In 2013quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:34 schreef Metalibi het volgende:
[..]
De NS gaat toch ook mee doen? Blijkbaar kun je dan alleen nog maar kortere afstanden afleggen. Een treinkaartje kost al gauw meer dan 30 euro.
Reageer eens normaal op de rest van mijn post. Dan ga ik wel eens kijken hoeveel die reis kost.quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:33 schreef macca728 het volgende:
[..]
ok, laat maar zien, Ridderkerk-Rotterdam, tarief met OV chipkaart
http://amstelveen.blog.nl(...)er-dan-strippenkaartquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:32 schreef snowgoon het volgende:
Jij en anderen blijven wel klagen dat het duurder wordt, als ik aantoon dat dat niet zo is, dan negeer je dat. Toch ook wel vreemd.
ik geef je de kans om te bewijzen dat de OV chipkaart goedkoper isquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:41 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Reageer eens normaal op de rest van mijn post. Dan ga ik wel eens kijken hoeveel die reis kost.
Tuurlijk, alleen maar vast blijven houden aan oude berichten. De nieuwe berichten consequent negeren omdat dat niet in jouw straatje pastquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:41 schreef Basp1 het volgende:
[..]
http://amstelveen.blog.nl(...)er-dan-strippenkaart
Ik ben blij dat ik niet in amstelveen woon.
Verder kan ik voor mijn vervoerder in de regio tilburg nog niets vinden. (ik weet wel dat alles in de stad tilburg 1 zone is, en de buslijnen die ik vaak neem een flinke slingerweg maken. )
En dat de NS duurder wordt, geen retourtjes meer verkoop, daar kom je ook met allemaal vage argument om toch de verkapte prijsverhoging goed te praten.
Ik geef je de kans om op mijn 6 eerder genoemde voorbeelden te reageren en aan te tonen wat daar fout aan is.quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:42 schreef macca728 het volgende:
[..]
ik geef je de kans om te bewijzen dat de OV chipkaart goedkoper is
Met strippenkaart ongeveer 4,50 heen en terug, 2x2,25
ja moet je de bus gaan nemen, als die dus een slingerweg neemt betaal je een stuk meer dan als hij rechtsreeks gaatquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:41 schreef Basp1 het volgende:
[..]
http://amstelveen.blog.nl(...)er-dan-strippenkaart
Ik ben blij dat ik niet in amstelveen woon.
Verder kan ik voor mijn vervoerder in de regio tilburg nog niets vinden. (ik weet wel dat alles in de stad tilburg 1 zone is, en de buslijnen die ik vaak neem een flinke slingerweg maken. )
En dat de NS duurder wordt, geen retourtjes meer verkoop, daar kom je ook met allemaal vage argument om toch de verkapte prijsverhoging goed te praten.
ik was eerstquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:44 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Ik geef je de kans om op mijn 6 eerder genoemde voorbeelden te reageren en aan te tonen wat daar fout aan is.
Ik kan het wel, en ik heb het net gedaan.quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:48 schreef macca728 het volgende:
[..]
kan je niet he, kom op met die tarieven, het werd toch in veel gevallen goedkoper.
nou geef het tarief dan, dan kan je nietquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:49 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Ik kan het wel, en ik heb het net gedaan.
Maar als jij dan mijn posts negeert in het kader van "ik was eerst" blijkt maar weer dat ik met een kleuter te maken heb die geen volwassen discussie kan voeren.
Ik heb overduidelijk aangetoond dat veel ritten in Amsterdam juist veel goedkoper worden. Maar dat wil je niet zien, dat weiger je want dat past niet in jouw straatje.
Den Haag Centraal naar Leeuwardenquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:34 schreef Metalibi het volgende:
[..]
De NS gaat toch ook mee doen? Blijkbaar kun je dan alleen nog maar kortere afstanden afleggen. Een treinkaartje kost al gauw meer dan 30 euro.
Dat kan ik prima. Maar ik ga geen moeite doen voor jou als jij geen normale discussie wilt voeren.quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:51 schreef macca728 het volgende:
[..]
nou geef het tarief dan, dan kan je niet
nee als je het niet kan laten zien begrijp ik datquote:Op woensdag 28 januari 2009 14:52 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Dat kan ik prima. Maar ik ga geen moeite doen voor jou als jij geen normale discussie wilt voeren.
Weer dat argument en dan het max dagtarief erbij halen...quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:51 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Den Haag Centraal naar Leeuwarden
Prijs voor deze reis
2e klas 1e klas
vol red vol red
Enkele reis ¤ 31,20 ¤ 18,70 ¤ 52,90 ¤ 31,70
Dagretour ¤ 42,70 ¤ 25,60 ¤ 72,50 ¤ 43,50
Van Den Haag naar Leeuwarden moet dus minimaal 1,20 goedkoper worden want anders kan het niet eens in een keer afgerekend worden via de OV chipkaart. Daarnaast kun je niet een retour boeken dus betekent dat dan dat een retourtje Den Haag Leeuwarden hetzelfde gaat kosten als twee enkeltjes?
Zo ja, dan wordt het een dure geschiedenis om met het OV (de trein) te reizen. Van 42,70 nu (dag retour) naar ongeveer 60 euro.. Dat is een forse verhoging.
En hoeveel stations hebben zo'n 'service-balie'?quote:Op woensdag 28 januari 2009 13:32 schreef teamlead het volgende:
die opmerking dat kosten bij niet uitchecken voor rekening zijn van de passagier is onzin.. Je kunt je gewoon melden bij de servicebalie en het wordt geregeld voor je
Tsja, dat heb je nou eenmaal met OV. Dat kan me ook niet zo boeien. Die varkapte kostenstijging kan me meer boeien, en het feit dat storingen primair op de klant worden afgewenteld nog veel meer.quote:en dat ritten niet altijd de optimale route rijden is redelijk oud nieuws. Daarom betaal je je ook scheel met het zone-systeem van de strippenkaart
Waarom zou ik met jou een discussie gaan voeren als je alleen maar de negatieve zaken wilt zien en alles wat positief is negeert?quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:53 schreef macca728 het volgende:
[..]
nee als je het niet kan laten zien begrijp ik dat
houd dan ook verder je mond over tarieven als je alleen Amsterdam weet
Geef eens antwoord op mijn vraag:quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:57 schreef macca728 het volgende:
omdat je inzicht heb in de tarieven
Ridderkerk-Rotterdam centrum nu 5 strippen enkele reis
imet OV chipkaart ????
Dus eerst lul je je drie slagen in de rondte over een lange testperiode, en nu staan die dingen er ineens net? Wat is het nou? Is die troep nou langdurig getest, en wordt er NA een succesvolle testperiode 'live' gegaan, of wordt er maar wat aangekloot?quote:Op woensdag 28 januari 2009 13:23 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Nee het is niet goed. Maar het is ook niet raar dat een apparaat dat net is geinstalleerd nog niet werkt dagen voordat het zou moeten werken.
Goede reden dus om te zorgen dat je goed in en uit checkt!~quote:Op woensdag 28 januari 2009 14:55 schreef Metatron het volgende:
[..]
En hoeveel stations hebben zo'n 'service-balie'?
Oh. R'dam centraal.. ehh.. right.
En daarnaast doen ze er zo'n 5 weken(!) over om het teveel geincasseerde bedrag terug te storten.
Plus dat het je gewoon simpelweg tijd en moeite kost. Nou vind jij dat misschien niet zo vervelend, maar ik heb wel wat beters te doen dan achter de RET aan te lopen om m'n geld terug te krijgen.
[..]
Tsja, dat heb je nou eenmaal met OV. Dat kan me ook niet zo boeien. Die varkapte kostenstijging kan me meer boeien, en het feit dat storingen primair op de klant worden afgewenteld nog veel meer.
Ik weet niet of je het weet, maar dit OV chipkaart systeem bestaat niet uit die ene automaat. Er komt wel heel wat meer bij kijken dan een automaat die wegwerpkaarten verkooptquote:Op woensdag 28 januari 2009 15:00 schreef Metatron het volgende:
[..]
Dus eerst lul je je drie slagen in de rondte over een lange testperiode, en nu staan die dingen er ineens net? Wat is het nou? Is die troep nou langdurig getest, en wordt er NA een succesvolle testperiode 'live' gegaan, of wordt er maar wat aangekloot?
Mijn stem gaat naar 'aangekloot'.
Ja, dat gaat ook zo goed als de apparatuur weer eens niet werkt he?quote:Op woensdag 28 januari 2009 15:01 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Goede reden dus om te zorgen dat je goed in en uit checkt!~
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |