Ja. De CDU verliest een klein beetje, de SPD verliest heel veel. Het verschil tussen de grootste 2 partijen is nog nooit zo groot geweest.quote:Op zondag 27 september 2009 21:55 schreef Klopkoek het volgende:
Is er een verklaring voor dat record?
Ze kunnen zowel een stem uitbrengen op een lijst als op een persoon.... Een landelijke lijst en een plaatselijke kandidaat die in het parlement komt te zitten.quote:Op zondag 27 september 2009 22:01 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Zou iemand die overhangmandaten even kort kunnen uitleggen, want ik volg het niet helemaal..
Waar zie jij deze uitslagen?quote:Op zondag 27 september 2009 22:04 schreef freako het volgende:
[..]
Ja. De CDU verliest een klein beetje, de SPD verliest heel veel. Het verschil tussen de grootste 2 partijen is nog nooit zo groot geweest.
Veel kiesdistricten waar in 2005 een SPD-kandidaat het Direktmandat kreeg, vallen nu aan de CDU toe, omdat ze veruit de grootste partij geworden zijn. Hierdoor krijgt de CDU in sommige deelstaten meer Direktmandaten, dan waar ze recht op zouden hebben (via de lijststemmen, die de uiteindelijke zetelverdeling bepaalt).
Is er zoveel steun uit die hoek voor de geradicaliseerde FDP?quote:Op zondag 27 september 2009 22:06 schreef Reya het volgende:
Daarnaast krijgen CDU en CSU veel Erststimmen van kiezers die vervolgens hun Zweitstimmen aan de FDP vergeven.
Wat een onnodige haat tegenover de FDP. Zij zijn misschien economisch rechts, maar tenminste liberaal. Altijd nog 10x beter dan wat we in Nederland aan "liberale" partijen zoals VVD hebben.quote:Op zondag 27 september 2009 22:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Is er zoveel steun uit die hoek voor de geradicaliseerde FDP?
En zeg, woon je nu echt in Duitsland?
Dus is de haat niet onnodig want ze zijn, gegeven de Duitse situatie, nog een stuk extremer dan de VVD. En wat versta je onder 'liberaal'? Het afschaffen van de vermogensbelasting, waar zij verantwoordelijk voor waren? Dat kun je ook als zeer onliberaal kenmerken.quote:Op zondag 27 september 2009 22:12 schreef Igen het volgende:
[..]
Wat een onnodige haat tegenover de FDP. Zij zijn misschien economisch rechts, maar tenminste liberaal. Altijd nog 10x beter dan wat we in Nederland aan "liberale" partijen zoals VVD hebben.
Er is misschien geen directe vermogensbelasting, maar je betaalt gewoon inkomstenbelasting over verkregen rente op spaartegoeden etc. hoor. Daarmee is de situatie nauwelijks anders dan in Nederland, men neemt alleen het daadwerkelijk ipv. het fictief rendement.quote:Op zondag 27 september 2009 22:20 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dus is de haat niet onnodig want ze zijn, gegeven de Duitse situatie, nog een stuk extremer dan de VVD. En wat versta je onder 'liberaal'? Het afschaffen van de vermogensbelasting, waar zij verantwoordelijk voor waren? Dat kun je ook als zeer onliberaal kenmerken.
+1quote:Op zondag 27 september 2009 23:01 schreef DrWolffenstein het volgende:
Een stap in de goede richting wat betreft de vernietiging van Europese sociaal democratie. [ afbeelding ]
Ja, daar hoef je geen helderziende voor te zijn. De PvdA stond op 60 zetels in de peilingen in maart 2006.quote:Op zondag 27 september 2009 23:07 schreef Jurgen21 het volgende:
De PvdA volgt bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2010
We hébben in Nederland al een centrumrechtse regering.quote:Op zondag 27 september 2009 22:49 schreef Jurgen21 het volgende:
Oja, Klopkoek:
München: alles naar de CSU![]()
Prima nieuwe centrum-rechtse regering bij onze oosterburen. Nu in Nederland nog eenzelfde scenario
Is CU (economisch) rechts te noemen? En PvdA zou ik ook nog steeds centrum-links te noemen.quote:Op zondag 27 september 2009 23:20 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
We hébben in Nederland al een centrumrechtse regering.
Onzin natuurlijk...quote:Op zondag 27 september 2009 23:01 schreef DrWolffenstein het volgende:
Een stap in de goede richting wat betreft de vernietiging van Europese sociaal democratie. [ afbeelding ]
De richting van de afzonderlijke partijen is van ondergeschikte betekenis in een coalitie. In het regeerakkoord is het een kwestie van geven en nemen, en met de standvastigheid en zetelovermacht van het CDA is er vooral door links gegeven en door rechts genomen. Balkenende-IV is daardoor centrumrechts, hooguit centrum. Een linksere beschrijving lijkt me niet bij dit kabinet te passen.quote:Op zondag 27 september 2009 23:35 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Is CU (economisch) rechts te noemen? En PvdA zou ik ook nog steeds centrum-links te noemen.
Hij heeft verloren.quote:Op zondag 27 september 2009 22:31 schreef freako het volgende:
Nog geen nieuws over het kiesdistrict Anhalt in Saksen-Anhalt, waar de vml. Nederlander Kees de Vries de CDU-kandidaat is.
Toch wel apart dat CDU/CSU 1,5% stemmen verliest maar wel meer zetels krijgtquote:Op zondag 27 september 2009 22:00 schreef freako het volgende:
Laatste ARD-prognose, 20:54
CDU/CSU 33,7% (-1,5%)
SPD 23,1% (-11,1%)
FDP 14,6% (+4,8%)
Linke 12,0% (+3,3%)
Grüne 10,6% (+2,5%)
Piraten 1,9% (+1,9%)
Overig 4,1% (+0,2%)
Zetels
CDU/CSU 237 (+11)
SPD 147 (-75)
FDP 93 (+32)
Linke 76 (+22)
Grüne 67 (+16)
Overige 0 (0)
Totaal 620 (+6)
CU is een van de meest rechtse partijen in Nederland.quote:Op zondag 27 september 2009 23:35 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Is CU (economisch) rechts te noemen? En PvdA zou ik ook nog steeds centrum-links te noemen.
Ja, dat komt dus door die overhangmandaten. De SPD doet het zo beroerd, dat de CDU meer kiesdistricten wint dan ze eigenlijk gezien de stemverhoudingen recht op zouden hebben.quote:Op maandag 28 september 2009 00:50 schreef du_ke het volgende:
[..]
Toch wel apart dat CDU/CSU 1,5% stemmen verliest maar wel meer zetels krijgt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |