abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 26 april 2009 @ 23:15:39 #1
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68408884
quote:
Varkensgriep legt Mexico-stad stil

De varkensgriep heeft vrijwel het hele openbare leven van Mexico-stad stilgelegd.

Uitgestorven

Uitgestorven straten, gesloten scholen en voetbalwedstrijden zonder publiek: dat is op dit moment het beeld in Mexico-stad; met 20 miljoen inwoners een van de grootste steden ter wereld. De autoriteiten nemen verregaande maatregelen in een poging de varkensgriep het hoofd te bieden.
Rampenfilms

Zo zijn restaurants en bars gesloten en zijn vrijwel alle openbare activiteiten en feesten afgelast. Intussen is er een run op videotheken ontstaan, omdat mensen thuis blijven. Ironisch genoeg zijn rampenfilms over virusuitbraken het popoulairst.
1300 besmet

Of alle voorzorgsmaatregelen effect hebben, blijft nog de vraag. Het aantal besmettingen stijgt gestaag. Zo'n 1300 mensen zijn nu besmet met het H1N1-virus, tussen de 80 en 100 mensen zijn intussen overleden.
Verdere verspreiding

Daarbij lijkt het erop dat het virus zich ook geografisch verder verspreid. In Californië, Texas en Kansas worden besmettingen gemeld, maar ook vanuit New York komen nu verontrustende signalen. Enige honderden leerlingen van een privéschool zitten met griepverschijnselen thuis; acht van hen zijn offcieel positief getest op het varkensgriepvirus. Aan de andere kant van de wereld meldt de Nieuw-Zeelandse minister van Volksgezondheid de waarschijnlijke besmetting van tien studenten met varkensgriep.
Azië waakzaam

Intussen nemen ook Aziatische landen hun voorzorgsmaatregelen. Passagiers uit Mexico worden op de vliegvelden van Tokio en Hong Kong extra in de gaten gehouden op griepverschijnselen. De gevolgen van het vogelgriepvirus H5N1 liggen immers nog vers in het geheugen.

© RTL Nieuws.nl
quote:
Wat is varkensgriep

Varkensgriep is een luchtweginfectie bij varkens, veroorzaakt door het type A influenza virus. Het veroorzaakt seizoensgebonden uitbraken van griep onder varkens. Vergelijkbaar met griep onder mensen treedt dit met name op in de winter. Er zijn verschillende subtypes van het virus in varkens gevonden. De op dit moment veel voorkomende variant is het H1N1 subtype. De H en N van Influenza A-virus H1N1, staan voor twee manieren waarop het virus kan aanvallen. De N staat voor hemagglutinatie (bloedstolling) en de N neurotoxine (zenuwstelsel). Dit houdt in dat er bloedstollingsproblemen en problemen met het zenuwstelsel kunnen optreden als er sprake is van een besmetting met varkensgriep. Dit wil niet zeggen dat elke patiënt die problemen ook krijgt. Het is ook niet zo dat elke patient aan varkensgriep overlijdt. De hoeveelheid virus waarmee men bemset raakt is ook van invloed. Als het lichaam antistoffen kan aanmaken zal de patient gewoon weer herstellen.In de afgelopen jaren werden mensen sporadisch met dit virus besmet. Nu echter is er een variant van het virus dat mensen veel sneller besmet en hen ook ziek maakt.

Het virus geeft binnen vier dagen verschijnselen van griep; koorts, hoesten, verlies van eetlust, spierpijn e.d. Soms treedt ook keelpijn, misselijkheid en braken en diarree op. De ziekte kan mild verlopen, maar in Mexico zijn al meer dan 70 mensen aan de ziekte overleden.

Varkensgriep komt wereldwijd voor. Op dit moment heerst er een epidemie bij mensen in Mexico. In de Verenigde Staten zijn er besmettingen vastgesteld bij mensen die terugkeerden vanuit Mexico. Ook in Frankrijk en Nieuw Zeeland zijn er mogelijk besmettingen.

Preventie

Algemene hygiënemaatregelen spelen een belangrijke rol bij het voorkomen van besmetting. Omdat de overdracht van het virus door hoesten, direct contact en via voorwerpen plaatsvindt, zijn de volgende maatregelen in gebieden, waar de ziekte voorkomt of wordt vermoed, zinvol:

1. Bezoek geen varkensboerderijen.
2. Vermijd zieke mensen, speciaal zij die hoesten.
3. Vermijd niet-noodzakelijke massabijeenkomsten in Gebieden waar varkensgriep onder mensen wordt gemeld.
4. Was regelmatig de handen zorgvuldig met zeep of handalcohol. Vooral vóór het (bereiden van) eten en na toiletbezoek.
5. Bereid voedsel zorgvuldig. Zorg dat vlees voldoende verhit is.

Als U toch ziek wordt, blijf dan thuis en waarschuw de huisarts

Het gebruik van mondmaskers valt te overwegen, zeker op plaatsen in Mexico waar grote aantallen mensen samenkomen.

Hoe wordt je besmet?

Mensen die nauw contact hebben met zieke varkens lopen risico. Op dit moment worden in Mexico ook relatief veel gevallen gezien van overdracht van mens op mens. Reizigers ván en naar Mexico lopen daarom nu ook risico, met name als zij in contact komen met patiënten met griepachtige verschijnselen. Besmetting van mens tot mens vindt, net als bij het reguliere griepvirus, vooral plaats door hoesten. Het is ook mogelijk dat bij het aanraken van een patiënt het virus via de handen in de slijmvliezen van mond neus of ogen terecht komt en zo een besmetting veroorzaakt. Varkensgriepvirus is een aerogeen virus (door de lucht), via aanhoesten, vocht (ook van de slijmvliezen), algemeen contact (omhelzen, aanraken, kussen, handen schudden, in elkaars omgeving zijn). Om besmetting van griepsoorten te voorkomen is het beter om openbare gebouwen en mensemassa’s te vermijden. Varkensgriep kan overgebracht worden door mensen en door varkens.
Normaal gesproken worden mensen niet besmet met het varkensgriepvirus. Slecht sporadisch wordt bij hen een infectie gevonden, meestal bij personen die nauw contact hebben gehad met zieke varkens. Tijdens eerdere uitbraken werden soms echter ook besmettingen gezien bij mensen die contact hadden met patiënten met varkensgriep. Op dit moment zijn er nog geen gevallen van besmettingen met varkensgriep bekend in Europa.

Het virus kan niet worden overgebracht door het eten van varkensvlees, als dit op de juiste wijze wordt bereid en voldoende lang verhit.

Wat zijn de verschijnselen?

Koorts, lusteloosheid, geen eetlust, keelpijn, koorts, hoesten, verkoudheid, loopneus. Sommige patiënten hebben ook last van dunne ontlasting en overgeven.

Waarom en wanneer is varkensgriep dodelijk?

Soms verloopt de ziekte zo heftig dat de patiënt al overlijdt voordat het afweersysteem het virus heeft kunnen bevechten. Dan gaat het om een gemuteerd virus dat bivoorbeeld ook van mens op mens overdraagbaar is. Omdat ons afweersysteem het virus niet herkend moet het eerst afweerstoffen aanmaken tegen de nieuwe indringer. Niet iedereen overlijdt aan varkensgriep, maar helaas wel een deel van de patiënten.

Helpt vaccinatie?

Vaccinatie tegen varkensgriep blijkt wel effectief. Vaccinatie is vooral zinvol bij mensen die niet besmet zijn met het virus.

Varkensgriep behandeling

Omdat het een virus betreft kan varkensgriep zelf niet behandeld worden met antibiotica. Een arts zal daarom vooral proberen de complicaties te behandelen, zoals hoge koorts of andere problemen. Mensen die binnen 4 dagen na terugkeer uit Mexico koorts krijgen (>38,5°C) moeten contact opnemen met hun huisarts, en melden dat zij recent zijn teruggekeerd uit Mexico. Zij moeten wel thuisblijven om te voorkomen dat de ziekte zich verspreidt.

Zeer waarschijnlijk is het H1N1 virus dat de huidige epidemie veroorzaakt, gevoelig voor antivirale middelen en deze kunnen dan worden gebruikt bij de behandeling van de ziekte.


Geen griepgevallen in Europa bekend
quote:
De Europese Commissie zegt dat er nog geen gevallen van Mexicaanse varkensgriep in Europa zijn geconstateerd. De Commissie heeft doorlopend contact met autoriteiten in Mexico en de VS en met de Wereldgezondheidsorganisatie.

In afzonderlijke Europese landen wordt wel gemeld dat er reizigers worden onderzocht op mogelijke besmetting. Zo zijn er in Frankrijk en Spanje enkele reizigers geïsoleerd, omdat ze ziekteverschijnselen vertonen.



Google outbreak kaart

*Paar is bevestigd
*Roze is verdenking van Swine Flu of wat anders.


Vorige deel ; H1N1 Flu WorldWide Outbreak? #3

Laatste nieuws op de FP ;
[Upd] Varkensgriep duikt wereldwijd op
Varkensgriep vermoed in 9 landen

Swine Flu FAQ (pdf)
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68409019


Daar heb ik al honderden doosjes van in m'n handen gehad.
AFC Ajax | SS Lazio | SK Slavia | Bobby Haarms †
"Het gaat nu even slecht, maar je moet Ajax altijd blijven steunen hè," zei hij. Hij herhaalde zijn boodschap nog eens: "Altijd blijven steunen, die club. Daar ben je Ajacied voor."
pi_68409029
Goed nieuws:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  † In Memoriam † zondag 26 april 2009 @ 23:21:58 #4
230491 Zith
pls tip
pi_68409098
denk dat het virus nu al op z'n piek zit...
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  zondag 26 april 2009 @ 23:22:40 #5
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68409130
quote:
'Meeste griepgevallen in Mexico alweer over"

De Mexicaanse president Calderon heeft op een persconferentie in Mexico Stad gezegd dat het overgrote deel van de mensen die besmet waren met varkensgriep alweer beter zijn.

Er zijn al 900 patiënten naar huis gestuurd, 400 liggen nog ter observatie in het ziekenhuis. In ieder geval 22 mensen zijn aan de griep overleden, van ruim zestig overleden patiënten wordt nog onderzocht of zij ook aan de varkensgriep zijn gestorven.

Mondkapjes
Toch ligt in Mexico-Stad een groot deel van het openbare leven stil vanwege de uitbraak. Iedereen in Mexico krijgt het advies om mondkapjes te dragen en om elkaar geen hand te geven.

Sportwedstrijden, concerten en kerkdiensten zijn afgelast, scholen blijven anderhalve week dicht en ook bars en restaurants zijn gesloten.

Op straat is het opmerkelijk rustig en de parken, waar normaal in het weekend veel families komen picknicken, zijn leeg.

Nieuw-Zeeland
Vanochtend bleek de nieuwe variant van varkensgriep ook te zijn opgedoken in Nieuw-Zeeland. Tien scholieren die gisteren terugkwamen van een reis naar Mexico zijn er mogelijk mee besmet.

Het nieuwe virus is een mix van varkensgriep, vogelgriep en mensengriep.


In de Amerikaanse staten Californië, Kansas en Texas zijn elf besmettingen gemeld en gevreesd wordt dat ook in New York acht kinderen besmet zijn. Bij alle besmettingen in de VS gaat het om een lichte vorm van de ziekte.

Speciale maatregelen
Het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid heeft wel speciale maatregelen genomen, maar deze maatregelen zijn alleen bedoeld om het werk van de gezondheidsautoriteiten makkelijker te maken, benadrukt minister Napolitano.

Ook uit Canada komen berichten over besmettingen, maar ook daar zouden geen zware gevallen zijn. De eerste berichten over de varkensgriep kwamen uit Mexico, daar zijn ruim mensen direct of indirect aan de ziekte overleden.

Europa
In Europa zijn nog geen mensen besmet geraakt met de Mexicaanse variant van varkensgriep. Dat zegt de Europese Commissie.

De Commissie heeft doorlopend contact met Mexico, de Verenigde Staten en de Wereldgezondheidsorganisatie over de verspreiding van het virus.

Op Schiphol krijgen reizigers die naar Mexico gaan of uit Mexico terugkomen een brief van de GGD. Daarin staat wat de verschijnselen zijn van het virus.

Advies RIVM
Ook verzoekt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) reizigers die vanaf 17 april zijn teruggekomen uit Mexico extra op te letten.

Degenen die binnen vier dagen na thuiskomst minimaal 38,5 graden koorts hebben, krijgen het advies om thuis te blijven en contact op te nemen met de huisarts.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  zondag 26 april 2009 @ 23:24:02 #6
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_68409182
Mijn bloeddruk, wat doe je
pi_68409194
Weer even op de hoogte blijven.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
  Redactie Games zondag 26 april 2009 @ 23:24:59 #8
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_68409220
Hmmm, ik heb last van dezelfde symptomen..
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
pi_68409233
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:20 schreef Espabilado het volgende:
Goed nieuws:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
@ SBS in de laatste paar posts: Er is echt maar één smiley die dat samenvat.

"Friendship is like wetting your pants. Everyone can see it, but only you can feel its warmth."
pi_68409240
denk dat het wel mee zal vallen. authoriteiten zitten er goed op. met de vogelgriep had je het verspreidingsgevaar omdat die wilde vogels overal en nergens naartoe vliegen. is toch wat makkelijker met varkens...
  zondag 26 april 2009 @ 23:26:35 #11
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68409270
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:25 schreef Omentuva het volgende:

[..]
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
@ SBS in de laatste paar posts: Er is echt maar één smiley die dat samenvat.

Ik zit/zat me er echt aan te ergeren gewoon. Hoezo paniek zaaien
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  zondag 26 april 2009 @ 23:29:29 #12
221412 Fryst
Dat dus.
pi_68409393
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is deze al langs geweest?



En verder tvp.

[ Bericht 12% gewijzigd door Fryst op 26-04-2009 23:34:35 ]
pi_68409469
tvp
pi_68409489
nu.nl:
quote:
Mexico

De meerderheid van de ongeveer 1300 mensen in Mexico die besmet zijn geraakt met het varkensgriepvirus, is weer beter. Dat zei president Felipe Calderon zondag.

Volgens hem zijn inmiddels al weer negenhonderd zieken gezond verklaard en liggen nog vierhonderd in het ziekenhuis voor controle. Hij riep de bevolking op kalm te blijven en samen te werken met de autoriteiten.


Doden

Het aantal mogelijke doden door varkensgriep in Mexico is zondag gestegen naar 86. Dat maakte de burgemeester van Mexico-stad, Marcelo Ebrard, bekend, aldus lokale media. Eerder was sprake van 81 sterfgevallen waarvan werd vermoed dat varkensgriep de oorzaak is.

Van de vijf nieuwe gevallen in de hoofdstad is bij twee varkensgriep geconstateerd. Bij de andere drie vermoedden autoriteiten dat het virus erachter zit.

Het totaal aantal doden in Mexico waarbij varkensgriep is geconstateerd, staat op twintig.
pi_68409568
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:26 schreef Qwea het volgende:

[..]

Ik zit/zat me er echt aan te ergeren gewoon. Hoezo paniek zaaien
It sells.

't wordt interessant om te zien wat de kranten er mee doen morgenochtend.
"Friendship is like wetting your pants. Everyone can see it, but only you can feel its warmth."
  zondag 26 april 2009 @ 23:37:10 #16
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68409655
quote:
WHO: Wereld voorbereid op mogelijke pandemie


GENEVE - De wereld is beter dan ooit voorbereid op een mogelijke grieppandemie na vijf jaar voorbereiding op vogelgriep. Dat zei epidemioloog Keiji Fukuda van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zondag op een persconferentie. Fukuda zei verder dat de organisatie is begonnen met het ontwikkelen van een varkensgriepvaccin.

Azië werd in 2003 hard getroffen door de uitbraak van SARS en de vogelgriep. Meer dan duizend mensen overleden aan deze ziekten.

WHO beschikt over 5 miljoen behandelingen van het antivirale Tamiflu dat voldoet tegen varkensgriep, aldus Fukuda. Daarnaast beschikken landen en regio's over eigen voorraden.

Verder benadrukte Fukuda dat er „nul bewijs” is dat mensen geïnfecteerd raken met het varkensgriepvirus door blootstelling aan varkens of varkensvlees. Hij reageerde op enkele landen die de import van vlees uit Mexico hebben stopgezet.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68409683
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:29 schreef Fryst het volgende:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is deze al langs geweest?



En verder tvp.
Ehm, mis ik iets? WIkipedia heeft een pagina over swine flu, dus?
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  † In Memoriam † zondag 26 april 2009 @ 23:38:15 #18
230491 Zith
pls tip
pi_68409684
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:29 schreef Fryst het volgende:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is deze al langs geweest?



En verder tvp.
Ik snap hem niet?
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
pi_68409742
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:25 schreef DJ_Ryow het volgende:
denk dat het wel mee zal vallen. authoriteiten zitten er goed op. met de vogelgriep had je het verspreidingsgevaar omdat die wilde vogels overal en nergens naartoe vliegen. is toch wat makkelijker met varkens...
Het is overdraagbaar van mens op mens
  zondag 26 april 2009 @ 23:44:48 #20
221412 Fryst
Dat dus.
pi_68409865
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:38 schreef Zith het volgende:

[..]

Ik snap hem niet?
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:38 schreef waht het volgende:

[..]

Ehm, mis ik iets? WIkipedia heeft een pagina over swine flu, dus?
"Swine influenza (Swine flu) refers to influenza cases that are caused by .... President Gerald Ford"
pi_68409970
RTL is bijna net zo erg als SBS. Op teletekst 115 melden ze het volgende:
quote:
Ook zijn acht leerlingen van een privéschool in New York positief getest op H1N1. Honderden andere leerlingen zitten met griepverschijnselen thuis.
Nou heeft ineens die hele school griep.

pi_68410032
Wilde net reageren maar toen ging hij dicht
quote:
Op zondag 26 april 2009 12:32 schreef DaMart het volgende:

[..]

Het ging erom dat de indruk werd gewekt dat het om een killerflu ging, maar dat is dus niet zo. Tot nu toe heeft ongeveer 94% van de mensen die (mogelijk) besmet zijn, het gewoon overleefd. En natuurlijk is het iets om serieus in de gaten te houden, maar de kans dat je er aan doodgaat is minder groot dan de TT van het andere (inmiddels volle) topic deed vermoeden .
Ik heb niet het hele topic gelezen dus misschien is het al gezegd, maar als 94% het overleefd betekend het dat 6% overlijd. Als een kwart wereld besmet raakt, zijn dat nog steeds 90 miljoen mensen die dood gaan.
pi_68410118
tvp weer
pi_68410203
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:11 schreef Qwea het volgende:
God, sbs 6 hart van NL bericht er ook zo heerlijk over

"Kans ontzettend groot dat dodelijk virus nederland treft!"

of iets van die strekking
Hart van Nederland De Telegraaf van de televisie.
trotse eigenaar van post nr. 52m
Op zaterdag 22 december 2007 00:29 schreef Alexxxxx het volgende:
Mods met een x zijn tof.
pi_68410261
Hoe kan het trouwens dat zo'n griep soms in 1 keer weer weg is?

Bij de Spaanse griep was dat ook het geval, ineens nam het aantal nieuwe besmettingen enorm af.

De Pest had dat ook. Die kwam in golven met enorm veel slachtoffers en verdween dan ineens weer. (Als het inderdaad steeds de pestbacterie was).
pi_68410279
Even weer het bijhouden, tvpje dus
pi_68410325
quote:
Op maandag 27 april 2009 00:00 schreef -0- het volgende:
Hoe kan het trouwens dat zo'n griep soms in 1 keer weer weg is?

Bij de Spaanse griep was dat ook het geval, ineens nam het aantal nieuwe besmettingen enorm af.

De Pest had dat ook. Die kwam in golven met enorm veel slachtoffers en verdween dan ineens weer. (Als het inderdaad steeds de pestbacterie was).
We bouwen (groeps)immuniteit op. Op een gegeven moment is zo'n groot deel vd populatie immuun dat die virus zich niet meer kan verspreiden.
pi_68410352
Tvp.
pi_68410500
Je moet gewoon een gun hebben dan overleef je die shit.
If you speak about the evil that the government does. The Patriot Act'll track you to the type of your blood.
pi_68410537
Ik vind over het algemeen dat media wel genuanceerd over deze uitbraak berichten. Wanneer er een auto in Slotervaart in de fik wordt gestoken heb je eerder het idee dat de wereld vergaat.
pi_68410557
quote:
Op maandag 27 april 2009 00:11 schreef Creepy_Bastard het volgende:
Je moet gewoon een gun hebben dan overleef je die shit.
Iedereen die je ziet kuchen/niesen pardoes neerknallen?
pi_68410597
Ben benieuwd wanneer we erachter komen of wat die Mexicaanse arts allemaal zei waar was of niet (zie de eerdere topics).
What Would Goku Do
pi_68410637
Ik hoop dat het virus Nederland haat ofzo want het lijken nu net dominostenen, de een raakt de ander aan
pi_68410735
quote:
Op maandag 27 april 2009 00:17 schreef Stephan1237 het volgende:
Ik hoop dat het virus Nederland haat ofzo want het lijken nu net dominostenen, de een raakt de ander aan
Er zijn in (nog) 'maar' 4 landen besmettingen vastgesteld he.

[ Bericht 0% gewijzigd door Toad op 27-04-2009 00:25:33 (toch meer ;)) ]
pi_68410739
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ben benieuwd of iedereen hier ook met mondkapjes gaat rondlopen als het hier net zo om zich grijpt als SARS deed in Hongkong enzo.
What Would Goku Do
pi_68410806
Ik denk dat we in ieder geval van geluk kunnen spreken dat we nu niet in het hoogseizoen zitten, dus er niet gigantisch veel mensen op reis zijn geweest naar Mexico hier in Nederland. De Amerikanen hebben net hun springbreak achter de rug, waarbij er aardig wat richting cancun gaan.
pi_68412163
Dodental inmiddels nu 92

En in Colombia en Australie zijn nu ook mogelijke gevallen gemeld.
pi_68412536
quote:
Op maandag 27 april 2009 02:55 schreef indahnesia.com het volgende:
in de VS al 20 gevallen bevestigd, geen doden overigens.
Uch..uch!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_68412557
Shit gaat los. Niet normaal meer.
A revolution is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time.
pi_68412583
quote:
Op maandag 27 april 2009 03:11 schreef 1517 het volgende:
Shit gaat los. Niet normaal meer.
Veel vitaminepillen vreten...
pi_68412597
Interessante background: http://www.latimes.com/fe(...)apr27,0,967115.story

In 1976 was er ook angst voor een swine flu pandemie. Ondanks dat er maar 200 gevallen waren en 1 dode, stond de overheid in de USA er toen op om massaal te gaan vaccineren. 40 miljoen amerikanen zijn toen gevaccineerd. Uiteindelijk bleek de angst ongegrond en gebeurde er niets. Wat wel gebeurde is dat de vaccinatie voor side-effects zorgde en 500 mensen het Guillain-Barre syndroom opliepen waaraan er 25 overleden.
  maandag 27 april 2009 @ 03:25:00 #43
181657 LordNemephis
computer says no
pi_68412622
quote:
Op maandag 27 april 2009 03:20 schreef Espabilado het volgende:
Interessante background: http://www.latimes.com/fe(...)apr27,0,967115.story

In 1976 was er ook angst voor een swine flu pandemie. Ondanks dat er maar 200 gevallen waren en 1 dode, stond de overheid in de USA er toen op om massaal te gaan vaccineren. 40 miljoen amerikanen zijn toen gevaccineerd. Uiteindelijk bleek de angst ongegrond en gebeurde er niets. Wat wel gebeurde is dat de vaccinatie voor side-effects zorgde en 500 mensen het Guillain-Barre syndroom opliepen waaraan er 25 overleden.
Cool, dat wist ik niet... (had toen nog luiers om)
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
pi_68412627
quote:
Op maandag 27 april 2009 03:25 schreef LordNemephis het volgende:

[..]

Cool, dat wist ik niet... (had toen nog luiers om)
Gelukkig maar..
pi_68412692
quote:
Op maandag 27 april 2009 03:16 schreef JoeThePlumber het volgende:

[..]

Veel vitaminepillen vreten...
in welke hoek moeten we dan zoeken?
A revolution is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time.
pi_68412708
quote:
Op maandag 27 april 2009 03:41 schreef 1517 het volgende:

[..]

in welke hoek moeten we dan zoeken?
Van A tot Z...
pi_68412714
Ik denk aan Tamiflu van onze vriend Lodewijk J.R. de Vink

[ Bericht 78% gewijzigd door 1517 op 27-04-2009 04:02:57 ]
A revolution is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time.
pi_68412781
quote:
Op maandag 27 april 2009 03:50 schreef 1517 het volgende:
Ik denk aan Tamiflu van onze vriend Lodewijk J.R. de Vink
hmjah, dat geneest niet, maar remt alleen.
pi_68412782
I'm a specialist doctor in respiratory diseases and intensive care at the Mexican National Institute of Health. There is a severe emergency over the swine flu here. More and more patients are being admitted to the intensive care unit. Despite the heroic efforts of all staff (doctors, nurses, specialists, etc) patients continue to inevitably die. The truth is that anti-viral treatments and vaccines are not expected to have any effect, even at high doses. It is a great fear among the staff. The infection risk is very high among the doctors and health staff.

There is a sense of chaos in the other hospitals and we do not know what to do. Staff are starting to leave and many are opting to retire or apply for holidays. The truth is that mortality is even higher than what is being reported by the authorities, at least in the hospital where I work it. It is killing three to four patients daily, and it has been going on for more than three weeks. It is a shame and there is great fear here. Increasingly younger patients aged 20 to 30 years are dying before our helpless eyes and there is great sadness among health professionals here.
Antonio Chavez, Mexico City

http://news.bbc.co.uk/1/hi/talking_point/8018428.stm

[ Bericht 0% gewijzigd door Salvad0R op 27-04-2009 04:20:13 ]
  Moderator maandag 27 april 2009 @ 07:56:12 #52
42184 crew  DaMart
pi_68413332
quote:
Mogelijk honderd doden door varkensgriep
Uitgegeven: 27 april 2009 06:15
Laatst gewijzigd: 27 april 2009 06:36

MEXICO-STAD - De varkensgriep heeft in Mexico mogelijk aan 103 mensen het leven gekost. Van 22 overlijdens is de ziekte zeker de oorzaak.

Dat heeft de Mexicaanse minister van Gezondheid José Angel Cordóva zondag (plaatselijke tijd) gezegd.

In totaal zijn volgens Cordóva ongeveer 1600 mensen besmet geraakt met varkensgriep, van wie circa vierhonderd in het ziekenhuis liggen.

http://www.nu.nl/algemeen(...)or-varkensgriep.html
pi_68413363
quote:
Op maandag 27 april 2009 07:56 schreef DaMart het volgende:

[..]


We gaan dood..eens!

Dus nu maar genieten van leven....
pi_68413372
Hmm hoop poeha dus alweer, maar vooralsnog geen bevestigde besmettingen in Europa?
pi_68413381
quote:
Op maandag 27 april 2009 08:04 schreef Loveless85 het volgende:
Hmm hoop poeha dus alweer, maar vooralsnog geen bevestigde besmettingen in Europa?
klopt
  maandag 27 april 2009 @ 08:38:42 #56
225274 Robijn1961
Beatles Forever
pi_68413648
tvp
Waiting for This is it!
  Redactie Frontpage maandag 27 april 2009 @ 08:43:33 #57
145738 superworm
is erbij
pi_68413716
quote:
Op maandag 27 april 2009 08:38 schreef Robijn1961 het volgende:
tvp
Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
op FOK!
op Facebook
op de website
pi_68413793
quote:
Oh, for the love of...

Die post is pas een paar keer gelinked in de laatste paar topics.
"Friendship is like wetting your pants. Everyone can see it, but only you can feel its warmth."
pi_68413937
quote:
Czech Republic Has 2m doses of Tamiflu, enough for a fifth of the population


http://www.guardian.co.uk(...)ecautionary-measures
  maandag 27 april 2009 @ 09:06:34 #60
248693 hanglul
hangt rond
pi_68414336
TVP

Nederland heeft voor 5 miljoen inwoners medicijnen op voorraad
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 10:27:20 #62
11839 DemonRage
[ Eindhoven ]
pi_68415671
quote:
Op zondag 26 april 2009 23:48 schreef -0- het volgende:
RTL is bijna net zo erg als SBS. Op teletekst 115 melden ze het volgende:
[..]

Nou heeft ineens die hele school griep.

Gevalletje massahysterie.
  maandag 27 april 2009 @ 11:34:54 #63
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68417542
quote:
Op maandag 27 april 2009 09:25 schreef Jor_Dii het volgende:
TVP

Nederland heeft voor 5 miljoen inwoners medicijnen op voorraad
Dat snap ik niet. Dan komen ze voor 10 miljoen te kort. Je mag toch verwachten dat na de vogelgriep ze meer aangelegd hebben
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68417606
tvptje
  Moderator maandag 27 april 2009 @ 11:39:25 #65
42184 crew  DaMart
pi_68417676
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:34 schreef Qwea het volgende:

[..]

Dat snap ik niet. Dan komen ze voor 10 miljoen te kort. Je mag toch verwachten dat na de vogelgriep ze meer aangelegd hebben
Ze gaan er waarschijnlijk van uit dat niet iedereen ziek zal worden.
  maandag 27 april 2009 @ 11:39:43 #66
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68417691
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:34 schreef Qwea het volgende:

[..]

Dat snap ik niet. Dan komen ze voor 10 miljoen te kort. Je mag toch verwachten dat na de vogelgriep ze meer aangelegd hebben
kost nogal wat en toch niet iedereen wordt ziek.
  maandag 27 april 2009 @ 11:42:22 #67
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68417768
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:39 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

kost nogal wat en toch niet iedereen wordt ziek.
Kan best nogal wat kosten, maar stel dat 7,5 miljoen wel ziek wordt. Dan heb je een probleem.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 11:53:42 #68
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68418093
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:42 schreef Qwea het volgende:

[..]

Kan best nogal wat kosten, maar stel dat 7,5 miljoen wel ziek wordt. Dan heb je een probleem.
Het is een kwestie van kansberekening, zoals de hele medische wereld trouwens. Het is niet waarschijnlijk dat 7,5 miljoen mensen ziek worden. Dus de investering niet waard.
  maandag 27 april 2009 @ 11:55:07 #69
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68418129
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:53 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Het is een kwestie van kansberekening, zoals de hele medische wereld trouwens. Het is niet waarschijnlijk dat 7,5 miljoen mensen ziek worden. Dus de investering niet waard.
hmmm, oke
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 11:58:36 #70
133785 Demophon
Exactemundo!
pi_68418210
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:34 schreef Qwea het volgende:

[..]

Dat snap ik niet. Dan komen ze voor 10 miljoen te kort. Je mag toch verwachten dat na de vogelgriep ze meer aangelegd hebben
Ze hebben alleen voorraden aangelegd voor de elite en mensen die er toe doen: artsen, wetenschappers, ingenieurs, ministers, directeuren van medische instellingen, al hun famlie, etc. Jammer je hoort er niet bij
"All great truths begin as blasphemies" - George Bernard Shaw, Ierse vrijdenker (1856 - 1950)
"Religion is regarded by common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful" - Lucius Annaeus Seneca, Romeinse filosoof (4 BC - 65 AD)
pi_68418329
quote:
Op maandag 27 april 2009 11:58 schreef Demophon het volgende:

[..]

Ze hebben alleen voorraden aangelegd voor de elite en mensen die er toe doen: artsen, wetenschappers, ingenieurs, ministers, directeuren van medische instellingen, al hun famlie, etc. Jammer je hoort er niet bij
Een elite van 1/3e van de bevolking? Dat zou wel erg scheef verdeeld zijn dan.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
pi_68418757
Common seasonal flu kills 250,000 to 500,000 people every year, dit om de boel even in de context te plaatsen
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
  Moderator maandag 27 april 2009 @ 12:22:41 #73
42184 crew  DaMart
pi_68418933
quote:
Spanje bevestigt geval van varkensgriep
Uitgegeven: 27 april 2009 12:11
Laatst gewijzigd: 27 april 2009 12:20

MADRID - Het Spaanse ministerie van Gezondheid heeft maandag bevestigd dat iemand in Almansa in midden-Spanje met varkensgriep is besmet.

De besmette persoon ligt in het ziekenhuis van Albacete en heeft een studiereis naar Mexico achter de rug.

bron
pi_68418985
Zie hierboven

Ontopic:

Nu in spanje ook al, gaat echt snel
  Moderator maandag 27 april 2009 @ 12:25:34 #75
42184 crew  DaMart
pi_68419017
En nog een bericht:
quote:
VVD wil snel maatregelen tegen varkensgriep
Uitgegeven: 27 april 2009 11:57
Laatst gewijzigd: 27 april 2009 12:07

ROTTERDAM - VVD-Europarlementariër Jules Maaten wil dat de Europese Unie ogenblikkelijk preventieve maatregelen neemt tegen de dreigende varkensgrieppandemie.

"Als een pandemie uitbreekt is er geen tijd voor uitgebreid overleg", zegt Maaten. "Ik wil dat de Europese Commissie onmiddellijk in kaart brengt welke lidstaten al maatregelen hebben genomen en welke niet."

Hij doelt vooral op de voorraden antivirale middelen in de EU-landen. Niet alle landen hebben evenveel van deze middelen in huis.



Als een pandemie daadwerkelijk uitbreekt moet de Europese Commissie volgens de VVD'er binnen 24 uur actie kunnen nemen in de hele unie.


Desinfectie

"Bijvoorbeeld maatregelen voor desinfectie en quarantaine op vliegvelden voor vluchten uit getroffen gebieden. Of het opleggen van reisbeperkingen", aldus Maaten.

"Het heeft weinig zin als Nederland ontsmettende matten op Schiphol legt, wanneer dat niet ook op luchthavens zoals Zaventem en Frankfurt gebeurt."


Ongelukkig gekozen

De varkensgriep heeft weinig met varkens te maken. Dat zegt Klaas Johan Osinga van LTO Nederland maandag. Het is een ongelukkig gekozen naam, vindt hij. "Mensen kunnen gewoon varkensvlees blijven eten en naar de kinderboerderij gaan."

"Het lijkt te gaan om een menselijk griepvirus, dat bestaat uit een mengsel van het 'gewone' griepvirus, het vogelgriepvirus en het varkensgriepvirus. Een nieuwe variant. Maar waarschijnlijk een menselijke."


Voorbarig

Volgens Osinga komen er uit de Verenigde Staten geen meldingen over varkens die geïnfecteerd zouden zijn met het nieuwe griepvirus. In de VS zijn nu twintig gevallen bekend van varkensgriepbesmettingen. "Het is voorbarig om te zeggen dat de oorzaak bij varkens ligt."

Dat varkens influenzavirussen bij zich dragen is normaal, zegt Osinga. "En soms krijgen varkens ook echte varkensgriep. Dan vreten de dieren niet, hebben ze koorts en hoesten ze. Maar dood gaan ze er meestal niet van."


Antistoffen

Die normale varkensgriep kan overslaan op veeartsen en varkenshouders maar die hebben daar meestal weinig last van. "Mensen maken dan antistoffen aan en hebben een paar dagen last van lichte griepachtige verschijnselen."

Bron
pi_68419336
17 mogelijke nieuwe gevallen in spanje, 1 in Hong kong en 3 in Kopenhagen....
Owjah in Sao Paulo ook een mogelijk geval gemeld.
pi_68419379
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:38 schreef Kabbie_Kabbie het volgende:
17 mogelijke nieuwe gevallen in spanje, 1 in Hong kong en 3 in Kopenhagen....
Owjah in Sao Paulo ook een mogelijk geval gemeld.
paniek paniek
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68419413
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:40 schreef dramatiek het volgende:

[..]

paniek paniek

Hoop dat je schuilkelder al ingericht is
pi_68419567
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:40 schreef dramatiek het volgende:

[..]

paniek paniek
Peeuw peeuw
pi_68419613
Ik voel ook een hoestje opkomen...
  maandag 27 april 2009 @ 12:49:33 #81
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68419615
quote:
Varkensgriep dringt door tot in Europa
Het varkensgriepvirus is nu ook zeker doorgedrongen tot in Europa. Bij een 23-jarige student in het Spaanse Almansa is het virus vastgesteld.

Viroloog Osterhaus: nog geen gevaarvideo
Varkensgriep dringt door tot in Europa
Zeven

Eerder was al bekend dat Spanje zeven verdachte gevallen onderzocht. Bij een daarvan is nu met zekerheid vastgesteld dat het om het virus gaat. Zes andere verdachte gevallen in Spanje en een in Frankrijk worden nog onderzocht.
Geen gevaar

Vooralsnog is het virus niet opgedoken in Nederland en lopen Nederlanders dus nog geen gevaar, zegt viroloog Osterhaus in RTL Nieuws.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 27 april 2009 @ 12:52:12 #82
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_68419691
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:16 schreef dramatiek het volgende:
Common seasonal flu kills 250,000 to 500,000 people every year, dit om de boel even in de context te plaatsen
Welke context?

Natuurlijk snapt iedereen dat 100 sterfgevallen niet echt spectaculair is. Het gaat erom hoe snel het zich verspreidt en wat de ratio van overlijden is. Dat alles bij elkaar doet bij de WHO in ieder geval wat meer wenkbrauwen optrekken dan 'normale' griep.
pi_68419874
Met de incubatietijd van 48 uur (toch?) zullen de komende dagen vast nog veel meer meldingen binnenkomen, de vraag is echter hoe dodelijk en hoe snel het zich verspreid.
Krijg toch wel een beetje idee dat het allemaal erg overtrokken wordt..
pi_68419938
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:49 schreef Qwea het volgende:
Varkensgriep dringt door tot in Europa
Toevallig wordt het virus nu vooral gemeld in landen met een "hoge organisatiegraad" zoals de US, Nieuw Zeeland, Spanje etc. Ik denk dat als het griepvirus al lang is aangeland in Zuid Amerika, Afrika en Azië en in dat geval zijn we "fucked".
  maandag 27 april 2009 @ 13:01:13 #86
262 Re
Kiss & Swallow
pi_68419939
tvp, zag 2 weken geleden de eerste meldingen van 2 gevalletjes van een griepvirus op medscape, toen dacht ik al... dat gaat straks de wereld over
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  maandag 27 april 2009 @ 13:02:14 #87
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68419974
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:38 schreef Kabbie_Kabbie het volgende:
17 mogelijke nieuwe gevallen in spanje, 1 in Hong kong en 3 in Kopenhagen....
Owjah in Sao Paulo ook een mogelijk geval gemeld.
Dan missen we alleen Afrika nog. Al zal er ook daarvandaan wel snel een geval opduiken (Z-Afrika).
  maandag 27 april 2009 @ 13:06:55 #89
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68420109
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:01 schreef buachaille het volgende:

[..]

Toevallig wordt het virus nu vooral gemeld in landen met een "hoge organisatiegraad" zoals de US, Nieuw Zeeland, Spanje etc. Ik denk dat als het griepvirus al lang is aangeland in Zuid Amerika, Afrika en Azië en in dat geval zijn we "fucked".
Nee, in landen met mensen die het zich kunnen veroorloven naar Mexico te vliegen.

Ook al is Guatemala een (arm) buurland, het zal langer duren voor het virus daar is. Het virus moet zich dan immers over land verspreiden. Vandaar dat de WHO de paniekstatus verhoogd indien het virus is vastgesteld in minimaal twee landen in dezelfde regio. Gevallen van het virus bij mensen die in Mexico zijn geweest, ook al worden deze in Europa/Australië/Zuid-Amerika/Azië vastgesteld, zijn natuurlijk gewoon 'Mexicaanse gevallen'.
pi_68420150
Tjonge, jonge, men lult, men overlegt, maar de grenzen zijn nog steeds open, er is nog steeds reizigersverkeer, ook naar de States, maar maar men lult, men overlegt etc etc...Gooi toch als eerste die grenzen dicht ! Maar nee, er geldt alleen een negatief reisadvies niet naar Mexico af te reizen, pfff. Wat moet je daar eigenlijk...
pi_68420218
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:02 schreef buachaille het volgende:

[..]

Yep, iedereen die vandaag nog met het OV reist veel succes
Morgen weer..of zou ik toch maar met de auto moeten gaan
pi_68420272
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:10 schreef Suko het volgende:
Tjonge, jonge, men lult, men overlegt, maar de grenzen zijn nog steeds open, er is nog steeds reizigersverkeer, ook naar de States, maar maar men lult, men overlegt etc etc...Gooi toch als eerste die grenzen dicht ! Maar nee, er geldt alleen een negatief reisadvies niet naar Mexico af te reizen, pfff. Wat moet je daar eigenlijk...
Ja hoor, laten we gelijk alles platleggen
pi_68420292
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:13 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Ja hoor, laten we gelijk alles platleggen
Ja
pi_68420300
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:06 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Nee, in landen met mensen die het zich kunnen veroorloven naar Mexico te vliegen.

Ook al is Guatemala een (arm) buurland, het zal langer duren voor het virus daar is. Het virus moet zich dan immers over land verspreiden. Vandaar dat de WHO de paniekstatus verhoogd indien het virus is vastgesteld in minimaal twee landen in dezelfde regio. Gevallen van het virus bij mensen die in Mexico zijn geweest, ook al worden deze in Europa/Australië/Zuid-Amerika/Azië vastgesteld, zijn natuurlijk gewoon 'Mexicaanse gevallen'.
Daar heb je een punt maar als je het kaartje van Google bekijkt dan zijn het nu al zo veel gevallen dat het niet meer te stoppen lijkt. Ik denk dat wanneer het virus ook in Zuid-Afrika opduikt we pas echt kunnen concluderen dat het niet meer te stoppen is.
pi_68420365
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:06 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Nee, in landen met mensen die het zich kunnen veroorloven naar Mexico te vliegen.

Inderdaad, dat klinkt opzich ook best logisch. Maar wat is er voor nodig om het virus per land te laten verspreiden?
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68420380
Wat betekenen gele spelden op Google Maps?
  maandag 27 april 2009 @ 13:17:11 #97
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68420390
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:10 schreef Suko het volgende:
Maar nee, er geldt alleen een negatief reisadvies niet naar Mexico af te reizen, pfff. Wat moet je daar eigenlijk...
Er geldt nooit een officieel negatief reisadvies, want daar doet Nederland niet aan. Je zal ten allen tijde vanuit Nederland naar Mexico mogen afreizen. Of ze je daar aan de grens binnen laten, is een ander punt.

Overigens: wat je moet in Mexico? Gaafste land ter wereld, wat mij betreft.
pi_68420454
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:16 schreef no1uknow het volgende:
Wat betekenen gele spelden op Google Maps?
Pink markers are suspect
Purple markers are confirmed
Deaths lack a dot in marker
Yellow markers are negative

Die dus negatief getest zijn
  maandag 27 april 2009 @ 13:19:58 #99
19840 Libris
Live from Singapore
pi_68420485
In Singapore worden nu alle passagiers die met het vliegtuig binnen komen gescreend op koorts. Draaiboeken uit de SARS periode worden uit de kast gehaald. Bron: Straits Times
  maandag 27 april 2009 @ 13:20:17 #100
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_68420495
Zegt men niet altijd dat zoiets theoretisch binnen 3 weken de hele wereld over is?
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
pi_68420519
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:17 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Er geldt nooit een officieel negatief reisadvies, want daar doet Nederland niet aan. Je zal ten allen tijde vanuit Nederland naar Mexico mogen afreizen. Of ze je daar aan de grens binnen laten, is een ander punt.

Overigens: wat je moet in Mexico? Gaafste land ter wereld, wat mij betreft.
Officieel heb ik niet geschreven hoor, ik hoorde net alleen op de radio, er geldt een negatief reisadvies, punt. Ok, Mexico is wel leuk, heb alleen moeite met die afwachtende houding...
  maandag 27 april 2009 @ 13:21:39 #102
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68420549
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:16 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Inderdaad, dat klinkt opzich ook best logisch. Maar wat is er voor nodig om het virus per land te laten verspreiden?
Ik denk een hogere dichtheid. Ik weet niet hoeveel virus er in Mexico nodig was om 1300 besmettingen te krijgen.
pi_68420584
quote:
China heeft per direct een importverbod voor varkensvlees uit Mexico en enkele zuidelijke staten in de Verenigde Staten ingesteld. Dat heeft de Chinese regering vandaag bekendgemaakt.

Met de maatregel wil Peking voorkomen dat de varkensgriep van Mexico en de Verenigde Staten overslaat naar China. Eerder stelde Rusland al een verbod in op de import van varkensvlees uit Mexico en een aantal andere Latijns-Amerikaanse landen en enkele staten van de Verenigde Staten.

De varkensgriep heeft in Mexico mogelijk ruim honderd levens geëist. Ongeveer 1600 Mexicanen zijn besmet geraakt.
Frontpage

Deze epidemie kan natuurlijk de economische crisis ook weer een behoorlijke duw in de verkeerde richting geven.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68420779
Dat bedoel ik, actie!

VVD wil nu actie tegen varkensgriep

ROTTERDAM - VVD-Europarlementariër Jules Maaten wil dat de Europese Unie ogenblikkelijk preventieve maatregelen neemt tegen de dreigende varkensgrieppandemie. „Als een pandemie uitbreekt is er geen tijd voor uitgebreid overleg”, zegt Maaten. „Ik wil dat de Europese Commissie onmiddellijk in kaart brengt welke lidstaten al maatregelen hebben genomen en welke niet.”

Hij doelt vooral op de voorraden antivirale middelen in de EU-landen. Niet alle landen hebben evenveel van deze middelen in huis.

Als een pandemie daadwerkelijk uitbreekt moet de Europese Commissie volgens de VVD'er binnen 24 uur actie kunnen nemen in de hele unie. „Bijvoorbeeld maatregelen voor desinfectie en quarantaine op vliegvelden voor vluchten uit getroffen gebieden. Of het opleggen van reisbeperkingen”, aldus Maaten. „Het heeft weinig zin als Nederland ontsmettende matten op Schiphol legt, wanneer dat niet ook op luchthavens zoals Zaventem en Frankfurt gebeurt.” telegraaf.nl
  maandag 27 april 2009 @ 13:28:50 #105
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68420796
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:20 schreef Suko het volgende:

[..]

Officieel heb ik niet geschreven hoor, ik hoorde net alleen op de radio, er geldt een negatief reisadvies, punt. Ok, Mexico is wel leuk, heb alleen moeite met die afwachtende houding...
mee eens.
pi_68420842
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:28 schreef Suko het volgende:
Dat bedoel ik, actie!


Was al geplaatst
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 13:30:58 #107
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_68420884
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:16 schreef dramatiek het volgende:
Common seasonal flu kills 250,000 to 500,000 people every year, dit om de boel even in de context te plaatsen
Ja stokdemente oudjes van 80.

Al is 100 doden op 109 miljoen Mexicanen ook niet iets om echt wakker van te liggen.
pi_68420891
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:29 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Was al geplaatst
Oh ok, maar dubbel is in deze niet erg, pissig word ik van al dat gelul...
  maandag 27 april 2009 @ 13:32:49 #109
241594 iBolt
Lighting
pi_68420945
Nu bevestigd in Spanje
  maandag 27 april 2009 @ 13:33:03 #110
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68420954
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:32 schreef iBolt het volgende:
Nu bevestigd in Spanje
was al bekend
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68420975
We gaan doooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood
  maandag 27 april 2009 @ 13:36:06 #112
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68421044
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:30 schreef Rubber_Johnny het volgende:

[..]

Ja stokdemente oudjes van 80.

Al is 100 doden op 109 miljoen Mexicanen ook niet iets om echt wakker van te liggen.
Mexico City gaat als een test voor de ernst van de eventuele pandemie fungeren. Indien er niet 200.000 doden vallen in D.F. (is 1% van de bevolking), gaat het op wereldschaal waarschijnlijk ook relatief meevallen
  maandag 27 april 2009 @ 13:36:25 #113
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68421055
quote:
Grieppandemie

De uitbraak van een grieppandemie is een van de grootste risico’s die ons kan treffen. Dat komt door het grote aantal mensen dat wereldwijd ziek wordt en het mogelijk grote aantal doden.

Een grieppandemie kan bovendien grote maatschappelijke gevolgen hebben. De overheid onderneemt dan ook veel om ervoor te zorgen dat Nederland goed is voorbereid.

In dit dossier vindt u algemene informatie over de grieppandemie. Daar leest u wat een grieppandemie is, hoe u als burger kunt handelen en wat de overheid doet.

Het deel voor bedrijven en organisaties bevat informatie over maatregelen om tijdens een pandemie te blijven functioneren. Bedrijfscontinuïteit is daarbij het sleutelwoord.

Informatie voor medici staat op de website van het Centrum Infectieziektebestrijding .
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68421101
Ook Michael Jackson heeft zijn maatregelen genomen:

pi_68421143
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:37 schreef buachaille het volgende:
Ook Michael Jackson heeft zijn maatregelen genomen:
[ afbeelding ]
Zal als eerste die griep krijgen wegens het altijd mijden van allerlei bacterien, cq nergens tegen bestand zijnde...
  maandag 27 april 2009 @ 13:40:54 #116
241594 iBolt
Lighting
pi_68421185
XKCD heeft een prachtige strip over de swine flu

  maandag 27 april 2009 @ 13:44:41 #117
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_68421304
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:36 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Mexico City gaat als een test voor de ernst van de eventuele pandemie fungeren. Indien er niet 200.000 doden vallen in D.F. (is 1% van de bevolking), gaat het op wereldschaal waarschijnlijk ook relatief meevallen
Nog positiever bekeken. Deze epidemie/pandemie zorgt wel dat de schrik er goed in zit . Waardoor er meer politieke aandacht en geld vrijkomt voor de bestrijding van van pandemieën en ziekten zoals de vogelgriep. Die er wel keihard in gaat hakken. En waar tot voor kort weinig geld voor vrij werd gemaakt.
quote:
Grieppandemie

Door: Martijn Katan

Wat is griep ook alweer? En wat doe je als overheid als er een grieppandemie komt? Niet je kop in het zand steken, vindt Martijn Katan.

Twee weken terug hielden de ministeries van Volksgezondheid en Binnenlandse Zaken een bijeenkomst in Den Haag over de vraag hoe we Nederland draaiende houden bij een grieppandemie.

In de zaal zaten 200 afgevaardigden van ziekenhuizen, geneesmiddelenfabrikanten, horeca, kruideniers, levensmiddelenfabrieken, verzekeraars, gemeenten, ministeries en nutsbedrijven. De kleurige uniformen van hoge politie- en brandweerfunctionarissen gaven het geheel iets vrolijks, maar het was toepasselijker geweest als de twee vertegenwoordigers van het begrafeniswezen hun uniformen hadden aangetrokken, want het onderwerp was niet vrolijk.

Op de televisie hoor je nooit meer iets over vogelgriep. Volgens het kabinet is het echter aannemelijk dat er een grieppandemie komt, en dat die catastrofale gevolgen zal hebben (1). Ook in Engeland wordt een grieppandemie gezien als Top Risk in National Security (2). Bij het Engelse ministerie van Volksgezondheid werken 50 man aan de voorbereidingen voor zo een pandemie, want er komt heel wat bij kijken (3), ook juridisch. Er moet bijvoorbeeld een nieuwe wet op de crematie klaarliggen, zodat als het zover is de overledenen snel maar legaal kunnen worden gecremeerd.

Wat is griep ook alweer?

Een paar dagen snotteren komt niet door het griepvirus. Echte griep oftewel influenza gaat gepaard met flinke koorts, hoesten, hoofdpijn en spierpijn, en je kunt er weken beroerd van zijn. Sterfgevallen zijn zeldzaam en betreffen vooral ouderen (4). Daarom worden ouderen jaarlijks tegen griep ingeënt.

Vogels kunnen ook griep krijgen. Die wordt veroorzaakt door een broertje van ons griepvirus. Dit vogelgriepvirus infecteert zelden mensen. Dat komt omdat het zich niet goed aan mensenlongen kan hechten. Als je het inademt blaas je het dus gemakkelijk weer uit. Maar als het vogelgriepvirus een beetje zou veranderen kan het de mensenlong wel vastpakken (5). Dan dringt het binnen in ons lichaam en gaat zich vermenigvuldigen. Als zo een griepvirus ontstaat kan het een pandemie veroorzaken.

Zo een grieppandemie kan nog 100 jaar uitblijven maar kan ook morgen beginnen.
De vraag is hoe erg het dan wordt. Aan de Spaanse griep van 1918 stierven wereldwijd 50 tot 100 miljoen mensen (6). Bij de grieppandemie van 1957 daarentegen liep het los met de ernst en de sterfte, net als bij de laatste wereldwijde grieppandemie, de Hongkonggriep van 1968. Bij de voorbereiding op een nieuwe grieppandemie gaat de overheid uit van de Spaanse griep. Maximaal zouden dan 5 miljoen mensen ziek kunnen worden, waarvan maximaal 1,5 procent sterft. Dat zijn 80.000 doden. De Engelsen zijn pessimistischer: ze rekenen met 50 procent zieken, waarvan maximaal 2,5 procent sterft. Voor Nederland zouden dat 200.000 doden zijn.

Deze schattingen zijn allemaal gebaseerd op de pandemie van 1918. Maar wat gaat het huidige vogelgriepvirus doen als het besmettelijk wordt voor mensen? In de laatste 5 jaar hebben wereldwijd slechts 400 mensen vogelgriep gekregen, meestal door contact met zieke kippen. Het huidige vogelvirus dringt dus uiterst zelden bij mensen binnen. Maar van die 400 zieken is maar liefst 60 procent overleden (7). Een tijd lang werd gedacht dat er ook veel ongeregistreerde patiënten bestonden bij wie de vogelgriep onschuldig was verlopen. Nieuw onderzoek wees echter uit dat er geen onschuldige vorm van vogelgriep bestaat (8,9,10). Weinig mensen krijgen het, maar wie het krijgt wordt ernstig ziek en heeft grote kans eraan te sterven. Wat als dit vogelgriepvirus muteert en massaal mensen aansteekt? Experts denken dat niet 1,5 tot 2,5 procent maar 14 tot 33 procent van die zieken zal sterven. Voor Nederland zouden dat meer dan een miljoen mensen zijn.

Overheden willen deze cijfers liever niet horen. De reden daarvoor is heel menselijk. Op een pandemie met 80.000 doden kun je je nog voorbereiden. Een hoop bedrijven zullen dan onderbezet zijn, net als in de Kerstweek, maar er blijft water uit de kraan komen, de supermarkten leveren simpel maar voedzaam eten en iedereen die echt benzine nodig heeft krijgt het (11). Maar als er een miljoen mensen doodgaan en er nog eens 4 miljoen doodziek in bed liggen houdt alles op; daar valt niet tegen te plannen.
Toch denk ik dat de overheid ook dit scenario onder ogen moet zien. Je kop in het zand steken lost niets op.

  maandag 27 april 2009 @ 13:50:06 #118
126487 One_of_the_few
Mate verslaafde
pi_68421481
dit is weer eens wat anders dan de crisis.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
  maandag 27 april 2009 @ 13:53:46 #119
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68421615
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:44 schreef Rubber_Johnny het volgende:

[..]

Nog positiever bekeken. Deze epidemie/pandemie zorgt wel dat de schrik er goed in zit . Waardoor er meer politieke aandacht en geld vrijkomt voor de bestrijding van van pandemieën en ziekten zoals de vogelgriep. Die er wel keihard in gaat hakken. En waar tot voor kort weinig geld voor vrij werd gemaakt.
[..]
je bron?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68421625
Houd er wel rekening mee dat al die gevallen op die Google Maps kaart ook net zo goed mensen kunnen zijn die ziek zijn van het vliegen. Elk persoon die maar een beetje ziek is wordt meteen onderzocht.

Ik denk dat het opzich wel zal meevallen. Meerdere bevestigde gevallen in de USA, maar nog geen enkele overleden en allemaal hersteld naar huis.
pi_68421633
Dit al gemeld (van Twitter)?
quote:
# At least 3 people hospitalized in Copenhague with symptoms of swine flu, DR News is reporting.ongeveer 2 uur ago from BNO Headquarters
Ich bin der Führer.
pi_68421689
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:54 schreef Xenwolfie het volgende:
Dit al gemeld (van Twitter)?
[..]
Ja, kijk maar op de google maps kaart.
pi_68421745
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:50 schreef One_of_the_few het volgende:
dit is weer eens wat anders dan de crisis.
Dit is al de tweede waarschuwing die de wereld krijgt nadat Obama president is. Ik hoop niet dat het de derde keer echt menens is
  maandag 27 april 2009 @ 13:57:22 #124
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68421755
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:54 schreef no1uknow het volgende:
Houd er wel rekening mee dat al die gevallen op die Google Maps kaart ook net zo goed mensen kunnen zijn die ziek zijn van het vliegen. Elk persoon die maar een beetje ziek is wordt meteen onderzocht.

Ik denk dat het opzich wel zal meevallen. Meerdere bevestigde gevallen in de USA, maar nog geen enkele overleden en allemaal hersteld naar huis.
precies. Nog steeds gelukkig geen doden buiten mexico
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 13:57:43 #125
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_68421773
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
The End Times are wild
  maandag 27 april 2009 @ 13:57:55 #126
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68421782
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef buachaille het volgende:

[..]

Dit is al de tweede waarschuwing die de wereld krijgt nadat Obama president is. Ik hoop niet dat het de derde keer echt menens is
omfg
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 13:58:13 #127
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68421796
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
jij spoort niet helemaal?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68421885
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
Dat lijkt me toch wel heel heftig om mee te maken. Kijk om je heen en realiseer je dan dat de helft van die mensen er over 1/2 jaar niet meer is.
pi_68421907
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
Leuk als je een familielid, een deel van je vrienden, etc. bent kwijt geraakt,of je legt zelf natuurlijk het loodje.
  maandag 27 april 2009 @ 14:01:44 #130
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_68421930
valt 2012 vroeg dit millennium
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
  maandag 27 april 2009 @ 14:02:57 #131
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68421962
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
Stiekum heel erg veel mensen, denk ik. Sensatie doet het goed.

Maar ik lees net dat je dan niet spoort...
pi_68421969
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef Qwea het volgende:

[..]

precies. Nog steeds gelukkig geen doden buiten mexico
Die doden in Mexico hebben waarschijnlijk meer te maken met een slechtere zorg daarzo en mensen die niet naar de dokter gaan. Alle gevallen in de USA zijn alweer hersteld en zitten grotendeels als thuis als ik het goed heb gelezen. Het zal allemaal wel meevallen.

Desnoods gaan we met z'n allen aan de mondkapjes.

Toch blijft het beangstigend. Ik werk zelf in een winkel en heb de hele dag met meerdere mensen te maken. Stel dat er eentje het virus heeft. Pffff.
pi_68422002
Toch denk ik gewoon dat dit de natuur is die ingrijpt. De aarde is gewoon overbevolkt. In 100 jaar tijd is de wereldbevolking meer dan verdubbeld. De natuur grijpt gewoon in.
pi_68422013
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
Tja, ik zou het ook leuk vinden als er weer T-Rex en Velociraptors door de straat zouden lopen
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 14:04:36 #135
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_68422017
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:02 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Stiekum heel erg veel mensen, denk ik. Sensatie doet het goed.

Maar ik lees net dat je dan niet spoort...
ruimt wel op... t is veels te druk op deze planeet.. en meestal gebeuren dit soort dingen dan.. denk maar bv aan de plaag in de middeleeuwen.. ging ook hard !
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
pi_68422018
Moet dit topic niet naar ONZ?

Interview met Osterhaus:

http://player.nos.nl/index.php/media/play/tcmid/tcm:5-509939/
pi_68422028
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:55 schreef no1uknow het volgende:

[..]

Ja, kijk maar op de google maps kaart.
Ja daar kijk ik niet echt op vanwege de reden die jij al zei .
Ich bin der Führer.
pi_68422094
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:00 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dat lijkt me toch wel heel heftig om mee te maken. Kijk om je heen en realiseer je dan dat de helft van die mensen er over 1/2 jaar niet meer is.
Doden vallen uiteraard niet evenredig verspreid over de wereld. Een uitbraak in China en/of India kan met gemak miljoenen uitroeien terwijl wij er helemaal niks van merken.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_68422120
quote:
Op maandag 27 april 2009 12:52 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Welke context?

Natuurlijk snapt iedereen dat 100 sterfgevallen niet echt spectaculair is. Het gaat erom hoe snel het zich verspreidt en wat de ratio van overlijden is. Dat alles bij elkaar doet bij de WHO in ieder geval wat meer wenkbrauwen optrekken dan 'normale' griep.
Hoe snel denk je dat een normale griep om zich heen grijpt?
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
  maandag 27 april 2009 @ 14:08:32 #140
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_68422144
Als de ene helft van Nederland dood op straat ligt, en de andere helft gemuteerd is in bloeddorstige zombies met varkenssnuiten en varkensoren, dan bouw ik in ieder geval zo'n cool Mad Max-karretje met een .50 machinegeweer er bovenop. En dan door de steden crossen en zombies afknallen. Alles uit de winkels halen voor nop en een lekker wijf ternauwernood uit de handen der varkenszombies redden om op de puinhopen van 's-Hertogenbosch een nieuw mensengeslacht te kweken.

Ik ben voor!
The End Times are wild
pi_68422176
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:08 schreef LXIV het volgende:
Als de ene helft van Nederland dood op straat ligt, en de andere helft gemuteerd is in bloeddorstige zombies met varkenssnuiten en varkensoren, dan bouw ik in ieder geval zo'n cool Mad Max-karretje met een .50 machinegeweer er bovenop. En dan door de steden crossen en zombies afknallen. Alles uit de winkels halen voor nop en een lekker wijf ternauwernood uit de handen der varkenszombies redden om op de puinhopen van 's-Hertogenbosch een nieuw mensengeslacht te kweken.

Ik ben voor!
Mits we die vrouwmens delen, i'm in!
pi_68422351
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:01 schreef Jed1Gam het volgende:

[..]

Leuk als je een familielid, een deel van je vrienden, etc. bent kwijt geraakt,of je legt zelf natuurlijk het loodje.
Inderdaad, iedereen die hier de draak mee steekt beseft niet wat hij of zij zegt, laten we daar maar op houden. (leuke avatar, een Hoppertje)
  maandag 27 april 2009 @ 14:16:37 #143
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68422406

Wegblijven uit deze gebieden



spits kaartjes
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68422433
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:08 schreef LXIV het volgende:
Als de ene helft van Nederland dood op straat ligt, en de andere helft gemuteerd is in bloeddorstige zombies met varkenssnuiten en varkensoren, dan bouw ik in ieder geval zo'n cool Mad Max-karretje met een .50 machinegeweer er bovenop. En dan door de steden crossen en zombies afknallen. Alles uit de winkels halen voor nop en een lekker wijf ternauwernood uit de handen der varkenszombies redden om op de puinhopen van 's-Hertogenbosch een nieuw mensengeslacht te kweken.

Ik ben voor!
Zucht, je hebt teveel films gezien, spelletjes gespeeld, heus.
  maandag 27 april 2009 @ 14:18:30 #145
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_68422486
quote:
UNIVERSITY OF WISCONSIN-MADISON SCIENTISTS ISOLATE GENES THAT MADE SPANISH FLU A PANDEMIC.(NEWS)

The Capital Times | December 29, 2008 | Byline: Todd Finkelmeyer

University of Wisconsin-Madison researchers have isolated the set of three genes that made the Spanish flu the most deadly influenza pandemic in history.

A team led by UW-Madison virologists Yoshihiro Kawaoka and Tokiko Watanabe identified the genes that give the virus the ability to reproduce in lung tissue -- the trait which caused primary pneumonia among its victims and made the 1918 influenza pandemic so deadly. The findings were reported Monday in the Proceedings of the National Academy of Sciences.

Discovery of these genes and how they bring the infection to the lungs is important because it may help scientists identify how virulent ...
bron
Ach ja natuurlijk Spaanse Griep is uitgedoctord en prompt komt er een ongrijpbare variant. Baxter die toegegeven EXPRES een actieve H3N1 stopt in griepvaccin.

Wanneer stopt de madness!
quote:
Author airs conspiracy theory on Im's death --Someone stabbed 72-year-old retired research Professor Jeong Im multiple times in the Maryland Avenue parking garage at the University of Missouri-Columbia, put him in the trunk of his Honda and set the car on fire. A national radio talk-show guest has theorized the killing was part of a plot to kill off key microbiologists in the world before unleashing "the ultimate epidemic." Steve Quayle, a self-published author and newsletter writer from Bozeman, Mont., told listeners of "Coast to Coast AM" that Im was the 40th microbiologist to die under suspicious circumstances in four years and was perhaps among those specializing in vaccines and bio-weapons research.
bron
40 Microbiologen die op duistere wijze om het leven komen.
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
pi_68422491
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:16 schreef Qwea het volgende:
[ afbeelding ]
Wegblijven uit deze gebieden

[ afbeelding ]

spits kaartjes
Mmmm, valt me eigenijk best wel mee...Ah, Lambiekje is er weer, gelukkig.
  maandag 27 april 2009 @ 14:19:06 #147
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68422508
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68422527
Laten we aub ophouden met het gebruik van het woord "mexicaanse griep". Dat klinkt zo politiek-correct

Het is en moet zijn: D E Z W I J N E N G R I E P ! ! ! !

  maandag 27 april 2009 @ 14:20:45 #149
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68422567
quote:
Nederlanders niet in paniek om varkensgriep

RIJSWIJK - Nederland lijkt vooralsnog niet in de ban van de varkensgriep. Het Erasmus MC, dat in geval van een mogelijke besmetting fungeert als kennis- en opvangcentrum, heeft nog geen meldingen ontvangen van verdachte gevallen. Het mysterieuze virus heeft inmiddels in Mexico 81 levens geëist, zeker 1300 ziektegevallen zijn gemeld.

Margareth Chan, hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) noemde de uitbraak van een nieuwe variant van de varkensgriep in Mexico en het Zuiden van de Verenigde Staten wel een „ernstige situatie”. Volgens haar heeft de ziekte de potentie om pandemische vormen aan te nemen.

Diverse betrokken instanties hebben de afgelopen dagen nog niet veel telefoontjes gehad van verontruste landgenoten. Het Erasmus MC heeft sinds vrijdag „een paar telefoontjes” ontvangen. Het Centrum voor Infectieziekten van het RIVM heeft „slechts één bezorgde particulier aan de lijn gehad”. En bij de ANWB Alarmcentrale hangen de Nederlandse toeristen ook bepaald niet massaal aan de lijn om nadere informatie.

Ook bij het Nederlandse consulaat in Mexico-stad is het aantal telefoontjes sinds donderdag op de vingers van één hand te tellen, aldus een zegsvrouw. Schiphol heeft nog geen verscherpte maatregelen getroffen. De Veiligheidsregio Kennemerland en de Airport Medical Services (AMS) zien daar vooralsnog ook nog geen aanleiding toe.

Luchtvaartmaatschappij KLM, die dagelijks op Mexico-stad vliegt, liet weten dat de federale overheid op Mexicaanse luchthavens bij het inchecken een vragenlijst over de gezondheid van de passagiers uitdeelt. Mensen die op basis van deze lijst vrezen dat zij last hebben van een van de symptomen van de varkensgriep, wordt gevraagd na het landen contact te zoeken met de autoriteiten op de desbetreffende luchthaven.

Er is nog veel onduidelijk over de varkensgriep. Wel is duidelijk dat het virus waar het nu om gaat een variant is op het vaker voorkomende influenzavirus met de naam H1N1. „Deze variant van H1N1 wijkt sterk af van wat tot nu toe is gevonden”, aldus directeur Roel Coutinho van het Centrum voor Infectiezieken van het RIVM. Normaal gesproken komt varkensgriep niet voor bij mensen of slechts in sporadische gevallen, als mensen heel intensief met varkens in contact stonden.

„Er zijn aanwijzingen dat het nu overslaat van mens op mens. De vraag is: hoe makkelijk is het over te dragen. Dat bepaalt hoe snel het zich verspreidt.” Volgens Couthino is het overigens te vroeg en niet wenselijk om daarover te speculeren.

Tot nu toe lijkt het erop dat de medicijnen die normaal gesproken gebruikt worden om griep te behandelen, Tamiflu en Relenza, effectief zijn in de behandeling van de gevallen die zich voordeden. Het is onduidelijk hoe effectief de beschikbare griepvaccins zijn in het beschermen van de nieuwe variant van het virus.

Volgens Nederlander Remco Bouma, die woont en studeert in Mexico is de impact van de varkensgriep op het dagelijks leven daar groot.„Voetbalwedstrijden, concerten, films, eigenlijk alles wat je op een vrijdagavond doet bleek afgelast. Op straat lopen overal mensen met een mondkapje voor.”
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68422602
tvp
  maandag 27 april 2009 @ 14:21:49 #151
239156 0100
Lux et Libertas.
pi_68422605
Nu ook in Venetië een mogelijk geval .
pi_68422626
quote:
Je kunt er om lachen maar het is wachten op een eerste geval hier in NL, ik bedoel 3 miljoen mensen gaan deze week op vakantie in en buiten Europa, dat zal bevorderlijk zijn voor de verspreiding van het virus.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 14:22:26 #153
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68422631
quote:
Nederlanders immuun voor varkensgriep

Gelukkig kan de varkensgriep zich in Nederland niet manifesteren. Is de Nederlander dan immuun voor de varkensgriep? Dat niet, maar de combinatie van ambtelijke onverschilligheid, bureacratie en onwetendheid leidt er toe dat de griep in Nederland niet voor kan komen.

Twee weken geleden kwam mijn broer terug uit Mexico City. Zijn twintig jaar oude gastvrouw hoestte, ze was moe.

Met loden benen, hoestend, met diarree, ernstig verzwakt en pas sinds enkele dagen koortsvrij meldde hij zich op vrijdag bij de huisartsenpost. Enkele uren daarvoor had hij op de radio gehoord dat men vreesde voor een wereldwijde epidemie die zijn oorsprong had in Mexico City. Vooral bezorgd om besmettingen te veroorzaken dacht hij er goed aan te doen zijn reis en zijn klachten te melden bij de huisarts en de GGD.

De huisartsassistente zei dat hij maandag kon terugbellen voor een afspraak. Op zijn vraag of hij zich bij het ziekenhuis moest melden, omdat hij zich zorgen maakte om besmettingen, zei ze: “Die zien je aankomen met dat besmettingsgevaar. Daar kom je niet binnen.”

Daarna probeerde hij de GGD in Amsterdam te bereiken. Tijdens het NOS-journaal van zondagavond werd gezegd dat daar nog geen meldingen waren binnengekomen. Dat klopt: de GGD is in het weekend niet bereikbaar.

Maandagochtend. De GGD liet weten dat hij drie dagen te vroeg uit Mexico teruggekomen was om in de risicogroep te vallen. Een vertrouwwekkend gevoel.
Vanochtend meldde hij zich weer bij de huisarts. De dienstdoende assistente vroeg of het tot donderdag kon wachten. Na aandringen lukte het hem vandaag een afspraak te maken. De huisarts bleek van niets te weten en vroeg “Is er malaria in Mexico dan?” Ze belde de dienstdoende viroloog van de VU, die zei dat ze met het draaiboek bezig waren. Hij zei dat mensen met varkensgriep “direct ziek werden”, en mijn broer pas binnen twee dagen. Het RIVM houdt een marge van zeven dagen aan.

Het Nederlandse ‘poortwachtersysteem’ van huisartsen en assistentes is uniek en functioneert in rustige tijden prima. Maar in onbekende situaties, zoals een epidemiologische uitbraak, zou er een draaiboek moeten liggen dat alarmerende gevallen direct doorverwijst naar een ziekenhuis. Terwijl in Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk mensen in quarantaine zijn gesteld, kan mijn broer zich niet eens laten onderzoeken. Geen wonder dat er nog geen gevallen bekend zijn in Nederland.
bron http://www.sciencepalooza.nl/?p=728
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 14:23:12 #154
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68422654
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:22 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Je kunt er om lachen maar het is wachten op een eerste geval hier in NL, ik bedoel 3 miljoen mensen gaan deze week op vakantie in en buiten Europa, dat zal bevorderlijk zijn voor de verspreiding van het virus.
Nou, ik lachte er niet om. Maar ik denk dat het een hoax is. Er wordt geen school of niks genoemd

Mocht het wel waar zijn, dan heb ik niks gezegd.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68422688
quote:
Het kan dus nog erger dan hier.

Plaats ff bronnen wanneer je artikelen hier plaatst ajb.
  maandag 27 april 2009 @ 14:24:46 #156
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68422712
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:24 schreef Toad het volgende:

[..]

Het kan dus nog erger dan hier.

Plaats ff bronnen wanneer je artikelen hier plaatst ajb.
geen stijl!
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68422759
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:24 schreef Qwea het volgende:

[..]

geen stijl!
Ik bedoelde je andere artikelen, maar daar was je al mee bezig zag ik.
  maandag 27 april 2009 @ 14:26:56 #158
19242 yavanna
Results may vary.
pi_68422795
quote:
Geeft toch een geruststellend gevoel.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_68422960
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:06 schreef waht het volgende:

[..]

Doden vallen uiteraard niet evenredig verspreid over de wereld. Een uitbraak in China en/of India kan met gemak miljoenen uitroeien terwijl wij er helemaal niks van merken.
Dat kan maar als het een goede pandamie is kan het net zo goed zijn dat wij hier net zoveel last van kunnen krijgen.

Nu met koningedag en bevrijdingsfeesten in het verschiet heb je zo een groot gedeelte van de bevolking besmet als dit virus een lange incubatietijd heeft.
pi_68423003
kredietcrisis, nu een griep, beurzen die weer zakken, als je de laatste tijd op internet las, zag je al dat dit allemaal ging gebeuren,
Wat is het volgende, komt dat ook uit.
Paniek, massale inentingen etc etc.
Geen vrolijk beeld, hebben er een paar dan toch gelijk.
pi_68423068
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:33 schreef hondjes het volgende:
kredietcrisis, nu een griep, beurzen die weer zakken, als je de laatste tijd op internet las, zag je al dat dit allemaal ging gebeuren,
Wat is het volgende, komt dat ook uit.
Paniek, massale inentingen etc etc.
Geen vrolijk beeld, hebben er een paar dan toch gelijk.
Misschien komt dit jaar sinterklaas niet meer, dat zou pas echt een ramp zijn. Heeft Nostradamus daar ooit iets over gezegd?
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68423146
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:35 schreef dramatiek het volgende:

[..]

Misschien komt dit jaar sinterklaas niet meer, dat zou pas echt een ramp zijn. Heeft Nostradamus daar ooit iets over gezegd?
maak er nu geen drama van he..sinterklaas komt
  maandag 27 april 2009 @ 14:38:10 #163
238372 DrD00m
Hmmpf Hmmpf
pi_68423163
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:31 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dat kan maar als het een goede pandamie is kan het net zo goed zijn dat wij hier net zoveel last van kunnen krijgen.

Nu met koningedag en bevrijdingsfeesten in het verschiet heb je zo een groot gedeelte van de bevolking besmet als dit virus een lange incubatietijd heeft.
Ik moet op koninginnedag gaan optreden. Dat wordt dus met mondkapje op
  maandag 27 april 2009 @ 14:40:35 #164
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68423278
pffff, als er een reisverbod binnen Europa komt, stop ik met werken.
pi_68423494
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:38 schreef DrD00m het volgende:

[..]

Ik moet op koninginnedag gaan optreden. Dat wordt dus met mondkapje op
Gewoon de mond regelmatig goed spoelen met 40% alcohol desinfecterend middel
  maandag 27 april 2009 @ 14:47:51 #166
241594 iBolt
Lighting
  maandag 27 april 2009 @ 14:52:06 #167
238372 DrD00m
Hmmpf Hmmpf
pi_68423698
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:47 schreef iBolt het volgende:

[..]



[ afbeelding ]
Vind ik deze leuker :
  maandag 27 april 2009 @ 14:52:20 #168
241594 iBolt
Lighting
pi_68423710
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:33 schreef hondjes het volgende:
kredietcrisis, nu een griep, beurzen die weer zakken, als je de laatste tijd op internet las, zag je al dat dit allemaal ging gebeuren,
Wat is het volgende, komt dat ook uit.
Paniek, massale inentingen etc etc.
Geen vrolijk beeld, hebben er een paar dan toch gelijk.
Ja 2012 komt eraan he
pi_68423715
Madagascar is bijna niet te verslaan in Pandemic II
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 14:56:21 #170
20553 Elegy
Les armes du temps
pi_68423875
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:52 schreef Jor_Dii het volgende:
Madagascar is bijna niet te verslaan in Pandemic II
Nuken dat pokke eilandje
"L'homme naît sans dents, sans cheveux et sans illusions, et il meurt le même, sans cheveux, sans dents et sans illusions" - Alexandre Dumas
pi_68423899
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:56 schreef Elegy het volgende:

[..]

Nuken dat pokke eilandje
Dat kan niet met dat spel
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68423939
Ik krijg Japan en Australie ook niet geinfecteerd daarin.
pi_68424085
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:58 schreef -0- het volgende:
Ik krijg Japan en Australie ook niet geinfecteerd daarin.
n00b..

Daarnet op het radionieuws: Nederland gaat op de vliegvelden strenger controleren op binnenkomende vluchten vanuit Mexico en Amerika.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68424296
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:02 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

n00b..

Daarnet op het radionieuws: Nederland gaat op de vliegvelden strenger controleren op binnenkomende vluchten vanuit Mexico en Amerika.
Dat is nog redelijk snel dan. Alleen staan de "controles" van schiphol nou niet echt bekend als fantastisch
  maandag 27 april 2009 @ 15:08:29 #176
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_68424326
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:53 schreef Qwea het volgende:

[..]

je bron?
http://www.hartenziel.nl/artikel/grieppandemie/
  maandag 27 april 2009 @ 15:09:45 #177
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_68424388
quote:
Op maandag 27 april 2009 14:01 schreef BarraCupraCuda het volgende:
valt 2012 vroeg dit millennium
  maandag 27 april 2009 @ 15:10:29 #178
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68424419
quote:
Griepgevallen uit Mexico in NL

Enkele vakantiegangers die terugkwamen uit Mexico blijken griep te hebben opgelopen. Volgens het RIVM is het echter geen varkensgriep.

In Nederland zijn op dit moment geen bevestigde gevallen van de varkensgriepvariant. De afgelopen dagen waren er in Nederland enkele mensen die uit Mexico terugkwamen met koorts en griepachtige verschijnselen. Uit onderzoek door het RIVM bleek echter dat deze mensen het virus niet hadden.

38.5 graden

Mensen die sinds 17 april zijn teruggekeerd uit Mexico en die meer dan 38,5 graden koorts en luchtwegklachten hebben, krijgen van het RIVM het advies om zich te melden bij hun huisarts. De huisarts kan indien nodig verder onderzoek laten doen in overleg met de plaatselijke GGD.
http://www.spitsnieuws.nl(...)it_mexico_in_nl.html
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 15:11:09 #179
241594 iBolt
Lighting
pi_68424450
Ahhhhhhhhhhhhhhhhhh we gonne die!!!!!!!!!!!

-toch niet -
  maandag 27 april 2009 @ 15:12:03 #180
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68424484
quote:
Griepcontrole op Aruba

Aruba neemt uit voorzorg maatregelen vanwege de varkensgriep. Iedereen die de grens overkomt via de luchthaven of een (cruise)schip, moet een apart formulier over zijn gezondheid invullen. Ziek uitziende reizigers worden ondervraagd.

Dat heeft directeur Trevor van Gellecum van de Directie Volksgezondheid op Aruba maandag bekendgemaakt. ,,Het is mogelijk iemand een tijdje in quarantaine te zetten'', aldus Van Gellecum.

In Nederland en de VS bestelt Aruba nu antivirale geneesmiddelen en andere materialen, zoals mondkapjes. In de directe regio van Aruba zijn nog geen gevallen van varkensgriep gemeld. Aruba krijgt jaarlijks miljoenen toeristen op bezoek.
http://www.spitsnieuws.nl(...)ntrole_op_aruba.html
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68424557
Indonesie staat nog niet op de kaart.. dat is vooralsnog een gelukje. Normaal staan ze altijd vrij vooraan bij rampen, aanslagen en rondvliegende ziektes namelijk.
  maandag 27 april 2009 @ 15:15:46 #182
241594 iBolt
Lighting
pi_68424642
Wow heel veel puntjes erbij in Spanje op de griepkaart op google maps...
  maandag 27 april 2009 @ 15:19:56 #183
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68424800
hmm ook al in India volgens die kaart
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 15:21:37 #184
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68424866
25/04/2009 Spain's Health Ministry confirmed the country's first case of swine flu on Monday and said another 20 people are suspected of having the disease.

The man with the confirmed case is from the town of Almansa in the Castilla-La Mancha region, according to regional health authorities.

He checked in to a clinic Saturday complaining of fever and respiratory problems and was eventually hospitalized, the regional health department's Web site says.

The three have been hospitalised in the northern city of Bilbao, Almansa in the southeast and the eastern city of Valencia.

Three Spanish nationals have been placed in isolation after showing flu symptoms following a recent visit to Mexico
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68424904
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:15 schreef iBolt het volgende:
Wow heel veel puntjes erbij in Spanje op de griepkaart op google maps...
hmjah, 1 bevestigde besmetting heeft vast vrienden en familie..
  maandag 27 april 2009 @ 15:24:16 #186
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_68424961
url van de griepkaart op google maps?
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
  maandag 27 april 2009 @ 15:24:53 #187
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68424984
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68424995
In Denemarken ook whaaaaaaa.
  maandag 27 april 2009 @ 15:26:29 #190
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_68425048
ow dank u..
sorry had het niet gezien
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
  maandag 27 april 2009 @ 15:26:47 #191
248693 hanglul
hangt rond
pi_68425057
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:19 schreef Qwea het volgende:
hmm ook al in India volgens die kaart
ik zie india niet hoor..
  Redactie Frontpage maandag 27 april 2009 @ 15:27:36 #192
145738 superworm
is erbij
pi_68425086
Varkensgriep: de verspreiding op een rijtje:-de-verspreiding-op-een-rijtje.html

Ook vandaag groeit het aantal verdachte griepgevallen gestaag. Morgen zal de World Health Organization (WHO) te kennen geven, of het alarmniveau wordt opgeschroefd. Donderdag komen de EU-ministers van volksgezondheid bijeen. Spanje is vandaag officieel het vierde land geworden, en het eerste niet-Noord-Amerikaanse, waar het virus is vastgesteld.

In verscheidene landen worden meerdere gevallen onderzocht. Hierbij een actueel overzicht, met telkens eerst het land, edan de plaats of regio. Zie voor een gedetailleerde kaart met veel losse incidenten Google Maps, dat om de paar uur geüpdate wordt. Overigens staan enkele gevallen nog niet op die kaart, maar het is momenteel de meest volledige online.

Vermoede gevallen van varkensgriep (H1N1), het rijtje, te beginnen met de Amerika's. Mexico, Verenigde Staten (Californië, Texas, New York, Michigan, Ohio, Indiana, Kansas), Canada (Quebec/Montreal, Nova Scotia, British Columbia), Colombia (Bogota), Brazilië (Sao Paolo).

Europa: Verenigd Koninkrijk (Schotland, Northamptonshire), Denemarken (Kopenhagen), Frankrijk (Nord, Parijs), Italië (Venetië), Spanje (Bilbao, Navarra, Castille y León, Madrid, Barcelona, Andalusië, Balearen, Catalonië, Teruel, Almansa, Valencia, Murcia, Girona).

Elders: Israël (Netanyahu), Australië (Sydney), China (Hong Kong), Nieuw-Zeeland (Portland, Otago, Nelson-Tasman).
Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
op FOK!
op Facebook
op de website
  maandag 27 april 2009 @ 15:31:06 #193
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_68425213
gaat behoorlijk snel imho
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
pi_68425247
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:26 schreef hanglul het volgende:

[..]

ik zie india niet hoor..
Ik zie India wel, maar geen tekentje
pi_68425408
Ik las op Twitter net ook over een mogelijk geval in Noorwegen..
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68425506
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:31 schreef BarraCupraCuda het volgende:
gaat behoorlijk snel imho
vermoedelijke gevallen, dus waarschijnlijk hebben ze gewoon een griepje oid. Het wachten is nog steeds op de eerste dode buiten Mexico.
  maandag 27 april 2009 @ 15:39:50 #197
248693 hanglul
hangt rond
pi_68425508
eerste vermoede geval zal morgen wel in NL zijn dan..
  Redactie Frontpage maandag 27 april 2009 @ 15:43:01 #198
145738 superworm
is erbij
pi_68425632
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:39 schreef byah het volgende:

[..]

Het wachten is nog steeds op de eerste dode buiten Mexico.
Het kan namelijk zo zijn, dat het virus agressief is begonnen, een zooi doden heeft gemaakt en nu is afgezwakt. Zou goed nieuws zijn.
Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
op FOK!
op Facebook
op de website
pi_68425637
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 15:46:13 #200
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68425750
Ook vandaag groeit het aantal verdachte griepgevallen gestaag. Morgen zal de World Health Organization (WHO) te kennen geven, of het alarmniveau wordt opgeschroefd. Donderdag komen de EU-ministers van volksgezondheid bijeen.

Spanje is vandaag officieel het vierde land geworden, en het eerste niet-Noord-Amerikaanse, waar het virus is vastgesteld. Een woordvoerster van de EU heeft Europeanen afgeraden nog langer naar Mexico of de VS te reizen. "Doe dit alleen als het volstrekt noodzakelijk is", is het devies. Dit alles om verspreiding (zie hieronder) te voorkomen.

FP
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68425753
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:43 schreef superworm het volgende:

[..]

Het kan namelijk zo zijn, dat het virus agressief is begonnen, een zooi doden heeft gemaakt en nu is afgezwakt. Zou goed nieuws zijn.
Zie ook de milde variant in de US inderdaad.
Maarja als het echt makkelijk van mens op mens overdraagbaar is gaan we pas over een paar dagen als de incubatietijd is verstreken een enorme toename in de gevallen zien denk ik. Anders krijg je geen pandemie want dan is het gewoon niet besmettelijk genoeg denk ik.
  maandag 27 april 2009 @ 15:46:46 #202
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68425774
Overigens las ik net dat niet morgen maar vandaag het besluit over het alarmniveau wordt genomen
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 15:46:55 #203
238372 DrD00m
Hmmpf Hmmpf
pi_68425780
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:43 schreef superworm het volgende:

[..]

Het kan namelijk zo zijn, dat het virus agressief is begonnen, een zooi doden heeft gemaakt en nu is afgezwakt. Zou goed nieuws zijn.
Weinig kans dat dit het geval is.
Het is een combinatie van vogelgriep, normale griep en varkensgriep. Zoiets ontstaat niet zomaar..
  maandag 27 april 2009 @ 15:49:04 #204
126522 Samsonneke
Moaaah Gertjuh!!! :')
pi_68425866
Vind het zo jammer dat de Nederlandse overheid zo weinig doet.
De vliegende flipperkast wist ternauwernood te ontsnappen aan de vlijmscherpe wieken der ventilatoren.
  maandag 27 april 2009 @ 15:51:26 #205
231865 Gabbylicious
Fuck my nickname
pi_68425972
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:46 schreef DrD00m het volgende:

[..]

Weinig kans dat dit het geval is.
Het is een combinatie van vogelgriep, normale griep en varkensgriep. Zoiets ontstaat niet zomaar..
Lijkt me duidelijk dat dit een gekweekt virus is.
WOS'ser for life.
pi_68425987
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68425988
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:49 schreef Samsonneke het volgende:
Vind het zo jammer dat de Nederlandse overheid zo weinig doet.
wat moeten ze doen? Mexico nuken?
pi_68426000
Is er trouwens al iets bekend over de incubatietijd/ziekteverloop e.d.?
  maandag 27 april 2009 @ 15:52:30 #209
239156 0100
Lux et Libertas.
pi_68426018
Wat ik niet snap is dat er 'slechts' 1200 mensen in Mexico zijn getroffen door dit virus, waarvan dus ook aardig wat toeristen. Is dit toeval of wordt het gewoon verzwegen. Ik vind het namelijk raar dat het zich zo snel aan het verspreiden is over de wereld, terwijl er relatief weinig mensen zijn getroffen in een miljoenenstad zoals Mexico-city.
  maandag 27 april 2009 @ 15:52:34 #210
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68426023
quote:
mogelijke gevallen zeggen echt niks.

Als ik met koorts, misselijkheid, niezen e.d naar de dokter ga, zal ik ws ook worden aangemerkt als een mogelijk geval.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 15:52:58 #211
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68426038
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:51 schreef byah het volgende:
Is er trouwens al iets bekend over de incubatietijd/ziekteverloop e.d.?
NAFAIK
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68426144
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:52 schreef Qwea het volgende:

[..]

mogelijke gevallen zeggen echt niks.

Als ik met koorts, misselijkheid, niezen e.d naar de dokter ga, zal ik ws ook worden aangemerkt als een mogelijk geval.
Zeker zeggen ze niks, maar geven wel aan dat de wereld zich langzaam maar zeker zorgen aan het maken is.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68426184
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:51 schreef byah het volgende:
Is er trouwens al iets bekend over de incubatietijd/ziekteverloop e.d.?
Incubatietijd schijnt 48 uur te zijn. Je kan een dag voor je ziek wordt al mensen aansteken. Allemaal volgens de site van de CDC.
pi_68426185
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:52 schreef 0100 het volgende:
Wat ik niet snap is dat er 'slechts' 1200 mensen in Mexico zijn getroffen door dit virus, waarvan dus ook aardig wat toeristen. Is dit toeval of wordt het gewoon verzwegen. Ik vind het namelijk raar dat het zich zo snel aan het verspreiden is over de wereld, terwijl er relatief weinig mensen zijn getroffen in een miljoenenstad zoals Mexico-city.
Deze mensen zijn naar de huisarts/dokter gegaan.. Genoeg mensen die er minder ziek van worden, alleen drager zijn, in een plattelandsdorp wonen, etc. etc.
pi_68426229
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:52 schreef 0100 het volgende:
Wat ik niet snap is dat er 'slechts' 1200 mensen in Mexico zijn getroffen door dit virus, waarvan dus ook aardig wat toeristen. Is dit toeval of wordt het gewoon verzwegen. Ik vind het namelijk raar dat het zich zo snel aan het verspreiden is over de wereld, terwijl er relatief weinig mensen zijn getroffen in een miljoenenstad zoals Mexico-city.
Hele goede vraag die je hier opwerpt. Het lijkt erop dat er aardig wat onder de sombrero gehouden wordt. Misschien om paniek te voorkomen?
  maandag 27 april 2009 @ 15:58:04 #216
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68426243
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:31 schreef BarraCupraCuda het volgende:
gaat behoorlijk snel imho
Zijn gewoon allemaal mensen die in Mexico zijn geweest en kun je dus simpelweg optellen bij de 1600 Mexicaanse gevallen. Gaat dus eigenlijk helemaal niet snel. Ik heb het idee dat de 'epidimie' alweer over z'n hoogtepunt is.
Prima ook, want niemand zit natuurlijk echt op zo'n pandemie te wachten.
Behalve farmaceutische bedrijven dan. En aandeelhouders van die bedrijven.
pi_68426435
Ik zou het wel cool vinden als er 800 miljoen mensen aan dood gaan. Zijn we ook even van die kredietcrisis af
pi_68426459
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:56 schreef DJKoster het volgende:

[..]

Deze mensen zijn naar de huisarts/dokter gegaan.. Genoeg mensen die er minder ziek van worden, alleen drager zijn, in een plattelandsdorp wonen, etc. etc.
Gisteren was op tv ook een man die niet werd toegelaten bij de dokter omdat de bedden al vol waren, als dat soort antwoorden vaker voorkomen, dan kun je er vanuit gaan dat er véél meer gevallen nog rondlopen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 16:03:42 #219
231576 -Techno-
De kracht van herhaling
pi_68426480
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:52 schreef 0100 het volgende:
Wat ik niet snap is dat er 'slechts' 1200 mensen in Mexico zijn getroffen door dit virus, waarvan dus ook aardig wat toeristen. Is dit toeval of wordt het gewoon verzwegen. Ik vind het namelijk raar dat het zich zo snel aan het verspreiden is over de wereld, terwijl er relatief weinig mensen zijn getroffen in een miljoenenstad zoals Mexico-city.
Viel mij dus ook op, epicentrum van de uitbraak ligt in Mexico City met 22 miljoen inwoners op een relatief klein oppervlakte. Als het echt zo erg besmettelijk was waren er volgens mij echt wel meer besmettingen dan 1200.

Woordvoerder van de EU raad mensen af om naar Mexico of de VS te reizen... lekker dan een maat van me gaat vrijdag naar Miami
We stoppen niet met spelen omdat we oud worden.... We worden oud omdat we stoppen met spelen.
pi_68426546
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:02 schreef Pakspul het volgende:
Ik zou het wel cool vinden als er 800 miljoen mensen aan dood gaan. Zijn we ook even van die kredietcrisis af
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68426887
Ik heb ergens het vermoeden dat, ondanks dat mens-naar-mens transmissie lijkt plaats te vinden (Let op, 'lijkt') dat de meeste gevallen in europa en omstreken gevallen zijn van mensen die met een primaire bron in de buurt van mexico zijn besmet. Het zou inderdaad goed kunnen dat in de sprong mens-mens het virus een stuk minder virulent of gevaarlijk geworden is.

Laten we erop hopen.
Kapitalisatie is de beste remedie tegen ideologische inhoud. - Zodiakk.
FA Jump: webicon weggehaald wegens wachtwoord beveiliging
pi_68426910
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
Heb je er weer zo een hoor en dan janken als een varken die geslacht wordt als een familielid overlijdt
pi_68427003
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:13 schreef paladin het volgende:
Ik heb ergens het vermoeden dat, ondanks dat mens-naar-mens transmissie lijkt plaats te vinden (Let op, 'lijkt') dat de meeste gevallen in europa en omstreken gevallen zijn van mensen die met een primaire bron in de buurt van mexico zijn besmet. Het zou inderdaad goed kunnen dat in de sprong mens-mens het virus een stuk minder virulent of gevaarlijk geworden is.

Laten we erop hopen.
Aangezien alle besmette mensen in Mexico geweest zijn, en het relatief lage aantal besmette mexicanen zou je zelfs nog kunnen denken aan besmet vlees of iets in die richting wellicht?
  maandag 27 april 2009 @ 16:20:33 #224
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_68427127
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:13 schreef paladin het volgende:
Ik heb ergens het vermoeden dat, ondanks dat mens-naar-mens transmissie lijkt plaats te vinden (Let op, 'lijkt') dat de meeste gevallen in europa en omstreken gevallen zijn van mensen die met een primaire bron in de buurt van mexico zijn besmet.
dat lijkt me evident. Er is op dit moment maar één bron. En dat is vast een slager, markt of taco-tent in Mexico City.
Mens-mens besmetting komt wel voor, maar lijkt vrij lastig te zijn.
pi_68427149
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:02 schreef Pakspul het volgende:
Ik zou het wel cool vinden als er 800 miljoen mensen aan dood gaan. Zijn we ook even van die kredietcrisis af
Jij weet echt niet wat je zegt he Dat zou betekenen dat er grote kans is dat er iemand in je naaste omgeving doodgaat... cool
pi_68427177
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:52 schreef 0100 het volgende:
Wat ik niet snap is dat er 'slechts' 1200 mensen in Mexico zijn getroffen door dit virus, waarvan dus ook aardig wat toeristen. Is dit toeval of wordt het gewoon verzwegen. Ik vind het namelijk raar dat het zich zo snel aan het verspreiden is over de wereld, terwijl er relatief weinig mensen zijn getroffen in een miljoenenstad zoals Mexico-city.
Idiote mediahype
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68427215
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:44 schreef Rubber_Johnny het volgende:
Nog positiever bekeken. Deze epidemie/pandemie zorgt wel dat de schrik er goed in zit . Waardoor er meer politieke aandacht en geld vrijkomt voor de bestrijding van van pandemieën en ziekten zoals de vogelgriep. Die er wel keihard in gaat hakken. En waar tot voor kort weinig geld voor vrij werd gemaakt.
Heel belangrijk punt in mijn ogen. Dit H1N1soort virussen komen zelden tot nooit voor in de natuur. waarschijnlijk uit een of ander laboratorium "ontsnapt" er valt natuurlijk wel het een en ander aan een pandemie te verdienen.
A revolution is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time.
pi_68427251
Volgens de RTL-nieuws site schijnt antivirusmiddel Tamiflu® te werken.
pi_68427291
Conspiracy
  maandag 27 april 2009 @ 16:28:00 #230
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68427403
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:21 schreef belendel het volgende:

[..]

Jij weet echt niet wat je zegt he Dat zou betekenen dat er grote kans is dat er iemand in je naaste omgeving doodgaat... cool
dat je er nog op in gaat. Zulke sneu neuzen moet je negeren
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 16:28:09 #231
231576 -Techno-
De kracht van herhaling
pi_68427408
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:57 schreef LXIV het volgende:
Maar nu eerlijk: wie zou het stiekem wel leuk/spannend/een keer wat anders vinden wanneer het echt uit de klauw zou lopen en er pakweg 2 miljard doden vielen?
Het zal ongetwijfeld spannend worden als er daadwerkelijk een pandemie uitbreekt met zoveel doden maar leuk..... nee niet echt
Overigens denk ik niet dat het een pandemie gaat worden.
We stoppen niet met spelen omdat we oud worden.... We worden oud omdat we stoppen met spelen.
pi_68427445
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:21 schreef belendel het volgende:

[..]

Jij weet echt niet wat je zegt he Dat zou betekenen dat er grote kans is dat er iemand in je naaste omgeving doodgaat... cool
wil niet lullig doen, maar die kans is er ook zonder deze hype-griep.
  maandag 27 april 2009 @ 16:29:59 #233
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68427463
Vraag en antwoord varkensgriep
Medici vrezen een wereldwijde uitbraak van varkensgriep nu er in verschillende landen meldingen zijn van mogelijk nieuwe gevallen van de ziekte. In Mexico zijn al tientallen mensen omgekomen door de nieuwe variant van het varkensgriepvirus. Hoe erg is het? Valt er wat aan te doen? Zijn er geneesmiddelen?

Hoe serieus is de dreiging?

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) spreekt van een "internationale volksgezondheidsnoodtoestand". De VN-organisatie stelt dat de uitbraak het grootste gezondheidsrisico is op een pandemie sinds de uitbraak van vogelgriep in 2003. Toen kwamen 257 mensen om bij 421 besmettingen in 15 landen.
Wat is het verschil met normale griep?

Varkensgriep heeft dezelfde symptomen als normale griep: koorts, spierpijn, keelpijn en hoesten. Diarree en overgeven, die ook bij normale griep kunnen voorkomen, zijn bij varkensgriep heviger.



Jaarlijks sterven tussen de 250.000 en 500.000 mensen aan normale griep. Dit zijn over het algemeen mensen met een zwakkere gezondheid, met name ouderen. Bij varkensgriep zijn de meeste slachtoffers jonger, tussen de 25 en 45 jaar.
Griep kost jaarlijks tienduizenden levens, waarom schrikken virologen dan van tientallen doden in Mexico?

Omdat het virus dat varkensgriep veroorzaakt een nieuwe variant is. De immuunsystemen van mensen hebben nog geen afweer tegen dit specifieke virus en het ontwikkelen van een vaccin kost maanden tijd.



Verder zijn er in verschillende landen mensen opgedoken met het virus en daarmee ligt een wereldwijde epidemie op de loer. En wereldwijde uitbraken van nieuwe griepvarianten kunnen erg gevaarlijk zijn. In 1968 kwamen een miljoen mensen om het leven door de Hong Kong-griepvariant. De beruchtste griepuitbraak is die van 1919, toen stierven tussen de 40 en 110 miljoen mensen aan de Spaanse griep.
Er is geen vaccin, is er een ander geneesmiddel?

Voor virusinfecties bestaan algemene geneesmiddelen, bijvoorbeeld Tamiflu. Volgens de Mexicaanse autoriteiten is de varkensgriep goed te bestrijden met die antivirale middelen.



Volgens viroloog Ab Osterhaus hoeven we in Nederland nog geen Tamiflu in te slaan, omdat het virus dat de varkensgriep veroorzaakt hier nog niet is opgedoken.
Hoe raak je besmet het virus?

Het virus kan worden doorgegeven via hoesten, niezen en handen. De griep is naar alle waarschijnlijkheid ontstaan in varkens, maar het eten van varkensvlees levert geen enkel besmettingsgevaar op, meldt de WHO.

rtlnieuws.nl

Ja nee, dan ben je lekker op tijd als het er al is
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 16:30:24 #234
126487 One_of_the_few
Mate verslaafde
pi_68427478
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:22 schreef 1517 het volgende:

[..]

Heel belangrijk punt in mijn ogen. Dit H1N1soort virussen komen zelden tot nooit voor in de natuur. waarschijnlijk uit een of ander laboratorium "ontsnapt" er valt natuurlijk wel het een en ander aan een pandemie te verdienen.
Hoe kom je aan deze rare conclusie?
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
pi_68427527
Lambiekje zal wel hevig onanerend nieuwssites afstruinen nu.
  Moderator maandag 27 april 2009 @ 16:31:54 #236
42184 crew  DaMart
pi_68427529
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:20 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

dat lijkt me evident. Er is op dit moment maar één bron. En dat is vast een slager, markt of taco-tent in Mexico City.
Mens-mens besmetting komt wel voor, maar lijkt vrij lastig te zijn.
Dat idee had ik dus ook al. Als de incubatietijd 48 uur is, zou je toch in Amerika nu ook al wat meer zieke mensen moeten hebben, lijkt me. Artsen, familie en kennissen van zieken die zijn besmet en zo.
  maandag 27 april 2009 @ 16:33:13 #237
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68427569
quote:
Spoedberaad EU over varkensgriep

Experts uit alle EU-lidstaten vergaderen in Brussel over maatregelen tegen de varkensgriep. Vanmorgen werd bekend dat in Spanje een eerste besmetting is ontdekt.

De Europese Commissie waarschuwt dat er geen reden is voor paniek. Wel raadt Eurocommissaris Vassiliou (Gezondheid) reizigers af om naar gebieden te gaan waar de varkensgriep heerst. "Persoonlijk zou ik proberen reizen naar deze gebieden te vermijden", zei Vassiliou. Daarmee wordt volgens haar het risico op verspreiding van het virus beperkt.

Vassiliou brieft maandag de ministers van Buitenlandse Zaken, die voor regulier overleg bijeen zijn in Luxemburg. De Europese minister van gezondheidszaken komen donderdag naar Brussel om te praten over de varkensgriep.

Coördinatie
De Commissie coördineert het overleg tussen experts uit de 27 EU-landen, de Wereldgezondheidsorganisatie en het Europees Centrum voor ziektepreventie en –bestrijding. De EU-experts proberen een beeld te krijgen hoe gevaarlijk het virus is en welke maatregelen ertegen genomen kunnen worden.

In Spanje heeft de regering desinfecterende matten neergelegd op de luchthavens. Vooralsnog is er geen sprake dat die maatregel in heel Europa wordt ingevoerd.

Ook komt er geen verbod op de invoer van varkenvlees, omdat het virus niet via varkensvlees wordt overgedragen. Het afgelopen jaar heeft bovendien geen enkel Europees land varkensvlees uit Mexico geïmporteerd.
nos.nl
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 16:36:27 #238
126487 One_of_the_few
Mate verslaafde
pi_68427713
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:29 schreef indahnesia.com het volgende:

[..]

wil niet lullig doen, maar die kans is er ook zonder deze hype-griep.
precies

Overigens is het toch de mens zelf met zijn internet en media die er een hype van maken.
WHO gaat echt geen spoedoverleg houden voor een leuke hype. Ergens zit dus een factor wat het een enge ziekte kan maken.
Misschien was/ is die factor wel de onbekendheid.

Als de incubatietijd onduidelijk is, niet duidelijk is dat hoe snel een besmetting plaatsvindt maar het wel een kruising is van gevaarlijke virussen voor dieren lijkt het me vrij logisch dat ze alarm slaan.

Hier wordt een beetje gedaan alsof men alles weet en toch alarm slaat.

Want wat als blijkt dat de ziekte overdraagbaar is zonder ziekteverschijnselen en een lange incubatietijd heeft. Dan worden er op dit moment een heleboel mensen besmet. Dit virus lijkt vooral jongvolwassenen te pakken inplaats van de standaard ouderen. Met terugwerkende kracht met alle informatie oordelen op gebeurtenissen in het verleden blijft te makkelijk gebeuren hier.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
  maandag 27 april 2009 @ 16:45:52 #239
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68428103
Mexico: 103 dead - 20 confirmed to have died from swine flu, 18 confirmed ill with swine flu

ik neem aan da ze de overige doden ook nog testen waaraan ze overleden zijn?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 16:46:22 #240
248693 hanglul
hangt rond
pi_68428119
lambiekje laat eens van je horen vrind !

OT, iemand nog informatie over landen waar het (mogelijk) is opgedoken?
  maandag 27 april 2009 @ 16:48:36 #241
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68428201
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:46 schreef hanglul het volgende:
lambiekje laat eens van je horen vrind !

OT, iemand nog informatie over landen waar het (mogelijk) is opgedoken?
Nee. Ja, behalve alles wat al bekend is. Geen nieuwe gevallen voor zover ik weet
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 16:50:03 #242
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68428250
italie is een verdenking. Geen bevestiging.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68428431
Kut varkens, daarom eten we ze niet
pi_68428533
Mogelijk geval in Hong Kong http://tinyurl.com/dfbk5b

The number of confirmed cases of swine flu in the U.S. has doubled to at least 40, a WHO spokesman tells AP.

3 mogeljke gevallen in Bielefeld, Duitsland http://www.presseecho.de/politik/NA3731394700.htm
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  maandag 27 april 2009 @ 17:02:08 #245
231576 -Techno-
De kracht van herhaling
pi_68428647
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:55 schreef xminator het volgende:
Kut varkens, daarom eten we ze niet
Maar kip is wel goed zeker....
We stoppen niet met spelen omdat we oud worden.... We worden oud omdat we stoppen met spelen.
  maandag 27 april 2009 @ 17:04:00 #246
195858 Krambo
Ik doe mee!
pi_68428715
In Duitsland kunnen ze ook gek gaan worden...

Zwei Verdachtsfälle auf Schweinegrippe in Bielefeld
Jij ook?
  maandag 27 april 2009 @ 17:05:16 #247
181657 LordNemephis
computer says no
pi_68428762
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:02 schreef -Techno- het volgende:

[..]

Maar kip is wel goed zeker....
H1N1, het meest veelzijdige stukje virus...
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
  maandag 27 april 2009 @ 17:06:18 #248
248693 hanglul
hangt rond
pi_68428793
als de googlemeneren hun kaartje nou eens even updaten..
  maandag 27 april 2009 @ 17:07:29 #249
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_68428825
achja mensen/biologen/microbiologen die bezig zijn voor oplossingen moeten voor eeuwig het zwijgen opgelegd.
Too much info will kill you. De smerige elite deinst nergens voor terug.
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
  maandag 27 april 2009 @ 17:10:50 #250
262 Re
Kiss & Swallow
pi_68428931


het was idd wachten op...
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_68428985
Waarom sluiten ze mexico niet ? Je hebt er toch niets te zoeken....
pi_68429057
Baxter International Pharma is aangesteld om het vaccin tegen de varkensgriep te produceren.
Dezelfde Baxter International die afgelopen Maart nog trachtte om een globale pandemie te veroorzaken door levende virussen als vaccin naar 18 landen te sturen, wat net op tijd ontdekt is.

http://www.chicagotribune(...)pr27,0,3579388.story

http://timesofindia.india(...)icleshow/4230882.cms
pi_68429323
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:14 schreef Salvad0R het volgende:
Baxter International Pharma is aangesteld om het vaccin tegen de varkensgriep te produceren.
Dezelfde Baxter International die afgelopen Maart nog trachtte om een globale pandemie te veroorzaken door levende virussen als vaccin naar 18 landen te sturen, wat net op tijd ontdekt is.

http://www.chicagotribune(...)pr27,0,3579388.story

http://timesofindia.india(...)icleshow/4230882.cms
Beetje Para?
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 27 april 2009 @ 17:23:53 #254
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_68429355
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:10 schreef Re het volgende:


het was idd wachten op...
Schop 'm er dan gewoon uit....
  maandag 27 april 2009 @ 17:26:14 #255
181657 LordNemephis
computer says no
pi_68429418
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:12 schreef xminator het volgende:
Waarom sluiten ze mexico niet ? Je hebt er toch niets te zoeken....
I need TeePee for my bunghole...

Bovendien is het daar al te laat voor.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
pi_68429442
quote:
Op maandag 27 april 2009 16:36 schreef One_of_the_few het volgende:

[..]

precies

Overigens is het toch de mens zelf met zijn internet en media die er een hype van maken.
WHO gaat echt geen spoedoverleg houden voor een leuke hype. Ergens zit dus een factor wat het een enge ziekte kan maken.
Misschien was/ is die factor wel de onbekendheid.

Als de incubatietijd onduidelijk is, niet duidelijk is dat hoe snel een besmetting plaatsvindt maar het wel een kruising is van gevaarlijke virussen voor dieren lijkt het me vrij logisch dat ze alarm slaan.

Hier wordt een beetje gedaan alsof men alles weet en toch alarm slaat.

Want wat als blijkt dat de ziekte overdraagbaar is zonder ziekteverschijnselen en een lange incubatietijd heeft. Dan worden er op dit moment een heleboel mensen besmet. Dit virus lijkt vooral jongvolwassenen te pakken inplaats van de standaard ouderen. Met terugwerkende kracht met alle informatie oordelen op gebeurtenissen in het verleden blijft te makkelijk gebeuren hier.
Zonder informatie speculeren op de toekomst blijft hier ook net zo goed gebeuren.
We hebben ook wel eens spoedoverleg op het werk, maar daar staat geen camera op. Zo'n instantie wil natuurlijk ook laten zien dat ze er bovenop zitten. Zou niet echt goede PR zijn als je 1 van die gasten achterover leunend in zijn stoel rustig commentaar zou zien geven op RTL 5. Verder is het voor hun ook wel een goede zaak i.v.m de budgetten.
Nogmaals, in een griepseizoen raken 250.000 - 500.000 mensen besmet. Een normaal griepje kost toch al snel 1000 mensen het leven in NL. Met 17 miljoen inwoners. In mexico stad wonen er 8.7 miljoen.
Als we het normale griepseizoen op deze manier, breed uitgemeten zouden volgen en elk nieuw griepgeval op een google map zouden prikken (ow weer eentje erbij in Urk), dan zou het even bedreigend overkomen.Het heeft de naam wel niet mee....Swine Flu en het beeld van vettige varkens werkt natuurlijk ook al op de verbeelding.
Het gaat niet om 1 of andere wilde killervariant van het ebolavirus.

http://apex.oracle.com/pls/otn/f?p=2400:1001:3372950443828901::NO::F2400_P1001_BACK_PAGE,F2400_P1001_PUB_MAIL_ID:1010,77215
authorities
said 8 people were infected with swine flu in California and Texas, and all
recovered.



As of [26 Apr 2009], the United States Government has reported 20
laboratory confirmed human cases of swine influenza A/H1N1 (8 in New York,
7 in California, 2 in Texas, 2 in Kansas, and 1 in Ohio). All 20 cases have
had mild influenza-like illness with only one requiring brief
hospitalization


Health authorities in Nova Scotia are confirming 4 cases of swine flu in
the province. The province's public health officer, Dr Robert Strang, says
the 4 infected people in the Windsor area are recovering from the illness.
All of them had what he describes as "mild" cases of the flu.


To summarize the status of confirmed cases and suspected cases as best as
one can (given the exponential growth of press releases and press
interviews leading to thousands of newswires): There are presently 20
confirmed cases in the United States involving 5 States -- California (7),
Kansas (2), New York City (8), Ohio (1) and Texas (2). Of these, only one
has been hospitalized and all have been relatively mild and self-limited
infections
. There have been no fatalities attributable to this novel H1N1
virus infection in the USA reported as of today (26 Apr 2009). In Mexico
there have been over 1400 reported cases in 19 of 32 States, with 81 (or 86
depending upon the source) reported fatalities. (This number of fatalities
has not altered significantly from the ProMED-mail posting on this outbreak
earlier today (see Influenza A (H1N1) virus, swine, human - N America (03)
20090426.1566). There have been 6 cases confirmed in Canada, 4 in Nova
Scotia, 2 in British Columbia -- all 6 cases have been mild with self
limited illnesses. In addition to the confirmed cases in North America,
there are suspected cases reported from New Zealand, Spain, France, Israel
-- all involving travellers returning from Mexico. At this point in time,
any individual with a history of travel to a location with known confirmed
cases of the novel H1N1 virus who develops an influenza like illness (ILI)
is considered a suspected cases until results from laboratory testing are
available. One would expect the volume of reports of suspected cases to
grow, as more and more travellers return to their countries of origin, with
a proportion of them having ILIs -- a well observed illness following
airline flights.


etc etc

[ Bericht 3% gewijzigd door dramatiek op 27-04-2009 17:36:29 ]
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68429445
Ik snap dat nutteloze gezeur mbt. Lambiekje's posts niet. Wat is er mis mee als iemand met een andere kijk op de gebeurtenissen komt (non-religeus welterverstaan)?

Niet dat je het meteen klakkeloos als waarheid zijnde moet overnemen (het blijven immers theoriëen) maar het kan wel een ander licht op iets werpen. Question everything, zeg ik dan maar.
  maandag 27 april 2009 @ 17:27:01 #258
181657 LordNemephis
computer says no
pi_68429449
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:22 schreef byah het volgende:

[..]

Beetje Para?
't Is wel ironisch.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
pi_68429573
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:26 schreef Sturmvogel het volgende:
Ik snap dat nutteloze gezeur mbt. Lambiekje's posts niet. Wat is er mis mee als iemand met een andere kijk op de gebeurtenissen komt (non-religeus welterverstaan)?

Niet dat je het meteen klakkeloos als waarheid zijnde moet overnemen (het blijven immers theoriëen) maar het kan wel een ander licht op iets werpen. Question everything, zeg ik dan maar.
Klopt echter doet hij dat juist niet en weet van elk topic een aids bestaat niet topic te maken
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  maandag 27 april 2009 @ 17:33:26 #260
262 Re
Kiss & Swallow
pi_68429626
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:23 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Schop 'm er dan gewoon uit....
kan ik niet helaas, dan moet tie weer genoicides gaan ontkennen enzo

OT: die baxter mix-up klinkt wel eng, dan heb je een combo van snelle en zeer dodelijke virussen
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  maandag 27 april 2009 @ 17:34:04 #261
165720 Aanvoerder
Fascist Jew!
pi_68429647
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/H1N1_map.svg

Als ik het zo bekijk, dan is Mexico al opgegeven?

- edit - ik zie nu pas dat zwart voor de oorsprong staat.
AFC Ajax | SS Lazio | SK Slavia | Bobby Haarms †
"Het gaat nu even slecht, maar je moet Ajax altijd blijven steunen hè," zei hij. Hij herhaalde zijn boodschap nog eens: "Altijd blijven steunen, die club. Daar ben je Ajacied voor."
pi_68429656
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:27 schreef LordNemephis het volgende:

[..]

't Is wel ironisch.
Dat het eerste artikel dat Baxter ongeveer de hemel in prijst bedoel je?
pi_68429737
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:26 schreef Sturmvogel het volgende:
Ik snap dat nutteloze gezeur mbt. Lambiekje's posts niet. Wat is er mis mee als iemand met een andere kijk op de gebeurtenissen komt (non-religeus welterverstaan)?

Niet dat je het meteen klakkeloos als waarheid zijnde moet overnemen (het blijven immers theoriëen) maar het kan wel een ander licht op iets werpen. Question everything, zeg ik dan maar.
Lijkt wel een sport om een af te zeiken .
Laat ieder gewoon zijn verhaal vertellen,

ben het volkomen met je eens.
pi_68429801
Laten we nou maar eens afwachten hoe het er op vrijdag ofzo voorstaat. Als er dan nog weinig aan de hand is lees ik dit topic niet meer.
What Would Goku Do
pi_68429821
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:34 schreef Aanvoerder het volgende:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/H1N1_map.svg

Als ik het zo bekijk, dan is Mexico al opgegeven?

- edit - ik zie nu pas dat zwart voor de oorsprong staat.
Zwart staat voor landen waar infecties tot de dood hebben geleid.
pi_68429885
Toch even volgen. Reis momenteel veel (Heathrow - Amsterdam wekelijks). Wil het toch wel even weten als het om een zware griep epidemie gaat. (Al geloof ik niet echt in een Pandemie, maar wie weet).
Profiel opgeheven.
pi_68430001
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:34 schreef byah het volgende:

[..]

Dat het eerste artikel dat Baxter ongeveer de hemel in prijst bedoel je?
Ja. Aangezien ze twee maanden geleden probeerden een globale pandemie te veroorzaken, is dat idd wel ironisch ja.
pi_68430016
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:48 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Ja. Aangezien ze twee maanden geleden probeerden een globale pandemie te veroorzaken, is dat idd wel ironisch ja.
Ach bullcrap. Geloof jij nu serieus dat ze moedwillig een pandemie probeerde te veroorzaken?
Profiel opgeheven.
pi_68430092
quote:
Op maandag 27 april 2009 15:39 schreef byah het volgende:
Het wachten is nog steeds op de eerste dode buiten Mexico.
Hier sla je eigenlijk de spijker op z'n kop. Ik maak me totaal niet ongerust zolang er niemand buiten Mexico de pijp uit gaat. Vallen ze straks in Spanje als bosjes neer, dan krab ik mezelf nog een keer op het achterhoofd.
I feel kinda Locrian today
  maandag 27 april 2009 @ 17:51:20 #270
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68430093
wereldwijd zijn er "maar" 73 gevallen.
quote:
Wereldwijd gaat het om veertig mensen in Mexico, 26 in de Verenigde Staten, zes in Canada en een in Spanje. Dat heeft de Wereldgezondgheidsorganisatie WHO maandag laten weten.

Waarschijnlijk ligt het werkelijke aantal besmettingen veel hoger. In Mexico zijn vermoedelijk honderd mensen omgekomen door het virus.
Vermoedelijk. En wanneer gaan ze er eens haast achter zetten om het uit te zoeken?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 17:52:30 #271
165720 Aanvoerder
Fascist Jew!
pi_68430137
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:40 schreef Espabilado het volgende:

[..]

Zwart staat voor landen waar infecties tot de dood hebben geleid.
Zou een optie zijn, alleen het is niet wat de wiki aangeeft:

http://nl.wikipedia.org/wiki/H1N1

But anyway, it's... time... to...

AFC Ajax | SS Lazio | SK Slavia | Bobby Haarms †
"Het gaat nu even slecht, maar je moet Ajax altijd blijven steunen hè," zei hij. Hij herhaalde zijn boodschap nog eens: "Altijd blijven steunen, die club. Daar ben je Ajacied voor."
  maandag 27 april 2009 @ 17:53:00 #272
181657 LordNemephis
computer says no
pi_68430154
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:26 schreef Sturmvogel het volgende:
Ik snap dat nutteloze gezeur mbt. Lambiekje's posts niet. Wat is er mis mee als iemand met een andere kijk op de gebeurtenissen komt (non-religeus welterverstaan)?

Niet dat je het meteen klakkeloos als waarheid zijnde moet overnemen (het blijven immers theoriëen) maar het kan wel een ander licht op iets werpen. Question everything, zeg ik dan maar.
Mits Lambiekje openstaat voor andere meningen ben ik het met je eens...
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
pi_68430190
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:52 schreef Aanvoerder het volgende:

[..]

Zou een optie zijn, alleen het is niet wat de wiki aangeeft:

http://nl.wikipedia.org/wiki/H1N1

But anyway, it's... time... to...

[ afbeelding ]
Is maar net op welke wiki je kijkt, ik kijk liever hier:

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_outbreak

'Confirmed cases followed by death'
  maandag 27 april 2009 @ 17:54:36 #274
97934 ASroma
Flamboyant
pi_68430196
net even lekker rose karbonaatje uit mexico gegeten, smullen
pi_68430229
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:48 schreef Bierie het volgende:

[..]

Ach bullcrap. Geloof jij nu serieus dat ze moedwillig een pandemie probeerde te veroorzaken?
En wat doet het er toe wat ik geloof of niet?

De India Times en de Toronto Sun stellen dat, ik niet .

http://www.torontosun.com/news/canada/2009/02/27/8560781.html
  maandag 27 april 2009 @ 17:56:33 #276
165720 Aanvoerder
Fascist Jew!
pi_68430257
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:54 schreef Espabilado het volgende:

[..]

Is maar net op welke wiki je kijkt, ik kijk liever hier:

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_outbreak

'Confirmed cases followed by death'
Ah, bedankt.
AFC Ajax | SS Lazio | SK Slavia | Bobby Haarms †
"Het gaat nu even slecht, maar je moet Ajax altijd blijven steunen hè," zei hij. Hij herhaalde zijn boodschap nog eens: "Altijd blijven steunen, die club. Daar ben je Ajacied voor."
pi_68430299
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:54 schreef Espabilado het volgende:

[..]

Is maar net op welke wiki je kijkt, ik kijk liever hier:

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_outbreak

'Confirmed cases followed by death'
Oooohh, valt mee, nog maar 1 bewezen geval van de varkensgriep in Europa, namelijk 1 in Spanje.
Die in Frankrijk zijn allemaal bewezen NIET de varkensgriep. Jeuj....ik haal koninginnennacht nog!
I feel kinda Locrian today
pi_68430322
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:55 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

En wat doet het er toe wat ik geloof of niet?

De India Times en de Toronto Sun stellen dat, ik niet .

http://www.torontosun.com/news/canada/2009/02/27/8560781.html
The contaminated product, a mix of H3N2 seasonal flu viruses and unlabelled H5N1 viruses, was supplied to an Austrian research company. The Austrian firm, Avir Green Hills Biotechnology, then sent portions of it to sub-contractors in the Czech Republic, Slovenia and Germany.

En hierna heeft het zelf besloten de boot naar Mexico te pakken?
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68430346
Maar goed, confirmed in Spanje dus... tijdens mei-vakantie (hier tenminste), maar goed demeesten die nu in spanje zitten, zitten op een eilandje ws.
pi_68430397
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:58 schreef dramatiek het volgende:

[..]

The contaminated product, a mix of H3N2 seasonal flu viruses and unlabelled H5N1 viruses, was supplied to an Austrian research company. The Austrian firm, Avir Green Hills Biotechnology, then sent portions of it to sub-contractors in the Czech Republic, Slovenia and Germany.

En hierna heeft het zelf besloten de boot naar Mexico te pakken?
Dit was dus 2 maanden geleden. Onafhankelijke onderzoekers in Oostenrijk hebben dat product van Baxter in februari/maart onderzocht, waarna ze er achter kwamen dat er in het vaccin een levende kruising van vogelgriep en menselijke influenza zat.
Dit is toen door die onderzoekers tegen gehouden, maar als zij er niet waren geweest, zouden deze ziektes onder het mom van "vaccin" verspreid zijn.

De huidige varkensgriep is in feite een kruising tussen aziatische vogelgriep, europese menselijke influenza en noord amerikaanse varkensgriep.
De kans dat deze drie aparte ziektes tegelijk muteren en de huidige ziekte vormen is verwerpelijk klein.
pi_68430575
Suspected case in Peru. She arrived to Lima from Cancún. 39ºC

Source (Spanish): http://www.elcomercio.com(...)-que-vino-procedente
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68430581
quote:
Op maandag 27 april 2009 17:55 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

En wat doet het er toe wat ik geloof of niet?

De India Times en de Toronto Sun stellen dat, ik niet .

http://www.torontosun.com/news/canada/2009/02/27/8560781.html

Ja. Aangezien ze twee maanden geleden probeerden een globale pandemie te veroorzaken, is dat idd wel ironisch ja.
Hier geef je toch de indruk dat dit bewust gedaan is of niet?
En dat artikel zegt niks over moedwillig fouten maken. Dus dat hebben zij wel degelijk niet gezegd
Profiel opgeheven.
pi_68430605
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:02 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

Dit was dus 2 maanden geleden. Onafhankelijke onderzoekers in Oostenrijk hebben dat product van Baxter in februari/maart onderzocht, waarna ze er achter kwamen dat er in het vaccin een levende kruising van vogelgriep en menselijke influenza zat.
Dit is toen door die onderzoekers tegen gehouden, maar als zij er niet waren geweest, zouden deze ziektes onder het mom van "vaccin" verspreid zijn.

De huidige varkensgriep is in feite een kruising tussen aziatische vogelgriep, europese menselijke influenza en noord amerikaanse varkensgriep.
De kans dat deze drie aparte ziektes tegelijk muteren en de huidige ziekte vormen is verwerpelijk klein.
precies, broodje aap verhaal dus. iig niks hiermee te maken.
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68430637
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:02 schreef Salvad0R het volgende:

[..]

De huidige varkensgriep is in feite een kruising tussen aziatische vogelgriep, europese menselijke influenza en noord amerikaanse varkensgriep.
De kans dat deze drie aparte ziektes tegelijk muteren en de huidige ziekte vormen is verwerpelijk klein.
Oh wacht heb jij toevallig een Master degree in statistiek en / of virologie? Zo nee, hoe kom je tot deze conclusie?
Profiel opgeheven.
pi_68430691
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:11 schreef Bierie het volgende:

[..]

Oh wacht heb jij toevallig een Master degree in statistiek en / of virologie? Zo nee, hoe kom je tot deze conclusie?
Ik denk dat je geen master nodig hebt om je logisch verstand te gebruiken.
Ik hoef geen natuurkundige te zijn om te weten dat een appel naar beneden valt als ik em uit het raam smijt.
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68430695
Volgens wikipedia is WHO level 3 overigens een nieuw onbekend virus maar zonder mens tot mens overdracht of zeer weinig en alleen bij close contact.

Lijkt me wel aannemelijk aangezien de gevallen zich nog beperken tot mensen die uit Mexico komen.
pi_68430775
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:14 schreef dramatiek het volgende:

[..]

Ik denk dat je geen master nodig hebt om je logisch verstand te gebruiken.
Ik hoef geen natuurkundige te zijn om te weten dat een appel naar beneden valt als ik em uit het raam smijt.
Maar je kan zonder verstand van biologie zonder voorkennis niet redeneren dat de appel een zaadje bevat waaruit weer een boom ontstaat.

Wat ik daarmee wil zeggen is. Dat er nu net gedaan wordt alsof de kans zo ontzettend klein is. Terwijl (mits) je wat biologische kennis bezit op het gebied van virologie / immunologie het ineens niet zo onwaarschijnlijk is.

Net zoals mensen algemene kennis van appels en zaadjes hebben en het ontstaan van een boom ook niet meer voor mensen (met voorkennis) zo onwaarschijnlijk is.
Profiel opgeheven.
  maandag 27 april 2009 @ 18:24:55 #288
241594 iBolt
Lighting
pi_68430952
las net op twitter
http://search.twitter.com/search?q="Swine+Flu"
quote:
infected child new york dies after sudden high fever
pi_68430995
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:24 schreef iBolt het volgende:
las net op twitter
http://search.twitter.com/search?q="Swine+Flu"
[..]


hmm
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_68431042
net of er normaal geen kinderen doodgaan...
I feel kinda Locrian today
pi_68431055
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:24 schreef iBolt het volgende:
las net op twitter
http://search.twitter.com/search?q="Swine+Flu"
[..]


Ik wil niet doen alsof ik er iets van af weet, maar gezien de werking van het virus zelf zou het heel goed kunnen dat hij gewoon dood is gegaan als het gevolg van een griepje. Het dodelijke aan het varkensgriep virus is dat het je immuunsysteem tegen je gebruikt, en daarom zijn jongvolwassenen in groter gevaar.

Maar alles kan...
pi_68431057
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:17 schreef Bierie het volgende:

[..]

Maar je kan zonder verstand van biologie zonder voorkennis niet redeneren dat de appel een zaadje bevat waaruit weer een boom ontstaat.

Wat ik daarmee wil zeggen is. Dat er nu net gedaan wordt alsof de kans zo ontzettend klein is. Terwijl (mits) je wat biologische kennis bezit op het gebied van virologie / immunologie het ineens niet zo onwaarschijnlijk is.

Net zoals mensen algemene kennis van appels en zaadjes hebben en het ontstaan van een boom ook niet meer voor mensen (met voorkennis) zo onwaarschijnlijk is.
je kan het natuurlijk niet uitsluiten, maar de kans is verwerpelijk klein in het Baxter geval. Je hebt nml meer informatie voor je logisch verstand. Tijd, plaats, virusstrains, datum van infecties, plaats van infecties etc.
Een master is statistiek haalt dan ook weinig uit...wat nu als p 0.51 is? of 0.49 ? Statistisch gezien word je hyptohese dan of verworpen of aangenomen, terwijl dit in de praktijk soms dus niet hoeft te kloppen. Maargoed, ik snap wat je bedoelt.
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_68431058
Eerst even testen inderdaad
pi_68431190
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:29 schreef dramatiek het volgende:

[..]

je kan het natuurlijk niet uitsluiten, maar de kans is verwerpelijk klein in het Baxter geval. Je hebt nml meer informatie voor je logisch verstand. Tijd, plaats, virusstrains, datum van infecties, plaats van infecties etc.
Tijd, vlak na het vogeltrek seizoen (vogelvirus), plaats mexico met een aardige grote varkens vee stapel, virusstrains humane griepvirus vind je overal plus eerder genoemde situatie voldoet, plus het feit dat Mexico een 2e wereldland is qua sanitair e.d. en men tussen het vee in woont. Al het overige, niet relevant voor het ontstaan van.

Als er ergens wel zoiets kan ontstaan is het juist een land als Mexico.

Hoe bedoel je onwaarschijnlijk
Profiel opgeheven.
pi_68431194
De stocks van drugcompanies stijgen nu behoorlijk, als je echt zwart wilt denken kan je stellen dat vanwege de financiele crisis die bedrijven iets als dit expres veroorzaken om er financieel weer bovenop te komen.
  maandag 27 april 2009 @ 18:34:13 #296
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68431199
we zijn opgehoogd naar alarm fase niveau 4 aldus de who
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 18:34:42 #297
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68431208
ik heb overigens het nieuwe topic al klaar staan
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 18:35:34 #298
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68431220
WHO: vaccin varkensgriep in de maak
Tamiflu (foto:ANP)

De Wereldgezondheidsorganisatie WHO zegt dat in de VS is begonnen met het ontwikkelen van een vaccin tegen de nieuwe variant van de varkensgriep. De organisatie heeft ook bekendgemaakt dat er inmiddels veertig bevestigde gevallen van de griep zijn in de VS, 26 in Mexico en zes in Canada.

In Europa is het virus vastgesteld bij een Spaanse student die in Mexico is geweest. Nederlandse reizigers die met griepverschijnselen uit Mexico kwamen, hebben niet de gevreesde griepvariant.

Europa
De gezondheidsautoriteiten in de VS en Canada houden nauw contact met hun collega's in Europa. Ze hebben tot nu toe alleen maatregelen genomen om snel in actie te kunnen komen als het nodig is. Behalve in Spanje worden ook in Frankrijk enkele mensen onderzocht van wie vermoed wordt dat ze de gevaarlijke variant van de varkensgriep hebben opgelopen.

De Amerikaanse president Obama zegt dat de dreigende verspreiding van het virus reden tot bezorgdheid is, maar niet tot paniek.

Nederland
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verzoekt reizigers die vanaf 17 april vanuit Mexico in Nederland zijn teruggekomen, extra op te letten.

Degenen die binnen vier dagen na thuiskomst minimaal 38,5 graden koorts hebben, krijgen het advies om thuis te blijven en contact op te nemen met de huisarts.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_68431239
quote:
Op maandag 27 april 2009 18:34 schreef Espabilado het volgende:
De stocks van drugcompanies stijgen nu behoorlijk, als je echt zwart wilt denken kan je stellen dat vanwege de financiele crisis die bedrijven iets als dit expres veroorzaken om er financieel weer bovenop te komen.
Drugcompanies hebben eigenlijk nooit last van een financiele crisis. Medicijnen zijn een commodity. Men stopt niet met het gebruiken van medicatie omdat het een priority item is net als voeding. Als er een sector bestaat dat ongevoelig is voor de crisis is het juist de farmaceutische industrie.
Profiel opgeheven.
  maandag 27 april 2009 @ 18:36:45 #300
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68431250
En dicht
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  maandag 27 april 2009 @ 18:37:10 #301
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_68431260
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')