Gemeente Nederweertquote:Op donderdag 18 december 2008 12:14 schreef Nouwk het volgende:
Welk gemeentehuis werk jijDat is zeker zon spoedprocedure, daar moet de gewone burger wel wat extra voor neertellen
Ik heb wel eens met Bruinsma tijdens de les op een kruispunt gestaan met 5 andere lesauto's waarvan 4 ook van Bruinsmaquote:Op donderdag 18 december 2008 12:19 schreef YPrue het volgende:
Net weer rijles gehad, nu weer een andere leraar, de vader van diegene die nu de rijschool heeft. Erg aardige man, heeft 55 jaar rijles gegeven en valt nu wel eens in als zijn zoon niet kan.
Meteen ook naar de favoriete hellingproef-plek van schijnbaar alle rijscholen hier in de buurt gereden, de Oliemolenstraat in Heerlen. Kwamen er nog een stuk of 3 rijles-auto's voorbij.En ook het keren op de weg weer gehad.
Ondertussen vroeg hij me vanalles over verkeerssituaties en verkeersborden ('mag je hier rechts', 'wie heeft hier voorrang', 'wat betekent dat bord' enz.).
Volgens mij krijgt de gemeente de gegevens al meteen binnen, maar moet je examinator het handmatig invoeren op de computer. Ik kon hem na een treinreis van 20 minuten van het CBR naar m'n gemeentehuis meteen aanvragen.quote:Op donderdag 18 december 2008 18:09 schreef Sirmixalot het volgende:
Ja mij werd bij het CBR ook vertelt de dag erna. Maar ik had het al nagevraagd bij de gemeente en die krijgen meestal 2 uur na je uitslag de gegevens al binnen. Dusja je kunt het eigenlijk gewoon dezelfde dag wel aanvragen.
Vergeet ook de bussen niet. Ik ken een situatie (Haarlemmerplein voor de Amsterdammers onder ons) waar de auto`s tegelijk met de bussen groen licht krijgen. De bus gaat rechtdoor over de tramrails dat naast de rijweg ligt wat betekent dat als een automobilist linksaf gaat de bus voorrang heeft.quote:Op donderdag 18 december 2008 01:08 schreef Wijnand_Bierenstein het volgende:
[..]
Ben ik niet met je eens. Als je alleen lest in de weilanden van Tietruksteradeel zul je toch ooit een keer de stad in moeten (sowieso voor je examen). Daarnaast is Amsterdam voor mensen die er niet woonachtig zijn natuurlijk veel moeilijker om te rijden. Ik neem aan dat jij in Amsterdam woont, dus ja dan ken je de situatie zo af en toe wel. Ook is het niet zo dat de verkeerssituatie in Amsterdam extreem chaotisch is ofzo, het enige waar je op moet letten zijn trams en overstekende fietsers/voetgangers.
Ik had die ook, gewoon dat boek doorgelezen en een paar oefenexamens gemaakt, en vooral de foute vragen dan doorkijken wáárom je ze fout doet, en dan moet het meer dan voldoende zijn. Dat is gewoon alles wat je moet weten dus als je dat weet dan weet je gewoon allesquote:Op vrijdag 19 december 2008 21:07 schreef Pizzabodem het volgende:
Hoe leren jullie trouwens de theorie? Ik heb zo'n boek van Vekabest en een cd met 10 oefen-examens. Is dit voldoende, of is het slim om ook online te oefenen?
Failquote:Op donderdag 4 december 2008 16:57 schreef Doagere het volgende:
[..]
Ik had dit net nog..
Rij een tijdje achter een lesauto, die echt continue 45 km reed, na een rontonde (was vlak bij huis) zet ik me auto in ze'n 1 en vol gas erlangs!![]()
Of als je een lesauto ziet stuntelen voor een 'bijzondere verrichting' op een kruispuntje in een woonwijk. Er dan aan komen rijden, doen alsof je dom bent, knipperlicht aan en even wachten. Er gebeurd dan natuurlijk niks, en dan; in ze'n achteruit (vol gas) dan scheur je er langs en hoek je de auto de bocht in!
Ik woon trouwens vlakbij het CBR, dus hier rijden best veel lesautos. Tijdje terug moest ik nog dik op de rem (die instructeur greep ook in bij die lesauto) ik had voorang, en als ik voorrang heb, dan neem ik die ook.![]()
Dat kreeg ik al gelijk de eerste les!quote:Op maandag 22 december 2008 22:08 schreef DeHovenier het volgende:
Morgen m'n 5e les, leren schakelen. Veel zal ik er niet van bakken denk ik
Geloof me, niet alle chauffeurs hebben zin om die rem in te trappen. Nu kom ik er regelmatig met de 22 langs en is de ergste situatie toch echt rond het Centraal Station. Zeker met de N/Z-lijn werkzaamheden.quote:Op donderdag 18 december 2008 20:33 schreef kip_zonder-kop het volgende:
[..]
Vergeet ook de bussen niet. Ik ken een situatie (Haarlemmerplein voor de Amsterdammers onder ons) waar de auto`s tegelijk met de bussen groen licht krijgen. De bus gaat rechtdoor over de tramrails dat naast de rijweg ligt wat betekent dat als een automobilist linksaf gaat de bus voorrang heeft.
Vlak voor het verkeerslicht ligt er echter een brug waar de bus vandaan komt. Sommige chauffeurs racen gewoon die brug over om vervolgens keihard op de rem te trappen omdat jij als automobilist nooit die bus aan had zien kunnen komen, zelfs niet als je voor het afslaan goed in de linkerspiegel had gekeken
Gelukkig maar dat de meeste buschauffeurs het wel goed kunnen en de auto`s dus ook gewoon voorrang geven, ook al hebben zij die niet.
Tijdens mijn rijlessen heb ik ook midden in Amsterdam gelest. Ik bedenk me toch echt wel even drie keer als ik ooit met de auto naar het centrum wil rijden, de rijinstructeur heeft toch geregeld de rem in moeten trappen voor een fietser die weer eens door het rode licht reed.
Gefeli!quote:Op dinsdag 23 december 2008 15:35 schreef Frankii het volgende:
Geslaagd voor theorie-examen! (in 1 keer)
Euh, gemeentelijk terrein?quote:Op vrijdag 26 december 2008 01:27 schreef Geqxon het volgende:
Vraag voor iemand die net de theorie geleerd heeft: Mag je in de bebouwde kom je auto op een willekeurig grasveld zetten? Telt dat als een stoep?
Lijkt me niet, fout parkeren, gemeentelijk groen. Het zal wel ergens in een gemeentelijke verordening staan. Het is aan de parkeerplizie van je gemeente om dat te beslissen.quote:Op vrijdag 26 december 2008 01:29 schreef Geqxon het volgende:
Een lokaal trapveldje. Maar het komt voor mij goed uit daar te parkeren.
Zou je er voor mij op willen letten of die mensen nou echt minder streng zijn oid?!quote:
Ik ben blind aan mijn linkerkant, maar ik heb na medisch onderzoek geen extra spiegel te hoeven nemen.quote:Op dinsdag 23 december 2008 00:55 schreef Frankii het volgende:
Om 13:30 eerste keer theorie-examen... ben echt heel benieuwd.
Kheb net 10 toetsen zitten maken en geen een keer gezakt, max 3 fouten... moet goed komen lijkt me.
Ik laat het weten, wens me succes
Ik heb trouwens het syndroom van Duane, wat inhoudt dat ik mijn linker oog niet naar links kan draaien. Hierdoor moet ik misschien een extra spiegel in de auto voor mijn dode hoek. Als ik mijn hoofd naar links draai zie ik namelijk dubbel, aangezien mijn rechteroog wel naar links draait en mn linkeroog niet... Een 'Eigen Verklaring' moeten halen voor 20 euro, en moet daarmee naar de huisarts, 25 euro, om te testen of ik echt extra spiegels nodig heb.
Ik heb bij mijn 2e examen (geen BNOR dus) ook een timeout gekregen. De zenuwen sloegen onderweg ineens zo toe dat het zweet over mijn rug gutste en ik gewoon over het stuur glee met mijn handen. Even aan de kant gezet, paar minuten diep in en uit geademt en toen weer verder gegaan. Je moet de mazzel hebben qua instructeur hoor, maar soms zijn het net echte mensenquote:Op zondag 28 december 2008 14:54 schreef Nouwk het volgende:
Met BNOR krijg je langer de tijd en je mag onbeperkt aantal keren BNOR-en. Je kunt volgens mij ook even een time-out aanvragen om even te ontstressen.
Ik ben zonder navigatiesysteem nieuwe stijl afgereden...quote:Op dinsdag 30 december 2008 00:24 schreef Elwood1802 het volgende:
Lest iedereen nou tegenwoordig met zo'n tomtom of is dat niet verplicht?
Veel te late reactie, maar ik heb het ook genomen. Als het niet te laat is: neem propranolol. HEt is ongeveer vier uurtjes werkzaam en het hele trillen en zweten van zenuwen was bij mij compleet weg.quote:Op dinsdag 30 december 2008 10:11 schreef snorfiets het volgende:
Ik moet morgenochtend afrijden
mijn instructeur vertelde mij gister dat ik eens propranolol tegen de zenuwen moet proberen. Dan heb ik vanmiddag nog een les waarbij ik het middel uit kan proberen waarbij mijn instructeur naar de werking bij mij kijkt. Dan krijg ik dus te horen of ik het morgen beter wel of niet kan gebruiken.
Iemand ervaring met propranolol? Is het echt de moeite waard? heeft het geen negatieve invloed op je reactievermogen? Zorgt het er niet voor dat ik morgenavond om 22:00 in slaap neerval zodat ik niet kan feesten??
x
Misschien moet ik die maar eens proberen, flinke dosis valeriaan had 0 effectquote:Op dinsdag 30 december 2008 20:56 schreef Wijnand_Bierenstein het volgende:
[..]
Veel te late reactie, maar ik heb het ook genomen. Als het niet te laat is: neem propranolol. HEt is ongeveer vier uurtjes werkzaam en het hele trillen en zweten van zenuwen was bij mij compleet weg.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |