Wij zijn sponsors van dit conflict, een soort serious request. Met elke abo help je Israel aan een nieuw ontstekingsmechanisme voor hun raketjes.quote:Op dinsdag 30 december 2008 11:01 schreef Slappy het volgende:
Waarom moest die lelijke fok afbeelding nou in die opTevens tvp
quote:12:04 Homefront commander: Local authorities in South doing outstanding job (Haaretz)
12:03 One person lightly hurt, three people suffer shock from rocket in Sderot (Haaretz)
Maar de tijd blijft niet stilstaan. Intussen is de eerste Hamas-regering gevallen (de directe aanleiding daarvoor was dat er geen regering geformeerd kon worden, omdat de eisen van Abbas aan Hamas, de door de PLO gesloten akkoorden met Israël te honoreren, werden afgewezen), gepaard met de nodige doden vanwege de machtsstrijd tussen de belangrijkste Palestijnse facties en daarna de couppoging van Hamas in Gaza, waarbij de nodige politieke tegenstanders van de daken op werden gegooid (en sowieso politieke opponenten in het gevang of elders belanden).quote:Op dinsdag 30 december 2008 01:33 schreef voyeur het volgende:
Het gaat om de steun onder de bevolking. Hamas was ook op de Westbank zeer populair bij de laatste verkieziingen. Abbas vreest niet voor niets nieuwe verkiezingen.
Hamas zou, volgens de Oslo-akkoorden niet aan de Palestijnse verkiezingen mogen deelnemen . Dit is sowieso ondemocratisch, maar er is nu eenmaal een politieke werkelijkheid.quote:Verder zijn de economische sancties van het 'kwartet' (VS, Rusland, EG en VN) pas ingesteld na de Hamas verkiezingsoverwinning. Niet echt democratisch toch? Israel houdt de legitieme belasitng inkomens van de Palestijnen in tot Hamas vervangen wordt door een andere regering. Is het dan vreemd dat de Gaza-strook economisch afhankelijk is van voedselsteun?
Het is nog iets gecompliceerder. Het is onze actie als NWS-mods. We wilden nog even een knaller, zo aan het eind van het jaar, om als subforum nog wat hoger te eindigen in de Fok!-ranglijsten, qua aantal posts en views. Het idee was trouwens van sp3c. Die schijnt iets te hebben met legers enzo...quote:Op dinsdag 30 december 2008 11:03 schreef Wheelgunner het volgende:
Wij zijn sponsors van dit conflict, een soort serious request. Met elke abo help je Israel aan een nieuw ontstekingsmechanisme voor hun raketjes.
Bron: http://www.nrc.nl/buitenl(...)og_lang_niet_voorbijquote:Olmert: offensief Gaza nog lang niet voorbij
Het Israëlische luchtoffensief tegen Hamas in de Gazastrook is nog maar in zijn eerste fase, zo heeft premier Ehud Olmert vandaag verklaard. Ook andere Israëlische leiders voorspelden een langdurige campagne om een eind te maken aan de raketaanvallen uit de Gazastrook.
Palestijnse medische bronnen meldden nu circa 350 dodelijke slachtoffers van de zaterdag begonnen luchtaanvallen op Hamas. Vanochtend vielen bij aanvallen op gebouwen van de moslimfundamentalistische organisatie twaalf doden, van wie twee zusjes van 10 en 12 jaar oud. In totaal zijn ongeveer 60 burgers gedood, aldus bronnen van de Verenigde Naties.
Aan Israëlische zijde zijn bij raketaanvallen door Hamas gisteren in totaal vier doden gevallen, van wie een vrouw in Ashdod, 30 kilometer van de Gazastrook. Het was de eerste keer dat in deze stad slachtoffers vielen door Palestijnse raketten.
Olmert zei vanochtend dat het veiligheidskabinet al zijn goedkeuring heeft gehecht aan verscheidene volgende fases van de operatie. Hij gaf geen bijzonderheden. Minister van Binnenlandse Zaken Meir Sheetrit zei tegelijk tegen de legerradio dat „er geen ruimte is voor een staakt-het-vuren” met Hamas voor de dreiging van nieuwe raketaanvallen is weggenomen. Vice-premier Haim Ramon zei gisteren dat het doel van het offensief is het regime van Hamas in de Gazastrook ten val te brengen. De Israëlische ambassadeur bij de VN, Gabriela Shalev, zei dat het doel is Hamas, „een terroristische bende”, „volledig te ontmantelen”.
De adjunct-stafchef van het Israëlische leger, generaal Dan Harel, zei gisteren volgens de internetsite van de krant Yediot Ahronot dat na de operatie „geen gebouw van Hamas nog overeind zal staan” in de Gazastrook. Ook hij zei dat de strijd nog maar pas is begonnen: het zwaarste ligt nog voor ons”. Tsjechië, dat per 1 januari het voorzitterschap van de Europese Unie overneemt, sprak vandaag zijn steun uit voor de Israëlische operatie.
Een schip met internationale vredesactivisten en medische hulpgoederen dat de Israëlische blokkade probeerde te doorbreken, is vandaag door een Israëlische oorlogsschip geramd en is naar Cyprus teruggekeerd. Sinds augustus hebben de activisten vijf keer de blokkade weten te doorbreken.
quote:Op dinsdag 30 december 2008 12:07 schreef ES57 het volgende:
Als Hamas onschuldige Israëlische burgers vermoord hoor je geen enkel protest van Van Bommel.
Als Hamas het bestand schendt hoor je niets van Van Bommel.
Als Hamas voortdurend raketten op Israël afschiet waarbij deze zijn gericht op Israelische ziekenhuizen hoor je geen afkeuring van Van Bommel.
Al deze handelingen van Hamas zijn in strijd met alle conventies, maar Van Bommel protesteert niet.
Als Israël ten lange leste terugslaat schreeuwt Van Bommel moord en brand en neemt zelfs het woord oorlogsmisdaden in de mond.
Van Bommel heeft zijn Hamas vriendjes er niet van afgehouden onschuldige burgers te vermoorden, hij staat waarschijnlijk zelfs te juichen als dit gebeurt.
Conclusie: Van Bommel is medeschuldig aan moord.
quote:Op dinsdag 30 december 2008 12:07 schreef ES57 het volgende:
Conclusie: Van Bommel is medeschuldig aan moord.
Ligt eraan hoe je 'succes' definieert. Genoeg andere alternatieven naast de totale vernietiging van Hamas. Genoeg andere zaken die meespelen (zoals verkiezingen).quote:Op dinsdag 30 december 2008 12:16 schreef venomsnake het volgende:
Waardeloze actie dit weer van Israel. De operatie is nog maar net begonnen zeggen ze.
Hamas willen ze compleet uitroeien, alsof dat ooit lukt..
Net zo'n achterlijke operatie als een tijd terug in Libanon toen ze zogenaamd Hezbollah wilden uitroeien. Nou, dat was me toch een succes zeg.
Hoop ellende, veel doden, veel verdriet en de haat neemt alleen maar toe. Goed bezig hoor Israel, het gaat dit keer vast wel werken.
Jij kijkt natuurlijk niet neutraal naar deze situatie, ik als Jood ook niet..quote:Op dinsdag 30 december 2008 12:10 schreef Monidique het volgende:
Olmert is een idioot. Had ik niet verwacht aanvankelijk, maar hij is het wel gebleken.
quote:Op dinsdag 30 december 2008 10:31 schreef sp3c het volgende:
[..]
mits je genoeg geoefend personeel hebt zou niet weten waarom niet
als de infanterie in wisseldiensten kan werken dan kan de artillerie dat ook ... al moeten die natuurlijk wel vaker douchen en dat gare kwastje op hun pet schoonmaken
Ik bedoel dat counter-artillerievuur ook misbruikt gaat worden. Een paar goedgelovige en geïndoctrineerde mensen op een plekje neerzetten, raket afschieten en ieieieieieieieie =BOEM=. Internationale pers toont de ledematen der leden en de anti-zionisten gaan weer lopen gillen over de Israëlische nazi's die geen onderscheid maken tussen strijders en burgers. Zo zijn de manieren van de heren nou eenmaal.quote:dat onderscheid is vanuit een vliegtuig net zo moeilijk te maken, weet je nog![]()
Ik heb geen idee wát ze aan het doen zijn... ik hoop alleen dat het wat gaat uithalen.quote:wat ze nu doe vind ik iig zinloos en buitenproportioneel
quote:Indonesians rally for Gaza
Indonesia's president has condemned the strikes and urged the UN to intervene [Reuters]
More than 1,000 people have rallied in Jakarta, the Indonesian capital, to voice their opposition to Israel's assault on the Gaza Strip.
Demonstrators waved Palestinian and Indonesian flags while some carried banners with slogans such as "Zionist Israel Go To Hell" and "Move Israel outside Palestine land."
Indonesia is the world's most populous Muslim nation and many Indonesians have been staunch supporters of the Palestinian cause.
The protest coincided with a condemnation of the raids by Indonesia's president Susilo Bambang Yudhoyono.
"I have sent a letter to the secretary-general of United Nations as well as to the UN Security Council condemning the Israeli military attacks and urging swift action to resolve the conflict," Yudhoyono said.
"The Security Council must formally meet and issue a resolution to force Israel to end all attacks, so that Israeli and Palestinian can continue the peace process."
Jakarta has no diplomatic relations with Israel.
The raids carried out in Gaza have killed at least 350 Palestinians, and according to the Israeli government, were launched in response to rocket and mortar fire from the Hamas-ruled enclave.
'Recruiting fighters'
Many Indonesians oppose US and Israeli policies in the Middle East [Reuters]
Yudhoyono said the government plans to give $1 million for humanitarian efforts on top of about $181,000 in medical aid for Palestinian victims of the raids.
On Monday an Indonesian Muslim group announced plans to recruit as many as 1,000 volunteers to fight in Gaza in response to the Israeli air raids.
Ahmad Soebri Lubis, the secretary-general of the The Islamic Defenders' Front (FPI), said the group would start recruiting volunteer fighters in the next few days, and would send them for training at camps in Indonesia to prepare them for the "battleground".
"Fighters should be in good physical condition, have a strong faith and be ready to die," Lubis told the Reuters news agency.
"They will be provided with a one-way ticket until we defeat Israel."
He said the group has previously sent volunteers to Iraq and Afghanistan.
However Bahtiar Effendy, professor of Political Science at the Islamic State University in Jakarta, told Al Jazeera that the FPI's aims are largely symbolic.
"While I do think these outrageous acts by the Israelis will continue to radicalise some Muslims, I do not think the FPI can send volunteers to the Gaza Strip", he said.
"It is extremely difficult to get into the territory, if not impossible at the moment."
Dat maakt ze ook fouter. De macht geeft verantwoordelijkheid omdat je door die macht ook anders kan.quote:Op dinsdag 30 december 2008 12:43 schreef B4CO het volgende:
Jij kijkt natuurlijk niet neutraal naar deze situatie, ik als Jood ook niet..
Beide kanten zijn even fout. niemand meer en niemand minder.. Israel is nou eenmaal wat groter en sterker.
Hehehe, volgens mij was het een verwijzing naar dit bericht: http://www.elsevier.nl/we(...)lachtoffers-Gaza.htmquote:Op dinsdag 30 december 2008 12:12 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Sorry hoor. Zes zinnige opmerkingen, maar daarna een bijzonder kromme conclusie. Hoe hypocriet Van Bommel en consorten ook zijn, je kunt ze niet zomaar mede-schuldig verklaren aan moord. Hij heeft daar part noch deel in, behalve dat hij partij kiest voor de Palestijnen.
Of wapens te sturen, 40 jaar lang, of wapens ongecontroleerd door te voeren via de nationale luchthaven. Of filmpjes te gaan vertonen ter plekke, of juist andersom duizenden kilometers verderop propaganda bedrijven en aangifte doen van antisemitisme tegen mensen die alleen maar hun mening geven.quote:Op dinsdag 30 december 2008 13:29 schreef Elfletterig het volgende:
Hoe herkenbaar, dat bericht over Indonesië... Woedende menigtes... - Het is toch frappant hoe religieuze fanatisten die duizenden kilometers verderop wonen, zich bereid verklaren om te gaan vechten.
quote:The bodies of two Palestinian militants lay near their mortar launcher after an Israeli airstrike in Gaza November 16, 2008. They had been firing mortar rounds into a neighboring Israeli neighborhood. An Israeli air strike killed four Palestinian militants in the Gaza Strip on Sunday and two rockets fired from the Hamas-controlled territory hit Israel as a five-month-old ceasefire continued to unravel. (REUTERS/Stringer) #
Zat ik me ook al af te vragen. Maar het is niet alleen de media. Kijk maar de situatie in Zimbabwe, waar toch echt wel media-aandacht voor is geweest. Honderden mensen zijn daar al doodgegaan de cholera, als gevolg van het wanbeleid van dictator Mugabe. Topics in Fok! lopen nauwelijks. Paar raketjes in de Gazastrook, hupsakee: 10 topics verder...quote:Op dinsdag 30 december 2008 14:45 schreef IHVK het volgende:
Wat mijn trouwens opvalt is dat alles wat er in Israël en Palestina gebeurt hier enorm veel losmaakt.
Terwijl duizenden doden door genocides in Afrika de meesten gewoon koud laat.
Ik denk dat de media hier een gigantische rol in spelen.
Heb je er ook een voor meer bloedvergieten?quote:Op dinsdag 30 december 2008 14:43 schreef ron1872 het volgende:
Teken een petitie voor een brief aan de veiligheidsraad !!
http://www.avaaz.org/nl/gaza_time_for_peace/?cl=163147848&v=2611
Niet alleen de media dat zeker niet.quote:Op dinsdag 30 december 2008 14:51 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Zat ik me ook al af te vragen. Maar het is niet alleen de media. Kijk maar de situatie in Zimbabwe, waar toch echt wel media-aandacht voor is geweest. Honderden mensen zijn daar al doodgegaan de cholera, als gevolg van het wanbeleid van dictator Mugube. Topics in Fok! lopen nauwelijks. Paar raketjes in de Gazastrook, hupsakee: 10 topics verder...
Wat is daar mis mee eigenlijk? Ze geven toch niet aan alle Joden te willen uitroeien maar de Zionisten uit Palestijns te willen kieperen. Broederschap, weer eens wat anders dan een Mubarak die gewoon de achterdeur niet opent terwijl zijn broeders worden afgemaakt op een totaal afgezet gebied.quote:Op dinsdag 30 december 2008 13:29 schreef Elfletterig het volgende:
Hoe herkenbaar, dat bericht over Indonesië... Woedende menigtes... - Het is toch frappant hoe religieuze fanatisten die duizenden kilometers verderop wonen, zich bereid verklaren om te gaan vechten.
yep alleen doen ze het nooitquote:Op dinsdag 30 december 2008 13:29 schreef Elfletterig het volgende:
Hoe herkenbaar, dat bericht over Indonesië... Woedende menigtes... - Het is toch frappant hoe religieuze fanatisten die duizenden kilometers verderop wonen, zich bereid verklaren om te gaan vechten.
Jawel, maar die negerts doen het nog met speren en zo, da's me iets te primitief voor bij de borrelquote:Op dinsdag 30 december 2008 14:45 schreef IHVK het volgende:
Wat mijn trouwens opvalt is dat alles wat er in Israël en Palestina gebeurt hier enorm veel losmaakt.
Terwijl duizenden doden door genocides in Afrika de meesten gewoon koud laat.
Ik denk dat de media hier een gigantische rol in spelen.
Het gaat niet om de palestijnse doden, die interesseren de meeste mensen hier inderdaad geen reet meer dan een willekeurige dode in Darfur, Zimbabwe of Congo. Het gaat om Israel, waarvan de meeste inwoners toevallig joods zijn.quote:Op dinsdag 30 december 2008 14:45 schreef IHVK het volgende:
Wat mijn trouwens opvalt is dat alles wat er in Israël en Palestina gebeurt hier enorm veel losmaakt.
Terwijl duizenden doden door genocides in Afrika de meesten gewoon koud laat.
Ik denk dat de media hier een gigantische rol in spelen.
De titel is natuurlijk verkeerd. Het is natuurlijk oorlog tussen Israel en de Palestijnen.quote:
quote:Belgische progressieve Joden steunen Palestijnen in Gaza
30/12/2008 13:58
De Unie van Progressieve Joden van België (UPJB) steunt een protestactie tegen de bombardementen op Gaza. Die actie vindt woensdag plaats op het Brusselse Muntplein. In een persbericht roept de Unie ook de regering en Europa op om alles in het werk te stellen om de bombardementen te doen ophouden.
Met de actie van woensdag wil men ook protesteren tegen de blokkade van Gaza en het geweld tegen de burgerbevolking. De Unie vindt dat geen enkel argument de gebeurtenissen van de voorbije dagen kan goedpraten, vooral omdat "dit machtsvertoon slechts kan leiden tot een heropflakkering van de extremismen en van de haat tussen gemeenschappen in Israël en bij ons". Daarnaast roept de UPJB minister van Buitenlandse Zaken De Gucht op "erover te waken dat geen bevoorrechte samenwerkingsakkoorden tussen de Europese Unie en Israël getekend worden, zolang Israël het internationaal recht blijft schenden." Enkel vredesonderhandelingen kunnen, volgens de UPJB, een oplossing brengen. (TIP)
Wat een topschrijver is Fisk toch ook. Hij maakt gehakt van de barbaren.quote:We hear the usual Israeli line. General Yaakov Amidror, the former head of the Israeli army's "research and assessment division" announced that "no country in the world would allow its citizens to be made the target of rocket attacks without taking vigorous steps to defend them". Quite so. But when the IRA were firing mortars over the border into Northern Ireland, when their guerrillas were crossing from the Republic to attack police stations and Protestants, did Britain unleash the RAF on the Irish Republic? Did the RAF bomb churches and tankers and police stations and zap 300 civilians to teach the Irish a lesson? No, it did not. Because the world would have seen it as criminal behaviour. We didn't want to lower ourselves to the IRA's level.
Yes, Israel deserves security. But these bloodbaths will not bring it. Not since 1948 have air raids protected Israel. Israel has bombed Lebanon thousands of times since 1975 and not one has eliminated "terrorism". So what was the reaction last night? The Israelis threaten ground attacks. Hamas waits for another battle. Our Western politicians crouch in their funk holes. And somewhere to the east – in a cave? a basement? on a mountainside? – a well-known man in a turban smiles.
Ik vind het maar een zwak verhaal eerlijk gezegd. De IRA heeft geen 50 raketten per dag afgevuurd. De IRA was niet uit op totale vernietiging.quote:Op dinsdag 30 december 2008 16:40 schreef Jestrovic het volgende:
Wat een topschrijver is Fisk toch ook. Hij maakt gehakt van de barbaren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |