Ja, vertel mij wat. Maar die domme zelfingenomen trol caprica hierboven denkt dat ze het allemaal weet en dat woningbouwcorporaties helemaal rijk gesubsidieerd worden. In werkelijkheid is zijzelf degene die helemaal rijk gesubsidieerd wordt met d'r koophuis.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 18:06 schreef henkway het volgende:
[..]
er gaan helemaal geen subsidies naar woningbouwverenigingen, die hebben nooit subsidie gehad , sterker nog die zijn gigantisch rijk, de huursubsidie gaat naar de bewoners
De gemiddelde huurwoning is door de woningbouwverenigingen in 1960 voor 12.000 gulden gebouwd en wordt nu verkocht voor 140.000 euroquote:Op donderdag 27 augustus 2009 18:09 schreef bwgrainer het volgende:
[..]
Ja, vertel mij wat. Maar die domme zelfingenomen trol caprica hierboven denkt dat ze het allemaal weet en dat woningbouwcorporaties helemaal rijk gesubsidieerd worden. In werkelijkheid is zijzelf degene die helemaal rijk gesubsidieerd wordt met d'r koophuis.
Die lui aan de top van de woningbouwcorporaties zijn inderdaad crimineel tuig. Maar dat geldt voor al die lui aan de top.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 18:20 schreef henkway het volgende:
[..]
De gemiddelde huurwoning is door de woningbouwverenigingen in 1960 voor 12.000 gulden gebouwd en wordt nu verkocht voor 140.000 euro
En dan nog loopt Mw Dekker van de VVD te klagen dat ze hier belasting over moeten betalen
en die woningbouwverenigingen maar boten en oude kantoren kopen van hun vastgoedvrienden voor twee keer de werkelijke waarde
nee dat staat je niet bijquote:Op donderdag 27 augustus 2009 18:44 schreef Fastmatti het volgende:
Werd de huurmarkt niet met 20 miljard per jaar gesubsidieerd via de woningcorporaties? Zoiets staat me bij en dit is dus zonder huursubsidies dus.
De overheid heeft helemaal geen recht op het vermogen van de corporaties. Dat vermogen is door de huurders bij elkaar gebracht, niet door de overheid.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 18:47 schreef henkway het volgende:
Het zou goed zijn als de overheid het vermogen van de corporaties gebruikt voor aflossing van de staatsschuld
Waarbij de overheid miljarden aan huursubsidie geeft. Alles wijst dus op een compleet verziekte woningmarkt en het wordt alleen maar erger.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 19:43 schreef bwgrainer het volgende:
[..]
De overheid heeft helemaal geen recht op het vermogen van de corporaties. Dat vermogen is door de huurders bij elkaar gebracht, niet door de overheid.
Het is publiek vermogen, net als de staatsschuld een publieke schuld isquote:Op donderdag 27 augustus 2009 19:43 schreef bwgrainer het volgende:
[..]
De overheid heeft helemaal geen recht op het vermogen van de corporaties. Dat vermogen is door de huurders bij elkaar gebracht, niet door de overheid.
Miljarden aan huursubsidie, misschien. Maar een schijntje vergeleken bij de koopsubsidie die de overheid uitdeelt in de vorm van HRA. Zie het eerder geposte plaatje.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 19:55 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Waarbij de overheid miljarden aan huursubsidie geeft. Alles wijst dus op een compleet verziekte woningmarkt en het wordt alleen maar erger.
De woningbouwcorporaties lopen net zo goed dat risico op hun woningen. Als de woningmarkt in elkaar stort en overwaardes verdampen, verdampt het vermogen van de woningbouwcorporaties net zo hard mee.quote:Ik snap trouwens niet waarom je de overwaarde op huizen erbij haalt. Daar lopen mensen toch zelf ook het risico voor?
Hoe kom je erbij dat dat "publiek vermogen" is? Waar haal je dat vandaan?quote:Op donderdag 27 augustus 2009 19:56 schreef henkway het volgende:
[..]
Het is publiek vermogen, net als de staatsschuld een publieke schuld is
Nee, het is publiek vermogen voor de bouw van woningwetwoningen dat gerealiseerd is door goedkope leningen via de overheid en goedkope grondlocaties via de overheid.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 20:09 schreef bwgrainer het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat dat "publiek vermogen" is? Waar haal je dat vandaan?
Het vermogen van de woningbouwcorporaties is precies dąt: vermogen van de woningbouwcorporaties. Wettelijk gezien heeft de overheid wel het e.e.a. over te zeggen hoe dat vermogen wordt aangewend, namelijk voor de bouw en het onderhoud van betaalbare huurwoningen en de opbouw van wijken, al is die wet op dat vlak de laatste jaren nogal eens aan de laars gelapt. Maar het gebruiken als aflossing van de staatsschuld is voor die wet geen optie.
Ja, maar die directe link met de gemeente bestaat al lang niet meer. Dat is die verzelfstandiging (ook wel privatisering genoemd) van de woningbouwcorporaties, waar men het zo vaak over heeft. Maar als ik het goed begrijp zeg jij dus dat als een gemeenteambtenaar voor z'n tiende bijbaantje in het bestuur van de één of andere stichting gaat zitten, het vermogen van die stichting ineens "publiek vermogen" is?quote:Op donderdag 27 augustus 2009 20:15 schreef henkway het volgende:
[..]
Nee, het is publiek vermogen voor de bouw van woningwetwoningen dat gerealiseerd is door goedkope leningen via de overheid en goedkope grondlocaties via de overheid.
De woningbouwverenigingen zijn vaak opgericht door lokale gemeentes met een gemeenteklerk in het bestuur
het vermogen is dus van het publiek
Kijk het is geen vermogen van een bepaald persoon of BVquote:Op donderdag 27 augustus 2009 20:44 schreef bwgrainer het volgende:
[..]
Ja, maar die directe link met de gemeente bestaat al lang niet meer. Dat is die verzelfstandiging (ook wel privatisering genoemd) van de woningbouwcorporaties, waar men het zo vaak over heeft. Maar als ik het goed begrijp zeg jij dus dat als een gemeenteambtenaar voor z'n tiende bijbaantje in het bestuur van de één of andere stichting gaat zitten, het vermogen van die stichting ineens "publiek vermogen" is?
Sorry, henkway, je hebt heus wel een punt dat het geld door een gemeenschap (namelijk de gemeenschap van huurders) is opgebouwd en voor een maatschappelijke zaak moet worden aangewend (namelijk voorzien in betaalbare woonruimte voor sloebers), maar dat het "publiek vermogen" zou zijn is imho echt grote kolder.
Nee, het is het vermogen van de betreffende stichting of corporatie.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 20:55 schreef henkway het volgende:
[..]
Kijk het is geen vermogen van een bepaald persoon of BV
Ja, maar dat wil nog niet zeggen dat die minister beschikt over het vermogen van de woningcorporaties. Hij toetst alleen de uitgaven die die corporaties doen aan de wet. Of tenminste, dat zou hij moeten doen, maar dat is hij de afgelopen jaren stiekem een beetje vergeten.quote:En deze minister gaat over de bestedingen en geeft akkoord aan investeringen van de woningbouwverenigingen
En deze minister gaat over de staatsschuld
Ja, dat zou je kunnen doen. Maar dan heb je het dus wel over onteigening. Wat ik hierboven al zei. En als je daarmee gaat beginnen...quote:Tja de overheid zit er zo ontiegelijk dik in dat je niet kunt zeggen dat het privekapitaal is
Dus ik zou zeggen zet het dan samen op de staatsbalans
Maar reken er maar op dat de overheid de teugels zeer fors gaat aanhalen, want het is wel een enorme bak met geld zonder eigenaar, die daar heel langzaam naar de criminele hoek drijftquote:Op donderdag 27 augustus 2009 21:22 schreef bwgrainer het volgende:
Ja, maar dat wil nog niet zeggen dat die minister beschikt over het vermogen van de woningcorporaties. Hij toetst alleen de uitgaven die die corporaties doen aan de wet. Of tenminste, dat zou hij moeten doen, maar dat is hij de afgelopen jaren stiekem een beetje vergeten.
Ik mag hopen van wel ja, dat men de teugels eindelijk eens gaat aantrekken. Want wat er de afgelopen jaren met dat geld is gebeurd valt gewoon onder witteboordencriminaliteit. Je hoort er weleens wat over (bijvoorbeeld Rochdale), maar eigenlijk nog te weinig, gezien de omvang van deze praktijken.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 21:25 schreef henkway het volgende:
[..]
Maar reken er maar op dat de overheid de teugels zeer fors gaat aanhalen, want het is wel een enorme bak met geld zonder eigenaar die daar langzaam naar de criminele hoek drijft
Wat is er mis met gewoon goed en degelijk toezicht houden op naleving van de wet? Zou dat werkelijk zo moeilijk zijn voor onze overheid?quote:En dat gaat door de nieuwe winstbelasting voor woningbouwverenigingen telkens te verhogen en ze weer binnen de invloedssfeer te brengen van het overheidstoezicht
Maar hij heeft wel gelijkquote:
Conclusie: de mens is een kuddedier.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 12:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ja helaas is 80% van de inwoners van dit land verworden tot een stel schapen die zich gek laten maken door programma's als tv makelaar, pimp youre house, en andere rotzooi programma's
Ja want hij kan inderdaad mijn personelijke situatie inschattenquote:
Die zelfde overheid heeft veel van die huizen gefinancieerd, dus ze mogen er best wat over te zeggen hebben.quote:Op donderdag 27 augustus 2009 17:09 schreef capricia het volgende:
Het is toch vreemd dat de overheid regelt dat je huur maar zoveel % mag stijgen tov de inflatie?
En het rare is dat de overheid toelaat dat het gigantische prijsverschil tussen landbouwgrond en woningbouwgrond ieder jaar in de handen van speculanten zoals Sisselaar verdwijntquote:Op donderdag 27 augustus 2009 22:35 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Die zelfde overheid heeft veel van die huizen gefinancieerd, dus ze mogen er best wat over te zeggen hebben.
Daarnaast is het diezelfde overheid die een grondpolitiek voert die de prijs van grond tot astronomische hoogten heeft opgevoerd. Pas als ze dit beleid aanpassen en voldoende bouwgrond ter beschikking stellen kan je de markt zijn werk laten doen. In de Sahara kun je ook vragen wat je wilt voor een glas water aan een dorstig persoon. Dat heet misbruik maken van de situatie. Je kan natuurlijk ook kiezen voor het wonen in een tent maar dat schijnt weer niet te mogen. Zelfs een recreatiewoning huren is al taboe en word met alle mogelijke middelen bestreden. Wie denkt onze overheid wel niet dat ze is
Tienduizenden euro's lijkt me wat weinig. Voor gewoon een rijtjeshuis is de prijs minstens 1.5 ton te hoog, minstens.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 09:14 schreef henkway het volgende:
[..]
En het rare is dat de overheid toelaat dat het gigantische prijsverschil tussen landbouwgrond en woningbouwgrond ieder jaar in de handen van speculanten zoals Sisselaar verdwijnt
Terwijl dit geld is van de overheid die aan infrastructuur besteed moet worden
http://www.nu.nl/financie(...)n-euros-te-duur.html
quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 09:37 schreef Fastmatti het volgende:
De HRA heeft zijn langste tijd trouwens gehad. Overheidstekort begint nu dusdanig uit de hand te lopen dat zelfs dit niet meer onbespreekbaar is. Ben benieuwd of ze hiervoor de werkenden compenseren of dat het bij een nieuwe nivelleringsmaatregel blijft.
Jammer genoeg dat alle maatregelen weer voor de werkenden moeten gelden. Die moeten weer bloeden voor het wanbeleid van de laatste 30 jaar.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |