Daboman gaf ons een hulplijstje voor het solliciteren:quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:01 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Er komen weer een aantal carrierebeurzen aan, maar neem aan dat dat wel bekend is?
O.a.
- Careerevent 29&30 okt in de jaarbeurs
- Overheid Carrierebeurs 11&12 dec in de RAI
- Techniek Bedrijven Talents op 13 november
MarjoleinA heeft iets in het vatquote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:26 schreef Daboman het volgende:
- gespecialiseerde uitzendbureaus bellen
- algemene uitzendbureaus bellen
- altijd meer informatie vragen over vacatures die me aanspreken. Mijn ervaring; een vacature geeft echt geen duidelijk beeld van een baan. Overleg werkt makkelijker, dan zie je gelijk of het past. En het is een vrijblijvende manier om "first contact" te leggen. Je hoeft meestal niet direct op scherp te staan.
- open sollicitaties versturen
- CV op monsterboard
- carrierebeurzen bezoeken
- spontaan naar de HR afdeling gaan van een geschikt bedrijf
- iedereen vertellen dat ik een baan zoek
Ook JDx heeft goede hoop (en we duimen allemaal mee!):quote:Op donderdag 15 oktober 2009 15:38 schreef MarjoleinA het volgende:
Ik heb net zo'n lachwekkend soll. gesprek gehad.
Echt,![]()
Ik heb meer vragen gesteld en dingen verteld dan hij. Hij wou me graag als zijn assistent en zei een paar keer dat ik er goed uit zag.
Anyway als ik wil kan ik daar terecht. Ik heb echter liever geen baan of inkomen dan dat ik daar moet zitten haha.
Ach laat ik er maar om lachen. Volgende week nieuwe kansen
Bij kevin33 staat iets te gebeuren...:quote:Op donderdag 15 oktober 2009 15:45 schreef JDx het volgende:
Zojuist gereageerd op een vacature die echt exact bij me past, heb de opleiding die ze vragen (1 van de) heb 2 a 3 jaar werkervaring, ik ben nog jong. Ze zoeken een jong designer, die van alles wat doet.
Echt precies wat ik zoek, naar mijn mening een super enthousiaste sollicitatie geschreven en ik zou het aan de hand van mijn brief en CV en wat ze zoeken gek vinden als ik geen uitnodiging krijg.
En het is ook nog eens slechts een half uurtje rijden!
Hoop dat ik niet te enthousiast ben, al zo vaak niets meer gehoord van een bedrijf of een afwijzing om een onzinnige reden. Maar het is wel eindelijk een vacature waarbij ik denk; perfect, dat ben ik!
En Five_Horizons en ik hadden reacties op het laatste onderwerp:quote:
En mijn slotpost (en tevens reactie op Five_Horizons):quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 09:27 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Ab-so-luut waar. Wanneer je een bepaald CV hebt met steekwoorden en je geeft in je profiel aan dat je een bepaalde functie niet ziet zitten (als voorbeeld: ervaring als hypotheekadviseur en niet meer in die functie terug willen), dan krijg je telkens dergelijke aanbiedingen.
Het is vaak ook gewoon harvesten van CV's.
Heel soms heb ik weleens een keer een léuk gesprek met een recruiter. Die vraagt dan door en blijft niet hangen bij de functie waar 'ie je voor belt. Die ziet dan in dat die functie niet bij je past, maar probeert dan te kijken wat er bij hem of z'n collega's in het spreekwoordelijke vat zit.
Tuurlijk doet 'ie dat ook omdat 'ie geld wil verdienen (wie niet), maar hij doet net wat meer moeite. De meeste gesprekken/mails die ik krijg/gekregen heb, zijn echt dramatisch slecht en vaak automatisch gegenereerd.
Ik zou dat heel anders doen: het lezen en doorgronden van een CV+profiel kost even wat tijd, maar bespaart je naderhand onzingesprekken, denk ik.
En, alhoewel voor de meeste van ons helaas, weer verder!quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 10:45 schreef Rooligan het volgende:
Ik heb enkele persoonlijkheids- en beroepskeuzetests ondergaan en daarin kwam naar voren dat ik o.a. goed zou kunnen functioneren in intercedent / recruiter / consultant functie: technische achtergrond, commerciële ervaring, communicatief en administratief erg sterk. Als ik vervolgens hierop solliciteer en een brief schrijf die mijn vaardigheden en competenties laat passen op de activiteiten in die functie; dan krijg ik steevast het antwoord dat mijn achtergrond niet matcht met hetgeen wat zij voor ogen hebben. Als je dan doorvraagt, dan weten ze niet precies wat voor achtergrond ze wel willen, maar men wil gewoon dat je al jaren ervaring hebt in de arbeidsbemiddeling. De vacatureomschrijving maakt hier geen melding van, alleen enkele jaren commerciële ervaring is een pre. Ze hebben verder geen tijd voor een gesprek en baseren hun keuze puur op hun eerste indruk.
Ik moet wel aangeven dat ik 1 uitzondering hierop heb gehad: mijn brief en CV waren zodanig interessant dat ik door de regiomanager werd uitgenodigd voor een gesprek. Dat gesprek was erg constructief en hij gaf toen aan dat hij mij graag in de organisatie wilde hebben - alleen het salaris zou een breekpunt kunnen zijn (hij moet nl. de CAO volgen, en qua schalen is de ervaring doorslaggevend). Ik ben laag in de schaal gaan zitten die op mij van toepassing zou zijn; en dat heb ik hem doorgemaild zoals afgesproken (en heb de leesbevestiging van hem ontvangen). Ik probeer hem nu al de gehele week te bereiken, zowel op alledrie de kantoren als op zijn mobiel krijg ik geen gehoor. Medewerkers krijg ik wel aan de lijn, maar ik krijg steeds te horen dat hij in gesprek is - of buiten de deur is. Een medewerker gaf aan dat ondanks dat het erg druk was, de regiomanager gewoon mij even moet bellen en dat het niet netjes dat hij dat niet doet. Inhoudelijk wist hij natuurlijk niets. Op emails krijg ik ook geen reactie. Meestal geen goed teken. Hier zakt mijn broek dus vanaf.
http://twitter.com/search?q=vacature#search?q=vacature%20milieuquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 11:32 schreef RemcoDelft het volgende:
Ik TVP ook even mee. Sinds een paar maanden ben ik afgestudeerd (Bachelor Milieu-Natuurwetenschappen gevolgd door Master Sustainable Development, Energy and Resources), en nu op zoek naar een baan
Even bellen?quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 11:33 schreef morpheus_at_work het volgende:
Hier nog steeds geen antwoord op mijn sollicatie en vervolg na de sollicatie.
Die kan toch bellen naar het bedrijf? Of wil hij zijn bonus niet halen?quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 11:56 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
Aan de recruiter ligt het niet , die weet weinig te melden.
Hij is intern recruiterquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:01 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Die kan toch bellen naar het bedrijf? Of wil hij zijn bonus niet halen?
Sommige recruiters zijn aartslui wat dat betreft (weet ik uit ervaring).
Dus, gewoon je recruiter vragen om even contact op te nemen met het bedrijf. Geef maar aan, dat je graag vooruit wil bij dat bedrijf. Voor jou is het belangrijk, en dat mag je hem best zeggen. Assertieve houding, zeg maar! Suc6
Tsja, dat haalde ik er niet direct uit...quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:17 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
Hij is intern recruitervan dat bedrijf
Same here... a.s. maandag gesprek in Utrecht voor een job als teammanager in Leeuwarden.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:41 schreef Gizmo112 het volgende:
tvp'tja dan maar, tijd begint voor mij ook te dringen.
Probeer het morgen nog eens, de prijs daalt met de minuutquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:45 schreef T3rr0r het volgende:
Vandaag nog geprobeerd een bank over te nemen, maar 5 euro vonden ze te weinig.
Alleen lastig als je ergens binnen wil stappen in een branche waar overal mensen uitgaan en er fors bezuinigd wordt.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 13:08 schreef Daboman het volgende:
Laatst heb ik ook voor vrienden gekeken of kennissen van mij wat kunnen betekenen voor die vrienden. Het lijkt er namelijk op in de eerste instantie. In ruil daarvoor gaan ze dat ook voor mij doen. Die mensen zijn vaak erg blij als je wat voor ze kunt betekenen en zijn dus goed gemotiveerd om ook voor jou te kijken. Zo kan je elkaar aan een baan proberen te helpen.
Tippelen ? Of valt dat ook onder een baan ?quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 14:37 schreef DennisMoore het volgende:
Misschien wel een interessante vraag:
Wat zou je doen als je wist dat je nóóit meer een baan zou krijgen en ook een evt. uitkering stopgezet zou worden?
Ja, dat moet dan welquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 14:38 schreef Five_Horizons het volgende:
Wat ik nu doe: voor mezelf beginnen
Een rijke man zoeken? (niet dat ik de huidige verlaat, maar ok)quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 14:37 schreef DennisMoore het volgende:
Misschien wel een interessante vraag:
Wat zou je doen als je wist dat je nóóit meer een baan zou krijgen en ook een evt. uitkering stopgezet zou worden?
Niet alleen irritant maar ook onprofessioneel als je zoeits overkomt. Het is beter uit te gaan van slecht nieuws.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 10:45 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Ik heb enkele persoonlijkheids- en beroepskeuzetests ondergaan en daarin kwam naar voren dat ik o.a. goed zou kunnen functioneren in intercedent / recruiter / consultant functie: technische achtergrond, commerciële ervaring, communicatief en administratief erg sterk. Als ik vervolgens hierop solliciteer en een brief schrijf die mijn vaardigheden en competenties laat passen op de activiteiten in die functie; dan krijg ik steevast het antwoord dat mijn achtergrond niet matcht met hetgeen wat zij voor ogen hebben. Als je dan doorvraagt, dan weten ze niet precies wat voor achtergrond ze wel willen, maar men wil gewoon dat je al jaren ervaring hebt in de arbeidsbemiddeling. De vacatureomschrijving maakt hier geen melding van, alleen enkele jaren commerciële ervaring is een pre. Ze hebben verder geen tijd voor een gesprek en baseren hun keuze puur op hun eerste indruk.
Ik moet wel aangeven dat ik 1 uitzondering hierop heb gehad: mijn brief en CV waren zodanig interessant dat ik door de regiomanager werd uitgenodigd voor een gesprek. Dat gesprek was erg constructief en hij gaf toen aan dat hij mij graag in de organisatie wilde hebben - alleen het salaris zou een breekpunt kunnen zijn (hij moet nl. de CAO volgen, en qua schalen is de ervaring doorslaggevend). Ik ben laag in de schaal gaan zitten die op mij van toepassing zou zijn; en dat heb ik hem doorgemaild zoals afgesproken (en heb de leesbevestiging van hem ontvangen). Ik probeer hem nu al de gehele week te bereiken, zowel op alledrie de kantoren als op zijn mobiel krijg ik geen gehoor. Medewerkers krijg ik wel aan de lijn, maar ik krijg steeds te horen dat hij in gesprek is - of buiten de deur is. Een medewerker gaf aan dat ondanks dat het erg druk was, de regiomanager gewoon mij even moet bellen en dat het niet netjes dat hij dat niet doet. Inhoudelijk wist hij natuurlijk niets. Op emails krijg ik ook geen reactie. Meestal geen goed teken. Hier zakt mijn broek dus vanaf.
Wat voor gevolgen?quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 16:13 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat voor gevolgen heeft het als je die een van die 2 projecten aanpakt?
Als het helemaal staat en begonnen is, meld ik dat hier ook.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 15:19 schreef MarjoleinA het volgende:
@ Five_Horizons, wat voor bedrijf ga je beginnen?
Mijn god zeg, het lijkt wel alsof je zelf voor CEO baan solliciteert. Is het een mkb bedrijf? Die zijn altijd vrij arrogant volgens mij.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 16:29 schreef Rooligan het volgende:
We eindigen vandaag gelukkig wel met goed nieuws:
Het W&S bureau wat eerder deze week meldde dat ik het derde gesprek in mocht, heeft nu het gesprek bevestigd voor a.s. dinsdag. Gesprek is met de CEO en zou maximaal een half uur duren. De CEO is blijkbaar een druk bezette man met de instelling: "niet lullen, maar doen." Hij beschikt over een flinke dosis mensenkennis, is erg actief en zet zich 200% in voor zijn bedrijf. We gaan ons maandag maar goed voorbereiden.
Ik heb nog even gevraagd naar mijn concurrentie: er zijn nog twee andere kandidaten uitgenodigd voor een gesprek met de CEO. Eentje daarvan had zelf direct bij het bedrijf gesolliciteerd en mijn contactpersoon wist over hem niets te vertellen. De ander komt van hetzelfde W&S bureau af; en heeft veel technische kennis op hun vakgebied. Echter deze man heeft nauwelijks ervaring met klantencontact en heeft luttele commerciële kennis - een echte techneut. Mijn contactpersoon gaf aan dat hij mijn kansen hoger inschat, vanwege mijn commerciële ervaring en de rol die ik voorheen gespeeld heb bij projecten bij mijn vorige werkgevers. Het bedrijf had nogmaals aangegeven dat ze zoeken naar een goede evenwichtige combinatie van techniek en commercie; en deze persoon moet ook nog eens intern en extern communicatief stevig in zijn schoenen staan. Deze baan is mij bijna op het lijf geschreven!
Maar goed, we zijn er nog niet.... er is nog een hele belangrijke horde te nemen.
Dan zorgt de overheid er wel voor als het zo door gaat je tussen zes planken of in een potje komt te zitten!quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 14:37 schreef DennisMoore het volgende:
Misschien wel een interessante vraag:
Wat zou je doen als je wist dat je nóóit meer een baan zou krijgen en ook een evt. uitkering stopgezet zou worden?
Dan zou ik mijn huis verkopen en in een caravan gaan wonen op een goedkope locatie. Daarnaast zou ik vrijwilligerswerk gaan doen bij een daklozentoestand, en hopen dat ik daar in ieder geval gratis maaltijden zou kunnen krijgen.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 14:37 schreef DennisMoore het volgende:
Misschien wel een interessante vraag:
Wat zou je doen als je wist dat je nóóit meer een baan zou krijgen en ook een evt. uitkering stopgezet zou worden?
En gaat ie het eerste half jaar nog 'iets nuttigs' doen behalve zoeken naar banen binnen zijn vakgebied?quote:Op zaterdag 17 oktober 2009 09:11 schreef Tezz het volgende:
Hij zit nu dus thuis (pas twee weken). Het internet heeft ie inmiddels bijna uitgelezen en de moed begint hem een beetje in de schoenen te zakken. Hij wil heel graag werken en baalt gruwelijk dat er gewoon niets is.
Doen wat ik nu ook doe: zo weinig mogelijk uitgeven en mezelf in leven houden met online verkopen... Maar ik hoop liever dat ik wel een baan ga vinden, al dan niet in Nederlandquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 14:37 schreef DennisMoore het volgende:
Misschien wel een interessante vraag:
Wat zou je doen als je wist dat je nóóit meer een baan zou krijgen en ook een evt. uitkering stopgezet zou worden?
Ja hoor, ben maar niet bang. Hij neemt alle banen aan en is flink aan het zoeken naar eventuele omscholingsmogelijkheden. Het punt is alleen dat ie opgeleid is op vmbo niveau en wanneer je vanuit dat oogpunt zoekt naar werk kan ie never-nooit het salaris verdienen wat ie in zijn eigen branche kan verdienen. In de praktijk betekent dit dat ie straks vermoedelijk salaris gaat krijgen ver onder het bedrag wat ie nu als uitkering krijgt.quote:Op zaterdag 17 oktober 2009 09:36 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
En gaat ie het eerste half jaar nog 'iets nuttigs' doen behalve zoeken naar banen binnen zijn vakgebied?
Cursus oid?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |