Ja, ik dacht het dus niet. Doei!quote:Op maandag 19 januari 2009 18:55 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
In plaats van de overheersende nadruk op afzijdigheid van de overheid, zou dan ook meer betrokkenheid op zijn plaats zijn.
Hirsch Ballin welquote:Op maandag 19 januari 2009 19:10 schreef LaTiNo het volgende:
Gelukkig is het maar een CDA-lidje, die neemt toch niemand serieus
Ik ben bang dat ze het laatste bedoelt.quote:Op maandag 19 januari 2009 19:20 schreef SpecialK het volgende:
Ik snap even niet wat dan de strekking is van haar artikel. Dat de kerk dus beinvloed mag worden door de overheid of ook answersom.
Niets verheugt mij natuurlijk meer dan een overheid die via poltiek elke religieuze stroming kapot maakt van binnenuit. Maar als dit de consequentie heeft dat leden van de kerk ook ineens een hardere stem krijgen dan rechtgeschapen burgers dan is dit natuurlijk een kwalijke zaak.
Volgens mij niet.quote:Op maandag 19 januari 2009 19:33 schreef buitenbeentje het volgende:
Is die er dan, een scheiding van kerk en staat?
quote:Op maandag 19 januari 2009 23:02 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Volgens mij niet.
Je kan toch pas functioneren als je gelooft?
Zijn ze toch al druk mee bezig, betuttelen en arm houden?quote:Op maandag 19 januari 2009 23:11 schreef Salvad0R het volgende:
Damn.
Wat een goed idee. Nog meer verboden, plichten, accijns en belastingen. Dat zal het volk reuze blij maken.
Breek me de bek nie open.quote:Op maandag 19 januari 2009 23:19 schreef buitenbeentje het volgende:
[..]
Zijn ze toch al druk mee bezig, betuttelen en arm houden?
Tja dan moet het volk toch echt eens zelf iets anders stemmen als CDA, bedoel iedereen klaagt er wel over maar uiteindelijk maken wij toch echt keer op keer die meerderheid mogelijk die dit soort meuk erdoor jast.quote:Op maandag 19 januari 2009 23:11 schreef Salvad0R het volgende:
Damn.
Wat een goed idee. Nog meer verboden, plichten, accijns en belastingen. Dat zal het volk reuze blij maken.
Mooi, die rechterarm.quote:Op maandag 19 januari 2009 23:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
volgens
[ afbeelding ]
wel.
Ja, op de barricades! Tijd voor een ideologische zuivering!quote:Op dinsdag 20 januari 2009 00:23 schreef Tizitl het volgende:
[..]
Tja dan moet het volk toch echt eens zelf iets anders stemmen als CDA, bedoel iedereen klaagt er wel over maar uiteindelijk maken wij toch echt keer op keer die meerderheid mogelijk die dit soort meuk erdoor jast.
Dat kan eigenlijk nooit verkeerd zijn, zeker niet als je hierdoor beter een vinger aan de pols kunt houden en de verschillende groepen en stromingen beter kunt controleren.quote:De politica en juriste bepleit regelmatig contact tussen religieuze stromingen en de overheid, zowel op nationaal als lokaal niveau.
Ook dit vind ik geen probleem. Het bewaren van kerken (Als cultureel erfgoed.) en het bieden van gezondheidszorg vind ik niet verkeerd.quote:Daarbij hoort volgens haar een minder krampachtige houding voor financiële betrekkingen met genootschappen, bijvoorbeeld voor het in stand houden van gebouwen of voor geestelijke zorg.
Een ketter als de paus, dat kan toch helemaal niet.quote:Op maandag 19 januari 2009 23:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
volgens
[ afbeelding ]
wel.
yup, optieven met het geloof... komt over het algemeen alleen maar ellende vanquote:Op maandag 19 januari 2009 19:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Religie verbieden!
Dat is de enige correcte manier waarop de verminderde scheiding van kerk en staat vorm kan krijgen.
Daar ben ik het helemaal mee eens, maar als er vanuit Christelijk oogpunt gezondheidszorg wordt geboden en Cultuur Historisch erfgoed wordt beschermd, vind ik dat prima. Ook mag daar best meer samenwerking in komen en meer geld (als het er is) voor beschikbaar komen.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 10:33 schreef Elfletterig het volgende:
Ik pleit voor een verregaande en strikte scheiding van kerk en staat. De reden daarvoor is heel simpel: politiek dient het algemeen belang, terwijl religie iets persoonlijks is. Dat conflicteert steeds weer, temeer omdat bepaalde gelovigen nogal de neiging hebben om hun religieuze opvattingen en denkbeelden via politieke weg aan anderen op te leggen. Zie zoiets onschuldigs als de koopzondag, maar zie ook grotere vraagstukken als abortus.
De bestaande, zeer strenge scheiding tussen Overheid en Religieuze Instanties functioneert vooral als 'bescherming' van die betreffende religieuze instanties die dankzij de grote, deels grondwettelijke vrijheden die ze hebben, vrijwel iedere vorm van inmenging in wat men op confessionele scholen precies leert en de schoolkinderen oplegt, kunnen ontgaan , maar wél domweg kunnen eisen veel subsidie-gelden te krijgen ('speciale scholen' ontvangen veelal veel mer geld dan Openbare scholen).quote:Op dinsdag 20 januari 2009 10:33 schreef Elfletterig het volgende:
Ik pleit voor een verregaande en strikte scheiding van kerk en staat. De reden daarvoor is heel simpel: politiek dient het algemeen belang, terwijl religie iets persoonlijks is.
Nee hoor, gewoon geen uitzonderingen toestaan op religieuze gronden.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 10:40 schreef RM-rf het volgende:
Wil je dat opheffen, bv duidelijker stellen dat ''religie' géén grond is om je aan collectieve plichten, strafrecht te onttrekken, en at bv de Overheid méér recht moet hebben zich ook inhoudelijk te mengen in wat scholen precis ook inhoudelijk aan les-invulling doen... ben je eigenlijk juist vóór een sterkere inmenging van de Staat in religieuze Instanties.
Ik ben sowieso tegen democratie, mensen geloven veel te veel sprookjes. Een land moet bestuurd worden op basis van feiten, niet ideologie.quote:Dat er bv christelijke politieke partijen bestaan, waarbij mensen hun ideologie op persoonlijk niveau ook vanuit hun eligie onderbouwen, heeft verder weinig met de 'bestuursrechterlijke scheiding van kerk en staat' van doen....
het is een vrije keuze van kiezers op zulke partijen te stemmen, of aan mensen om hun stem te onderbouwen met het idee 'dat ze erin geloven' (of dat geloof in 'sprookjes' is, maakt verder niet zoveel uit en maakt ee stem niet ongeldig, hetzelfde kun je je afvragen of een stem op niet-confressionele partijen als PvdA of PVV niet gebaseerd is op een 'geloof in sprookjes')
En 'dat' is dus een Overheid wél toestaan zich duidelijk in te mengen in religieuze cq levensbeschouwelijke vrijheden van personen...quote:Op dinsdag 20 januari 2009 10:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee hoor, gewoon geen uitzonderingen toestaan op religieuze gronden.
'Feiten' besturen geen land (waar dat gepretendeert word hebben we het al snel over dogma's)... iedere vorm van 'een mening hebben' zoals jijzelf daar ook doet is al een ideologie... dus zelf als je tégen ideologieen bent, is dat zélf een levensbeschouwelijke instelling.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 10:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik ben sowieso tegen democratie, mensen geloven veel te veel sprookjes. Een land moet bestuurd worden op basis van feiten, niet ideologie.
Geen enkel idee of ideologie bestuurd een land, dat doen ambtenarenquote:
Dat is inderdaad de keerzijde. De staat zich mag op dit moment ook niet mengen met het geloof. Het is in feite ook een bescherming van "de kerk".quote:Op dinsdag 20 januari 2009 12:21 schreef katerwater het volgende:
Als de kerk meer invloed wil in de staat, dan omgekeerd ook![]()
Dan heeft de staat recht om de kerk te veranderen en te vervormen.
Je wilt zeker zeggen dat landen als de Sovjet-Unie, of Cuba die bestuurd worden vanuit technocratische 'productie-doelstellingen' en waarin in via de grondwet iedere religieuze bemoeienis met de staat verboden is, een goede staatsvorm hebben of hadden?quote:Op dinsdag 20 januari 2009 12:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Geen enkel idee of ideologie bestuurd een land, dat doen ambtenarenJe weet donders goed wat ik bedoel.
Communisme is alleen maar een andere ideologie, dat bedoel ik dus niet.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 14:11 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Je wilt zeker zeggen dat landen als de Sovjet-Unie, of Cuba
De ambtenaren besturen het land ook niet volgens logica en wetenschappelijke feiten. Je moet de huidige bestuursvormen niet vergelijken met een echte Technocratie waar puur op feiten en wetenschappelijke bewijzen geregeerd word: Alleen iets verbieden als dat moet en nuttig is en niet omdat het ideologisch goed klinkt, omdat je er stemmen van huisvrouwen of huizenbezitters mee kan krijgen of vanwege persoonlijke voordelen.quote:Je kunt je zelfs afvragen wat binnen de nederlanse staatsvorm gevaarlijker is, de aanwezigheid van confessionele partijen of de almacht van technocratische bestuursorganen en dictatuur vanuit een ambtenarenapparaat dat zich geheel 'los' beweegt van politieke verantwoordingsname en politici en ministers regelmatig aan een lijntje houdt
en wie gaat bepalen wat wél een ideologie is en enkel 'feiten' zijn ?quote:Op dinsdag 20 januari 2009 14:36 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Communisme is alleen maar een andere ideologie, dat bedoel ik dus niet.
[..]
De ambtenaren besturen het land ook niet volgens logica en wetenschappelijke feiten. Je moet de huidige bestuursvormen niet vergelijken met een echte Technocratie waar puur op feiten en wetenschappelijke bewijzen geregeerd word: Alleen iets verbieden als dat moet en nuttig is en niet omdat het ideologisch goed klinkt, omdat je er stemmen van huisvrouwen of huizenbezitters mee kan krijgen of vanwege persoonlijke voordelen.
Ze mag blij zijn dat die gevaarlijke onzin niet verboden wordt in de openbare ruimte, net zoals het roken van sigaretten!quote:Op maandag 19 januari 2009 19:15 schreef huismerk het volgende:
Wat een onzin, opbokken met die gristennen!
Het voelt een beetje aan als een sigaar uit eigen doos.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:05 schreef speknek het volgende:
Ik ben ook voor een nauwere samenwerking tussen bestuur en moskee. Oh wacht, dat zal ze waarschijnlijk niet bedoelen.
Wel een heldin hoor. Als CDA kamerlid je boek aanbieden bij een CDA minister.
De wetenschappelijke methode.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 14:50 schreef RM-rf het volgende:
[..]
en wie gaat bepalen wat wél een ideologie is en enkel 'feiten' zijn ?
Niks mis met vooruitgang.quote:laat daar je utopische
Als je niet kan bewijzen dat een wet nuttig is, zin heeft, en meer rotzooi opruimt dan het oplost is het een slechte wet en moet je hem niet invoeren. Een technocratie kan heel eenvoudig zijn.quote:plannetje nu net en beetje mislopen, omdat waar het gaat om bepaale interpretaties, zoals welk beleid 'goed' zou zijn of welk 'beleid nuttig is', subjectiviteit niet te ontwijken is zelfs de grootste wetenschapprs zich al snel laten leiden door 'wat ze geloven dat waar is'...
Ik wil geen politici en ik wil niemand kiezen. Ik wil wetgeving op basis van feiten en de wetenschappelijke methode.quote:ook niet-confessionele politici zullen héél snel kunnen overstappen op een 'verbods-ideologie' ... en heus niet omdat ze daarop verkozen worden, maar gewoon 'omdat het dé mogelijkheid is je autoriteit als overheid te stellen'...
Is dat ook een ideologie? Dan ben ik er tegen. Wetgeving op basis van feiten en de wetenschappelijke methode. Verder niks.quote:Een laissez-faire Staatsvorm
Mooi verhaal, maar het heeft niets te maken met het besturen van een land op basis van feiten en de wetenschappelijke methode.quote:Dat bepaalde conferssionele groeperingen overigens graag teruggrijpen op religie heeft weinig te maken dat hun religie daadwerkelijk hen bepaalde politieke beslutien oplegt .. het is eerder andersom... gelovigen zijn gewoon een bepaalde groep mensen die sterk hangen naar een autoritair-conservatief en moreel leidende centraal machts-idee ... ze 'voormen' gewoon hun eligie naar de politiek waarnaar ze het meest sterk hangen... je merkt zelfs dat binnen gelovigen ook genoeg deelstromen ontstaan, die hooguit een afwijkend zijn in details van de autoritair-conservatieve morele visie.... zelfs waar ze zich baseren op de vastgelegde, vermende 'feitelijkheden' in hun religieuze geschriften
Ik ben het eens met mevrouw van Bijsterveld.quote:Op maandag 19 januari 2009 18:55 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
'Kerk en staat minder strikt scheiden'
http://www.telegraaf.nl/b(...)der_scheiden___.html
TILBURG - De overheid moet meer betrokken zijn en contact houden met religieuze stromingen en (kerk)genootschappen. Dat stelt hoofddocent aan de Universiteit Tilburg Sophie van Bijsterveld, die tevens Eerste Kamerlid is van het CDA, in haar boek 'Overheid en Godsdienst'. Op vrijdag overhandigt zij haar boek aan CDA-minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie.
Klassieke principes zoals scheiding tussen kerk en staat en de vrijheid van godsdienst worden volgens Van Bijsterveld door iedereen gedeeld, maar lijken geen houvast meer te bieden voor de toekomst. Zij stelt dat godsdienst naast persoonlijke, ook maatschappelijke en publieke kanten heeft. In plaats van de overheersende nadruk op afzijdigheid van de overheid, zou dan ook meer betrokkenheid op zijn plaats zijn.
De politica en juriste bepleit regelmatig contact tussen religieuze stromingen en de overheid, zowel op nationaal als lokaal niveau. Daarbij hoort volgens haar een minder krampachtige houding voor financiële betrekkingen met genootschappen, bijvoorbeeld voor het in stand houden van gebouwen of voor geestelijke zorg. „Een beroep op scheiding van kerk en staat is vaak een onberedeneerde dooddoener”, aldus Van Bijsterveld.
Ze kunnen het beter nog meer scheiden
Is het je ooit wel eens opgevallen trouwens dat ze in de USA bijna de strikste scheiding van kerk en staat kennen. Je gaat me toch niet vertellen dat je dat eigenlijk toch stiekum een kutland vind he?quote:Op dinsdag 20 januari 2009 22:27 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ik ben het eens met mevrouw van Bijsterveld.
De realiteit is natuurlijk wel dat de staat zich de laatste jaren steeds meer met het geloof is gaan bemoeien en niet andersom. Vooral partijen als VVD en PVV maken zich daar voortdurend schuldig aan.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 13:01 schreef Meh7 het volgende:
Dat is inderdaad de keerzijde.
De staat zich mag op dit moment ook niet mengen met het geloof.
Het is in feite ook een bescherming van "de kerk".
Dat komt uiteraard doordat de rust in de samenleving steeds vaker wordt bedreigd door uitingen vanuit bepaalde religieuze groeperingen.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 22:58 schreef FeestNummer het volgende:
[..]
De realiteit is natuurlijk wel dat de staat zich de laatste jaren steeds meer met het geloof is gaan bemoeien en niet andersom. Vooral partijen als VVD en PVV maken zich daar voortdurend schuldig aan.
Makkelijk om altijd anderen de schuld te geven.quote:Op zondag 25 januari 2009 15:27 schreef vlimmus het volgende:
Dat komt uiteraard doordat de rust in de samenleving steeds vaker wordt bedreigd door uitingen vanuit bepaalde religieuze groeperingen.
Dit vind ik kort door de bocht.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 09:48 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
yup, optieven met het geloof... komt over het algemeen alleen maar ellende van
Ik weet waar je op doelt, maar daar hoeven Christenen niet de dupe van te worden. De overheid zou best onderscheid mogen maken tussen de diverse geloven en niet alles over een kam scheren.quote:Op zondag 25 januari 2009 15:27 schreef vlimmus het volgende:
[..]
Dat komt uiteraard doordat de rust in de samenleving steeds vaker wordt bedreigd door uitingen vanuit bepaalde religieuze groeperingen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |