Het IS de kapitaalmarktrentequote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:19 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Dus de yield van een obligatie zou eigenlijk altijd gelijk moeten zijn aan de op dat moment geldende kapitaalmarktrente (mits vrij tot stand gekomen) bij een looptijd die gelijk is aan de nog resterende looptijd van de obligatie?
Klopt ja. Toch wordt er gespaard/afgelostquote:Uiteraard. Maar ik denk dat velen het op dit moment moeilijk hebben. Ook kleine zelfstandigen en het MKB. Die zijn weliswaar niet werkloos, maar een vetpot zal het nu ook echt niet zijn. Tel dat op bij de 16,5% werkloosheid en je komt toch op een behoorlijk percentage dat momenteel niet echt ruim in de slappe was zit.
Ah, oké ik snap hem, volgens mij. Zo wordt dus de kapitaalmarktrente in de praktijk bepaald: door te kijken naar de yields op obligaties.quote:
Preciesquote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:40 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Ah, oké ik snap hem, volgens mij. Zo wordt dus de kapitaalmarktrente in de praktijk bepaald: door te kijken naar de yields op obligaties.
quote:Huffington Post - Larrry Flynt: Common Sense 2009
In America, corporations do not control the government. In America, corporations are the government.
This was never more obvious than with the Wall Street bailout, whereby the very corporations that caused the collapse of our economy were rewarded with taxpayer dollars. So arrogant, so smug were they that, without a moment's hesitation, they took our money -- yours and mine -- to pay their executives multimillion-dollar bonuses, something they continue doing to this very day.
As Thomas Jefferson famously quipped in regard to the insurrection: "A little rebellion now and then is a good thing. The tree of liberty must be refreshed from time to time with the blood of patriots and tyrants."
Perhaps it's time to consider that option once again.
I'm calling for a national strike, one designed to close the country down for a day. The intent? Real campaign-finance reform and strong restrictions on lobbying. Because nothing will change until we take corporate money out of politics. Nothing will improve until our politicians are once again answerable to their constituents, not the rich and powerful.
Let's set a date. No one goes to work. No one buys anything. And if that isn't effective -- if the politicians ignore us -- we do it again. And again. And again.
The real war is not between the left and the right. It is between the average American and the ruling class. If we come together on this single issue, everything else will resolve itself. It's time we took back our government from those who would make us their slaves.
Iemand hier die dit kan bevestigen of ontkrachten?quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 14:48 schreef JodyBernal het volgende:
/edit Overigens, wat wordt bedoeld met "it is also the risk of currency translation going 'the wrong way' to an extreme degree"? Een scherpe devaluatie van de dollar op de valutamarkt? Of snap ik het nu niet goed?
Hij bedoelt dat een waardeloos worden van de dollar in feite hetzelfde is als een default op treasuries.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:44 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Iemand hier die dit kan bevestigen of ontkrachten?
Thanx. Dat is min of meer wat ik dacht dat hij bedoelde, alleen zei de term "currency translation" me vrij weinig.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:46 schreef SeLang het volgende:
[..]
Hij bedoelt dat een waardeloos worden van de dollar in feite hetzelfde is als een default op treasuries.
Ik krijg het altijd helemaal warm van dit soort berichten. Dat lijkt me nou echt machtig om van een afstandje te observeren: de uitgeknepen Amerikaanse middenklasse die zich massaal tegen het corporate graaituig keert. Revolutie!quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:42 schreef Perrin het volgende:
Hmm, the natives are growing restless..
[..]
In dat geval zal mijn mening over het Amerikaanse volk zeker stijgen. Mits ze het wel netjes houden en geen mensen gaan vermoorden maar gewoon berechten.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:54 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Ik krijg het altijd helemaal warm van dit soort berichten. Dat lijkt me nou echt machtig om van een afstandje te observeren: de uitgeknepen Amerikaanse middenklasse die zich massaal tegen het corporate graaituig keert. Revolutie!
Met de nadruk op 'van een afstandje'..quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:54 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Ik krijg het altijd helemaal warm van dit soort berichten. Dat lijkt me nou echt machtig om van een afstandje te observeren: de uitgeknepen Amerikaanse middenklasse die zich massaal tegen het corporate graaituig keert. Revolutie!
Och, een enkel lynchpartijtje zou ik nog wel kunnen waarderen. De baas van Goldman Sachs ofzo. Of dat ze Madoff aan z'n haren uit het gevang sleuren...quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 16:01 schreef waht het volgende:
[..]
In dat geval zal mijn mening over het Amerikaanse volk zeker stijgen. Mits ze het wel netjes houden en geen mensen gaan vermoorden maar gewoon berechten.
Het lijkt haast wel of het allemaal met voorbedachte rade is gedaan: "laat die neger nu maar president worden, dan zijn we voor de komende 50 jaar van het gezeik om een zwarte president af".quote:Wel erg slecht dat dit allemaal moet gebeuren onder de eerste zwarte president. Het zit die negers ook nóóit mee...
Ik bedoel bailouts.quote:Volgens Bovenberg en Heeringa heeft de huidige financiële en economische crisis de gezondheid van de overheidsfinanciën zo extreem aangetast dat een verhoging van de AOW-leeftijd naar minimaal 68 jaar het meest voor de hand ligt.
bronquote:Waar is hier de nooduitgang?
Uitgegeven: 21 augustus 2009 08:40
Laatst gewijzigd: 21 augustus 2009 08:40
Na 15 september 2008, the night Lehman died, hebben centrale banken en overheden alles uit de kast gehaald om een financiële en economische ijstijd te voorkomen. Nu we een jaar verder zijn kunnen we stellen dat er adequaat is gereageerd.
Door Danny Geerken | Het Haags Effektenkantoor
Uiteraard zijn er schoonheidsfoutjes gemaakt maar er was zelfs in het doorgaans wat meer passieve Europa sprake van eensgezindheid en een sense of urgency om snel iets te doen. De rentetarieven werden in fors tempo verlaagd, banken konden vrijwel onbeperkt lenen en tenslotte is de geldkraan verder opengedraaid door quantitative easing toe passen.
Quantitative easing is het opkopen door centrale banken van financiële activa, zoals bedrijfs- en staatsobligaties met gecreëerd geld, met als doel de kredietverlening weer op gang te brengen. Aan dit paardenmiddel kleven een aantal risico’s. Banken kunnen ondanks de verruimde mogelijkheden terughoudend blijven in het verstrekken van kredieten waardoor het beoogde doel niet bereikt wordt. Daarnaast kan het op termijn leiden tot hyperinflatie, de nachtmerrie van iedere centrale bankier.
Vertrouwen
De grootste paniek is duidelijk voorbij is en het vertrouwen keert terug, en risico-indicatoren zoals tarieven voor interbancaire leningen en de renteopslag voor bedrijfsobligaties zijn weer op een pre Lehman niveau. Daarnaast zijn er steeds meer tekenen zijn dat ook aan deze recessie een eind gaat komen en wordt er door centrale bankiers binnenskamers nagedacht over een exit strategie om weer terug te keren naar een normaal monetair beleid.
Voor het nemen van de eerder genoemde maatregelen is moed nodig. Beetje bij beetje heeft als risico dat je te laat bent, de sluizen moeten in één keer open. Daarna kun je alleen maar afwachten en hopen dat je het goed gedaan hebt. Voor het op verschillende manieren dichtdraaien van de geldkraan is wijsheid nodig.
Te vroeg
Er zijn twee eerdere periodes in de geschiedenis geweest waar centrale bankiers voor dezelfde uitdaging stonden. De jaren dertig en Japan in de jaren 90. Beide keren is de men te vroeg geweest wat in de jaren dertig tot een depressie leidde en er in Japan zorgde voor een verloren decennium. Dit risico lopen we nu weer.
Aan de andere kant kan te laat terugdraaien leiden tot toenemende zorgen over oplopende overheidsschulden, waardoor de lange rente gaat stijgen, door het goedkope geld is de kans daarnaast groot dat ook grondstofprijzen een vlucht nemen waardoor de wereldeconomie een periode van stagflatie (lage groei hoge inflatie) terecht zou kunnen komen.
Regio's
Een complicerende factor is dat hoewel we spreken over de wereldeconomie er sprake is van grote regionale verschillen als we kijken naar economische groeipercentages en tekorten of overschotten bij de overheid. Maatregelen in de ene regio hebben echter ook consequenties in andere regio’s.
Het wekte recent verwondering dat de Engelse Centrale bank haar beleid van geldverruiming uitbreidde omdat volgens eigen zeggen de economie er nog steeds zeer slecht voor stond. In de Vs houdt men er na september voorlopig mee op. Bernanke is een groot kenner van de depressie in de jaren dertig en Japan. Laten we hopen dat hij en zijn collega’s the right thing doen.
linkje met heel veel uitleg. tis een ingewikkeld verhaal wat ik zo 1-2-3 zie, anders dan zoals hier.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 16:40 schreef pberends het volgende:
Hoe worden pensioenen in de VS eigenlijk betaald? (En dan heb ik het nog niet eens over ziektekosten).
Maar de overheid betaald niet mee?quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 16:45 schreef simmu het volgende:
[..]
linkje met heel veel uitleg. tis een ingewikkeld verhaal wat ik zo 1-2-3 zie, anders dan zoals hier.
Leuke uitspraak van Bernanke:quote:
ligt eraan of je pensioen of iets als aow bedoelt. of de overheid aan het aow (social security) idee mee betaalt is een punt van debat:quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 17:18 schreef pberends het volgende:
[..]
Maar de overheid betaald niet mee?
bronlinkjequote:Retirement, auxiliary, survivors, and disability benefits
The largest component of OASDI is the payment of retirement benefits. Throughout a worker's career, the Social Security Administration keeps track of his or her earnings. The amount of the monthly benefit to which the worker is entitled depends upon that earnings record and upon the age at which the retiree chooses to begin receiving benefits. For the entire history of Social Security, benefits have been paid almost entirely by using revenue from payroll taxes. This is why Social Security is referred to as a pay-as-you-go system. Around 2017, payroll tax revenue is projected to be insufficient to cover Social Security benefits[citation needed] and the system will begin to withdraw money from the Social Security Trust Fund. The existence and economic significance of the Social Security Trust Fund is a subject of considerable dispute because its assets are special Treasury bonds; i.e., the money in the trust fund have been loaned back to the federal government to pay for other expenses (hence it is said that the fund consists of nothing but "IOUs").
quote:Steun
Het blijkt echter dat dit voorstel niet op steun van andere onderhandelingspartijen kan rekenen. Het zou te ingewikkeld zijn, te veel ruimte laten voor sluiproutes en bovendien zouden de effecten niet goed te voorspellen zijn.
Belachelijk. Willen we eigenlijk wel vooruit in dit land???quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 07:35 schreef pberends het volgende:
http://www.nu.nl/economie(...)ek-villa-blijft.html
'Hypotheekrenteaftrek villa blijft'
[..].
'Hypotheekrenteaftrek villa blijft'quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 07:46 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Belachelijk. Willen we eigenlijk wel vooruit in dit land???
Dat was nou net het probleem van de afgelopen 10 jaar, > welvaart nog maar meer groter, duurder, etc etc en natuurlijk kon dat want geld was immers bijna gratis.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 07:46 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
Belachelijk. Willen we eigenlijk wel vooruit in dit land???
Je naait jezelf als je een huis gewoon cash koopt. Je betaalt de door HRA opgedreven bubbleprijzen terwijl je niet van de HRA profiteert. Daarnaast heb je dan je geld vastzitten in een slecht renderende asset.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 08:10 schreef pberends het volgende:
Sowieso: als ik een miljonair zou zijn zou ik een huis kopen ZONDER UBERHAUPT een hypotheek. Waarom zou je schulden aangaan als je stinkend rijk bent? Zodat je in een nog grotere villa kan wonen? Rijke mensen in Nederland zijn door en door krank.
Das waar, maar als ik geld genoeg zou hebben zou ik gewoon een (te duur) huis kopen om in te wonen en niet om te speculeren als investering.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 11:27 schreef SeLang het volgende:
[..]
Je naait jezelf als je een huis gewoon cash koopt. Je betaalt de door HRA opgedreven bubbleprijzen terwijl je niet van de HRA profiteert. Daarnaast heb je dan je geld vastzitten in een slecht renderende asset.
Sowieso extreem absurd dat men een huis ziet als een asset om mee te speculeren. In de ideale economische situatie zouden huizen juist steeds goedkoper moeten worden (omdat ze verouderen enzovoorts).quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 11:27 schreef SeLang het volgende:
[..]
Je naait jezelf als je een huis gewoon cash koopt. Je betaalt de door HRA opgedreven bubbleprijzen terwijl je niet van de HRA profiteert. Daarnaast heb je dan je geld vastzitten in een slecht renderende asset.
Als je een hypotheek kunt krijgen voor 4% en 50% daarvan af kunt trekken (echte kosten dus 2%) terwijl je op een gewone bankrekening al 3,5% krijgt, dan ben je gewoon dom bezig als je niet de maximale hypotheek afsluit.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:08 schreef pberends het volgende:
[..]
Sowieso extreem absurd dat men een huis ziet als een asset om mee te speculeren. In de ideale economische situatie zouden huizen juist steeds goedkoper moeten worden (omdat ze verouderen enzovoorts).
Dit is wel een erg rooskleurige voorstelling van zaken natuurlijk. 4% voor een hypotheek betaal je nergens meer op dit moment (behalve variabel, maar daar moet je ook maar zin in hebben), de meeste mensen trekken maar 42% af, je moet rekening houden met het eigenwoningforfait (die een negatieve invloed heeft op je aftrekpost, maar die helemaal vervalt als je geen hypotheek hebt) en 3,5% op een spaarrekening wordt ook weer steeds zeldzamer. Daar komt de 1,2% vermogensrendementsheffing ook nog eens bij. Al met al komt het eerder neer op het volgende:quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:20 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als je een hypotheek kunt krijgen voor 4% en 50% daarvan af kunt trekken (echte kosten dus 2%) terwijl je op een gewone bankrekening al 3,5% krijgt, dan ben je gewoon dom bezig als je niet de maximale hypotheek afsluit.
Van 100 naar 4; waarom had deze man niet gewoon 50 miljoen cash achter de hand?quote:In one stark example, John McAfee, an entrepreneur who founded the antivirus software company that bears his name, is now worth about $4 million, from a peak of more than $100 million. Mr. McAfee will soon auction off his last big property because he needs cash to pay his bills after having been caught off guard by the simultaneous crash in real estate and stocks.
“I had no clue,” he said, “that there would be this tandem collapse.”
Van 100 naar 4, dan moet je wel ontiegelijk leveraged zijn geweest (als je in huizen zat) en kwa aandelen een ongespreide portefeuille met baggeraandelen hebben gehad. Dit lijkt me niet representatief voor de 'super-rich' in het algemeen.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 14:38 schreef pberends het volgende:
http://finance.yahoo.com/(...)a-sobering-wall.html
Rise of the Super-Rich Hits a Sobering Wall
[..]
Van 100 naar 4; waarom had deze man niet gewoon 50 miljoen cash achter de hand?
quote:Over the last several years, Mr. McAfee began to put a large chunk of his fortune into real estate, often in remote locations. He bought the house in New Mexico as a playground for himself and fellow aerotrekkers, people who fly unlicensed, open-cockpit planes. On a 157-acre spread, he built a general store, a 35-seat movie theater and a cafe, and he bought vintage cars for his visitors to use.
He continued to invest in financial markets, sometimes borrowing money to increase the potential returns. He typically chose his investments based on suggestions from his financial advisers. One of their recommendations was to put millions of dollars into bonds tied to Lehman Brothers.
Geld lenen als je rijk bent. Fucking insane zijn die rijken. Ik zou er alles aan doen om iig een deel van m'n net worth te beschermen (al is het met 0 procent rente).quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 14:44 schreef SeLang het volgende:
[..]
Van 100 naar 4, dan moet je wel ontiegelijk leveraged zijn geweest (als je in huizen zat) en kwa aandelen een ongespreide portefeuille met baggeraandelen hebben gehad. Dit lijkt me niet representatief voor de 'super-rich' in het algemeen.
quote:In 2007, Mr. McAfee sold a 10,000-square-foot home in Colorado with a view of Pike’s Peak. He had spent $25 million to buy the property and build the house. He received $5.7 million for it.
5% is momenteel al relatief goedkoop voor 5 jaar vast, voor 10 jaar vast red je dat niet, zelfs niet met NHG. Kijk maar eens op http://www.hypotheekrente.nl/ .quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 14:31 schreef SeLang het volgende:
Het ging om een rijk iemand dus die zal wel een relatief goedkope hypotheek kunnen krijgen (weinig risico)
Dat is waar.quote:en trekt bovendien tegen de hoogste schaal af.
Uiteraard. Als je gaat beleggen kun je veel meer rendement halen dan op een spaarrekening. Maar ook veel minder. En bovendien kost (goed) beleggen (veel) tijd.quote:Evengoed zou ikzelf in dit geval nog altijd die maximale hypotheek nemen, aangezien je op een gespreide aandelen portefeuille op (zeer) lange termijn wel een 6% kunt maken boven inflatie (al zal op de huidige koersen dat rendement wat lager liggen).
Dat zie je vaak heh. Mensen denken dat ze al binnen zijn en gaan ernaar leven. Uiteindelijk valt het toch altijd tegen.quote:
http://www.spitsnieuws.nl(...)_winnen_van_2_m.htmlquote:Failliet na het winnen van 2 miljoen
De Britse Callie Rogers won op haar zestiende een bedrag van 1.9 miljoen pond in de loterij. Na zes jaar heeft ze alles uitgegeven. De Britse heeft nu drie schoonmaakbaantjes om wat geld bij te verdienen. En ze heeft het niet bepaald makkelijk gehad in haar 'rijke leventje'..
Callie woont bij haar moeder en ze is blij om arm te zijn. Nadat ze de jackpot had gewonnen, kende ze in haar leven alleen nog maar ellende.
Vier huizen
Rogers kocht vier luxe huizen voor haarzelf en haar familie, ze ging vaak op vakantie. Bovendien gaf ze haar geld uit aan dure auto's, leningen aan vrienden, feesten, merkkleding en een borstvergroting.
Zelfmoord
De tienermiljonair kreeg een stormachtige relatie met crimineel Nicky Lawson. Samen kregen ze twee kinderen. Callie probeerde zelfmoord te plegen met behulp van een overdosis medicijnen, toen ze erachter kwam dat Nicky geld van haar stal en het deed met haar jongere zusje.
Cocaïne
Twee jaar later werd haar nieuwe vriend, Ryan Thompson, opgepakt omdat hij voor cokedealertje speelde vanuit Callie's huis. Ook Callie werd daarvoor opgepakt, maar ze is later vrijgelaten. Kort voor de arrestatie zou ze haar polsen hebben doorgesneden.
"Als je zoveel geld wint op zo'n jonge leeftijd, brengt dat gewoon erg veel druk met zich mee. Het winnen van de loterij heeft mijn leven geruïneerd. Ik zou willen dat ik nooit had gewonnen. Ik kon er gewoon niet mee omgaan", vertelt de ex-tienermiljonair in Daily Mail.
oh, komop. het wicht was 16. doe dat trollen maar ff elders, hier zijn we graag wat serieuzer.quote:Op maandag 24 augustus 2009 12:43 schreef JodyBernal het volgende:
[..]
http://www.spitsnieuws.nl(...)_winnen_van_2_m.html
Wat een domme doos ben je dan. Ze had alles, had nooit meer hoeven werken als ze tenminste een beetje normaal had gedaan. En nu is ze alles kwijt en moet ze rond zien te komen van schoonmaakbaantjes.
Dat zou het probleem ook wel geweest zijn. Eigenlijk had ze het geld moeten vastzetten en pas laten vrijgeven op haar 30e.quote:Ik kon er gewoon niet mee omgaan", vertelt de ex-tienermiljonair in Daily Mail.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aXbZZWXPR5mwquote:“There are risks associated with exit strategies from the massive monetary and fiscal easing,” Roubini wrote. “Policy makers are damned if they do and damned if they don’t.”
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |