Ik haal slechts enkele kenmerken aan. Deze kenmerken worden beschreven in de literatuur en je geeft het zelf al aan. Mensen met Asperger zijn hoogst intelligent, maar kunnen enorm slecht tegen een grapje, want ze vatten het niet ...quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:18 schreef Black_Tulip het volgende:
Nee, Apollyon, de diagnose autisme is niet gebaseerd op het batterij aan negatieve karaktereigenschappen wat jij hier de revue laat passeren ... en (probeer) wat meer ervaringen op te doen met de hoogfunctionerende autisten die Fok rijk is.
Dan moet je nog eens goed gaan lezen en niet zo selectief ...quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:21 schreef _Ophelia_ het volgende:
Dan mag jij de literatuur noemen, kijk ik of ik het in de kast heb staan want ik heb duidelijk andere literatuur gelezen dan jij.
Dankjewel, je doet het zelf ook niet slechtquote:Op maandag 20 oktober 2008 22:21 schreef _Ophelia_ het volgende:
Verder kan ik nu Black_Tulip gaan herhalen maar zij beschrijft het erg goed.
Dat eerste is niet waar. Mensen met Asperger varieren van gemiddeld begaafd tot hoogbegaafd. Daarmee zijn ze wel een stuk intelligenter dan klassieke autisten, wiens intelligentie varieert van laagbegaafd tot hoogbegaafd, maar zich vaak toch in het hokje laagbegaafd schijnt te bevinden. Dat tweede is wel waar, maar dat heeft niet per se alle andere nare eigenschappen die je hebt genoemd in dit topic tot gevolg.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:32 schreef Apollyon het volgende:
Ik haal slechts enkele kenmerken aan. Deze kenmerken worden beschreven in de literatuur en je geeft het zelf al aan. Mensen met Asperger zijn hoogst intelligent, maar kunnen enorm slecht tegen een grapje, want ze vatten het niet ...
quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:36 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Dankjewel, je doet het zelf ook niet slecht
En je hebt een toffe avatar.
Dat tweede is zeker waar, een grapje wat niet begrepen wordt levert in de meeste gevallen een niet begrijpende blik op. De gemiddelde persoon met de diagnose Asperger herkent die momenten echt wel.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:39 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Dat eerste is niet waar. Mensen met Asperger varieren van gemiddeld begaafd tot hoogbegaafd. Daarmee zijn ze wel een stuk intelligenter dan klassieke autisten, wiens intelligentie varieert van laagbegaafd tot hoogbegaafd, maar zich vaak toch in het hokje laagbegaafd schijnt te bevinden. Dat tweede is wel waar, maar dat heeft niet per se alle andere nare eigenschappen die je hebt genoemd in dit topic tot gevolg.
Ik ken te weinig Aspergers om daar een uitspraak over te doen. Mijn ervaring is dat de manier waarop ik serieus inga op iets dat niet serieus bedoeld was (hoewel ik me zelden daadwerkelijk beledigd voel) veroorzaakt dat iemand lacherig gaat doen, zegt dat ik aan het happen ben en gelijk kenbaar maakt dat het niet serieus bedoeld was.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:46 schreef _Ophelia_ het volgende:
Dat tweede is inderdaad waar, een grapje wat niet begrepen wordt levert in de meeste gevallen een niet begrijpende blik op. De gemiddelde persoon met de diagnose Asperger herkent die momenten echt wel.
quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:49 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ik ken te weinig Aspergers om daar een uitspraak over te doen. Mijn ervaring is dat de manier waarop ik serieus inga op iets dat niet serieus bedoeld was (hoewel ik me zelden daadwerkelijk beledigd voel) veroorzaakt dat iemand lacherig gaat doen, zegt dat ik aan het happen ben en gelijk kenbaar maakt dat het niet serieus bedoeld was.
Dat klopt ook wel, de link die ik jou daarstraks gaf is de wetenschappelijke omschrijving. Bij een samenvatting en interpretatie als op WikiP gaat de nuance soms verloren. Als je over zo'n uitleg nog een eigen interpretatie gooit, bijvoorbeeld dierenliefde als ritueel, kan het wel eens zijn dat dat in een enkel geval klopt maar in het algemeen kan het gebeuren dat je de plank compleet misslaat.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:50 schreef Apollyon het volgende:
Een simpele Wikipedia ... en dit is gewoon geaccepteerd :
"Asperger wordt tot het autismespectrum gerekend. Zoals bij andere stoornissen uit dit spectrum is er ... moeite met het (begrijpen) van sociale situaties, .... , een neiging tot vaste, rituele gewoonten (vgl. bijgeloof) (en) obsessief bezig zijn. Metaforen zijn voor mensen met Asperger vaak moeilijker te begrijpen, terwijl hun eigen metaforen juist voor de omgeving onbegrijpelijk zijn." http://nl.wikipedia.org/wiki/Syndroom_van_Asperger
Mensen met Asperger kunnen niet tegen een grapje ...
Ja, en mag ik zeggen dat ik 'trots' op je bent, dat je zo open met deze topic meedoet ?quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:49 schreef Black_Tulip het volgende:
Mijn ervaring is dat de manier waarop ik serieus inga op iets dat niet serieus bedoeld was (hoewel ik me zelden daadwerkelijk beledigd voel) veroorzaakt dat iemand lacherig gaat doen, zegt dat ik aan het happen ben en gelijk kenbaar maakt dat het niet serieus bedoeld was.
Ik nuanceer ... de aanleg tot rituelen en overdreven dierenliefde vanwege de contactstoornis met mensen.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:58 schreef _Ophelia_ het volgende:
Dat klopt ook wel, de link die ik jou daarstraks gaf is de wetenschappelijke omschrijving. Bij een samenvatting en interpretatie als op WikiP gaat de nuance soms verloren. Als je over zo'n uitleg nog een eigen interpretatie gooit, bijvoorbeeld dierenliefde als ritueel, kan het wel eens zijn dat dat in een enkel geval klopt maar in het algemeen kan het gebeuren dat je de plank compleet misslaat.
quote:
Dat leest behoorlijk denigrerend weg, de enige manier waarop Black_Tulip hier hapt is wanneer jij dit hele topic bewust uit je duim gezogen hebt. Ze beschrijft juist erg duidelijk waar het in Asperger om draait.quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:12 schreef Apollyon het volgende:
[..]
Ja, en mag ik zeggen dat ik 'trots' op je bent, dat je zo open met deze topic meedoet ?
Je hapt wel, maar goed ...
Je interpreteert, er staat een voorbeeld in over een kind wat een fantasievriendje creëert rondom een huisdier en daar maak jij "overdreven dierenliefde vanwege de contactstoornis met mensen" van. Dat een kind! met asperger soms! een fantasievriendje bedenkt rondom een knuffel of huisdier zegt niets over dierenliefde of rituelen in het algemeen.quote:[..]
Ik nuanceer ... de aanleg tot rituelen en overdreven dierenliefde vanwege de contactstoornis met mensen.
Natuurlijk. Gezien je negatieve verwachtingen van autisten is het positief om te horen dat ik deze verwachtingen overstijg. Maar ik had ook niets anders verwacht eigenlijk.quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:12 schreef Apollyon het volgende:
Ja, en mag ik zeggen dat ik 'trots' op je bent, dat je zo open met deze topic meedoet ?
Aanleg tot rituelen hebben autisten zeker. Overdreven dierenliefde als algemeen kenmerk heb ik nog niet eerder gezien en ik denk eigenlijk dat het niet opgaat. En het lijkt me onzin dat het veroorzaakt wordt door de contactstoornis met mensen. Aanleg tot rituelen en een contactstoornis met mensen zijn twee kenmerken van autisme, maar het een wordt niet veroorzaakt door het ander.quote:Ik nuanceer ... de aanleg tot rituelen en overdreven dierenliefde vanwege de contactstoornis met mensen.
Muah. Ik kon vroeger ook een stuk slechter tegen een plagerijtje dan iemand anders. Daarentegen werd ik vaak genoeg wel echt gepest overigens.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:58 schreef _Ophelia_ het volgende:
Je ziet niet dat er een grapje gemaakt wordt, dat is iets anders dan er niet tegen kunnen.
Vlak voor mijn 17e verjaardag. Mijn ouders hadden bij de overgang van groep 2 naar groep 3 door dat er iets aan de hand was en daar begon de 'malle molen' (waar ik eigenlijk vooral goede ervaringen aan heb overgehouden). Ik werd eerst gediagnosticeerd met ADHD, maar mijn ouders waren het daar niet mee eens, omdat ik niet hyperactief was. Rond mijn 14e (of zoiets) heb ik een jaartje bij een psycholoog gelopen die Asperger vermoedde, maar het niet durfde te diagnosticeren. Vlak voor mijn 17e kwam ik bij een psychiater die binnen vijf minuten wist te vertellen dat ik Asperger had. Van hem heb ik een jaar therapie gehad en sindsdien gaat het heel goed met me.quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:42 schreef _Ophelia_ het volgende:
Overigens een nieuwsgierige vraag voor ik naar bed ga, aangezien de diagnose asperger later gegeven wordt dan klassiek autisme, Black_Tulip, hoe oud was jij toen je gediagnosticeerd werd?
Lieve Apollyon, ik geloof dat niemand zich echt persoonlijk voelt aangevallen door jouw verhaal. Dat mensen niet altijd reageren zoals een ander dat zou willen of verwacht is niets nieuws en al jaren bespreekbaar. Om die reden worden er al jaren sociale vaardigheidstrainingen gegeven aan allerlei soorten kinderen en volwassen. Dat is tegelijkertijd wat ik en anderen jou willen laten inzien, dat de situaties en kenmerken die jij beschrijft (ondanks dat jij ze schijnbaar alleen gezien hebt bij autisten) bij allerlei mensen voorkomen en geen directe relatie hebben met een stoornis, het zijn gewone persoonlijkheidskenmerken, karaktertrekken.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 01:52 schreef Apollyon het volgende:
Nogmaals @_Ophelia_ en vooral @Black_Tulip ... ik val niemand aan; ik heb geen kritiek, maar ik constateer enkele feiten rond mijn persoon. Ik probeer het wellicht bespreekbaar te maken, dat sommige mensen niet 'juist reageren'. Dit is geenzins persoonlijk bedoeld voor enige autist [als ik dat woord nog mag gebruiken]. En voel dit ook niet zo. Ik zeg ook niet, dat 'ik de wijsheid in pacht heb'; maar ik reageer na persoonlijke ervaringen, dus zeker legitiem.
quote:Als je een geslaagde zakenman bent, heb ik 'meer medelijden met je', omdat dan een 'psychopatisch profiel om de hoek komt kijken'.
Een uitgesproken mening komt voor bij individuen met allerlei stoornissenquote:Iedereen heeft wel iets ... ik belichtte slechts een klein onderdeel in de communicatie-schakel tussen mensen en het punt, waar het soms fout kan gaan. Ik ben blij, dat de moderators hebben ingezien dat ik een serieuze topic heb geopend, want deze topic was bijna gesloten, terwijl dat absoluut niet nodig hoeft te zijn.
Ik heb een uitgesproken mening ... misschien ben ik wel de autist(Grapje)
Ik erger me ook. Het is bijna compulsief en het dient geen enkel doel.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:11 schreef Walging het volgende:
Jezus Christus ik erger me echt zo aan die schuingedrukte woorden van je dat ik het topic niet eens meer kan lezen.
Maar ik zal ook wel een autist zijn.
Sommige personen kunnen gewoon niet juist reageren in een bepaalde omgeving.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:13 schreef SHE het volgende:
[..]
Ik erger me ook. Het is bijna compulsief en het dient geen enkel doel.
Mijn ervaring is dat de bewuste conflicten alleen ontstaan in emotioneel beladen situaties.quote:Op maandag 20 oktober 2008 22:50 schreef Apollyon het volgende:
Een simpele Wikipedia ... en dit is gewoon geaccepteerd :
"Asperger wordt tot het autismespectrum gerekend. Zoals bij andere stoornissen uit dit spectrum is er ... moeite met het (begrijpen) van sociale situaties, .... , een neiging tot vaste, rituele gewoonten (vgl. bijgeloof) (en) obsessief bezig zijn. Metaforen zijn voor mensen met Asperger vaak moeilijker te begrijpen, terwijl hun eigen metaforen juist voor de omgeving onbegrijpelijk zijn." http://nl.wikipedia.org/wiki/Syndroom_van_Asperger
Mensen met Asperger kunnen niet tegen een grapje ...
Omdat hij ervaren heeft dat het zo is schijnbaar, daarnaast schijnt het ook in de literatuur te staan maar ik geloof dat dat voor hem Wikipedia is...quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:47 schreef B1nulnul het volgende:
Ik maakte er dan wel een grap over, maar ook serieus vraag ik me af om welke reden ts de link legt tussen asperger en geloof/dierenactivisten.
De link met dieren is eventueel nog wel enigszins te verklaren, aangezien dieren in verhouding minder bedreigend zijn dan mensen. En er vaak sprake is van een extreme belangstelling rondom een onderwerp, waar een bepaalde diersoort bijvoorbeeld het lijdend voorwerp van kan zijn. Echter kan het net zo goed om een levenloos onderwerp gaan. Desalniettemin vind ik dan de link met extreme dierenliefhebberij en actievoeren voor dierenrechten onbegrijpelijk. TS?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:50 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Omdat hij ervaren heeft dat het zo is schijnbaar, daarnaast schijnt het ook in de literatuur te staan maar ik geloof dat dat voor hem Wikipedia is...
"Psychopaat een goede zakenman?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 09:19 schreef _Ophelia_ het volgende:
![]()
Een geslaagde zakenman heeft per definitie psychopatische kenmerken?
Ik volg je hier niet echt.
Zo ongeveer; er zijn ook therapieen voor autisten met zware contactstoornissen die de hulp inroepen van dieren en dan voornamelijk honden.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 14:40 schreef B1nulnul het volgende:
De link met dieren is eventueel nog wel enigszins te verklaren, aangezien dieren in verhouding minder bedreigend zijn dan mensen. En er vaak sprake is van een extreme belangstelling rondom een onderwerp, waar een bepaalde diersoort bijvoorbeeld het lijdend voorwerp van kan zijn.
"... extreme dierenliefhebberij en actievoeren voor dierenrechten onbegrijpelijk."quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 14:40 schreef B1nulnul het volgende:
Echter kan het net zo goed om een levenloos onderwerp gaan. Desalniettemin vind ik dan de link met extreme dierenliefhebberij en actievoeren voor dierenrechten onbegrijpelijk. TS?
Denk je niet dat het handig was geweest als je dat linkje er gelijk bij had gegeven?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 18:33 schreef Apollyon het volgende:
[..]
"Psychopaat een goede zakenman?
De beste handelaren zijn functioneel psychopaten. Onderzoekers van de universiteit van Stanford kwamen tot de vaststelling dat dergelijke karakters immers minder bang zijn om risico's te nemen en betere resultaten boeken.
"Mensen met een hersenbeschadiging presteren beter in het nemen van financiële beslissingen dan gezonde personen," merken de onderzoekers op. "De beste handelaren zijn functioneel psychopaten, mensen met een emotionele handicap."
http://managing21.skynetb(...)t-een-goede-zakenman ..."
Is nu direct elke zakenman een psychopaat ? ! Nee ! Natuurlijk niet ! Zeg ik dat dan ?![]()
Dus wil iedereen nu alles lezen, zoals het er ongeveer staat en alles uitvergroten naar de extremen toe ?
Sorry ...quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:11 schreef Walging het volgende:
Jezus Christus ik erger me echt zo aan die schuingedrukte woorden van je dat ik het topic niet eens meer kan lezen.
Maar ik zal ook wel een autist zijn.
Tsja, het was meer bedoeld als losse opmerking, maar wel gebaseerd rapporten.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 18:50 schreef _Ophelia_ het volgende:
Denk je niet dat het handig was geweest als je dat linkje er gelijk bij had gegeven?
Veel kinderen doen dat toch?quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:37 schreef _Ophelia_ het volgende:
... een kind wat een fantasievriendje creëert ...
Inderdaad, heel gewoon.quote:
Dat begrijp ik, maar zonder verdere uitleg of bron raakt die opmerking kant nog wal.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 19:03 schreef Apollyon het volgende:
[..]
Tsja, het was meer bedoeld als losse opmerking, maar wel gebaseerd rapporten.
Ik heb gezegd, dat grapjes in slechte aarde kunnen vallen bij autisten, omdat ze op dat moment niet de strekking van dat grapje inzien. Natuurlijk hebben autisten ook humor; ik heb het over de miscommunicatie die kan ontstaan.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:17 schreef SHE het volgende:
De stelling dat Aspergers geen humor hebben gaat niet op. Ik heb een goed ontwikkeld gevoel voor humor, wellicht wat zwart, maar dat is geen aspect die alleen autisten treft.
Het is allemaal niet zo zwart/wit als jij wilt doen voorkomen.
"Weet nog niet wat ik hiermee aanmoet ..."quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 20:02 schreef Pandora73 het volgende:
TVP
Weet nu nog niet wat ik hiermee aanmoet maar vind het wel een interessante discussie op zich...
Ik heb alleen de eerste en laatste paar posts gelezen, dus vergeef me als ik dingen herhaal.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 20:54 schreef Apollyon het volgende:
Ik heb gezegd, dat grapjes in slechte aarde kunnen vallen bij autisten, omdat ze op dat moment niet de strekking van dat grapje inzien. Natuurlijk hebben autisten ook humor; ik heb het over de miscommunicatie die kan ontstaan.
En dat geldt niet altijd, met elke autist in elke situatie ... natuurlijk niet.
Die miscommunicatie bestaat dan overigens ook bij de spreker, want die kan (naar alle waarschijnlijkheid) zich niet in de ervaringswereld van de autist begeven. Autisten zijn hele aardige, normale mensen; dus begrijp me niet verkeerd.
Op een forum wordt meestal niet kenbaar gemaakt dat iemand autist is en dat hoeft ook helemaal niet; maar een kenmerk van autisme is, of kan zijn, of (vul het zelf in) ... 'neiging tot miscommunicatie'. Ik heb dit in korte meegemaakt op een forum en de reacties waren nagenoeg gelijk. Ik wil helemaal niet generaliseren, want daar hou ik niet van, maar ik kreeg ineens een 'brainwave' over soortgelijkige conflicten op forums ... en vroeg me af, of deze mensen toevallig autist geweest konden zijn ?
Ik ben blij dat er veelal zinnige, hoewel sommige pinnige bijdragen worden geleverd, want het is geenzins mijn bedoeling autisten te kleineren, in een hoekje te drukken of dat anderen te zien doen. Vooral de mensen met autisme die een bijdrage leveren, door hun mening en visie te geven, waardeer ik zeer.
[..]
"Weet nog niet wat ik hiermee aanmoet ..."
Ik ook niet ...
![]()
Het topic is al eens gesloten geweest, opgeschoond en weer geopend. Gelukkig dat er ruimte is, voor een, wellicht tamelijk triviale, maar serieus bedoelde topic.
Ik had als kind ook een trek van Asperger : Het officiele taalgebruik. Niet zozeer in taal, danwel in schrift. Ik heb lang geschreven 'alsof ik in 1880 leefde'
AD(H)D, in het Nederlands ATS\ AT(HS)\ ATHS (aandachtstekort hyperkinetische stoornis) is op geen enkele manier een autistische spectrumstoornis en is er ook niet aan verwant. De enige verwante "milde vorm van Autisme" is Asperger, daarnaast is PPD-Nos een gelinkte stoornis (POS-NAO in de DSM).quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 21:47 schreef P8 het volgende:
[..]
[knip]
Maargoed, terug naar de mildere varianten van de stoornissen uit het spectrum (met o.a. als uitzondering AD(H)D)![]()
[knip]
Ik doelde op de autisten, die in het mildere spectrum zitten. Mensen die eerder 'een buitenbeentje' zijn, dan dat je zegt : "Die is niet normaal". Ik heb de autisten 'van mijn ervaring op het forum' leren kennen als hele aardige mensen. Tenminste ... twee daarvan, dan. Mensen met Asperger zijn zelfs hoogst intelligent.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 21:47 schreef P8 het volgende:
Wat je zegt dat autisten humor hebben en hele aardige, normale mensen zijn, klopt maar half. Mensen met een ernstig autistische stoornis zijn volledig hulpbehoefend en hebben een compleet eigen gevoel voor humor. Een ernstige autist gedraagt zich dan ook niet op een manier die "normaal" wordt gevonden.
om precies te zijn is de hoofdklasse PDD, pervasive development disorder, en de subklassen ASS, Asperger en PDD-NOS en idd hyperkinetische/ADHD heeft daar geen bal mee te makenquote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:26 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
AD(H)D, in het Nederlands ATS\ AT(HS)\ ATHS (aandachtstekort hyperkinetische stoornis) is op geen enkele manier een autistische spectrumstoornis en is er ook niet aan verwant. De enige verwante "milde vorm van Autisme" is Asperger, daarnaast is PPD-Nos een gelinkte stoornis (POS-NAO in de DSM).
O.K., is dat de indeling die de DSMIV gebruikt (die heb ik niet bij de hand), ik heb hier namelijk het boek van Oudshoorn naast me (Kinder- en Adolescentenpsychiatrie) en die deelt het in in Autisme en autisme verwante stoornissen\ POS-NAO\ PDD-Nos. Hij geeft aan dat pervasive developmental disorder één van de benamingen is voor de aan autisme verwante contactstoornissen, ergo alles wat geen klassiek autisme is.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:32 schreef Re het volgende:
[..]
om precies te zijn is de hoofdklasse PDD, pervasive development disorder, en de subklassen ASS, Asperger en PDD-NOS en idd hyperkinetische/ADHD heeft daar geen bal mee te maken
Een brainwave zou ik het niet echt noemen. Zoiets laat je los als iemand met argumenten aantoont dat het onzin is. Voor jou lijkt het echter een vaststaande waarheid te zijn dat die mensen met wie jij miscommunicatie hebt gehad wel autisten geweest moeten zijn. Dat stuit me tegen de borst. Er kan zoveel geweest zijn aan karaktereigenschappen of botsende persoonlijkheden wat miscommunicatie oplevert in een discussie. Ik wil niet ontkennen dat de personen met wie jij gesproken hebt best autistisch kunnen zijn (want die mogelijkheid bestaat altijd); het is echter totaal irrelevant om hier dieper op in te gaan. Autisme en Asperger is iets anders en zoveel meer dan wat miscommunicatie op een forum. Niemand schiet wat op als bij miscommunicatie de ene partij de ander het labeltje 'autist' opplakt. Zo wordt autist een scheldwoord (sterker nog, dat is het eigenlijk al) en vergeet men wat het nou eigenlijk inhoudt. Bij deze daarom mijn vriendelijke verzoek of je je brainwave eens los wil laten.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 20:54 schreef Apollyon het volgende:
Op een forum wordt meestal niet kenbaar gemaakt dat iemand autist is en dat hoeft ook helemaal niet; maar een kenmerk van autisme is, of kan zijn, of (vul het zelf in) ... 'neiging tot miscommunicatie'. Ik heb dit in korte meegemaakt op een forum en de reacties waren nagenoeg gelijk. Ik wil helemaal niet generaliseren, want daar hou ik niet van, maar ik kreeg ineens een 'brainwave' over soortgelijkige conflicten op forums ... en vroeg me af, of deze mensen toevallig autist geweest konden zijn ?
quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:49 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Een brainwave zou ik het niet echt noemen. Zoiets laat je los als iemand met argumenten aantoont dat het onzin is. Voor jou lijkt het echter een vaststaande waarheid te zijn dat die mensen met wie jij miscommunicatie hebt gehad wel autisten geweest moeten zijn. Dat stuit me tegen de borst. Er kan zoveel geweest zijn aan karaktereigenschappen of botsende persoonlijkheden wat miscommunicatie oplevert in een discussie. Ik wil niet ontkennen dat de personen met wie jij gesproken hebt best autistisch kunnen zijn (want die mogelijkheid bestaat altijd); het is echter totaal irrelevant om hier dieper op in te gaan. Autisme en Asperger is iets anders en zoveel meer dan wat miscommunicatie op een forum. Niemand schiet wat op als bij miscommunicatie de ene partij de ander het labeltje 'autist' opplakt. Zo wordt autist een scheldwoord (sterker nog, dat is het eigenlijk al) en vergeet men wat het nou eigenlijk inhoudt. Bij deze daarom mijn vriendelijke verzoek of je je brainwave eens los wil laten.
zodat je er nog een labeltje aan vast kan plakken als je weer eens aan het miscommuniceren bent... nooit eens bij stilgestaan dat het misschien aan jou ligt?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:46 schreef Apollyon het volgende:
@_Ophelia_ en Re; ja, inderdaad. ADHD valt niet in dat spectrum.
Zou je iemand met ADHD kunnen herkennen aan bepaalde trekken in de communicatie op een forum ?
Hmmm ... het spijt me dat ik moet zeggen, dat je de strekking volstrekt verkeerd hebt en dat je je persoonlijk aangevallen voelt, om iets, wat kan gebeuren in de communicatie met iemand in een autistisch spectrum.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:49 schreef Black_Tulip het volgende:
-knipped-
Een brainwave zou ik het niet echt noemen. Voor jou lijkt het een vaststaande waarheid te zijn dat die mensen met wie jij miscommunicatie hebt gehad wel autisten geweest moeten zijn. Ik wil niet ontkennen dat de personen met wie jij gesproken hebt best autistisch kunnen zijn; het is echter totaal irrelevant om hier dieper op in te gaan. Autisme en Asperger is iets anders en zoveel meer dan wat miscommunicatie op een forum. Niemand schiet wat op als bij miscommunicatie de ene partij de ander het labeltje 'autist' opplakt. Zo wordt autist een scheldwoord (sterker nog, dat is het eigenlijk al). Bij deze daarom mijn vriendelijke verzoek of je je brainwave eens los wil laten.
Ik heb lang nagedacht of ik die cynische opmerking zou laten staan, maar ik heb die toch gepost.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:56 schreef Re het volgende:
['Zou je iemand met ADHD kunnen herkennen aan bepaalde trekken in de communicatie op een forum ?']
zodat je er nog een labeltje aan vast kan plakken als je weer eens aan het miscommuniceren bent... nooit eens bij stilgestaan dat het misschien aan jou ligt?
Je schrijft niet zozeer formeel als warrig en onduidelijk.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 20:54 schreef Apollyon het volgende:
Ik had als kind ook een trek van Asperger : Het officiele taalgebruik. Niet zozeer in taal, danwel in schrift. Ik heb lang geschreven 'alsof ik in 1880 leefde'
Volgens jouw redenering:quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 18:33 schreef Apollyon het volgende:
[..]
"... extreme dierenliefhebberij en actievoeren voor dierenrechten onbegrijpelijk."
Ik heb "actievoeren" helemaal niet gezegd. Ik heb ook niet gezegd dat "alle Aspergers godsdienstfanatici zijn". Je vergroot de woorden uit, die ik schrijf. Je geeft zelf al aan, dat een autist geobserdeerd kan zijn. Nou dan ? Gekoppeld aan de hoge begaafdheid van Asperger, tezamen met een tegengestelde mening dan die van mij, kan een conflict snel om de hoek lkomen. Dit conflict heb ik gekregen op het gebied van dieren en Godsdienst. Heb ik nu gezegd, dat elke autist conflicten zoekt op het gebied van dieren en Godsdienst ?
Nee ! ! ! ...Mensen, niet alles uitvergroten wat ik schrijf, alstublieft
Ja, dat heeft mijn zus en heeft een ex van me ... dat herken ik uit duizenden. Hou op.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 23:37 schreef B1nulnul het volgende:
Volgens jouw redenering:
- Ik kom vaak mensen op forums tegen die erg extreem reageren op onderwerpen.
- Ze vertonen provocerend gedrag.
- Soms slaan ze opeens om en nemen ze een ander standpunt in.
- Ik kom nogal wat mensen tegen in voorgaande situaties die roken en scheermesjes verzamelen.
Nu verdenk ik deze mensen ervan borderline te hebben.
Ik sprak in verleden tijd.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 23:32 schreef B1nulnul het volgende:
Je schrijft niet zozeer formeel als warrig en onduidelijk.
Als je niet wil zeggen dat autisten miscommunicatie veroorzaken op fora en dat ze daar eens mee op moeten houden, wat wil je dan eigenlijk wel?quote:
Bevestiging dat het niet aan hem ligt geloof ikquote:Op woensdag 22 oktober 2008 01:33 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Als je niet wil zeggen dat autisten miscommunicatie veroorzaken op fora en dat ze daar eens mee op moeten houden, wat wil je dan eigenlijk wel?
Lieve Apollyon, niemand beweert dat die momenten van miscommunicatie en onbegrip niet bestaan. Dat die momenten genegeerd\ verzwegen\ moeilijk bespreekbaar zijn is jouw ervaring niet de mijne. Mijn ervaring is dat je er bijna niet omheen kan om het even te bespreken en dat dit (met volwassenen, kinderen is een ander verhaal) in de meeste gevallen geen probleem is.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:33 schreef Apollyon het volgende:
Aan alle lezers : Zaterdag 27 april 2002: Ik zit in de trein, op weg naar een contactdag voor hoger functionerende autisten (mensen met een autistische stoornis en normale of hoge intelligentie).
"Vele mensen [met autisme] gaven dus aan problemen te hebben met het omgaan van andermans gevoelens en het inschatten van sociale situaties. Deze mensen hebben moeite om gevoelens bij anderen, zoals verdriet, woede etc. te herkennen en daar adequaat op te reageren. Doordat ze deze dingen verkeerd begrijpen, omdat ze het bijvoorbeeld te veel op zichzelf betrekken of op verkeerde momenten eerlijk zeggen waar het op staat, maken ze in de ogen van een ander vaak van een mug een olifant of houden ze geen rekening met de gevoelens van de ander, wat regelmatig tot miscommunicatie en conflicten leidt." http://www.autsider.net/documentatie/scripties/Eindscriptie.htm
Ik praat geen onzin. Helaas moet ik mezelf blijven herhalen en op de feitelijke kwestie van deze topic blijven wijzen. Het liefst, zouden sommigen dit voorval doodzwijgen, maar het is een veelvoorkomede aangelegenheid bij mensen met autisme. Naar maar waar. Ik kaart dit aan in dit topic.
En wat wil je hier nu mee zeggen c.q. bereiken?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:33 schreef Apollyon het volgende:
Aan alle lezers : Zaterdag 27 april 2002: Ik zit in de trein, op weg naar een contactdag voor hoger functionerende autisten (mensen met een autistische stoornis en normale of hoge intelligentie).
"Vele mensen [met autisme] gaven dus aan problemen te hebben met het omgaan van andermans gevoelens en het inschatten van sociale situaties. Deze mensen hebben moeite om gevoelens bij anderen, zoals verdriet, woede etc. te herkennen en daar adequaat op te reageren. Doordat ze deze dingen verkeerd begrijpen, omdat ze het bijvoorbeeld te veel op zichzelf betrekken of op verkeerde momenten eerlijk zeggen waar het op staat, maken ze in de ogen van een ander vaak van een mug een olifant of houden ze geen rekening met de gevoelens van de ander, wat regelmatig tot miscommunicatie en conflicten leidt."
Kijk, je verwoordt precies wat ik eigenlijk ook wilde zeggen maar niet uit mijn toetsenbord kon krijgen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:49 schreef Black_Tulip het volgende:
Een brainwave zou ik het niet echt noemen. Zoiets laat je los als iemand met argumenten aantoont dat het onzin is. Voor jou lijkt het echter een vaststaande waarheid te zijn dat die mensen met wie jij miscommunicatie hebt gehad wel autisten geweest moeten zijn. Dat stuit me tegen de borst. Er kan zoveel geweest zijn aan karaktereigenschappen of botsende persoonlijkheden wat miscommunicatie oplevert in een discussie. Ik wil niet ontkennen dat de personen met wie jij gesproken hebt best autistisch kunnen zijn (want die mogelijkheid bestaat altijd); het is echter totaal irrelevant om hier dieper op in te gaan. Autisme en Asperger is iets anders en zoveel meer dan wat miscommunicatie op een forum. Niemand schiet wat op als bij miscommunicatie de ene partij de ander het labeltje 'autist' opplakt. Zo wordt autist een scheldwoord (sterker nog, dat is het eigenlijk al) en vergeet men wat het nou eigenlijk inhoudt. Bij deze daarom mijn vriendelijke verzoek of je je brainwave eens los wil laten.
Je accentueert veel in dit stukje (heb ik voor de leesbaarheid even weggehaald) maar je vergeet 1 ding: er staat ook "in de ogen van een ander". In de ogen van de ander maken ze van een mug een olifant, en in de ogen van de ander houden ze geen rekening met de gevoelens van de ander. Maar vanuit hun standpunt gezien is dat misschien wel helemaal niet zo.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 10:33 schreef Apollyon het volgende:
Aan alle lezers : Zaterdag 27 april 2002: Ik zit in de trein, op weg naar een contactdag voor hoger functionerende autisten (mensen met een autistische stoornis en normale of hoge intelligentie).
"Vele mensen [met autisme] gaven dus aan problemen te hebben met het omgaan van andermans gevoelens en het inschatten van sociale situaties. Deze mensen hebben moeite om gevoelens bij anderen, zoals verdriet, woede etc. te herkennen en daar adequaat op te reageren. Doordat ze deze dingen verkeerd begrijpen, omdat ze het bijvoorbeeld te veel op zichzelf betrekken of op verkeerde momenten eerlijk zeggen waar het op staat, maken ze in de ogen van een ander vaak van een mug een olifant of houden ze geen rekening met de gevoelens van de ander, wat regelmatig tot miscommunicatie en conflicten leidt." http://www.autsider.net/documentatie/scripties/Eindscriptie.htm
Ik praat geen onzin. Helaas moet ik mezelf blijven herhalen en op de feitelijke kwestie van deze topic blijven wijzen. Het liefst, zouden sommigen dit voorval doodzwijgen, maar het is een veelvoorkomede aangelegenheid bij mensen met autisme. Naar maar waar. Ik kaart dit aan in dit topic.
Graag gedaanquote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:21 schreef Pandora73 het volgende:
[..]
Kijk, je verwoordt precies wat ik eigenlijk ook wilde zeggen maar niet uit mijn toetsenbord kon krijgen.
Dank je!
Ik wilde alleen even laten zien hoe kortzichtig jouw zogenaamde analyses wel niet zijn.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 23:59 schreef Apollyon het volgende:
[..]
Ja, dat heeft mijn zus en heeft een ex van me ... dat herken ik uit duizenden. Hou op.
[..]
TS dit is je antwoord op je vraag. Misschien moet je eens verder kijken dan je neus lang is. En als je merkt dat iemand niet een normale discussie met jouw wil voeren dan is dat lang niet altijd omdat hij/zij autistisch is het kan namelijk ook aan jouw liggen. Verder is een forum niet echt een goede plaats voor een discussie. Aangezien je niet weet met wie je de discussie voert en of hij/zij serieus is.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:31 schreef Pandora73 het volgende:
[..]
Je accentueert veel in dit stukje (heb ik voor de leesbaarheid even weggehaald) maar je vergeet 1 ding: er staat ook "in de ogen van een ander". In de ogen van de ander maken ze van een mug een olifant, en in de ogen van de ander houden ze geen rekening met de gevoelens van de ander. Maar vanuit hun standpunt gezien is dat misschien wel helemaal niet zo.
Bij communicatie zijn per definitie meerdere partijen betrokken: een "zender" en een "ontvanger".
Het is altijd een samenspel tussen die twee partijen, en was er ook niet een spreekwoord "waar twee vechten, hebben twee schuld"?
Jouw houding getuigt ook niet van soepelheid, is mijn bescheiden mening, maar die is op dit moment enkel gebaseerd op wat ik in dit topic lees, dus ik kan me uiteraard vergissen. Misschien ben je best een leuk mens(Ja, dat was een grapje. Ook auti's kunnen grapjes maken. Ze worden alleen niet altijd als zodanig herkend)
Ja, er zijn veel auti's die moeite hebben met het interpreteren van de non-verbale signalen van anderen. En ja, er zijn veel auti's die daardoor aan zichzelf gaan twijfelen. En er zijn ook veel auti's die daardoor misschien - in de ogen van een ander - doordrammen. Maar er zijn weinig auti's (althans de hoogfunctionerende) die, als je daar wat van zegt, en uitlegt waarom hun reactie bij jou weerstand oproept, niet bereid zijn om op zijn minst daarnaar te luisteren.
Als je als auti in de maatschappij mee wil lopen - en de meeste HF-auti's willen dat - dan weet je dat je je constant moet afvragen hoe jouw reactie op de ander overkomt. En als dat anders is dan jij bedoeld hebt, dan kun je daar misschien weer van leren, hoe het een volgende keer anders kan, zodat je dan die weerstand niet meer - of althans minder - oproept.
Communiceren is niet vanzelfsprekend. En voor veel auti's is dat een continu leerproces.
nah, laat deze discussie maar lekker hier hoor, dan blijft het andere ervan verschoondquote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:57 schreef Logician het volgende:
Volgens mij zijn er al genoeg topics over autisme daarvoor
Ja, er treedt mogelijk miscommunicatie op tussen autisten en niet-autisten. En dus? Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat dat niet het enige was wat je probeerde duidelijk te maken. Het helpt ook niet dat je de volgende vraag niet beantwoordt, die je nota bene zelf nog hebt gequote:quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:29 schreef Apollyon het volgende:
Ik heb het hier over een specifieke groep mensen, met de diagnose autisme(-spectrum) en kaart een specifiek ondewerp aan, namelijk het mogelijk optreden van miscommunicatie.
Ja, wat wil je bereiken met je topic? Volgens mij luister je gewoon niet, maar goed, je zal vast wel dezelfde indruk hebben over al die mensen die het niet met je eens zijn. Ik probeer het nog een keer met een duidelijke vraag die je met ja of met nee kunt beantwoorden. Hier komt die:quote:"Wat wil ik hiermee bereiken ?"
Je ziet spoken. Niemand voelt zich aangevallen hier, hoogstens lichtelijk geïrriteerd. Het gaat niet om je toon of om je formulering, maar dat het onduidelijk begint te worden wat je stelling nou eigenlijk is. De stelling dat elke miscommunicatie, of zelfs ook maar het merendeel, op een forum wordt veroorzaakt door autisme is overigens gewoon onjuist.quote:Ik constateer iets en schrijf dat neer. Ik praat geen onzin, want ik kan het terugvinden in de literatuur. Ik 'noem het beestje bij zijn naam' en ben direct een 'label-plakker'. Ik 'maak van autisme een scheldwoord' en het liefst ziet menige deze topic gesloten.
Jullie mogen van mij zeggen, wat je wilt, geen probleem. Ik heb al eerder, in vele posten de zaken zeer voorzichtig omschreven, maar nog blijkt dat niet afdoende. Ik scheld niet, ik kraak geen mensen af; ik heb dit al zovele malen herhaald.
Tevens heb ik ook nooit gezegd, dat autisten geen humor hebben [zie mijn posten]; ik heb gezegd, dat een grapje in slechte aarde kan vallen bij een autist.
Wat een trieste wereld zou dit zijn als men het woord 'autisme' nodig heeft om wat meer begrip voor elkaar proberen op te brengen.quote:Bijvoobeeld ineens begrip opbrengen voor hun autistische buurman, omdat ze deze topic meelezen. 'Aha ... wij begrijpen elkaar dus verkeerd' ... ? Wat sommigen zien als een negatieve, persoonlijke aanval, kan in werkelijkheid een stap voor een ander zijn om positiever naar autisme te kijken.
Er wordt hier aangegeven dat datgene wat jij in de literatuur terug kan vinden misschien verkeerd interpreteert.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:29 schreef Apollyon het volgende:
Ik heb het hier over een specifieke groep mensen, met de diagnose autisme(-spectrum) en kaart een specifiek ondewerp aan, namelijk het mogelijk optreden van miscommunicatie.
"Wat wil ik hiermee bereiken ?"
Ik constateer iets en schrijf dat neer. Ik praat geen onzin, want ik kan het terugvinden in de literatuur. Ik 'noem het beestje bij zijn naam' en ben direct een 'label-plakker'. Ik 'maak van autisme een scheldwoord' en het liefst ziet menige deze topic gesloten.
Niet enkel bij autisten, dat kan bij iedereen.quote:Jullie mogen van mij zeggen, wat je wilt, geen probleem. Ik heb al eerder, in vele posten de zaken zeer voorzichtig omschreven, maar nog blijkt dat niet afdoende. Ik scheld niet, ik kraak geen mensen af; ik heb dit al zovele malen herhaald.
Tevens heb ik ook nooit gezegd, dat autisten geen humor hebben [zie mijn posten]; ik heb gezegd, dat een grapje in slechte aarde kan vallen bij een autist.
Het topic snel doorgelezen hebbende heb ik die indruk niet (en anderen ook niet vermoed ik zo)quote:"Maar andere mensen kunnen ook zo reageren en er zijn er altijd twee in een discussie ..."
Ook dat punt heb ik al eens aangehaald; ik heb het over specifieke situaties aangaande mensen in het autistisch spectrum.
In mijn ogen, is er niets fout aan deze topic; hoewel het wellicht wel enige prikkelingen kan veroorzaken, omdat het voor sommigen een erg persoonlijk onderwerp is. Ik blijf me herhalen, dat niemand zich aangevallen hoeft te voelen; ik spreek over evaringen en deel die. Wellicht dat anderen hier iets mee kunnen. Bijvoobeeld ineens begrip opbrengen voor hun autistische buurman, omdat ze deze topic meelezen. 'Aha ... wij begrijpen elkaar dus verkeerd' ... ? Wat sommigen zien als een negatieve, persoonlijke aanval, kan in werkelijkheid een stap voor een ander zijn om positiever naar autisme te kijken.
Hihi, ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat mijn *grapje* over grapjes maken in slechte aarde valt...quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:29 schreef Apollyon het volgende:
Ik heb het hier over een specifieke groep mensen, met de diagnose autisme(-spectrum) en kaart een specifiek ondewerp aan, namelijk het mogelijk optreden van miscommunicatie.
"Wat wil ik hiermee bereiken ?"
Ik constateer iets en schrijf dat neer. Ik praat geen onzin, want ik kan het terugvinden in de literatuur. Ik 'noem het beestje bij zijn naam' en ben direct een 'label-plakker'. Ik 'maak van autisme een scheldwoord' en het liefst ziet menige deze topic gesloten.
Jullie mogen van mij zeggen, wat je wilt, geen probleem. Ik heb al eerder, in vele posten de zaken zeer voorzichtig omschreven, maar nog blijkt dat niet afdoende. Ik scheld niet, ik kraak geen mensen af; ik heb dit al zovele malen herhaald.
Tevens heb ik ook nooit gezegd, dat autisten geen humor hebben [zie mijn posten]; ik heb gezegd, dat een grapje in slechte aarde kan vallen bij een autist.
"Maar andere mensen kunnen ook zo reageren en er zijn er altijd twee in een discussie ..."
Ook dat punt heb ik al eens aangehaald; ik heb het over specifieke situaties aangaande mensen in het autistisch spectrum.
In mijn ogen, is er niets fout aan deze topic; hoewel het wellicht wel enige prikkelingen kan veroorzaken, omdat het voor sommigen een erg persoonlijk onderwerp is. Ik blijf me herhalen, dat niemand zich aangevallen hoeft te voelen; ik spreek over evaringen en deel die. Wellicht dat anderen hier iets mee kunnen. Bijvoobeeld ineens begrip opbrengen voor hun autistische buurman, omdat ze deze topic meelezen. 'Aha ... wij begrijpen elkaar dus verkeerd' ... ? Wat sommigen zien als een negatieve, persoonlijke aanval, kan in werkelijkheid een stap voor een ander zijn om positiever naar autisme te kijken.
Ik zou bijna om verwijdering vragen, wat ik ook zeg, alles schijnt tegen het zere been te zijn.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:59 schreef Re het volgende:
nah, laat deze discussie maar lekker hier hoor, dan blijft het andere ervan verschoond
Nee.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 22:02 schreef Black_Tulip het volgende:
Denk je dat die mensen met wie je miscommunicatie hebt gehad op fora autisten moeten zijn?
Een ja of een nee alsjeblieft
Beweer ik niet; ik neem geen stelling in namelijk. Ik constateerde iets aan de hand van ervaringen en deel deze, tesamen met wat summiere info op de achtergrond via linkjes.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 22:02 schreef Black_Tulip het volgende:
De stelling dat elke miscommunicatie, of zelfs ook maar het merendeel, op een forum wordt veroorzaakt door autisme is overigens gewoon onjuist.
Nee, er wordt voornamelijk aangegeven, dat dat wat ik zeg, niet altijd voor elke autist geldig is en er wordt zelfs aangegeven dat er inderdaad soms sprake kan zijn van miscommunicatie in het geval van autisme.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 22:17 schreef Stupendous76 het volgende:
Er wordt hier aangegeven dat datgene wat jij in de literatuur terug kan vinden misschien verkeerd interpreteert.
Nee, helemaal niet.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 22:45 schreef Pandora73 het volgende:
Hihi, ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat mijn *grapje* over grapjes maken in slechte aarde valt...
'Please, do not kill the messenger !'quote:Op woensdag 22 oktober 2008 22:45 schreef Pandora73 het volgende:
Later bleek dat die personen een vorm van een autistische stoornis hebben.
(Het) komt nog steeds over alsof je iedereen die "raar" reageert, tot autist bombardeert.
Ik - oke, ja, ik ben autist - probeer nog steeds erachter te komen wat je nu van "ons" wilt. Dat we je met rust laten? Wat moet ik dan veranderen? Maak je er niet druk om, wind je er niet over op, en geef niemand de schuld. Alsjeblieft.
Oke?
In het geval van autisme is er heel veel sprake van miscommunicatie, dat is juist een kenmerk: 'de' autist begrijpt de buitenwereld niet, omdat de buitenwereld A zegt en B doet.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 23:35 schreef Apollyon het volgende:
[..]
Nee, er wordt voornamelijk aangegeven, dat dat wat ik zeg, niet altijd voor elke autist geldig is en er wordt zelfs aangegeven dat er inderdaad soms sprake kan zijn van miscommunicatie in het geval van autisme.
[..]
Je merkt terecht op dat het een aspect van autisme kan zijn. Echter, het is niet bepalend/maatgevend voor autisme en komt ook regelmatig terug bij 'normale' mensen. Wanneer is het dan wel autisme? Daarvoor kan je de al eerder genoemde DSM-lijst gebruiken. En dan nog hoeft iets geen autisme te zijn.quote:[..]
Ik gebruik wellicht teveel breed- of beeldspraak in deze context, maar pas dat vaak aan in opvolgende posten. Ik wind me niet op en geef niemand de schuld; wil iedereen zich nu niet zo aangevallen voelen over een aspect van autisme, wat ik hier aankaart ?
Okee ... dat schreef ik.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:00 schreef Stupendous76 het volgende:
In het geval van autisme is er heel veel sprake van miscommunicatie, dat is juist een kenmerk.
Aye, dus nu heb ik het gedaan ? Want 'ik doe B ?'quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:00 schreef Stupendous76 het volgende:
(Want) 'de' autist begrijpt de buitenwereld niet, omdat de buitenwereld A zegt en B doet.
Ik heb niet gezegd, dat het maatgevend is. Ik heb ook niet gezegd, dat 'normale' mensen niet zo kunnen reageren. Ik belicht een aspect van autisme en heb daar een topic over geopend.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:00 schreef Stupendous76 het volgende:
Je merkt terecht op dat het een aspect van autisme kan zijn. Echter, het is niet bepalend/maatgevend voor autisme en komt ook regelmatig terug bij 'normale' mensen. Wanneer is het dan wel autisme? Daarvoor kan je de al eerder genoemde DSM-lijst gebruiken. En dan nog hoeft iets geen autisme te zijn.
Toen ik dit van de week las dacht ik echt; "WTF is jouw probleem joh..." Wat is het nut van een groep mensen beledigen die hier niet om vragen? Een wat "prikkelend" gebracht topic? In mijn ogen als niet Asperger, behoorlijk beledigend en wat het nut ervan is......?????quote:Op maandag 20 oktober 2008 01:14 schreef Apollyon het volgende:
Ik hou de inleiding erg bekopt, want ik hou niet van die lappen tekst.
- Ik kom nogal wat mensen tegen die zich enorm storen aan minimale afwijkingen in geschreven taal.
- Ik kom nogal wat mensen tegen die zich enorm keren tegen meningen die de voor hen 'vaststaande feiten' tegenspreken en deze mensen weigeren ook daar enigszins dieper op in te gaan.
- Ik kom nogal wat mensen tegen die, na een 'milde confrontatie' direct 'de knop om draaien'.
- Ik kom nogal wat mensen tegen in de voornoemde situaties die 'streng' gelovig, danwel 'enorme' dierenliefhebber zijn.
Mijn simpele conclusie is derhalve deze : 'Die mensen zullen lijden aan een vorm van Asperger, waarbij, in een tegengestelde situatie, een verkrampte reactie optreedt'.
Ik heb dit al vaker meegemaakt en die personen gaven inderdaad toe de diagnose ondergaan te hebben.
Mag ik een ieder verzoeken die meent zich in meerdere punten te herkennen, een arts te raadplegen en mij met rust te laten in mijn meningen ?
Als ik de reacties van autisten én niet-autisten in dit topic lees, werkt het blijkbaar niet. Je zou kunnen proberen om je verhaal op een andere manier duidelijk te maken.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:20 schreef Apollyon het volgende:
[..]
Okee ... dat schreef ik.
[..]
Aye, dus nu heb ik het gedaan ? Want 'ik doe B ?'
Je brengt het alsof het voor jou wel maatgevend is. Als het dat voor jou is: fijn voor jou, maar een heleboel anderen zien het absoluut niet als maatgevend en hebben daar zeer goede argumenten voor.quote:[..]
Ik heb niet gezegd, dat het maatgevend is. Ik heb ook niet gezegd, dat 'normale' mensen niet zo kunnen reageren. Ik belicht een aspect van autisme en heb daar een topic over geopend.
Nee dus, wel tussen mensen met autisme en mensen zonder autisme.quote:We kunnen overigens stellen, dat miscommunicatie vaak voorkomt bij mensen in het autistisch spectrum ? Of niet ?
Skip !quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:37 schreef childintime het volgende:
De enige die hier op mij verkrampt overkomt ben jij zelf in het gestartte topic
'It's in the eye of the beholder ...'quote:
Als je zelf niet ziet wat er mis is in jouw redenatie dan heb je echt een probleem. Geen van allen hier hebben jou gevraagd om dit op te schrijven, het was je eigen keus. In een topic waar deze zaken wel zinvol worden besproken, wordt er ook niemand aangevallen (of zomaar ergens op een hoop gegooid) die anders denkt/ functioneert en waarop vervolgens de topic starter zich aangevallen voelt. Als je toch al twijfels/ vragen had betreffende dit onderwerp, was het zinvol geweest dit op een andere manier in een ander topic kenbaar te maken; er zouden vast veel mensen zijn geweest die de discussie met je open hadden willen houden.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:59 schreef Apollyon het volgende:
Een wiel is rond.
Een autist kan vaak miscommunicatie tegenkomen.
Ik rijd in mijn auto met ronde wielen.
Ilk ontmoette autisten en er was sprake van miscommunicatie.
...
Wat ! ? Is er MIS met deze zinnen ? !
...
Niets.
Ik word een beetje moe met het mezelf moeten verdedigen, tegenover een 'onverdedigbare situatie' omdat er niets te verdedigen valt, slechts te lezen en te accepteren.
Ik leg accenten, omdat ik mezelf moet blijven herhalen en het schijnbaar tot niemand doordringt, dat ik het over PURE feiten heb en niemand afkraak. Verder zijn sommige accenten bedoeld zoals gebruikelijk in sommige geschreven taal.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 00:54 schreef Floripas het volgende:
Zou je 'willen' ophouden met dingen afwisselend in vet en 'cursief' te posten, met enkele aanhalingstekens en duizenden 'puntjes.....................'
Als Appolyon deze post nou eens uitknipt, en een paar weken boven zijn bed hangt, zodat ie langzaamaan de nuance kan gaan begrijpen, i.p.v. steeds cursiever en dikgedrukter zijn gelijk probeert te halen. Deze post formuleert echt uitstekend waarom die OP zowel onzinnig als impliciet denigrerend is.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:49 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Een brainwave zou ik het niet echt noemen. Zoiets laat je los als iemand met argumenten aantoont dat het onzin is. Voor jou lijkt het echter een vaststaande waarheid te zijn dat die mensen met wie jij miscommunicatie hebt gehad wel autisten geweest moeten zijn. Dat stuit me tegen de borst. Er kan zoveel geweest zijn aan karaktereigenschappen of botsende persoonlijkheden wat miscommunicatie oplevert in een discussie. Ik wil niet ontkennen dat de personen met wie jij gesproken hebt best autistisch kunnen zijn (want die mogelijkheid bestaat altijd); het is echter totaal irrelevant om hier dieper op in te gaan. Autisme en Asperger is iets anders en zoveel meer dan wat miscommunicatie op een forum. Niemand schiet wat op als bij miscommunicatie de ene partij de ander het labeltje 'autist' opplakt. Zo wordt autist een scheldwoord (sterker nog, dat is het eigenlijk al) en vergeet men wat het nou eigenlijk inhoudt. Bij deze daarom mijn vriendelijke verzoek of je je brainwave eens los wil laten.
Lees je eigen berticht nou eens terug. Wie is er hier nou star bezig???? Sorry, maar imo kom je over als iemand die ten koste van alles zijn gelijk wil halen en dat verwijt je anderen; dat ze niet flexibel genoeg zijn. Heb je jezelf weleens laten testen?quote:Op donderdag 23 oktober 2008 01:10 schreef Apollyon het volgende:
[..]
Ik leg accenten, omdat ik mezelf moet blijven herhalen en het schijnbaar tot niemand doordringt, dat ik het over PURE feiten hebt en niemand afkraak. Verder zijn sommige accenten bedoeld zoals gebruikelijk in sommige geschreven taal.
Ik word bijna gedwongen om metaforen aan te halen, maar autisten gaan dan helemaal uit hun dak.
Als we nu de strekking van het topic nemen en de felle tegenstand op mijn gedachtengang en ervaring; wat moet ik dan denken ? Ik wil absoluut niet persoonlijk gaan worden, maar word soms wel persoonlijk bejegend om vaststaande feiten die bewezen zijn door de wetenschap, toegegeven op dit forum en die ikzelf meemaak.
Is dit een zinloze discussie ? Ja ... maar geen zinloos onderwerp.
Als je iets tegenkomt dat rond is, is het niet altijd slim om er vanuit te gaan dat het een wiel is.quote:
quote:Op donderdag 23 oktober 2008 01:18 schreef Apollyon het volgende:
...mag ik moe worden van mezelf herhalen ?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |