Stop met liegen. (Het is niet best maar failliet is een juridische term die [nog?] niet van toepassing is)quote:
IJsland hoeft hier niet in mee te gaan aangezien ze geen EU lid en/of euro land zijn.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:29 schreef Wexy het volgende:
[..]
herstel.. ik hoor net dat Ijsland met de 50.000 euro mee moet gaan van het stelsel van europa. Maar het is nog maar de vraag of Ijsland dat wil, ze waren niet bij het overleg gisteren.
Dus afwachten of het tot 20.887 is of tot 50.000
Ik hoop voor jullie icesavers dat het bij 20.887 blijft, anders moet je nóg meer uit IJsland proberen weg te halen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:29 schreef Wexy het volgende:
[..]
herstel.. ik hoor net dat Ijsland met de 50.000 euro mee moet gaan van het stelsel van europa. Maar het is nog maar de vraag of Ijsland dat wil, ze waren niet bij het overleg gisteren.
Dus afwachten of het tot 20.887 is of tot 50.000
Er staat volgens mij duidelijk: 'in plaats van'quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:30 schreef MentalBrT het volgende:
[..]
Het enige jammere is dat het reddingsplan al uitgevoerd was en dit dus een vervolgactie is geweest.
Er wordt dan ook niet voor niets over 'wederom in actie komen' gesproken in het artikel.
quote:Fréttir
From the Prime Minister of Iceland
Skrifað 7.10.2008 Kl.13:34
In a press conference today Iceland's Prime Minister, Mr. Geir H. Haarde, said that if needed the Icelandic Government will support the Depositors' and Investors' Guarantee Fund in raising the necessary funds, so that the Fund would be able to meet the minimum compensation limits in the event of a failure of an Icelandic bank.
The Icelandic banks have top up agreements in the following countries:
* United Kingdom
* The Netherlands
* Norway
* Finland
* Sweden
The Fund would like to stress that no Icelandic bank has been declared insolvent.
Any further information will be put to the Funds website, [url=http://www.tryggingarsjoður.is]www.tryggingarsjoður.is[/url] when needed.
maar de ijslandse staat heeft toch helemaal niet genoeg geld om die tekorten aan te vullen?quote:
Dat het failissement nog niet door een rechter is uitgesproken doet niets aan de feiten af.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:30 schreef soylent het volgende:
[..]
Stop met liegen. (Het is niet best maar failliet is een juridische term die [nog?] niet van toepassing is)
Zelf nadenken kan geen kwaad hoor.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:33 schreef Redux het volgende:
[..]
Er staat volgens mij duidelijk: 'in plaats van'
idd gewoon al een dag alles bevriezen zonder het te laten wetenquote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:51 schreef dyna18 het volgende:
Mooie OP.
Misschien alleen even dit aanpassen:
[..]
Icesave is gewoon failliet.... Iedereen die niet voor maandag 14:00 uur weg was met zijn geld zal in het proces van garantieregelingen, curatoren en andere rompslomp terecht komen.
Ik ben boos en ongerust. Icesave heeft dinsdag gewoon staan liegen en zal naar mijn mening zwaar moeten boeten. En nu ook nog eens de regering van IJsland onder zijn garantie uit lijkt te komen ben ik helemaal laaiend.
Hoe het precies zat weet ik niet. Een tijd geleden toen al die buitenlandse banken met hoge rentes ineens verschenen was er een hoge pief van ik meen de Rabobank die zei dat ze makkelijk spaarders konden lokken met hoge rentes omdat zij niet zoals de andere Nederlandse banken garant moesten staan voor de centen via die regeling oid.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:27 schreef DonJames het volgende:
[..]
Onzin. DNB geeft immers die vergunning af, ze hebben de macht om een aanvraag te weigeren.
Grote kans dat ze failliet gaan ja. Maar om ze al failliet te noemen is natuurlijk veel te kort door de bocht.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:38 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Dat het failissement nog niet door een rechter is uitgesproken doet niets aan de feiten af.
- Schuldeisers worden niet betaald
- Personeel is naar huis gestuurd
- De bedrijfsvoering is stopgezet
Icesave is failliet. Het is puur een kwestie van tijd om dat nog even formeel af te ronden.
ik ga voor die 9 euro niet veel moeite doen hoorquote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:32 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ik hoop voor jullie icesavers dat het bij 20.887 blijft, anders moet je nóg meer uit IJsland proberen weg te halen.
RtlZ meldt het.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:31 schreef MentalBrT het volgende:
[..]
IJsland hoeft hier niet in mee te gaan aangezien ze geen EU lid en/of euro land zijn.
quote:AMSTERDAM (Dow Jones)--Het Nederlandse ministerie van Financien en de Nederlandsche Bank (DNB) zijn op dit moment in overleg met de regering van IJsland om te verzekeren dat de IJslandse overheid aan zijn verplichten voldoet richting Nederlandse spaarders bij Icesave. Dit zegt een woordvoerder van het ministerie van Financien tegenover Dow Jones Nieuwsdienst.
Nederlanders die spaartegoeden hadden bij de IJslandse internetbank Icesave kunnen geen geld meer opnemen via de website omdat de IJslandse overheid maandagavond de volledige controle over Landsbanki, waar Icesave onder valt, overnam. Icesave was actief in IJsland, het Verenigde Koninkrijk en Nederland.
DNB overlegt momenteel over de dekking op de spaartegoeden van Nederlandse rekeninghouders bij Icesave. Mocht Landsbanki failliet gaan, dan zijn zowel de IJslandse als Nederlandse depositogarantiestelsels van toepassing op de rekeningtegoeden bij Icesave, zo stelt DNB.
Woordvoerder Jilles Heringa van het ministerie van Financien benadrukt dat er nog geen duidelijkheid is over het lot van Icesave. Maar mocht Landsbanki failliet gaan, dan "willen we zeker stellen dat de IJslandse overheid voldoet aan de verplichtingen aan spaarders in Nederland", aldus Heringa.
IJsland garandeert spaartegoeden tot een hoogte van EUR20.887. Nederland verhoogde gisteren het deposito-garantiestelsel tot een maximum van EUR100.000. Volgens Heringa moeten Nederlandse spaarders voor de eerste EUR20.877 aankloppen bij de centrale bank van IJsland en kunnen ze vervolgens een beroep doen op het garantiestelsel van Nederland.
DNB zal Nederlandse spaarders te hulp staan bij het innen van hun spaartegoeden bij de centrale bank van IJsland, aldus de woordvoerder van het ministerie van Financien.
Daarom als je daar 100.000 hebt staan is het toch niet zo'n probleem dan heb je 80% met zekerheid, als je 20.000 hebt staan ben je de lul voor het volledige bedrag.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:24 schreef MentalBrT het volgende:
[..]
Hoezo geluk?
Als ik daar 22000 euro heb staan krijg ik maar 2000 euro van de nederlandse bank, de rest moet toch echt van de ijslandse bank komen.
Dat interview heb ik gezien, en die kerel probeerde op die manier zo zijn concurrenten onderuit te halen. Logisch. Feit blijft dat hij als Rabobank hier geen kritiek op mag hebben, omdat DNB beslist of een bank wordt toegelaten, niet de Rabo.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:40 schreef Repeat het volgende:
[..]
Hoe het precies zat weet ik niet. Een tijd geleden toen al die buitenlandse banken met hoge rentes ineens verschenen was er een hoge pief van ik meen de Rabobank die zei dat ze makkelijk spaarders konden lokken met hoge rentes omdat zij niet zoals de andere Nederlandse banken garant moesten staan voor de centen via die regeling oid.
Ik zal er eens op googlen
en dit betekend dat het toch gegarandeerd wordtquote:
mee eens echter had ik en vele anderen er geen rekening mee gehouden dat de staat ijsland niet aan zijn verplichtingen zou kunnen voldoen, het is hier geen zuid amerikaquote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:36 schreef R_B het volgende:
Toch ff terugkomend op alles.
Toen het allereerste icesave topic werd geopend.
Ging het al over het garantiestelsel.
Toen werd er nog lollig gedaan 'oh dan gaan we toch een fok meet' in ijsland houden.
Je wist van het risico af en toch heb je het genomen.
Ik heb bewust voor minder rente gekozen door een bank die onder het NL garantiestelsel zit te nemen.
Maar goed...
Jullie kunnen ook het ijslandse voetbalteam gijzelen. Die zijn hier as. zaterdag.
http://www.fd.nl/artikel/(...)oetreders-spaarmarktquote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:48 schreef DonJames het volgende:
[..]
Dat interview heb ik gezien, en die kerel probeerde op die manier zo zijn concurrenten onderuit te halen. Logisch. Feit blijft dat hij als Rabobank hier geen kritiek op mag hebben, omdat DNB beslist of een bank wordt toegelaten, niet de Rabo.
Als je het interview gevonden hebt, let dan ook even op de volgende grap van die kerel: Hij roept dat ze hypotheken verstrekken vanaf 4,5%, en dat ze dus daarom geen 4,5% op hun spaarrekening kunnen geven, ze moeten er wel wat op verdienen. Klinkt logisch, maar is gelogen. De meeste hypotheken werden (ook toen al) boven dat tarief afgesloten, de meeste rekeningen zijn geen hoge rente-spaarrekeningen, en Rabo had zo'n 10 keer meer hypotheektegoeden verstrekt dan dat er spaarrekeningen stonden. Er kwam dus al minimaal 10x zo veel rente binnen daarop dan dat eruit zou gaan als ze de spaarrente naar 4,5% zouden verhogen.
Ergo: die kerel stond glashard te liegen.
Klinkt m.i. logisch. Als je bijna niks verdient als bank loop je toch gewoon veel meer risico. Ik denk dat een van de redenen is waarom de Rabobank gewoon meer geld achter de hand wil hebben. Uiteraard is het van de Raboman gewoon een poging om zn klanten hier te houden, maar het is wel uitgekomen...quote:Feitelijk zeggen ze in hun advertenties: U hoeft zich geen zorgen te maken, als we omvallen, betaalt de Rabo de schade'.
Inderdaad, hoe kon ik weten dat IJsland een banenrepubliek blijkt te zijn, dan denk je toch eerder aan Swaziland of Panama of een ander vaag landquote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:50 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
mee eens echter had ik en vele anderen er geen rekening mee gehouden dat de staat ijsland niet aan zijn verplichtingen zou kunnen voldoen, het is hier geen zuid amerika
mee eens als de staat ijsland niet in de problemen was had ik mij veel minder druk gemaakt, had ik dat een week terug geweten dan had ik het al terug geboektquote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:54 schreef Fugie het volgende:
als alle nederlands hun 300 miljard gaan opnemen heeft de nederlandse staat het ook niet meer zo breed, dat risico is hier in mindere mate aanwezig maar net zo actueel.
Het extreme scenario is nog steeds dat ijsland failliet gaat en je naar je geld kan fluiten, nu is dat scenario een stuk dichterbij gekomen en dat maakt het eng. Of het zover komt geloof ik nog steeds niet, mocht het zover komen heb ik pech en ben ik al mijn spaargeld kwijt.
Dat is frusterend en dat moet je soms even uiten. Dat sommige mensen dat niet begrijpen dat ligt dat aan hun beperkte intelligentie en moeten hier ook vooral wegblijven.
en dit nogquote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:48 schreef DonJames het volgende:
[..]
Dat interview heb ik gezien, en die kerel probeerde op die manier zo zijn concurrenten onderuit te halen. Logisch. Feit blijft dat hij als Rabobank hier geen kritiek op mag hebben, omdat DNB beslist of een bank wordt toegelaten, niet de Rabo.
Als je het interview gevonden hebt, let dan ook even op de volgende grap van die kerel: Hij roept dat ze hypotheken verstrekken vanaf 4,5%, en dat ze dus daarom geen 4,5% op hun spaarrekening kunnen geven, ze moeten er wel wat op verdienen. Klinkt logisch, maar is gelogen. De meeste hypotheken werden (ook toen al) boven dat tarief afgesloten, de meeste rekeningen zijn geen hoge rente-spaarrekeningen, en Rabo had zo'n 10 keer meer hypotheektegoeden verstrekt dan dat er spaarrekeningen stonden. Er kwam dus al minimaal 10x zo veel rente binnen daarop dan dat eruit zou gaan als ze de spaarrente naar 4,5% zouden verhogen.
Ergo: die kerel stond glashard te liegen.
Dus het lijkt erop alsof ze toch niet echt onder de DNB regeling vallen...quote:IJslandse Landsbanki toch niet zo safe?
door Edwin van der Schoot
AMSTERDAM - De IJslandse bank Landsbanki biedt sinds afgelopen week een internetspaarrekening met 5% rente aan op http://www.icesave.nl. Bij de redactie kwamen de afgelopen dagen veel vragen binnen over de nieuwe spaarbank. Met name omdat de bank ontbreekt in diverse spaaroverzichten.
De reden is kraakhelder. De vorige week gelanceerde spaarrekening met 5% rente van Landsbanki valt niet onder de depositogarantieregeling van De Nederlandsche Bank, maar onder de minder voordelige IJslandse garantieregeling. Landsbanki functioneert niet met een volledige Nederlandse bankvergunning, maar als een bijkantoor van de IJslandse moederbank. Ook zijn de IJslanders niet van plan om zich in Nederland te vestigen.
Bij een faillissement van Landsbanki zult u dus voor de eerste 20.887 euro van uw spaartegoed naar IJsland moeten afreizen. Voor de garantie over de rest van het geld, tot ¤38.000, hebben de IJslanders naar eigen zeggen een akkoord gesloten met De Nederlandse Bank. Net als Nederlandse banken dragen de IJslanders bij aan het fonds dat in geval van een faillissement de consument schadeloos stelt.
Landsbanki, sinds 1886 actief in IJsland, biedt de Icesave-rekening al sinds 2006 aan in Groot-Britannië. Daar heeft de bank eveneens geen statutaire vestiging. De situatie rond de IJslandse bankensector is al geruime tijd zorgelijk. De kredietcrisis heeft het eiland in zwaar weer gebracht, de inflatie giert de pan uit er was twijfel of IJslandse Centrale Bank in staat zou zijn om het faillissement van een bank te kunnen dragen. De nationale banken van Zweden, Noorwegen en Denemarken staan inmiddels ieder voor ¤500 miljoen garant.
Landsbanki is van plan naar meer Europese landen te gaan uitbreiden. Naast Landsbanki jaagt de andere grote IJslandse bank, Kaupthing, ook met hoge rentes op Europees spaargeld.
Landen uit de Europese Economische Ruimte (de EU en het restclubje Lichtenstein, Noorwegen en IJsland) mogen een spaarbank in andere lidstaten openen zonder tot de lokale garantieregeling toe te treden. In Nederland werkt alleen de Belgische Argentabank momenteel nog op deze manier, maar die bank heeft al laten weten binnenkort tot het Nederlandse stelsel toe te zullen treden, mede vanwege de pr-waarde die de spaarlijstjes met hoge rentes in onder andere de Telegraaf en de Geldgids van de Consumentenbond hebben.
Landsbanki zal dat met Icesave niet doen, allicht omdat het onderhouden van een statutaire vestiging in Nederland extra kosten met zich meebrengt die ten koste zou gaan van de hoge 5% rente. Nu hopen de IJslanders met simpelweg de hoogste rente, tegen iets minder garantie, alsnog de kieskeurige spaarder te verleiden.
Andere kleine buitenlandse banken als de Yapi Kredibank of de Amsterdam Trade Bank zijn overigens wel Nederlandse ondernemingen die een volledige Nederlandse vergunning bezitten. Wel zijn ze in handen van een Turks respectievelijk Russisch moederbedrijf.
Als je nou eerst dit topic leest en dan dit soort ongelovelijk domme reacties plaatst!quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:03 schreef Repeat het volgende:
[..]
en dit nog
[..]
Dus het lijkt erop alsof ze toch niet echt onder de DNB regeling vallen...
Honderden dan wel duizenden reacties op een forum doorspitten is wat anders dan het nieuws volgen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:07 schreef MentalBrT het volgende:
[..]
Als je nou eerst dit topic leest en dan dit soort ongelovelijk domme reacties plaatst!
Dit is inmiddels al tot in den treure herhaalt in dit topic, waaronder een discussie tussen mij en DonJames waarin we 3 keer zeggen hoe het zit.
Had jij net niet iets over inlezen?
Dit is een discussie die plaats vond op het moment dat jij hier ook reacties neerzette.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:12 schreef Repeat het volgende:
[..]
Honderden dan wel duizenden reacties op een forum doorspitten is wat anders dan het nieuws volgen.
Da's een "grapje". Tikkie misplaatst voor mensen die (als ik) veel geld kwijt zijn.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:13 schreef Redux het volgende:
[..]
Wat vaag dat de titel in de URL niet overeen komt met het nieuwsbericht?
http://www.nu.nl/news/1779850/30/MoneyTalks:_Die_homo-escorts_kosten_zoveel_geld_dat_ik_niks_over_heb_om_te_sparen.htmlquote:
Ja ik heb het door. Kinderachtig.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:15 schreef JeOma het volgende:
[..]
Da's een "grapje". Tikkie misplaatst voor mensen die (als ik) veel geld kwijt zijn.
Die URL is bullshit, kun je invullen wat je wilt. Ook "Bos vergoedt alles.html".
Ik probeer de OP inderdaad zo volledig mogelijk te houden, aanvullingen zijn uiteraard altijd welkom.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:14 schreef MentalBrT het volgende:
[..]
Dit is een discussie die plaats vond op het moment dat jij hier ook reacties neerzette.
Overigens is de openingspost ook een mooie om te beginnen.
Onoes! Het NIB is ook omgevallen!quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:15 schreef MoneyTalks het volgende:
Welkom op de website van het Nationaal Incasso Bureau. Door de enorme belangstelling naar aanleiding van de ICESAVE berichtgeving is de website momenteel overbelast, Wij verzoeken u het op een later tijdstip nog eens te proberen. Met excuses, Nationaal Incasso Bureau
http://www.nibincasso.nl/
Ik heb even gekeken en NIB valt niet onder het garantiestelsel!quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:21 schreef DonJames het volgende:
[..]
Onoes! Het NIB is ook omgevallen!
het wordt steeds beterquote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:25 schreef MoneyTalks het volgende:
RTL-Z meld dat het zeer onzeker is dat de 120.000 spaarders hun geld terug krijgen.
Kun je ons op de hoogte houden?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:30 schreef Mex_ het volgende:
http://www.nos.nl/politiek24/
Gaat nu over IceSave
gemist... vertelquote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:30 schreef Mex_ het volgende:
http://www.nos.nl/politiek24/
Gaat nu over IceSave
quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:38 schreef YoshiBignose het volgende:
Ik zie nog maar 1 uitweg
[ afbeelding ]
Toch knap, het hele kantoor is leeg en toch komt men met updates...quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:40 schreef James52 het volgende:
Nu is het dus officeel, geld vanaf maandagmiddag is terug bij icesave of nooit weggeweest, en voor het geld moet men gaan vechten http://icesave.nl/
Daarvoor hoef je toch niet op kantoor te zitten. Dit doet iemand vanaf een tropisch eiland.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:47 schreef DJKoster het volgende:
[..]
Toch knap, het hele kantoor is leeg en toch komt men met updates...
ja heuj jij zei.. gaat NU over IceSave...... tjong..... foute info verstrekken... je lijkt Ijsland welquote:
Kan... en anders kun je je dit week-end nog uitleven op de voetbalploeg van IJsland.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:49 schreef MoneyTalks het volgende:
Ziet iemand iets in het idee om met een fok!knokploeg de computers op het Icesave Nederland kantoor in beslag te nemen?
is al gebeurd door DNB gisterenquote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:49 schreef MoneyTalks het volgende:
Ziet iemand iets in het idee om met een fok!knokploeg de computers op het Icesave Nederland kantoor in beslag te nemen?
goed idee, zodat ze geen overzicht van hun rekening houders meer hebben!quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:49 schreef MoneyTalks het volgende:
Ziet iemand iets in het idee om met een fok!knokploeg de computers op het Icesave Nederland kantoor in beslag te nemen?
Die worden gegijzeld in ruil voor alle spaartegoeden van Nederlandersquote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:51 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Kan... en anders kun je je dit week-end nog uitleven op de voetbalploeg van IJsland.
Ze zitten op de 11e verdieping, en je komt er niet zomaar naar binnen..quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:49 schreef MoneyTalks het volgende:
Ziet iemand iets in het idee om met een fok!knokploeg de computers op het Icesave Nederland kantoor in beslag te nemen?
als je zelf de wetgever bent, kan alles denk ikquote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:54 schreef PietjePuk007 het volgende:
Kan de IJslandse overheid nu nog de boel failliet laten verklaren zonder zelf aansprakelijk te worden gesteld (en zichzelf failliet te verklaren)? Niet toch, ze zijn immers genationaliseerd.
donequote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:51 schreef MrFl0ppY het volgende:
Even de OP updaten aub.
[ afbeelding ]
Je zou een touw en een krukje kunnen zoeken. Ik heb er nog meer staan en ik denk dat we op dit moment niks kunnen doen. Alleen hopen dat het goed komt.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:59 schreef SCH het volgende:
Ik heb er 10.000 staan. Moet ik iets doen nu of gewoon even afwachten?
Ik knoop me echt niet op nu Heerenveen met 5-2 van Ajax heeft gewonnen. Het is maar geld hoor.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:02 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Je zou een touw en een krukje kunnen zoeken. Ik heb er nog meer staan en ik denk dat we op dit moment niks kunnen doen. Alleen hopen dat het goed komt.
Tenzij ze besluiten niet uit te keren omdat ze anders failliet gaanquote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:03 schreef cinnamongirl het volgende:
Ok, kan ik dus stellen dat als Landsbanki niet failliet gaat, ik dus mijn geld terugkrijg?
ING heeft dus Britse spaartegoeden opgekocht, vreemd genoeg wordt er niets gezegd over de Nederlandse spaartegoeden. Het kan dus zo dat de spaartegoeden op worden gekocht door een andere bank. Van de Ijslandse garantie hoef je niet veel te verwachten.quote:De Britse minister van Financiën Alistair Darling zei eerder op de dag dat IJsland weigert garanties te geven over spaargelden. "De IJslandse regering, geloof het of niet, heeft mij verteld dat zij niet van plan is haar verplichtingen hier na te komen", aldus Darling.
Maar daarmee zetten ze het garantiestelsel zomaar aan de kant, terwijl ze wel solvabel zijn (met geleend geld, that is).quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:06 schreef Brupje het volgende:
[..]
Tenzij ze besluiten niet uit te keren omdat ze anders failliet gaan
Nou, dat weet ik nog zo net niet. Ik lees wel dat DNB wil helpen met het terughalen van geld uit IJsland, maar dat is niet hetzelfde als garant staan voor het hele bedrag.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:05 schreef nelisb het volgende:
Ja volgens mij kan je daar wel van vanuit gaan als ik alle berichtgeving van dnb etc mag geloven.
Alleen hoelang is onbekend.
RTL heeft die vraag al voorgelegd aan de Nederlandse ING. Dus even afwachten maar..quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:08 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
van nu.nl:
http://www.nu.nl/news/177(...)Jslandse_banken.html
[..]
ING heeft dus Britse spaartegoeden opgekocht, vreemd genoeg wordt er niets gezegd over de Nederlandse spaartegoeden. Het kan dus zo dat de spaartegoeden op worden gekocht door een andere bank. Van de Ijslandse garantie hoef je niet veel te verwachten.
Ik hoop echt dat de Nederlandse ING (eventueel met behulp van de Nederlandse staat, en de DNB in de vorm van garanties) dit doet.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:11 schreef DJKoster het volgende:
[..]
RTL heeft die vraag al voorgelegd aan de Nederlandse ING. Dus even afwachten maar..
Als de bank niet failliet is (of in surseance), dan kunnen ze aan hun betalingsverplichtingen voldoen en krijg je je geld terug. Als de bank wél failliet is, dan hoor je je geld via het IJslandse garantiestelsel te krijgen. Als dát niet blijkt te gebeuren (eventueel met hulp van banken/landen die partner zijn bij de IJslandse garantieregeling) , dan zijn de problemen (voor IJsland) écht groot.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:03 schreef cinnamongirl het volgende:
Ok, kan ik dus stellen dat als Landsbanki niet failliet gaat, ik dus mijn geld terugkrijg?
Tenzij ik ergens een betere rente krijgquote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:12 schreef cinnamongirl het volgende:
Nou ABN, doe maar kopen. Dan blijf ik de rest van mijn leven klant
quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:16 schreef FrankP het volgende:
[..]
Tenzij ik ergens een betere rente krijg
iddquote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:24 schreef hplaserjet het volgende:
We zullen zien of het IJslandse garantiestelsel werkt, officieel moet je een brief naar de IJslandse Centrale Bank sturen, dat zou genoeg zijn om je geld terug te krijgen, maar dat klinkt helaas te makkelijk om waar te zijn
Zo werkt het ook wel maar ZE HEBBEN HET GELD NIET. We're doomedquote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:24 schreef hplaserjet het volgende:
We zullen zien of het IJslandse garantiestelsel werkt, officieel moet je een brief naar de IJslandse Centrale Bank sturen, dat zou genoeg zijn om je geld terug te krijgen, maar dat klinkt helaas te makkelijk om waar te zijn
Ik denk juist dat de meeste (Nederlandse) spaarders onder de 20.000 zitten. Dus zo geruststellend vind ik dat niet.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:22 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Geruststellend is wel dat het je nooit meer kan kosten dan pakweg 20.000 euro, aangezien het Nederlandse garantiestelsel verruimd is, alles daarboven krijg je tot een ton terug van de NL overheid. In het slechtste geval ben je dus allen de eerste 20.000 euro kwijt als Ijsland weigert de garantieregeling uit te voeren. Wellicht zouden andere overheden Ijsland kunnen dwingen door economische sancties op te leggen aan Ijsland.
quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:22 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
aangezien het Nederlandse garantiestelsel verruimd is, alles daarboven krijg je tot een ton terug van de NL overheid. In het slechtste geval ben je dus allen de eerste 20.000 euro kwijt als Ijsland weigert de garantieregeling uit te voeren. (maar dat zal voor de meesten al erg genoeg zijn!) Wellicht zouden andere overheden Ijsland kunnen dwingen door sancties op te leggen aan Ijsland. Ik denk dat men de druk op Ijsland wel flink zal opvoeren de regeling na te komen.
In het ergste geval moet je het bedrag tot 50k uit ijsland halen, in plaats van 20.887 als ik die DNB-zegsman goed begrijp.quote:* Daarnaast heeft DNB afspraken gemaakt met de IJslandse bank Landsbanki (de moedermaatschappij van Icesave) en de Belgische Argenta bank. Voor spaartegoeden bij deze twee banken is de eerste 20.887 euro gegarandeerd door hun eigen overheid en bedragen daarboven tot 100.000 euro door DNB. „Waarbij wij er vanuit gaan dat IJsland dat bedrag van 20.887 euro ook verhoogt tot het Europese minimum van 50.000 euro, zoals gisteren door de Europese ministers van Financiën is afgesproken. Wij zijn daarover in overleg met de IJslanders, maar die zijn erg druk vanwege de grote problemen”, aldus de DNB-zegsman.
120.000 Nederlandse klanten bij IceSavequote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:22 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
aangezien het Nederlandse garantiestelsel verruimd is, alles daarboven krijg je tot een ton terug van de NL overheid. In het slechtste geval ben je dus allen de eerste 20.000 euro kwijt als Ijsland weigert de garantieregeling uit te voeren. (maar dat zal voor de meesten al erg genoeg zijn!) Wellicht zouden andere overheden Ijsland kunnen dwingen door sancties op te leggen aan Ijsland. Ik denk dat men de druk op Ijsland wel flink zal opvoeren de regeling na te komen.
Heel geruststellend inderdaadquote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:22 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
aangezien het Nederlandse garantiestelsel verruimd is, alles daarboven krijg je tot een ton terug van de NL overheid. In het slechtste geval ben je dus allen de eerste 20.000 euro kwijt als Ijsland weigert de garantieregeling uit te voeren. (maar dat zal voor de meesten al erg genoeg zijn!) Wellicht zouden andere overheden Ijsland kunnen dwingen door sancties op te leggen aan Ijsland. Ik denk dat men de druk op Ijsland wel flink zal opvoeren de regeling na te komen.
Eigenlijk is dat gek, want dat geld dat door ons naar Icesave is getransfereerd is gewoon cold hard bestaande cash.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:26 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Zo werkt het ook wel maar ZE HEBBEN HET GELD NIET. We're doomed
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |