FOK!forum / Oorlog en Defensie / [DEF] Slowchat #3 - Sierra Charlie
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 13:53
0 DE B20 K

"

0 DE B20 / req opening new slowchat, I spell slowchat, Sierra Lima Oscar Whiskey Charlie Hotel Alpha Tango, slowchat / T 061353Z K

"

0 DE B20 R +

En dus hier weer verder

[ Bericht 0% gewijzigd door Rave_NL op 08-04-2009 03:44:36 ]
Andyymaandag 6 april 2009 @ 13:59
hoi
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 14:07
fathankmaandag 6 april 2009 @ 16:37
Hoewel niet zo heel vaak actief toch maar een tvp
Bob-Bmaandag 6 april 2009 @ 18:01
ik tvp hem ook gewoon even, gewoon omdat het kan
fathankmaandag 6 april 2009 @ 18:02
1 tvp meer of minder maakt ook niet, zo snel gaat deze reeks toch niet .
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 18:37
Nou, zeg dan maar wat er op de plaats van de " moet staan in de OP
Bouke-pmaandag 6 april 2009 @ 19:45
Pumatjemaandag 6 april 2009 @ 19:50
halleee de pee
fathankmaandag 6 april 2009 @ 20:17
quote:
Op maandag 6 april 2009 18:37 schreef Rave_NL het volgende:
Nou, zeg dan maar wat er op de plaats van de " moet staan in de OP
Ik heb geen flauw idee, maar ik heb zo'n idee dat jij het wel weet
Pumatjemaandag 6 april 2009 @ 20:21
Mij!


en mijn vliegdekschip
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 20:34
quote:
Op maandag 6 april 2009 20:17 schreef fathank het volgende:

[..]

Ik heb geen flauw idee, maar ik heb zo'n idee dat jij het wel weet
Is er dan helemaal niemand bekend met radioprocedures?
Pumatjemaandag 6 april 2009 @ 20:42
snap het zoiezo niet!

hele aanvraag is apart.

Pumatjemaandag 6 april 2009 @ 20:47
normaal

doodsimpel

Charlie hier Romeo, 10 T-72's gesignaleerd blabla

tot zover/over/uit

ligt er maar aan wat je zend en je doel is
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 20:54
quote:
Op maandag 6 april 2009 20:42 schreef Pumatje het volgende:
snap het zoiezo sowieso niet!

hele aanvraag is apart.

Neen, ik heb het nu formeel opgeschreven en wat je dan terugkrijgt heb ik voor de luiheid vervangen door een ". Maar dit kun je toch wel lezen?

Want hoe moet het dan als jullie RTF'er uit de voeding wordt geschoten? (Klare taal daargelaten)
Bouke-pmaandag 6 april 2009 @ 21:15
quote:
Op maandag 6 april 2009 20:54 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Neen, ik heb het nu formeel opgeschreven en wat je dan terugkrijgt heb ik voor de luiheid vervangen door een ". Maar dit kun je toch wel lezen?

Want hoe moet het dan als jullie RTF'er uit de voeding wordt geschoten? (Klare taal daargelaten)
Dan komt het cisbat alles weer maken en met titaan kun ook mailen, dan kun je gewoon in klare taal typen
fathankmaandag 6 april 2009 @ 21:16
quote:
Op maandag 6 april 2009 20:34 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Is er dan helemaal niemand bekend met radioprocedures?
Neuh, ik ben niet verder gekomen dan het keuringsinstituut .
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 21:23
quote:
Op maandag 6 april 2009 21:15 schreef Bouke-p het volgende:

[..]

Dan komt het cisbat alles weer maken en met titaan kun ook mailen, dan kun je gewoon in klare taal typen



Verloedering waar je bijstaat

Nou moet ik het dan maar weer allemaal uit gaan leggen
Rave_NLmaandag 6 april 2009 @ 21:24
quote:
Op maandag 6 april 2009 21:16 schreef fathank het volgende:

[..]

Neuh, ik ben niet verder gekomen dan het keuringsinstituut .
Dan zij het je vergeven
Pumatjemaandag 6 april 2009 @ 23:56
zo, topic van achterlijkheid gecleaned
als Jarno nog zich 1x laat terugzien is hij erbij.
Rave_NLdinsdag 7 april 2009 @ 02:41
quote:
Nederlandse militair komt om in Afghanistan

Uitgegeven: 6 april 2009 22:06
Laatst gewijzigd: 7 april 2009 00:02

AMSTERDAM - Soldaat der eerste klasse Azdin Chadli (20) is maandag om het leven gekomen door een raketaanval op de basis Kamp Holland in de Afghaanse provincie Uruzgan. Vijf andere militairen raakten gewond. Hun toestand is stabiel.

Bekijk video

Commandant der Strijdkrachten Peter van Uhm maakte dat maandagavond in Den Haag bekend. Het is de eerste keer dat mensen geraakt zijn bij een raketaanval op Kamp Holland.

Het betekent de negentiende Nederlandse dode sinds het begin van de missie in Afghanistan in 2006.

Raketten

De aanval had maandag plaats om 18.00 uur Afghaanse tijd. Vermoedelijk gaat het om een beschieting met twee 107 mm-raketten.

Een van deze raketten raakte het kamp van het Afghaanse leger en zorgde voor lichte verwondingen bij twee Afghaanse militiaren.


Gewonden

De andere raket kwam terecht op Kamp Holland. De gewonden, onder wie een vrouw, variëren in leeftijd van 19 tot 24 jaar. De families van de betrokken militairen zijn inmiddels ingelicht.

De slachtoffers zijn afkomstig van de Ruyter van Steveninckkazerne in Oirschot. De gesneuvelde Chadli en vier van de gewonde militairen zijn afkomstig van het 42 Pantserinfanteriebataljon van de Limburgse Jagers, de vijfde gewonde komt van de 413 Pantsergeniecompagnie.

Chadli was pas kort in Afghanistan. Hij maakte deel uit van de groep die op 30 maart is begonnen.


Aanvallen

Maandagavond deden zich nog twee beschietingen voor, een op Kamp Holland en een op Kandahar Airfield. Deze beide beschietingen richtten geen schade aan. De 107 mm raketten die daarbij worden gebruikt, zijn in grote hoeveelheden aanwezig in Afghanistan. Veelal betreft het oude munitie uit eerdere conflicten.

Volgens Commandant der Strijdkrachten Van Uhm geven ze wel aan hoe reëel de dreiging van deze projectielen is.

"De raketten zijn uiterst onnauwkeurig en treffen zelden doel", zei generaal van Uhm. "Vandaag is daarop helaas een trietste uitzondering."


Kwetsbaar

''Het sneuvelen van soldaat Chadli geeft aan hoe kwetsbaar de veiligheid in Uruzgan nog is'', aldus van Uhm.

Er is het afgelopen jaar grote vooruitgang geboekt in het bereiken van veiligheid. Maar het blijft voor enkelingen toch mogelijk raketaanslagen te plegen, lichtte hij toe.

''We zullen doorgaan om die enkelingen te bestrijden en daarnaast ervoor zorgen dat het overgrote gedeelte van de bevolking van Uruzgan kan blijven profiteren van de veiligheid die wij ze, samen met het Afghaanse gezag, bieden.''


Raketaanvallen

Het aantal raketaanvallen in Uruzgan en Kandahar is de afgelopen maanden weer toegenomen. Volgens Van Uhm wordt er alles aan gedaan om deze dreiging tegen te gaan.

Zo zijn er actieve beschermingsmaatregelen en voorzorgsmaatregelen getroffen op de kampen.

En worden er operaties uitgevoerd in de omgeving van de vermoedelijke afvuurlocaties. Met enige regelmaat zijn daarbij opslagplaatsen met 107 mm raketten gevonden.


Balkenende

Premier Jan Peter Balkenende spreekt maandagavond van een ''laffe aanval'' op Kamp Holland in de Afghaanse provincie Uruzgan.

''Onze gedachten gaan uit naar de familieleden en vrienden van soldaat Azdin Chadli. Hun verdriet is bijna niet voor te stellen. Het kabinet leeft intens met hen mee'', aldus Balkenende maandagavond in een eerste reactie.

''We denken ook aan de gewonden en hun naasten. We hopen op een voorspoedig herstel. En niet in de laatste plaats aan de Nederlandse mannen en vrouwen in Afghanistan, die vandaag een collega verloren bij de laffe aanval op Kamp Holland.''


Van Middelkoop

Minister Eimert van Middelkoop (Defensie) noemde het bericht over de aanslag op Kamp Holland een grote schok.

''Mijn medeleven gaat uit naar de nabestaanden, de gewonden en de eenheid van soldaat eerste klasse Azdin Chadli'', zei de minister vanuit de Roemeense havenstad Constanza.


Rustig

''De afgelopen maanden was het rustig in Uruzgan en werd hard gewerkt aan veiligheid en opbouw.''

De minister bezoekt in Roemenië een internationale marine-oefening en werd vlak na aankomst van het slechte nieuws op de hoogte gesteld.


Mark Weijdt

Op 19 december viel er voor het laatst aan Nederlandse zijde een slachtoffer te betreuren. De 24-jarige Mark Weijdt kwam in Uruzgan om het leven toen hij tijdens een vuurgevecht vermoedelijk op een bermbom stapte.
waarschijnlijk was ie al langs gekomen, maar nu pas gezien.

sterkte aan de nabestaanden, en voor de mannen die net terug zijn moet het helemaal een rare ervaring zijn...
Jarnodinsdag 7 april 2009 @ 06:19
quote:
Op maandag 6 april 2009 23:56 schreef Pumatje het volgende:
zo, topic van achterlijkheid gecleaned
als Jarno nog zich 1x laat terugzien is hij erbij.
Wat? Slowchatten is verboden voor nukubu's?
Magneetdinsdag 7 april 2009 @ 08:20
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 06:19 schreef Jarno het volgende:

[..]

Wat? Slowchatten is verboden voor nukubu's?
volgens mij niet, ik kom ook af en toe hier en ben nog steeds niet weggejaagd.
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 09:30
Bericht geëdit, reacties verwijderd. Niet nu denken dat alles kan en mag.
HairyArsedIrishmandinsdag 7 april 2009 @ 09:56
quote:
Op maandag 6 april 2009 08:37 schreef RonaldV het volgende:

[..]

De Maatschappelijke Dienst Defensie en de Geestelijke Verzorging (humanistisch raadsman, dominee, etc) van zijn onderdeel kunnen je daar alles over vertellen.
quote:
Op maandag 6 april 2009 13:49 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

http://www.ub4m.nl/site/index/77

misschien iets voor je?
Danku. Ik zal het ze even laten zien.
Lightning_NLdinsdag 7 april 2009 @ 10:08
Wat is eigenlijk wat er in die openingspost staat?
Beetje jammer dat de Zulu tijd niet goed is he?
fathankdinsdag 7 april 2009 @ 10:39
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 10:08 schreef Lightning_NL het volgende:
Wat is eigenlijk wat er in die openingspost staat?
Beetje jammer dat de Zulu tijd niet goed is he?
een verzoek voor opening van een nieuwe slowchat, maar dan een uitgewerkt radiobericht als ik het goed begrepen heb.
Lightning_NLdinsdag 7 april 2009 @ 10:54
Ik herken er niet echt een radiobericht in, maar goed
Flappekzdinsdag 7 april 2009 @ 10:56
defensieburgertvp
fathankdinsdag 7 april 2009 @ 11:03
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 10:54 schreef Lightning_NL het volgende:
Ik herken er niet echt een radiobericht in, maar goed
Als je niet de eerste tvp's had overgeslagen en alles had gelezen had je het geweten . Zie de posts van Rave_NL
Lightning_NLdinsdag 7 april 2009 @ 11:10
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 11:03 schreef fathank het volgende:

[..]

Als je niet de eerste tvp's had overgeslagen en alles had gelezen had je het geweten . Zie de posts van Rave_NL
Ik heb alles gelezen, dat het een radiobericht moet voorstellen snap ik, maar nog steeds snap ik er geen hol van. Wordt er echt zo omslachtig gesproken over de radio?
Andyydinsdag 7 april 2009 @ 11:17
quote:
Op maandag 6 april 2009 20:21 schreef Pumatje het volgende:

en mijn vliegdekschip
eBay.
misschien hebben ze nog een 2ehands
fathankdinsdag 7 april 2009 @ 11:20
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 11:17 schreef Andyy het volgende:

[..]

eBay.
misschien hebben ze nog een 2ehands
Moet je er wel eentje met ligplaats zoeken, anders heb je er nog niet veel aan .
Andyydinsdag 7 april 2009 @ 11:26
ik heb achter de tuin, zou het daar passen denk je ?
is wel ongeveer 8 meter breed gok ik
fathankdinsdag 7 april 2009 @ 11:41
misschien in 1:43 modelletje. Dat is wel zuinig trouwens, 1 liter op 43 kilometer .
Andyydinsdag 7 april 2009 @ 11:42
hebben die functionerende wapens ?
staan altijd wel wat wiggers dom te doen bij zo'n bruggetje
misschien kan er een 1:43 ESSM of SM-2 op af.
Pumatjedinsdag 7 april 2009 @ 11:45
vanmorgen eregroet gebracht aan herdenkingsmonument van BLJ op de kazerne hier.
Rave_NLdinsdag 7 april 2009 @ 18:47
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 11:10 schreef Lightning_NL het volgende:

[..]

Ik heb alles gelezen, dat het een radiobericht moet voorstellen snap ik, maar nog steeds snap ik er geen hol van. Wordt er echt zo omslachtig gesproken over de radio?
Oke, vooruit dan maar

eerst de aanroepprocedure:

0 (zero, een callsign voor het baasje binnen het radionet)
DE (this is)
B20 (Bravo two zero, mijn callsign ( ! ))
K (over)

wordt vervolgens beantwoord ( " ) door 0:

B20
DE
0
K

nu volgt het bericht:

0
DE
B20
/ (break, hierna volgt het bericht)
req (request / requesting)
opening
new
slowchat

maar omdat sommige woorden onduidelijk kunnen zijn, bijv. namen kun je het spellen om die lui die mee moeten schrijven het makkelijker te maken, en zodat ze niet later in de lucht komen omdat ze het woord niet hadden

I spell, (ik spel uit, phonetisch)
SLOWCHAT, (in NATO-alphabet)
slowchat (herhaald het woord dat gespeld is voor de duidelijkheid)
/ (einde bericht)
T (tijd)
061352 (8 voor 2 op de 6e)
Z (Zulutijd, vastgestelde tijdzone)
K


Nu komt 0 weer in de lucht of hij het heeft begrijpen

B20
DE
0
R (roger, begrepen)
K

en om de radiozending te sluiten reageer ik daar weer op

0
DE
B20
R
+ (out, einde transmissie van mijn kant, de andere kant hoeft niet meer te reageren)

Zo iets duidelijker?

En ja, zo KAN er omslachtig gesproken worden over de radio, maar vooral als je internationaal moet samenwerken en je complexe radioboodschappen moet doorgeven zit er vaak niets anders op


Want klare taal van Hey harry, schiet die dingen daar bij die ene boom naast die andere boom aan gruzelementen met je andere ding dan die ene, dat schiet niet op
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 19:16
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 10:56 schreef Flappekz het volgende:
defensieburgertvp
Hey, wat doe je precies?
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 19:20
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 18:47 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Oke, vooruit dan maar

eerst de aanroepprocedure:

0 (zero, een callsign voor het baasje binnen het radionet)
DE (this is)
B20 (Bravo two zero, mijn callsign ( ! ))
K (over)

wordt vervolgens beantwoord ( " ) door 0:

B20
DE
0
K

nu volgt het bericht:

0
DE
B20
/ (break, hierna volgt het bericht)
req (request / requesting)
opening
new
slowchat

maar omdat sommige woorden onduidelijk kunnen zijn, bijv. namen kun je het spellen om die lui die mee moeten schrijven het makkelijker te maken, en zodat ze niet later in de lucht komen omdat ze het woord niet hadden

I spell, (ik spel uit, phonetisch)
SLOWCHAT, (in NATO-alphabet)
slowchat (herhaald het woord dat gespeld is voor de duidelijkheid)
/ (einde bericht)
T (tijd)
061352 (8 voor 2 op de 6e)
Z (Zulutijd, vastgestelde tijdzone)
K


Nu komt 0 weer in de lucht of hij het heeft begrijpen

B20
DE
0
R (roger, begrepen)
K

en om de radiozending te sluiten reageer ik daar weer op

0
DE
B20
R
+ (out, einde transmissie van mijn kant, de andere kant hoeft niet meer te reageren)

Zo iets duidelijker?

En ja, zo KAN er omslachtig gesproken worden over de radio, maar vooral als je internationaal moet samenwerken en je complexe radioboodschappen moet doorgeven zit er vaak niets anders op


Want klare taal van Hey harry, schiet die dingen daar bij die ene boom naast die andere boom aan gruzelementen met je andere ding dan die ene, dat schiet niet op
Nou, bij de KL zien de radioprocedures er absoluut niet zo uit. Ik ga er verder niet op in, want meen me te herinneren dat de precieze procedures een merking, danwel rubricering heeft.
Oja ik ben van de RTFN
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 19:22
oja, durf verkorte radio procedures te gebruiken
Pumatjedinsdag 7 april 2009 @ 20:00
idd

weer zoiets achterlijks van de Marns zeker.
radioprocedures bij ons zijn echt heel wat anders.
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 20:07
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 20:00 schreef Pumatje het volgende:
idd

weer zoiets achterlijks van de Marns zeker.
radioprocedures bij ons zijn echt heel wat anders.
Hoeft per definitie niet achterlijk te zijn, andere cultuur hé, wedde dat wij een F16 piloot ook niet volgen?
Rave_NLdinsdag 7 april 2009 @ 20:39
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 19:20 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Nou, bij de KL zien de radioprocedures er absoluut niet zo uit. Ik ga er verder niet op in, want meen me te herinneren dat de precieze procedures een merking, danwel rubricering heeft.
Oja ik ben van de RTFN
dit is ook allemaal zo ongerubriceerd als de hele volgende week
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 19:22 schreef Bob-B het volgende:
oja, durf verkorte radio procedures te gebruiken
Heb het juist verkort opgeschreven
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 20:00 schreef Pumatje het volgende:
idd

weer zoiets achterlijks van de Marns zeker.
radioprocedures bij ons zijn echt heel wat anders.
Naar brits model, vanwege de UK-NL LF, het samenwerkingsverband tussen het VK en Nederland dat samen een Landing Force levert van 5.500 man sterk, in de vorm van een amfibisch getrainde zwaarbewapende lichte infanteriebrigade dat kan opereren in elk klimaat en onder elke weersomstandigheid. Idd fokking achterlijk...
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 20:51
Wel zonde, dat samenwerken met de engelsen. Nu hebben wij die peppy ANPRC117F en jullie die engelse bowman meuk
Pumatjedinsdag 7 april 2009 @ 20:54
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 20:07 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Hoeft per definitie niet achterlijk te zijn, andere cultuur hé, wedde dat wij een F16 piloot ook niet volgen?
was ook grapje
Rave_NLdinsdag 7 april 2009 @ 21:10
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 20:51 schreef Bob-B het volgende:
Wel zonde, dat samenwerken met de engelsen. Nu hebben wij die peppy ANPRC117F en jullie die engelse bowman meuk
Ach, wij krijgen alle afgetrapte meuk, gebruiken het boven hun capaciteit en zolang het nog werkt zal er nooit iemand initiatief nemen om de hele zooi up te graden

Zelfde als die verbeteringen op de C7, het korps draait de volgende 4 shiften in Uruzgan en het zou me niets verbazen als ze daarna een keer de eerste C7 om gaant toelesen...
Bob-Bdinsdag 7 april 2009 @ 21:19
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 21:10 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Ach, wij krijgen alle afgetrapte meuk, gebruiken het boven hun capaciteit en zolang het nog werkt zal er nooit iemand initiatief nemen om de hele zooi up te graden

Zelfde als die verbeteringen op de C7, het korps draait de volgende 4 shiften in Uruzgan en het zou me niets verbazen als ze daarna een keer de eerste C7 om gaant toelesen...
ANPRC117F (Manpack met Satelliet, HF en VHF ) Dit roept om een topic
Rave_NLwoensdag 8 april 2009 @ 00:58
quote:
Franse legionair doodt collega's
Uitgegeven: 7 april 2009 21:31
Laatst gewijzigd: 7 april 2009 23:28

PARIJS - Een Franse officier van het Vreemdelingenlegioen heeft dinsdag twee collega's en een Togolese militair doodgeschoten en is daarna op de vlucht geslagen in het oosten van Tsjaad.

Onderweg doodde hij een Tsjadische boer die tegenstand bood toen de legionair zijn paard wilde stelen. Dat meldde een woordvoerder van de VN-vredesmissie Minurcat vanuit Tsjaad.

VN-soldaten en de Tsjadische veiligheidsdiensten zijn een klopjacht gestart. De man zou ''krankzinnig'' zijn geworden en met zijn dienstwapen het vuur hebben geopend op zijn medestrijders in Camp des Etoiles, de hoofdbasis van de Europese VN-soldaten aan de grens met Sudan.

VN-missie

De legionairs maken deel uit van de VN-missie, waar onder meer Nederland, België, Frankrijk en Zweden aan meedoen. De missie bestaat uit ongeveer vijfduizend manschappen. Nederland heeft daar ongeveer zestig militairen gestationeerd.

De vredesmissie is belast met de bescherming van vluchtelingen uit de Sudanese regio Darfur, Tsjaad en de Centraal-Afrikaanse Republiek.

Het Franse Vreemdelingenlegioen is een elite-onderdeel van het Franse leger, waarin bijna achtduizend mensen uit 136 landen dienen.
Lightning_NLwoensdag 8 april 2009 @ 01:07
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 18:47 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Oke, vooruit dan maar

eerst de aanroepprocedure:

0 (zero, een callsign voor het baasje binnen het radionet)
DE (this is)
B20 (Bravo two zero, mijn callsign ( ! ))
K (over)

wordt vervolgens beantwoord ( " ) door 0:

B20
DE
0
K

nu volgt het bericht:

0
DE
B20
/ (break, hierna volgt het bericht)
req (request / requesting)
opening
new
slowchat

maar omdat sommige woorden onduidelijk kunnen zijn, bijv. namen kun je het spellen om die lui die mee moeten schrijven het makkelijker te maken, en zodat ze niet later in de lucht komen omdat ze het woord niet hadden

I spell, (ik spel uit, phonetisch)
SLOWCHAT, (in NATO-alphabet)
slowchat (herhaald het woord dat gespeld is voor de duidelijkheid)
/ (einde bericht)
T (tijd)
061352 (8 voor 2 op de 6e)
Z (Zulutijd, vastgestelde tijdzone)
K


Nu komt 0 weer in de lucht of hij het heeft begrijpen

B20
DE
0
R (roger, begrepen)
K

en om de radiozending te sluiten reageer ik daar weer op

0
DE
B20
R
+ (out, einde transmissie van mijn kant, de andere kant hoeft niet meer te reageren)

Zo iets duidelijker?

En ja, zo KAN er omslachtig gesproken worden over de radio, maar vooral als je internationaal moet samenwerken en je complexe radioboodschappen moet doorgeven zit er vaak niets anders op


Want klare taal van Hey harry, schiet die dingen daar bij die ene boom naast die andere boom aan gruzelementen met je andere ding dan die ene, dat schiet niet op
Wat mega omslachtig. Kun je even goed een brief schrijven en met een postduif laten bezorgen, duurt ongeveer even lang En alsnog zat je ernaast met je zulutijd
Rave_NLwoensdag 8 april 2009 @ 03:57
quote:
Op woensdag 8 april 2009 01:07 schreef Lightning_NL het volgende:

[..]

Wat mega omslachtig. Kun je even goed een brief schrijven en met een postduif laten bezorgen, duurt ongeveer even lang En alsnog zat je ernaast met je zulutijd
Luister, het is erg basic, het enige wat je hebt is een radio en een watervast boekje met een all-weather pen, en meer wil je ook niet mee als je met je biggenbek elke dag >20 klikjes moet verplaatsen (ja, te voet, ja)

En ja, het kán beter en het zou beter moeten maar de baas heeft er het geld niet voor, en wij moeten dan ook vaak uit niets iets maken.
En ik heb die shit gezien waarmee die USMC Reccie ScoutSniper-units in een OP liggen, state of the artlaptops en meer van dat soort grappen, maar toen ging het niet helemaal goed met een amphibische landing en declareerden ze even een scharapje van bijna een miljoen (!) bij hún baas.
Dat kan daar, hier zouden ze er kamervragen over stellen...

Omslachtig? Integendeel. Als je in een klein radionet zit waar elke RTF'er op elkaar is ingespeeld heb je al die poespas niet nodig, en als je in een gigantisch complex radionet zit is het de juiste manier om fouten te voorkomen..
WammesWaggelwoensdag 8 april 2009 @ 05:17
http://www.worldtribune.c(...)_hamas0266_04_02.asp
Flappekzwoensdag 8 april 2009 @ 08:04
quote:
Op dinsdag 7 april 2009 19:16 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Hey, wat doe je precies?
Ik werk bij IVENT, voormalig DTO
Lightning_NLwoensdag 8 april 2009 @ 08:23
quote:
Op woensdag 8 april 2009 03:57 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Luister, het is erg basic, het enige wat je hebt is een radio en een watervast boekje met een all-weather pen, en meer wil je ook niet mee als je met je biggenbek elke dag >20 klikjes moet verplaatsen (ja, te voet, ja)

En ja, het kán beter en het zou beter moeten maar de baas heeft er het geld niet voor, en wij moeten dan ook vaak uit niets iets maken.
En ik heb die shit gezien waarmee die USMC Reccie ScoutSniper-units in een OP liggen, state of the artlaptops en meer van dat soort grappen, maar toen ging het niet helemaal goed met een amphibische landing en declareerden ze even een scharapje van bijna een miljoen (!) bij hún baas.
Dat kan daar, hier zouden ze er kamervragen over stellen...

Omslachtig? Integendeel. Als je in een klein radionet zit waar elke RTF'er op elkaar is ingespeeld heb je al die poespas niet nodig, en als je in een gigantisch complex radionet zit is het de juiste manier om fouten te voorkomen..
Ik snap je punt niet. Het gaat hier toch om procedures, niet om materiaal? Ik vind die procedure enorm omslachtig. Mja, dat is echt iets voor de KL denk ik, die kunnen niet echt met radio's omgaan.
Bob-Bwoensdag 8 april 2009 @ 08:25
quote:
Op woensdag 8 april 2009 08:23 schreef Lightning_NL het volgende:

[..]

Ik snap je punt niet. Het gaat hier toch om procedures, niet om materiaal? Ik vind die procedure enorm omslachtig. Mja, dat is echt iets voor de KL denk ik, die kunnen niet echt met radio's omgaan.
Aap, rave zit bij de kmarns
fathankwoensdag 8 april 2009 @ 08:56
Het is toch KMar (marechaussee) of MARNS (mariniers)...?
Karrswoensdag 8 april 2009 @ 10:19
quote:
Op woensdag 8 april 2009 08:56 schreef fathank het volgende:
Het is toch KMar (marechaussee) of MARNS (mariniers)...?
Je ziet het wel vaker, kmarns = Koninklijke Mariniers (of kutmariniers bij iedereen behalve de mariniers ). Die lui zijn wel eens wat royaal met naampjes geven.
Lightning_NLwoensdag 8 april 2009 @ 10:24
quote:
Op woensdag 8 april 2009 08:25 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Aap, rave zit bij de kmarns
oh, dat verklaart een hele hoop meer.
Rave_NLwoensdag 8 april 2009 @ 13:30
quote:
Op woensdag 8 april 2009 10:24 schreef Lightning_NL het volgende:

[..]

oh, dat verklaart een hele hoop meer.


Verbinding maken, boodschap doorgeven, en verbinding sluiten, alleen dan volgens Engels model...
Het is in principe niet zo heel anders dan bij jullie lijkt mij, zend het zelfde bericht eens dan volgens jullie model..
Pumatjewoensdag 8 april 2009 @ 23:19
quote:
Op maandag 6 april 2009 13:53 schreef Rave_NL het volgende:
0 DE B20 K

"

0 DE B20 / req opening new slowchat, I spell slowchat, Sierra Lima Oscar Whiskey Charlie Hotel Alpha Tango, slowchat / T 061353Z K

"

0 DE B20 R +

En dus hier weer verder
Romeo ( laat het even de PC zijn ) hier Charlie1
Aanvraag opening nieuw slowchat ik spel , Sierra Lima Oscar Whiskey Charlie Hotel Alpha Tango, slowchat over?

Charlie1 hier romeo, aanvraag in orde
romeo uit.


very simple
AchJadonderdag 9 april 2009 @ 01:18
quote:
Wat een onzin bericht...

A: De stinger heeft geen display. En als ze wel stingers met display hebben dan zijn ze wsl opgelicht met de trainer
B: De stingers uitgerust met een IFF systeem geven alleen maar een akoestische waarschuwing, geen vuurblokkering oid. Komt bij dat een IFF systeem met een zender/ ontvanger werkt die een bepaalde code heen en weer stuurt, die code moet bij zowel de zender als ontvanger overeenkomen, dan pas krijg je op de grond een signaal dat het een eigen toestel is. (ff heel globaal uitgelegd, via Wiki kun je jezelf wat meer verdiepen in de materie)
C: Stingers die afgevuurd worden richting een vliegtuig, zullen nooit overgaan op een doel op de grond, dat is nl. technisch onmogelijk.

Kortom dat hele bericht is een uit de duim gezogen verhaal, of ze hebben een ander wapensysteem in handen gehad waar iemand stinger op geschilderd heeft...

[ Bericht 6% gewijzigd door AchJa op 09-04-2009 01:26:19 ]
WammesWaggeldonderdag 9 april 2009 @ 01:48
Het zal wel een zelf gelast exemplaar zijn dan uit het geboortedorp van Hussein Obama.
Lightning_NLdonderdag 9 april 2009 @ 05:46
quote:
Op woensdag 8 april 2009 13:30 schreef Rave_NL het volgende:

[..]



Verbinding maken, boodschap doorgeven, en verbinding sluiten, alleen dan volgens Engels model...
Het is in principe niet zo heel anders dan bij jullie lijkt mij, zend het zelfde bericht eens dan volgens jullie model..
"0, B20, request"

"B20, go"

"request to open new slowchat"

"new slowchat approved"

bijvoorbeeld. Kan ook zonder wake-up call om het nog korter te maken, dus gewoon regel 1 en 3 samengevoegd.
Rave_NLdonderdag 9 april 2009 @ 07:30
quote:
Op woensdag 8 april 2009 23:19 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Romeo ( laat het even de PC zijn ) hier Charlie1
Aanvraag opening nieuw slowchat ik spel , Sierra Lima Oscar Whiskey Charlie Hotel Alpha Tango, slowchat over?

Charlie1 hier romeo, aanvraag in orde
romeo uit.


very simple
Komt ongeveer overeen met die van ons, ware het niet dat die van ons in het Engels is en ik afkortingen gebruik om het op te schrijven, als ik het languit schrijf komt het ongeveer overeen.

Maar bij ons mag/kan Romeo de transmissie niet beeindigen aangezien C1 hem geopend heeft, maar dat terzijde...
Pumatjedonderdag 9 april 2009 @ 09:43
romeo is god
mag alles
Lightning_NLdonderdag 9 april 2009 @ 10:40
Ik vind die radioprocedures echt belachelijk omslachtig. Zeg gewoon wat je te zeggen hebt en hou de ether niet langer bezet.
Bob-Bdonderdag 9 april 2009 @ 15:09
quote:
Op donderdag 9 april 2009 07:30 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Komt ongeveer overeen met die van ons, ware het niet dat die van ons in het Engels is en ik afkortingen gebruik om het op te schrijven, als ik het languit schrijf komt het ongeveer overeen.

Maar bij ons mag/kan Romeo de transmissie niet beeindigen aangezien C1 hem geopend heeft, maar dat terzijde...
Dat laatste klopt, is ook lang geweest. Echter vanuit EOV technisch oogpunt is het zaak om de melding zo snel mogelijk eruit te klappen, zo snel mogelijk af te sluiten. Dit vermindert de zendtijd, dus detectie kans. Als de initiële zender begint kan hij al meteen de boodschap eruit geven. Bijvoorbeeld
"R hier A, verzoek om -verhaal- over"
"Hier Romeo, roger uit"
Kijk eens wat kort!
Als A nog meer te boeren heeft wordt het:
"R hier A, verzoek om -verhaal- meer volgt over"
"Hier R, roger over"
"Hier A - rest verhaal- over"
"Hier R, roger uit"

Verkorte radioprocedures ftw!
Oja, degene die "tot zover" gebruikt ipv "meer volgt" of dat soort onzin onderbreek ik meteen de radiozending om hem af te tikken. In oefensituatie
Rave_NLdonderdag 9 april 2009 @ 15:13
quote:
Op donderdag 9 april 2009 15:09 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Dat laatste klopt, is ook lang geweest. Echter vanuit EOV technisch oogpunt is het zaak om de melding zo snel mogelijk eruit te klappen, zo snel mogelijk af te sluiten. Dit vermindert de zendtijd, dus detectie kans. Als de initiële zender begint kan hij al meteen de boodschap eruit geven. Bijvoorbeeld
"R hier A, verzoek om -verhaal- over"
"Hier Romeo, roger uit"
Kijk eens wat kort!
Als A nog meer te boeren heeft wordt het:
"R hier A, verzoek om -verhaal- meer volgt over"
"Hier R, roger over"
"Hier A - rest verhaal- over"
"Hier R, roger uit"
Operationeel wordt er ook gewoon in klare taal geluld, maar dit was dan ook lesboekradioprocedures, en bij internationaal optreden waar wij bij het VK worden gevoegd is het dan ook gewoon noodzakelijk.
Rave_NLdonderdag 9 april 2009 @ 15:14
quote:
Op donderdag 9 april 2009 15:09 schreef Bob-B het volgende:
Oja, degene die "tot zover" gebruikt ipv "meer volgt" of dat soort onzin onderbreek ik meteen de radiozending om hem af te tikken. In oefensituatie
Over en uit...
Bob-Bdonderdag 9 april 2009 @ 15:20
quote:
Op donderdag 9 april 2009 15:14 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Over en uit...
ja want tot zover is in internationaal verband toch echt "till so far" en dan zit de rest van de NAVO: " waar zijn die leipe hollanders nou weer mee bezig "
More to follow, oftewel, meer volgt.
Pumatjedonderdag 9 april 2009 @ 17:42
quote:
Op donderdag 9 april 2009 15:09 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Dat laatste klopt, is ook lang geweest. Echter vanuit EOV technisch oogpunt is het zaak om de melding zo snel mogelijk eruit te klappen, zo snel mogelijk af te sluiten. Dit vermindert de zendtijd, dus detectie kans. Als de initiële zender begint kan hij al meteen de boodschap eruit geven. Bijvoorbeeld
"R hier A, verzoek om -verhaal- over"
"Hier Romeo, roger uit"
Kijk eens wat kort!
Als A nog meer te boeren heeft wordt het:
"R hier A, verzoek om -verhaal- meer volgt over"
"Hier R, roger over"
"Hier A - rest verhaal- over"
"Hier R, roger uit"

Verkorte radioprocedures ftw!
Oja, degene die "tot zover" gebruikt ipv "meer volgt" of dat soort onzin onderbreek ik meteen de radiozending om hem af te tikken. In oefensituatie
Wij gebruiken op de KMS toch allemaal Tot zover
meer volgt nog nooooit gehoord.

en zijn geen spijkerbroeken
Bob-Bdonderdag 9 april 2009 @ 18:10
quote:
Op donderdag 9 april 2009 17:42 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Wij gebruiken op de KMS toch allemaal Tot zover
meer volgt nog nooooit gehoord.

en zijn geen spijkerbroeken
naja kan je ze wat leren het klopt dat ze het paraat allemaal denken te weten, maar echte rtfn, nee.
Pumatjevrijdag 10 april 2009 @ 00:56
Tijdens lessen verbindingen
krijgen we dat ook geleerd door het Kader.

om nu zo tegendraads te zijn heb ik niet zo'n zin in
Tot zover zit overal in.
Ravagevrijdag 10 april 2009 @ 11:29
quote:
Op donderdag 9 april 2009 17:42 schreef Pumatje het volgende:
Wij gebruiken op de KMS toch allemaal Tot zover
meer volgt nog nooooit gehoord.
Je kunt inderdaad toch prima in het Nederlands 'tot zover' gebruiken, als je het vervolgens in het Engels maar goed vertaald?
viezerdtvrijdag 10 april 2009 @ 14:30
Sierra charlie hier victor india echo zulu echo romeo delta tango. ik meld mij weer in het net, over .

Sippe oefening gehad zeg, ging nergens over , nog nooit zo weinig gedaan tijdens een oefening.
Rave_NLvrijdag 10 april 2009 @ 17:44
Wij zijn vol in de voorbereiding voor bergtraining, dus goede vrijdag komt als een geschenk uit de hemel vallen
viezerdtzondag 12 april 2009 @ 19:54
Einde emotie / pasen , ben ik terug van oef post er niemand wat :<
Rave_NLzondag 12 april 2009 @ 20:22
wat
thesystemzondag 12 april 2009 @ 20:22
Als ik mag vragen, wat voor een oefening?
viezerdtzondag 12 april 2009 @ 20:26
integratie oef
Lightning_NLzondag 12 april 2009 @ 21:31
Uruzgan Integrationnnnn. Woeiii.
viezerdtzondag 12 april 2009 @ 22:17
begrijp me trouwens niet verkeerd, de oefening zit best goed in elkaar maar juist omdat het een integratie oefening is doe je zelf veel minder dan je gewend ben op oefening , mits je niet van de genie bent . respect voor die lui
cw2cumaandag 13 april 2009 @ 17:42
Morgen eerste dag paraat!!

na een weekje vakantie om bij te komen van de afwikkelweek
Lightning_NLmaandag 13 april 2009 @ 18:12
Vraagje die al een tijdje door m'n hoofd spookt. Soms zie je op foto's wel eens van die helmen met daaromheen een band, en op die band zitten rondjes, het lijken wel camera's. Ik kan zo effe gauw geen plaatje vinden, maar kan iemand mij uitleggen wat dat precies is?
viezerdtmaandag 13 april 2009 @ 18:29
quote:
Op maandag 13 april 2009 18:12 schreef Lightning_NL het volgende:
Vraagje die al een tijdje door m'n hoofd spookt. Soms zie je op foto's wel eens van die helmen met daaromheen een band, en op die band zitten rondjes, het lijken wel camera's. Ik kan zo effe gauw geen plaatje vinden, maar kan iemand mij uitleggen wat dat precies is?
Foto's uit uitzendgebied ? Zoja dan kunnen het zelf aangeschafte helm cams zijn of van de genie elastiek waar een lampje in past ofzo ?
Pumatjemaandag 13 april 2009 @ 18:49
is tijdens een oefening, is het saab systeem.
kun je mee worden geregistreerd als iemand op je mikt en raakt

weet je wanneer het over is.
viezerdtmaandag 13 april 2009 @ 19:20
oh, mills dinges, helemaal niet aan gedacht

KILL. VALS SPEL
Erasmomaandag 13 april 2009 @ 21:48
Zo paasweekend weer voorbij, morgen weer voor een tijdje het ruime sop kiezen
Pumatjedinsdag 14 april 2009 @ 00:39
idem hier
maar dan een oefening van 3 dagen hehe.
poco poco
Andyydinsdag 14 april 2009 @ 01:27
quote:
Op maandag 13 april 2009 18:12 schreef Lightning_NL het volgende:
Vraagje die al een tijdje door m'n hoofd spookt. Soms zie je op foto's wel eens van die helmen met daaromheen een band, en op die band zitten rondjes, het lijken wel camera's. Ik kan zo effe gauw geen plaatje vinden, maar kan iemand mij uitleggen wat dat precies is?

zoiets ?
MILES is dat
Bob-Bdinsdag 14 april 2009 @ 07:28
quote:
Op dinsdag 14 april 2009 01:27 schreef Andyy het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
zoiets ?
MILES is dat
Lolbroek, doe dan ook ff de info erbij:
http://en.wikipedia.org/wiki/MILES
Bob-Bdinsdag 14 april 2009 @ 07:29
Nederland gebruikt deze overigens:
http://en.wikipedia.org/wiki/Saab_Training_Systems
Lightning_NLdinsdag 14 april 2009 @ 18:12
Ja dat bedoelde ik inderdaad Thanks.
Leuk speelgoed! Jammer dat ik er nog nooit mee heb gespeeld
Bouke-pmaandag 27 april 2009 @ 13:13
Nog meer mensen die op kosten van de baas een opleiding volgen? ik heb nu alles ingeschoten om de havo te gaan doen, nu is t ff wachten op groen licht van de baas.
Erasmomaandag 27 april 2009 @ 13:23
quote:
Op maandag 27 april 2009 13:13 schreef Bouke-p het volgende:
Nog meer mensen die op kosten van de baas een opleiding volgen? ik heb nu alles ingeschoten om de havo te gaan doen, nu is t ff wachten op groen licht van de baas.
Heb de fotovakschool gedaan en ben nu bezig met de havo
Pumatjemaandag 27 april 2009 @ 14:22
wil toch wel een HBO opleiding gaan doen, maar dat is over een jaartje ofzo.
Rave_NLmaandag 27 april 2009 @ 17:37
Als ik terug ben in NL ga ik aan een HBO-opleiding beginnen...

Nu nog te druk met strand, zuipen, feesten, duiken, wakeboarden, kitesurfen en mijn werk
Svensationalwoensdag 29 april 2009 @ 23:47
Jullie vergeten bekant te stemmen Stem nu op je favoriete FOK!Idol!
Pumatjevrijdag 1 mei 2009 @ 15:29
Hee, had de Kmar niet het vuur moeten openen op het moment dat de auto nog door de menigte heen rammen moest?

Ik snap niet dat dit kan gebeuren, en ik denk dat de regels moeten worden herzien. Want het blijkt toch wel erg gemakkelijk dit te doen.
Magneetvrijdag 1 mei 2009 @ 16:40
ja en dan 1 kogel die een toeschouwer raakt, lijkt me niet.
Erasmovrijdag 1 mei 2009 @ 17:31
quote:
Op vrijdag 1 mei 2009 15:29 schreef Pumatje het volgende:
Hee, had de Kmar niet het vuur moeten openen op het moment dat de auto nog door de menigte heen rammen moest?

Ik snap niet dat dit kan gebeuren, en ik denk dat de regels moeten worden herzien. Want het blijkt toch wel erg gemakkelijk dit te doen.
Vuur openen terwijl je in een menigte van duizenden mensen staat?

Morgen de wacht
Pumatjevrijdag 1 mei 2009 @ 20:35
quote:
Op vrijdag 1 mei 2009 16:40 schreef Magneet het volgende:
ja en dan 1 kogel die een toeschouwer raakt, lijkt me niet.
eh, waarom niet?
Het gaat om de koningin en dat is nog altijd beter dan 7 doden zoals het nu is.

en jullie snappen het niet.

Het gaat om het moment VOORDAT hij de menigte ramde, daar zijn helemaal niet veel mensen op dat moment. Daarnaast vereist de situatie dat dan gewoon.
Remco026vrijdag 1 mei 2009 @ 23:00
Je kunt niet schieten in zo'n menigte, dat zorgt voor nog meer onrust en als omstanders geraakt worden heb je zelfs de kans op rellen en ander gedonder.

en trouwens Kmar en schieten is niet mijn favoriete combinatie (kijken of onze Kmarrers nog tegen een geintje kunnen)
RonaldVvrijdag 1 mei 2009 @ 23:02
quote:
Op vrijdag 1 mei 2009 15:29 schreef Pumatje het volgende:
Hee, had de Kmar niet het vuur moeten openen op het moment dat de auto nog door de menigte heen rammen moest?

Ik snap niet dat dit kan gebeuren, en ik denk dat de regels moeten worden herzien. Want het blijkt toch wel erg gemakkelijk dit te doen.
Vuren door een menigte? Dan zou het aantal doden en gewonden nog hoger zijn uitgevallen. De bewaking stond tenslotte voor de menigte, niet er achter. De buitenste ring kon pas schieten nadat hij ze gepasserd was, maar dat zou dan in de richting van de menigte zijn. Ook al niet werkbaar.

Ik heb al anderhalve dag een niet zo lekker gevoel. Qua leeftijd zou hij een geflipte Bosnië-ganger kunnen zijn. Ik hoop het niet, maar ik ben bang dat er wel zoiets naar boven gaat komen.
Rave_NLzaterdag 2 mei 2009 @ 04:33
quote:
Op vrijdag 1 mei 2009 15:29 schreef Pumatje het volgende:
Hee, had de Kmar niet het vuur moeten openen op het moment dat de auto nog door de menigte heen rammen moest?

Ik snap niet dat dit kan gebeuren, en ik denk dat de regels moeten worden herzien. Want het blijkt toch wel erg gemakkelijk dit te doen.


Kijk eens goed naar deze foto...

De agente links kijkt naar rechts en de agent rechts kijkt naar links allebei zonder een flauw benul wat er aan de hand is...
Ze hoeven bij wijze van spreken nu niets anders te doen dan alleen passief te reageren en hun hoofd te draaien richting de mongool die met mach 3 even ontspannen op die lui is ingereden.

Alleen hun hoofd te draaien, richting de auto en het kabaal.. Maar dat wordt niet gedaan...

Nu zegt dit absoluut niets over de dienders hier in kwestie, en jij wil dan doen geloven dat jij dus in de fractie van een seconde die je nodig hebt om je hoofd te draaien jij jouw handwapen gepakt hebt, en een gericht schot kan uitbrengen richting het voertuig?

Man, man, man....

En regels herzien? Voor elk mogelijk incident wordt al maximaal getraind maar er zijn er meer soa's dan er zalfjes zijn... Just train for the worst, hope for the best... Want anders kun je wel scenario's blijven schrijven tot de zeppelins met brisantbommen springend voorwaarts gaan...
Pumatjezaterdag 2 mei 2009 @ 13:43
geloof er niets van.

er zijn genoeg oog&oor op daken en ook buiten de menigte.
Karrszaterdag 2 mei 2009 @ 15:59
Dát heet nou: "volledige verrassing".

Dus of ze hadden moeten schieten is de vraag niet. De vraag is, hadden ze op tijd kúnnen schieten? Nee.
Pumatjezondag 3 mei 2009 @ 18:06
die auto heeft ook snelheid moeten maken.
minimaal over 500 meter.. daar zaten ook oog&oor lui.. kom op.

dat zomaar wordt aangenomen dat het niet te voorkomen was vind ik echt laf.
RonaldVzondag 3 mei 2009 @ 20:18
quote:
Op zondag 3 mei 2009 18:06 schreef Pumatje het volgende:
die auto heeft ook snelheid moeten maken.
minimaal over 500 meter.. daar zaten ook oog&oor lui.. kom op.

dat zomaar wordt aangenomen dat het niet te voorkomen was vind ik echt laf.
Jij vindt best vaak dingen 'laf', he?

Nederland is geen Irak, geen Afghanistan. Kamikaze-aanslagen komen hier niet voor, tenminste: tot afgelopen donderdag niet.
"hindsight is always 20-20"
Pumatjezondag 3 mei 2009 @ 21:16
nou ja ik kijk er wat sceptischer tegen aan misschien.

zeg niet dat het perse aan personeel ligt, maar misschien ook aan materieel, planning, inzicht.
Ik hoop dat het nu voortaan wordt meegenomen in een draaiboek.

maar een auto die zich in de "parade" wil rammen lijkt me niet zo "apart" als ik rampscenario's moet gaan bedenken.
Andyyzondag 3 mei 2009 @ 22:30
ze zijn niet voorbereid op iemand die met volle snelheid lans probeert te rijden, ze verwachten mensen die verkeerd afslaan.
om daarvoor hun wapens getrokken te houden lijkt me een beetje sterk.
en 9MM wordt enorm uit baan gebracht door de voorruit
http://www.theboxotruth.com/docs/buickot1.htm
Pumatjemaandag 4 mei 2009 @ 00:05
er zijn meer wapens in gebruik bij de Kmar dan enkel die de 9mm gebruiken.
daarnaast 9mm.. 9 mm verschoten uit welk wapen? welke 9mm?
er is zoveel verschil..


ik vind het geen excuus.
Redbaronmaandag 4 mei 2009 @ 00:14
ik zit dan niet bij defensie, heb wel wat lopen maar mijns inziens had dit niet voorkomen kunnen worden, je hoeft maar normaal te zeggen dat je daar in de buurt woont en je kunt doorijden lijkt me, als je dan snelheid gaat maken en een menigte ramt...tegen de tijd dat je doorhebt wat er daadwerkelijk gebeurd staat die auto al tegen dat hek geparkeerd.

Misschien een btje offtopic maar hoe word er door de mensen binnen defensie(KL/KLu/KM) tegen de mensen van de Kmar aangekeken? Mn neef heeft bij de luchtmobiel gezeten en die heeft daar niet zon hoge pet van op.
Rave_NLmaandag 4 mei 2009 @ 00:26
quote:
Op maandag 4 mei 2009 00:14 schreef Redbaron het volgende:
Misschien een btje offtopic maar hoe word er door de mensen binnen defensie(KL/KLu/KM) tegen de mensen van de Kmar aangekeken? Mn neef heeft bij de luchtmobiel gezeten en die heeft daar niet zon hoge pet van op.
Afgezien van de gespecialiseerde eenheden zijn het hele fatsoenlijke burgers
Redbaronmaandag 4 mei 2009 @ 00:51
dus maw zie je de Kmar niet als volledig militair?
Andyymaandag 4 mei 2009 @ 01:03
quote:
Op maandag 4 mei 2009 00:05 schreef Pumatje het volgende:
er zijn meer wapens in gebruik bij de Kmar dan enkel die de 9mm gebruiken.
daarnaast 9mm.. 9 mm verschoten uit welk wapen? welke 9mm?
er is zoveel verschil..


ik vind het geen excuus.
Groter dan de MP5 zullen ze waarschijnlijk wel niet dragen, en ik vermoed dat ze de Glock 17 dragen gezien dat het standaard wapen is.
en iets dat met 50-80 KM/H rijd lijkt me nou niet echt ideaal als doelwit, de hele auto wellicht, maar persoon raken met zo'n snelheid is gewoon onmogelijk, tenzij het head on is
Andyymaandag 4 mei 2009 @ 01:05
quote:
Op maandag 4 mei 2009 00:14 schreef Redbaron het volgende:

Misschien een btje offtopic maar hoe word er door de mensen binnen defensie(KL/KLu/KM) tegen de mensen van de Kmar aangekeken? Mn neef heeft bij de luchtmobiel gezeten en die heeft daar niet zon hoge pet van op.
Ik liep vorig jaar op de Open dagen met een Kmar tasje (had ik gekregen), kwam er een KL'er naar me toe, pakte me tasje en stopte die in een KL tas
fathankmaandag 4 mei 2009 @ 09:09
quote:
Op maandag 4 mei 2009 00:14 schreef Redbaron het volgende:
ik zit dan niet bij defensie, heb wel wat lopen maar mijns inziens had dit niet voorkomen kunnen worden, je hoeft maar normaal te zeggen dat je daar in de buurt woont en je kunt doorijden lijkt me, als je dan snelheid gaat maken en een menigte ramt...tegen de tijd dat je doorhebt wat er daadwerkelijk gebeurd staat die auto al tegen dat hek geparkeerd.

Misschien een btje offtopic maar hoe word er door de mensen binnen defensie(KL/KLu/KM) tegen de mensen van de Kmar aangekeken? Mn neef heeft bij de luchtmobiel gezeten en die heeft daar niet zon hoge pet van op.
Hoe kijkt de gemiddelde burger tegen agenten aan..?
Redbaronmaandag 4 mei 2009 @ 12:12
persoonlijk zie ik iemand die bij de Kmar werkt niet als een politieagent, die heeft wel meer in zn mars anders had ie wel bij de politie kunnen gaan werken...
Wie doet de paspoortcontrole op vliegvelden, wie beveiligd de waardetransporten van de nederlandsche bank? Niet de normale agent toch?
fathankmaandag 4 mei 2009 @ 12:19
quote:
Op maandag 4 mei 2009 12:12 schreef Redbaron het volgende:
persoonlijk zie ik iemand die bij de Kmar werkt niet als een politieagent, die heeft wel meer in zn mars anders had ie wel bij de politie kunnen gaan werken...
Wie doet de paspoortcontrole op vliegvelden, wie beveiligd de waardetransporten van de nederlandsche bank? Niet de normale agent toch?
Nee niet de normale agent, maar zo wordt er wel een beetje tegenaan gekeken door de militairen die ik ken. Een beetje vergelijkbaar zeg maar.
Rave_NLdinsdag 5 mei 2009 @ 23:17
quote:
Op maandag 4 mei 2009 00:51 schreef Redbaron het volgende:
dus maw zie je de Kmar niet als volledig militair?
Klopt.
Ze staan imo dichter bij de KLPD dan enig defensieonderdeel.
Rave_NLdinsdag 5 mei 2009 @ 23:25
quote:
Op maandag 4 mei 2009 12:12 schreef Redbaron het volgende:
persoonlijk zie ik iemand die bij de Kmar werkt niet als een politieagent, die heeft wel meer in zn mars anders had ie wel bij de politie kunnen gaan werken...
Wie doet de paspoortcontrole op vliegvelden, wie beveiligd de waardetransporten van de nederlandsche bank? Niet de normale agent toch?
Wie vliegt een apache? Wie houdt een scheepsmotor draaiende? Wie schiet er iemand tweeëneenhalve kilometer verderop iemand met krombaanvuur uit de voeding? Wie loopt er zes weken in Noorwegen met meer dan 35 kilo aan zijn kast rond te stekkeren??

En wie zit er in een hokje naar een foto te staren?



Het zal waarschijnlijk wel komen omdat ze de boeman zijn, die nooit op komen dagen als je ze nodig hebt maar de volgende dag wel voor de poort staan om te kijken of je je autopapieren wel bij je hebt, waardoor de gemiddelde defensiemedewerker een niet al te hoge pet van hen op heeft...
RonaldVwoensdag 6 mei 2009 @ 17:34
Hoe gek wil je het hebben? Zo'n 10 jaar geleden verkocht Nederland 2 S-fregatten (de Piet Hein en de Abraham Crijnssen) aan Abu Dhabi. Die dingen moesten voor een klein vermogen worden verbouwd, want uiteraard wilden de Arabieren het beste van het beste, dus er moest ook een heel dure airco in geïnstalleerd worden.

Die dingen zijn inmiddels al weer uit dienst, en worden op dit moment in AbuDhabi omgebouwd tot Giga-yacht (de overtreffende trap van Mega-yacht), mede met de hulp van The Dutch Guys van IMTech. Het lokale opperhoofd heeft namelijk besloten dat AbuDhabi ook zelf boten moet kunnen bouwen en onderhouden.
RonaldVwoensdag 6 mei 2009 @ 17:39
quote:
Op maandag 4 mei 2009 00:51 schreef Redbaron het volgende:
dus maw zie je de Kmar niet als volledig militair?
Niemand ziet de KMar als volledig militair, en dat hebben ze aan zichzelf te wijten. De heren (en enkele dames) vonden zichzelf jarenlang te goed om door de modder te moeten baggeren, of hun handen vuil te maken. Elementaire zaken als NBC-oefeningen beheersten ze niet eens. Een jaar of 10 geleden kwamen ze er achter dat ze net als iedereen bij defensie uitgezonden konden worden naar oorlogsgebieden. Ik meen dat in de Irak-periode (2002-2003?) de baas van de KMar er verschrikt achter kwam dat zijn personeel niet eens wist hoe ze een gasmasker in het veld moesten gebruiken.

De KLu heeft een reputatie bij de KL als verkapte burgers, maar serieus: vergeleken bij de KMar zijn KLu-ers hard-core bikkels!
Rave_NLwoensdag 6 mei 2009 @ 20:06
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 17:39 schreef RonaldV het volgende:
De KLu heeft een reputatie bij de KL als verkapte burgers, maar serieus: vergeleken bij de KMar zijn KLu-ers hard-core bikkels!
Gevalletje pot verwijt de ketel...
Bouke-pwoensdag 6 mei 2009 @ 20:18
De KMAR is nou niet echt militair te noemen, op enkele uitzonderingen na dan. Ik zie ze gewoon als politieagenten. Mn Pa is net overgestapt van de KL naar de KMAR(geen bonnenschrijver maar logistiekeling) en als ik de verhalen zo hoor en dan mn eigen "ervaringen" dr bij tel dan weet ik zeker dat dr niks militairs aan de KMAR is.

In je blauwe pak groene schmink opsmeren en dan in de bosjes gaan liggen....

en nu weer ff verder bijlezen, kheb ff 1,5 week vakantie gehad en niet/nauwelijks online geweest.
Andyywoensdag 6 mei 2009 @ 21:11
http://geimint.blogspot.com/2009/05/taiwans-sam-network.html
voor de geïnteresseerden
RonaldVwoensdag 6 mei 2009 @ 21:14
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 20:06 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Gevalletje pot verwijt de ketel...
Nee, want ik ben NuKuBu
SPOILER
als je als KLer je druk loopt te maken over wie er nou militairderderder is, dan heb je ECHT nooit een vak geleerd. Iets wat je bij de KLu per definitie niet kunt volhouden (op de bewaking na misschien), dat zijn allemaal professionele vaklui.
Bouke-pwoensdag 6 mei 2009 @ 21:37
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 21:14 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Nee, want ik ben NuKuBu
SPOILER
als je als KLer je druk loopt te maken over wie er nou militairderderder is, dan heb je ECHT nooit een vak geleerd. Iets wat je bij de KLu per definitie niet kunt volhouden (op de bewaking na misschien), dat zijn allemaal professionele vaklui.
en bij de KL zijn er geen echte vaklui? ook infanterist is een "vak" , net zo goed als elke andere functie bij de KL/Marine
RonaldVwoensdag 6 mei 2009 @ 21:42
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 21:37 schreef Bouke-p het volgende:

[..]

en bij de KL zijn er geen echte vaklui? ook infanterist is een "vak" , net zo goed als elke andere functie bij de KL/Marine
Bij de KL lopen ook vaklui, in de zin van hoog opgeleide technisch specialisten. Maar infanterie is -met alle respect- geen hoog opgeleid technisch specialisme. In die zin had ik het over vaklui.
Rave_NLwoensdag 6 mei 2009 @ 22:50
quote:
Op woensdag 6 mei 2009 21:14 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Nee, want ik ben NuKuBu
SPOILER
als je als KLer je druk loopt te maken over wie er nou militairderderder is, dan heb je ECHT nooit een vak geleerd. Iets wat je bij de KLu per definitie niet kunt volhouden (op de bewaking na misschien), dat zijn allemaal professionele vaklui.
Ex-KLu toch?

En ik ben helemaal een pleun!
Redbarondonderdag 7 mei 2009 @ 00:10
Ik heb respect voor alle mensen die binnen hun kunnen de functie uitoefenen, Of het nou iemand is van de infanterie of die waterratten.
Zelf had ik graag een functie binnen de KLu willen bekleden maar helaas voor mij is die functie voor dit jaar al vergeven. Nu heb wat lopen bij de KL als chauffeur dus gooien we het daar maar ff op.

Een aantal jaar geleden heb ik een voorlichting bijgewoond van de marechaussee en dat vond ik wel interessant, helaas was er toen een sollicitatiestop dus dat is er nooit van gekomen. Misschien toch maar opnieuw doen aangezien me de functie bij Kmar uitgebreider lijkt dan gewoon chauffeur bij de KL. Al ga ik ergens toch wel twijfelen aan het image van de Kmar-ers door de reacties die hier worden gegeven.
Erasmodonderdag 7 mei 2009 @ 00:24
Morgen vrijdag
Rave_NLdonderdag 7 mei 2009 @ 01:17
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 00:24 schreef Erasmo het volgende:
Morgen vrijdag
!

Hier is het nog woensdagavond!

(studentenavond! )
Pumatjedonderdag 7 mei 2009 @ 06:44
wat een avond gehad
heerlijck thuis geslapen, 40 min van de kazerne af wonen is relekst
Bob-Bdonderdag 7 mei 2009 @ 06:49
lama
Bouke-pdonderdag 7 mei 2009 @ 16:49
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 06:49 schreef Bob-B het volgende:
lama



lama?
Bob-Bdonderdag 7 mei 2009 @ 16:51
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 16:49 schreef Bouke-p het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

lama?

Lama!
viezerdtdonderdag 7 mei 2009 @ 17:35
Voor de mensen die binnekort naar beukbergen gaan, haal al je spullen uit je auto en zeg ook tegen je collega's dat ze vooral tomtom houdertjes van de ruit moeten halen. Vannacht bij ons 6 auto's de ruit ingetikt en specifiek op tomtoms (echter ook een aantal andere zaken) gezocht, vertelt de bewaking achteraf dood leuk dat dat al een paar weken aan de gang is .
Bouke-pdonderdag 7 mei 2009 @ 17:44
De bewaking..... Die figuren stellen niks voor, af en toe een rondje rijden en thats it. En dan hoor je ze van een kilometer afstand aankomen.

Maar hier in Garderen moet je ook niks zichtbaar laten hangen. Heel toevallig hadden een aantal auto's(6) hier op de parkeerplaats een schroef in een band zitten. Defensie is een afspiegeling van de maatschapij.... en dat blijkt wel weer...
RonaldVdonderdag 7 mei 2009 @ 21:43
lekker collegiaal gedrag Laten jullie de hele bewaking over aan de mannen bij het hek? Of is het personeel inmiddels ook extra alert in de buurt van de parkeerplaatsen?
viezerdtdonderdag 7 mei 2009 @ 21:53
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 21:43 schreef RonaldV het volgende:
lekker collegiaal gedrag Laten jullie de hele bewaking over aan de mannen bij het hek? Of is het personeel inmiddels ook extra alert in de buurt van de parkeerplaatsen?
I dunno, ben er ook maar 1 nacht geweest... en dat is geen kazerne hé. Maar gewoon een groot landhuis met een simpel hek geloof k
RonaldVdonderdag 7 mei 2009 @ 21:59
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 21:53 schreef viezerdt het volgende:

[..]

I dunno, ben er ook maar 1 nacht geweest... en dat is geen kazerne hé. Maar gewoon een groot landhuis met een simpel hek geloof k
Ja, dat snap ik, maar ik had het eigenlijk over Garderen. De Kazerne ligt een behoorlijk eind buiten de bebouwde kom. Er liggen wat campings in de buurt, maar de brugers daar zijn over het algemeen vol van allerlei verhalen over schietne met scherp, dus ik verwacht niet dat die het doen. Dat laat alleen 'collega's' over. Fijne vent die jouw spullen jat. Moet je daar op vertrouwen als je in Afghanistan zit? Als ik hem betrapte zou ik hem verrot schoppen, en ik zou er ook luid en duidelijk voor zorgen dat mijn dreigement in de mess te horen is.
viezerdtdonderdag 7 mei 2009 @ 22:11
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 21:59 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Ja, dat snap ik, maar ik had het eigenlijk over Garderen. De Kazerne ligt een behoorlijk eind buiten de bebouwde kom. Er liggen wat campings in de buurt, maar de brugers daar zijn over het algemeen vol van allerlei verhalen over schietne met scherp, dus ik verwacht niet dat die het doen. Dat laat alleen 'collega's' over. Fijne vent die jouw spullen jat. Moet je daar op vertrouwen als je in Afghanistan zit? Als ik hem betrapte zou ik hem verrot schoppen, en ik zou er ook luid en duidelijk voor zorgen dat mijn dreigement in de mess te horen is.
[edit] lama ik ben tering blind
Bouke-pdonderdag 7 mei 2009 @ 22:49
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 21:43 schreef RonaldV het volgende:
lekker collegiaal gedrag Laten jullie de hele bewaking over aan de mannen bij het hek? Of is het personeel inmiddels ook extra alert in de buurt van de parkeerplaatsen?
nou spreek ik ff voor mezelf, maar ja ik let wel wat meer op ja. Maar ik zie nooit iets vreemds eerlijk gezegd.

Is maar goed ook, diegene die jat/auto's sloopt zou dr niet blij van worden als hij/zij gepakt zou worden....
Pumatjedonderdag 7 mei 2009 @ 22:55
op de kms nooooit zulke zaken meegemaakt.
RonaldVdonderdag 7 mei 2009 @ 22:58
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 22:11 schreef viezerdt het volgende:

[..]

[edit] lama ik ben tering blind
En toch goedgekeurd?
Bob-Bdonderdag 7 mei 2009 @ 23:04
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 22:55 schreef Pumatje het volgende:
op de kms nooooit zulke zaken meegemaakt.
Welkom in ons leger
WammesWaggelzaterdag 9 mei 2009 @ 04:46
http://shock.military.com/Shock/videos.do?displayContent=183790
Andyyzaterdag 9 mei 2009 @ 16:58

Israëlische leger heeft een onbemande voertuig in dienst genomen
Bouke-pmaandag 11 mei 2009 @ 11:49
quote:
Op donderdag 7 mei 2009 22:55 schreef Pumatje het volgende:
op de kms nooooit zulke zaken meegemaakt.
Nee, daar verdwijnen gewoon radio's, complete MB's en ashokken worden leggetrokken. Verder gebeurd daar noooooooit iets
Pumatjemaandag 11 mei 2009 @ 20:04
oke, er zijn wat MB's verdwenen..

maar autoruitjes inslaan e.d
tuurlijk zitten er rotte appels tussen.. maar ik dacht altijd dat je auto pretty veilig was.
Bouke-pmaandag 11 mei 2009 @ 21:29
op de KMS is t idd minder erg, ten minste voor zover ik weet. Maar defensie is een afspiegeling van de maatschapij hé...

Hier op de kazerne zijn ze streng kwa parkeren, wegsleepzone's enzo. Vanmiddag was dr weer een ronde van de KMAR aan de gang. Die hebben vandaag weer de nodige auto's op laten halen
Pumatjewoensdag 13 mei 2009 @ 01:33
Hee jongens, ik vroeg me af.
zou iemand dit kunnen vertalen naar het latijns?


Mijn geliefden, aan jullie ben ik altijd trouw


en bouke, dat beleid is op de KMS inmiddels ook ingesteld
heb al meerdere malen gesmeekt mijn auto te laten staan.
ben nu al in bezit van 3 gele papiertjes met daarop
als we uw voertuig nog 1 x zo geparkeerd zien staan dan bladieblabla
AchJawoensdag 13 mei 2009 @ 01:49
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 01:33 schreef Pumatje het volgende:
heb al meerdere malen gesmeekt mijn auto te laten staan.
ben nu al in bezit van 3 gele papiertjes met daarop
als we uw voertuig nog 1 x zo geparkeerd zien staan dan bladieblabla
Wat moet je daarvoor doen dan...
Pumatjewoensdag 13 mei 2009 @ 11:13
je auto voor het gebouw parkeren en iets te lang laten staan in de avonduren. een uurtje of anderhalf

Is sinds een maand of 3 geleden ingevoerd.
DennissGwoensdag 13 mei 2009 @ 12:45
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 01:33 schreef Pumatje het volgende:
Hee jongens, ik vroeg me af.
zou iemand dit kunnen vertalen naar het latijns?


Mijn geliefden, aan jullie ben ik altijd trouw

Mi [iets met amor/amore], tu semper fi

Ofzo?
RonaldVwoensdag 13 mei 2009 @ 14:17
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 12:45 schreef DennissG het volgende:

[..]

Mi [iets met amor/amore], tu semper fi

Ofzo?
"Amati te semper fi", denk ik.

Even vragen in Cultuur & Historie ?
MaartenGrendelwoensdag 13 mei 2009 @ 20:06
Zo'n heidebrand gaat toch een stuk sneller dan je denkt...
Foto's door zorg van ondergetekende (was niet mijn schuld btw )
quote:
Brandweer Woensdrecht ondersteunt bij natuurbrand

11 mei 2009, 21.48 uur

Vanmiddag ontstond rond 13:40 uur op het militair oefenterrein in het grenspark De Zoom/Kalmthoutseheide in de gemeente Woensdrecht een natuurbrand. De brand ontstond tijdens een oefening van cadetten van de NLDA op het militair oefenterrein.

Verschillende brandweerkorpsen uit de regio rukten uit om het vuur te blussen. Op verzoek van de Commandopost Tilburg heeft de brandweer van de vliegbasis Woensdrecht ondersteuning verleent met de inzet van twee E-one brandweerwagens. De ondersteuning maakte het mogelijk de civiele brandweer in korte tijd van grote hoeveelheden water te voorzien. De E-one is een brandweerwagen met een tankcapaciteit van 12.000 liter water. Bij Defensie zijn in totaal drieëntwintig E-one's in gebruik.

Omstreeks 16.00 uur was het sein brand meester nog niet gegeven, maar was de brand wel onder controle. Nader onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld.










[ Bericht 2% gewijzigd door MaartenGrendel op 13-05-2009 20:12:41 ]
thesystemwoensdag 13 mei 2009 @ 20:10
Altijd leuke oefeningen daar gehouden, maar dat is wel te verwachten daar.
AchJawoensdag 13 mei 2009 @ 20:44
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 20:06 schreef MaartenGrendel het volgende:
Zo'n heidebrand gaat toch een stuk sneller dan je denkt...
Officieren of safari...
Erasmodonderdag 14 mei 2009 @ 22:42
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 20:06 schreef MaartenGrendel het volgende:
Zo'n heidebrand gaat toch een stuk sneller dan je denkt...
Foto's door zorg van ondergetekende (was niet mijn schuld btw )
[..]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]



[ afbeelding ]
Klinkt bekend, in Bergen moesten we ook altijd om de haverklap de schietoefening afbreken omdat er weer ergens fik was

Belgen zijn echt rare mensen:
quote:
19:44 14 Mei 2009
Militairen geven kinderen munitie

In Den Helder hebben kinderen losse flodders van Belgische militairen gekregen. De militairen namen deel aan een oefening waarbij ze ook in wijken van de gemeente mochten komen. Op straat werden nog 60 losse flodders gevonden. Ouders alarmeerden de politie toen hun kinderen de patronen lieten zien.

Locoburgemeester Hienkens vindt het "te gek voor woorden" dat er munitie op straat rondslingert. Losse flodders zijn op zich niet gevaarlijk, maar ze kunnen wel door verhitting exploderen.

Op Texel is ook geoefend en ook daar zijn enkele patronen gevonden. Voor burgers is een informatielijn geopend.
RonaldVdonderdag 14 mei 2009 @ 23:04
quote:
Op donderdag 14 mei 2009 22:42 schreef Erasmo het volgende:

[..]

Klinkt bekend, in Bergen moesten we ook altijd om de haverklap de schietoefening afbreken omdat er weer ergens fik was

Belgen zijn echt rare mensen:
[..]


Als klein jongetje zwierf ik altijd op oefenterreinen rond, en met mijn vriendjes verzamelden we echt zakken vol van die dingen. Ik begrijp niet echt wat er mis is met die losse flodders, tenzij die dingen ongebruikt waren, in dat geval kunnen ze gevaarlijk zijn ja.
Pumatjevrijdag 15 mei 2009 @ 00:31
hmjah hypocriete Nederlandse burgerlui
Andyyvrijdag 15 mei 2009 @ 01:19
wat is er gevaarlijk aan?
zelfs een scherpe patroon in een oven is ongevaarlijk (Mythbusters)
Magneetvrijdag 15 mei 2009 @ 08:13
het kruid wat erin zit kan nog een flinke steekvlam geven of wat dan ook hoor ( eigen ervaring, niks gebeurd ) Oftewel ansich mss niet gevaarlijk maar die kinderen gaan er wel mee lopen kloten.
Erasmovrijdag 15 mei 2009 @ 10:29
quote:
Op donderdag 14 mei 2009 23:04 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Als klein jongetje zwierf ik altijd op oefenterreinen rond, en met mijn vriendjes verzamelden we echt zakken vol van die dingen. Ik begrijp niet echt wat er mis is met die losse flodders, tenzij die dingen ongebruikt waren, in dat geval kunnen ze gevaarlijk zijn ja.
Ik ging er toen ik dat bericht las min of meer uit dat het over ongebruikte gaat.

Hulzen heb ik geen problemen mee, maar losse flodders?
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 08:13 schreef Magneet het volgende:
het kruid wat erin zit kan nog een flinke steekvlam geven of wat dan ook hoor ( eigen ervaring, niks gebeurd ) Oftewel ansich mss niet gevaarlijk maar die kinderen gaan er wel mee lopen kloten.
Een beetje kind bouwt wel een vuurtje om dat ding in te gooien
Magneetvrijdag 15 mei 2009 @ 10:32
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 10:29 schreef Erasmo het volgende:

[..]


[..]

Een beetje kind bouwt wel een vuurtje om dat ding in te gooien
neh gewoon een stuk of 10 opensnijden, kruit bij elkaar gooien en dat aansteken
thesystemvrijdag 15 mei 2009 @ 11:06
Waar maakt men zich tegenwoordig nog druk over? Waar is die tijd gebleven dat men het vuurwerk van oud en nieuw deed bewaren en dan lekker zomers mee ging spelen? Waar is die tijd gebleven van t buitenleven en het avonturiertje spelen? Het lijkt wel of ouders tegenwoordig veel te beschermend zijn tegenover hun kinderen die dalijk totaal geen weerstand meer hebben tegen ook maar iets!
Andyyvrijdag 15 mei 2009 @ 13:43
http://www.nu.nl/algemeen(...)sief-in-uruzgan.html
vooraf contact opgenomen?
daar gaat de OPSEC
Andyyvrijdag 15 mei 2009 @ 16:15
oh
quote:
Het ministerie van Defensie wil niet op het nieuws reageren. Dat gebeurt volgens een woordvoerder nooit bij lopende operaties.
Karrsvrijdag 15 mei 2009 @ 18:51
We horen het achteraf wel, zullen we maar weer volledig terecht zeggen, nietwaar?
Pumatjevrijdag 15 mei 2009 @ 18:53



ff tussendoor.. dit is wel een hele erge gave foto!
Major-Ballsvrijdag 15 mei 2009 @ 20:51
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 11:06 schreef thesystem het volgende:
Waar maakt men zich tegenwoordig nog druk over? Waar is die tijd gebleven dat men het vuurwerk van oud en nieuw deed bewaren en dan lekker zomers mee ging spelen? Waar is die tijd gebleven van t buitenleven en het avonturiertje spelen? Het lijkt wel of ouders tegenwoordig veel te beschermend zijn tegenover hun kinderen die dalijk totaal geen weerstand meer hebben tegen ook maar iets!
Ook zo'n oud gebruik; een spijker als slagpin gebruiken...
thesystemvrijdag 15 mei 2009 @ 23:21
Klopt, dat deden we vaak genoeg
is trouwens nooit wat mis gegaan.....en dan nog, beetje warme handjes
Tegenwoordig mag je als kind niks meer en als je ouder wordt kun je niks meer hebben omdat je niks gewend bent. Maar blijf maar beschermend, dan komt alles goed met de volgende generaties
RonaldVvrijdag 15 mei 2009 @ 23:27
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 10:29 schreef Erasmo het volgende:

[..]

Ik ging er toen ik dat bericht las min of meer uit dat het over ongebruikte gaat.

Hulzen heb ik geen problemen mee, maar losse flodders?
Zakken vol! Tot ongeveer 1980 hadden ze die dingen nog van koper, daarna van plastic, tenminste: die voor de FAL. Van de Uzi sijn ze altijd half koper, half plastic geweest. Het Beekhuizerzand (bij Harderwijk) lag er vol mee. Als je lef had dan ging je naar de schietbaan achter de WGF, daar kon je complete kogels bij elkaar verzamelen. Je moest alleen niet gesnapt worden natuurlijk.
quote:
[..]

Een beetje kind bouwt wel een vuurtje om dat ding in te gooien
Dat zou ik nooit gedaan hebben natuurlijk
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 10:32 schreef Magneet het volgende:

[..]

neh gewoon een stuk of 10 opensnijden, kruit bij elkaar gooien en dat aansteken
Erasmozaterdag 16 mei 2009 @ 00:06
Tuurlijk maar die raap je zelf, actief gaan uitdelen vind ik een minder goed idee...
Bob-Bzaterdag 16 mei 2009 @ 10:22
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 20:06 schreef MaartenGrendel het volgende:
Zo'n heidebrand gaat toch een stuk sneller dan je denkt...
Foto's door zorg van ondergetekende (was niet mijn schuld btw )
[..]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]



[ afbeelding ]
Kutcadetten
Erasmozaterdag 16 mei 2009 @ 23:52
Blijft lastig te timen:

RonaldVzondag 17 mei 2009 @ 00:29
quote:
Op zaterdag 16 mei 2009 23:52 schreef Erasmo het volgende:
Blijft lastig te timen:

[ afbeelding ]
Timing is alles inderdaad
thesystemzondag 17 mei 2009 @ 12:46
op dat bootje wil ik wel even varen
Erasmozondag 17 mei 2009 @ 13:20
quote:
Op zondag 17 mei 2009 00:29 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Timing is alles inderdaad
[ afbeelding ]
Denen?
RonaldVzondag 17 mei 2009 @ 13:44
quote:
Op zondag 17 mei 2009 13:20 schreef Erasmo het volgende:

[..]

Denen?
'Ollanders, als ik me goed herinner. Ik moet er ook nog ergens eentje hebben die op een S-fregat is gemaakt.
Remakezondag 17 mei 2009 @ 13:47
quote:
Op woensdag 13 mei 2009 20:06 schreef MaartenGrendel het volgende:
Zo'n heidebrand gaat toch een stuk sneller dan je denkt...
Foto's door zorg van ondergetekende (was niet mijn schuld btw )
[..]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Was je er aanwezig als KL fotograaf oid?
vannilesoepdinsdag 19 mei 2009 @ 17:58
Vraagje... In het verleden cluster 4 goedgekeurd, moet ik me opnieuw laten keuren als ik nu solliciteer voor een functie binnen de KL?

Groet
Bob-Bdinsdag 19 mei 2009 @ 18:09
quote:
Op dinsdag 19 mei 2009 17:58 schreef vannilesoep het volgende:
Vraagje... In het verleden cluster 4 goedgekeurd, moet ik me opnieuw laten keuren als ik nu solliciteer voor een functie binnen de KL?

Groet
Keuring is een jaar geldig dus trek je conclusie.
vannilesoepdinsdag 19 mei 2009 @ 18:13
Mooi zo
Erasmodinsdag 19 mei 2009 @ 18:23
quote:
Op zondag 17 mei 2009 13:44 schreef RonaldV het volgende:

[..]

'Ollanders, als ik me goed herinner. Ik moet er ook nog ergens eentje hebben die op een S-fregat is gemaakt.
Da's al een oude dan... Zag er vorig jaar nog een liggen in Griekenland...
Rock-shockerdinsdag 19 mei 2009 @ 18:26
Hmm, ik heb over twee weken mijn sporttest maar loop al een paar weken rond met een pijnlijke heup, waarvan ik in eerste instantie dacht dat het een verrekte spier of beschadigde aanhechtig was. Nu lijkt het er toch op dat het wel eens een slijmbeursontsteking zou kunnen zijn (mijn moeder is physiotherapeut dus die gaat dat eens even uitzoeken moeders).

Maar da's best wel een beetje matig, al heb ik er tijdens fietsen en krachttraining weinig last van. Het is puur een rending eigenlijk
Erasmodinsdag 19 mei 2009 @ 18:49
Geen idee hoe ernstig het is maar dat zal de keuring dan wel uitwijzen... Als ik het zo google is het relatief eenvoudig te genezen.
Rock-shockerdinsdag 19 mei 2009 @ 18:56
Klopt, ontwijk inspanningen die de pijn verergeren en houd voor de rest rust. Het is echt alleen tijdens het rennen dus voor de rest kan ik eigenlijk alles doen. Tijdens de keuring zal ik er ook niet veel last van hebben denk ik. Toch is het irritant dat ik niet kan hardlopen
Erasmodinsdag 19 mei 2009 @ 19:01
Iets wat je wel veel gaat doen in je beginperiode. Maar goed, het is aan je keuringsarts om te beslissen wat en hoe
Rock-shockerdinsdag 19 mei 2009 @ 19:10
Training is toch pas over een paar maanden, tegen die tijd is het waarschijnlijk wel genezen.
MaartenGrendeldinsdag 19 mei 2009 @ 23:59
quote:
Op zondag 17 mei 2009 13:47 schreef Remake het volgende:

[..]

Was je er aanwezig als KL fotograaf oid?
Nee, ben zelf vierdejaars cadet en de foto's heb ik met m'n telefoon (Nokia N73) gemaakt.
Net terug van een andere oefening in Frankrijk trouwens, was ook mooi.
Bouke-pwoensdag 20 mei 2009 @ 12:32
even een algemene vraag, wat vinden wij met zn aan allen van stagiaires bij defensie? Gister bij bataljons appel te horen gekregen dat we vanaf 2010 meer stagiaires krijgen, dwz leerlingen van een roc in de richting van VenV etc komen 3 weken op bezoek. te beginnen met 250 leerlingen per jaar, in 2014 moeten dat er 900 zijn(voor de hele kazerne in garderen). en dan elke 10 weken komt dr een andere groep

Deze mensen zitten dan net als andere militairen intern.... Dus die hebben een kamer etc nodig. Naast het feit dat ze gruwelijk in de weg gaan lopen tijdens je normale taken ben ik benieuwd waar ze gelegerd gaan worden....
AchJawoensdag 20 mei 2009 @ 12:55
quote:
Op woensdag 20 mei 2009 12:32 schreef Bouke-p het volgende:
even een algemene vraag, wat vinden wij met zn aan allen van stagiaires bij defensie? Gister bij bataljons appel te horen gekregen dat we vanaf 2010 meer stagiaires krijgen, dwz leerlingen van een roc in de richting van VenV etc komen 3 weken op bezoek. te beginnen met 250 leerlingen per jaar, in 2014 moeten dat er 900 zijn(voor de hele kazerne in garderen). en dan elke 10 weken komt dr een andere groep

Deze mensen zitten dan net als andere militairen intern.... Dus die hebben een kamer etc nodig. Naast het feit dat ze gruwelijk in de weg gaan lopen tijdens je normale taken ben ik benieuwd waar ze gelegerd gaan worden....
Ook hier komt een hele club van die lui. Ik ben ook erg benieuwd hoe ze dat gaan aanpakken, de legeringsgebouwen liggen nu al vol en de geruchten gaan dat ze op een bungalow/ vakantiepark hier in de buurt gelegerd gaan worden...
Magneetwoensdag 20 mei 2009 @ 13:02
dat zal dan wel helemaal vakantie vieren worden voor ze Aangezien ze allemaal ook nog vrij jong zijn zullen ze 75% van jullie taken ook wel niet mogen uitvoeren of wel?
Major-Ballswoensdag 20 mei 2009 @ 13:23
Hollandia!!
Gaat helemaal goed komen met die schoffies Ik zie het een stuk liever dan ongemotiveerde hangjongeren die op straat hangen en praktisch niet gestuurd worden..
Een soort van dienstplicht voor geinteresseerden (VenV scholieren) , het tuig is er zo uitgefilterd.
Het creeert iig een groep mensen met een goede basisvorming, imho.
Erasmowoensdag 20 mei 2009 @ 14:43
Heb er hier geen last van behalve dat ik soms wat langer moet wachten bij de eetschuur
Remco026woensdag 20 mei 2009 @ 21:02
regelmatig een sprintje naar de eetzaal getrokken, omdat er weer 2 peletons VenV aankwam, die afgemarst worden naar de eetzaal resulterend in een wachtrij die buiten de eetzaal begint

Maarjah, tot nu toe vormden de VenV'ers aparte peletons. Wordt het nu de bedoeling dat ze gaan werken tussen de parate eenheden?
Pumatjedonderdag 21 mei 2009 @ 13:26
neee lijkt me niet.

je hebt daar nog verschil in ook.

Ken V&V opleidingen op scholen, ROC's enzo.. dus niet op de kazerne.
Die gaan heeeel af en toe naar een kazerne om wat dingetjes in het veld te doen.

Best strak allemaal en grappig om te horen hoe dat gaat dan op zo'n school.
Die jongens moeten geloof ik met kisten naar school, geen vieze kleren aan.. een vlek op je trui ofzo is de klas uit.. etc.

grappig om te horen
MaartenGrendeldonderdag 21 mei 2009 @ 16:36
Om nog even terug te komen op die oefening van vorige week in Frankrijk; best apart om in de zon in de groene velden bij Verdun, Chateau-Thierry etc. en de bossen van Argonne en Bellau te staan en je te realiseren dat nog geen eeuw geleden op diezelfde plek miljoenen militairen op leven en dood vochten en sneuvelden. Daarom een toepasselijk nummer in naar mijn mening een van de betere uitvoeringen.



Onderstaande foto's wederom van mijn hand.







Zo en nu weer verder aan de scriptie...
Bob-Bvrijdag 22 mei 2009 @ 18:39
Zien er goed uit Maarten
Pumatjedonderdag 28 mei 2009 @ 10:52
iemand anders de vlag ook opgevallen????
Major-Ballsdonderdag 28 mei 2009 @ 11:10
Black Hole?
Pumatjedonderdag 28 mei 2009 @ 12:34
heb dingen gehoord over een Deurbel die er een einde aan heeft gemaakt en er is vermoeden dat een pax op een kruispunt zichzelf heeft beeindigd. Maar dan gaat volgens mij niet meteen de vlag omlaag.. ik weet niet hoe en wat..

black hole en dan al de vlag omlaag? Moet toch eerst naar buiten komen officieel?
Bob-Bdonderdag 28 mei 2009 @ 16:25
Er is geen black hole
cw2cudonderdag 28 mei 2009 @ 19:31
ik kwam vandaag bij de kpu in utrecht, en daar viel mij ook al op dat de vlag halfstok hing.. raaaar..
Pumatjedonderdag 28 mei 2009 @ 20:26
nee het is vandaag burger-militair herdenk dag!



vandaar
RonaldVdonderdag 28 mei 2009 @ 21:20
quote:
Op donderdag 28 mei 2009 20:26 schreef Pumatje het volgende:
nee het is vandaag burger-militair herdenk dag!



vandaar
Pumatjevrijdag 29 mei 2009 @ 00:15
jes, slachtoffers herdenken van Burger militairen

lui die onze 4tonners besturen enzo voor bevo enzo, of simpele klusjes.
ook Natres geloof ik
Magneetvrijdag 29 mei 2009 @ 07:56
ja wie waren er gisteren met Chithooks aan het oefenen boven budel/Weert? Zeg het maar eens Dat geluidje werkte goed om op in slaap te vallen moet ik zeggen
Pumatjevrijdag 29 mei 2009 @ 16:24
luchtdebiel.

hebben ze vaker, erg gaaf om te zien.
Andyyvrijdag 29 mei 2009 @ 16:39
http://www.defensie.nl/actueel/militaire_willems-orde/acties
Lightning_NLvrijdag 29 mei 2009 @ 17:43
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 16:24 schreef Pumatje het volgende:
luchtdebiel.

hebben ze vaker, erg gaaf om te zien.
Meestal is het alleen luchtmacht die daar aan het oefenen is met Chinooks hoor
fathankvrijdag 29 mei 2009 @ 17:45
Afgelopen dinsdag of woensdag kwamen ze ook met 2 Chinooks behoorlijk laag over Utrecht/Vleuten vliegen. Blijft imposant die apparaten.
cw2cuvrijdag 29 mei 2009 @ 18:07
Het was een adjudant die zichzelf om het leven heeft gebracht. Dat is waarom de stok halfstok hangt.
Dit is van de datum van overlijden tot de crematie/begravenis.
Pumatjevrijdag 29 mei 2009 @ 18:10
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 18:07 schreef cw2cu het volgende:
Het was een adjudant die zichzelf om het leven heeft gebracht. Dat is waarom de stok halfstok hangt.
Dit is van de datum van overlijden tot de crematie/begravenis.

Nee, ik heb dat al vermeld in dit topic betreft die Adjudant.
maar die dag was herdenkingsdag voor Burger militairen.
Magneetvrijdag 29 mei 2009 @ 18:25
Vandaag waren de shithook blijkbaar weer bezig iig boven Ehv. zal dus wel weer Weert zijjn geweest.
Erasmovrijdag 29 mei 2009 @ 19:04
Bijna thuis Wat een lange week zeg...
Lightning_NLvrijdag 29 mei 2009 @ 19:08
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 18:25 schreef Magneet het volgende:
Vandaag waren de shithook blijkbaar weer bezig iig boven Ehv. zal dus wel weer Weert zijjn geweest.
Héél knap als je die gezien hebt
Vandaag vlogen de Shithooks niet.
Magneetvrijdag 29 mei 2009 @ 19:15
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 19:08 schreef Lightning_NL het volgende:

[..]

Héél knap als je die gezien hebt
Vandaag vlogen de Shithooks niet.
ik heb ze ook niet zelf gezien, kuiken dacht ze gezien te hebben maar niet dus
Lightning_NLvrijdag 29 mei 2009 @ 19:16
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 19:15 schreef Magneet het volgende:

[..]

ik heb ze ook niet zelf gezien, kuiken dacht ze gezien te hebben maar niet dus
Hehe, waarom dacht je dat ze wél bezig waren dan?
Bouke-pvrijdag 29 mei 2009 @ 19:48
quote:
Op donderdag 21 mei 2009 13:26 schreef Pumatje het volgende:
neee lijkt me niet.

je hebt daar nog verschil in ook.

Ken V&V opleidingen op scholen, ROC's enzo.. dus niet op de kazerne.
Die gaan heeeel af en toe naar een kazerne om wat dingetjes in het veld te doen.

Best strak allemaal en grappig om te horen hoe dat gaat dan op zo'n school.
Die jongens moeten geloof ik met kisten naar school, geen vieze kleren aan.. een vlek op je trui ofzo is de klas uit.. etc.

grappig om te horen
die lui gaan gewoon meewerken met de parate eenheden, en ze hebben nog prio ook. voorbeeldje: 14tonner, 1 chauf en een bijrijder. Daar komt een scholier bij, de scholier moet ervaren hoe het leger is, wat erop neer komt dat de bijrijder moet opzouten en de scholier mee rijd.(voor de leken, een 4tonner heeft maar 2 zitplaatsen)

Gaat een geitenbende worden
Major-Ballsvrijdag 29 mei 2009 @ 21:03
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 17:45 schreef fathank het volgende:
Afgelopen dinsdag of woensdag kwamen ze ook met 2 Chinooks behoorlijk laag over Utrecht/Vleuten vliegen. Blijft imposant die apparaten.
Gaaf heh... alsof alle hells angels van NL aan komen rijden Heerlijk ongegeneerd bruut!
Bouke-pvrijdag 29 mei 2009 @ 21:16
tis alleen jammer dat wanneer je 2 chinooks ziet vliegen, je zo ongeveer de complete luchtmacht(mbt transport heli's) voorbij ziet komen
Pumatjevrijdag 29 mei 2009 @ 22:02
haha dat is wel erg overdreven, en er staan nog wat Chinooks in order geloof ik
cw2cuvrijdag 29 mei 2009 @ 22:24
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 18:10 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Nee, ik heb dat al vermeld in dit topic betreft die Adjudant.
maar die dag was herdenkingsdag voor Burger militairen.
oh, nou iig hangen de vlaggen nu al 2 dagen halfstok.

En die chinooks zijn wel gaaf, maar niet tijdens bivak Defense in de TFO
Heb je een wlp gegraven, mag je eindelijk slapen, komen er 3 chinooks elke keer 100 meter voor ons geland.
De hele nacht lang!!
Andyyvrijdag 29 mei 2009 @ 22:36
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 21:16 schreef Bouke-p het volgende:
tis alleen jammer dat wanneer je 2 chinooks ziet vliegen, je zo ongeveer de complete luchtmacht(mbt transport heli's) voorbij ziet komen


Apache's zien er best cool en dun uit van voor
1985zaterdag 30 mei 2009 @ 11:13
quote:
Op vrijdag 29 mei 2009 22:24 schreef cw2cu het volgende:

[..]

oh, nou iig hangen de vlaggen nu al 2 dagen halfstok.

En die chinooks zijn wel gaaf, maar niet tijdens bivak Defense in de TFO
Heb je een wlp gegraven, mag je eindelijk slapen, komen er 3 chinooks elke keer 100 meter voor ons geland.
De hele nacht lang!!
dan zie je tenminste nog wat, normaal graaf je z'n ding om dat ze je bezig willen houden en dan zie je de hele nachts niks.
viezerdtzaterdag 30 mei 2009 @ 11:47
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 11:13 schreef 1985 het volgende:

[..]

dan zie je tenminste nog wat, normaal graaf je z'n ding om dat ze je bezig willen houden en dan zie je de hele nachts niks.
ja precies, 2x een mb ofzo. en ondertussen probeer jij maar wakker te blijven omdat je niet wilt dat t kader je verneukt
cw2cuzaterdag 30 mei 2009 @ 12:05
Na 40 uur zonder slaap mochten eindelijk onze schuttersputten (inclusief 30 uur graven) verlaten, vervolgens een wlp graven waarin je WEL 50% wacht had en dus eventjes mocht slapen.
Dan kies ik toch dat in plaats van een paar chinooks.
Lightning_NLzaterdag 30 mei 2009 @ 12:11
WLP's... Blij dat dat drama vér achter mij ligt haha.
Pumatjezaterdag 30 mei 2009 @ 13:00
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 12:05 schreef cw2cu het volgende:
Na 40 uur zonder slaap mochten eindelijk onze schuttersputten (inclusief 30 uur graven) verlaten, vervolgens een wlp graven waarin je WEL 50% wacht had en dus eventjes mocht slapen.
Dan kies ik toch dat in plaats van een paar chinooks.
30 uur graven??, weet niet hoe groot jij bent ?
cw2cuzaterdag 30 mei 2009 @ 14:37
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 13:00 schreef Pumatje het volgende:

[..]

30 uur graven??, weet niet hoe groot jij bent ?
haha, niet langer dan 1.90
Maar je moest alles in fases doen.
fase 1 - 1 uur om op kniehoogte te komen (2 persoons schutterput) met beveiliging dus 1 iemand is constant aan het graven.
fase 2 - 2 uur om tot tepelhoogte te komen
fase 3 - 3 uur om zandzakken erin te gooien, dekking maken en af te camoufleren.

Mocht je één van deze fases niet halen, dan kreeg je een uur om alles dicht te gooien en bij fase 1 opnieuw te beginnen. Fase 3 heb ik 1x niet gehaald en de rest was allemaal fase 2.
Maar hoe langer je bezig was, hoe meer je begon te hallucineren want we kregen ook heel weinig eten (ik zat dus op mijn wapenkaartje te kauwen omdat ik dacht dat het een plakje kaas was..)
1985zaterdag 30 mei 2009 @ 17:07
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 14:37 schreef cw2cu het volgende:

[..]

haha, niet langer dan 1.90
Maar je moest alles in fases doen.
fase 1 - 1 uur om op kniehoogte te komen (2 persoons schutterput) met beveiliging dus 1 iemand is constant aan het graven.
fase 2 - 2 uur om tot tepelhoogte te komen
fase 3 - 3 uur om zandzakken erin te gooien, dekking maken en af te camoufleren.

Mocht je één van deze fases niet halen, dan kreeg je een uur om alles dicht te gooien en bij fase 1 opnieuw te beginnen. Fase 3 heb ik 1x niet gehaald en de rest was allemaal fase 2.
Maar hoe langer je bezig was, hoe meer je begon te hallucineren want we kregen ook heel weinig eten (ik zat dus op mijn wapenkaartje te kauwen omdat ik dacht dat het een plakje kaas was..)
ook dan kom ik nog maar aan 6 uur als je 2 keer z'n put hebt gegraven.

in 30 uur kun je met 2 man een gat graven waar je een 4 tonner in kwijt kunt
cw2cuzaterdag 30 mei 2009 @ 17:23
dan zal ik even stap voor stap mijn graaffases uitleggen (is pas 3 maanden geleden..) :p

1. bij het keuren van fase 2 door het kader vonden ze dat ik in het diepste gedeelte van de put stond en aan de andere kant was het 2 vuisten onder mijn borst. Dus dichtgooien.
3 uur graven + 1 uur dichtgooien.

2. fase 1 mislukt omdat we heel erg baalden van de vorige poging. Dus we vonden het beter dat we nu even onze rust pakten en daarna weer als beesten tekeer gingen (anders haalde je het gewoon niet).
1 uur graven + 1 uur dichtgooien.

3. fase 3 mislukt omdat bij de dekking 2 lagen zandzakken lagen wat eigenlijk 3 had moeten zijn. Dichtgooien.
6 uur graven + 1 uur dichtgooien.

Dit is al 13 uur graven. En ga zo maar door. Die fase 2 was gewoon echt moeilijk. En dan die 200 zandzakken nog (als het er niet meer zijn).
RonaldVzaterdag 30 mei 2009 @ 17:35
Geen idee hoe jij een uur nodig denkt te hebben om je schuttersput weer dicht te flikkeren, en meerdere om ze weer te graven, maar goed: dit is een standaard opleidingsspelletje. Hoe je het ook doet, het is nooit goed. Het gaat ook niet om die schuttersput, het gaat niet om de macht van het kader, het gaat er om te zien of je afknapt of dat je volhoudt.
Andyyzaterdag 30 mei 2009 @ 17:37
nog een week
cw2cuzaterdag 30 mei 2009 @ 18:07
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 17:35 schreef RonaldV het volgende:
Geen idee hoe jij een uur nodig denkt te hebben om je schuttersput weer dicht te flikkeren, en meerdere om ze weer te graven, maar goed: dit is een standaard opleidingsspelletje. Hoe je het ook doet, het is nooit goed. Het gaat ook niet om die schuttersput, het gaat niet om de macht van het kader, het gaat er om te zien of je afknapt of dat je volhoudt.
Nooit een schuttersput gegraven met die pioschep? Het kader zei dat nog nooit iemand bij hun het in 1x heeft gehaald zonder dicht te gooien.
Rave_NLzaterdag 30 mei 2009 @ 18:47
Hup, kwaliteitsnummertje Berggetraind in de topflap!
Was weer eens lekker stompen geblazen...


Oja, en qua graven betreft: Marns EVO bivak verdediging magput all teh way!
Erasmozaterdag 30 mei 2009 @ 19:00
quote:
Op zondag 17 mei 2009 00:29 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Timing is alles inderdaad
[ afbeelding ]
* Erasmo burstmode, nieuwe week nieuwe kansen:

Rave_NLzaterdag 30 mei 2009 @ 19:22
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 19:00 schreef Erasmo het volgende:

[..]

* Erasmo burstmode, nieuwe week nieuwe kansen:

[ afbeelding ]
Een loopdop oke... maar een afrokapsel??

Rare lui, die vlootbalen...
fathankzaterdag 30 mei 2009 @ 19:26
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 18:07 schreef cw2cu het volgende:

[..]

Nooit een schuttersput gegraven met die pioschep? Het kader zei dat nog nooit iemand bij hun het in 1x heeft gehaald zonder dicht te gooien.
Nee gek he dat het nog nooit in 1 keer gelukt is. Al graaf je een gat waar je een noord-koreaanse kernproef kan houden in een uur tijd dan nog is het niet goed. Dat is juist het hele spelletje.
Erasmozaterdag 30 mei 2009 @ 19:38
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 19:22 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Een loopdop oke... maar een afrokapsel??

Rare lui, die vlootbalen...
Tsjah je verveelt je soms als je zo lang weg bent...
SPOILER
Muzzle break
RonaldVzaterdag 30 mei 2009 @ 22:13
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 18:07 schreef cw2cu het volgende:

[..]

Nooit een schuttersput gegraven met die pioschep? Het kader zei dat nog nooit iemand bij hun het in 1x heeft gehaald zonder dicht te gooien.
Ik heb er genoeg gegraven, onder een uur, en wat je kader zegt bevestigt mijn stelling.
ErwinRommelzaterdag 30 mei 2009 @ 22:44
WLP inrichten is mooi beginners werk. Standaard gebeuren wat op het program staat.
In mijn tijd, jaja, alweer 16 jaar geleden, 1ste lichting Luchtmobiel, was dat ook al zo.
Mooi nog even afcamoufleren en dan check door kader. Altijd afgekeurd, hoe model het er ook uitzag.
5 kilometer stekkeren door de nacht en het opnieuw doen, en dan wel even zonder vreten, want je werk was niet goed genoeg. 3de keer was er wel vaak "compassie" en kreeg je 1 struijk blik. Koud.
Dus trek je plan!!!
Erasmozondag 31 mei 2009 @ 01:12
Nog 2 maanden en dan ben ik weer op missie
cw2cuzondag 31 mei 2009 @ 01:55
quote:
Op zaterdag 30 mei 2009 19:26 schreef fathank het volgende:

[..]

Nee gek he dat het nog nooit in 1 keer gelukt is. Al graaf je een gat waar je een noord-koreaanse kernproef kan houden in een uur tijd dan nog is het niet goed. Dat is juist het hele spelletje.
nee, als het goed is, is het goed. Er was een groep die na 1x fase 1 verkloot te hebben het hebben gehaald en ook mee mochten bbq-en.

*nog 2 maanden, dan curacao *
viezerdtzondag 31 mei 2009 @ 12:22
quote:
Op zondag 31 mei 2009 01:55 schreef cw2cu het volgende:

[..]

nee, als het goed is, is het goed. Er was een groep die na 1x fase 1 verkloot te hebben het hebben gehaald en ook mee mochten bbq-en.

*nog 2 maanden, dan curacao *
jaloers is

al ga ik zelf over een maandje ook naar een lekkere warme plek
cw2cuzondag 31 mei 2009 @ 13:45
Heb je nog het geluk dat je naar Afghanistan mag?
Heb ik eerlijk gezegd liever dan Curacao hoor.
Rave_NLzondag 31 mei 2009 @ 18:45
quote:
Op zondag 31 mei 2009 01:55 schreef cw2cu het volgende:
*nog 2 maanden, dan curacao *
Denk je nou echt dat er nog wat van over is na ons laatste weekend daar?
Erasmozondag 31 mei 2009 @ 19:41
quote:
Op zondag 31 mei 2009 18:45 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

Denk je nou echt dat er nog wat van over is na ons laatste weekend daar?
Da's waar ja, pleunen richting de west
#ANONIEMzondag 31 mei 2009 @ 22:56


Hoi dit is m'n hamster. Ze heet Schnoep!
Emimichzondag 31 mei 2009 @ 23:22
quote:
Op zondag 31 mei 2009 22:56 schreef Breathtaking het volgende:
[ afbeelding ]

Hoi dit is m'n hamster. Ze heet Schnoep!
Wist je dat hamsters in vroegere tijden in het leger gebruikt werden vanwege hun scherpe neus?
Erasmozondag 31 mei 2009 @ 23:25
quote:
Op zondag 31 mei 2009 23:22 schreef Emimich het volgende:

[..]

Wist je dat hamsters in vroegere tijden in het leger gebruikt werden vanwege hun scherpe neus?
En als de gasaanval voorbij was waren het prima loopdoppen.
Bob-Bmaandag 1 juni 2009 @ 17:37
quote:
Op zondag 31 mei 2009 23:25 schreef Erasmo het volgende:

[..]

En als de gasaanval voorbij was waren het prima loopdoppen.
Rave_NLmaandag 1 juni 2009 @ 17:42
quote:
Op zondag 31 mei 2009 23:25 schreef Erasmo het volgende:

[..]

En als de gasaanval voorbij was waren het prima loopdoppen.
Erasmomaandag 1 juni 2009 @ 17:52
Je zal maar zand in je loop krijgen!

Nog even eten en dan weer op weg naar het einde van de wereld
Emimichmaandag 1 juni 2009 @ 18:03
quote:
Op zondag 31 mei 2009 23:25 schreef Erasmo het volgende:
En als de gasaanval voorbij was waren het prima loopdoppen.
RonaldVmaandag 1 juni 2009 @ 20:35
quote:
Op zondag 31 mei 2009 22:56 schreef Breathtaking het volgende:
[ afbeelding ]

Hoi dit is m'n hamster. Ze heet Schnoep!
Van welk logistiek squadron is ze de mascotte?
viezerdtmaandag 1 juni 2009 @ 22:41
quote:
Op maandag 1 juni 2009 20:35 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Van welk logistiek squadron is ze de mascotte?
van niemand ik kwam dat mormel ook al tegen in de sc van kpd
Andyydinsdag 2 juni 2009 @ 19:42
quote:
Op zondag 31 mei 2009 22:56 schreef Breathtaking het volgende:
[ afbeelding ]

Hoi dit is m'n hamster. Ze heet Schnoep!

dat is de mijne
Rave_NLwoensdag 3 juni 2009 @ 14:15
Zeer geschikt als loopdop, dunkt mij...
Major-Ballswoensdag 3 juni 2009 @ 16:04
Militair overleden bij schietoefening in Duitsland

Spijtig..

Sterkte aan de nabestaande.

Godverdomme man, wat een kutzooi
Pumatjewoensdag 3 juni 2009 @ 16:53
omgekomen bij oefening vuur en beweging naar het schijnt
Rock-shockerwoensdag 3 juni 2009 @ 18:04
Zeer spijtig...

Ik ben vandaag overigens goedgekeurd. Cluster 4 gehaald bij het sporten. Vijf oktober krijg ik mijn verkorte amo.
fathankdonderdag 4 juni 2009 @ 15:37
quote:
Op woensdag 3 juni 2009 18:04 schreef Rock-shocker het volgende:
Zeer spijtig...

Ik ben vandaag overigens goedgekeurd. Cluster 4 gehaald bij het sporten. Vijf oktober krijg ik mijn verkorte amo.
Nice. Wat voor 'n functie ga je?
Rock-shockervrijdag 5 juni 2009 @ 03:39
Natres voorlopig. Misschien ga ik na mijn studie op voor officier pantserinfanterie.
fathankvrijdag 5 juni 2009 @ 09:25
Tof. Succes .
Rock-shockervrijdag 5 juni 2009 @ 11:00
Thanks Ik heb er in elk geval zin in!
RonaldVvrijdag 5 juni 2009 @ 17:08
http://izismile.com/2009/(...)e_world_70_pics.html
Erasmovrijdag 5 juni 2009 @ 18:46
3x raden wie er vandaag op bezoek was bij ons
Major-Ballsvrijdag 5 juni 2009 @ 19:14
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 18:46 schreef Erasmo het volgende:
3x raden wie er vandaag op bezoek was bij ons
Een ridder?
viezerdtvrijdag 5 juni 2009 @ 19:34
de prins wat win ik ?
Rave_NLvrijdag 5 juni 2009 @ 20:33
Ik ben mn spullen alweer aan het inpakken om terug te keren naar NL....
Major-Ballsvrijdag 5 juni 2009 @ 20:41
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 20:33 schreef Rave_NL het volgende:
Ik ben mn spullen alweer aan het inpakken om terug te keren naar NL....
Geen Paarse Nectar voor jou morgen?
Rave_NLvrijdag 5 juni 2009 @ 20:56
quote:


Rave_NLvrijdag 5 juni 2009 @ 20:57
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 20:41 schreef Major-Balls het volgende:

[..]

Geen Paarse Nectar voor jou morgen?
Vertel?
Major-Ballsvrijdag 5 juni 2009 @ 21:14
De Koninklijke Marine voert vanmorgen (zaterdag 6 juni 2009) om kwart over negen een amfibische landing uit op Forteiland. Het gaat om een deeloefening van de nationale krijgsmachtoefening Purple Nectar.
viezerdtvrijdag 5 juni 2009 @ 21:18
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 20:56 schreef Rave_NL het volgende:

[..]

[ afbeelding ]


, lache totdat je een kogel van ze terug moet koppen
Bob-Bvrijdag 5 juni 2009 @ 21:19
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 21:14 schreef Major-Balls het volgende:
De Koninklijke Marine voert vanmorgen (zaterdag 6 juni 2009) om kwart over negen een amfibische landing uit op Forteiland. Het gaat om een deeloefening van de nationale krijgsmachtoefening Purple Nectar.
Morgen zijn de KL dagen, 10x belangrijker.
Major-Ballsvrijdag 5 juni 2009 @ 21:23
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 21:19 schreef Bob-B het volgende:

[..]

Morgen zijn de KL dagen, 10x belangrijker.
Afleidings manouvre voor het echte spektakel!
Rave_NLzaterdag 6 juni 2009 @ 02:53
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 21:14 schreef Major-Balls het volgende:
De Koninklijke Marine voert vanmorgen (zaterdag 6 juni 2009) om kwart over negen een amfibische landing uit op Forteiland. Het gaat om een deeloefening van de nationale krijgsmachtoefening Purple Nectar.
Nope. dan slaap ik mijn roes uit van het goudengele nectar...
Erasmozaterdag 6 juni 2009 @ 13:24
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 19:34 schreef viezerdt het volgende:
de prins wat win ik ?
Je wint 10 internets!

En ook bij aankomst de kade mogen schoonvegen
viezerdtzaterdag 6 juni 2009 @ 15:26
quote:
Op zaterdag 6 juni 2009 13:24 schreef Erasmo het volgende:

[..]

Je wint 10 internets!

En ook bij aankomst de kade mogen schoonvegen
viezerdtzondag 7 juni 2009 @ 12:43
Godver, weer 3 gewonden Drie Nederlandse gewonden in Uruzgan door bom . En zoals altijd zijn de reacties weer om te janken.
Erasmozondag 7 juni 2009 @ 12:46
Tsjah, FP
Rave_NLzondag 7 juni 2009 @ 19:15
quote:
Op zondag 7 juni 2009 @ 13:24 schreef Verluste het volgende:
heel mooi!
.....
Remakezondag 7 juni 2009 @ 19:20
DIe verluste moeten ze sowieso verbannen van het DEF sub-fora.
Lekker anoniem trollen is ie goed in in ieder geval.
Rave_NLmaandag 8 juni 2009 @ 17:24
Wat een ontzettende ziel is dat zeg....
Rave_NLmaandag 15 juni 2009 @ 01:33
Komende week commandooverdracht van Curaçao naar die pleunen...
Pumatjemaandag 15 juni 2009 @ 03:14
weet iemand of CV90 Commandant ( Kpl Functie ) direct naar te solliciteren is, of is het geen startfunctie?
1985maandag 15 juni 2009 @ 06:51
quote:
Op maandag 15 juni 2009 03:14 schreef Pumatje het volgende:
weet iemand of CV90 Commandant ( Kpl Functie ) direct naar te solliciteren is, of is het geen startfunctie?
om kpl te worden bij de infantrie moet je je van je beste kant laten zien als sld zijnde en als je dan geluk hebt wordt je een kpl stoel toe gewezen door je luitenant.
fathankmaandag 15 juni 2009 @ 09:52
quote:
Op maandag 15 juni 2009 01:33 schreef Rave_NL het volgende:
Komende week commandooverdracht van Curaçao naar die pleunen...
Bestaat dat eiland uberhaupt nog dan? Ik neem aan dat jullie het vakkundig van de kaart vegen voordat de overdracht is .
Remakemaandag 15 juni 2009 @ 16:41


Rave_NLmaandag 15 juni 2009 @ 18:41
quote:
Op maandag 15 juni 2009 09:52 schreef fathank het volgende:

[..]

Bestaat dat eiland uberhaupt nog dan? Ik neem aan dat jullie het vakkundig van de kaart vegen voordat de overdracht is .
Remco026maandag 15 juni 2009 @ 18:54
Ik heb echt spijt van de keuze van mijn plaats binnen de landmacht.
Ik zit momenteel bij de Luchtdoelartillerie op De Peel, maar daar had ik beter niet voor kunnen kiezen.
Er gebeurt eigenlijk niet veel op een dag en als er wel wat gebeurt, dan is het onderhoud.
Nieuwkomers worden van hot naar her gestuurd en er is eigenlijk geen plaats voor, terwijl ze voorheen zo om mensen zaten te springen dat er in Amsterdam gewoon tegen je gelogen wordt (mij was belooft chauffeur fennek, maar dat is hem nu dus niet geworden)

Ik kan er helaas niet meer onder uit, dus het wordt gewoon 2 jaar doorzetten en mezelf bezig houden en vervolgens naar de KMS/KMA (Keuze ben ik nog niet over uit)

Nog tips over welk wapen/dienstvak ik straks moet gaan doen? Ik ben goedgekeurd tot en met cluster 2.
viezerdtmaandag 15 juni 2009 @ 19:09
quote:
Op maandag 15 juni 2009 18:54 schreef Remco026 het volgende:
Ik heb echt spijt van de keuze van mijn plaats binnen de landmacht.
Ik zit momenteel bij de Luchtdoelartillerie op De Peel, maar daar had ik beter niet voor kunnen kiezen.
Er gebeurt eigenlijk niet veel op een dag en als er wel wat gebeurt, dan is het onderhoud.
Nieuwkomers worden van hot naar her gestuurd en er is eigenlijk geen plaats voor, terwijl ze voorheen zo om mensen zaten te springen dat er in Amsterdam gewoon tegen je gelogen wordt (mij was belooft chauffeur fennek, maar dat is hem nu dus niet geworden)

Ik kan er helaas niet meer onder uit, dus het wordt gewoon 2 jaar doorzetten en mezelf bezig houden en vervolgens naar de KMS/KMA (Keuze ben ik nog niet over uit)

Nog tips over welk wapen/dienstvak ik straks moet gaan doen? Ik ben goedgekeurd tot en met cluster 2.
ik hoorde via via al spookverhalen van een peleton van 100 man ofzo ?
Remco026maandag 15 juni 2009 @ 19:37
Ja dat is vanaf vandaag niet meer
Dat was een organiek peleton + alle wachtklikkers (waaronder ik dus )

Maar ik kreeg een paar weken terug te horen dat ik tijdelijk bij de batterijstaf terecht kom tot ik al mijn opleidingen had afgerond (rijbewijs en stingeropleiding). Iets waar ik ook al niet blij mee was, maargoed kom ik vandaag voor het eerst bij de staf samen met nog 6 mensen, wordt ons vertelt dat er geen plaats voor ons is en krijgen we morgen weer een nieuwe plek toegewezen.
AchJamaandag 15 juni 2009 @ 20:00
quote:
Op maandag 15 juni 2009 18:54 schreef Remco026 het volgende:
Ik heb echt spijt van de keuze van mijn plaats binnen de landmacht.
Ik zit momenteel bij de Luchtdoelartillerie op De Peel, maar daar had ik beter niet voor kunnen kiezen.
Er gebeurt eigenlijk niet veel op een dag en als er wel wat gebeurt, dan is het onderhoud.
Nieuwkomers worden van hot naar her gestuurd en er is eigenlijk geen plaats voor, terwijl ze voorheen zo om mensen zaten te springen.
En de reden dat dit gebeurt is jou niet verteld in de Peel???