Nee, ik werk op 2 vestigingen (onderbouw en bovenbouw, 100m van elkaar verwijderd)quote:Op zaterdag 6 december 2008 12:03 schreef Locusta het volgende:
Wat een drama zeg, 3 avonden![]()
Waarom eigenlijk? Kan dat niet op 1 avond?
Hmmm, ik herken dat wel, maar dan op taalgebiedquote:Op zaterdag 6 december 2008 13:04 schreef teigan het volgende:
Zo, drukke dagen voor jou -J-D-...
Ik keek net een brugklastoetsje na, het is gewoon omrekenen van eenheden, dus van dam naar kilometer en dat ook met oppervlakte in inhoud.
ik schrok ervan hoe slecht sommigen het deden. Er zijn twee/drie lessen aan besteed qua oefenen, en ik zag wel dat niet iedereen het even hard nodig vond om te oefenen, maar sommige cijfers zijn wel erg dramatisch.. Ik ben benieuwd hoe de andere klassen het doen.
Wat was er gebeurd tijdens die Sinterklaasviering danquote:Op zaterdag 6 december 2008 14:27 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Ik weet niet wie van jullie het Schooljournaal van CNV krijgt, maar daar stond deze week een column in van een docente bij wie de Sinterklaasviering helemaal in de soep was gelopen...
Je hebt helemaal gelijk. Je komt verder als je eerlijk over je problemen en onzekerheden praat en je zult ook meer hulp van je collega's krijgen.quote:Op zaterdag 6 december 2008 18:12 schreef Hippos het volgende:
Er zijn inderdaad docenten (en zelfs beginnend docenten) die behoorlijk hoog van de toren blazen; alsof ze 'geboren' zijn om leraar/docent te zijn. Maar ik merk al snel dat dát een soort muur is, daarachter schuilt vaak genoeg onzekerheid. Ik probeer van mijn hart zeker geen moordkuil te maken; over mijn problemen probeer ik sowieso altijd met mijn begeleider te praten en collega studenten op de opleiding. Maar ik heb ook wel eens in de personeelskamer er wat over gevraagd; het is alleen maar goed om het er met anderen erover te hebben. Toch?
Hier ben ik het helemaal mee eens. Ik ben dan wel leraar en geen docent in spe maar in het basisonderwijs gelden dezelfde principes voor een hoop zaken.quote:Op zaterdag 6 december 2008 14:08 schreef ShadyLane het volgende:
Wat een raar bericht van Technoviking in het vorige deel. Ik zie het juist als een positief punt als mensen ook oog hebben voor wat ze allemaal nog niet zo goed kunnen en wat er allemaal nog niet zo goed lukt. En iedereen in het topic zie ik ook vaak genoeg positieve dingen opschrijven.
Persoonlijk word ik eerder argwanend als collega's zichzelf alleen maar op de borst lopen kloppen. Wij kregen ooit een nieuwe collega die op zijn vorige school zooooo goed was, zoooooo populair, iedereen vond het zooooo erg dat hij daar wegging. Ik dacht werkelijk even "nou, dat moet wel een kanjer zijn", totdat we een tijdje met 'm werkten. Hij was populair ja, bij piepjonge onderbouwers die nog vallen voor dat popi-jopi-gedoe. Bovenbouwklassen HAVO en VWO prikten genadeloos door het trucje heen. Hij werkt nu weer op een andere school, en zal daar ongetwijfeld ook vertellen dat het een enorme aderlating is voor ons dat we 'm kwijt zijn.
Met zo'n plaat voor je kop kun je nooit leren, nooit verder komen, nooit jezelf ontwikkelen.
Daar tegenover stond een collega die we vorig jaar hadden die nu helaas weg is omdat er geen vaste uren voor haar waren. Die zat soms licht wanhopig in de personeelskamer omdat het met een klas gierend uit de hand was gelopen, vroeg zich af wat ze nou moest doen, liep breed uit te meten wat er allemaal misging en kwam behoorlijk onzeker over. Ik dacht aanvankelijk: "dat wordt niks", maar omdat zij oog had voor haar zwakke punten heeft ze ongelooflijk veel bijgeleerd en was daar ook nog mee bezig toen ze wegging. Want veerkracht had ze. Echt jammer dat er bij ons geen uren voor haar waren, maar we hebben inmiddels vernomen dat ze het op haar nieuwe school uitstekend naar haar zin heeft.
Kortom, ik ben het met Technovking niet eens. Ik lees hier genoeg positiefs, en de 'negatieve' dingen zie ik als pogingen om te leren. Of je het nou met een bepaalde actie (pepernoten, bijv.) eens bent of niet, boeien. Ik doe vaak genoeg dingen waar iemand zijn vraagtekens bij kan stellen, dingen die op het randje zijn (anders wordt het ook maar saai). Sommige pakken goed uit, andere niet, andere in de ene groep wel en in de andere niet. Al doende leert men. Zolang je kritisch naar jezelf blijft kijken, wilt leren, en ervoor zorgt dat je om de dingen en om jezelf kunt blijven lachen, ben je wat mij betreft goed bezig.
Wat doet deze opleiding weer? Want ik zit op het IVLOS, eerste graad opleiding docent. Is dit de tweede graad opleiding of wat anders?quote:Op zaterdag 6 december 2008 21:47 schreef _dirkjan_ het volgende:
Nog meer aankomend docenten aan Instituut Archimedes (Lerarenopleidingen hogeschool Utrecht) hier?
Dat is idd de tweede graads opleiding van de Hogeschool van Utrecht. Zit op de uithof, in dat nieuwe gebouw vooraan, met die felgekleurde strepenquote:Op zondag 7 december 2008 18:50 schreef Hippos het volgende:
[..]
Wat doet deze opleiding weer? Want ik zit op het IVLOS, eerste graad opleiding docent. Is dit de tweede graad opleiding of wat anders?(Utrecht heeft zoveel educatieve opleidingen dat ik er soms wat duizelig van word)
Volgens mij zijn de beide vormen niet erg prettig: overdreven zelfverzekerde types en de heel onzekere. Ik ben nieuw op mijn school nu en ben al op meerdere scholen ooit 'begonnen'. Het is niet handig als je voortdurend je onzekerheden laat blijken; maar het is ook zeker niet goed om te doen alsof je het wiel hebt uitgevonden. Dan beginnen je collega's je echt irritant te vinden. Ik heb nu een collegaatje dat erg onzeker doet en dat is wel vermoeiend. Ik ben zelf zo dat als het niet goed loopt met een klas ik dat alleen bespreek met een collega die ik echt hoog heb zitten en dan vervolgens eerst zelf oplossingen probeer te vinden voordat ik ga rondbazuinen dat het met die klas niet gaat.quote:Op zaterdag 6 december 2008 14:08 schreef ShadyLane het volgende:
Kortom, ik ben het met Technovking niet eens. Ik lees hier genoeg positiefs, en de 'negatieve' dingen zie ik als pogingen om te leren. Of je het nou met een bepaalde actie (pepernoten, bijv.) eens bent of niet, boeien. Ik doe vaak genoeg dingen waar iemand zijn vraagtekens bij kan stellen, dingen die op het randje zijn (anders wordt het ook maar saai). Sommige pakken goed uit, andere niet, andere in de ene groep wel en in de andere niet. Al doende leert men. Zolang je kritisch naar jezelf blijft kijken, wilt leren, en ervoor zorgt dat je om de dingen en om jezelf kunt blijven lachen, ben je wat mij betreft goed bezig.
Vanwaar is die collega ontslagen dan? Ik neem aan dat daar wel een reden voor was?quote:Op dinsdag 9 december 2008 17:54 schreef teigan het volgende:
bij ons is iedereen nu een beetje aan het nadenken over zijn/haar positie op school geloof ik... vorige week is de ontslagprocedure van een collega die er al heel lang werkte in gang gezet..
Heel bizar is dat dan..
Ik zat ook al aan zoiets te denken. Wel leuk om te horen dat je waarschijnlijk de opleiding bij het IVLOS gaat doen; daar zit ik nu namelijkquote:Op donderdag 11 december 2008 15:30 schreef ErikT het volgende:
Hee ik wist helemaal niet dat dit topic bestond.
Vorige 2 jaar heb ik wiskunde gegeven en ik ga zeer waarschijnlijk in september de IVLOS doen. Ik mis het wel: lesgeven is leuk.
Maar ik wilde nu eerst ff mn studie afmaken. Lesgeven is ook vermoeiend, ging niet meer zo hard dat studeren.
Tips om te trakteren? Ik trakteerde in de eerste altijd op van die Napoleon snoepjes als ze allemaal hun spullen bij zich hadden. Dat vonden ze wel wat.
En bevalt het? Ik wil er wel een baan naast zoeken, stage lopen zie ik echt niet zitten. (Achterin een klas zitten doe je je ergste vijand niet aan... dat is zo gruwelijk saai.) Hoeveel dagen per week is het nu precies? (Ik begreep 1 à 2.)quote:Op donderdag 11 december 2008 15:39 schreef Hippos het volgende:
[..]
Ik zat ook al aan zoiets te denken. Wel leuk om te horen dat je waarschijnlijk de opleiding bij het IVLOS gaat doen; daar zit ik nu namelijk
wat je een volgende keer zou kunnen doen is zoiets telefonisch af te handelen.....quote:Op donderdag 11 december 2008 16:09 schreef Jentin het volgende:
Lolly's zijn ook leuk, heel fijn dat gesmak de hele tijd
Hippos, ik weet even niet hoe het bij jou zit: waarom stopt je stage? En zul je ze niet missen?
Ik heb trouwens vanavond oudergesprekken. Eentje maar, van 19.00 tot 19.10 over een jongeman die is blijven zitten en nog niet helemaal door lijkt te hebben dat vriendelijk lachend niks zitten doen ook niet gaat leiden tot een ticket naar de vijfde. Beetje zonde van m'n tijd om daarvoor naar school te gaan, maar goed, als ik jullie roosters zie, durf ik daarover niet te hard te klagen.
Paar zakken Celebrations doen het ook altijd wel goed.quote:Op donderdag 11 december 2008 15:18 schreef Hippos het volgende:
Hoorde al groepjes mompelen 'over een cadeautje kopen...' Ik zal in ieder geval trakteren; iemand nog tips?
Ook aan gedacht, maar dat 'mag' bij ons eigenlijk alleen als de afspraken niet meer in het rooster passen. En dat was nu dus niet het geval.quote:Op donderdag 11 december 2008 16:20 schreef teigan het volgende:
[..]
wat je een volgende keer zou kunnen doen is zoiets telefonisch af te handelen.....
Ik ga ze zeker missen, dat voel ik nu al. Sinds september geef ik ze nu les; en nu heb je eigenlijk net een (goede) band met de klassen...en moet ik weg. Ik moet weg omdat de opleiding dat eigenlijk gewoonweg eist. Ze willen dat ik 2 verschillende stages loop op twee verschillende scholen. Helaas is het een eis, de school wilde me graag behouden (en de leerlingen vast ook), maar het mag niet. Ik heb het geprobeerd, maar eis was eis. Bovendien doe ik de stage variant, en was het toeval dat ik nu ook 6 vaste uurtjes kreeg op die school. Dus ik had een soort halve baan en halve stage. Maar omdat ik officieel de stage variant doe moet ik dus een tweede stage op een andere school volgen...snap je het nog?quote:Op donderdag 11 december 2008 16:09 schreef Jentin het volgende:
Lolly's zijn ook leuk, heel fijn dat gesmak de hele tijd
Hippos, ik weet even niet hoe het bij jou zit: waarom stopt je stage? En zul je ze niet missen?
Het wordt inderdaad vanzelf minder, zoals al geschreven werd. De beste remedie is: veel lesgeven ('vlieg'uren maken). Waar ik me door heb leren ontspannen (maar dat past bij mij, dus ik weet niet of het bij een ander ook zo werkt): op een gegeven moment besloot ik eens lessen niet of nauwelijks voor te bereiden en te vertrouwen op mijn kennis en improvisatievermogen. En dan maar zien wat er gebeurt. Dat bleek eigenlijk heel goed te werken: door minder voorbereiding had ik ook veel minder een vaststaand idee over hoe de les zou moeten lopen, waardoor ik veel meer ontspannen was, en ik bleek over voldoende kennis en improvisatie te beschikken om er toch wat van te maken. Soms werden die lessen juist beter, omdat ik me veel meer richtte op de natuurlijke interactie met de klas. Dat gaf rust en zelfvertrouwen.quote:Op maandag 15 december 2008 19:58 schreef Hippos het volgende:
Geheel andere vraag. Één van mijn 'leerpunten' zoals dat zo mooi heet heeft te maken met het probleem dat ik heel veel schoolzaken meeneem naar huis. Ik bedoel daar mee dat veel zaken blijven malen in mijn hoofd, ik er eigenlijk soms continue mee bezig ben en dat ik echt lastig afstand kan doen. Nu is dat een probleem dat veel vaker bij beginnende docenten schijnt voor te komen; maar heeft er iemand ideeën of tips hoe je dit langzaam kan minderen, er dus verandering in kan brengen?
Nee, heb het aan het begin van het schooljaar wel voorgesteld om ook zelf op zoek te gaan, maar dat was de bedoeling niet. Het was de bedoeling dat de school eerstejaars stage zou regelenquote:Op dinsdag 16 december 2008 09:32 schreef Jentin het volgende:
Zo'n snuffelgluurstage kllinkt inderdaad niet zo spannend. Ik heb tijdens dat ene jaartje stage op twee scholen stage gelopen: op de eerste school (door de opleiding aangewezen) mocht ik inderdaad ook alleen maar naar het plafond staren (én constateren dat mijn begeleider 6 uur achter elkaar tegen iedere klas op hetzelfde moment hetzelfde stomme grapje maakte). Het enige wat ik zelf mocht doen is een oefeningetje werkwoordspellingnakijken.
Ik ben toen in november zelf naar een andere school gestapt en daar mocht ik al meteen veel meer doen, en dat was zoveel fijner! Ik werd af en toe behoorlijk in het diepe gegooid, maar ik kon van alles uitproberen en heb van die stage ontzettend veel geleerd. Ik werk nu nog op die school trouwens.
Ik ben trouwens ook zo iemand die dingen heel erg slecht los kan laten. Een lullige opmerking van een leerling kon heel lang blijven malen. Maar dit jaar (mijn 3e) gaat alles alweer zoveel makkelijker en rustiger, dat dat gepieker ook veel minder is dan vorig jaar. Zeg maar nihil. Ik denk inderdaad dat het wel klopt wat ShadyLane zei: na een tijdje zul je alles al wel een keer gezien hebben, de extreme gevallen daargelaten, en dan kun je het ook makkelijker loslaten.
Ik heb in ieder geval een beetje geleerd om m'n schouders op te halen als een les niet perfect verloopt: volgende keer beter, ik zie die klassen tenslotte vaak genoeg om mezelf te revancheren. En gek genoeg lijken die klassen het ook niet echt mee te nemen naar de volgende les, dat vond ik zelf een heel geruststellende constatering.
Whatshesaid, mag je zelf geen stage proberen te regelen, of moet het per se via je opleiding?
Hier idem en ik doe daar niet (meer) geheimzinnig over. Zolang je verder goed functioneert (en niet daarnaast nog vele andere keren ziek bent) kraait er geen haan naar. Sterker nog: ik zou een stuk slechter functioneren als ik het niet zou doen, dat snapt de directie ook wel. Ik denk dat dit geaccepteerd blijft zolang de werkdruk niet wordt verlaagd en zolang het fenomeen snipperdagen niet is ingevoerd in het onderwijs.quote:Op dinsdag 16 december 2008 09:38 schreef mane het volgende:
En verder af en toe echt bewust de boel de boel laten en je desnoods een dagje ziek melden. Ik ben nooit ziek, maar soms (één of twee keer per jaar) meld ik me toch eens ziek als ik denk dat ik het even niet zo goed meer trek.
Bij ons mag dat al niet meer, dan zouden er teveel lessen uitvallen...quote:Op donderdag 18 december 2008 18:32 schreef Hippos het volgende:
Vandaag in klassenverband kerstviering; onwijs leuk om te zien hoe leerlingen dan echt een 'groep' vormen; eten meenemen, hapjes en drankjes (complete taarten gemaakt);
Ik ben van mening (en uit mijn ervaring blijkt) dat als je de leerlingen méér vrijheid in het proces, je vaak héél erg verrast zult worden..quote:en je komt weer achter verborgen (kook)talenten van leerlingen![]()
Dat vind ik ook inderdaad een van de mindere zaken in het onderwijs: afscheid nemen van klassen. Maar goed, het jaar erna krijg je ook weer nieuwe, leuke klassen. Dus het "missen" duurt meestal bij mij niet zo heel lang. Soms denk ik nog wel eens met plezier terug aan een klas ja. Afscheid nemen na het eindexamen vind ik erger, omdat je ze dan vaak helemáál niet meer ziet.quote:Maar ik zal ze wel missen; dat weet ik wel. Slechts 4 maanden lesgegeven, maar aan band met een klas ontwikkel je echt al behoorlijk snel.
quote:Op zaterdag 20 december 2008 14:01 schreef WHATSHESAID het volgende:
* WHATSHESAID heeft een stageplek na de vakantie!
Dat is vervelend, ik had ook een soortgelijke ervaring maar dan met een tweede klas. Wat je zegt over het 'niet kunnen loslaten' herken ik erg, dat is ook een puntje waar ik hard aan moet werken. Want het kan toch niet zo zijn dat die leerlingen vrolijk kerstvakantie hebben en jij in de vakantie je allerlei zorgen maakt over hoe de leerlingen gaan reageren e.d. Omgekeerde wereld eigenlijk, maar het gebeurt wel. Ik had dat ook een tijdje, dus ik herken het goed (en er zijn vast velen hier die het ook hebben meegemaakt).quote:Op zondag 21 december 2008 10:49 schreef teigan het volgende:
Gefeliciteerd met je stageplek WHATSHESAID
Om even op de vraag van Hippos terug te komen, dit is mijn eerste volle jaar in het onderwijs met zoveel lesuren. Wat mij nu erg opbreekt is de reistijd, ik zit drie kwartier tot een uur in de auto(enkele reis)..
Na de vakantie heb ik 4 lesuren minder, jammergenoeg is dat niet een extra dag vrij, maar wel een dag maar 2 lesuurtjes.
Wat mij op dit moment nog het meeste dwarszit is mijn onzekerheid. Vooral een van mijn bovenbouwklassen heeft er een sport van gemaakt om mij bij het teruggeven van proefwerken klem te lullen en mij het gevoel te geven dat het mijn schuld is dat ze geen goed cijfer hebben. Ik kwam er achter dat ze dit ook gewoon echt afspreken en het er onderling over hebben of ze mij nog eens echt aan het huilen krijgen, en dat doet pas pijn. Dat geeft mij de neiging om er nu gewoon helemaal mee te stoppen.
Ze werken in de lessen niet of nauwelijks, en bij de laatste toets zijn er dus ook een flink aantal cijfers tussen de 2 en de 3. Ze krijgen dit direct na de vakantie terug, en ik zie er nu dus ook al als een berg tegenop. Degenen die wel goed gewerkt hebben hebben wel goede cijfers, zo tussen de 7 en de 9,6, maar ik ben gewoon verbaal in dat opzicht nog niet zo vaardig.
De afdelingsleider is ook wel op de hoogte, maar die nemen ze absoluut niet serieus, dus dat helpt ook al niet. Ik heb ook geen zin meer om hun nog op enige manier ter wille te zijn, maar ik zie dus weer als een berg tegen hun gezanik op.... en het ergste op dit moment vind ik dat ik het even niet kan loslaten, en hierdoor mijn vakantie ook gewoon verpest wordt..
Gefeliciteerd!quote:Op zaterdag 20 december 2008 14:01 schreef WHATSHESAID het volgende:
* WHATSHESAID heeft een stageplek na de vakantie!
Gefeliciteerd!quote:Op zaterdag 20 december 2008 14:01 schreef WHATSHESAID het volgende:
* WHATSHESAID heeft een stageplek na de vakantie!
Ik heb het gevoel dat sommige vakken niet echt een tekort kennen. Kan dat kloppen?quote:Op zaterdag 20 december 2008 11:22 schreef ShadyLane het volgende:
Het mooie is, het lerarentekort geeft je de mogelijkheid het avontuur aan te gaan met een vangnet: blijkt dat het onderwijs toch leuker was, dan kan je altijd nog terug
Klopt. En geschiedenis is er een van. Ik heb zelf ook een bevoegdheid voor geschiedenis, maar er is een overvloed aan docenten geschiedenisquote:Op donderdag 25 december 2008 20:54 schreef Lennox het volgende:
Ik heb het gevoel dat sommige vakken niet echt een tekort kennen. Kan dat kloppen?
Ach, dat is normaal.. Bij mijn LIO-stage werd ik naar de klas gebracht, 32 leerlingen 3 kader: "Ga je gang!". Dat was meteen in het diepe gesmeten worden en zie maar dat je blijft drijven. Achteraf gezien wel de beste leerschool die ik had kunnen hebben.quote:Op zaterdag 3 januari 2009 10:52 schreef Hippos het volgende:Volgende week begin ik alweer aan mijn tweede, afsluitende, (LIO) stage op een nieuwe school. Eerlijk gezegd vind ik dat erg spannend; zeker omdat ik dinsdag meteen al voor 2 klassen wordt gegooid. Weliswaar blijft de docent erbij maar toch...ik voel nu toch langzaam wat zenuwen, erg vaag.
Dank je.. Jij ook he!quote:Op zondag 4 januari 2009 17:23 schreef Razztwizzle het volgende:
Verder hier natuurlijk iedereen een gelukkig nieuwjaaren succes maar weer na de vakantie.
...helemaal vergeten!quote:Op zondag 4 januari 2009 15:50 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Ach, dat is normaal.. Bij mijn LIO-stage werd ik naar de klas gebracht, 32 leerlingen 3 kader: "Ga je gang!". Dat was meteen in het diepe gesmeten worden en zie maar dat je blijft drijven. Achteraf gezien wel de beste leerschool die ik had kunnen hebben.
Mja, morgen maar weer beginnen. Heb het gevoel alsof de tank voor een kwart gevuld is.. pff...
oeps, ook vergeten..quote:
Ja, ik geef ruim 7 jaar les op het VMBO en in die jaren heb ik alles gehad van 1 VMBO t/m 4 VMBO, alle leerjaren en afdelingen. In de loop van deze topicreeks heb ik al vaker dingen geschreven over het lesgeven op het VMBO. Ik zal je in het kort mijn ervaringen op het VMBO schetsen.quote:Op zondag 4 januari 2009 18:22 schreef Hippos het volgende:
Iemand toevallig meer ervaring met vmbo t.o.v. havo/vwo? Ik zou wel eens willen weten welke verschillen er zijn qua lesgeven (en dan bedoel ik niet zozeer het niveau). Op de opleiding heb ik tot nu toe daar 0,0 over gehoord...
Zooow.heavy verhaal. Laat die haar mond maar es spoelen met accuzuur of zo.. pff..quote:Op maandag 12 januari 2009 16:41 schreef -J-D- het volgende:
Toen ze een tijdje na schooltijd door de gang liep, was ze nog boos op me. In het bijzijn van enkele klasgenoten en een moeder van een van die klasgenoten (die op school was voor een afspraak) zei ze:
"Die {mijn-achternaam} is een vieze vuile tyfushond. Hij moet dood en daar ga ik voor zorgen. En dat kind dat er aan zit te komen (mijn vriendin is zwanger) wordt hopelijk dood geboren."
Het is volgens mij wel zo dat jouw school een andere school moet gaan zoeken die dat meisje wil aannemen (in den beginne alleen als "gastleerlinge"). Vindt jouw school géén school, dan ben ik bang dat ze haar toch zullen moeten houden en dat ze inderdaad weer in je les zit. Ik heb eerder in deze topicreeks al eens verteld van een jongen die mij met de dood bedreigde. Twee lessen later zat hij weer breed grijnzend voor mijn neus.quote:De moeder die bij deze uitlatingen aanwezig was, heeft dit doorgespeeld aan de directie. De directie heeft deze meid per direct extern geschorst, mede naar aanleiding van vele andere incidenten met haar. Verder wordt een exit-traject in werking gezet. Ze zal niet meer welkom zijn op onze school.
Ik ben benieuwd of dit daadwerkelijk gaat gebeuren. Het zou wel heel gek zijn als ik haar weer in de les zou hebben, en ik haar weer gewoon zou moeten helpen met het huiswerk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |