunette.
Beide groepen hebben verschillende klachten. Er zit namelijk een verschil tussen iets niet begrijpen(autisten) en ergens bang voor zijn(sociale fobie).quote:Op vrijdag 6 november 2009 22:46 schreef NoShitSherlock het volgende:
Ik las pas trouwens wat over sociale fobie. Kan iemand mij hier misschien uitleggen hoe je iemand met bijvoorbeeld asperger en sociale fobie van elkaar kunt onderscheiden?
Volgens mij hebben beide groepen dezelfde klachten. Of is juist autisme als kind al zichtbaar en ontstaat een sociale fobie pas gedurende de puberteit?
Ik ben soms goed ziek van autisme.quote:Op zaterdag 7 november 2009 15:55 schreef sempron2400 het volgende:
Dat niet begrijpen, zo herkenbaar...
Ik schreef ergens dat autisme een zegen is, omdat je dan een Wajong-uitkering kunt hebben zonder echt ziek te zijn.
Dit was natuurlijk als grapje bedoeld (autisme is niet leuk en ik heb een nuluitkering), maar auti’s nemen dat soms letterlijk. Geweldig
Ligt het er ook aan dat je nu werkloos bent? Ik hoop echt dat je wat vindt binnen drie maanden. De uitstroom uit de WW is vanwege de economische crisis relatief gering.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:00 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik ben soms goed ziek van autisme.Ik zou een moord doen om geen autisme meer te hebben een NT-er te zijn.
Dat is soms best grappig
Ja, al dat gedoe ik ben het zat. Ik wil nu gewoon een keer een leuke baan. Niet die tijdelijke prut baantjes.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:16 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Ligt het er ook aan dat je nu werkloos bent? Ik hoop echt dat je wat vindt binnen drie maanden. De uitstroom uit de WW is vanwege de economische crisis relatief gering.
Autisme is meestal wel veel psychische pijn. Ik zou ook liever NT'er zijn, dan gaat alles veel gemakkelijker.
Over NT gesproken, je weet toch nog niet zo lang dat je in het spectrum zit?quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:21 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ja, al dat gedoe ik ben het zat. Ik wil nu gewoon een keer een leuke baan. Niet die tijdelijke prut baantjes.
Dat hoop ik ook. Maar ik vrees het ergste.
Inderdaad
Ja dat klopt dat ik dat nog niet zo lang weet. Maar ik heb wel altijd geweten dat ik anders was dan andere.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:29 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Over NT gesproken, je weet toch nog niet zo lang dat je in het spectrum zit?
Zou je het fijn vinden om mensen met autisme als collega's te hebben, omdat je dan onder gelijkgestemden bent?
Dat laatste lijkt me ook niks, ik denk dat het ook irritatie opwekt. En je moet ook nog eens extra goed oppassen dat je niet iets verkeerds zegt.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:32 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ja dat klopt dat ik dat nog niet zo lang weet. Maar ik heb wel altijd geweten dat ik anders was dan andere.
Niet allemaal een paar autisten zou ik niet erg vinden maar alleen maar autisten wel.
Dat moet je bij NT-ers ook. Alleen minder. Ik heb vooral ervaring met NT-ers als collega's en dat bevalt goed dus dat wil ik graag zo houden.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:46 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Dat laatste lijkt me ook niks, ik denk dat het ook irritatie opwekt. En je moet ook nog eens extra goed oppassen dat je niet iets verkeerds zegt.
Dat kan ik me voorstellen. Als je vooral ‘tistjes’ als collega hebt, geniet je ook niet van de voordelen die een NT-omgeving biedt. Bovendien geloof ik dat een afdeling vrijwel niet kan overleven als er alleen mensen met autisme werken.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:51 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Dat moet je bij NT-ers ook. Alleen minder. Ik heb vooral ervaring met NT-ers als collega's en dat bevalt goed dus dat wil ik graag zo houden.
Inderdaad. Net zoals ik niet zo willen op een afdeling met alleen maar vrouwen.quote:Op zaterdag 7 november 2009 16:55 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Dat kan ik me voorstellen. Als je vooral ‘tistjes’ als collega hebt, geniet je ook niet van de voordelen die een NT-omgeving biedt. Bovendien geloof ik dat een afdeling vrijwel niet kan overleven als er alleen mensen met autisme werken.
Dingen regelen is vermoeiend en ingewikkeld en daardoor vervelender dan wat geld verliezen.quote:Op zaterdag 7 november 2009 17:08 schreef sempron2400 het volgende:
Herkent iemand dit?
Allerlei dingen regelen of organiseren kan vervelender zijn dan een kleine financiële tegenvaller als je wel geld genoeg hebt?
Hahahaquote:Op zaterdag 7 november 2009 17:31 schreef DeHovenier het volgende:
Als je vanalles moet gaan regelen en doen enzo kost dat veel energie, dus dan kies ik liever een kleine financiele tegenvaller. Maar dat zal ik weer heroverwegen als ik niet geld genoeg heb.
Ergens wel herkenbaarquote:Op zaterdag 7 november 2009 19:05 schreef sempron2400 het volgende:
Eigenlijk is het leven minder leuk dan ik dacht.
Ik zou bv. nooit ver op vakantie kunnen als alleenstaand autistje
in een groep onbekenden trek ik niet echt meer...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |