En dat weet jij omdat?quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:46 schreef 700MB het volgende:
Dat komt door een risicoinschatting. Als ze het niet blokkeren kunnen ze nog veel meer gedoe krijgen. Dan hebben ze liever een boze klant die onterecht afgesloten is.
Nou hilarisch zeg.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 07:37 schreef willempjewever het volgende:
[..]
![]()
Ik snap alle moeite voor haar ook niet, heerlijk topic trouwens, lig helemaal krom om 07:30 in de ochtend
Ervaring.quote:
TS zei, dat 6 providers een melding bij haar naam hadden gezet, en dat 1 provider (Vodafone) daartoe niet bereid was. De abonnementen werden iig niet meteen geblokkeerd. Dat zou ook niet mogen, want dan kun je met een leuk verhaal het abonnement van wie dan ook zomaar laten blokkeren.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:46 schreef 700MB het volgende:
In dit geval heeft TS gebeld en niet de dame in kwestie dus ik denk inderdaad niet dat ze afgesloten zijn. maar het is zeker wel mogelijk.
Zie bovenstaande link naar uitspraak in vergelijkbare rechtszaak. Daar staat namelijk dat jij dan opdraait voor de kosten die er met het toestel gemaakt worden tot het moment dat je de provider ingelicht hebt.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:42 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dan doe ik liever aangifte eigenlijk...
Dat kan ook wel.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:49 schreef Banjerkanjer het volgende:
Dat zou ook niet mogen, want dan kun je met een leuk verhaal het abonnement van wie dan ook zomaar laten blokkeren.
Oh, okee. Je had het over mobieltjes, maar goed, misverstandje.... Maar het verhandelen van abonnementen van een ander die onder dwang zijn afgesloten is volgens mij heling. (Ik kan er natuurlijk naast zitten...)quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:44 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ohw, dan bedoelden we toch hetzelfdeDegene die gebruik maakt van het abonnement, is niet de oplichter zelf maar een klant van die oplichter. De abonnementen worden niet voor eigen gebruik van die mannen afgesloten, maar om te verhandelen.
Dat ze weten wie het zijn wil niet zeggen dat ze ze ook zomaar kunnen vinden.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:52 schreef Snapcount2 het volgende:
En via de klant zou je weer bij de oplichter moeten kunnen komen.
Het mobieltje is toch ook het enige traceerbare? Het abonnement staat immers gewoon op naam van het slachtoffer, die hoef je niet te traceren immers. En ja, je hebt gelijk, de aanschaf van zo'n mobieltje is ook strafbaar, maar daarmee ben je nog niet bij de kern van het probleem.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:52 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Oh, okee. Je had het over mobieltjes, maar goed, misverstandje.... Maar het verhandelen van abonnementen van een ander die onder dwang zijn afgesloten is volgens mij heling. (Ik kan er natuurlijk naast zitten...)
En via de klant zou je weer bij de oplichter moeten kunnen komen.
Nope, maar je moet een aardig lijstje samen kunnen stellen met namen. Die kun je sowieso laten circuleren bij mobiele telefoonaanbieders, banken, verzekeraars, het BKR enz, zodat ze daar nooit meer terecht kunnen. Overal foto's ophangen van deze mensen met daaronder een lijstje van wan- en misdaden.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:53 schreef 700MB het volgende:
[..]
Dat ze weten wie het zijn wil niet zeggen dat ze ze ook zomaar kunnen vinden.
Wat is het alternatief? Perse bij een winkel langs moeten komen met ID voordat hij geblokkeerd kan worden zodat het absoluut zeker is dat het de juiste persoon is? Wie draait er dan voor die kosten op die in de tussentijd gemaakt worden van bijvoorbeeld zaterdagavond tot en met maandagochtend? Dat zal de provider zijn aangezien zij geen mogelijkheid bieden om het eerder/makkelijker te regelen. Daar hebben ze ook geen zin in. Dus dan maar die gok nemen.quote:
Dat heeft geen zin, de abonnementen (en ook leningen) staan immers niet op hun naam.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:57 schreef Snapcount2 het volgende:
Nope, maar je moet een aardig lijstje samen kunnen stellen met namen. Die kun je sowieso laten circuleren bij mobiele telefoonaanbieders, banken, verzekeraars, het BKR enz, zodat ze daar nooit meer terecht kunnen.
Denk je echt dat dat soort mensen zonder bankrekening en/of verzekering kunnen?quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:59 schreef 700MB het volgende:
[..]
Dat heeft geen zin, de abonnementen (en ook leningen) staan immers niet op hun naam.
In ons geval lukte dat iig nietquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:58 schreef 700MB het volgende:
[..]
Wat is het alternatief? Perse bij een winkel langs moeten komen met ID voordat hij geblokkeerd kan worden zodat het absoluut zeker is dat het de juiste persoon is? Wie draait er dan voor die kosten op die in de tussentijd gemaakt worden van bijvoorbeeld zaterdagavond tot en met maandagochtend? Dat zal de provider zijn aangezien zij geen mogelijkheid bieden om het eerder/makkelijker te regelen. Daar hebben ze ook geen zin in. Dus dan maar die gok nemen.
Er zijn 2 dingen 'traceerbaar'. Het IMEI nummer van de telefoon, en het simkaartnummer van de gebruikte simkaart (het telefoonnummer staat daar verder niet op). Het IMEI nummer is te veranderen, dus daar heb je niet perse iets aan, de simkaart zelf kan ook in een andere telefoon zitten. De 'koper' van het abonnement KAN ook strafbaar zijn, maar het is ook niet ongebruikelijk dat ALS die abonnementen al worden doorverkocht (cashen met buitenlandse betaalnummers is lucratiever) de koper ook opgelicht is.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:55 schreef Banjerkanjer het volgende:
Het mobieltje is toch ook het enige traceerbare?
De slachtoffers kennen de werkelijke namen van die lui doorgaans ook niet, ze laten zich allemaal bij een nickname noemen, zoals Iceman etc.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:01 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Denk je echt dat dat soort mensen zonder bankrekening en/of verzekering kunnen?
Ze doen niet zonder, maar het kan prima. Het is niet zo dat ze een bankrekeningnummer nodig hebben voor hun salarisstorting of zoiets. Behalve dat kunnen ze natuurlijk ook een bankrekening of een verzekering op een andere naam nemen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:01 schreef Snapcount2 het volgende:
Denk je echt dat dat soort mensen zonder bankrekening en/of verzekering kunnen?
Ohw maar dat bedoelde ik niet hoor, ik bedoelde het signaal wat iedere mobiel met regelmaat uitzendt en wat getraceerd kan worden. Ook als de telefoon uit staat (!). Maar niet als de simcard is verwijderd.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:03 schreef 700MB het volgende:
[..]
Er zijn 2 dingen 'traceerbaar'. Het IMEI nummer van de telefoon, en het simkaartnummer van de gebruikte simkaart (het telefoonnummer staat daar verder niet op). Het IMEI nummer is te veranderen, dus daar heb je niet perse iets aan, de simkaart zelf kan ook in een andere telefoon zitten. De 'koper' van het abonnement KAN ook strafbaar zijn, maar het is ook niet ongebruikelijk dat ALS die abonnementen al worden doorverkocht (cashen met buitenlandse betaalnummers is lucratiever) de koper ook opgelicht is.
Je riep zelf dat die personen bekend zijn bij de politie. Dan moet dat dus gewoon een kwestie zijn van fotootjes kijken of een leuke line-up maken van alle usual suspects?quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:03 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
De slachtoffers kennen de werkelijke namen van die lui doorgaans ook niet, ze laten zich allemaal bij een nickname noemen, zoals Iceman etc.
De werkelijke namen zijn lang niet altijd bekend, de nicknames wel. Nogmaals, die gasten rouleren continue. Ze blijven zelden langer dan 1 maand in dezelfde plaats actief.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:06 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Je riep zelf dat die personen bekend zijn bij de politie. Dan moet dat dus gewoon een kwestie zijn van fotootjes kijken of een leuke line-up maken van alle usual suspects?
Die identificatie is te veranderen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:05 schreef Banjerkanjer het volgende:
Ohw maar dat bedoelde ik niet hoor, ik bedoelde het signaal wat iedere mobiel met regelmaat uitzendt en wat getraceerd kan worden. Ook als de telefoon uit staat (!). Maar niet als de simcard is verwijderd.
Ja, maar als er aangegeven wordt dat het abonnement onder dwang is afgesloten, dan kun je dat abonnement toch volgen?quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:55 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Het mobieltje is toch ook het enige traceerbare? Het abonnement staat immers gewoon op naam van het slachtoffer.
Hoe moeilijk moet het zijn om nicknames aan echte namen te koppelen? Volgens mij hebben we gewoon een wet in Nederland waarin staat dat je ten alle tijde moet kunnen legitimeren.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:07 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
De werkelijke namen zijn lang niet altijd bekend, de nicknames wel. Nogmaals, die gasten rouleren continue. Ze blijven zelden langer dan 1 maand in dezelfde plaats actief.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |