quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:15 schreef Zelva het volgende:
[..]
Friese Waddeneilanden vallen uit ‘OV-chipkaartboot’
De OV-chipkaart zal niet gebruikt kunnen worden op Vlieland, Terschelling en Ameland. Dat melden de provincie Friesland en vervoerbedrijf Arriva, dat zojuist een vierjarige concessie voor deze eilanden heeft gewonnen. Invoering van het chipkaartsysteem op de Waddeneilanden zou te duur worden. Eilandbezoekers kunnen straks via internet een kaartje kopen (eventueel in combinatie met het bootretour), waarmee de bus op het eiland tijdens het verblijf onbeperkt kan worden gebruikt. Dit geldt ook voor Schiermonnikoog, waar Arriva al rijdt. Staatssecretaris Huizinga moet deze barst in de bruikbaarheid van de OV-chipkaart nog wel goedkeuren.
Eén kaart voor ál het openbaar vervoer toch?
Fijn om te lezen dat de ov-chipkaart niet eens in de concessievoorwaarden wordt meegenomen. Als er dus een of meerdere ov-bedrijven geen zin hebben in dat onding, dan krijgen we dus een lappendeken van kaartsystemen in Nederland.
volgens jou en de pers het systeem van Londen, in en uitchecken, reizen per afstand, zones worden afgeschaftquote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:17 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Je bent al maanden bezig met zeuren op de OV chipkaart, en je weet niet eens welk systeem er gebruikt wordt?
Voor zover ik het mijn topic mag noemen: jij bent degene die hier alles zit te bagatelliseren. Er worden vrij duidelijke feiten gegeven die jij afdoet, jij komt met gevoelens (ipv feiten) die anderen dan voor jou mogen uitzoeken, jij legt anderen woorden in de mond en verdraait de boel.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 23:40 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Lees eens goed terug. Ik ben duidelijk geweest, heb mijn uitspraken daarover daarna nog meer verduidelijkt.
Als je het niet wilt snappen en het nog een keer uitgekauwd moet worden vraag ik me toch echt af wat je hier aan het doen bent. Ben je gewoon als een klein kind aan het kloten of wil je een volwassen discussie voeren?
Ben jij een troll??quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:16 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Ben jij een troll??
Even een kleine zijstap maar de realiteit is op dit moment al dat er proeven lopen waarbij de gegevens van loyaliteits kaarten gematched worden met de gegevens van zorgverzekeraars. En je mag een keer raden waar dat toe gaat leiden.
Hoe meer gegevens er op geslagen worden hoe meer jij als individu gecontroleerd gaat worden. Op de korte termijn zal het wel wat meevallen maar na verloop van tijd kom je er wel achter dat het tegen je gebruikt gaat worden. Met de loyaliteits kaarten proef heeft het pak em beet 10 jaar geduurd.
Natuurlijk is het zo dat er wat tegenover de korting staat. Heb je er wel eens bij stil gestaan dat zoiets wel in verhouding moet staan? 7 jaar vs een paar rot euro's. Voor mij is het een uitgemaakte zaak. Ik weiger per definitie om mij te laten registreren en zal dus altijd voor de anonieme versie kiezen. Kies jij maar mooi voor de geregistreerde versie en dan spreken we elkaar over een paar jaar wel weer wanneer de eerste gegevens uit de database verkocht worden aan een onderneming waar jij niet blij van wordt.
Mijn god... Jij bent echt een klein kind dat alleen maar loopt te kloten.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:19 schreef macca728 het volgende:
[..]
volgens jou en de pers het systeem van Londen, in en uitchecken, reizen per afstand, zones worden afgeschaft
volgens mij en volgens de London Underground zijn er nog zones
Conclusie ?
We zijn allebei trollenquote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:20 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Voor zover ik het mijn topic mag noemen: jij bent degene die hier alles zit te bagatelliseren. Er worden vrij duidelijke feiten gegeven die jij afdoet, jij komt met gevoelens (ipv feiten) die anderen dan voor jou mogen uitzoeken, jij legt anderen woorden in de mond en verdraait de boel.
De ov-chipkaart had heel wat kunnen worden, maar dat zal niet zo zijn vanwege het simpele feit dat er nog heel veel problemen zijn. Welke hoeven we niet meer uit te leggen, die links zijn vaak genoeg gepost.
Die problemen die er zijn kunnen opgelost worden.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:20 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Voor zover ik het mijn topic mag noemen: jij bent degene die hier alles zit te bagatelliseren. Er worden vrij duidelijke feiten gegeven die jij afdoet, jij komt met gevoelens (ipv feiten) die anderen dan voor jou mogen uitzoeken, jij legt anderen woorden in de mond en verdraait de boel.
De ov-chipkaart had heel wat kunnen worden, maar dat zal niet zo zijn vanwege het simpele feit dat er nog heel veel problemen zijn. Welke hoeven we niet meer uit te leggen, die links zijn vaak genoeg gepost.
Nee, eerst kaartjes op internet bestellen.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:18 schreef macca728 het volgende:
Dus ik heb nog een strippenkaart nodig ??
quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:24 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, eerst kaartjes op internet bestellen.
Als het plan wordt goedgekeurd.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:24 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, eerst kaartjes op internet bestellen.
Waarschijnijk wel, dus dan gaat er al 1 vervoerder van de grote vereinigungstraum van het ov af.quote:
Je kent het begrip niet?? zoek het maar op.quote:
De gegevens zijn vele malen meer waard dan 1000 euro. Die andere reactie over dat lenen is totaal niet relevant.quote:Of het een paar euro is, is per persoon verschillend. Ik heb van mensen gehoord dat de 1.000 euro besparen. Als jij dat een paar euro vind, mag ik een paar euro van je lenen?
Keer op keer merk je dat de overheid en de aan haar gelieerde organisaties op alle mogelijke manieren cruciale fouten maken en jij gelooft nog steeds blind dat dat nu niet gaat gebeuren? Het is niet voor niets dat de consumentenclubs uit het overleg stappen! Daarnaast zijn er al vele voorbeelden over de ov chipkaart boven water gekomen waardoor je best kritisch mag zijn t.a.v. de invoering.quote:In Nederland zijn er diverse organisaties die in de gaten houden wat er met persoons gegevens gebeurd.
Hier dus niet he. Het wordt 7!!! jaar bewaard. Parallel naar de loyaliteitskaarten, die ook bij het CBP aangemeld zijn, kan dus betekenen dat die gegevens verhandeld worden. Ik kan niet in de toekomst kijken en toch durf ik nu al te wedden dat deze gegevens verkocht gaan worden. Ze zijn nl van onschatbare waarde voor marketingmensen van verschillende ondernemingen.quote:En meestal kunnen mensen zelf kiezen wat er met hun gegevens gebeurd.
Het is geen bangmakerij wat ik schreef, dat is al realiteit!! Misschien moet je eens stoppen met het bagatelliseren van je en een wat gezonder wantrouwen ontwikkelen t.o.v. je volksvertegenwoordigers.quote:Dus ik zie echt het probleem niet en doe ook niet mee met de bangmakerij die jij nu gebruikt om kritiek te leveren op de chipkaart.
Voorbeeldje:quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:44 schreef snowgoon het volgende:
Nog steeds niemand die uit kan leggen wat de tastbare, hinderlijke, zichtbare, irriante, bedreigende of vervelende gevolgen zijn van het opslaan van de reisgegeven?
Blijft het alleen bij een gevoel / principe kwestie of komt er ook nog een echt probleem uit?
Waarom zijn die gegevens 1.000de euros waard voor jou?quote:Op zaterdag 17 januari 2009 00:53 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Je kent het begrip niet?? zoek het maar op.
[..]
De gegevens zijn vele malen meer waard dan 1000 euro. Die andere reactie over dat lenen is totaal niet relevant.
[..]
Keer op keer merk je dat de overheid en de aan haar gelieerde organisaties op alle mogelijke manieren cruciale fouten maken en jij gelooft nog steeds blind dat dat nu niet gaat gebeuren? Het is niet voor niets dat de consumentenclubs uit het overleg stappen! Daarnaast zijn er al vele voorbeelden over de ov chipkaart boven water gekomen waardoor je best kritisch mag zijn t.a.v. de invoering.
[..]
Hier dus niet he. Het wordt 7!!! jaar bewaard. Parallel naar de loyaliteitskaarten, die ook bij het CBP aangemeld zijn, kan dus betekenen dat die gegevens verhandeld worden. Ik kan niet in de toekomst kijken en toch durf ik nu al te wedden dat deze gegevens verkocht gaan worden. Ze zijn nl van onschatbare waarde voor marketingmensen van verschillende ondernemingen.
[..]
Het is geen bangmakerij wat ik schreef, dat is al realiteit!! Misschien moet je eens stoppen met het bagatelliseren van je en een wat gezonder wantrouwen ontwikkelen t.o.v. je volksvertegenwoordigers.
Alsof je nu niet onterecht verdacht kunt worden. Buschauffeur die jouw gezicht beschrijft in plaats van de persoon die na je kwam. Conducteur die jou herinnert omdat je met de voeten op de bank zat.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 01:15 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Voorbeeldje:
Zoals je in dit topic merkt zijn er flinke meningsverschillen. Voornamelijk tussen jou en de rest.
Als op wat voor manier ook jouw privacy in het geding komt, staat er straks een groepje mensen bij je voor de deur.
Nu kan je in dit geval nog terugvallen op de politie en de rechtbank. Maar stel nu dat de politie bij je voor de deur staat. Niet omdat je wat verkeerd hebt gedaan, maar omdat iemand wat verkeerds heeft gedaan. En jouw gegevens komen naar voren uit de gegevens, dus ben je op zijn minst verdacht.
Gaat dit te ver?
Afgelopen week stond er een bericht over automatisch kenteken scannen. De politie wilde alle scans bewaren, want je weet maar nooit. Dat lijkt jou niet gevaarlijk. Moet je dit eens lezen.
Nu is dit een klein voorbeeld van alle mogelijke privacygegevens. In dit filmpje wordt op simpele wijze uitgelegd hoe dit in zijn gang gaat en waarom je gewoon consequent 'nee' moet zeggen. Niet omdat jij er geen probleem mee hebt, maar omdat een ander er misbruik van kan maken. Geschiedenis leert ons dat er dan ook misbruik van wordt gemaakt.
Bijvoorbeeld door een extreem rechtse regering. Of een extreem linkse, die jou gaat verbieden met de bus te gaan omdat de afstand daarvoor te klein is (halen ze uit je ov-chipkaart), je gaat maar met de fiets.
We kunnen jou riedeltjes ook omdraaien, en dat klinkt me toch veel klant vriendelijker.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 09:12 schreef snowgoon het volgende:
Het is wel bangmakerij. Het is nog lang niet duidelijk waar en hoe die gegevens gebruikt gaan worden. En jij en allerlei anderen mensen gaan allerlei scenario's waaruit zou moeten blijken dat het gevaarlijk is dat die cijfers opgeslagen worden.
Ik geef mensen liever het voordeel van de twijfel. Dan hoef ik niet zo achterdochtig te leven...
Niet met abbonementen. Dus er is maar nog een heel klein gedeelte van het huidige aanbod beschikbaar als je anoniem wilt reizen. Dat kan toch nooit de bedoeling geweest zijn toen men ooit in de geschiedenis de term OPENBAAR VERVOER uitvond. Dat zou laagdrempelig en voor iedereen teogankelijk moeten zijn en niet met speciale voorwaarden als je niet wilt dat je gegevens voor 7 jaar opgeslagen worden.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 09:20 schreef snowgoon het volgende:
Maar wat is het probleem nu? Je kunt gewoon nee zeggen. Er is een mogelijkheid om anoniem te gaan reizen.
sterke voorbeelden man, conducteurs die jouw gezicht herinneren van de 10000 die ze zien elke dag.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 09:20 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Alsof je nu niet onterecht verdacht kunt worden. Buschauffeur die jouw gezicht beschrijft in plaats van de persoon die na je kwam. Conducteur die jou herinnert omdat je met de voeten op de bank zat.
De politie wilde dat en wordt daarvoor teruggefloten. Goed voorbeeld dat iemand dat soort dingen in de gaten houd..
Maar wat is het probleem nu? Je kunt gewoon nee zeggen. Er is een mogelijkheid om anoniem te gaan reizen.
Hoe wordt er nu misbruik gemaakt van de telefoon gegevens? Hoe wordt er nu misbruik gemaakt van kentekeen registratie? Hoe wordt er nu al misbruik gemaakt van video surveillance?
Een verkrachting zal natuurlijk ook precvies plaatsvinden naast een OV chipkaart automaat. Een plaats waar over het algemeen allerlei camera's hangenquote:Op zaterdag 17 januari 2009 09:52 schreef macca728 het volgende:
[..]
sterke voorbeelden man, conducteurs die jouw gezicht herinneren van de 10000 die ze zien elke dag.
Nee dat gelooft de rechter
Oh ik lees dat dhr Snowgoon wel aanwezig op het moment van de verkrachting, kijk maar naar zijn chipkaart. DIe is gekraakt meneer de rechter. Haha meneer Snowgoon, dat kan niet, weet u toch. Verklaar maar wat u daar gedan heeft op dat moment.
Telefoon slaat nergens op, want die kan je uitzetten en mensen hebben prepaid.
IK herhaal waarom 7 jar gegevens bewaren, waarom 7 jaar bewarrenquote:Op zaterdag 17 januari 2009 10:10 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Een verkrachting zal natuurlijk ook precvies plaatsvinden naast een OV chipkaart automaat. Een plaats waar over het algemeen allerlei camera's hangen![]()
Voor de mensen die telefoon uitzetten en het duurdere prepaid betalen ANONIEME CHIPKAART. Ik herhaal ANONIEME CHIPKAART
Als je zo graag wilt weten waarom de NS dat doet: BEL ZE EENS OP.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 09:47 schreef Basp1 het volgende:
[..]
We kunnen jou riedeltjes ook omdraaien, en dat klinkt me toch veel klant vriendelijker.
Het is voor ons als burgers totaal niet inzichtelijk waarom de NS uberhaubt onze gegevens zou bijhouden op welke moment we waar in of uitstappen.
En NEE grote organisaties geef ik per defenitie nooit meer het voordeel van de twijfel. Want als men kan zal men de kleine individueen naaien. Een mooi vorobeeld is de NS die als het aan hun zo liggen jaarlijks de prijzen met de 3 dubbele inflatie zou laten stijgen als het aan hun lag. Gelukkig hebben we dan nog een overheid die zeggt dat het niet mag, maar dan proberen organisatie toch op andere manieren hun eerder bedachte plannen erdoor heen te drukken. Ik snap echt niet dat jij zulke bedrijven vertrouwd met al jou reisgegevens.
Weet jij dat zeker dat die telefoon gegevens niet 7 jaar bewaard worden?quote:Op zaterdag 17 januari 2009 10:13 schreef macca728 het volgende:
[..]
IK herhaal waarom 7 jar gegevens bewaren, waarom 7 jaar bewarren
Vertel me
Telefoongegevens worden niet 7 jaar bewaard, waarom OV gegevens wel.
Ik wil de reden weten.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 10:14 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Weet jij dat zeker dat die telefoon gegevens niet 7 jaar bewaard worden?
En vertel me nou eens wat is de echte bedreiging van het opslaan van die gegevens. Nog niemand die een zinnig antwoord daar op heeft kunnen geven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |