Kom net van de Rabobank vandaan en daar gooien ze een heel grote strik om hun hypotheekaanbod, dat nog ruimer ligt dan in de hoogtijdagen twee jaar terug. Zonder dekking, zonder ORV, zonder NHG. Complete onzin dus.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 18:24 schreef huizenmarkt-zeepbel.nl het volgende:
Zonder overheidsingrijpen gaan we naar de -40 ten opzichte van de top... De banken weten dit al lang....
Who cares, ze worden toch gered door de belastingbetaler. Dat is ze nu wel duidelijk gewordenquote:Op vrijdag 23 oktober 2009 18:43 schreef nostra het volgende:
[..]
Kom net van de Rabobank vandaan en daar gooien ze een heel grote strik om hun hypotheekaanbod, dat nog ruimer ligt dan in de hoogtijdagen twee jaar terug. Zonder dekking, zonder ORV, zonder NHG. Complete onzin dus.
40% van de huizen wordt als onverkoopbaar gezien. Maw hun prijs is nog veel te hoog, daar zal echt meer van de prijs af moeten dan de gemiddeld 5%.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 22:02 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Die site gaat een beetje dood. Zelfs de kritische bezoekers draaien daar nu al bij.
De -50% gaat het echt niet worden kunnen we wel zeggen een jaar verder.
We zijn al verder op weg dan de NVM roept hoor! Kijk maar eens in deze tabellen van het kadasterquote:Op vrijdag 23 oktober 2009 18:24 schreef huizenmarkt-zeepbel.nl het volgende:
[..]
Niet alleen van mij.
Tussen de 2000 en 3000 unieke bezoekers per dag. Het aantal neemt dankzij www.hypotheekleed.nl nog steeds toe.
Zonder overheidsingrijpen gaan we naar de -40 ten opzichte van de top... De banken weten dit al lang....
Pfff omdat het voor sommigen wel verschrikkelijk moeilijk is om verder dan hun neus lang is te kijken nog maar eens voor de zoveelste keer:quote:Op donderdag 22 oktober 2009 22:02 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Die site gaat een beetje dood. Zelfs de kritische bezoekers draaien daar nu al bij.
De -50% gaat het echt niet worden kunnen we wel zeggen een jaar verder.
Het gaat inderdaad om de daling in jouw regio en jouw segment en de huizen die aan jouw eisen voldoen. Wij houden zelf een lijst met huizen bij waarin wij geinteresseerd zijn, en de daling in vraagprijs alleen al is al ruim 11%. Gezien de veel sterkere onderhandelingspositie schatten we dat we sommige huizen al voor 20% minder dan 1 a 1,5 jr geleden kunnen kopenquote:Op vrijdag 23 oktober 2009 19:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
We zijn al verder op weg dan de NVM roept hoor! Kijk maar eens in deze tabellen van het kadaster
http://kadaster.nl/index_frames.html?inhoud=/nieuws-bericht.asp%3FId%3D730%26Id_Categorie%3D2&navig=/nav_serverside.html%3Fscript%3D1
Dan zie je dat de gemiddelde koopsom binnen een jaar tijd bijv in Brabant met al meer dan 10% gedaald is.
Ik vind -50% ook overdreven, alhoewel ik dat niet uitsluit.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 22:02 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Die site gaat een beetje dood. Zelfs de kritische bezoekers draaien daar nu al bij.
De -50% gaat het echt niet worden kunnen we wel zeggen een jaar verder.
Uiteraard, je denkt dat de BV Nederland wel even 40% van de hypothekenportefeuille van de Rabobank kan ophoesten?quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 19:15 schreef xenobinol het volgende:
Who cares, ze worden toch gered door de belastingbetaler. Dat is ze nu wel duidelijk geworden
Opportuun als je pas over vier jaar iets kan zeggen over de prijs.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 19:35 schreef Startertjes het volgende:
Wij houden zelf een lijst met huizen bij waarin wij geinteresseerd zijn
quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 18:43 schreef nostra het volgende:
[..]
Kom net van de Rabobank vandaan en daar gooien ze een heel grote strik om hun hypotheekaanbod, dat nog ruimer ligt dan in de hoogtijdagen twee jaar terug. Zonder dekking, zonder ORV, zonder NHG. Complete onzin dus.
Het gaat me niet om de positieve praatjes, de heren willen natuurlijk verkopen en terecht. Het gaat mij erom dat jij claimt dat de grootbanken al weten dat er 40% daling op komst is en mij toch een meer dan genereus aanbod doen. Dat spoort gewoonweg niet met elkaar.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 20:27 schreef huizenmarkt-zeepbel.nl het volgende:
Jij gelooft al die positieve praatjes?
Ik denk dat de banken heel goed weten welke risico's aan bepaalde huizen zitten. Als jij de vraagprijs biedt op een huis (krot) dat anderhalf jaar te koop staat zullen ze misschien wat minder genereus zijn.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 21:08 schreef nostra het volgende:
[..]
Het gaat me niet om de positieve praatjes, de heren willen natuurlijk verkopen en terecht. Het gaat mij erom dat jij claimt dat de grootbanken al weten dat er 40% daling op komst is en mij toch een meer dan genereus aanbod doen. Dat spoort gewoonweg niet met elkaar.
Uiteraard, daarom willen ze een taxatierapport. Logisch.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 21:28 schreef Prutzenberg het volgende:
Ik denk dat de banken heel goed weten welke risico's aan bepaalde huizen zitten. Als jij de vraagprijs biedt op een huis (krot) dat anderhalf jaar te koop staat zullen ze misschien wat minder genereus zijn.
Je bedoelt het type 'kunstenaar' met een CV in vier kleuren?quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 21:34 schreef nostra het volgende:
[..]
Uiteraard, daarom willen ze een taxatierapport. Logisch.
Maar de verhalen over cijferlijsten van je middelbare school in moeten leveren enzovoorts zijn toch ernstig overtrokken, tenzij natuurlijk de hypotheekgever al een risicovol persoon was en daar nu normaal naar gehandeld wordt.
En dat type woont over het algemeen ook in de meest sjieke wijk van de stad, God weet hoe ze het betalen.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 21:37 schreef Prutzenberg het volgende:
Je bedoelt het type 'kunstenaar' met een CV in vier kleuren?
They'll always be closing.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 21:46 schreef draaijer het volgende:
Ons droomhuis staat er nog steeds niet bij.. Dus van mij mogen er nog veel meer bijkomen
Jij woonde toch in de US? Toch weer terug of meer als belegging?quote:
Nope, werk voor een US company, maar ik woon in NL, maar we gaan waarschijnlijk in Q1 naar Sydney voor een periode van 2 - 3 jaarquote:Op vrijdag 23 oktober 2009 22:03 schreef nostra het volgende:
[..]
Jij woonde toch in de US? Toch weer terug of meer als belegging?
Bij een wat ouder complex met een slapende VVE zou ik als potentiële koper als achter mijn oren krabben.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 21:43 schreef nostra het volgende:
[..]
En dat type woont over het algemeen ook in de meest sjieke wijk van de stad, God weet hoe ze het betalen.
Neen, ik bedoelde dat er verhalen de rondte gaan dat banken nauwelijks meer financiering verstrekken en, om die financiering maar te kunnen weigeren, daar de meest (gepercipieerd) idiote voorwaarden aan hangen. Zoals de genoemde cijferlijsten van de MULO, of niet willen verstrekken aan mensen met minder dan HBO terwijl ze al 20 jaar in vaste dienst zijn en 3x meer verdienen dan de gemiddelde HBO'er, of financiering op woningen met slapende VVE's per definitie afwijzen enzovoorts.
Dat zou een logische stap zijn als diezelfde banken verwachten dat er een groot risico verbonden zit aan hun hypothecaire onderpand. Blijkbaar vinden ze dat niet. Of dat uiteindelijk terecht blijkt te zijn of niet is natuurlijk een tweede.
Heheh, good luck daarmee, klinkt erg tof.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 22:05 schreef draaijer het volgende:
Nope, werk voor een US company, maar ik woon in NL, maar we gaan waarschijnlijk in Q1 naar Sydney voor een periode van 2 - 3 jaarMaar met ABC zat je 100% raak. AIDA
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |