Ik zal niet actief kroegen gaan aangeven door een kliklijn te bellen. Wel kan een rook-kroeg naar mijn centen fluiten. Roken is verboden in Nederlandse kroegen sinds 1 juli 2008. Je eigent jezelf een recht toe dat je niet hebt. Ik heb er weliswaar niet direct last van, maar ben en blijf van mening dat iedereen zich in dit land aan de wet heeft te houden. Ook hardleerse kroegbazen.quote:Op donderdag 27 november 2008 17:47 schreef Sybesma het volgende:
Er is wel een verschil tussen:
Een kroeg aangeven omdat er gerookt wordt terwijl je er nooit komt of alleen naar een kroeg gaan waar je het naar je zin hebt en je niet druk maken om andere kroegen.
Ik ga naar kroegen waar ik mag roken, de niet rook kroegen bezoek ik niet en maak ik me niet druk om.
Als het hetzelfde zou zijn zou jij:
Gaan naar kroegen waar niet gerookt mag worden en je niet druk maken om kroegen waar dat wel mag.
Met andere woorden zouden we kroegen die zich gewoon niet aan de wet wensen te houden, moeten gaan belonen door ze tot rookkroeg te bestempelen en kroegen die geen zin hebben in boetes en wel de wet gehoorzamen moeten straffen en ze tot niet-rookkroeg bestempelen.quote:Op donderdag 27 november 2008 17:47 schreef Sybesma het volgende:
[..]
Er is wel een verschil tussen:
Een kroeg aangeven omdat er gerookt wordt terwijl je er nooit komt of alleen naar een kroeg gaan waar je het naar je zin hebt en je niet druk maken om andere kroegen.
Ik ga naar kroegen waar ik mag roken, de niet rook kroegen bezoek ik niet en maak ik me niet druk om.
Als het hetzelfde zou zijn zou jij:
Gaan naar kroegen waar niet gerookt mag worden en je niet druk maken om kroegen waar dat wel mag.
Even afgezien van kroegen (waar ik niet veel kom en het me dan ook niet heel veel uitmaakt of ze daar wel of niet roken), ben ik wel superblij met het rookverbod dat in concertzalen geldt. Nu kan ik tenminste naar een concert zonder in de rook te staanquote:Op donderdag 27 november 2008 17:58 schreef Elfletterig het volgende:
Heb ik zojuist al beantwoord (en ook in eerdere topics is daar al veel over gezegd). Voor 1 juli 2008 was het zo dat ik wist dat ik met stinkende kleren zou thuiskomen als ik naar de kroeg ging. En soms ook met prikkerige ogen. De overheid heeft mij echter nooit belemmerd om naar de kroeg te gaan, maar heeft gelukkig wel de omstandigheden verbeterd. Sinds 1 juli 2008 is de situatie anders en kan ik WEL naar de kroeg zonder dat ik met stinkende kleren thuiskom.
Het blijft niet bij die observatie. Jij meent te zien dat steeds meer mensen die kant op gaan, dus móet ik ook die kant op.quote:Op donderdag 27 november 2008 17:58 schreef Elfletterig het volgende:
Dat "we" die kant op gaan, heeft verdomd weinig met sterke normen te maken. "We" zien gewoon dat het aantal rokers rap afneemt. In Nederland hebben "we" bijna drie keer zo veel rokers als niet-rokers. En "we" weten steeds meer over de schadelijkheid van roken, niet in de laatste plaats omdat "we" bijna allemaal wel familie of vrienden hebben die zijn overleden aan bijvoorbeeld longkanker. Als observeren ook al een gevaarlijk menselijk trekje is, stel ik voor dat we de evolutie maar terugdraaien en allemaal weer fijn aap worden.
Tig keer ontweken zul je bedoelen.quote:Echt al tig keer behandeld, sorry.
Dat is ook de reden dat ze bier blijven tappen en niet overschakelen op het draaien van kerkmuziek. De reden dat er kroegen zijn is namelijk gelegen in het feit dat ze hun best doen om het hun klanten naar de zin te maken.quote:Kern van de zaak is dat horeca-ondernemers allemaal het roken zouden blijven toestaan, uit angst om klanten te verliezen.
Weet ik niet. Ik snap best dat het historisch zo gegroeid is en dat het ontstaan van meer rookvrije horeca best een impuls kan gebruiken, daar ben ik ook helemaal niet tegen. Maar als het effect is dat je dan overal mag roken dan is dat omdat dat de vraag is waarvan kroegen kunnen bestaan, en dan is dat zo en daar verandert het wensdenken van politiek Den Haag niks aan.quote:Effect is dan dat je in elke kroeg mag roken.
Als er nog een kroeg is om binnen te gaan dan. Bovendien ontgaat mij nog steeds volledig waarom de overheid jou die garantie zou moeten geven ten koste van mij en menig cafehouder, het lijkt me dat de garantie dat als er een aanduiding 'rookvrij' op de deur staat het ook daawerkelijk rookvrij is voldoende.quote:Dankzij het rookverbod heb je juist de garantie dat je elke kroeg kunt binnengaan zonder dat het blauw staat van de rook.
Dat zeg ik, het is gewoon domineetje spelen, de bemoeiziekte de vrije loop laten. De keuzes die je voor jezelf maakt opdringen aan anderen. Dat kan met roken, maar dat kan ook met zedelijk gedrag, riskant gedrag en elk ander potentieel ongezond gedrag. Moeten mensen ook niet beschermd worden tegen de toorn des heren? Daarbij vergeleken is 40 sigaretten per dag immers een peuleschil. Moet de overheid niet zorgen dat mensen tegen zichzelf beschermd worden door ze te verbieden allemaal zondige dingen te doen?quote:Verder heb ik echt in aflevering 1 of 2 van deze topicreeks al gewezen op preventief gezondheidsbeleid. Vanuit het oogpunt van algemeen welzijn en de algehele volksgezondheid, is het soms verstandig om mensen tegen zichzelf te beschermen. En ze dus niet bloot te stellen aan ongezonde, stinkende rook.
Dat zou ik niet doen, Maartena moest immers zelf toegeven dat het bewijs in de kelder van een bibliotheek moest liggen en niet op internet te vinden was. De pretentie dat de schadelijkheid van meeroken wetenschappelijk bewezen blijkt nou eenmaal keer op keer niet hard te maken.quote:Zie... WEER dezelfde cirkelredenatie die echt al wel 10-15 topics lang aan de gang is. Ik zei net al: Ik kan nu wel weer gaan wijzen op de schadelijkheid van roken, maar dan krijg ik weer dezelfde riedel dat er geen wetenschappelijk bewijs is. En ja hoor: zo beginnen we weer van voor af aan. Dan moet ik nu zeker weer met bronnen komen, of wijzen op de talloze posts die Maartena over dit onderwerp heeft gemaakt?
Ik heb het allemaal gelezen, aanwijzing zus, biomarker zo, onderzoek ongeldig verklaard hier, wetenschappelijk fraude daar.quote:Ik begin er echt niet opnieuw aan, sorry. Ga fijn teruglezen in eerdere topics.
De wereld is gered! Elfletterig kan naar de kroeg, die hij zelf niet in leven kan houden, zonder stinkende kleren! Heb je ook nog oog voor de wereld buiten je directe eigenbelang of is er iets heel erg mis gegaan in een cruciale ontwikkelingsfase van de kleine Elfletterig ergens rond de peuterschool?quote:Heb ik zojuist al beantwoord (en ook in eerdere topics is daar al veel over gezegd). Voor 1 juli 2008 was het zo dat ik wist dat ik met stinkende kleren zou thuiskomen als ik naar de kroeg ging. En soms ook met prikkerige ogen. De overheid heeft mij echter nooit belemmerd om naar de kroeg te gaan, maar heeft gelukkig wel de omstandigheden verbeterd. Sinds 1 juli 2008 is de situatie anders en kan ik WEL naar de kroeg zonder dat ik met stinkende kleren thuiskom.
Hoezo derhalve? Jij snapt niks van democratie he? Het punt wat je hebt is dat het volgens de regels van de parlementaire democratie is gegaan, verpest het nou niet meteen weer met onzin.quote:Zwak punt. Eerst beweer je keihard dat het rookverbod niet democratisch tot stand is gekomen. Als ik de feiten weergeef en aantoon dat het wél een democratisch besluit is, ga je ineens het orgaan in twijfel trekken dat die beslissing neemt. Ten tijde van de invoering steunde circa 66 procent van de Nederlanders het rookverbod. Onder jongeren was dit zelfs 70 procent. Overtuigende meerderheden er derhalve zeer democratisch.
Ik kijk nog wel verder dan roken. Als je je observatievermogen niet had verward met bemoeizucht was je misschien opgevallen dat ik het over de reikwijdte van het staatsgezag heb. En qua democratisch gehalte verdient het geen schoonheidsprijs. Niet omdat het er niet voor of tegen te kiezen was, omdat er een onderhands akkoord is tussen het gros van de partijen om het roken aan te pakken, omdat het buiten verkiezingen wordt gehouden, omdat het Europees beleid is wat invulling moet krijgen en omdat het stoelt op leugens, bedrog, propaganda, valse voorwendselen, gespleten boodschappen en het afschuiven van verantwoordelijkheden.quote:Dat 'democratisch' niet altijd is wat jou zint, wil niet zeggen dat het daarom niet democratisch is. Trouwens ook raar dat je bij dit onderwerp wél verder wilt kijken, maar dat je het verderkijken niet toepast op de toekomst van het roken...
Klopt, het is dan ook een onzalig plan van de overheid om zich te mengen in de vraag wat nou wel of niet gezellig is of kan zijn.quote:Op gezelligheid kun je geen beleid maken.
Je mist het hele punt. Als ik wil horen wat ik allemaal wel niet moet en niet mag dan ga ik wel naar een bijbelleesavond van jouw medestanders. Ik ga niet naar de kroeg om te horen dat ik niet mag wat ik en mijn omgeving van dat moment wel wil.quote:Op arbeidsomstandigheden en de schadelijke gevolgen van (mee)roken wél. Het is de roker die het voor zichzelf 'ongezellig' maakt, door zichzelf wijs te maken dat het zonder sigaret niet meer gezellig kan zijn.
Je rancune en verslaving moeten wel érg diep zitten, wil je een rookverbod laten bepalen of jouw avond gezellig is.
Mijn probleem is dat de tijd van het idee dat mensen zelf wel kunnen bepalen hoe ze het naar de zin hebben voorbij is en dat de bemoeizieken aan hun grootste comeback bezig zijn sinds de Spaanse inquisitie.quote:Serieus: leer eraan te wennen dat de tijd van roken in de kroeg voorbij is en dat het totale fenomeen roken langzaam maar zeker zal verdwijnen. Je moet het natuurlijk zelf weten, maar je kwelt jezelf alleen maar.
Weer hetzelfde ontwijkgedrag. Dat de ene regel van een andere aard is dan de ander, daar wil Elfletterig het liever niet over hebben, want Elfletterig kan de kroeg in zonder dat zijn kleren gaan stinken en daar gaat het allemaal om.quote:Er zijn verschillende typen wet- en regelgeving ja. Het rookverbod is daar onderdeel van. De rest van je verhaal vind ik niet zo bijster relevant, sorry. Het is meer jouw subjectieve frustatie over het rookverbod dan een relevante weergave van feiten.
Mooi, dan moet het je ook een rotzorg zijn wanneer ik dat samen met anderen doe, en ook een rotzorg wanneer iemand aan die gezamenlijkheid geld probeert te verdienen.quote:Dude... serieus. Wat mij betreft steek je de ene sigaret met de andere aan, wat mij betreft steek je er tegelijk vijf in je mond en ook eentje in al je andere lichaamsopeningen; het zal me een rotzorg zijn.
Jawel hoor, overlast is alleen per definitie iets wat jezelf niet hebt opgezocht. Ik ben er dan ook groot voorstander van dat mensen zelf hun goed geinformeerde keuzes kunnen maken.quote:Het enige waar het hier om draait is overlast, maar je vindt roken in de kroeg kennelijk zo normaal dat dat niet eens in je opkomt.
Prima, ik zou het niet in mijn hoofd halen om te gaan roken op een rookvrije plek waar niet-rokers gezellig zitten te niet-roken en die daarvoor vrijwillig ter beschikking is gesteld.quote:Je mag nog steeds roken. Wat mij betreft rook je zo veel je wilt. Ik wil er alleen geen last van hebben als ik in de kroeg zit.
Dat moet ik even reconstrueren: Je staat met de knop van kroegdeur in je hand, een blik door het raam is voldoende om vast te stellen dat er gerookt wordt en dat de uitbater dat dus kennelijk wil. Wat zal Elfletterig doen, naar binnen stappen doorlopen, binnen stappen, doorlopen, hij stapt naar binnen.quote:Want ik heb er niet voor gekozen om ongevraagd van jouw verslaving mee te genieten. Moeilijk om te begrijpen hè?
quote:Veel rookovertredingen in Den Bosch
DEN HAAG/DEN BOSCH - De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) heeft vorige week 29 keer sancties opgelegd aan horecabedrijven in Den Bosch die het rookverbod negeerden. De maatregelen zijn het resultaat van gerichte acties nadat de Bossche ondernemers collectief hadden aangekondigd dat roken weer was toegestaan, meldde een woordvoerder de VWA donderdag.
In totaal werden in Den Bosch 177 bedrijven bezocht. De stad scoorde met 29 de meeste overtredingen. In Groningen gingen van maandag 17 tot en met zondag 23 november 22 bedrijven op de bon. In één geval was dat voor de vierde, en in een ander geval zelfs voor de vijfde keer. Verder gingen veel gelegenheden in Rotterdam in de fout (17).
Vanaf 1 oktober heeft de VWA 2385 bedrijven geïnspecteerd en legde ruim 685 sancties op. Het merendeel van de overtredingen zal met een boete worden afgehandeld. Justitie bepaalt welke zaken strafrechtelijk worden vervolgd.
quote:Klink: 'Ik verklaar niemand de oorlog'
Minister Klink krijgt steun van de Kamer om het rookverbod streng te handhaven. De rechter kan nu een maximale boete van 18.500 euro opleggen aan overtreders.
De minister van volksgezondheid zet het strafrecht in bij de handhaving van het rookverbod. Bij structurele overtreding wordt proces-verbaal opgemaakt. De overtreding wordt als economisch delict aangemerkt en de overtreder moet voor de economische politierechter verschijnen. Die kan naast het geven van een geldboete ook het café stilleggen.
Klink benadrukt dat hij proportioneel handelt. „Ik zoek geen confrontatie, ik verklaar niemand de oorlog. Wij gaan zorgvuldig te werk. Eerst geven we een waarschuwing, dan tweemaal een bestuurlijke boete, pas dan komt het strafrecht aan bod.”
De aanscherping komt nadat steeds meer horecagelegenheden het rookverbod doelbewust overtreden. „We zouden geen knip voor de neus waard zijn als we niet handhaven. Ik wil er geen misverstand over laten bestaan dat het het kabinet ernst is. Het is niet te verdedigen dat democratisch vastgestelde wetten bewust worden overtreden. Hiermee kom ik tegemoet aan de roep om strengere handhaving, die in de media en vanuit de branche zelf klinkt.”
Een meerderheid van de Kamer steunt de minister. Vooral Lea Bouwmeester (PvdA) had warme woorden voor de bewindsman. „Goed dat u hard optreedt. Cafés die het rookverbod overtreden, zijn niet solidair ten opzichte van cafés die zich netjes aan de wet houden. Ik vind dat zij meer in het zonnetje moeten worden gezet. Wat vindt u ervan als wij samen een bloemetje zouden brengen aan de rookvrije cafés?”
Klink reageerde verlegen op dit voorstel. „Ik geef nooit bloemetjes, dat past niet bij mijn persoonlijkheid.” Toen er werd opgemerkt dat mevrouw Klink dus ook nooit een bloemetje krijgt, bleef de minister een tijdlang zwijgend op zijn blaadje kijken. „Ik zie dat als een aanbeveling om dat eens te doen,” mompelde hij maar, en ging snel door met het debat.
In december komt de bewindsman met een ’knelpuntennota’. Op basis daarvan wil hij besluiten of kleine cafés, die geen plaats hebben voor een aparte rookruimte, gecompenseerd worden. De oppositiepartijen VVD, PVV en SP zijn hier voor.
Wie is de dupe van het rookverbod? De kleine caféhouders, aldus PVV en VVD. Fleur Agema (PVV): „Cafés hebben een omzetdaling van dertig tot veertig procent. Vooral kleine cafés zijn de dupe. Zij houden zich keurig aan het rookverbod maar hebben geen ruimte voor een rookruimte. Veel kleine ondernemers gaan op de fles. Mijn vader was horecaondernemer in Purmerend, dus ik weet waar ik over praat. Die kleine cafés moeten compensatie krijgen, anders gaan ze failliet.”
Welnee, zegt Boris van der Ham, niet de kleine maar de middelgrote cafés zijn de dupe. „Veel kleine cafés houden zich niet aan het rookverbod en hebben de asbak weer op de toog gezet. De middelgrote cafés hebben net geïnvesteerd in een rookruimte, maar zien hun klandizie nu verdwijnen naar de kleine cafés waar weer gerookt wordt.”
Nee hoor, zegt Jolande Sap (Groenlinks), alle niet-rokers zijn de dupe. „De roker brengt schade aan de niet-roker die naast hem zit. Ik vind het onacceptabel dat men in sommige cafés weer is begonnen met roken. Het is een vervelende verslaving waar we niet veel tolerantie voor moeten hebben.”
Minister Klink wil nog niet zeggen of hij kleine cafés wil compenseren voor hun omzetverlies. „We onderzoeken de gevolgen van het rookverbod. Komt het omzetverlies wel door het verbod? De omzetdaling is in 2007 begonnen, terwijl het rookverbod pas in juli 2008 is ingevoerd", zei hij. „Verder kan de kredietcrisis een rol spelen. Dat moeten we allemaal uitzoeken. In december heb ik de feiten op een rijtje, dan pas besluit ik over eventuele compensatie. Tot die tijd gaan we door op de ingeslagen weg.”
Minder concurrentie voor de illegale horecaquote:Op donderdag 27 november 2008 19:29 schreef MikeyMo het volgende:
executeer die bedrijven die voor de 4e of 5e keer al op de bon gaan maar dan
Geweldig , telkens die niet rokers die het hele bestaansrecht van de rookvrije horeca onderuit halen.quote:Op donderdag 27 november 2008 18:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Met andere woorden zouden we kroegen die zich gewoon niet aan de wet wensen te houden, moeten gaan belonen door ze tot rookkroeg te bestempelen en kroegen die geen zin hebben in boetes en wel de wet gehoorzamen moeten straffen en ze tot niet-rookkroeg bestempelen.
Met als gevolg dat de eerste soort kroeg een veel hogere omzet genereert dan de tweede soort kroeg. Omdat die niet toegankelijk zijn voor iedereen.
Oftewel: Gewoon handhaven en hard straffen en zoveel mogelijk overtreders aangeven.
Ben gisteren nog naar een kroeg geweest, met 4 personen, waarvan één roker. De kroeg was, gelukkig, rookvrij. De roker ging gewoon af en toe naar buiten. Geen enkel probleem.
Prima. We verschillen dus niet zoveel. Jij wilt niet in een rookkroeg zijn, ik niet in een niet rook kroeg. En dat kan nu. Prachtig toch?quote:Op donderdag 27 november 2008 18:03 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik zal niet actief kroegen gaan aangeven door een kliklijn te bellen. Wel kan een rook-kroeg naar mijn centen fluiten.
Onzin, de niet rook kroegen kunnen mooi op jouw centen teren, de kroegen die schijt hebben aan de regels verdienen aan mij.quote:Op donderdag 27 november 2008 18:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Met andere woorden zouden we kroegen die zich gewoon niet aan de wet wensen te houden, moeten gaan belonen door ze tot rookkroeg te bestempelen en kroegen die geen zin hebben in boetes en wel de wet gehoorzamen moeten straffen en ze tot niet-rookkroeg bestempelen.
Met als gevolg dat de eerste soort kroeg een veel hogere omzet genereert dan de tweede soort kroeg. Omdat die niet toegankelijk zijn voor iedereen.
quote:Op donderdag 27 november 2008 18:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Oftewel: Gewoon handhaven en hard straffen en zoveel mogelijk overtreders aangeven.
toch best grappig hoe makkelijk een vergelijking wordt getrokken tussen:quote:Op donderdag 27 november 2008 22:00 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
NSB'er die je er bent. Hoe ongeloof triest. Dat je het niet tof vindt dat er in een kroeg wordt gerookt a la. Maar om ze nou te gaan verlinken....
Jouw mening, ik werk gewoon graag mee aan een rookvrije horeca.quote:Op donderdag 27 november 2008 23:08 schreef KoosVogels het volgende:
De wet overtreden. Ook weer zo overdreven gesteld. Als je een iemand vermoord, dan overtreed je de wet. Wanneer je steelt, dan overtreed je de wet.
Of ben jij zo'n figuur die de politie erbij haalt als hij iemand ziet wildpissen? Of als je iemand een biertje ziet drinken op straat, dan bel jij zeker ook de politie. Dat zijn immers ook overtredingen.
Iemand erbij naaien, voor zoiets lafs, is gewoon NSB gedrag.
Je hebt gelijk. Als je joden moet vergassen volgens de wet, moet je dat gewoon doen. Alle kritiek op de wet is altijd onzin.quote:Op donderdag 27 november 2008 23:10 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Jouw mening, ik werk gewoon graag mee aan een rookvrije horeca.
Wel weer makkelijk, de wet is de wet, tenzij hij niet in je straatje ligt, dan mag ie overtreden worden...
Jij leeft de wet natuurljk altijd perfect na, alle wetten dus. Ik neem aan dat je nooit te hard rijdt, nooit tegen een boom aan pist, nooit muziek download op de pc, nooit fietst zonder licht enz enz.quote:Op donderdag 27 november 2008 23:10 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Jouw mening, ik werk gewoon graag mee aan een rookvrije horeca.
Wel weer makkelijk, de wet is de wet, tenzij hij niet in je straatje ligt, dan mag ie overtreden worden...
Hey pssst, als je roken wilt verdedigen kan je mensen vergassen misschien beter niet als iets negatiefs aandragen.quote:Op donderdag 27 november 2008 23:24 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. Als je joden moet vergassen volgens de wet, moet je dat gewoon doen. Alle kritiek op de wet is altijd onzin.
Het is niet bewezen dat je met sigarettenrook mensen kan doodvergassen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 00:00 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Hey pssst, als je roken wilt verdedigen kan je mensen vergassen misschien beter niet als iets negatiefs aandragen.
Bron: http://www.nd.nl/artikele(...)uw-relatief-ongezondquote:Nederlandse vrouw relatief ongezond
BILTHOVEN – Met de gezondheid van de Nederlandse vrouwen gaat het niet zo goed. Ze sterven bovengemiddeld vaak aan kanker en ziekten aan de longen en luchtwegen, zoals COPD.
Dat blijkt uit een onderzoek van het RIVM, het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Het instituut vergeleek de gezondheid van inwoners van 27 landen die lid zijn van de Europese Unie. Dat Nederlandse vrouwen relatief vaak overlijden aan kanker en longziektes komt door het hoge percentage vrouwen dat heeft gerookt. Roken is van grote invloed op sterfte aan longkanker en ademhalingsziekten. Net als in veel andere EU-landen daalt ook in Nederland het aantal rokers. Toch behoort Nederland nog tot de EU-landen met het hoogste percentage rokende vrouwen.
Uit het onderzoek van het RIVM komen ook positieve gezondheidsontwikkelingen naar voren voor Nederland. Zo stijgt de gemiddelde levensverwachting sinds 2000 weer, na een periode van stagnatie in de jaren negentig. De leeftijd die Nederlandse vrouwen bereiken is 82 jaar en ligt daarmee wat boven het gemiddelde van de 27 EU-landen.
Net als in de andere EU-landen leven vrouwen in Nederland langer dan mannen. Nederlandse mannen worden gemiddeld 78 jaar. Dat is relatief hoog. Alleen in de vijftien meer welvarende ‘oude’ EU-landen halen mannen een gemiddelde leeftijd van een kleine tachtig jaar.
Het onderzoek laat verder zien dat sterfte door hart- en vaatziekten en door ongevallen in Nederland erg weinig voorkomt in vergelijking met andere Europese landen. Het rapport wil niet één land aanwijzen als meest succesvol op het gebied van gezondheid, maar noemt desondanks alleen Zweden als een land ,,met goede kaarten’’. Zweden hebben een hoge levensverwachting, ervaren hun gezondheid als goed en het percentage rokers is er de afgelopen jaren flink gedaald, wat veel gezondheidstrends in gunstige richting ombuigt.
Ja, roken is natuurlijk de enige oorzaak.quote:Op vrijdag 28 november 2008 02:23 schreef Elfletterig het volgende:
Ach ja...
[..]
Bron: http://www.nd.nl/artikele(...)uw-relatief-ongezond
Om nog maar eens aan te geven hoe slecht en schadelijk roken is. Kijk dit is dus waarom Klink het roken wil ontmoedigen.
Er is natuurlijk een verschil tussen sporadisch en fundamenteel moedwillig.quote:Op donderdag 27 november 2008 23:36 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jij leeft de wet natuurljk altijd perfect na, alle wetten dus. Ik neem aan dat je nooit te hard rijdt, nooit tegen een boom aan pist, nooit muziek download op de pc, nooit fietst zonder licht enz enz.
Je hebt helemaal gelijk, de wet is de wet, tenzij die niet in je straatje ligt.
ja maar als je je dan voor een trein pleurt, polsen doorsnijdt, een knoop rond je nek doet of het hele medicijnkastje naar binnen werkt wordt je opgenomen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 05:59 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ja, roken is natuurlijk de enige oorzaak.Het heeft uiteraard helemaal niets te maken met dat in die landen vrouwen veel meer werken en dezelfde soort levens zijn gaan leiden als mannen en dat daardoor dus de leeftijd naar elkaar toeschuift.
![]()
En zelfs al ging je direct dood van roken dan nog heeft Klink er geen ruk over te zeggen. Het is iets wat iemand vrijwillig, op een plek waar je vrijwillig komt, in z'n lichaam prakt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |