Ik hoop dat sommige mensen eindelijk eens inzien dat terugschieten wel heel stoer klinkt, maar verder niet bijster slim is.quote:Op donderdag 8 januari 2009 10:06 schreef B4CO het volgende:
Het zijn Pallys uit Libanon die schoten.. ik hoop dat Israėl slim is en dit oplost zonder heel Libanon mee te nemen.
Kan Hamas nog wat van lerenquote:Op donderdag 8 januari 2009 10:21 schreef venomsnake het volgende:10:34 Red Cross slams Israel over access to Gaza wounded (AP)
Probleempje is dat je in de Israelische kranten ook leest dat er in Zuid-Libanon niets kan gebeuren zonder toestemming/goedkeuring van Hezbollah (al is het maar dat ze even de andere kant op kijken als een Palestijnse groepering raketten wil afschieten).quote:New barrage of rocket attacks on Israel from Lebanon reported
1 hour ago
JERUSALEM — Israeli media say Lebanese militants have fired a second barrage of rockets on northern Israel.
Radio and TV stations say air-raid sirens have gone off in two northern towns. There have been no reports of injuries, but the attack follows an earlier salvo on northern Israel. Israeli officials have been concerned that Hezbollah guerrillas may try to open a second front against Israel as it presses on with an offensive in the Gaza Strip.
Israel has activated thousands of reserve troops to guard the north and repeatedly warned Hezbollah against attacking.
quote:The Lebanese-based militant group, Hezbollah, yesterday warned Israel that it would become involved in the conflict between Israel and Hamas.
Lijkt me een goed idee.quote:Op donderdag 8 januari 2009 10:21 schreef venomsnake het volgende:10:34 Lebanese official: Beirut determined to find out who fired rockets at Israel (AP)
Als de timers waren afgegaan waren de raketten net voor de aanval van Israel op Gaza afgevuurd. De daders wisten dat die aanval zou komen?quote:Lebanese Army finds rockets near Israel border
Lebanese army officers say troops have discovered seven rockets set up with timers that were on the verge of firing near the border with Israel.
Two senior officers say troops are dismantling the Katyusha rockets, discovered Thursday near the border town of Naqoura.
They say the rockets' timers were activated, and one of the officers says the rockets were to have fired overnight. They would not say if the rockets were directed toward Israel. They spoke to The Associated Press on condition of anonymity because of military rules.
das toch geen probleem?quote:Op donderdag 8 januari 2009 10:34 schreef poemojn het volgende:
[..]
Probleempje is dat je in de Israelische kranten ook leest dat er in Zuid-Libanon niets kan gebeuren zonder toestemming/goedkeuring van Hezbollah (al is het maar dat ze even de andere kant op kijken als een Palestijnse groepering raketten wil afschieten).
Israel is natuurlijk begonnen met al het geweld..quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:03 schreef ASroma het volgende:
die joden maken het zichzelf ook niet makkelijk he, een tweede holocaust is wel degelijk mogelijk met de haat die ze verspreiden. Wat een mafkezen....
Het stelselmatig uitroeien van een bevolkingsgroep nu alvast begrijpend goedpraten!quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:03 schreef ASroma het volgende:
die joden maken het zichzelf ook niet makkelijk he, een tweede holocaust is wel degelijk mogelijk met de haat die ze verspreiden. Wat een mafkezen....
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
tuurlijk zijn ze beiden fout, zeker. Maar goed Gaza is gewoon een gevangenis waar 1 miljoen mensen zich zitten op te fokken, tuurlijk gaat dat fout.....quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:06 schreef B4CO het volgende:
[..]
Israel is natuurlijk begonnen met al het geweld..![]()
Ze zijjn BEIDEN fout bezig..
Wat zou jij doen als je word omsingeld door al je vijanden?
Israel is een klein land met alleen maar vijanden om zich heen.. en Israel is de bad guy...
kom op zeg, denk na voor je loopt te blaten!
(al keur ik veel dingen niet goed van Israel...)
quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:13 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Het stelselmatig uitroeien van een bevolkingsgroep nu alvast begrijpend goedpraten!Jij komt er wel!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.praat het niet goed, zeg alleen dat de joden zo wel altijd het zwarte schaap zullen blijvenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Daar kon je wel eens gelijk in hebben!quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:15 schreef ASroma het volgende:
[..]
praat het niet goed, zeg alleen dat de joden zo wel altijd het zwarte schaap zullen blijven
quote:Waarom Teheran het geweld in Gaza opstookt
06/01/2009 - Israėl overvalt de infrastructuur van Hamas en verstoort gelijk met de troepbewegingen rond Gaza de beschietingen op Israėl door die organisatie, maar het was zeker niet verrassend. Droevig is het niet de eerste keer dat wij deze beelden gezien hebben.
Tragisch; zeven jaar na 11 september schijnen verbanden te zijn met het gelijke bloedvergieten in Mosul, Kaboel en Bombay.
Zelfs wanneer beide partijen in het huidige Gaza conflict aandringen, dat hun confrontatie aan het midden van de wereld is, in realiteit is het niet zo. Autobommen en raketten in Beiroet, Bagdad en Islamabad zijn alle ontstellende. Maar waarom is deze escalatie zo dramatisch? Wie vuurde het aan dit bijzondere moment af. Wat kunnen wij in deze toestand vooruitgaan?
Na decennia van constante haat, hebben Israėl en de PLO in 1993 een overeenkomst bereikt onder het sponsorschap van de Verenigde Staten: De Oslo overeenkomst. Maar medio jaren 90’ begon de door Syrisch-Iraans "as" (en sommige Wahhabi kwartalen) gesteunde Hamas het proces te "zinken". Israėli's en Palestijnen stelden elkaar verantwoordelijk voor zelfmoordaanslagen en luchtaanvallen op de Palestijnse gebieden. Samengevat, het is een strijd tussen het nieuwe vredesproces en een Iraanse strategie geweest om het te vernietigen.
Ondanks het spervuur door de "as" via Hamas tegen de Israėlisch-Palestijns resolutie, werden kleine stappen bereikt. In 2005 trok Israėl zich van de Gazastrook terug en de Palestijnse Autoriteit (PA) was dichter bij soevereiniteit dan ooit. Maar Hamas, die in januari 2006 de Palestijnse verkiezingen won, bedankte de massieve Iraanse steun en weigerde de koers van het Kamp David proces te volgen. Als het ideologisch gezien het bestaan van een "Joodse staat" niet kan erkennen, is Hamas dus eenvoudigweg nog geen deel van de Palestijnse politiek. Het is een jihadist organisatie met een helder doel: vestigt een "emiraat" in Palestijn (geen seculiere Palestijnse staat). Het zou gelijkaardig zijn met welke Al Qaeda wereldwijd wil vestigen - maar met een veel betere internationale reputatie.
In juni 2007 organiseerde Hamas een bloedige staatsgreep tegen het presidentschap van Mahmoud Abbas, met de executie en foltering van honderden Palestijnen en vestigde een "regime" in Gaza. Twee "Palestijnen" doken op: De door Iran- gesteunde entiteit in de enclave en de krijgshaftige Palestijnse Autoriteit in de Westelijke Jordaan oever. Sindsdien belemmerde Hamas de onderhandelingen, terwijl overige gebieden richting normalisatie gingen. Ondertussen legde Israėl een blokkade op Gaza op. Vorige week beėindigde de radicale beweging het staakt-het-vuren, dat duidelijk deze oorlog opstak.
Het Westen is met de film van zogenaamde "Arabische straat" overweldigd, een term dat door regimes en ideologen in de Arabische Wereld is gemaakt om te beweren dat het "gebied" als een geheel een stem heeft, een stelling van gevoelens, wanneer men het over het Arabisch-Israėlisch conflict heeft en alle kwesties hadden betrekking op de "Umma" (Arabier of Islamitische natie). Inderdaad weerspiegelt de "straat" in voornamelijk niet-democratisch maatschappijen de gewenste agenda van zowel regimes als ideologen. Maar onder de oppervlakte van deze sterke ideologische macht, die de politieke cultuur domineert, is er een verdeeld gebied aangaande Gaza. Syriė, Soedan, Hezbollah, de Wahhabis, Qatar en het Iraanse regime steunen Hamas. Maar Egypte, Jordaniė, Koeweit en de meeste Golven Staten zijn zenuwachtig over de invloed van Iran in de enclave.
Aangezien de beslissingen van Hamas in Teheran worden gemaakt, heeft Israėl drie opties: een luchtcampagne gevolgd door het staakt-het-vuren, plaatsen van grond troepen aan de randen van Gaza om de capaciteit van Hamas te wijzigen om Israėl te bestoken, of lanceren van een volslagen aanval in de enclave. Zijn doel schijnt een Libanon-achtige schikking met een de VN te zijn –gesteund met veiligheidsschikking om het militaire landschap in Gaza te veranderen.
Het huidige conflict is echt geen klassieke Arabisch-Israėlisch proces, dat tussen Israėl en de Palestijnse Autoriteit kan hervatten wanneer dan ook het wordt niet geblokkeerd is. Het Gaza gevecht gaat over de confrontatie van Iran met Israėl en misschien met de Verenigde Staten. Een strategische lezing toont dat - precies zoals wij in Libanon in 2006 zagen - Teheran de touwtjes heel slim door trekt. Door Hamas een einde te laten maken aan het staakt-het-vuren tussen twee Amerikaans presidentschappen, dachten de mullahs, dat zij Israėl in de strijd zouden provoceren op een Iraanse tijdschema, en een "straat"-vertoning van woede zouden teweegbrengen, die door de jihadist propagandamachine in het gebied met alle gebruikelijke vertakkingen in het Westen wordt opgehitst.
De scherpzinnige Iraanse beweging wil Israėl genoeg in de modder van Gaza slepen om het land internationaal aan te klagen, zodat potentiėle Israėlische aanvallen op het nucleaire programma van Iran als rampzalig gezien worden. Teheran projecteert Hamas om deze ronde te winnen en dat de Obama regering zijn "gesprekken" met Iran van een minderwaardige positie zal beginnen (aangezien Israėl voor het geweld verantwoordelijk zal worden gesteld in plaats van de jihadisten in Gaza). Maar het spel heeft veel risico's, inclusief de mogelijkheid dat Hamas zijn bekwaamheid om militaire avonturiers te zijn kan verliezen, nadat deze campagne voorbij is.
Bron: The Washington Times , door Walid Phares.
Hoe kan een oorlog nou kwaadwillend zijn?quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:23 schreef Meki het volgende:
Israel heeft deze kwaadwillende oorlog al verloren.
Een oorlog is een oorlog. Personen die een oorlog voeren kunnen kwaadwillend zijn, maar een oorlog zelf niet. Oorlog is slechts een middel. Een oorlog heeft geen eigen wil.quote:
Oorlog is natuurlijk nooit leuk, maar ik gaf slechts een taaltechnische uitleg.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:36 schreef Meki het volgende:
oorlog is het kwaad, blijkbaar wil jij als goede jongen zeker een oorlog he
Soms is het nodig. Oorlog om vrede af te dwingen. Lijkt paradoxaal, maar zo werkt de wereld.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:36 schreef Meki het volgende:
oorlog is het kwaad, blijkbaar wil jij als goede jongen zeker een oorlog he
praten kan ook...als beiden de intentie hebben een oplossing tot vrede te vinden.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:39 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Soms is het nodig. Oorlog om vrede af te dwingen. Lijkt paradoxaal, maar zo werkt de wereld.
Bijvoorbeeld de bevrijding van West-Europa tijdens WO2. Hier kun je moeilijk van kwaadwillendheid spreken.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:39 schreef __Saviour__ het volgende:
Soms is het nodig. Oorlog om vrede af te dwingen. Lijkt paradoxaal, maar zo werkt de wereld.
Duh... Let op het woordje 'soms' aan het begin van de zin!quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:41 schreef Aagjekat het volgende:
[..]
praten kan ook...als beiden de intentie hebben een oplossing tot vrede te vinden.
Dat zou je zo niet zeggen als je naar de feiten kijkt..quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:23 schreef Meki het volgende:
Israel heeft deze kwaadwillende oorlog al verloren.
Ik heb het wel degelijk over human shields gehad; Het posteren van burgers op daken om militaire actie te verhinderen , vermeldde ik eerder en is synoniem voor een grove schending van de Vierde Geneefse Conventue; een oorlogsmisdaad.quote:Op donderdag 8 januari 2009 02:13 schreef voyeur het volgende:
[..]
Je had het niet over human shields in de posts waar ik op inging. Je bedoelt het gijzelen van families in Gaza om hun bovenverdieping te gebruiken voor de scherpschutters van de IDF?
Ik wil best een wedje doen over de vraag of zelfmoordaanslagen door Palestijnen oorlogsmisdaden zijn. Zelfs de Nėderlandse regering was het indertijd met me eens, dus het lijkt me stug dat er een Internationaal hof anders zou oordelen. Het artikel over Irak dat je citeert. is totaal niet relevant.
Ik dacht overigens dat we het over het huidige conflict hadden en niet over de Intifadah's
Het probleem bij jou is dat je niet tegen oorlog bent, maar gewoon aan het mekkeren dat "jouw" kant de klappen krijgt.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:36 schreef Meki het volgende:
oorlog is het kwaad, blijkbaar wil jij als goede jongen zeker een oorlog he
Egypte zal nooit de oorlog aan israel verklaren onder deze omstandigheden.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:58 schreef superworm het volgende:
Ok, dus we hebben al 4 potentiėle oorlogslanden.
Israėl
-Gazastrook
-Egypte
-Libanon
Eventueel zou zich daar nog bij kunnen mengen:
-Iran
-en daarmee VS
Dat kan gezellig worden
klopt en toen rusland georgie binnenviel was er ook een 3e wereldoorlog op komstquote:Op donderdag 8 januari 2009 11:58 schreef superworm het volgende:
Ok, dus we hebben al 4 potentiėle oorlogslanden.
Israėl
-Gazastrook
-Egypte
-Libanon
Eventueel zou zich daar nog bij kunnen mengen:
-Iran
-en daarmee VS
Dat kan gezellig worden
Syrie en Jordaniė kan je d'r dan ook bijzettenquote:Op donderdag 8 januari 2009 11:58 schreef superworm het volgende:
Ok, dus we hebben al 4 potentiėle oorlogslanden.
Israėl
-Gazastrook
-Egypte
-Libanon
Eventueel zou zich daar nog bij kunnen mengen:
-Iran
-en daarmee VS
Dat kan gezellig worden
Libanon niet, maar Hezbollah. Siniora heeft de raketbeschieting meteen veroordeeld.quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:58 schreef superworm het volgende:
Ok, dus we hebben al 4 potentiėle oorlogslanden.
Israėl
-Gazastrook
-Egypte
-Libanon
Eventueel zou zich daar nog bij kunnen mengen:
-Iran
-en daarmee VS
Dat kan gezellig worden
Waar basseer je dat op?quote:Op donderdag 8 januari 2009 11:23 schreef Meki het volgende:
Israel heeft deze kwaadwillende oorlog al verloren.
Dus Nazi Duitsland heeft de oorlog gewonnen!?!quote:Op donderdag 8 januari 2009 12:16 schreef B4CO het volgende:
[..]
Waar basseer je dat op?
+600 doden tegen +6 doden
israel staat voor
+ 1 uur.quote:Op donderdag 8 januari 2009 12:19 schreef B4CO het volgende:
12.00-15.00
Er is nu geen winnaar en verliezerquote:Op donderdag 8 januari 2009 12:17 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dus Nazi Duitsland heeft de oorlog gewonnen!?!
Nederlandse tijd loop het bestand van 13.00 uur tot 16.00 uur.quote:Op donderdag 8 januari 2009 12:21 schreef B4CO het volgende:
[..]
Nee, 12.00 - 15.00 Nederlandse tijd toch?
Ik denk dat Meki (O.K. misschien schat ik hem, als relkloon, te hoog in.) het 'charme offensief' in de Westerse media bedoelt.quote:Op donderdag 8 januari 2009 12:21 schreef B4CO het volgende:
[..]
Er is nu geen winnaar en verliezer
in oorlogen zijn alleen verliezers
maar Meki loopt gewoon te rellen terwijl er geen winnaar is op dit moment..
Op dit moment heeft Israel wel de overmacht en bepaalt zij wat er gebeurt
Hamas wint dit keer echt niet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |