Een ronduit schandelijk voorstel van het CDA. Ondertussen kleden ze de hele verzorgingsstaat uit onder het mom van de eigen verantwoordelijkheid en stemmen ze in het EP voor de meest achterlijke neoliberale waanideeën maar nu willen ze wel gewoon een groep die overheidssteun niet echt nodig heeft dik gaan subsidieëren.quote:CDA wil melkheffing in supermarkten
Uitgegeven: 9 juli 2009 10:18
Laatst gewijzigd: 9 juli 2009 10:18
BRUSSEL - CDA-Europarlementariër Esther de Lange bepleit dat Nederlandse supermarkten voor elke liter melk een heffing betalen aan een fonds voor melkveehouders. Dat moet de boeren uit de financiële problemen helpen, nu de handelsprijs voor melk uitzonderlijk laag is.
De Lange wil een fonds naar Belgisch voorbeeld. Daar hebben supermarkten vorige week toegezegd 14 cent te betalen per liter consumentenmelk, wat neerkomt op 2 cent per liter geleverde melk.
''Om marktverstoring te voorkomen, zouden we zo'n regeling eigenlijk in heel Europa moeten hebben'', zei het Europarlementslid donderdag, vooruitlopend op een rapport van de Europese Commissie over de problemen in de melksector.
Schoolmelk
De CDA'ster bepleit ook dat meer kinderen schoolmelk krijgen. Dat moet de verkoop van melk bevorderen. ''Uiteraard geen volvette melk, want we willen geen overgewicht bij kinderen aanmoedigen'', aldus De Lange.
Melkveehouders protesteren al langer heftig tegen de lage handelspijzen voor melk. Recent hebben ze daarvoor nog wegen geblokkeerd in Brussel en Luxemburg.
Voor mij wel.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:05 schreef gelly het volgende:
Minder boeren -> minder aanbod -> betere prijs
Lijkt mij dan. Melk is nu niet bepaald een eerste levensbehoefte.
quote:Op donderdag 9 juli 2009 10:58 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een ronduit schandelijk voorstel van het CDA. Ondertussen kleden ze de hele verzorgingsstaat uit onder het mom van de eigen verantwoordelijkheid en stemmen ze in het EP voor de meest achterlijke neoliberale waanideeën maar nu willen ze wel gewoon een groep die overheidssteun niet echt nodig heeft dik gaan subsidieëren.
Ik wordt er razend van.
quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:07 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Maar vanwege de HRA blijven we CDA stemmen.
En dat idee is, gezien de boterberg en melkplas, een beetje achterhaald. Europa kan prima met minder boeren verder, ook dan is levering gegarandeerd. Enig idee hoeveel subsidie er b.v. naar wijnboeren gaat ? Dat is om de levering van wijn zeker te stellen ?quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:09 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Het idee achter het subsidiëren van Europese boeren is ook het voorkomen van afhankelijkheid van andere landen.
Onzin! Melk is voor volwassen zelfs helemaal niet zo gezond. Er kan gewoon weg dus niet over een eerste levensbehoefte worden gesproken.quote:
Dat is dus wat betreft de melkproductie dikke kul!quote:Het idee achter het subsidiëren van Europese boeren is ook het voorkomen van afhankelijkheid van andere landen. Als Europa afhankelijk wordt in haar voedselverziening van landen uit de Derde Wereld is dat problematisch, aangezien de voedselvoorziening dan mogelijk niet altijd even stabiel is, wat dus weer kan leiden tot explosief stijgende voedselprijzen.
Ik zeg niet dat alle landbouwsubsidie goed isquote:Op donderdag 9 juli 2009 11:13 schreef gelly het volgende:
[..]
En dat idee is, gezien de boterberg en melkplas, een beetje achterhaald. Europa kan prima met minder boeren verder, ook dan is levering gegarandeerd. Enig idee hoeveel subsidie er b.v. naar wijnboeren gaat ? Dat is om de levering van wijn zeker te stellen ?
Dit stuk ben ik met je eens.quote:Op donderdag 9 juli 2009 10:58 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een ronduit schandelijk voorstel van het CDA.
Bij nader inzien heb je gelijk.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:19 schreef Semisane het volgende:
[..]
Dat is dus wat betreft de melkproductie dikke kul!
Er word in Europa gewoon weg veel te veel melk geproduceerd met tot gevolg dat wij een enorme hoeveelheid melk(poeder) gewoon weg dumpen in 3de wereldlanden, die daarmee onmogelijk kunnen concurreren, wat weer een gezonde economische afhankelijkheid van Europa tegenstaat en ga zo maar door.
De enige lange termijn oplossing is dat er melkboeren in Europa over de kop gaan, zodat er een gezondere aanbods markt wordt gecreeërd, die de prijzen op een natuurlijke manier doen stijgen, ipv dit soort kortzichtige en ronduit domme subsidies.![]()
En over de rest van je verhaal, de nummer 1 reden dat de meeste 3de wereld landen geen gezonde en stabiele voedselproductie kunnen creëren is het landbouw beleid van de EU en de USA, die gehele werelddelen gebruikt om hun gesubsidieerde overproductie op te dumpen...
Waarom zou ik zelf niet mogen kiezen voor een gemengde wijn ? Bovendien kun je zelf uitzoeken of een rose echt een rose is. Daar heb ik geen EU voor nodig. Net als dat ik graag de keuze heb tussen kromme en rechte komkommers, als dat in prijs scheelt.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:19 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat alle landbouwsubsidie goed is. Ik heb er trouwens wel wat voor over om traditionele wijnen te behouden. Dankzij de EU mag witte gemengd met rode wijn bijvoorbeeld niet als rosé verkocht worden.
Typisch dat je het alleen met dat stuk eens bentquote:Op donderdag 9 juli 2009 11:22 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Dit stuk ben ik met je eens.
Die landbouwsubsidies en andere marktverstorende maatregelen moeten geschrapt worden.
Wat betreft het eerste geef ik je gelijk. Als het netjes staat aangegeven is het geen probleem.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:26 schreef gelly het volgende:
[..]
Waarom zou ik zelf niet mogen kiezen voor een gemengde wijn ? Bovendien kun je zelf uitzoeken of een rose echt een rose is. Daar heb ik geen EU voor nodig. Net als dat ik graag de keuze heb tussen kromme en rechte komkommers, als dat in prijs scheelt.
Een kromme komkommer is geen komkommer ?quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:31 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het tweede ben ik minder enthousiast over. Een komkommer moet een komkommer zijn. Daar zou geen verschil in moeten zitten.
Alhoewel ik tegen een melkheffing ben....de enige manier voor een boer om op te boksen tegen melkprijsverlagingen is schaalvergroting hetgeen bijna onmogelijk is door allerlei politieke besluiten (melkquota, mestquota etc.).quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:34 schreef Hexagon het volgende:
Typisch CDA-clientelisme dat hopelijk hard wordt afgestraft
Ik zie niet in waarom melkveehouders in de huidige vorm kunstmatig in leven moeten worden gehouden. Dat lijkt nu een doel op zich. Beter kan de politiek melkveehouders iets bieden om over te kunnen schakelen naar producten waar wel aan verdiend wordt.
Dat mag best, maar gemengde wijn is geen rosé. Dus zou het eigenlijk niet als rosé verkocht moeten worden, maar als 'gemengde wijn', of weet ik veel wat.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:26 schreef gelly het volgende:
[..]
Waarom zou ik zelf niet mogen kiezen voor een gemengde wijn ? Bovendien kun je zelf uitzoeken of een rose echt een rose is. Daar heb ik geen EU voor nodig. Net als dat ik graag de keuze heb tussen kromme en rechte komkommers, als dat in prijs scheelt.
We redeneren dan een beetje in een cirkeltje want die quota zijn er omdat er teveel boeren zijn.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:37 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Alhoewel ik tegen een melkheffing ben....de enige manier voor een boer om op te boksen tegen melkprijsverlagingen is schaalvergroting hetgeen bijna onmogelijk is door allerlei politieke besluiten (melkquota, mestquota etc.).
Je kunt focussen op de verschillen, maar je zou ook 'ns kunnen focussen op de overeenkomstenquote:Op donderdag 9 juli 2009 11:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Typisch dat je het alleen met dat stuk eens bent
Je ontkent dat het CDA de verzorgingsstaat loopt te slopen?quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:39 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Je kunt focussen op de verschillen, maar je zou ook 'ns kunnen focussen op de overeenkomsten
Het huidige kabinet doet inderdaad vrij weinig aan de verzorginsstaat.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:43 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je ontkent dat het CDA de verzorgingsstaat loopt te slopen?
Nee, er zijn _te veel_ melkboeren! Dat is het probleem, een probleem welke wordt opgelost als er een aantal over de kop gaan. Of producten gaan maken waar geen tekort aan vraag is of een teveelheid aan aanbeider.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:37 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Alhoewel ik tegen een melkheffing ben....de enige manier voor een boer om op te boksen tegen melkprijsverlagingen is schaalvergroting hetgeen bijna onmogelijk is door allerlei politieke besluiten (melkquota, mestquota etc.).
Proest...quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:47 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Het huidige kabinet doet inderdaad vrij weinig aan de verzorginsstaat.
Het verschil is alleen dat conservatieven als jij deze in stand willen houden,
quote:en dat progressieven als ik deze juist willen aanpassen aan het veranderde landschap.
AWBZ, was dat niet die pot van >20 miljard, waarvan niemand wist waar het geld heen gaat, behalve dan dat er ieder jaar meer geld in gaat?quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:48 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Proest...
AWBZ wordt uitgekleedt... En nog een aantal kleine dingetjes.
[..]
quote:![]()
Ieder komkommer is uniek. Of wil jij alle niet-gekloonde komkommers verbieden?quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:31 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat betreft het eerste geef ik je gelijk. Als het netjes staat aangegeven is het geen probleem.
Het tweede ben ik minder enthousiast over. Een komkommer moet een komkommer zijn. Daar zou geen verschil in moeten zitten.
quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:43 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je ontkent dat het CDA de verzorgingsstaat loopt te slopen?
Het melkquotum is ingesteld omdat er te veel melk was. Niet omdat het inherent een goed idee is – immers, dan zou je ook wel geitenmelkquota hebben of schapenmelkquota, maar dat is niet zo, simpelweg omdat er daar geen overproductie is.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:37 schreef LangeTabbetje het volgende:
Alhoewel ik tegen een melkheffing ben....de enige manier voor een boer om op te boksen tegen melkprijsverlagingen is schaalvergroting hetgeen bijna onmogelijk is door allerlei politieke besluiten (melkquota, mestquota etc.).
Bedankt Klopkoek. Een echt compliment!quote:Op donderdag 9 juli 2009 12:58 schreef Klopkoek het volgende:
Lyrebird is echt eng
Par-don ?!?! Ooit gezien waar kleine baby's mee opgroeien de eerste maanden na hun geboorte? Dat witte goedje wat bij sommige vrouwen uit de borst komt, of anders uit de fles?quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:05 schreef gelly het volgende:
Minder boeren -> minder aanbod -> betere prijs
Lijkt mij dan. Melk is nu niet bepaald een eerste levensbehoefte.
Die sector heeft sedert 1950 één lange steun in de rug gehad.quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:08 schreef isogram het volgende:
Ik zie dit meer als een steuntje in de rug voor een sector die het nu even moeilijk heeft.
Dit is allang geen waarheid meer. De wereldwijde vraag naar melk groeit harder dan het aanbod. Vooral omdat de vraag in ontwikkelingslanden enorm toeneemt. Dat komt omdat melk voor steeds grotere groepen mensen bereikbaar/betaalbaar wordt.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:19 schreef Semisane het volgende:
Er word in Europa gewoon weg veel te veel melk geproduceerd met tot gevolg dat wij een enorme hoeveelheid melk(poeder) gewoon weg dumpen in 3de wereldlanden, die daarmee onmogelijk kunnen concurreren, wat weer een gezonde economische afhankelijkheid van Europa tegenstaat en ga zo maar door.
Het aantal melkveebedrijven loopt al jaren terug. Jaarlijks stoppen honderden boeren in Nederland ermee. Je moet alleen niet de illusie hebben dat daarmee ook de productie afneemt. Sterker nog: die stijgt. Je hebt minder bedrijven, maar die produceren steeds meer. En die productie is ook hard nodig om wereldwijd aan de stijgende vraag te kunnen voldoen.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:19 schreef Semisane het volgende:
De enige lange termijn oplossing is dat er melkboeren in Europa over de kop gaan, zodat er een gezondere aanbods markt wordt gecreeërd, die de prijzen op een natuurlijke manier doen stijgen, ipv dit soort kortzichtige en ronduit domme subsidies.
Die subsidies verdwijnen in rap tempo en zijn deels al verleden tijd. Vergeet niet dat boeren in Nederland ook quotum hebben moeten aankopen: iets wat ze veel geld kost. Straks verdwijnt dat quotum helemaal. De zuivelwereld bevindt zich in een overgangssituatie van gereguleerde/gesubsidieerde markt naar een vrije wereldmarkt.quote:Op donderdag 9 juli 2009 11:19 schreef Semisane het volgende:
En over de rest van je verhaal, de nummer 1 reden dat de meeste 3de wereld landen geen gezonde en stabiele voedselproductie kunnen creëren is het landbouw beleid van de EU en de USA, die gehele werelddelen gebruikt om hun gesubsidieerde overproductie op te dumpen...![]()
Kleine baby's hebben helemaal geen koemelk nodig. Kalfjes hebben koemelk nodig!quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:08 schreef isogram het volgende:
[..]
Par-don ?!?! Ooit gezien waar kleine baby's mee opgroeien de eerste maanden na hun geboorte? Dat witte goedje wat bij sommige vrouwen uit de borst komt, of anders uit de fles?
Ja kindquote:Op donderdag 9 juli 2009 15:08 schreef isogram het volgende:
[..]
Par-don ?!?! Ooit gezien waar kleine baby's mee opgroeien de eerste maanden na hun geboorte? Dat witte goedje wat bij sommige vrouwen uit de borst komt, of anders uit de fles?
Bron? En daarbij worden de melk producten uit west-europa al massaal gedumpt in de rest van de wereld, waardoor zich in die rest van de wereld nauwelijks een gezonde melk producerende ïndustrie" kan ontwikkelen.quote:De wereldwijde vraag naar melk groeit harder dan het aanbod. Boeren in West-Europa (met zijn gunstige klimaat voor koeien) zijn hard nodig om straks aan al die vraag te voldoen.
De melk industrie is een alles behalve vitale bedrijfstak, waar heb je het in vredesnaam over?quote:Ik zie dit meer als een steuntje in de rug voor een sector die het nu even moeilijk heeft. Er zijn wel meer sectoren die steuntjes in de rug krijgen, zoals de bankenwereld of al die bedrijven die gebruik maken van de deeltijd-WW. Ik snap dan ook niet waarom we dat laatste allemaal prima vinden, terwijl we dan moeilijk gaan doen over wat steun voor een vitale bedrijfstak, die veel werkgelegenheid verschaft en nota bene ook nog eens een product voortbrengt (zuivel) waarin Nederland wereldwijd toonaangevend is.
De komst van de vrije markt is in volle gang, maar kun je niet van de ene op de andere dag regelen. Er is (terecht) gekozen voor een geleidelijke overgang, waarbij subsidies langzamerhand worden afgebouwd (denk bijvoorbeeld aan de botersubsidies). Ook wordt het quotum afgeschaft. Vergeet niet dat boeren dat ook hebben moeten aankopen en er feitelijk niets voor terugkrijgen. Vraag naar melk/zuivel is er niet alleen in de EU, maar bestaat wereldwijd.quote:Op donderdag 9 juli 2009 13:03 schreef Iblis het volgende:
De staat moest opkopen en opkopen. Aangezien daar grenzen aan zaten, is dus maar het quotum ingevoerd (want ja, je zou de boeren eens met de harde werkelijkheid van een vrije markt confronteren). Dat quotum lag, en ligt, nog steeds boven de vraag in de EU op het moment.
De reden waarom ze hier om schreeuwen, is omdat het nauwelijks te doen is om nog een boterham te verdienen als de prijzen zo laag zijn. Alleen de allergrootste bedrijven kunnen dit bolwerken. Wat ik wil aangeven, is: je moet het kind niet met het badwater wegspoelen. Anders gezegd: natuurlijk moet het aantal boeren naar beneden en moet je grotere en moderne bedrijven hebben. Maar geef boeren wel fatsoenlijk de tijd om zich aan te passen. Er liggen grote kansen voor Nederland om een grote rol te spelen in die grotere vraag naar zuivel die zich voordoet. Kansen in landen waar Nederland nu nog niet of nauwelijks actief is. En vergeet niet de werkgelegenheid die de sector met zich meebrengt. Het gaat om duizenden banen.quote:Op donderdag 9 juli 2009 13:03 schreef Iblis het volgende:
Dit is ook niet in het minst natuurlijk het gevolg van boeren, die elke keer als de melkprijs daalt om interventie schreeuwen (op zich hun goed recht, maar het is geen lange termijnoplossing). Nu vind ik ook wel dat melk bespottelijk goedkoop is in de supermarkt, maar de manier waarop de problemen op het moment opgelost worden zijn natuurlijk nog slechter.
Dat laatste mag je uitleggen, want ik snap je niet. Een zuivelcoöperatie heeft aan het eind van het boekjaar gewoon een resultaat en over de winst wordt netjes belasting betaald. Melkpoeder is minder een dump-product dan jij denkt en er zijn ook volop nieuwe technologieën in de maak om rauwe melk op andere manieren te verwerken en tot waarde te brengen, in de vorm van ingrediënten. Vergeet niet dat melk allerlei bouwstoffen bevat, die in tal van producten weer heel goed van pas komen.quote:Op donderdag 9 juli 2009 13:03 schreef Iblis het volgende:
Bovendien, om van die extra voorraden melk(poeder) en boter af te komen worden ze deels inderdaad gewoon gedumpt op de wereldmarkt. Gevolg is dus dat de belastingbetaler belasting betaalt om de markt van boeren in Afrika te kunnen verzieken.
Niet iedere moeder is in staat om een kind de borst te geven. Zelfs al zou iedere moeder dat proberen, dan moet er altijd een alternatief achter de hand zijn. Baby's krijgen niet zomaar de halfvolle melk die wij in de supermarkt kopen. Kindervoeding wordt zodanig gemaakt dat het qua samenstelling de eigenschappen van moedermelk heel dicht benadert. Mijn kleine neefje krijgt al sinds zijn geboorte de fles en ik kan je verzekeren dat hij het prima doet in zijn ontwikkeling.quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:21 schreef Jarno het volgende:
Kleine baby's hebben helemaal geen koemelk nodig. Kalfjes hebben koemelk nodig!
Dat maakt melk nog geen eerste levensbehoefte.quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:44 schreef isogram het volgende:
[..]
Niet iedere moeder is in staat om een kind de borst te geven. Zelfs al zou iedere moeder dat proberen, dan moet er altijd een alternatief achter de hand zijn. Baby's krijgen niet zomaar de halfvolle melk die wij in de supermarkt kopen. Kindervoeding wordt zodanig gemaakt dat het qua samenstelling de eigenschappen van moedermelk heel dicht benadert. Mijn kleine neefje krijgt al sinds zijn geboorte de fles en ik kan je verzekeren dat hij het prima doet in zijn ontwikkeling.
Ik wil graag een wetenschappelijk onderzoek zien dat aantoont dat melk niet bevorderlijk is voor de gezondheid. What about calcium (sterkere botten, gebit), lactose (goed voor je darmstelsel), verschillende vitamines en eiwitten?quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:38 schreef Semisane het volgende:
[..]
Ja kindMelk is dan ook enkel goed voor zuigelingen en dan gaat het ook nog eens enkel over moedermelk, de melk die je in de super krijgt is zelfs niet eens zo goed voor menselijke zuigelingen.
Ik vind dit soort geneuzel vermoeiend en ook niet relevant. Feit is dat veel mensen graag melk drinken en dat de vraag naar zuivel zeker bestaat. Ik drink al mijn hele leven melk en ondervind daar op geen enkele manier hinder van. Wat jij doet en vindt, moet je zelf weten. Het gaat hier niet over de vraag of melk gezond is voor mensen, maar het gaat hier over vraag en aanbod.quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:38 schreef Semisane het volgende:
Ja kindMelk is dan ook enkel goed voor zuigelingen en dan gaat het ook nog eens enkel over moedermelk, de melk die je in de super krijgt is zelfs niet eens zo goed voor menselijke zuigelingen.
De mens is dan ook het enige diersoort dat nog melk drinkt, na de zuigelingen fase. Als melk drinken werkelijk zo'n fantastisch idee was geweest, had moeder natuur daar echt wel iets mee gedaan hoor. Na de zuigenlingen fase that is.
De zuivelwereld heeft in 2007 een schokeffect gehad. In dat jaar stegen de prijzen voor melk, boter en poeder enorm. Dat heeft weer tot gevolg dat de producten zo duur worden dat daardoor de vraag in derde-wereldlanden afneemt. Ook de economische crisis speelt op dit moment de vraag parten (vandaar ook de lage prijzen voor zuivel op dit moment), maar naar verwachting trekt de vraag komend jaar opnieuw aan. Er ontstaan nieuwe prijsmechanismen, op een vrije wereldmarkt. De koopkracht van mensen in ontwikkelingslanden is daarin een belangrijk aspect. Door boeren te compenseren voor de lage prijzen die ze nu vangen, bevoordeel je indirect ook mensen in ontwikkelingslanden, die dan toch tegen lage prijzen de zuivel kunnen kopen.quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:38 schreef Semisane het volgende:
Bron? En daarbij worden de melk producten uit west-europa al massaal gedumpt in de rest van de wereld, waardoor zich in die rest van de wereld nauwelijks een gezonde melk producerende ïndustrie" kan ontwikkelen.
We verschillen fundamenteel van mening op dit punt. De zuivelindustrie heeft veel toekomstperspectief en draait om veel meer dan alleen het dumpen van melk op de wereldmarkt. De sector biedt ook nog eens werk aan duizenden mensen; direct of als leverancier. Op veel gebieden is Nederland een vooraanstaand zuivelland.quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:38 schreef Semisane het volgende:
De melk industrie is een alles behalve vitale bedrijfstak, waar heb je het in vredesnaam over? De banken, zijn daarin tegen wel vitaal voor ons economisch systeem en zelfs daar heb ik mijn ernstige twijfels over al die subsidies! Dat geld net zo hard voor dat deeltijd-ww, waarbij nu slecht lopende bedrijven zich in standhouden door hun loonkosten over te hevelen aan de belasting betaler.![]()
Twee statements die keihard onjuist zijn. Natuurlijk verloop onder melkveebedrijven is al tientallen jaren gaande. Neem - bijvoorbeeld - dit berichtje uit het Agrarisch Dagblad als voorbeeld:quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:38 schreef Semisane het volgende:
Crises zijn goed! Die zorgen voor een natuurlijk verloop onder bedrijven...zeer gezond, maar dat is al decenia niet gebeurt in de zuivelindustrie. Tijd dus dat daar een heel groot aantal bedrijven van over de kop gaan! Zeer zeer gezond, althans een stuk gezonder dan melk.
De hoeveelheid werkgelegenheid valt in de zuivelindustrie, juist in Nederland, vies tegen, daar die industrie enorm is geindustraliseerd, waarbij er maar weinig werknemers nodig zijn in vergelijking met de enorme overproductie die het veroorzaakt.
http://agp-internet.com/h(...)0000097dc0666101.htmquote:Op donderdag 9 juli 2009 15:52 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik wil graag een wetenschappelijk onderzoek zien dat aantoont dat melk niet bevorderlijk is voor de gezondheid. What about calcium (sterkere botten, gebit), lactose (goed voor je darmstelsel), verschillende vitamines en eiwitten?
Wat wil jij een zuigeling dan geven als de moeder niet in staat is om de borst te geven? Cola?quote:Op donderdag 9 juli 2009 15:46 schreef Jarno het volgende:
Dat maakt melk nog geen eerste levensbehoefte.
Er zijn er maar heel weinig die het echt niet KUNNEN hoor. Wel veel die denken dat ze het niet kunnen.quote:Op donderdag 9 juli 2009 16:12 schreef isogram het volgende:
[..]
Wat wil jij een zuigeling dan geven als de moeder niet in staat is om de borst te geven? Cola?
Ik zal het vanavond eens doorlezen, hoewel ik nu al niet echt onder de indruk ben van de bronvermelding en dus betrouwbaarheid.quote:Op donderdag 9 juli 2009 16:09 schreef gelly het volgende:
[..]
http://agp-internet.com/h(...)0000097dc0666101.htm
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |