En dat gaat volgens mij heel erg goed. Ik zie dus niet in waarom werknemers dat nu ook niet zouden kunnen.quote:Op maandag 23 maart 2009 08:42 schreef hondjes het volgende:
Mensen met een eigen bedrijf hebben geen pensioenfonds, die moeten al voor zichzelf zorgen.
Je kan natuurlijk wel al zeggen, over 20 jaar wordt de AOW afgeschaft en dat er dan een overgangstraject gemaakt wordt. Dat kan met zoveel dingen, dus ook met de AOW. De AOW is gewoon vergane glorie, bijna iedereen heeft voor een eigen pensioen gespaard en de AOW kent een omslagfinanciering waardoor het totaal niet bestand is tegen vergrijzing.quote:Kan je moeilijk nu de AOW afschaffen, Wel alle premies laten betalen en nu zeggen, ..stop..
Het is tegelijk een stimulans voor hen die willen studeren om er niet té lang over te doenquote:Op maandag 23 maart 2009 14:27 schreef Goverman het volgende:
^^ zou idd. een elegante oplossing zijn, vooral ook handig voor de langere termijn.
Echter, met een AOW-leeftijd van 67 kom je dan al een heel eind (dan moet je op je 22e gestart zijn met werken).
dat was onze Willem Dreesquote:Op maandag 23 maart 2009 08:47 schreef chratnox het volgende:
De minister die de AOW ingevoerd heeft (ik weet niet meer hoe ie heet), heeft tijdens de invoering al gezegd dat de AOW elk jaar een paar weken omhoog moet gaan. Dan zou de AOW nu op 72 jaar zitten. Dit hebben ze echter nooit gedaan, en de vakbonden verschuilen zich achter hun heilige huisje. Toen de AOW op 65 gezet werd was de levensverwachting iets van 72/73 jaar, nu is die verwachting veel hoger. Daarnaast, een hoop 'oudere' mensen in mijn omgeving willen nog graag werken of iets doen, maar dat kan/mag niet meer.
Leuk dat verhogen van de AOW. Vooral omdat het Europees Hof onlangs heeft bepaald dat werkgevers een leeftijdsgrens (van 65) mogen aanhouden. En je krijgt niet eens een gouden handdruk (redundancy payment) mee.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 15:49 schreef capricia het volgende:
Het plan is er!
Maar moet eerst nog even overlegd worden met de sociale partners en andere verenigingen...
Samen met Thorbecke de grootste staatsman die we ooit gehad hebben. Zijn invloed op het vormgeven van het naoorlogse Nederland moet niet onderschat worden (hoewel we dat o zo leuke poldermodel eerder aan de KVP hebben te danken).quote:Op dinsdag 24 maart 2009 16:28 schreef henkway het volgende:
[..]
dat was onze Willem Drees
http://nl.wikipedia.org/wiki/Willem_Drees
Kun je je mooi het zo gepropagandeerde "eigen huis" oppeuzelenquote:Op dinsdag 24 maart 2009 16:43 schreef Klopkoek het volgende:
Top! Je hebt straks geen enkele garantie dat je nog werk hebt (wettelijk afgedekt door Europa) maar krijgt wel pas op je 67ste je uitkering
Ik denk niet dat een stratenmaker dat 50 jaar volhoudt. Wat mij betreft mogen voor zulke beroepen nog steeds een uitzondering bestaan van 35-40 dienstjaren. Kantoorpikkies (zoals ikzelf ook benquote:Op maandag 23 maart 2009 14:20 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
Beter zou echt zijn om het aantal werkzame/productieve jaren te koppelen aan een werknemer. Bijvoorbeeld 45 of 50 jaar. Dan heb je het "op maat" voor iedereen!
Tuurlijk zit er verschil tussen beroepen, maar als het werken beperkt blijft tot acht uur per dag (geen overwerk en niet beunhazen) dan kan ook een stratenmaker tegenwoordig redelijk lang mee, veel wordt machinaal gelegd.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 17:04 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Ik denk niet dat een stratenmaker dat 50 jaar volhoudt. Wat mij betreft mogen voor zulke beroepen nog steeds een uitzondering bestaan van 35-40 dienstjaren. Kantoorpikkies (zoals ikzelf ook ben) kunnen inderdaad prima 40-45 jaar werken. 50 dienstjaren is wel erg veel, dan zou iemand die heeft gestudeerd tot zijn 71-75e verplicht moeten werken, dat is wel een erg gortige stijging in een keer.
Dit is het laatste wat ik uit DLD gehoord heb, en dat is dus dat het in 2012 begint met geleidelijk verhogen....quote:Op dinsdag 24 maart 2009 17:21 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Tuurlijk zit er verschil tussen beroepen, maar als het werken beperkt blijft tot acht uur per dag (geen overwerk en niet beunhazen) dan kan ook een stratenmaker tegenwoordig redelijk lang mee, veel wordt machinaal gelegd.
Het aantal jaren dat iemand productief moet zijn kun je uitonderhandelen. Ik constateer overigens wel dat Nederland voorop loop met die pensioenleeftijd verhogen. In Duitsland gaat het pas in in 2035 in zuidelijke landen stopt men nu nog veel eerder dan, zoals hier op vijfenzestigjarige leeftijd.
Afijn, wat moet je ook thuis doen als je pensioen straks niet toereikend is
Ah, ik zit een ouder artikel te lezen, daar stond iets anders inquote:Op dinsdag 24 maart 2009 17:30 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Dit is het laatste wat ik uit DLD gehoord heb, en dat is dus dat het in 2012 begint met geleidelijk verhogen....
Er zijn op dit moment ook nog veel werknemers die al op hun 14 of 16e begonnen zijn.quote:Op maandag 23 maart 2009 14:27 schreef Goverman het volgende:
^^ zou idd. een elegante oplossing zijn, vooral ook handig voor de langere termijn.
Echter, met een AOW-leeftijd van 67 kom je dan al een heel eind (dan moet je op je 22e gestart zijn met werken).
Dat middeninkomens al jaren aan het inleveren zijn is wel duidelijk. Voor de rest maak ik mij eigenlijk ook weer niet al teveel zorgen. De toekomst komt toch iedere keer anders, zo zal er ook nu binnen een jaar of vijf wel weer wat gebeuren waardoor wéér alles op de schop gaat.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 19:43 schreef The_Coach het volgende:
Lekker langer doorwerken tot je er bij neervalt, tevens is het de vraag ofdat bedrijven wel op deze dure werknemers zitten te wachten.
Dan hebben we nog de Ontwikkelingshulp die ongeveer gelijk staat aan de 6 miljard die nu in de economie gepompt wordt.
Het aankomende bevriezen van de lonen, het is juist de bedoeling dat er meer geld uitgegeven wordt.
Leren ze het dan nooit om de bron aan te pakken en niet de middeninkomens weer uit te melken.
Stelletje prutsers dat het zijn daar in Den Haag.
quote:Op dinsdag 24 maart 2009 20:24 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
Nederlanders en "op de barricades"![]()
't Zou mooi zijn, maar 't gaat niet gebeuren. Bijna iedereen in dit land kiest voor persoonlijk voordeel na het tellen van z'n knopen.
quote:'Kabinet schaft vliegtaks af en AOW-leeftijd gaat omhoog'
dinsdag 24 maart 2009 19:01
De regeringspartijen CDA, PvdA en ChristenUnie willen bijna 7 miljard investeren in de economie om de recessie te bestrijden.
Jan Peter Balkenende, André Rouvoet en Wouter Bos
De investeringen:
Aanpak jeugdwerkloosheid - 200 miljoen euro
Infrastructuurprojecten - 600 miljoen euro
Onderhoud én energiezuinig maken van scholen en ziekenhuizen - 320 miljoen euro (over 2 jaar)
Slooppremie bestelwagens - 60 miljoen euro (over twee jaar)
Windmolens in zee - 160 miljoen euro
Duurzame energie en isolatie in woningbouw - 400 miljoen euro
Bronnen rond het overleg verwachten dat de vliegtaks zal verdwijnen. Dat wordt gezien als een investering van 300 miljoen euro, omdat het kabinet die inkomsten misloopt.
De reisbranche berekende onlangs dat de afschaffing de Nederlandse economie jaarlijks 1,3 miljard euro oplevert.
AOW
De AOW-leeftijd wordt waarschijnlijk verhoogt en de zorgpremie gaat omlaag, meldt het RTL nieuws.
De sociale partners zijn nu in het Catshuis aanwezig om de plannen met de coalitie te bespreken. FNV-voorzitter Agnes Jongerius verzet zich fel tegen de verhoging van de AOW-leeftijd.
Investeringen
Verder wordt verwacht dat er onder meer geld op tafel komt voor een sloopregeling voor oude bestelauto's, voor de aanpak van jeugdwerkloosheid, voor weg- en waterbouwprojecten, voor duurzame energie en voor isolatie van woningen en gebouwen.
Infrastructuurprojecten in weg- en waterbouw worden naar voren gehaald.
Miljoenen
Het eerdere doel om deze kabinetsperiode tweehonderd grote windmolens in zee te zetten wordt verdubbeld (investering van 160 miljoen euro).
De 400 miljoen euro die geïnvesteerd wordt in duurzame energie en isolatie in de woningbouw is bedoeld voor woningcorporaties en voor projectontwikkelaars die duurzaam of energiezuinig bouwen.
De regeringspartijen zijn het globaal ook eens over bezuinigingen in 2011, het laatste jaar van deze kabinetsperiode. Naar verluidt wil de coalitie dan ongeveer 5 miljard euro besparen. Harde voorwaarde is wel dat de economie voldoende is aangetrokken.
Bronquote:Akkoord kabinet en sociale partners
Gepubliceerd: 25 maart 2009 08:19 | Gewijzigd: 25 maart 2009 08:29
Door een onzer redacteuren
Den Haag, 25 maart. Vakbonden en werkgevers gaan in de Sociaal Economische Raad (SER) onderzoeken of er een alternatief aan te dragen is voor de kabinetsplannen om de AOW-leeftijd te verhogen.
Daarmee is besluitvorming over een van de belangrijkste onderdelen van het crisispakket van het kabinet, waar de coalitie eerder deze week overeenstemming over bereikte, naar voren geschoven. Het is de bedoeling dat de sociale partners in oktober met een alternatief komen dat evenveel geld oplevert.
Dat is de belangrijkste uitkomst van het overleg dat het kabinet gisteravond en -nacht met de sociale partners hield in het Catshuis, de ambtswoning van premier Balkenende.
FNV-voorzitter Agnes Jongerius, die voorafgaand aan dat overleg nog uiterst kritisch was geweest over de verhoging van de AOW-leeftijd, zei na middernacht, bij vertrek uit het Catshuis, dat ze ervan overtuigd is met goede alternatieven te kunnen komen: Ïk heb het gevoel dat ik het van tafel heb kunnen krijgen.” Ze denkt daarbij aan het aftoppen van dure hypotheken of het binnenhalen van extra geld via de inkomstenbelasting.
De sociale partners zijn wel akkoord met de andere maatregelen uit het akkoord. Ze zullen het vandaag voorleggen aan hun achterban. Het kabinet komt vanmorgen bijeen om over het crisispakket te praten, net als de fracties van de regeringspartijen CDA, PvdA en ChristenUnie.
Daarna zal de Tweede Kamer worden ingelicht en morgen is er waarschijnlijk een debat. De oppositie is woedend over de gang van zaken. Verschillende partijen spreken er schande van dat de Kamer pas zo laat wordt ingelicht, dat de coalitiefracties eerder informatie krijgen en dat de sociale partners zo’n grote rol spelen.
Dus als ik Jongerius goed begrijp vind ze het niét erg dat er eventueel meer? inkomstenbelasting zal worden binnengehengeld, maar mogen we niet tot ons 67e werken? Wow, wat ben ik blij dat zij voor ons onderhandelen, want zelf kan ik dat absoluut niet! Jeetje, wat een stelletje zwakke zieltjes zitten er toch in de besturen van ons sociale stelsel.quote:Op woensdag 25 maart 2009 09:25 schreef PietjePuk007 het volgende:
[..]
Bron
Naar voren geschoven om maar te kunnen roepen dat er een akkoord is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |