Ja 1 zakje is genoeg, je doet er 500 ml water bij en dan heb je eigenlijk voor 2 personen eten maar ik krijg het altijd zelf op.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:06 schreef ASSpirine het volgende:
al die zakjes pasta's lijken me echt niet zo gezond...
Je kan ook eens uittellen hoeveel het je kost per zelfde hoeveelheid pasta + saus het je kost als je het zelf maakt. En is 1 pakje werkelijk genoeg voor 1 maaltijd (heb geen idee hoe het eruit ziet).
Das dus allemaal veeeeeeel duurder dan 60ctquote:Op maandag 1 juni 2009 12:08 schreef fransbreda het volgende:
Je moet ook varieren he, altijd het zelfde is nooit goed.
Ik eet bv op
maandag shoarma
dinsdag friet
woensdag chinees
donderdag pizza
vrijdag friet
zaterdag shoarma
zondag grieks of shoarma
Nou ja t zit me niet super mee idd, veel problemen met ouders gehad en daardoor leef ik nu op mezelf op studiefinanciering (die over een maand stopt)quote:Op maandag 1 juni 2009 12:08 schreef Vetklep het volgende:
je moet wel heel armoedig zijn, wil je op je eten besparen..
Wat is je rekeningnummer, ik wil best wat overmaken.
Ook dat doe ik veel ja mn schoonmoeder is erg aardigquote:Op maandag 1 juni 2009 12:10 schreef Taquel het volgende:
zo goedkoop mogelijk eten doe je door bij anderen te gaan eten.
kost je niks namelijk.
We hebben hier geen markt, alleen 10km verderop, en om daar nou elke vrijdagavond heen te fietsenquote:Op maandag 1 juni 2009 12:14 schreef Mirjam het volgende:
je groenten en fruit op de markt halen, vlak voordat de markt 'sluit'
dan doen ze vaak veel van de hand dat echt weg moet, voor een zacht prijsje.
Ik koop echt alleen maar huismerk, maar zit toch echt altijd krap.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:11 schreef PierreTT het volgende:
Veel huismerk kopen, dan kan je in principe de prijs best laag houden...
je moet wel erg armoedig zijn om de avatar van iemand anders te stelen.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:08 schreef Vetklep het volgende:
je moet wel heel armoedig zijn, wil je op je eten besparen..
Wat is je rekeningnummer, ik wil best wat overmaken.
Kook voor meerdere dagen, of (als je niet in je eentje bent tenminste) voor meerdere mensen. Dit drukt de kosten per dag ook aanzienlijk. Naar welke supermarkt ga je en heb je een goedkoper alternatief hiervoor?quote:Op maandag 1 juni 2009 12:16 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik koop echt alleen maar huismerk, maar zit toch echt altijd krap.
Verzin eerst een leuke naam, dan praten we verder.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:18 schreef zomaareennaam het volgende:
[..]
je moet wel erg armoedig zijn om de avatar van iemand anders te stelen.
Wat is je mailadres - dan wil ik best een originele avatar naar je mailen.
Ik "kook" dus meestal die pasta voor 60ct, veel goedkoper dan dat word het met normaal koken toch niet?quote:Op maandag 1 juni 2009 12:19 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Kook voor meerdere dagen, of (als je niet in je eentje bent tenminste) voor meerdere mensen. Dit drukt de kosten per dag ook aanzienlijk. Naar welke supermarkt ga je en heb je een goedkoper alternatief hiervoor?
leuke naam?quote:Op maandag 1 juni 2009 12:21 schreef Vetklep het volgende:
[..]
Verzin eerst een leuke naam, dan praten we verder.
Ja pasta voor 60ct krijg je inderdaad niet veel goedkoper, maar daar moet je toch ook wat op/bij etenquote:Op maandag 1 juni 2009 12:25 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik "kook" dus meestal die pasta voor 60ct, veel goedkoper dan dat word het met normaal koken toch niet?
Ga alleen naar de aldi en golf.
Maar wat is nou het goedkoopste broodbeleg wat niet heel ongezond is?
Maar chocopasta is dus echt heeel ongezond. Pindakaas niet? Smeerworst zal ik ook eens naar kijken ja.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:28 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Ja pasta voor 60ct krijg je inderdaad niet veel goedkoper, maar daar moet je toch ook wat op/bij eten
Het goedkoopste broodbeleg... ja je hebt met chocopasta en pindakaas al twee goede te pakken, maar ook smeerworst kwam bij me op. Dat kost ook maar 30ct per bolletje... en is toch eens wat anders dan chocopasta
Ik weet niet of en hoeveel je werkt, maar indien je daar niet meer geld mee kan verdienen dan is lenen ook nog een optie. Dat zou ik serieus overwegen als ik in jouw situatie zat, want 60 cent voor avondeten en alleen maar brood met chocoladepasta, dat is niet goed voor je gezondheid.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:25 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik "kook" dus meestal die pasta voor 60ct, veel goedkoper dan dat word het met normaal koken toch niet?
Ga alleen naar de aldi en golf.
Maar wat is nou het goedkoopste broodbeleg wat niet heel ongezond is?
Uhuh, heb gesolliciteerd (defensie) maar dat kan een paar maanden gaan duren, en zie maar eens werk te vinden voor een paar maanden.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:32 schreef Appletree het volgende:
[..]
Ik weet niet of en hoeveel je werkt, maar indien je daar niet meer geld mee kan verdienen dan is lenen ook nog een optie. Dat zou ik serieus overwegen als ik in jouw situatie zat, want 60 cent voor avondeten en alleen maar brood met chocoladepasta, dat is niet goed voor je gezondheid.
Ik hoop dat je niet serieus bentquote:Op maandag 1 juni 2009 12:32 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Maar chocopasta is dus echt heeel ongezond. Pindakaas niet? Smeerworst zal ik ook eens naar kijken ja.
En bij die pasta ik niks anders eigenlijk, eet nauwelijks groente kan ik niet betalen![]()
Heb wel een jaarvoorraad vitaminepillen a-z van de kruidvat die ik netjes elke dag neem
quote:Als particulier kun je niet zomaar naar de Voedselbank stappen om een voedselpakket af te halen. Je moet eerst aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zo hangt het verkrijgen van een voedselpakket samen met het aangaan van een schuldhulpverleningstraject. De maximale duur van het verkrijgen van een voedselpakket is, net zoals de schuldhulpverlening, 3 jaar. Er zal periodiek gecontroleerd worden of iemand nog steeds in aanmerking komt voor een voedselpakket.
Je kunt jezelf als particulier niet aanmelden bij de Voedselbank. Dit moet altijd gedaan worden door een hulpverlenende instantie als het Riagg, Maatschappelijk werk, specialistische thuiszorg, vluchtelingenhulp, e.d. Deze instanties moeten het aanmeldformulier invullen en opsturen naar de Voedselbank.
neem voor die paar maanden een baan bij de plaatselijke supermarktquote:Op maandag 1 juni 2009 12:33 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Uhuh, heb gesolliciteerd (defensie) maar dat kan een paar maanden gaan duren, en zie maar eens werk te vinden voor een paar maanden.
Voedselbank een optie? Wat zijn daar de mogelijkheden/opties van weet iemand dat?
Precies. Of uitzendbureau, voor een paar dagen hier en daar werken kan ook welquote:Op maandag 1 juni 2009 12:37 schreef Mirjam het volgende:
[..]
neem voor die paar maanden een baan bij de plaatselijke supermarkt
Ik ben serieus, er komt bij mij 240 (stufi) + 260 alementatie binnen van beide ouders samen, das dus 500, 200 ervan gaat naar huur (inclusief, dat wel) 100 naar zorgverzekering, 15 wa + inboedel + uitvaartverzekering, 50 tv+ internet + telefoonquote:Op maandag 1 juni 2009 12:35 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Ik hoop dat je niet serieus bentAnders zou ik toch eens kijken naar je uitgavenpatroon en dat dusdanig aanpassen dat je toch geld overhoudt om gevarieerd te kunnen eten. Eten moet je uiteindelijk namelijk toch. Goed, ik ken jouw situatie natuurlijk niet, maar het is misschien het overwegen waard.
Nog even over het broodbeleg, schoot me ineens te binnen: Bij de AH kan je ook bijvoorbeeld ook euroshopper brie kopen, voor 60 of 70ct...
Wil ik best doen hoor, maar denk niet dat iemand echt iets gaat overmaken, Vetkep meende het ook niet...quote:Op maandag 1 juni 2009 12:36 schreef fotostarter het volgende:
Als dit serieus is drop je rekeningnummer.
Kun je eens een keer fatsoenlijk eten.
Sta serieus bij alle 15 uitzendbureaus ingeschreven in de grote stad hier nabij, ze zeggen allemaal nee we krijgen meestal alleen dingen voor min 6 maanden.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:38 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Precies. Of uitzendbureau, voor een paar dagen hier en daar werken kan ook wel
Werk voor een paar maanden kan best als je bereid bent alles aan te pakken, ga eens naar een uitzendbureau daar hebben ze vaak klussen voor een bepaalde periode.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:33 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Uhuh, heb gesolliciteerd (defensie) maar dat kan een paar maanden gaan duren, en zie maar eens werk te vinden voor een paar maanden.
Voedselbank een optie? Wat zijn daar de mogelijkheden/opties van weet iemand dat?
Maar je krijgt ook nog 58e zorgtoeslag als het goed is toch? Verzekeringen heb ik via de (toendertijd nog) Postbank afgesloten voor 3,65 per maand, WA+inboedel tot 10000 euro.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:39 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik ben serieus, er komt bij mij 240 (stufi) + 260 alementatie binnen van beide ouders samen, das dus 500, 200 ervan gaat naar huur (inclusief, dat wel) 100 naar zorgverzekering, 15 wa + inboedel + uitvaartverzekering, 50 tv+ internet + telefoon
Das dus 135 per maand "over" voor eten.
Min de onverwachtse uitgaven natuurlijk
Plus stufi is nog maar 1x.
Die wil ik juist vervangen omdat het heeeel ongezond is.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:44 schreef Sparqq het volgende:
Die chocopasta is juist heel voordelig, veel calorieën en is goedkoop, krijgt dus meeste waar voor je geld en doe je dus extra lang met een pot.
Maar ik denk dat jij je andere uitgave onder controle moet krijgen en daar flink bezuinigen, dan komt er ruimte voor goed eten.
Nee? hoe krijg ik dat?quote:Op maandag 1 juni 2009 12:47 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Maar je krijgt ook nog 58e zorgtoeslag als het goed is toch? Verzekeringen heb ik via de (toendertijd nog) Postbank afgesloten voor 3,65 per maand, WA+inboedel tot 10000 euro.
Verder zijn wat je hebt aangegeven inderdaad wel basiskosten. Je zal echt werk moeten vinden...
quote:Voorwaarden
Voor de zorgtoeslag moet u voldoen aan de volgende voorwaarden:
* U bent 18 jaar of ouder.
* U heeft een Nederlandse zorgverzekering. Kortom: u bent verzekerd voor uw ziektekosten.
* Uw inkomen is niet te hoog. Als u geen toeslagpartner heeft: maximaal ¤ 25.000 per jaar. En als u wel een toeslagpartner heeft: samen maximaal ¤ 40.000 per jaar. Hierbij gaat Belastingdienst- Toeslagen uit van het toetsingsinkomen.
Je hebt dus een vriendin, als ze bij jou komt eten, krijgt ze dan ook al zo'n zakjes pasta?...quote:Op maandag 1 juni 2009 12:13 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ook dat doe ik veel ja mn schoonmoeder is erg aardig
Nee die eet hier nooit..quote:Op maandag 1 juni 2009 12:52 schreef ASSpirine het volgende:
[..]
Je hebt dus een vriendin, als ze bij jou komt eten, krijgt ze dan ook al zo'n zakjes pasta?...
Als je ineens een grote pot pastasaus maakt, dan kan je er echt wel een tijdje van eten. Dan goedkope pasta zoeken en je komt mss een beetje duurder uit dan 60 cent per persoon. Natuurlijk heb je de "duurdere" uitgaves in het begin. Je hebt namelijk kruiden nodig, pakweg 1,5 tot 2 euro ofzo per potje. Maar daar kan je heeeel lang mee toekomen en uiteindelijk geef je voor kruiden slechts enkele centjes per batch van saus.
Dan blijf je toch aan de zakjesquote:Op maandag 1 juni 2009 12:53 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Nee die eet hier nooit..
Maar nu geef je me dus een alternatief wat duurder is dan wat ik al heb, maar hetzelfde product, dan kan ik toch beter aan de zakjes blijven?
Ook nog eens verdomd lekker btw.
En ongezond, zout, vol E-nummers.quote:
Kijk hier heb ik wat aanquote:Op maandag 1 juni 2009 12:57 schreef Liejannuh het volgende:
135 euro voor eten per maand en geen geld voor groente?
Koop seizoensgroenten, is een stuk goedkoper. Een blik tomaten kost ook maar 20 cent. Uien zijn nog geen euro voor 2 kilo. Diepvries spinazie kost 40 cent voor een pak. Koop een zak basis slamix (75 cent voor 300 gram). Koop een zak aardappels en ga eens aan de stamppotten.
Lekker en voedzaam eten hoeft helemaal niet duur te zijn.
Kijk hier ook eens:
Het grote Knierten-en-Krenten-Culi-Topic! (2)
Owja, en de tip van de week: vakantiewerk!
Maarrr als je na 1 maand blijft, moet je daarna 6 maanden blijven toch.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:58 schreef erikkll het volgende:
Maargoed. Als je solliciteert, vertel er dan gewoon niet bij dat het maar voor een paar maanden is. Je neemt gewoon ontslag na een paar maand
Dat lijkt best veel eigenlijk, snap niet hoe ik hier niet mee uitkom...quote:Op maandag 1 juni 2009 12:59 schreef Yannick567 het volgende:
Dus je hebt ongveer 135 euro per maand om te eten? Dat is gemiddeld zo'n 4.35 per dag.
Als je dan op een vaste dag brood koopt (misschien 2, kan je even vooruit) en dat bij meerdere dingen zo doet? Dan moet je op die ene dag wel wat meer uitgeven, maar kan je wel weer wat verder vooruit.
Dat dus..quote:Op maandag 1 juni 2009 13:03 schreef PierreTT het volgende:
Maar je moet van die 135e toch ook nog kleding kopen af en toe? En een enkel keertje een broodje kopen in de stad ofzo? Dus effectief hou je minder over dan 135 lijkt me...
Ook dat.quote:Op maandag 1 juni 2009 13:06 schreef PierreTT het volgende:
En je moet ook nog drinken, als je tenminste niet alleen kraanwater drinkt... maar goed dit heeft echt nog weinig te maken met broodbeleg
Aanlenglimonade, goedkoopste oplossing volgens mijquote:Op maandag 1 juni 2009 13:07 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ook dat.
Nee helaas, wil het graag (alleen water drinken) maar kan me er niet toe zetten.
Lees anders het hele topic. Heb ik dus allang gedaan.quote:Op maandag 1 juni 2009 13:13 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Aanlenglimonade, goedkoopste oplossing volgens mijMaar goed, ik zou als eerste morgen maar eens langsgaan bij het uitzendbureau...
Ik was een van de eersten die reageerde, ik probeer je even een tip te gevenquote:Op maandag 1 juni 2009 13:14 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Lees anders het hele topic. Heb ik dus allang gedaan.
Supermarkt heeft altijd vakantiekrachten nodigquote:Op maandag 1 juni 2009 13:40 schreef Yannick567 het volgende:
Wie niet waagt die niet wint, als je er zo over denkt dan krijg je nooit een baan.
Geld is geld, al moet je er putjes voor scheppen bij wijze van. Als je er een boterham van kan eten is het goed toch
Ik weet niet waar je woont, maar ze hebben in de plaatselijke supermarkt/bakker/groenteboer/fietsenwinkel weet ik veel vast zeker nu wel vakantie krachten nodig. Meld je anders daar voor aan?
Nee hoor, meestal heb je een opzegtermijn van 1 maand.quote:Op maandag 1 juni 2009 13:00 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Maarrr als je na 1 maand blijft, moet je daarna 6 maanden blijven toch.
quote:Op maandag 1 juni 2009 17:16 schreef Estranged.Dream het volgende:
135 euro is veel hoor.
Ik eet met mijn vriendin voor 25 euro per week, dus 100 per maand voor 2 man
Drinken (aka water) komt uit de kraan en is nog gezonder ook dan dat suikerwater met bubbeltjes.
Speklappen 6stuks a 5 euro.
Gehakt 1kg a 4 euro.
Aardappelen 10kg a 5 euro.
Gemengde groenten 750gr ingevrorenx2=1,80x2=3,60
Pot erten en wortelen 0,65
Melk 1liter x4=0,5x4=2,00
brood heel x2=1,00x2=2,00
Ontbijtspek 0,50
Ham 0,50
Macaroni of spaghetti 1kg 0.65
tomatenpuree blik x4=0.08x4=0.32
Zit je totaal op 24,22 ongeveer en dan heb je een hele week te eten en te drinken voor 2 personen.
In jou geval kom je dus langer uit met de groenten, vlees en aardappelen en ben dus nog een stuk goedkoper uit (überhaupt wij doen met 10kg aardappelen 2 weken).
Ohja en ik ga alleen bij de Appie
Succes met budgetteren en gezonder eten
Jij drinkt alleen water en melk?quote:Op maandag 1 juni 2009 17:16 schreef Estranged.Dream het volgende:
135 euro is veel hoor.
Ik eet met mijn vriendin voor 25 euro per week, dus 100 per maand voor 2 man
Drinken (aka water) komt uit de kraan en is nog gezonder ook dan dat suikerwater met bubbeltjes.
Speklappen 6stuks a 5 euro.
Gehakt 1kg a 4 euro.
Aardappelen 10kg a 5 euro.
Gemengde groenten 750gr ingevrorenx2=1,80x2=3,60
Pot erten en wortelen 0,65
Melk 1liter x4=0,5x4=2,00
brood heel x2=1,00x2=2,00
Ontbijtspek 0,50
Ham 0,50
Macaroni of spaghetti 1kg 0.65
tomatenpuree blik x4=0.08x4=0.32
Zit je totaal op 24,22 ongeveer en dan heb je een hele week te eten en te drinken voor 2 personen.
In jou geval kom je dus langer uit met de groenten, vlees en aardappelen en ben dus nog een stuk goedkoper uit (überhaupt wij doen met 10kg aardappelen 2 weken).
Ohja en ik ga alleen bij de Appie
Succes met budgetteren en gezonder eten
quote:Op maandag 1 juni 2009 17:22 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Jij drinkt alleen water en melk?
Plus ik drink zon 4 liter melk per week ipv 1, en een liter of 10 aan cola.
Die liter of 10 aan cola is dus een dure uitgave voor zon budget.quote:Op maandag 1 juni 2009 17:22 schreef delano.888 het volgende:
Jij drinkt alleen water en melk?
Plus ik drink zon 4 liter melk per week ipv 1, en een liter of 10 aan cola.
Ik ben nogal verslaafd helaas.quote:Op maandag 1 juni 2009 17:33 schreef Estranged.Dream het volgende:
[..]
Die liter of 10 aan cola is dus een dure uitgave voor zon budget.
Stap liever over op water en spaar het geld uit voor gezonder te eten
Ik drink alleen water en melk ja, is gezond
Verder staat in de berekening ook 4x50=2,00 dat betekend dus idd dat er 4 pakken melk voorzien zijn.
Fruit haal ik bijna nooit, maar je zou 1x per week een blik gemengd fruit kunnen pakken.
Drink pepsi max, 2 kilocalorie per liter, chocopasta is 575 kilocalorie per 100 gram.quote:Op maandag 1 juni 2009 17:27 schreef JoPiDo het volgende:
[..]
dan is het maar goed dat je geen chocoladepasta meer eet
quote:Op maandag 1 juni 2009 17:37 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik ben nogal verslaafd helaas.
[..]
Drink pepsi max, 2 kilocalorie per liter, chocopasta is 575 kilocalorie per 100 gram.
Maarre das geen kc, dus word je niet dit van.quote:
Ik kan echt alleen maar pepsi max drinken, de rest vind ik echt ranzig, zelfs coca cola.quote:Op maandag 1 juni 2009 17:44 schreef Furia het volgende:
stap eens snel over op Europshopper cola van 1,92 per 9 liter!
Is gewoon een kwestie van gewenning en cola is sowieso superranzig, dus wat dat betreft moet je zo gewend zijn. En als je pepsimax-eisen hebt, dan ben je ook niet zielig of arm.quote:Op maandag 1 juni 2009 17:46 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik kan echt alleen maar pepsi max drinken, de rest vind ik echt ranzig, zelfs coca cola.
Dat zeg ik toch ook nergensquote:
Niet arm, wel krapquote:Op maandag 1 juni 2009 12:16 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik koop echt alleen maar huismerk, maar zit toch echt altijd krap.
Ik denk dat er wel meer mensen zijn die dat moeten. Ik kan ook niet zomaar even onbezorgd alles in de boodschappenkar gooien hoor, maar ben je dan gelijk arm? Alhoewel het voorbeeld van TS wel ver gaat, maar ik heb ook weleens zo'n week tussendoor dat ik niks meer heb.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:08 schreef Vetklep het volgende:
je moet wel heel armoedig zijn, wil je op je eten besparen..
Wat is je rekeningnummer, ik wil best wat overmaken.
quote:Op maandag 1 juni 2009 18:55 schreef Maeghan het volgende:
pindakaas
jam
groentespread
beetje kaas en rauwkost (met een flink stuk kaas doe je lang, doe er voor de smaak een beetje komkommer of tomaat op, of sambal o.i.d.)
kokosbrood
betraptquote:Op maandag 1 juni 2009 12:02 schreef delano.888 het volgende:
Die eet ik ook graag helemaal alleen. Weet je hoe hij het lekkerst is, in de magnetron
Wat?quote:
Mais is echt de groente met de minste voedingswaarde. Alles behalve mais.quote:Op maandag 1 juni 2009 20:27 schreef Lonaa het volgende:
Mais voor de goedkope groente! Ideaal! Het is geel, het is knapperig, het is lekker!
iets van.. 40 cent per blik ofzo.
Het gaat niet alleen om de energiewaarde - belangrijker is of er bruikbare voedingsstoffen in zitten en of er bijv. veel verzadigd of juist onverzadigd vet in zit. Liever iets met twee keer zo veel kcal wat bomvol vitamines en mineralen zit, dan iets magers waar je niks aan hebt (in de laatste categorie overigens ook cola light).quote:Op maandag 1 juni 2009 18:56 schreef delano.888 het volgende:
[..]
![]()
Zal in de winkel eens de kc's gaan bekijken op deze producten.
Ik zit op ongeveer 40 euro in de week.Als ik normaal eet en drinkquote:Op dinsdag 2 juni 2009 01:44 schreef LastRequest het volgende:
Ik geef veel minder dan 135 euro per maand uit aan boodschappen...
En ik eet elke dag verse groenten (ik hou ook niet van blik/pot), en drink gemiddeld een fles cola light per dag. Daarbij winkel ik eigenlijk alleen bij Albert Heijn.
Je doet het echt zelf m.i...
quote:Op dinsdag 2 juni 2009 01:44 schreef LastRequest het volgende:
Ik geef veel minder dan 135 euro per maand uit aan boodschappen...
En ik eet elke dag verse groenten (ik hou ook niet van blik/pot), en drink gemiddeld een fles cola light per dag. Daarbij winkel ik eigenlijk alleen bij Albert Heijn.
Je doet het echt zelf m.i...
De Aldi heeft prima broodbeleg (gesneden vlees, voorverpakt in de koeling) voor weinig geld. Je betaalt geloof ik 59ct voor 100gr kipfilet. En die heeft maar 4% vet en is best lekker.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:25 schreef delano.888 het volgende:
Maar wat is nou het goedkoopste broodbeleg wat niet heel ongezond is?
als je die cola nu eens voor de helft terug brengt, dan heb je dat geld voor je broodbeleg.. moet je eens kijken per week wat dat al scheelt en meteen je cola verslaving onder controle en toch cola blijven drinken.quote:Op maandag 1 juni 2009 17:22 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Jij drinkt alleen water en melk?
Plus ik drink zon 4 liter melk per week ipv 1, en een liter of 10 aan cola.
Als je dan bedenkt dat je eigenlijk maar 1 a 2 x vlees nodig hebt per week...quote:Op dinsdag 2 juni 2009 10:33 schreef Terreros85 het volgende:
Ik heb eens uitgerekent dat een maaltijd met een aardappels/groente/vlees/fruit niet meer kost dan 3,5 euro per persoon. Dat red je bij de snackbar/McDonalds niet.
Met zo'n eetpatroon wordt het nog lastig om de fit-testen door te komen!quote:Op maandag 1 juni 2009 12:33 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Uhuh, heb gesolliciteerd (defensie) maar dat kan een paar maanden gaan duren, en zie maar eens werk te vinden voor een paar maanden.
Lijkt me niet gezond om per persoon drie van die dingen weg te werken elke week?quote:Op maandag 1 juni 2009 17:16 schreef Estranged.Dream het volgende:
Speklappen 6stuks a 5 euro.
Ik zou hier nooit met twee man een week van kunnen etenquote:Gemengde groenten 750gr ingevrorenx2=1,80x2=3,60
Pot erten en wortelen 0,65
En die melk kun je zelfs vervangen door water!quote:Op dinsdag 2 juni 2009 21:51 schreef Hoi_Piepeloi het volgende:
Doos eieren + pak bloem + pak melk = pannenkoeken (of -n?)
Kan je makkelijk onder de 5 euro doen.
Alsof je in Nederland een vitamine C tekort op kunt lopen... Het zit overal in omdat het ook een conserveringsmiddel is.quote:Op dinsdag 8 juni 2010 18:03 schreef Vulpesz het volgende:
Ik denk dat je voor ochtendeten, middageten & avondeten voor 5 dagen met 30 euro wel uit kunt komen.
Maar het is ook een beetje de vraag naar welke supermarkt je gaat. Albert Heijn is relatief duur, Jumbo is relatief goedkoop.
Alleen al door bij een andere supermarkt te gaan winkelen kun je geld besparen.
Wat al is gezegd: probeer alleen huismerk te kopen, dat scheelt ook weer flink wat geld.
Daarnaast ligt het er ook aan of je voedzaam en gezond wilt eten of dat je gewoon snel iets wilt eten dat goed vult. Ik ga er bij die 30 euro namelijk vanuit dat je ook nog wat groenten binnen krijgt. Als je denkt geen groente nodig te hebben en puur alleen vol wilt zitten kun je erg goedkoop uit zijn! Vlees (voor bij avondeten) en groenten en fruit zijn over het algemeen het duurste in de supermarkt. Natuurlijk is dat ook weer afhankelijk van welke soorten fruit en groenten je koopt.
Een tip om smakelijk vitamine c binnen te krijgen is van die bruistablet te kopen bij het kruidvat ofzo. Die gooi je in een glas water en klaar is je vitaminedrank met smaakje. Natuurlijk kun je om nog meer vitamine binnen te krijgen ook vitamine pillen kopen.
Aan je naam te zien kan je wel wat missen haahhahaquote:Op maandag 1 juni 2009 12:08 schreef Vetklep het volgende:
je moet wel heel armoedig zijn, wil je op je eten besparen..
Wat is je rekeningnummer, ik wil best wat overmaken.
1 zakje noodles (met 1 ei) is echt geen maaltijd.. Als lunch eet ik er al 2 (van € 0,40 per stuk).quote:Op dinsdag 8 juni 2010 22:19 schreef ikhouvannoodles het volgende:
Een zak instant noodles bij de toko van 60ct met een ei erin van 15 ct.
Wat ik als student wel deed is seizoensgroenten kopen enzo. En hollands spul. Denk aan peen, uien, bietjes, andijvie, kool. Met veel van deze groenten kun je grote pannen stamppot maken, voor minder dan 60ct. Je maakt een flinke pan vol, je vriest het in porties in. Als je dit een paar keer doet, eet je nog afwisselend ook. Als je nog goedkoper wilt eten haal je bij de boer grotere hoeveelheden en verwerk je die.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:16 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ik koop echt alleen maar huismerk, maar zit toch echt altijd krap.
Hoe maak je die wraps dan? Wij komen altijd een stuk duurder uit...quote:Op zondag 13 juni 2010 18:41 schreef ikke043 het volgende:
Als je ¤130 per maand hebt voor eten + onverwachte kosten dan zit je wel goed. Heb je btw een kleine diepvries? Dan zou je namelijk vlees in de aanbieding kunnen kopen, en grotere maaltijden bereiden en invriezen. Zo zijn de meeste zelfgemaakte soepen goed in te vriezen.
Verder kun je taco's en wraps voor weinig geld maken. Ik geloof dat als wij hier thuis wraps maken, dat dan ¤5 kost voor 2 dagen(5 personen). Dus dan kom je net onder de 60 cent, en daar zit behoorlijk wat groente in.
En ga eens langs zo'n mega toko, daar heb je heel veel goedkope oosterse producten. Het is in het begin wel een flinke uitgave zo'n zak rijst van 25 kg, of een 5liter verpakking terri yakki maar het bespaart een hoop.
En zoals helemaal in het begin van het topic gezegd, ga langs de markt. Die 20 km (heen en terug) is de moeite echt wel waard.
Kun je aanvragen op de website van de belastingdienst, heb je echt nog nooit zorgtoeslag gekregen? Of krijgen je ouders dat voor jou misschien?quote:
quote:Op dinsdag 8 juni 2010 22:19 schreef ikhouvannoodles het volgende:
Een zak instant noodles bij de toko van 60ct met een ei erin van 15 ct.
Gratis mango'squote:Op maandag 1 juni 2009 12:14 schreef Mirjam het volgende:
je groenten en fruit op de markt halen, vlak voordat de markt 'sluit'
dan doen ze vaak veel van de hand dat echt weg moet, voor een zacht prijsje.
Nee, alleen wettelijk eigen risico van 165. Het is overigens niet alleen de basisverzekering, maar met 2 sterren.quote:
Hm oke.quote:Op zondag 18 juli 2010 23:10 schreef Marloes het volgende:
[..]
Nee, alleen wettelijk eigen risico van 165. Het is overigens niet alleen de basisverzekering, maar met 2 sterren.
En tot je 22e heb je ook nog een gratis tandartsverzekering.
Hm, ja ik weet niet hoe oud je bent, maar boven de 22 komen er dus wel kosten bij voor de tandartsverzekering (is verplicht als je het studentenvoordeel wil hebben). Alsnog is het dan volgens mij minder dan de 95 bij CZ.quote:Op zondag 18 juli 2010 23:13 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Hm oke.
Ik betaal 95 bij cz en daar zit al een aantal euro collectiviteits korting in.
Ipv van rucola is bloemkool of brocolli een goedkoop en gezond alternatief. In de aanbieding of op de markt ben je voor een grote stronk nog geen euro kwijt, daar kan je makkelijk twee keer van eten.quote:Op dinsdag 8 juni 2010 22:27 schreef Saisai het volgende:
Ik maak zelf graag anjovis pasta, erg goedkoop. Ik kan er geen recept over vinden, dus dan maar zo. met neme:
(...)
Ik leef van 120 euro per maand in mijn eentje, en heb iedere dag genoeg eten, lekker eten, vers eten en gezond eten ook nog. Niks pakjes en troep, het enige dat ik op heb moeten geven zijn frisdranken, kant en klare sauzen en snoep en andere troep waar je toch maar dik van wordt. Als je oplet en een redelijke vriezer hebt is een kleine beurs geen enkel probleem, je moet alleen wel kunnen koken. Als je niet kan koken heb je inderdaad een probleem met zo'n budget.quote:Op maandag 19 juli 2010 12:27 schreef Innocence het volgende:
Maar van 135 euro kan je in je eentje best fatsoenlijk eten toch? Geen reden om elke avond instant-shit te eten.
Met een brood, pindakaas, een grootverpakking rijst en wat groente kom je al een heel eind.
Tomaten, erwten etc. zijn ook allemaal heel goed en goedkoop in blik te krijgen.
Alleen verse vlees en vis zijn wat prijziger.
Zoek anders even naar de Knierten-en-Krenten-Culi-topics!
Volgensmij doen tal van studenten het al jaren met evenveel geld zonder om te komen
Dat dacht ik dus ook al... Ik heb een periode krap gezeten, en toen was er 100 euro voor eten - met z'n tweetjes! Dat was idd écht beknibbelen, maar minder groenten hebben we er niet om gegeten (enkel eentoniger). Vb varkensfiletlapjes uit de aanbieding, dat kwam echt neer op nog geen euro vlees p.p. voor een maaltijd, aardappeltjes bakken, en dan wintergroente (het was winter) erbij, dus: prei/wortel/kool, bijv wortel met tijm en honing uit de oven.quote:Op maandag 19 juli 2010 12:27 schreef Innocence het volgende:
Maar van 135 euro kan je in je eentje best fatsoenlijk eten toch?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |