Heel gewoon hoor. Collega zijn vrouw had een gitaar/liedje zelf geschreven/gezongen op haar site geplaatst.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:25 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Hoe de fack kan dat een boete opleveren???____!
Als je het liedje in een film wilt gebruiken kost het tienduizenden dollars.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:52 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Valt mee. Het liedje is uit 1890, de eerste Happy Birthday-tekst op die melodie is al van voor 1912. Het is sowieso een dubieus geval, want die eerste teksten hadden niet eens copyright. Pas in 1935 heeft iemand er copyright onder gezet, en sindsdien heeft die partij copyright op dat liedje. Happy Birthday is dus juist een mooi voorbeeld van wat er zoal niet klopt aan de huidige copyright-wetgeving.
Het liedje was bij mijn weten al lang publiek gemeengoed voor de rechten werden gekocht, maar kan me vergissen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:15 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Van Warner. En zo gek is dat toch niet? Zo oud is dat liedje niet hoor.
Wat ik begrepen heb worden er nu twijfels gezet bij Buma / Stemra, ook vanuit de regering.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 10:51 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Heel gewoon hoor. Collega zijn vrouw had een gitaar/liedje zelf geschreven/gezongen op haar site geplaatst.
Dreigbrief van BUMA hè. Me sommaties van 10.000.
Heb je nog niet door dat we in een fout land leven!!?
Neehee, dat mag ook niet. Als jij een liedje van iemand anders zingt, dan moet je daar voor betalen. Moeten koren ook, dus jij ook. Tenzij je dit op een geluiddichte wc doet, zodat je geen publiek hebt.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:56 schreef zhe-devilll het volgende:
Nou dat wordt weer zelf zinguh zucht
Ook raar, want volgens mij is het zingen van andermans liedjes iets compleet anders dan het luisteren naar een opname.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:35 schreef Gia het volgende:
[..]
Neehee, dat mag ook niet. Als jij een liedje van iemand anders zingt, dan moet je daar voor betalen. Moeten koren ook, dus jij ook. Tenzij je dit op een geluiddichte wc doet, zodat je geen publiek hebt.
Oke, maar we krijgen wel éénzijdig bericht geving. Eerst was er helemaal niets te melden. Toen was het Irak dit Irak dat. Land gewoon kapot gemaakt. En is op eens Iran aan de beurt. Opeens is de draaimolen gericht op Iran.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:27 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Wat ik begrepen heb worden er nu twijfels gezet bij Buma / Stemra, ook vanuit de regering.
En nee, we leven niet in een fout land, dat valt nog alleszins mee. Ga maar in Iran wonen en zeg dan eens dat je homo bent, kijken welk land fouter is
Dude, we hebben het over muziekrechtquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:39 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Oke, maar we krijgen wel éénzijdig bericht geving. Eerst was er helemaal niets te melden. Toen was het Irak dit Irak dat. Land gewoon kapot gemaakt. En is op eens Iran aan de beurt. Opeens is de draaimolen gericht op Iran.
Na Iran gaan we Venezuela krijgen. Langzamerhand sijpelt er al wat shit door. Broer van de vriendin van mijn broertje is gaan wonen in Venezuala, Maar is nu hard bezig om terug naar NL te komen (met vrouwlief) omdat Amerika stierlijk vervelend begint te doen.
Is het het niet dat frappant dat Irak, Iran, Venezuela en NKorea de enige landen zijn die niét aangesloten zijn bij het IMF, wereldbank en andere fascistische instituten?!! Dat wij als westeling daar opeens rottig nieuws over lezen.
Tolerantie naar homos begint ook hier in NL vervelend te worden.
Tot dat je grof geld gaat verdienen. Dan heb je je ziel verkocht....quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:44 schreef Toffe_Ellende het volgende:
ben eigenlijk wel benieuwd wat voor een mensen voor deze enge organisatie werken. Volgens mij zijn ze nauwelijks mensen. Iemand met een ziel zou daar nooit kunnen werken.
Dan liever bij DSB dan bij Buma/stemra!quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:45 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Tot dat je grof geld gaat verdienen. Dan heb je je ziel verkocht....
Beiden liever niet, ik verdien mijn geld liever eerlijkquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:48 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Dan liever bij DSB dan bij Buma/stemra!
Nee, maar stel dat iemand jou onder schot houdt.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:49 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Beiden liever niet, ik verdien mijn geld liever eerlijk
Ach welnee, hoeveel mensen zou je dan wel niet onder schot moeten blijven houden...veel te ingewikkeldquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:50 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Nee, maar stel dat iemand jou onder schot houdt.
Ook op de tekst van een lied zit auteursrecht. Andermans muziek nazingen voor publiek - commercieel of niet - is daarmee in beginsel niet toegestaan.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:37 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Ook raar, want volgens mij is het zingen van andermans liedjes iets compleet anders dan het luisteren naar een opname.
Ik weet niet beter dan dat andermans muziek zingen (voor niet commerciele doeleinden) gewoon is toegestaan.
onderschot kan ook een slippertje, een dubieuze declaratie of andere dingetje zijn he?quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:53 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Ach welnee, hoeveel mensen zou je dan wel niet onder schot moeten blijven houden...veel te ingewikkeld
Nee, als koor moet je hiervoor betalen. Ook als je aan optredens niets verdient, maar er alleen maar geld bij moet.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:37 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Ook raar, want volgens mij is het zingen van andermans liedjes iets compleet anders dan het luisteren naar een opname.
Ik weet niet beter dan dat andermans muziek zingen (voor niet commerciele doeleinden) gewoon is toegestaan.
Dat is ook zo bij Happy Birthdayquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:54 schreef Igen het volgende:
[..]
Ook op de tekst van een lied zit auteursrecht. Andermans muziek nazingen voor publiek - commercieel of niet - is daarmee in beginsel niet toegestaan.
Onzin. In huiselijke kring mag je doen wat je wilt.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 10:44 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Je moet ook strikt genomen melden als je met 10 (12?) man een film gaat kijken thuis.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |