Dat zou natuurlijk een geweldige oplossing zijn. De VVD moet eens af van dat links liberale, daarvoor kunnen mensen al bij GL en D'66 terecht.quote:Op zaterdag 8 november 2008 21:48 schreef Scaurus het volgende:
Boekestijn, Kamp en Van Baalen moeten zich afscheiden een en conservatieve partij oprichten. Bart Jan Spruyt als partijvoorzitter en Andreas Kinneging als directeur van het wetenschappelijk instituut, dat natuurlijk de Edmund Burke Stichting heet. Ad Verbrugge als minister van Onderwijs, Gabriël van den Brink op Sociale Zaken, Paul Scheffer op Vreemdelingenzaken. A dream come true
En dat weet Boekesteijn ook. Dus komen er nog wel meer 'blunders'.quote:Op zondag 9 november 2008 08:07 schreef ES57 het volgende:
De VVD kan het niet maken om ook Boekestijn de partij uit te gooien. Ze hebben al het bizarre imago van het lozen van mondige partijleden.
http://www.telegraaf.nl/b(...)positie_Rutte__.htmlquote:Opnieuw rel positie Rutte
door Van onze parlementaire redactie
DEN HAAG - In de VVD is een nieuwe rel ontstaan rond het leiderschap van Mark Rutte. Aanleiding zijn harde uitspraken van fractiegenoot Arend Jan Boekestijn over de kwaliteiten van de liberale voorman.
Tot grote woede van Rutte zei Boekestijn in EénVandaag over zijn partijleider: "Hij heeft geen ideeën. Dat is schokkend hoor." Het Kamerlid stak in het programma verder de loftrompet over D66-leider Pechtold en zegt dat zijn eigen partij "zo veel domme, slechte fouten heeft gemaakt".
Topoverleg
In de VVD-top leidden de uitspraken gisteravond tot koortsachtig overleg. De top bestaat naast Rutte uit de fractievoorzitter in de Eerste Kamer, Rosenthal, en partijpreses Opstelten.
Rutte zegt dat de zaak inmiddels met Boekestijn is besproken. "Arend Jan heeft mij gebeld. We hebben uitvoerig gesproken. Hij is diep door het stof gegaan en ik heb zijn excuses aanvaard", aldus Rutte. Na de breuk met Rita Verdonk is het voor Rutte haast ondoenlijk om Boekestijn nu ook uit de fractie te gooien.
Na het aanstaande vertrek van Henk Kamp (naar de Antillen) en Hans van Baalen (naar Europa) zou dan opnieuw een VVD'er van de rechterflank de fractie verlaten. Boekestijn, die kennelijk niet door had dat hij werd gefilmd toen hij zijn uitspraken tegen historicus Maarten van Rossem deed, deed er gisteren ook alles aan om de relatie te lijmen: "Ik betreur het beeld dat in EénVandaag is ontstaan. De uitspraken zijn uit hun verband gerukt, maar ik had niettemin zorgvuldiger moeten handelen. Ik stond en sta voor 100% achter de VVD-lijn en heb mijn excuses aangeboden bij de fractieleiding."
Met Kamp en Van Baalen de Kamer uit is Boekestijn zo'n beetje de enige rechts-conservatieve VVD'er met een hoog profiel. Zijn kritiek op OSW levert de partij zetels op, vooral nu de publieke opinie zich tegen Koenders keert. Boekestijn is voor Rutte te waardevol om te laten vallen.quote:Op zondag 9 november 2008 09:51 schreef Hexagon het volgende:
Die kan zijn verkiesbare plek iig wel vergeten
Zelfs onder de naar links neigende Trouw-lezers vindt 60% ontwikkelingshulp weggegooid geld. Dat zegt genoeg. Afbouwen die handel en wel snel.quote:Op zondag 9 november 2008 11:19 schreef Klopkoek het volgende:
Publieke opinie tegen Koenders![]()
Bron?
Die hele hetze tegen OSW is gewoonweg stuitend en tekenend voor het conservatieve tuig. Eigen volk aristocratie eerst!
Drukke periode achter de rug. Nu weer wat meer tijd om eens wat te posten hier.quote:Op zondag 9 november 2008 11:41 schreef Klopkoek het volgende:
Zeg, waarom ga je nu opeens weer hier posten? Na zo lange tijd afwezigheid?
VVD? Dat was toch die partij die een vrijdenkersexpositie heeft op het Binnenhof?quote:Op zondag 9 november 2008 08:07 schreef ES57 het volgende:
De VVD kan het niet maken om ook Boekestijn de partij uit te gooien. Ze hebben al het bizarre imago van het lozen van mondige partijleden.
Dat heeft niets te maken met partijdiscipline.quote:Op zondag 9 november 2008 11:50 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
VVD? Dat was toch die partij die een vrijdenkersexpositie heeft op het Binnenhof?
Ter ere van de verdediging van de vrije meningsuiting ?
Twee plus twee is vijf,quote:Op zondag 9 november 2008 09:47 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)positie_Rutte__.html
Nou nou, de Grote Leider heeft hem even op de vingers getikt
Hij heeft gewoon concurrentie van D66 en dan is Pechtold veel slimmer en snellerquote:Op zondag 9 november 2008 12:20 schreef Insallah het volgende:
Rutte is een hartelijke en liberale man.Helaas moet hij zijn conservatieve achterban tevreden houden...
Tijdens zijn JOVD-voorzitterschap neigde hij ook meer naar D66.
Jammer.
Mark Rutte is in ieder geval niet de lijsttrekker van de VVD bij de volgende verkiezingen, nee. Eind 2010 komen de volgende verkiezingen, wat betekent dat Rutte nog twee jaar moet zitten. Lijkt me sterk. En als dat toch lukt, dan zie ik vóór de verkiezingen nog wel een opstandje.quote:Op zondag 9 november 2008 14:32 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
De positie van Rutte is dermate zwak dat ik vrees dat hij voor 2010 van het politieke podium is verdwenen. Er zijn volgend jaar toch geen verkiezingen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |