Ik post hier niet vaak, maar toch vind ik het wel eens tijd voor een verhaal. Ik vergeet het altijd te doen als ik net begin, dus val ik nu in 2014 binnen.
08-09In 2008 begonnen bij PSV. De selectie is op dat moment redelijk ok, maar ik wil wel een van mijn spitsen kwijt. Dat wordt Koevermans (5,5M). Ook Addo en Roorda (naar Wolfsburg, waar hij nu nog de 41 jarige reserver-doelman is) vertrekken.
Ik haal voor 12M nieuwe spelers. Opvallende namen zijn Sebastien Blanco (1M) als veelzijdige middenvelder, Rafael Carioca (3,7M) als nieuwe DM en Henri Saivet (3,7M) als groeibriljantje. Ook haal ik Jack Tuyp, die erg goede attributes heeft in de game en Nenad Tomovic als DRC.
De selectie is mooi aangevuld en ik ga vol goede moed het seizoen in. Ik krijg echter totaal geen goede tactiek uitgevogeld en ik speel constant gelijk. Ook is er onvrede in de selectie. Al snel geeft Afellay aan dat hij weinig vertrouwen in me heeft en anderen volgen later. Ik eindig schaamtevol als zevende in de competitie, na liefst 15 gelijke spelen. Dwing nog wel Europees voetbal af, gelukkig. In Europa is het niet veel beter, alhoewel ik wel de kwartfinale van de UEFA Cup haal.
Topscorer wordt Lazovic, en Zonneveld wordt als fantastische linksback Fans Player of the Year.
Snel door naar het volgende seizoen!
09-10Alexis Sanchez mag wel bij Udinese en is een toptalent voor mij. 7,75 miljoen kost hij, maar ik heb wel een ijzersterke spits! Voor 13 miljoen krijg ik Steven Defour in de winterstop als opvolger voor Afellay, die voor een miljoen meer naar Engeland verkast. Ook trek ik Bruno Formigoni aan als DM. Hij moet Timmy Simons (6M naar Engeland) doen vergeten. Bij NAC haal ik 17-jarige regen en toptalent Chris Leferink weg. In totaal betaal ik zo'n 35 miljoen voor nieuwe spelers, terwijl ik voor 33 miljoen verkoop. Salcido, Bakkal en Mendez leveren wat geld op, terwijl Jason Culina gratis naar Ajax vertrekt. Bij Ajax haal ik voor een appel en een ei Jan Vertonghen en Eyong Enoh, die niet meer gewenst waren.
Mijn selectie is anders, maar niet per definitie veel sterker. Wel talentvoller. Ik hoop op een beter seizoen, mede doordat de selectie weer achter me staat. Van mijn 15 gelijke spelen weet ik er nu 9 in winst om te zetten, wat me een derde plaats oplevert. Nog steeds niet helemaal waar ik hoor, gezien mijn selectie, maar toch... In de UEFA Cup kom ik net de groepsfase voorbij, maar meer zit er niet in. Alexis Sanchez scoort 24 goals en 12 assists, waarmee hij het team aanvoert. Toch wordt Zonneveld weer Fans Player of the Year, niet onterecht.
Het seizoen verloopt best aardig, en ik vraag mijn bestuur om het stadion uit te breiden. Ze geven aan dingen te gaan plannen, maar blijven tot op heden (2014) nog steeds bij plannen
10-11Verschillende spelers hebben zich in de kijker gespeeld, en ik krijg een gigantisch bedrag van 89M binnen aan uitgaande transfers dit seizoen (overigens bijna de helft pas in de winterstop - komt nog!). Ik kan helaas Marcellis niet behouden (10,5M) en ook Alexis Sanchez (16M) wil hogerop. Eyong Enoh levert winst op en ook Maza mag weg. Henri Saivet heeft in 44 wedstrijden liefst 5 goals en 5 assists gemaakt, en toch biedt Lyon 13,75 miljoen. Ook weg dus!
Het vrijgekomen geld besteedt ik aan de opvolger van Sanchez, Alex Teixeira. Hij kost me 15,75M en komt van Vasco. De opvolger van Marcellis heet Rafael Forster (11M). Ik koop nog een paar talentjes, maar pot mijn geld verder op. Ik ben vrij tevreden met de selectie.
PSV begint matig, met een 3-1 verlies in de ArenA, maar wint daarna vrij veel. In Europa ben ik snel klaar, maar in januari sta ik fier aan kop in de Eredivisie.Steven Defour trekt de aandacht van Roma, en aangezien hij niet helemaal doet wat ik had gehoopt (bij de beste drie spelers horen), laat ik hem voor 19 miljoen gaan. Ook middenvelder (de NAC-regen) Chris Leferink vertrekt. Hij was vaste invaller, maar kon niet echt overtuigen. Als HSV met 12,25M aankomt, is het makkelijk kiezen (alhoewel Leferink nu international en 12e man bij Arsenal is).
Ik haal Willians Santana als veelzijdige middenvelder voor 10 miljoen, en vind in Jantje Vennegoor een aardige spits (5M). Yannis Tafer van Lyon is een groot talent in de voorhoede (8,5M) en voor 180K haal ik Piet Velthuizen als reserve keeper (Piet veroverde echter heel snel een basisplek).
Vennegoor valt een beetje tegen, maar Santana is een geweldige aankoop. Hij speelt als rechtervleugel en haalt een gemiddelde van 7,42 en is in 15 wedstrijden 5 keer MotM. Mede dankzij hem word ik kampioen met 82 punten. Mijn spitsen waren echter dramatisch en daarom is de topscorer met slechts 13 goals terugkerende naam Mike Zonneveld (die wéér Fans Player of the Year) wordt. In de andere competities valt het tegen, maar ik ben kampioen en heb CL-voetbal behaald.
11-12Veel sterren zaten er niet in het kampioensteam, en dus kon ik bijna iedereen behouden. Andreas Isaksson was de enige eigenlijk, die vertrok. Ruud van Nistelrooij wilde afbouwen bij PSV, die kwam dus gratis over. Ook middenvelder Enoch Adu kwam gratis. Ik kocht een paar talentjes, veelal regens (Veronese, DL - Zaccheroni, GK - McGrath, DRL). Ook kwam Daniel Opare voor de basisplek als rechtsback. Kromkamp wilde namelijk niet verlengen.
Ik was nauwelijks sterker of zwakker geworden, en dus ging ik met redelijk vertrouwen het seizoen tegemoet. De CL-poule met CSKA, Monaco en Milan overleefde ik, maar Chelsea was een onneembare horde in de knockout-fase.
In de competitie begon ik redelijk sterk, maar zakte langzaamaan weg. Eindresultaat was een matige derde plek, ondanks het feit dat mijn doelsaldo beter was dan het jaar ervoor. Van Nistelrooij scoorde 18 keer, maar was wel duidelijk aan het aftakelen. Gelukkig liep zijn contract af. Mike Zonneveld kaapte de Fans Player of the Year award uiteraard weer.
12-13Zoals gezegd vertrok Ruudje gratis, en ook Jack Tuyp vertrok. Hij speelde nauwelijks meer, maar was toch een handige back-up geweest. Rafael Carioca werd aangetrokken door Milan (15M), en Willians Santana bekroonde 1,5 seizoen schitteren bij PSV met een transfer naar Roma voor 20M. Velthuizen vertrok naar de Spurs voor 3M en zo had ik 38 miljoen te besteden.
Allereerst wilde ik een topkeeper. Akinfeev was te duur, maar Ochoa wilde wel komen. Kostte me 12 miljoen. Ook haal ik Fedor Smolov. Tot op dit moment had ik aardig wat spitsen versleten, maar is het er nog geen een gelukt om veel beter dan 1 op 2 te lopen. Ook Smolov zou overigens nauwelijks beter presteren. Ik haal aardig wat gratis spelers. Ole Kofod (een goede regen-spits), Gojko Kacar als baas van de verdediging, Tomas Hubschman, spits Ciprian Marica en bij Feyenoord wilden Wijnaldum en De Guzman niet verlengen.
Erg goede transfers verricht en een team dat voor een groot deel vernieuwd was. Met name Ochoa en Kacar bleken enorme versterkingen te zijn. De competitie begon matig, doordat de spelers nog niet goed op elkaar ingespeeld waren. Na een maandje of twee liep het echter fantastisch. Helaas was ik toen al vrij kansloos in de CL, maar redde ik nog de derde plek. In januari deed ik niets en kabbelde rustig verder. In de UEFA Cup haalde ik de halve finale (Man City was te groot), in de beker verloor ik de finale na penalties van AZ, maar het kampioenschap haalde ik wel binnen! Het was lang spannend, want Ajax was ook erg goed bezig, maar uiteindelijk trok ik aan het langste eind. Fedor Smolov scoorde 28 keer, waarvan veel in Europees verband en Mike Zonneveld gaf 16 assists en was dus weer de Fans Player of the Year (vijf keer op rij dus!)
13-14Het voorgaande seizoen was erg goed verlopen, en dat betekent doorgaans dat er veel spelers in de belangstelling staan. Dat was ook nu zo. Ik verkocht in de zomer voor 100 miljoen aan spelers. Smolov was onhoudbaar. Hij vertrok voor 30M naar Barca. Alex Teixeira vertrok na drie goede seizoenen voor 29,5M naar Real en ook Gojko Kacar was onhoudbaar (18,5 - Inter). Ook gratis gehaalde Ole Kofod vertrok (13,5M naar Chelsea). Javier de Guzman ging ook nog wel (10M) en gratis vertrokken Vertonghen en Vennegoor. Ik nam ook afscheid van publiekslieveling Mike Zonneveld. Hij was aan het afbouwen en tekende bij Roda, waar hij soliede zou spelen, maar weinig potten meer zou breken.
Tja, er was verschrikkelijk veel geld voor aankopen. Tiago Luis werd gehaald bij Santos (13,75M) als opvolger van Smolov. Achterin verving David (14M, van Palmeiras) Gojko Kacar (met verve overigens). Ik haalde een hele hoop talentjes (regens), waarvan ik met Jaume Polo (MC - 11M) en Yasar Uysal (AMR, ST - 8M, overgekomen van Heerenveen) enkele groeibriljantjes binnenhaalde. Ik besloot toch een groot deel van mijn budget te bewaren. Hopelijk werd het in de uitbreiding van het stadion gestopt (niet dus...)
Yasar bleek een held. Hij scoorde in 28 competitieduels 24 maal, en haalde dit seizoen in totaal in 36(5) duels 31 goals en 19 assists. Maar goed, het begon niet echt sterk. Ik haalde ternauwernood de volgende ronde in de CL, met Milan, Portsmouth en OB als tegenstanders. Een 6-2 overwinning in de ArenA in december zorgde echter voor zoveel zelfvertrouwen, dat het vanaf toen echt goed ging. Ik ging hard op weg naar het kampioenschap en haalde dat dan ook vrij eenvoudig binnen met 96 gescoorde doelpunten.
In de winter vertrok mijn trouwe middenvelder Sebastian Blanco, ik haalde er Daniel Aquino voor terug. Ook bood Roma me voor 6 miljoen Steven Defour aan. Leuk! Voor 13M gekocht, 19M verkocht en nu voor 6M weer gekocht. Uiteindelijk kreeg ik nog 1,6M van die 6M terug, door een verkoopclausule.
De beker gaf ik in de halve finale weg (Feyenoord, verlenging).
In de CL versloeg ik Benfica met 4-3 en 1-1 net aan. Volgende opponent: Real. Tja, eerst uit en tot mijn verbazing staat er halverwege 0-4 op het scoreboard. Real komt nog een beetje terug, maar 5-2 lijkt meer dan genoeg. In Eindhoven wordt het echter nog veel te spannend. 4-2 verlies is echter genoeg, en dus mag ik naar Barcelona. In Camp Nou zit er geen verrassing in, maar met een 2-1 verlies kom ik in een leuk uitgangspositie terecht. In de tweede leg van deze halve finale is Barca sterker, maar kom ik al vrij vroeg op 1-0. Op de een of andere manier hou ik het vol en ga ik naar de finale. Daar tref ik Juve. Het blijft lang spannend, maar halverwege de tweede helft scoor ik in twee minuten twee keer. Juve komt nog terug tot 2-1, maar de Champions League is binnen! Nice!
Yasar wordt geheel terecht Fans Player of the Year. Het stadion blijft even groot.
14-15Hier ben ik nu, verslag van dit seizoen volgt nog wel. Na 10 wedstrijden sta ik eerste en lijkt het in de CL ook de goede kant op te gaan.