Daarvoor was ik bij de BMW dealer geweest en na een half uurtje stond ik tevreden buiten. Bij de Audi dealer werd ik een beetje weggekeken, maar was ook wel oke.quote:Op maandag 20 oktober 2008 09:31 schreef beunhaas96 het volgende:
[ code verwijderd ]
Ga bij de audi of bmw naar binnen en je komt na een uur tevreden naar buiten!
Dat is een goede reden idd....quote:Op zondag 19 oktober 2008 22:55 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
dat geloof ik direct. Maar als ik de buitenkant niet mooi vind zal ik hem nooit gaan leasen.
Ik vind hem lelijk, het zal vast een prima auto zijn.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 07:32 schreef vosss het volgende:
Ik zou persoonlijk voor de Mito gaan.
Dat vind ik een mooie auto, maar ik kan me eik prima voorstellen dat mensen hem foeilelijk vinden
Of je bent zelf een amateur, want ik reed gewoon met iedereen mee gisteren bij de stoplichten. Ik hoefde niemand voor te laten gaan.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:13 schreef retuow82 het volgende:
Sorry maar die BMW is echt triest qua prestaties... Uiterlijk is mooi maar die 116 rij je echt alleen om het logo wat er op zit. Die goede wegligging van die wagen kun je nog niet eens testen met die krachtbron die er in ligt....
En dat stukje van "hoe hard wil je gaan in Nederland" telt natuurlijk niet bij een stoplicht, daar mag je iedereen voor laten gaan met je bmw omdat je geen kracht hebt om ze bij te houden. Dat was voor mij de reden om die 116 lekker te laten staan. Leuk voor een directie secretaresse maar niet om kilometers mee te vreten.
Wel mooi dat je met die bak in de 20% regeling gaat vallen, wel een dik voordeel overigens.
Jij zegt dat je iedereen voor moet laten gaan bij het stoplicht, maar die ervaring deel ik niet met je.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:49 schreef retuow82 het volgende:
Vanwaar die opmerking naar mij toe? Ben je nu op je teentjes getrapt ofzo door mijn reactie? Je zegt zelf in een reactie dat de snelheid van die wagen om te huilen was en nu noem je mij een amateur omdat die wagen 10,1 seconden nodig heeft om aan de 100 te komen?
Was vanmorgen een beetje pissedquote:Op dinsdag 21 oktober 2008 12:13 schreef retuow82 het volgende:
Kijk nu praten we in plaats van met woorden gooien.![]()
Voor laten gaan is misschien overdreven maar ik miste echt wat power in die wagen.
Maakt niet uit. Ik heb overigens in de A3 gereden, de 116 en 118, Fiat Bravo en de Honda Civic. Uiteindelijk voor de laatste gegaan maar zoals jij al zei, het model moet je aanstaan. Daarnaast is hij wel overladen met zo'n beetje alle opties die je maar kunt wensen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:45 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Was vanmorgen een beetje pissed![]()
Ik miste ook wel power, maar had meer het idee dat één of andere no no die wagen had ingereden.
Dan zal hij vast wel te duur zijn in de lease. Helemaal omdat ze nauwelijks geleased worden.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 14:01 schreef retuow82 het volgende:
Saab 93 begint pas bij 30.775 euro, hou daar rekening mee.
weet niet hoeveel km je per jaar rijdt (hele topic niet gelezen, sorry) ,maar wanneer je nu het gevoel hebt dat je wat power mist moet je het niet doen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:45 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Was vanmorgen een beetje pissed![]()
Ik miste ook wel power, maar had meer het idee dat één of andere no no die wagen had ingereden.
Er zijn leasemaatschappijen die geen Renaults meer willen door de problemen en de 207 staat ook niet echt bekend om zijn electronische betrouwbaarheid, zoek maar eens op internet naar ervaringen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 16:02 schreef MrFl0ppY het volgende:
Binnenkort ook op zoek dus even een tvp. Overigens vind ik wel dat je heel snel van de Franse auto's afstapt. Een maandagochtend model kun je altijd treffen en het is ook niet voor niks dat de Peugeot 207 en 307 zo populair zijn in de lease. Tuurlijk speelt de prijs wel mee maar als ze zo onbetrouwbaar zijn zou de leaseprijs er ook wel op achteruit gaan neem ik aan....
Vind je dat nog steeds als ik je vertel dat ik ruim 2 jaar een citroen c4 heb gehad? En dat ik met dat ding elke 2/3 weken weer bij de garage stond?quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 16:02 schreef MrFl0ppY het volgende:
Binnenkort ook op zoek dus even een tvp. Overigens vind ik wel dat je heel snel van de Franse auto's afstapt. Een maandagochtend model kun je altijd treffen en het is ook niet voor niks dat de Peugeot 207 en 307 zo populair zijn in de lease. Tuurlijk speelt de prijs wel mee maar als ze zo onbetrouwbaar zijn zou de leaseprijs er ook wel op achteruit gaan neem ik aan....
daar zit dus ook mijn grote twijfel.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 16:07 schreef Sharpdressedman het volgende:
[..]
weet niet hoeveel km je per jaar rijdt (hele topic niet gelezen, sorry) ,maar wanneer je nu het gevoel hebt dat je wat power mist moet je het niet doen.
misschien valt deze auto net in de 20% klasse maar je moet er waarschijnlijk wel weer 4 jaar mee doen en dan wil je gewoon een auto waar je lekker mee kunt rijden.
Een maandagochtend model komt bij peugeot te vaak voor. Dramatisch is die franse meuk. Wij zorgen als leasemaatschappij echt wel dat we alle kosten voldoende gedekt hebben. Had het de betrouwbaarheid van een japanner gehad dan waren de leasetarieven veel gunstiger.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 16:02 schreef MrFl0ppY het volgende:
Binnenkort ook op zoek dus even een tvp. Overigens vind ik wel dat je heel snel van de Franse auto's afstapt. Een maandagochtend model kun je altijd treffen en het is ook niet voor niks dat de Peugeot 207 en 307 zo populair zijn in de lease. Tuurlijk speelt de prijs wel mee maar als ze zo onbetrouwbaar zijn zou de leaseprijs er ook wel op achteruit gaan neem ik aan....
Die 20% is nog steeds maar een plan toch? Nog niet definitief.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 07:15 schreef jitzzzze het volgende:
Ik had gisteravond echt een geniaal idee
Door die nieuwe plannen van het Kabinet over die 20% bijtelling ben ik met een zuinige auto goedkoper uit. Misschien is het bedrag dat ik goedkoper uit ben wel genoeg om een bmw 118i te leasen.
Weet iemand waar je dat kan uitrekenen?
onder welke steen heb jij gelegen de derde dinsdag van sept?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 08:48 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Die 20% is nog steeds maar een plan toch? Nog niet definitief.
Mensen rijden voornamelijk frans omdat de wagens vaak bomvol opties zitten waar je niet driedubbel voor bij hoeft te betalen. Het zijn over het algemeen gewoon lekker complete wagens voor een goeie prijs. en het uiterlijk is vaak ook best redelijk tot goed te noemen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 22:47 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Een maandagochtend model komt bij peugeot te vaak voor. Dramatisch is die franse meuk. Wij zorgen als leasemaatschappij echt wel dat we alle kosten voldoende gedekt hebben. Had het de betrouwbaarheid van een japanner gehad dan waren de leasetarieven veel gunstiger.
Dat die franse auto's zo populair zijn in de lease is omdat berijders geen zorgen hebben over onderhoudskosten (die hebben de werkgever). Franse auto's rijden namelijk wel erg lekker, dus vandaar dat men "graag" een franse auto rijdt. Voornamelijk het comfort.
Maar wat zijn ze dramatisch qua techniek, onderhoudsgevoeligheid, betrouwbaarheid etc....
Het is voor mij ook geen richtlijn, maar als die plannen doorgaan dan zoek ik bij voorkeur wel een auto uit die daarin past.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:03 schreef retuow82 het volgende:
Zou net kunnen, ik zie dat de uitstoot 140 gram is en dat is net de randwaarde van de 20% bijtelling. Maar omdat de plannen nog niet definitief zijn en ik niet weet waar de overheid hun gegevens vandaan gaat halen qua uitstoot zou ik er niet vanuit gaan dat de 118 het gaat redden om daar binnen te vallen.
Maar ik zou me ook niet vastpinnen op die 20%, het is een leuk voordeel maar geen richtlijn voor mij.
Leasebedrag via Carbase is overigens 577 euro voor de 118.
De mini vindt ik een speelgoed auto.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:04 schreef RSie het volgende:
[..]
Mensen rijden voornamelijk frans omdat de wagens vaak bomvol opties zitten waar je niet driedubbel voor bij hoeft te betalen. Het zijn over het algemeen gewoon lekker complete wagens voor een goeie prijs. en het uiterlijk is vaak ook best redelijk tot goed te noemen.
Overigens,.. TS heb je al eens gedacht aan de Mini Cooper D? rijdt heerlijk, komt best goed van z'n plek en die valt ook in de te komen 20% regeling.
Ik lag onder je moeder, niet onder een steenquote:Op woensdag 22 oktober 2008 09:02 schreef tinny het volgende:
[..]
onder welke steen heb jij gelegen de derde dinsdag van sept?
Dat besluit is allang genomen. En op 16 september bekend gemaakt.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:24 schreef jitzzzze het volgende:
Wanneer wordt dat besluit dan eens genomen?
En op 1 januari 2009 ingevoerd.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:21 schreef PeeJay1980 het volgende:
[..]
En op 16 september bekend gemaakt.
Serieus? Heb je daar een bron van? Want sommige dealers zeiden dat het nog besloten moest worden.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:21 schreef PeeJay1980 het volgende:
[..]
Dat besluit is allang genomen. En op 16 september bekend gemaakt.
Zomaar 1 van de honderden linkjes die je van google krijgt: KLIKquote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:28 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Serieus? Heb je daar een bron van? Want sommige dealers zeiden dat het nog besloten moest worden.
En weet iemand op welke site ik kan uitrekenen wat een auto mij netto gaat kosten met 20% bijtelling?
Maar je mag toch ook vanalles nog aftrekken van de belasting?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:35 schreef PeeJay1980 het volgende:
[..]
Zomaar 1 van de honderden linkjes die je van google krijgt: KLIK
Zo moeilijk is dat berekenen toch niet?
Je neemt de fiscale waarde van je auto, neemt daar 20% van en over dat bedrag moet je de belasting betalen. Dat zal waarschijnlijk 42% zijn.
Dus je opent de calculator en toetst in: fiscale waarde * 0,20 * 0,42. Resultaat (jaarlijkse bijtelling) delen door 12 en dan heb je het bedrag dat je per maand netto kwijt bent aan je nieuwe auto.
Ook aan gedacht. Mag hem zelfs met business uitvoering. Maar ik heb een beetje een hekel aan een golf. Ik vind het zo'n dertien in een dozijn auto.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:39 schreef Rigital het volgende:
Ik ben geen VW liefhebber maar zou de Golf VI 1.4 TSI DSG zeker op mijn shortlist zetten. 138 gram / km.
Wat is vanalles?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:39 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Maar je mag toch ook vanalles nog aftrekken van de belasting?
Ik zou voor de C30 kiezen. Wat ik ook daadwerkelijk heb gedaan trouwens. Wordt over een maand geleverd.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:46 schreef Gizmo112 het volgende:
Hmmm.
Keus tussen een mini cooper en een Volvo C 30...
Welke moet het worden ?
Ik ga wel over het budget heenquote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:47 schreef PeeJay1980 het volgende:
[..]
Wat is vanalles?
Accessoires die na het op het kenteken zetten van de auto worden ingebouwd, tellen niet mee.
Daarom neem je ook de aangegeven fiscale waarde van de auto, niet het bedrag dat alleen onderaan de rekening staat.
Je mag de eigen bijdrage aftrekken van de bruto bijtelling.
Jij wilde toch binnen budget blijven? Dan is het aftrekken van de eigen bijdrage al niet van toepassing.
[..]
Ik zou voor de C30 kiezen. Wat ik ook daadwerkelijk heb gedaan trouwens. Wordt over een maand geleverd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |