Gisteren en vandaag:
Rebel Without A CauseEen film die al bijna legendarisch werd doordat de held-in-wording James Dean 4 weken voor de premiere overleed. Dat heeft zeker bijgedragen aan de mythische status van dit meesterwerk, van Dean en het karakter dat hij speelt.
Dat neemt natuurlijk niet weg dat hij hier een fenomenale tour de force geeft waar de jongeren van toen (en in de vele jaren daarna) zich mee konden identificeren. Het verhaal is natuurlijk ook wel zo dat er voor veel mensen (vooral jongeren) wel iets in zit waarin je jezelf herkent of de gebeurtenissen bekend voorkomen. Dat maakt de film ook zo ontzettend tijdloos en dus ook nu nog interessant.
Daarnaast is het geheel prachtig gefilmd met veel tegenstellingen tussen scenes in het licht en het donker en een mooi gebruik van kleuren, waarbij vooral de felle kleuren in de kleren van de hoofdpersonen opvallen. Ook vond ik de scene, die een kleine 20 jaar later door John Cassavetes in A Woman Under The Influence nog eens (overigens niet shot-voor-shot) dunnetjes werd over gedaan, met de ruzie tussen Dean`s personage en z`n ouders ontzettend sterk.
Nicholas Ray heeft met dit geweldige en tijdloze meesterwerk één van de belangrijkste en meest invloedrijke films van de jaren `50 (en eigenlijk allertijden) afgeleverd. 50 jaar na de release staat het geheel nog steeds als een huis.
IMDB Cijfer: 7,9/10
Mijn Cijfer: 8,5/10
The ReaderDe verfilming van het boek Der Vorleser is een mooi en meeslepend liefdesverhaal tegen de achtergrond van de Tweede Wereldoorlog.
De Oscarwinnende performance van Kate Winslet is een erg sterke (maar we zijn natuurlijk ook niet anders van haar gewend) maar nu niet direct de beste die ze ooit heeft gegeven.
Nee, de man die hier de show steelt is toch de jonge David Kross. Hij overtuigt iedere seconde dat ie in beeld is en speelt af en toe zowaar Winslet van het scherm.
Het duurt even voordat het geheel een beetje aan de gang komt maar het tweede deel van de film is ontzettend sterk, zit het goed in elkaar en is het meeslepend. De climax slaat dan ook nogal hard in.
Een film die er absoluut mag wezen maar over het algemeen toch vooral uitblinkt in z`n ontzettende degelijkheid.
IMDB Cijfer: 7,8/10
Mijn Cijfer: 7,5/10
[ Bericht 0% gewijzigd door Timo20 op 16-04-2009 00:11:36 ]