quote:Op dinsdag 16 december 2008 00:28 schreef Tallz het volgende:
hoi, ook ik ben mij een beetje aan het verdiepen.
Heb de eos 1000d gezien en ben onder de indruk voor die prijs. Het lijkt me echter dat Canon de enige is die dergelijke kwaliteit voor die prijs levert. Weet iemand met welke andere modellen de 1000d concureert qua prijs/kwaliteit?
Vergelijken kun je het beste met de hele onderkant van het prijzengebouw qua spiegelreflexen(en dan kijken we even niet of er iets goeiekopers is). Je komt dan ongeveer opquote:Op dinsdag 16 december 2008 00:28 schreef Tallz het volgende:
hoi, ook ik ben mij een beetje aan het verdiepen.
Heb de eos 1000d gezien en ben onder de indruk voor die prijs. Het lijkt me echter dat Canon de enige is die dergelijke kwaliteit voor die prijs levert. Weet iemand met welke andere modellen de 1000d concureert qua prijs/kwaliteit?
Leuk dat je onder de indruk bent van 1 prijs, maar aan een kale body heb je niks..quote:Heb de eos 1000d gezien en ben onder de indruk voor die prijs. Het lijkt me echter dat Canon de enige is die dergelijke kwaliteit voor die prijs levert.
Voor 550 kom je bij de dSLR's niet veel verder dan de instappers met 1 a 2 kitlenzen. Bij Olypmus heb je dan online de Olympus E-520 Kit 14-42mm + 40-150mm f/4.0-5.6 zonder geheugenkaart etc voor 547, een Canon EOS 1000D Body (Zwart) + Tamron 18-200mm voor 510, of een Sony Alpha A200 Dual Kit (Sony 18-70mm + Sony 75-300mm) voor 515. Dan kan je even vooruit, maar met een dSLR investeer je in een systeem/combinatie waarin de lenzen uiteindelijk vaak de grootste kostenpost zijn, nog 500 tot 1000 euro voor een goede specialistische lens als je eenmaal weet wat je er wél mee wilt is geen uitzondering.quote:Op dinsdag 16 december 2008 09:06 schreef pinquit het volgende:
ik doe even het officiele lijstje maar![]()
Budget: tegen de 550
Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
Doel: foto's makeuh. alles, geen specifiek doel.
Fotograaf: alles uitproberen, eerst zelfen dan met handleiding.
Huidige camera: olympus C-760
Welke camera’s twijfel je over: slr-like en slr. (qua modellen twijfel ik nog niet, weet nog te weinig. eerst eens passen in de winkel)
Bijzonderheden: nee
Klein tegenvraagje puur voor de beeldvorming. Wat vind je de voornaamste tekortkomingen van je huidige camera (en dan niet over die megapikzels beginnen, die gaan het verschil niet maken)quote:Op dinsdag 16 december 2008 09:06 schreef pinquit het volgende:
ik doe even het officiele lijstje maar![]()
Budget: tegen de 550
Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
Doel: foto's makeuh. alles, geen specifiek doel.
Fotograaf: alles uitproberen, eerst zelfen dan met handleiding.
Huidige camera: olympus C-760
Welke camera’s twijfel je over: slr-like en slr. (qua modellen twijfel ik nog niet, weet nog te weinig. eerst eens passen in de winkel)
Bijzonderheden: nee
Ja dat had ik inderdaad ook al gezien. Maar de 1000D kit met standaard 18-55 lens heb ik gezien voor 377,-. Ik kan dan al een beetje beginnen met proberen en als ik weer wat geld heb een mooie lens erbij kopen.quote:Op dinsdag 16 december 2008 08:41 schreef fruityloop het volgende:
Je schrijft:
[..]
Leuk dat je onder de indruk bent van 1 prijs, maar aan een kale body heb je niks..Kijk ook even naar de lenzen, de Canon en Nikon lenzen met IS zijn behoorlijk duurder dan de niet IS lenzen die je kan gebruiken met de Sony A300 en Olympus E-420, aangezien die laatste 2 een in-body IS hebben.
Maar waarom wil je precies een dSLR hebben? Vul anders het "formulier" in de OP even in, dan kan men je wat gerichter advies geven..
er zit zand tussen de lensquote:Op dinsdag 16 december 2008 15:21 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Klein tegenvraagje puur voor de beeldvorming. Wat vind je de voornaamste tekortkomingen van je huidige camera (en dan niet over die megapikzels beginnen, die gaan het verschil niet maken)
Klinkt niet bestquote:
Als je een compact gewoon zijn gang laat gaan ruist ie als een ouwe televisie, je zult met die ISO naar beneden moeten (geldt ook voor nieuwe compacten, ISO zo laag als mogelijk en zo hoog als nodig)quote:en hij is sloom, hij geeft verschrikkelijk veel ruis en foto's maken binnen, als het al schemert, lukt m niet mooi. kan natuurlijk ook aan mij liggenhij heeft t gewoon net niet.
Dat lees je dan op de positieve manier. Meestal lezen mensen onder een review dat ene dingetje dat nét even iets minder gaat en dat wanneer je op dagen waarop de maan iets te dicht bij Saturnus staat bij temperaturen onder het jaarlijks gemiddelde bij heftige onderbelichtingen mógelijk wat ruis zou kunnen krijgen, en vertalen dat als 'dat ding kan ook niet anders dan ruis maken'quote:Op dinsdag 16 december 2008 21:46 schreef pinquit het volgende:
wat ik heel irritant vind trouwens, bijna elke fototoestelreview staan bijna alleen maar pluspunten en daardoor klinkt bijna alles voor mensen zoals ik perfect. hoe ga ik ooit kunnen kiezen![]()
deze fuji klinkt echt aantrekkelijk. hij was al genoemd in het vorige topic, maar wat maakt deze nou beter of slechter dan anderen. waarom is er niet gewoon iets of iemand die tegen me zegt: je moet dit of dat kopen. pfff
ik zou voor de canon gaan, maar dat is omdat hij voor mij veel lekkerder in de hand ligt.quote:Op woensdag 17 december 2008 14:00 schreef Tallz het volgende:
toch weer even aan het googlen geslagen: waar zouden jullie voor gaan: sony a200 of canon eos 1000d. Beide nu even met een standaard kitlens. Liveview maakt me niet zoveel uit en het verschil in IS begrijp ik ook. Wat zijn andere verschillen en wat zouden jullie doen.
dat is 150,- duurder..quote:Op woensdag 17 december 2008 15:03 schreef Ronalld het volgende:
Waar zijn de Nikon fans hier gebleven.
Nikon D80 + AF-S DX 18-55mm VR
¤ 539,00
Hoewel de 'dikke Panny' ook heel aantrekkelijk is, is de S100FS toch de grotere aanrader. Heeft ook een iets groter slag sensor, maar wat voor een sensorquote:Op woensdag 17 december 2008 20:45 schreef pinquit het volgende:
wat zouden jullie doen; panasonic FZ50 of fuji s100fs? en waarom?
Altijd bij de hans houdenquote:Op woensdag 17 december 2008 22:54 schreef xirisjee het volgende:
en als ik zie dat er iets opzit wat ik niet begrijp pak ik de hansleiding
Iets zegt me dat je eerst de camera gekocht hebt en toen in plaats van een vraag hier zelf al een antwoord hebt gegeven. In dat geval veel plezier met die Sonyquote:Huidige camera:sony h50, maandje oud, kan er veel leuks mee.
Welke camera’s twijfel je over: niet specifiek. ik twijfelde tussen een heleboel van sony, maar heb toch deze gekozen.
Bijzonderheden:
en hoe zit het met de cons van beide?quote:Op woensdag 17 december 2008 21:49 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Hoewel de 'dikke Panny' ook heel aantrekkelijk is, is de S100FS toch de grotere aanrader. Heeft ook een iets groter slag sensor, maar wat voor een sensor
Er even van uitgaand dat je toch een DSLR over een compact kiest, de D80 is een geweldig toestel met allerlei mogelijkheden. Even de DSLR over Compact voordelen daargelaten, die ken je natuurlijk al. De foto's komen heel goed uit, iso prestaties zijn zeker goed (1000 iso is best te doen, heb zelfs wel eens op 1600 iso geschoten; al is dan wel wat post-processing vereist.quote:Op woensdag 17 december 2008 20:45 schreef pinquit het volgende:
ronalld, vertel eens, waarom de nikon D80?
Ik probeer er even een eigen vertaling aan te geven waarbij ik bij de S100FS even die chromatische fouten(kleurrommel om contouren) weglaat omdat die kennelijk alleen voor het testexemplaar golden.quote:Op donderdag 18 december 2008 13:41 schreef pinquit het volgende:
[..]
en hoe zit het met de cons van beide?
niet alleen de pro's bekijken heb ik geleerd een paar posts terug![]()
Hij is momenteel goedkoper dan ooit en zijn prijs dubbel en dwars waard. Toch blijf je met een D80 en standaardzoom dat veschijnsel van die Barbiepop met onderbroek houden, het ding wil nog een beetje aangekleed worden en hoewel de D80 wat minder fijnbesnaard is in zijn lenzenkeuze wordt zo'n operatie toch altijd duurder dan je oorspronkelijk in gedachten had (maar wel ontzettend leuk)quote:Op donderdag 18 december 2008 15:24 schreef Ronalld het volgende:
[..]
Er even van uitgaand dat je toch een DSLR over een compact kiest, de D80 is een geweldig toestel met allerlei mogelijkheden. Even de DSLR over Compact voordelen daargelaten, die ken je natuurlijk al. De foto's komen heel goed uit, iso prestaties zijn zeker goed (1000 iso is best te doen, heb zelfs wel eens op 1600 iso geschoten; al is dan wel wat post-processing vereist.) Het is al een wat oudere model, maar desalniettemin amper veroudert. De nieuwe versie is recent uitgekomen (D90), en al heeft die wat meer functies als liveview en film modus, de D80 is nog steeds fit.
In tegenstelling tot de D40 en D60 kan de D80 wél alle lenzen met F-mount.
Misschien vind jij hem wat groot of zwaar vergeleken met compacts, maar persoonlijk vind ik 'em geweldig in de hand liggen.
Als je meer pro's of con's wil raad ik je aan een goede review site op te zoeken.![]()
Persoonlijk vind ik http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/ wel goede reviewers.
Daarom ga ik er in dat verhaal even van uit dat hij er ook later wat in wil investeren.quote:Op donderdag 18 december 2008 18:22 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Hij is momenteel goedkoper dan ooit en zijn prijs dubbel en dwars waard. Toch blijf je met een D80 en standaardzoom dat veschijnsel van die Barbiepop met onderbroek houden, het ding wil nog een beetje aangekleed worden en hoewel de D80 wat minder fijnbesnaard is in zijn lenzenkeuze wordt zo'n operatie toch altijd duurder dan je oorspronkelijk in gedachten had (maar wel ontzettend leuk)
Wat vind je belangrijkquote:Op donderdag 18 december 2008 21:41 schreef Tallz het volgende:
nog iemand advies over sony a200 vs canon eos 1000d ?
Onder ideale omstandigheden merk je die stabilisatie niet zo (behalve dan dat een budget-70-300 op een Alfa opvallend goed presteert). Onder beroerder licht merk ik echter dat ik met onze Alfa300 en Dynax 5D nog gewoon leuke plaatjes maak waar ik met mijn EOS en vergelijkbare lens niet meer in staat ben om nog iets bruikbaars te produceren.quote:Op donderdag 18 december 2008 22:11 schreef Tallz het volgende:
dankje, maar is het verschil tussen die stabiliteit zo groot tussen die 2?
En dat is nou precies de keuze, wil je direct veel mogelijkheden of wil je dat langzaam opbouwen met in aanleg een hogere haalbare kwaliteit, maar ook tegen een veel hoger prijskaartje.quote:Op donderdag 18 december 2008 18:57 schreef Ronalld het volgende:
[..]
Daarom ga ik er in dat verhaal even van uit dat hij er ook later wat in wil investeren.Met een compact zit je met een barbiepop waar je niks aan kan veranderen.
ik heb een beetje dezelfde dilemma's, maar ben ze nog niet live gaan vasthouden. waar ben je geweest? ik ben steeds bang dat ze ze niet allemaal hebben bij de MM, en om dan de trein in te stappen om naar een mediamarkt..quote:Op zaterdag 20 december 2008 18:48 schreef Poezebeest het volgende:
Vandaag wat camera's live gaan bekijken en vasthouden. Ben er nog niet over uit welke het gaat worden.
De canon SX 10 IS als de SX 1 IS trekken nog steeds mijn aandacht, alleen al omdat het een canon is.
De Panasonic FZ28 vindt ik ook een mooi dingetje, maar ik lees daar wat minder goede reviews over, terwijl menigeen uiteindelijk toch voor de panasonic gaat boven de canon.
De fuji S100FS maakt me ook enthousiast, maar ik vind hem wel erg groot.
Het gaat er eentje van bovenstaande worden, maar kweet nog niet welke. Heb eigenlijk geen idee wat de doorslag zou moeten geven. Denk ook niet dat ze veel voor elkaar onder doen. Misschien moet ik maar ienemienemutten...
Lastig als ze vrijwel gelijkwaardig zijn.quote:Op zaterdag 20 december 2008 18:48 schreef Poezebeest het volgende:
Vandaag wat camera's live gaan bekijken en vasthouden. Ben er nog niet over uit welke het gaat worden.
De canon SX 10 IS als de SX 1 IS trekken nog steeds mijn aandacht, alleen al omdat het een canon is.
De Panasonic FZ28 vindt ik ook een mooi dingetje, maar ik lees daar wat minder goede reviews over, terwijl menigeen uiteindelijk toch voor de panasonic gaat boven de canon.
De fuji S100FS maakt me ook enthousiast, maar ik vind hem wel erg groot.
Het gaat er eentje van bovenstaande worden, maar kweet nog niet welke. Heb eigenlijk geen idee wat de doorslag zou moeten geven. Denk ook niet dat ze veel voor elkaar onder doen. Misschien moet ik maar ienemienemutten...
Sommige reviews worden gemaakt/gedaan door professionals die in het algemeen met top-apparatuur werken, en dus ook genoeg vakkenis hebben om zo'n apparaat door de mangel te halen, en dat geeft soms wat bevooroordeelde reviews, vaak ten gunste van de bekende dSLR merken zoals Canon. Die hebben blijkbaar de naam, en dat trekt toch, zoals je zelf ook al aangeeft. En ook ik keek eerst naar een canon, voordat ik mijn FZ-8 kocht, en van het vaak genoemde ruis "probleem" van die camera heb ik op de 2000 foto's die ik er mee heb gemaakt hooguit 10x wat van gemerkt, dus dat viel allemaal wel wat mee..quote:Op zaterdag 20 december 2008 18:48 schreef Poezebeest het volgende:
Vandaag wat camera's live gaan bekijken en vasthouden. Ben er nog niet over uit welke het gaat worden.
De canon SX 10 IS als de SX 1 IS trekken nog steeds mijn aandacht, alleen al omdat het een canon is.
De Panasonic FZ28 vindt ik ook een mooi dingetje, maar ik lees daar wat minder goede reviews over, terwijl menigeen uiteindelijk toch voor de panasonic gaat boven de canon.
De fuji S100FS maakt me ook enthousiast, maar ik vind hem wel erg groot.
Het gaat er eentje van bovenstaande worden, maar kweet nog niet welke. Heb eigenlijk geen idee wat de doorslag zou moeten geven. Denk ook niet dat ze veel voor elkaar onder doen. Misschien moet ik maar ienemienemutten...
Ik zou het persoonlijk leuk vinden als je ook wat andere merken op je shortlist zou zetten.. (olypmus bijvoorbeeldquote:Op maandag 22 december 2008 09:34 schreef Mevrouw.M. het volgende:
Budget: 600 euro
Formaat: SLR-like / D-SLR Body
Doel: Landschappen, architectuur, nieuwbouw eigen huis. Portretten schieten lijkt me erg leuk maar daar heb ik nog geen ervaring mee.
Fotograaf: Vrouw. Soort van technisch.De camera moet out-of-the-box te gebruiken zijn maar er moet ook veel ruimte zijn voor eigen instellingen.
Huidige camera: Canon Powershot A410. Dit is een prima cameraatje voor huis- tuin- en keukenfoto's maar ik mis:
1. Zoom
2. Zoom
3. Zoom
4. Instellingen wijzigen
Ik kan nu 'aardige' foto's schieten met mijn huidige camera naar mijn standaarden maar ik wil heel, heel graag een flink aantal stappen verder.
Welke camera’s twijfel je over:
Canon EOS 1000D
Canon EOS 450D
Bijzonderheden:
De bedoeling is eerst een camera te kopen zonder extra lens. De extra lenzen kan ik er altijd nog bij kopen.
De twijfel zit 'm in: De 450D is duurder maar je kunt meer zelf instellen. Is dit het prijsverschil waard?
Mochten er andere toestellen zijn waar ik ook echt eens even naar moet kijken dan hoor ik dat ook graag!
Wat denken de experts er van?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |